DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

РЕЦИМО "НЕ" НОВИМ ЛИЧНИМ КАР
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 20 Jun 2006 08:48    Post subject: Reply with quote

Управо то, међутим ту операцију сам скратио због мање напредних корисника са ''Чекић шорт-катом'', довољан је само један клик Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 20 Jun 2006 11:20    Post subject: Reply with quote

U Engleskoj nema l.k. uopste. Nije potrebno nositi bilo kakav vid identifikacije uz sebe. Svako malo neko gurne ideju o l.k. u parlament, medjutim na ulicama I predict a riot, pa ovi ne izglasaju...

Sad su smislili da ipak uvedu neobavezne l.k. - u fazonu, ne moras da ih nosis, ali kad ides u banku npr ili uclanis u dzim flex ili video-klub. lakse ti je da te identifikuju, pa ce polako svi poceti da nose jer je zgodnije... kako su samo namazani,... i eto kontrole.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
мурке
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Mar 2005
Posts: 122
Location: Universe

PostPosted: 20 Jun 2006 11:37    Post subject: Reply with quote

Brate mili, gluplju temu jos nisam video! Sta napisa ovaj covek. Admin je trebao odmah da je obrise, jer stvarno nema smisla.
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 20 Jun 2006 12:10    Post subject: Reply with quote

Брате мили напусти са'рану! Нико те није звао тако да немаш право да се буниш Wink Могли су и тебе да дезинтегришу са форума.



Ево неких нових сазнања.

Не знам да ли сте знали да пси морају да имају уграђен чип. То је отприлике тест фаза, ''равнање терена'' за уградњу у људе. Мој ортак није могао пса да вакцинише јер није био ''чипован''.

http://www.halooglasi.co.yu/fhosol.dll/trazi?NP=0&R0=S&SG=0&G=0&FS=%E8ipovanje&B2.x=20&B2.y=13


Пази ово:
http://www.kontra-punkt.info/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1376&mode=thread&order=0&thold=0

Сад мало о теми.
''Смарт'' картице се могу користити и у друге сврхе: могу бити кредитне к., дебитне к., здравствене књижице, индекси, возачке д. итд. Користе асиметрично шифровање и код њих се дигитални потпис (у нашем случају отисак) генерише унутар сигурног окружења чипа чиме се обезбеђује да тајни кључ никада не напушта картицу и да није доступан апликацијама изван чипа. Самим тим их је готово немогуће ухаковати.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 20 Jun 2006 12:43    Post subject: Reply with quote

UltrasLondon wrote:
U Engleskoj nema l.k. uopste. Nije potrebno nositi bilo kakav vid identifikacije uz sebe. Svako malo neko gurne ideju o l.k. u parlament, medjutim na ulicama I predict a riot, pa ovi ne izglasaju...

A шта у енглеској носе као идентификацију.....?
Back to top
View user's profile Send private message
коНаН
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2005
Posts: 188

PostPosted: 20 Jun 2006 13:33    Post subject: Reply with quote

Поштовани слободни становници Србије

Дошло је време за повлачење црте и животно иступање против највећег насртаја на саму основу људске слободе у историји ових простора.
Како се већ више пута током последње две године најављивало преко разних средстава информисања, власт у Србији намерава да започне издавање нових личних докумената, који у себи садрже биометријске чипове, тј. компјутерске меморијске записе отисака прстију, потпис и дигиталне фотографије сваког становника Србије. За почетак. Нико не зна који ће се све лични подаци касније додавати - попут генетских записа, интимних животних детаља, полицијских досијеа и слично. Међутим, када се једном тим путем крене, повратка нема.
Чипове на тим новим личним картама - који су произведени у иностранству и, дакле, засигурно под неком врстом стране контроле – моћи ће да очитавају једино читачи у поседу државних органа, попут полиције и пасошке контроле, али и државне бирократије у свим државним секторима, као и - полицијских и обавештајних органа других држава! Једино власник личног документа неће никад више са сигурношћу моћи да зна шта садржи чип који га огољава пред домаћим и страним органима репресије, као и пред било којим другим приватним и државним организацијама које, путем куповине или разних облика “међудржавне сарадње” могу доћи у посед његових или њених најосетљивијих, најличнијих података. Али то је само почетак.
Модерна технологија већ сада омогућава стално праћење разних врста чипова путем апарата невидљивих голим оком, или постављених на неприметна места. Штавише, сваки пут када будете легитимисани било којим поводом или будете употребили личну карту за било коју сврху, траг о томе биће неминовно похрањен у централизованој бази података. Што значи да се припрема терен да сваки ваш корак, свака ваша акција, куповина, одлазак у болницу, на аеродром или било где другде буде под надзором и буде за сва времена “мапирана”. И да се стално додају нови подаци на ваш чип и у вашу јединствену базу података без вашег знања.
Са становишта националне безбедности, па и безбедности свих нас као појединаца, замисао да лични подаци свих држављана Србије стоје на једном месту у електронском облику, да “лична карта” нације буде као на длану потенцијалним непријатељима, хакерима или криминалцима - у потпуности је сулуда.
Опрема која је за ову сврху наручена још пре четири године, коштала је, по признању самог министра полиције, Драгана Јочића, скоро 100 милиона евра пореског новца, без икаквог одобрења од стране житеља Србије, без њиховог знања, без конкурса, без законског основа - јер нови закон о личним документима тада још није био ни близу појављивања пред Скупштином Србије. Очигледно да је неко рачунао да ће тај закон сигурно бити усвојен. Тај неко је дебело профитирао од овог посла, за који смо сви платили, показујући највећи могући цинизам и презир према житељима Срибије. Тај неко ће наставити да профитира, пошто овакви системи по дефиницији захтевају сталну набавку нове и савременије опреме. И тај неко о истом трошку мисли да за сва времена прода људску слободу свих нас.
Покажимо овога пута да се државна мафија прерачунала. То је сада већ питање живота - и нас и будућих генерација.
Да ли ћемо им оставити свет у којем носе жиг, попут рогате стоке, од рођења до смрти? Да ли ћемо их оставити као роботе, којима се сваки корак зна и контролише?
Ко има право да третира људе као стоку? Нико у Европи још нема овако “напредне” личне документе какве садашња власт намерава да уведе у Србији. Истина је да многе власти у Европи и свету овако нешто, или слично, покушавају да уведу. Међутим, то ће се десити само ако им људи то буду дозволили. Још увек не постоји никаква “међународна обавеза” да се личне карте са биометријским чипом, везане за централизовану базу података, прихвате. А, чак и да је то цена за “прикључак свету” - да ли је то свет у којем желимо да живимо? Није ли боље да Србија буде једна од ретких оаза слободе, у коју ће долазити бегунци од новог глобалног тоталитаризма?
Живот је само један.
Ко има право да нам га унизи, да га учини нечовечним, чак и зарад неког “вишег интереса”?
Нико.
Прикључимо се овој акцији која живот значи - у његовом најдубљем смислу. Рецимо НЕ новом жигосању путем микрочипованих личних докумената. Рецимо ДА Животу Без Жига.
Време је сад. Сутра ће бити касно.
Не прихватамо нове личне карте са чипом ни по коју цену.
Боримо се да се закон промени - сада или у следећем сазиву Скупштине.
Излазимо из тоталитарног матрикса који нам се намеће, и градимо јасну алтернативу Живота достојног слободног човека.
И за Србију и за свет.
Истинско, духовно племство овакво обележавање никада не може прихватити.
А племство обавезује.
По овом питању нема компромиса.

Зашто смо против?

Зато што личне карте са биометријским чипом, које су везане за централну базу података представљају најгрубље кршење приватности и људске слободе, и отварају пут тоталном надзору грађана Србије од стране сопствене, као и страних држава и организација.
Зато што је, са становишта националне безбедности, опасно по државу и њене држављане да сви њихови лични и интимни подаци буду централизовани на једном месту, где могу да буду лака мета за непријатељске «упаде» и шпијунирање.
Зато што предлог Закона о личној карти није претходно изложен широкој јавној и стручној расправи, већ га Влада намеће кроз Скупштину.
Зато што се на овај начин покушава озаконити трошење најмање 100 милиона евра новца пореских обвезника на опрему за предложене нове личне карте, мимо икаквог конкурса и закона.
Зато што људи нису ту због државе него држава због њих.
Зато што жигосање није за слободне људе, већ за робове и стоку.

Неистине режима и медија

1. Личне карте са биометријским чипом су «наша међународна обавеза».
Не постоји међународно тело које прописује «обавезе» за лична документа суверених држава (бар не још увек) на глобалном нивоу. Чак ни на нивоу ЕУ, таква обавеза не постоји, мада је сада у току процес прописивања пасоша ЕУ земаља са биометријским чипом.

2. Све земље ЕУ имају овакве личне карте (тврдња лансирана преко РТС-а).
Већина земаља ЕУ нема овакве личне карте, а чак и оне које имају личне карте са биометријским чиповима већином их не везују за централну базу података, тако штитећи приватност соптвених грађана.

3. Све суседне земље имају овакве личне карте.
Ни једна суседна земља нема овакве личне карте. Словенија и Хрватска су увеле пластифициране личне карте са већим степеном заштите, али без биометријских чипова и централизоване базе података.

4. Нове личне карте су «безбедније».
Управо је супротно случај.
Као прво, централизоване базе података су подложне «хакерисању», и такви случајеви су честа појава у технолошки развијенијим земљама од Србије. На пример, нови холандски биометријски пасоши су недавно «хаковани», као и централна база података Ветеранске администрације у САД, где је преко 2,2 милиона досијеа америчких ратних ветерана «украдено».
Као друго, грешке на оваквим личним картама је много теже исправити и, ако дође до погрешне идентификације, њен носилац може да има огромне проблеме, морајући да доказује полицији, државним органима и рачунарима у централној бази података да је у питању грешка.

5. Нове личне карте се не могу користити за праћење људи.
Сваки пут када будете легитимисани за било коју трансакцију која захтева очитавање ваше личне карте, траг о томе улази у централну базу података. На основу ових трагова, држава, као и свако други ко буде имао увид у базу података, моћи ће да направи «мапу» ваших кретања, куповине, продаје, навика, итд. А кад у следећу генерацију чипова буду уграђени РФИД чипови који су минијатурни радио-одашиљачи, онда ће сваки ваш покрет бити видљив – у реалном времену.

http://www.zazivot.org/
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 20 Jun 2006 17:05    Post subject: Reply with quote

koNaN wrote:
На основу ових трагова, држава, као и свако други ко буде имао увид у базу података, моћи ће да направи «мапу» ваших кретања, куповине, продаје, навика, итд. А кад у следећу генерацију чипова буду уграђени РФИД чипови који су минијатурни радио-одашиљачи, онда ће сваки ваш покрет бити видљив – у реалном времену.


Реално, овога нема ни у земљи Телетабиса.
Осамдесетих година ти за путовања по Европи, нису требале ни визе, ни лова - аутостопом си могао да се возикаш где ти је воља! Цео свет је био твој!
Данас, у 21. веку, принуђен си да бираш да ли ћеш бити власништво монголоида и њихова играчка на даљински или ћеш отићи у шуме у хајдуке да живиш са медведима...

Одох ја у шетњу до шуме, да видим шта раде меда и зека. Smile
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Feb 2003
Posts: 514
Location: 3. полувреме

PostPosted: 20 Jun 2006 17:57    Post subject: Reply with quote

Antihristov pecat

(Izjava doktora Kola Sandersena, inzenjera-konstruktora u oblasti racunarskih mikrosema, leta 1993 godine u gradu Spokan, država Vasington)

Pre mnogo godina sam poceo da radim kao inzenjer na pravljenju mikrosema: ucestvovao sam kao clan velike grupe specijalista na izradi jednog projekta u gradu Feniksu, država Arizona. Taj projekat je spojen sa paralelnim projektima u gradu Bostonu, država Masacusetc, a takođe i u gradu Hanfordu, država Kalifornija. Svi oni su bili objedinjeni izradom tog projekta.
U procesu izrade smo izveli eksperiment na jednoj mladoj ženi, kojoj su u kicmenu mozdinu bili ugradjeni nekoliko elektronskih kola sa radio-signalima. Ona je pre toga bila nepokretna, jer je sve u organizmu bilo poremeceno. Posle naše intervencije pocela je da pokrece ruke, noge – misici su postali upravljivi. Cela nasa grupa je pocela da radi na usavrsavanju tih elektronskih kola. Postigli smo efekat kontrole njenog ponasanja. Sve je uzeto u obzir: mucnina, alergija, prihvatanje ili odbacivanje tih elemenata.
Radeci, sprovodili smo eksperimente na zatvorenicima i postepeno je mikrocip postajao spreman za implantaciju (ugradnju u organizam).Cilj je bio da se napravi veoma mala mikroploca, koja bi se stavila u bakteriolosku iglu. Ta ploca je ispitivana na mnogim zivotinjama u gradovima Sakramento, Los Andjeles, država Kalifornija. Veliki broj zivotinja je iskoriscen u tom istrazivanju, i milioni dolara su ulozeni da bi se odredilo tacna pozicija na ljudskom telu za mikrocip koji se sastoji od 250000 sastavnih delova. I tu je nastao problem sa hranjenjem, tacnije sa «punjenjem» te ravne, male ploce.
Za ponovno punjenje je potrebna promena temperature organizma. Potroseno je 1.5 miliona dolara, da bi se odredilo mesto na ljudskom telu gde bi se temperatura brzo menjala. Majke znaju da je to celo deteta. Utvrdjena su dva mesta: celo i desna ruka.
U to vreme sam od Boga dobio upozorenje, i poceo sam da izucavam Sveto Pismo. Zašto? Otkrovenje Ap. Jovana 13, 16: «I učini sve, male i velike, bogate i siromasne, slobodnjake i robove, da im dadu zig na desnoj ruci njihovoj ili na celu njihovom». I Gospod mi je preko te Reci progovorio cime se ja bavim.
U procesu rada nad projektom posmatrao sam njegov cilj: obeleziti sve ljude, koji žive na planeti. Posle jednog susreta, prisao mi je jedan državni radnik, koji je rekao da informaciju o tome da je plocica gotova zadržim za sebe.Bog mi je rekao: «Pogledaj na broj 666». I ja sam rekao: «Gospode, ja to nisam znao!»
Želim da vam kažem da na Floridi u decijim ustanovama (vrticima ili decijim domovima) već ima dece kojima je ugradjena plocica. Država kao i CRU je to dotirala.Pitao sam jednog lekara u gradu Bostonu, država Masacusetc: «Šta će se desiti ukoliko plocica iz bilo kog razloga prestane da radi?» On je odgovorio da organizam momentalno reaguje – pojavljuju se gnojne rane.
Otkrovenje ap. Jovana 16,2: « I otide prvi andjeo, i izli casu svoju na zemlju; i nastadose rane zle i ljute na ljudima koji imaju zig zvijerin i koji se klanjaju liku njezinom».
Hoću još malo nešto da kažem o tehnologiji. Postoji 23 satelita, koji mogu da čitaju bilo koju informaciju, čak sa veoma malih objekata, sa postanskih marki na primer. Taj satelit može da procita celu informaciju sa vase licence, i to može da radi svakih 19 minuta.
Postoje takođe sateliti nove serije pod nazivom LUO kontrolisani sa male visine. Oni su toliko osetljivi da određuju promenu temperature ljudskog tela sa tacnoscu do 0.4 stepena Celzijusova. Od njih je nemoguće sakriti se niti visoko niti duboko.
Za hrišćane je jedino utociste – Gospod Isus Hristos. Još želim da kažem da će istinski hrišćani biti gonjeni. Pogledajte bilo koji serijski film – hrišćanin je u njemu uvek los covek i neprekidno ga gone.
Gonice i nas ukoliko se ne budemo slozili sa njima, i prihvatili njihov grehovni kompromis. Danas je teško biti istinski hrišćanin – Crkva treba da bude u podrumu.U nasem drustvenom polozaju mi se obracamo nasem pravosudju, a pravosudje tezi svetskom jedinstvu.
Blizu je vreme ujedinjenog pravosudja. Sada planiraju da objedine vasu kreditnu karticu i debit-kartu u jedno. Blizu smo toga. U kabinetu bivšeg predsednika SAD Gora je receno: «Tim sistemom treba obuhvatiti sve ljude u zemlji». Gor je rekao da svaki covek treba da ima kod sebe «smart» (pametnu) karticu. To je priprema za plocicu koja će u svoje vreme biti ugradjena pod kozu. «Smart» kartica sadrzi u sebi raznovrsne informacije o coveku. Sada se sprema instalacija koja je neophodna za njihovo koriscenje.Želim da vam kažem da to ne prihvatate! Ako vam neko pridje i predstavi novi sistem identifikacije, vas odgovor treba da bude da ne želite!
500 dolara je ulozeno za ugradnju pozitivne identifikacije sistema obrazovanja to jest elektronska identifikacija treba da bude pod kozom. Razgovarao sam sa decom iz CRU i ona su rekla da su neki ljudi u pravosudju na primer, Henri Kisindzer, Lacenberg i dr. vodili pregovore. rešenje problema je bilo direktno: mi ne možemo da kontrolisemo ljude ukoliko ih ne identifikujemo. Zbog toga je izdvojeno 500 milona dolara za identifikaciju ljudi u sistemu obrazovanja. Karticu mozete da izgubite, ili da je nekome pozajmite, ali potkoznu plocicu NE MOZETE da izgubite. Ona se može izgubiti ali samo sa rukom ili glavom. Na primer ako vam neko ukrade ruku da ode prodavnicu da kupi nešto, radnici prodavnice će reci: «Ej! Pa to ne može». Tako će biti nemoguće kupovati ili prodavati nešto bez tog obelezja. Ta potkozna plocica je već ugradjena 17 000 dece pre tri godine i nije još uvek primecen neki nus-efekat. 7000 ljudi u Svedskoj imaju ugradjene plocice i takođe nemaju nikakvih problema.
(c/p)
_________________
ту без обзира на све
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 20 Jun 2006 20:17    Post subject: Reply with quote

ајде сада пробајте да се сетите шта је обележило скупштинску "расправу" о увођењу нових л.к. који је то догађај о коме се малтене и данас прича, па ко се сети нека ми каже да постоји опозиција, да се то случајно десило и да није била намера да се скрене пажња са саме "расправе", и на тај начин јавност усмери на нешто што је потпуно споредно у однсу на ово што сви овде пишете, ја сам гледао део тог заседања, па на првој страни ове теме можеете видети колико сам обавештен о ономе што је била суштина тог заседања
у ком курцу ми живимо Question
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
коНаН
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2005
Posts: 188

PostPosted: 20 Jun 2006 21:40    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:

у ком курцу ми живимо Question


У великом!!! Evil or Very Mad

Ана : Јави шта има код зеке и меде , да наврнем на коју годину Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 21 Jun 2006 00:26    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
UltrasLondon wrote:
U Engleskoj nema l.k. uopste. Nije potrebno nositi bilo kakav vid identifikacije uz sebe. Svako malo neko gurne ideju o l.k. u parlament, medjutim na ulicama I predict a riot, pa ovi ne izglasaju...

A шта у енглеској носе као идентификацију.....?

Kao sto napisah nije obavezno nositi identifikaciju. Normalno osim kad je to tebi potrebno, prilikom otvaranja racuna, uzimanja novca, uclanjenja u v-klub itd. A tad nosis pasos, vozacku, racune za tel., struju, itd. Jer u sustini niko ne sme da te pretrese i zaustavi na ulici a da nema jako dobar razlog (recimo da si crnac).
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 21 Jun 2006 04:11    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
ајде сада пробајте да се сетите шта је обележило скупштинску "расправу" о увођењу нових л.к. који је то догађај о коме се малтене и данас прича...


Не гледам тај циркус. Шта се то десило?

Једно питање за све који се бојите праћења помоћу овог чуда и сл. Да ли сте свесни да је и мобилни телфон прилично прецизан локатор помоћу којег може да се прати кретање... Рецимо...
Мени лично сева паја за ове нове л.к. Ако стварно постоји могућност да ме помоћу ње прате онда је нећу носити са собом ако не желим да се зна где сам и то је то.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 21 Jun 2006 07:43    Post subject: Reply with quote

UltrasLondon wrote:
radovan wrote:
UltrasLondon wrote:
U Engleskoj nema l.k. uopste. Nije potrebno nositi bilo kakav vid identifikacije uz sebe. Svako malo neko gurne ideju o l.k. u parlament, medjutim na ulicama I predict a riot, pa ovi ne izglasaju...

A шта у енглеској носе као идентификацију.....?

Kao sto napisah nije obavezno nositi identifikaciju. Normalno osim kad je to tebi potrebno, prilikom otvaranja racuna, uzimanja novca, uclanjenja u v-klub itd. A tad nosis pasos, vozacku, racune za tel., struju, itd. Jer u sustini niko ne sme da te pretrese i zaustavi na ulici a da nema jako dobar razlog (recimo da si crnac).

Управо ме то занима....
Ја шетам улицом заустави ме боби из неког разлога, била пљачка у оближњој улици а ја случајно носим чарапу на глави (лупам), и немам никакав документ код себе.....шта онда?
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 21 Jun 2006 07:54    Post subject: Reply with quote

Vasili Zaitsev wrote:
Mени лично сева паја за ове нове л.к. Ако стварно постоји могућност да ме помоћу ње прате онда је нећу носити са собом ако не желим да се зна где сам и то је то.


"Predloženim zakonom predvidjeno je da se novčanom kaznom do 50.000 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana kazni osoba koja nema ličnu kartu, ne podnese u odredjenom roku zahtev za izdavanje lične karte, navede netačne podatke, koristi drugu ličnu kartu, odbije da pokaže ličnu kartu ovlašćenom licu ili svoju ličnu kartu da nekom drugom..."

Овде је из текста избачено да идеш у апс и ако одбијеш да попушиш кару овлашћеном лицу... Very Happy
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
луди_радуле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 316
Location: РСК

PostPosted: 21 Jun 2006 08:09    Post subject: Reply with quote

@Ana
Nemati dokument i ne nositi ga sa sobom su dva različita pojma, recimo veća je kazna, kad te zaustave kerovi,
ako NEMAŠ vozačku od one kad je zaboraviš poneti. Mislim da je ta kazna ako ne napraviš ličnu.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 21

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop