DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

пиши ћирилицом
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 31 Jul 2006 15:47    Post subject: Reply with quote

Nesha_cb wrote:
miloss wrote:
Latinica konza Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Бан конза!


Ваистину конза!

blejim wrote:
Све похвале за акцију, јос само кад би се цео форум могао превести на ћирилицу то би било ултра добро.


Уђеш у свој профил, скролујеш доле (одмах испод оних да-не опција), видећеш где пише језик форума, пребациш на ћирилицу и ето га Cool

Што се тиче мог потписа он ће, нажалост, остати такав какав је све док Цаки не буде мало прочепркао по опцијама. Наиме, када потпис урадим ћирилицом (како и доликује), добијам поруку да не може да се аплоудује јер има превише карактера. Цаки, јел` може то некако да се намести?

Када смо прошле године промовисали званични сајт, имали смо велики притисак од стране неких "еуропејско орјентисаних" појединаца из клуба (један је замало попио патос због тога у сред ....). Веома им је сметала ћирилица из којекаквих глупих разлога. Ми смо тај притисак издржали на шта сам ја јако поносан! Ако је ред-стар.нет ћириличан, не видим ниједан разлог да делије.нет и наш форум буду писани неким страним писмима.
Back to top
View user's profile Send private message
аца_цоа[ФКЦЗ]
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 650
Location: Куба, Хавана

PostPosted: 31 Jul 2006 16:27    Post subject: Reply with quote

Кад у профилу изабереш ћирилицу, једини проблем је што дугмићи Post Reply и New Topic нису измењени.
Зато је код мене до сад био изабран латинични профил.
_________________
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР
Back to top
View user's profile Send private message
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 31 Jul 2006 17:11    Post subject: Reply with quote

Vasili Zaitsev wrote:
Што се тиче мог потписа он ће, нажалост, остати такав какав је све док Цаки не буде мало прочепркао по опцијама. Наиме, када потпис урадим ћирилицом (како и доликује), добијам поруку да не може да се аплоудује јер има превише карактера. Цаки, јел` може то некако да се намести?


ne moze, svaki cirilicni karakter zauzima mesta koliko i 6 latinicnih
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Син Ј.Стевића
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Feb 2006
Posts: 311
Location: обронци Сувобора и Маљена

PostPosted: 31 Jul 2006 19:12    Post subject: Reply with quote

Caki wrote:
Vasili Zaitsev wrote:
Што се тиче мог потписа он ће, нажалост, остати такав какав је све док Цаки не буде мало прочепркао по опцијама. Наиме, када потпис урадим ћирилицом (како и доликује), добијам поруку да не може да се аплоудује јер има превише карактера. Цаки, јел` може то некако да се намести?


ne moze, svaki cirilicni karakter zauzima mesta koliko i 6 latinicnih


Видиш,и ја имам исти проблем...шта ћу кад је такав сан био...Wink
_________________
Пао је у блато и осетио цев..видео је фацу брадату и дрску..видео је смрт и чуо је речи:Добродошли у Републику Српску!
Back to top
View user's profile Send private message
Бах
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Oct 2005
Posts: 436
Location: Тамнава

PostPosted: 31 Jul 2006 21:05    Post subject: Reply with quote

Усваја се, усваја се!
Ја сам се од почетка и трудио да користим ћирилицу, осим у пар случајева кад сам у журби заборавио да пребацим са латинице.
На мала врата је ушла и истиснула нам вековно писмо, латиница шатро равноправна. Као у ''Животињској фарми''- равноправни и равноправнији...

Веома ми је драго што смо се сложили готово сви око овог изузетно важног питања.

Ја, међутим, предлажем да се не зауставимо овде, већ да наставимо са унапређивањем матерњег језика и културе његовог коришћења на овом месту, те да уместо англицизама користимо следеће српске речи:

топик-тема (мада је и то страна реч; боље ''расправа'')
пост-напис
бан-казна
ник-надимак
сајт-страница
и томе слично. Има превише позајмљених речи које већ препознајемо као своје, не додајмо им нове!

Надам се да се слажете!
Back to top
View user's profile Send private message
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 31 Jul 2006 21:33    Post subject: Reply with quote

A kako da se prebacimo na cirilicu mi koji imamo win'95 Shocked Embarassed , ne pise nam nista o jezicima u donjem desnom uglu, i u control panelu -keyboard ne mogu da addujem srpsku cirilicu
_________________
у потери за интересом вођени смо бесом !
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 31 Jul 2006 21:51    Post subject: Reply with quote

Зашто не инсталираш 98?
Back to top
View user's profile Send private message
Паун
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 11
Location: kv

PostPosted: 31 Jul 2006 22:04    Post subject: Reply with quote

Идемо даље
Back to top
View user's profile Send private message
blejim
ДЕЛИЈА


Joined: 10 May 2005
Posts: 135

PostPosted: 31 Jul 2006 23:23    Post subject: Reply with quote

Vasili Zaitsev wrote:

Уђеш у свој профил, скролујеш доле (одмах испод оних да-не опција), видећеш где пише језик форума, пребациш на ћирилицу и ето га Cool


Хвала Smile
_________________
блејање је наука
Back to top
View user's profile Send private message
killacream
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 42
Location: Delijska

PostPosted: 01 Aug 2006 06:57    Post subject: Reply with quote

Ова тема се до сада много пута провлачила по форуму, а ја се сада јасно сећам једног таквог топика од пре пар година. На (сада се не сећам чију) констатацију да би Делије на форуму требало да користе наше писмо, Цаки је одговорио како је илузорно очекивати да се на нету пише ћирилицом, и како је латиница у ВЕЛИКОЈ предности. И то јесте било тада тако. И тада јесу само два или три члана форума писали на ћирилици.
Данас, ето, пар година касније смо у прилици да можемо да имамо цео форум и сајт на нашем писму.
Дакле...
_________________
gigolo
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 01 Aug 2006 07:33    Post subject: Reply with quote

Drago mi je da je ova tema konacno pokrenuta i da ce vecina,ako ne i svi krenuti da pisu jedinim srpskim pismom.
Ako se neko pita zasto ja poslednjih mesec dana pisem latinicom,odgovor je da sam trenutno u inostranstvu i da nemam komp stalno na raspolaganju vec kako se snadjem,ali eto koliko do petka,pa se vracam na cirilicu.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 01 Aug 2006 07:50    Post subject: Reply with quote

killacream wrote:
Цаки је одговорио како је илузорно очекивати да се на нету пише ћирилицом, и како је латиница у ВЕЛИКОЈ предности. И то јесте било тада тако.

ne brini, i sad je tako Smile dokle god ime domena moras da kucas latinicom, dokle god su svi programski jezici na latinici itd...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ronin
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Feb 2006
Posts: 151

PostPosted: 01 Aug 2006 08:41    Post subject: Reply with quote

Quote:
ne brini, i sad je tako dokle god ime domena moras da kucas latinicom, dokle god su svi programski jezici na latinici itd...


Аха и ти пишеш латиницом!-БАН Exclamation Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
аца_цоа[ФКЦЗ]
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 650
Location: Куба, Хавана

PostPosted: 01 Aug 2006 09:01    Post subject: Reply with quote

Caki wrote:
Vasili Zaitsev wrote:
Што се тиче мог потписа он ће, нажалост, остати такав какав је све док Цаки не буде мало прочепркао по опцијама. Наиме, када потпис урадим ћирилицом (како и доликује), добијам поруку да не може да се аплоудује јер има превише карактера. Цаки, јел` може то некако да се намести?


ne moze, svaki cirilicni karakter zauzima mesta koliko i 6 latinicnih

Стави да потпис може да има 10.000 карактера, с тим, ако се види неки ненормално дугачак - санкциониши.
_________________
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР
Back to top
View user's profile Send private message
Благоје Јовов
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 433

PostPosted: 25 Jan 2009 16:14    Post subject: Reply with quote

СВЕТИ ВЛАДИКА НИКОЛАЈ О СВЕТОЈ ЋИРИЛИЦИ

Свето је оно што су свети људи створили.Ћирилицу су створили света браћа Кирил и Методије.Ћирилицом се служе данас само православни Словени:Руси,Срби,Бугари...Једно се мора признати руским комунистима,што су задржали ћирилицу.Некада су се сви Словенски народи служили само ћирилицом,али је римска црква,кроз дугу и крваву борбу,наметнула латиницу покатоличеним Словенима,да би их већма одвојили од православних.Али оно што ни комунисти нису учинили у Русији,чини сада нека српска господа,пишу латиницом,издају књиге и листове латиницом.Просто не знају шта раде.Они не знају да одбацити ћирилицу значи одбацити половину Православља.И одвојити се од све српске писмености из прошлости и трампити боље за горе.И увредити свете апостоле словенске Кирила и Методија.И огорчити до крви српски народ.И навући проклетство од светог Саве.-Не ако Бога знате,господо српска;ако сте и учени будите и паметни!

Ово је текст из најновијег броја Косовског Божура,часопис деце са Косова и Метохије,ако неког из Ниша интересује да сазна још много тога о ћирилици,Православљу и о Србији нек ми се јави на пп
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop