DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Војвода Ђујић
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 18 Dec 2006 05:37    Post subject: Reply with quote


војвода бране богуновић један од заменика војводе ђујића и командант пука гаврило принцип.убијен од комуниста у сплитском затвору 1944

давид дамјановић и божа драгичевић, дамјановић(лево) командант голубић батаљона. док је био у западној европи,1950 је послат у југославију са групом четника да ликвидирају броза. ухваћен је и провео је 18 година у логору. живи у чикагу.

душан илић командант скрадин батаљона.послат у југославију у групи са дамјановићем да 1950. такође ухваћен.
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Мрли
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Aug 2005
Posts: 511
Location: Крај једне старе крчме, где цвета багрем бео!

PostPosted: 18 Dec 2006 09:42    Post subject: Reply with quote

Јел има неко слику Калабића са оном плавом женом?
Та жена је покојна сестра једног старог човека који је ишао самном на равну гору прошле године, пошто сам ја заборавио како се деда звао молио би неког да ископа информације о тој жени.
Иначе деда има 82 године и тада је радио као возач трактора на једном газдинству Војводина Шума, са толико година нит има пензију ни никакво примање.
Од њега сам чуо доста ствари о рату, он је имао 4 брата, 2 у партизанима док је 1 био неки четнички комадант, а када су усташе упале у село поклале све, јер су знали да је његова сестра жена Калабића(то се дешавало негде око Прједора, у једном од околних села) и њих 4 су скинули униформе и кренули у Србију.
Е сада да не лупам углавном је само он дошао до Равне Горе и приступио Дероковој јединици, браћа су изгинула у неким заседама, један се удавио у некој реци... итд.


Тужно је да се наша земља данас уопште не брине о тако старим и беспомоћним људима, а свакако заслужним за наше постојање данас.
_________________
"Да се ђедо карабином јави, кад завију вуци, знају вуци ал знају и турци!"
Back to top
View user's profile Send private message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 18 Dec 2006 12:14    Post subject: Reply with quote


никола са породицом пре рата,супруга му се звала борка.

никола са ћерком мирјаном

никола са супругом борком, иначе је ово једна од слика које су нађене у ратној торби николе калабића које је један човек из околине ужица случајно пронашао 1970 године док је прекопавао септичку јаму
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 18 Dec 2006 13:30    Post subject: Reply with quote


пољски војник који је избегао из немачког заробљеништва и прикључио четницима. надимак му је био индијанац

милан јанкетић и амерички капетан мансфиелд

четнички летећи одред

пуковник драгослав рачић
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 21 Dec 2006 11:10    Post subject: Reply with quote


мајор милош иветић из босанског грахова командант шатор одреда динарске четничке дивизије

радован јакшић после рата постао свештеник српске православне цркве св. арханђел у торонту

лазина лазо самарџија командант пађане батаљона

динарци
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Земун Кеј
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Dec 2006
Posts: 26

PostPosted: 21 Dec 2006 12:31    Post subject: Reply with quote

ау Ујаче која је ово бомба.. браво мајсторе
Back to top
View user's profile Send private message
Син Ј.Стевића
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 311
Location: обронци Сувобора и Маљена

PostPosted: 23 Dec 2006 11:51    Post subject: Reply with quote

Зашто разводњавате тему..Нека се отвори друга са овом тематиком,а нека остане ова посвећена Ђујићу..
_________________
Пао је у блато и осетио цев..видео је фацу брадату и дрску..видео је смрт и чуо је речи:Добродошли у Републику Српску!
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 26 Dec 2006 19:39    Post subject: Reply with quote

ultraBG wrote:
Haotri Hanzo wrote:
А заједно са Немцима највеће су следећа три њихове борбе: септембра 1943. код Сече Реке против Црногорске четничке бригаде (доживели су тежак пораз),


Скоро сам пролазио кроз село Сеча Река и видео сам код сеоске цркве спомен-плочу на тај догађај.На тој табли пише да су ту четници поразили Немце и љотићевце, што значи да у тој борби нису учествовали само љотићевци.Иначе то село се налази 10км од Косјерића, који је познат као четнички крај.Поставићу ускоро слику те спомен-плоче.


Ево да испуним обећање, слика спомен-плоче

Back to top
View user's profile Send private message
Син Ј.Стевића
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 311
Location: обронци Сувобора и Маљена

PostPosted: 29 Dec 2006 00:20    Post subject: Reply with quote

Поред Дражиног споменика у Либертвилу,била су постављена два постамента на којима би се касније поставиле бисте војводе Момчила Ђујића и Павла Ђуришића..То је у новембру месецу спроведено у дело..







Војвода Момчило Ђујић


Војвода Павле Ђуришић

_________________
Пао је у блато и осетио цев..видео је фацу брадату и дрску..видео је смрт и чуо је речи:Добродошли у Републику Српску!
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 26 Jan 2007 18:55    Post subject: Reply with quote

Покрет српских четника Равне Горе

ПРЕДСТАВЉА

ДВД Филм - Војвода Момчило Ђујић

Садржај:

- Одломци из говора Војводе Момчила Ђујића председника Покрета српских четника Равне Горе

- Заклетва Др. Војислава Шешеља и додела титуле Српског Четничког Војводе

- Истина о Развојвођењу Др. Шешшеља

- Војвода Ђујић o: Дражи, партизанима, усташама, римокатоличкој цркви, Ђенералу Недићу, Милошевићу и Српским комунистима...

Све на једном месту! Више не морате да читате и слушате препричавања о животу и делу последњег Четничког Војводе.

Пројект и продукција: Петар Радан, потпредседник Покрета српских четника Равне Горе у Канади и администратор Листа СРБИЈА

Архивска грађа и помоћ при изради филма: Дако Куруц, Томислав Јекнић, Тоде Ћошић, Бранко Миоковић, Илија Стојичић - Клишанин, Свето Д.

Дизајн: Светлана Вељковић Издавач: Bodic Media Int. 2007



_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Avala Boy-Sydney Chetnik
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 1

PostPosted: 28 Jan 2007 22:02    Post subject: Sydney Chetniks Reply with quote

Pomaze Bog Braco Srbi i Sestre Srpkinje,

Dok sam vidio ovaj topic, najezio sam se, I znao sam da je najbolje vreme da vam se javim iz dalekoga sveta, iz zemlja kegura…Sydney Australia.

Samo da vam javim da navijacka grupa Avala Boys – Delije Sydney (koja je poznata grupa dosta Delijama) uvjek uz vas.

Najezio sam se kad sam procita ovu temu, jer ima dosta slavni Boraca Dinarske Divizije ovde u Sidneju i tako sirom Australije.

Mi odve u Sidneju imamo nas Cetnicki Dom, sto su Slavni Borci Dinarske Cetnicke Divizije podigli. Vidim na ovaj topic i sliku groba od moga Pokojnog pra djeda Dane Lukica.

Evo I par slika koji imam za vas…

Prva slika je licna karta moga pra Djeda Dane Lukica



Druga slika je slikana na zemlji danasnjeg Srpskog Cetnickog doma u Bonnyriggu. (Vovjda je cetvrti s leva strane)



Braco molim vas da ne zaboravimo ko su bili nasi djedovi i pra djedovi. Oni su se borili Za Krst Casni i Slobodo Zlatnu.

S VEROM U BOGA, SLOBODA ILI SMRT.

AVALA BOYS – DELIJE SYDNEY – SYDNEY CHETNIKS
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 506
Location: Црна Гора

PostPosted: 29 Jan 2007 11:09    Post subject: Reply with quote

Јел зна неко где могу да нађем ону црну мајицу на којој се налазе главе 4 четника (дража, ђуришић и још двојица), један момак са Севера ми је рекао да ју је купио у Гучи. Не знам кога да питам али мајица је ВРХ.
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 29 Jan 2007 12:37    Post subject: Reply with quote

Кизо, сигурно је нећеш наћи на топику о Ђујићу...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
crazy_north
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 857
Location: Штек

PostPosted: 29 Jan 2007 12:48    Post subject: Reply with quote

Kiza Lionac wrote:
Јел зна неко где могу да нађем ону црну мајицу на којој се налазе главе 4 четника (дража, ђуришић и још двојица), један момак са Севера ми је рекао да ју је купио у Гучи. Не знам кога да питам али мајица је ВРХ.

имаш на штајги ону малу радњу па види тамо
Back to top
View user's profile Send private message
Син Ј.Стевића
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 311
Location: обронци Сувобора и Маљена

PostPosted: 31 May 2007 15:45    Post subject: Reply with quote

Да се вратимо још мало славном војводи.Овако је говорио и учио српску омладину:

"Срби треба да стоје и остану тврдо у вјери својих предака и у Божјем закону - по коме се у рату не убија не борачко становништво ни најљућих душмана; не раскопава ничије огњиште, не руше ничији храмови, не насрће ни на чију част и образ; не тероришу они који су пали у ропство; не чини ништа чиме би се срамотио и понижавао слободарски српски народ, који се вазда у свим ратовима држао часно, поносно и витешки. И херојски у сукобима с онима који су насртали на његову част, образ, слободу и имовину. Такав је вазда био Српски народ, такав треба да буде и остане и у наше дане, јер се и у најтежим данима и борбама може и треба да буде човјек достојан Божјег имена и части и поноса свога народа."

Ево још неких до сад не објављиваних слика,славног војводе..








_________________
Пао је у блато и осетио цев..видео је фацу брадату и дрску..видео је смрт и чуо је речи:Добродошли у Републику Српску!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop