DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

УРБАН, САВРЕМЕН?!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Necro
ДЕЛИЈА


Joined: 12 May 2005
Posts: 203

PostPosted: 30 Nov 2006 17:11    Post subject: Re: УРБАН, САВРЕМЕН?! Reply with quote

Јеси ли чуо ону предизборну паролу "нећу да ми гуслају о животу, нећу да живим тамо далеко"
То је тај савремени урбани дух Србије, Београда који ми треба да следимо? Да ти људи нису мало отишли предалеко?[/quote]

Мислио сам да сам једини који је то приметио...хвала Богу има нас још. Као случајно је реч гуслање употребљена...гистро
Навео си ме да прозборим коју о тим "модерним либералима".Они констатно причају причу о миру, једнакости, поштовању права других... а чим кажеш да се не слажеш са њима у било чему постајеш заостали умоболник, фашиста,примитивац...Па где је онда то њихово чувено поштовање туђег мишљења??? Дакле ако мислиш као они добар си ако не мртав си. Нису ли мало контрадикторни?
Back to top
View user's profile Send private message
БиП
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 258
Location: Београд, Краљевина Србија

PostPosted: 30 Nov 2006 17:19    Post subject: Reply with quote

Када си већ споменуо Че Гевару, чак и да није себе сматрао комунистом (у шта нисам сигуран) временом је поистовећен са тиме, али хајде да заобиђемо чак и то, па зар ми мањкамо у часним борцима за слободу и правду, сам Бог зна колико их уопште није ни познато, а зар и један, добро познати, покојни Драгољуб Михаиловић није био герилац и борац за слободу, за НАШУ слободу... и зашто је онда истицање његовог лика нешто "затуцано" и "фашистичко" код великог дела српског становништва (тренутно не обраћам пажњу на медијске реакције око таквих ствари), поготово код млађег дела, и ко је то убедио српску омладину да је нпр. "сељачки" носити ручно иштрикан џемпер са Златибора, а "урбано" носити палестинске мараме?
_________________
Колумбо, јебем те радозналог!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 30 Nov 2006 17:53    Post subject: Reply with quote

То да се све четничко сматра назадним, сељачким и примитивним се утемељило у српском народу, а нажалост и међу омладином којој једино квази-фенсерај, што каже дубаи, није сељачки. Даћу пример који сам лично доживео. Летос сам са друштвом летовао на Сребрном језтеру. За ту прилику сам нарезао два диска са песмама које сам скинуо са топика Музика и два диска са песмама Баје Малог Книнџе. Чим сам стигао и пустио газдарица се побунила, али је нисмо много слушали. Други дан, се на наше песме побуне неки Крагујевчани. Људима је 6 дана главни хит био ''сећаш ли се лепи громе мој...'', а на нас се деру да смо сељаци јер слушамо Четнике. Кад смо их посетили да видимо шта хоће и кад су извалили да смо из Београда кренули да се ваде, као смара их та музика, довели су неке цице па би да их мувају уз фину музику... Моја једина реакција је била: ''Боли ме к*рац, мувај их уз ''Батеријо баци светла јаче...''
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
Necro
ДЕЛИЈА


Joined: 12 May 2005
Posts: 203

PostPosted: 30 Nov 2006 17:59    Post subject: Reply with quote

Наравно да и ми имамо своје борце за слободу...И ко их не поштује не поштује ни своје очеве,деде,прадеде. Немам ништа против Драже Михајловића нити против било ког српског јунака али то не значи да морам да мрзим Че Гевару или Мартина Лутера Кинга.
А омладину је убедио у то да је златиборски џемпер "сељачки" њихов малограђански начин размишљања. Ја носим палестинску мараму јер ми се свиђа...Лепа је.Али носим и бројаницу не само зато што ми лепо стоји већ зато што представља оно у шта верујем.
Back to top
View user's profile Send private message
Necro
ДЕЛИЈА


Joined: 12 May 2005
Posts: 203

PostPosted: 30 Nov 2006 18:02    Post subject: Reply with quote

Necro wrote:
Наравно да и ми имамо своје борце за слободу...И ко их не поштује не поштује ни своје очеве,деде,прадеде. Немам ништа против Драже Михајловића нити против било ког српског јунака али то не значи да морам да мрзим Че Гевару или Мартина Лутера Кинга.
А омладину је убедио у то да је златиборски џемпер "сељачки" њихов малограђански начин размишљања. Ја носим палестинску мараму јер ми се свиђа...Лепа је.Али носим и бројаницу не само зато што ми лепо стоји већ зато што представља оно у шта верујем.


Хтедох рећи дедове и прадедове.Морам да пазим на граматику Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 30 Nov 2006 18:39    Post subject: Reply with quote

Necro wrote:
Наравно да и ми имамо своје борце за слободу...И ко их не поштује не поштује ни своје очеве,деде,прадеде. Немам ништа против Драже Михајловића нити против било ког српског јунака али то не значи да морам да мрзим Че Гевару или Мартина Лутера Кинга.
А омладину је убедио у то да је златиборски џемпер "сељачки" њихов малограђански начин размишљања. Ја носим палестинску мараму јер ми се свиђа...Лепа је.Али носим и бројаницу не само зато што ми лепо стоји већ зато што представља оно у шта верујем.


Нико није поменуо да Че Гевара треба да се мрзи али не видим апсолутно ниједан разлог зашто би неко са ових простора требало да носи мајце са његовим ликом. Нема никакве везе са нама, живео је у Боливији или где год, заједно са Кастром гајио комунистичка веровања итд.
Али није то оно најгоре. Најгоре је то што ти који га носе НЕ ЗНАЈУ зашто га носе. Носе га зато што је то модерно данас. Зато што је то фора као и СФРЈ уске мајчице. Ајде кад неко носи Чеов лик зато што зна много о њему, зато што верује у његове идеале... У суштини и то не разумем јер као што сам рекао нема везе са Србијом, али опет би рекао- ок брате респект, да чујем твој став... А ови педерчићи што то третирају као модни фазон, за њих немам ни трунке поштовања. Сутра ће се Титов лик фурати као модни фазон, ако се већ и не фура. Срамота, поготово за оне који имају храбрости да се у таквим мајцама појаве на северу.


И Некро, једно питање за тебе. Да ли би сутра носио и шиптарске беле капице или зелене фесове ако би ти се учинили модерним и лепим како си рекао?
Ја се искрено згрозим кад видим те палестинске коцкасте фереџе, сетим се Ханџар дивизије и оних њихових муџахедина који су долазили из Ирана и Саудијске Арабије да кољу српску децу.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 30 Nov 2006 19:05    Post subject: Reply with quote

БиП wrote:
и ко је то убедио српску омладину да је нпр. "сељачки" носити ручно иштрикан џемпер са Златибора, а "урбано" носити палестинске мараме?





ОБлачење је, као и код нас на трибини, последица (не)размишљања.
Можемо навести мали милион примјера, као рецимо ове тренди фризурице које мушкарци фурају, са све торбама укосо преко рамена. Класичан примјер утицаја геј лобија на моду, али стварно!

Лјек лежи у породици, основној школи и на крају у медијима. Сва три елемента су заказала. Породица је таква каква је, рат је уништио све па и породицу, родитељи гледају како да прехране дјецу, а не како да их васпитају. После другог светског рата била је још гора финансијска ситуација, школа комунистичка, али медији су имали мањи утицај. Данас је проблем што родитељи немају времена за дјецу, па онда дјеца траже родитеље са тв екрана. А код нас не мањка неморала на тв-у, и не само неморал, већ и директно пропагирање антиспрства. Б92 класичан примјер, телевизија која има олигледну улогу да Србе претвори у бездушне и безосјећајне љуштуре.

Quote:
Ја носим палестинску мараму јер ми се свиђа...Лепа је.Али носим и бројаницу не само зато што ми лепо стоји већ зато што представља оно у шта верујем.

Како можеш носити палистинску мараму (симбол палестинског национализма) ако носиш бројаницу која преставља оно у шта вјерујеш? Бројаница представља помоћно средство при молитви у православљу и није модни детаљ.
Back to top
View user's profile Send private message
Celtic
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Sep 2004
Posts: 281

PostPosted: 30 Nov 2006 19:08    Post subject: Reply with quote

"Вечна традиција је увек модерна", била је парола Драгослава Бокана и Нове српске деснице, почетком деведесетих. У њој је садржана сва "наука" по овом питању.

Услед опште збрке у главама, врло често се мешају појмови (технолошке) цивилизације и (духовне) културе. Људи мисле да цивилизацијски, технолошки, односно материјални напредак узрокује духовну, културну регресију, што је погрешан закључак условљен тиме што се те појаве одвијају паралелно у модерном свету.

Такође, бркају се и појмови примитивног и традиционалног, што, уз претходно поменуту заблуду, доводи до комичних и жалосних момената када појединци својом примитивизном и немодерном спољашношћу покушавају да оставе утисак традиционалног. Духовна испразност врло често доводи и до страха од новог, од напредног, као да је дух склон променама и да не може да се искаже и у новим формама.
Мислим да Север никада није робовао оваквим заблудама и да је углавном изналазио преву меру измећу модерног изгледа и израза и традиционалног, националног и београдског духа (и духовитости као слике истог).

Мој став је једноставан, у сфери духа будимо традиционални, следимо вечни дух предака ( и претходника са Севера), колико год то неком демагошки звучало. На пољу појавног и материјалног, будимо напредни и увек нови (али не робујмо моди).
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 30 Nov 2006 19:21    Post subject: Reply with quote

Че Гевара је био марксиста по убеђењу,и за мене његов лик никада неће бити прихваћен, као и сви који су идеје црпили из марксистичке идеологије.
То што је са Кастром био у кубанској револуцији (једина која је успела на тлу Ј. Америке), не значи да је размажени авантуриста ишао да се бори за обесправљени народ "зеленог континента".
Једноставно, Че Гевара је уз Фидела направио тај имиџ, а касније се показало, како у Африци, тако и у Боливији да није био калибар герилца којим га представљају. Убијен је од америчких ренџерса (преобучених у боливијске), како би Америка остала чистих прстију.
То што је данас Че поново неки симбол борбе против глобализма, не значи ништа. Па имамо неке педерске и анархстичке организације које су против глобализације - па шта?!
Че је, данашњим речником би рекли, био антиглобалиста. Амерички импреријализам заменио би глобалном диктатуром пролетаријата и то путем светске комунистичке револуције. И сад кажите ми шта је боље? Има ли у чему ту разлике? Дабоме, да нема, једно те исто.
Ми у борби против новог тоталитаризма у облику глобализације, немамо алтернативу, нити је требамо тражити. Наш једини пут супростављања, одбране и опстанка је кроз наш аутохтони и аутентични облик схватања и изражавања нације кроз православље, а то је светосавски национализам.
Прихватањем сваког другог облика супростављања добровољно се гурамо у нови вид интернационализма који нас наводи на воденицу глобализма које све без милости меље у безличну и бесловесну масу.
Свако ко се на северу појави у мајици "Че Геваре", њега одмах треба као комунистичког елемента одстранити са трибине!
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
БиП
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 258
Location: Београд, Краљевина Србија

PostPosted: 30 Nov 2006 20:38    Post subject: Reply with quote

Necro wrote:
Наравно да и ми имамо своје борце за слободу...И ко их не поштује не поштује ни своје очеве,дедове,прадедове. Немам ништа против Драже Михајловића нити против било ког српског јунака али то не значи да морам да мрзим Че Гевару или Мартина Лутера Кинга.
А омладину је убедио у то да је златиборски џемпер "сељачки" њихов малограђански начин размишљања. Ја носим палестинску мараму јер ми се свиђа...Лепа је.Али носим и бројаницу не само зато што ми лепо стоји већ зато што представља оно у шта верујем.


Види се да си свестан основних и битних ствари, и баш ме из тог разлога веома занима шта је тебе убедило да носиш ту мараму, колико год ти она лепо изгледала, ипак је симбол једне нације, и то нимало блиске нама (благо речено), да ли је довољна чиста естетика да јавно пропагираш неки симбол иза кога не стојиш и који је супротан симболима твојих очева, дедова, прадедова, или си ти чист пример опасности тренди заразе, јер ако неко ко користи свој Богом дан мозак пада под тај утицај (добро ти стоји, прихваћена од кул људи, пролази код урбаних цица...) и прихвата такве ствари, шта очекивати од неког малоумника?

Надам се да је не носиш на Север Exclamation
_________________
Колумбо, јебем те радозналог!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Necro
ДЕЛИЈА


Joined: 12 May 2005
Posts: 203

PostPosted: 30 Nov 2006 22:10    Post subject: Reply with quote

Како можеш носити палистинску мараму (симбол палестинског национализма) ако носиш бројаницу која преставља оно у шта вјерујеш? Бројаница представља помоћно средство при молитви у православљу и није модни детаљ.

Та марама за мене не представља ништа осим одевног предмета. Обичан одвени предмет и то је то.Исто као што носим рукавице кад је хладно...Знам шта је бројаница, и чему служи.Верујем у Христа и он је за мене једина политика и једина опција.

И Некро, једно питање за тебе. Да ли би сутра носио и шиптарске беле капице или зелене фесове ако би ти се учинили модерним и лепим како си рекао?
Ја се искрено згрозим кад видим те палестинске коцкасте фереџе, сетим се Ханџар дивизије и оних њихових муџахедина који су долазили из Ирана и Саудијске Арабије да кољу српску децу.

Наравно да не бих носио беле капице ни зелене фесове,мада мислим да су они црвени ал није битно.Немој те ми стављати у уста речи које нисам рекао. Ако пијеш виски постајш ли амерички ђилкош који је бомбардовао Србе у Републици Српској и Србији!? То је питање у том рангу, немој ми то радити.


Види се да си свестан основних и битних ствари, и баш ме из тог разлога веома занима шта је тебе убедило да носиш ту мараму, колико год ти она лепо изгледала, ипак је симбол једне нације, и то нимало блиске нама (благо речено), да ли је довољна чиста естетика да јавно пропагираш неки симбол иза кога не стојиш и који је супротан симболима твојих очева, дедова, прадедова, или си ти чист пример опасности тренди заразе, јер ако неко ко користи свој Богом дан мозак пада под тај утицај (добро ти стоји, прихваћена од кул људи, пролази код урбаних цица...) и прихвата такве ствари, шта очекивати од неког малоумника?

Надам се да је не носиш на Север


Не носим је на Север, јер ако негде постоје правила треба их постовати а са свим правилима на Северу се слажем. Већ сам рекао о тој марами све тако да не бих да се понављам.Свиде ти се патике и купиш их...

Да се вратим на причу о помодарству.Можда ја јесам мало помодар јер носим неке ствари које нису српске али тешко се одупрети таласу кока коле,мека,аудиа.мп3 плејера и осталих ствари(од овога користим само мп3) Мислим да је најбитније не заборавити ко си и шта си.Ја знам да сам православни Србин и нико ме неће натерати да будем нешто друго.Што кажу момци из Београдског Синдиката "православни ум Срба,вера несаломљива"
Back to top
View user's profile Send private message
ердоглијанер
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 98
Location: erdoglija,centar sveta

PostPosted: 30 Nov 2006 23:48    Post subject: Reply with quote

Мене нешто друго брине...које ти је боје та марама?
Back to top
View user's profile Send private message
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 01 Dec 2006 11:36    Post subject: Reply with quote

Додао бих нешто у вези тих арапских марама. Постоје две врсте марама, црвено-беле и црно-беле. Ове прве углавно на глави носе арапски шеици у Катару, Бахреину, Емиратима... Она нема неко политичко значење и као такву може чак да се разуме да је неко носи као модни детаљ (наравно око врата, не као шеици на глави). За разлику од ње црно-бела, такозвана јасерка, се носи око врата и има итекако политичко значење. Ту мараму је прославио Јасер Арафат и таква марама је сада симбол палестинске борбе за државност. Тако да је мени енормно глупо да неко из моде носи политичка обележја друге земље, а да и сам не верује да Палестина треба да има државу. Са друге стране ми је такође глупо да се Срби мешају у Палестинско-Израелске политичке односе и да симпатишу једну од две стране, тако да је по мени јасерка у Београду скроз неприхватљива. Али авај... Rolling Eyes
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
дрвосеча
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Oct 2006
Posts: 142
Location: поред шуме

PostPosted: 03 Dec 2006 16:50    Post subject: Reply with quote

BodoniuS wrote:
Оно у чему се не слажем с њима, то је кад латиницу хоће да поклоне Хрватима, називајући је „гајевицом”, тврдећи да су Срби једини народ који „пише писмом другог народа”. По њима, српска латиница уопште не постоји. Ја и већина мојих колега сматрамо да постоји, још од дубровачке књижевности па до наших дана.[/b]


Да ово је и мени упало у очи! Мада бих ја пре рекао да су нама хрвати мазнули латиницу, пре него што смо ми њима "поклонили", као и још многа културна блага...
Ту има нелогичности, као и овде рецимо на форуму, чим неко напише пост на латиници, одмах се извињава Rolling Eyes ... А дешава се да неко буде и прозиван због латинице Shocked ... Ја рецимо правим разлику код латинице. Зашто?
Па зато што латиница постоји и Српска, и хрватска, и енглеска, и немачка верзија... итд. Ево да појаснимо разлику:
слово ш Срби пишу овако у латиничној верзији š
а хрвати по својој изворној латиничној верзији sch, слично као и енглези, и немци... што практично значи да хрвати реч: школа би написали: schkola, а енглези: school... итд.
даклем слова š đ ž č је нама Вук Караџић увео пре 150 година, да увео је у Српску латиницу!!!
Ја волим ћирилицу, али ми не смета када неко пише и Српском латиницом Wink

Ово око проблема урбаности, и савремености почива пре свега на томе што људи хоће да буду нешто што нису... значи људи блену у "развијени Запад" па хоће да изгледају "западњачки" (то је лепо речено овде, цењенија је мајица из Париза, него џемпер са Златибора Rolling Eyes ) и тако се облаче, понашају, говоре и сл.
Човек треба да буде оно што јесте, а не да живи, ради, и мисли онако како други то од њега хоће, како га чаршија не би оговарала... како би у очима "угледних и цењених" изгледао боље и веће Confused Rolling Eyes
_________________
ПАЛИ БРАТЕ ФОРУМ, ТРИБИНА ЈЕ ЗАКОН!!!

КО СНИМА МОБИЛНИМ НА СЕВЕРУ:
КЕВА ТИ ЈЕ КУ*ВА - ПЕДЕРУ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 03 Dec 2006 18:24    Post subject: Reply with quote

дрвосеча wrote:



Ја волим ћирилицу, али ми не смета када неко пише и Српском латиницом Wink

Ај да више завршимо причу око ''српске латинице''.Она постоји исто колико и хрватска православна црква.То š,
,č, које ти спомињеш је чешка латиница.Да српска латиница постоји онда ми овде не би инсистирали да се пише ћирилицом и нормално да ће неко бити испрозиван,ако константо користи страно писмо.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop