DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Баја Мали Книнџа-лик и дело
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dejan_fcrs
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Apr 2005
Posts: 302
Location: БАР

PostPosted: 30 Nov 2006 14:15    Post subject: Reply with quote

100%anti crnobeli wrote:
Баја мали Книнџа

Клуб за који навијате:
"Црвена звезда"


И ко каже да није ЛЕГЕНДА Wink


_________________
"За наше гласове немате пара,отаџбину браниће ДЕЛИЈЕ из БАРА"
Back to top
View user's profile Send private message
Dejan_fcrs
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Apr 2005
Posts: 302
Location: БАР

PostPosted: 30 Nov 2006 19:54    Post subject: Reply with quote

Баја Мали Книнџа
Никада више нећу запевати у Хрватској, иако ми се тамо сјајно продају касете

За само десет година естрадне каријере кантаутор фолка Мирко Пајчин познатији као Баја Мали Книнџа снимио је чак двадесетак албума, који су се продали у више милиона примерака. Недавно се појавио његов нови албум "Повратак у будућост", који је постао главни хит у Републици Српској, где је он мега звезда. Баја ће кратко:

Баја: Увек правим нови пројекат за "пирате", јер они сјајсно одреагују приликом сваког мог пројекта. Ту сам немоћан, и можда би требало вратити старе ЛП плоче како би се елиминисали ти музички лопови. Ето, у Америци Мадона је издала нови албум на "црној плочи", која у продаји кошта 100 ДЕМ. Камо лепе среће да се код нас врате "црне плоче" и грамофони, тек тада би аутори били заштићени...

Драшко Аћимовић: Колико знам, одлично зарађујеш и није ти тако лоше?

Баја: Не жалим се на зараду. Међутим, зелим да кажем да превише радим, путујем, живим на точковима, а у Новом Београду имам мали стан, где живим са породицом. Направио сам породици кућу у Батајници и то је све што сам зарадио. Радим и певам, али пуно њих издржавам. Нека је само здравља и биће све у савршеном реду.

Драшко Аћимовић: Као и неке познате личности из Србије, попут Боре Ђорђевића, Минимакса, Матије Бецковића, Венди, Бате Живојиновића, Александра Берчека и других, речено је из амбасада Хрватске и Федерације Босне и Херцеговине да никада нећес добити визу за њихове државе јер си певао ратнохушкачке песме?

Баја: Пре свега, никада више нећу запевати у Хрватској иако чујем да се на улицама Загреба, Сплита, Шибеника, Осијека, Пуле, Задра, Винковаца, Вуковара..., феноменално продају моје аудио-касете. Зар да долазим тамо где су ми усташе запалиле кућу и оскрнавили гробове мојих прадедова? Добијам позиве да гостујем у Сарајеву, Тузли, Зеници и још неким босанским градовима, али не желим да идем тамо где не воле српски народ.

Драшко Аћимовић: Мало те има у српским медијима и телевизијским кућама. О чему се ради?

Баја: Не знам Драшко, ти си новинар и публициста, па процени шта је у питању. Ево, веровали или не, после шест година паузе, недавно сам се појавио у чачанској ТВ "Галаксији"- после шест година паузе и непозивања за гостовање у телевизијским кућама моје драге Србије. Гостовао сам у емисији "Свет забаве", крај савезног посланика Маје Гојковић из српских Радикала која није веровала да ме толико дуго српски медији игноришу. Важно је да су најпопуларнији састави Србије "Магазин", "Хари Мата Хари", "Колониа", нај-нај певачи Оливер Драгојевић, Дорис Драговић, Ивана Банфић, Харис Џиновић, Ханка Палдум, да се у Београду спремају солистички концерти Тошету Проеском и Македонки Каролини...!!?? Код нас се понавља стара српска глупост - туђе је говно увек слађе, како рече мој велики другар и пријатељ Бора Чорба.

Драчко Аћимовић: Да ниси ти мало и превише повучен, скроман и индиферентан, па си тако далеко од медија?

Баја: Не знам шта је у питању и зашто нико у Београду не жели да објави у новинама да је Баја Мали Книндза у бањалучкој хали "Борик" имао солистички концерт пред 9.000 гледалаца, али се сви потруде да напишу како је у полупразној дискотеци "Тас", у Београду, певао Дино Дворник, уз сијасет новинских интервјуа са њим (иако је он за време рата у Хрватској певао у усташкој униформи)!? Зашто нико не жели да закључи да су међу најтиражнијим новокомпонованим народним песмама моји хитови "Божић је", "Мала барка", "Певај Србијо", "Кад сам био мали", "Крв није вода"..., али се објављује да Шериф Коњевић има промоцију новог албума (иако је од 1990, године у Странци демократске акције Алије Изетбеговића, а мој сарадник, композитор и аранжер Драган Стојковић Босанац, избацио је Шерифа из куће у новобеоградском крају Бежанији, јер овај није желео да се са њим пољуби три пута!?), и да су на хрватском фестивалу у "Водицама" међу најбољима Мишо Ковач и Адолф Дадо Топић (који јавно кажу да више никада неће певати у Београду)!!??

Драшко Аћимовић: Огорчен си на српске медије?

Баја: Не. Мени је и овако добро. Певам свуда по свету, нон-стоп певам на релацији Бања Лука-Бијељина, правим песме за многе певаче, Јован Перишић осваја фестивалске награде са мојим песмама, и, хвала Богу, добио сам позив да учествујем на фестивалу фолка "Моравски бисери", од Музичког пословног центра "Мелос маркетинг" Јагодина-Београд, и то је први позив од неке естрадне куће из моје Србије за оволико година мог кантауторског рада у дискографији и на естрадној сцени!?

Драшко Аћимовиж: Да не би било забуне, зар у музици није национализам сувишан?

Баја: Не желим нико да ме погрешно схвати: немам ништа против било ког певача, естрадног уметника или поштеног човека из Хрватске или Босне и Херцеговине, Словеније и Македоније. Желим свим часним људима пуно здравља и успеха у животу и раду. Међутим, сви који су се у том беспотребном рату латили мача, не смеју да прођу без казне. Ја сам певао и био уз свој народ, али нисам никакав "ратни злочинац", како ме неки хрватски и сарајевски медији карактеришу. Смета ме што Срби више пажње поклањају свим естрадним асовима са стране, а заборављају оне из свог дворишта. Зато нам се све ово дешава, јер нас - уби неслога. Бићемо поново на светским музичким маргинама када пласирамо у првом реду свој изворни мелос, лепу шумадијуску музику, хармонику, фрулу, етно-звук, а не да нам полухрват Горан Бреговић (кога изузетно ценим као аутора) са нашим трубама и српском музиком прави у свету концерте за памћење! Морамо да емитујемо 70 процената домаће, наше музике, а 30 процената звука из иностранства, као сто је свуда у свету нормална појава у медијима. Чекам дан када ће сви српски медији (па и ви на интернет презентацији за нашу дијаспору, која вам је стварно фантастична), да рекламирате дане и концерте српске народне музике у београдском Центру "Сава", па када ће, поред моје маленкости, у првом плану бити најзначајнији српски певачи фолка: Мирослав Илић, Тозовац , Лепа Лукић, Добривоје Топаловић, Миланче Радосављевић, Снежана Ђуришић, Зоран Калезић, Гордана Стојичевић, група "Ђердан", Никола Урошевић Геџа, Новица Неговановић, Вера Матовић, Милан Бабић, Зорица Минић... Даће ваљда Бог да се Срби опамете!?
_________________
"За наше гласове немате пара,отаџбину браниће ДЕЛИЈЕ из БАРА"
Back to top
View user's profile Send private message
Gregor
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Apr 2006
Posts: 205
Location: Језеро Бодом

PostPosted: 30 Nov 2006 23:15    Post subject: ... Reply with quote

Мене само једно чуди... Како нема Радована на овој теми? Wink

Није ваљда један дует са зеленим утицао да га више не слушаш?

ПозЗз!!!!!!
_________________
Бол... неком добро, а неком другачије
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 01 Dec 2006 06:07    Post subject: Reply with quote



Са летошњег Српског сабора на Мањачи- два бауштелца са Бајом.

И, с обзиром да је врло тешко ископати информације о наступима дотичног, молим све који буду унапред знали за Бајине концерте да напишу то на форуму.

Незванично (још увек), требало би да наступа за дочек (католичке) нове године у угоститељском објекту "Точак среће" у Батајници.
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 01 Dec 2006 10:14    Post subject: Reply with quote

bio u Kuli noc pre naseg gostovanja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 01 Dec 2006 11:52    Post subject: Reply with quote

Па јесам ли питао где је био или где ће тек да буде!?! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

И пиши ћирилицом, немој да те банујем Laughing Laughing Laughing
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 01 Dec 2006 13:06    Post subject: Reply with quote

Шта је бре ово на слици? Баја обучен боље од бауштелаца Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 01 Dec 2006 14:43    Post subject: Reply with quote

Што се националне србске музике тиче, ту је Никола Урошевић Геџа неприкосновен. За разлику од Баје Малог Книнџе, Геџи скоро нигде није дозвољен приступ медијама. Није тешко препоставити због чега...



[/b]
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 01 Dec 2006 16:08    Post subject: Reply with quote

Да , само што Геџа више фура тај олд Cool скул фазон .
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 01 Dec 2006 18:26    Post subject: Reply with quote

Giska wrote:
Шта је бре ово на слици? Баја обучен боље од бауштелаца Mr. Green


Да, види да овај десни има Stone Island denim Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 01 Dec 2006 18:37    Post subject: Reply with quote

Robbie Williams wrote:
Giska wrote:
Шта је бре ово на слици? Баја обучен боље од бауштелаца Mr. Green


Да, види да овај десни има Stone Island denim Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Ууууууууу како сам се зајебо Mr. Green а видим ја нешто ми је то сумњива мајца.. и реко како бре да они тек тако иступе у јавност у обичној мајци Mr. Green не иде..
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 03 Dec 2006 20:35    Post subject: Reply with quote

Имао сам ту прилику и срећу да га упознам у лето 1996-е... Много добар лик, стигао сам да попричам са њим пре него што га је кафанска атмосфера узела под своје тј. пре него што се уциркао... Деловао ми је некако тужно и преплашено, остао је без свог завичаја и свега онога о чему је певао претходних 6-7 година а ја слушао и био одушевљен његовим ауторским радом... Гледао сам и неку емисију на тв политика још у време ратних година, још тада ме својим изјавама, песмама (лирским - човек и пише) купио за сва времена... Они који су га упознали знају о чему причам, душа од човека...

У сваком случају као што рече неко већ пре мене, ако имате неку информацију о његовим наступима јављајте па да се гпојединачно или групно окупљамо...
_________________
www.delije-caffe.net
Back to top
View user's profile Send private message
Сканк
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2006
Posts: 220

PostPosted: 06 Dec 2006 16:43    Post subject: Reply with quote

Одлична тема . . . уколико зна неко његову песмо о Божићу ( није ова ''Божић је'' ) него почиње са : Добро јутро кућо стара, ево седмог Јануара, под ногама шкрипи слама, стиг'о Божић благо нама. . . нека је постави, молим.
_________________
ONE LOVE !
RED STAR !
Back to top
View user's profile Send private message
Негативац
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Sep 2006
Posts: 90

PostPosted: 06 Dec 2006 18:55    Post subject: Reply with quote

Robbie Williams wrote:


Са летошњег Српског сабора на Мањачи- два бауштелца са Бајом.

И, с обзиром да је врло тешко ископати информације о наступима дотичног, молим све који буду унапред знали за Бајине концерте да напишу то на форуму.

Незванично (још увек), требало би да наступа за дочек (католичке) нове године у угоститељском објекту "Точак среће" у Батајници.

позната су му ова двојица Laughing Laughing Laughing
_________________
За мене је Српство нешто највише што сам могао да добијем рођењем. Српство се носи у себи и не бих га дао ни за шта"

Др. Радован Караџић
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 08 Dec 2006 09:17    Post subject: Reply with quote

Skunk generation wrote:
Одлична тема . . . уколико зна неко његову песмо о Божићу ( није ова ''Божић је'' ) него почиње са : Добро јутро кућо стара, ево седмог Јануара, под ногама шкрипи слама, стиг'о Божић благо нама. . . нека је постави, молим.


Имам песму али је не знам баш напамет, па када је одслушам код куће исписаћу текст овде...
_________________
www.delije-caffe.net
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 12

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop