DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Делије - Прес клипинг
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47, 48  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
costanza
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Oct 2006
Posts: 208
Location: Код Тетке у улици

PostPosted: 01 Nov 2007 10:42    Post subject: Reply with quote

да, наши новинари све то знају ....

кад би пребирали какве се све глупости ваљају у новинама, јер папир трпи све, стигли би до трећег ока
_________________
Фикретова тетка дошла по грамОфон ...
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 01 Nov 2007 20:34    Post subject: Reply with quote

п дубаи wrote:
Шта представља та група осим као организације богатих клубова који штите своје интересе? Шта ми ту добијамо а шта губимо?

Quote:
Шта је циљ постојања групе Г-14?

"Смисао постојања Г-14 је парирање органима ФИФА и УЕФА. Ради се о критеријумима око ослобађања играча за наступе у националним тимовима. ФИФА и УЕФА организују такмичења, а клубови немају никакав удео у приходима иако дају играче и ризикују да се они врате повређени. Зато се данас и води један вишемилионски спор у Бриселу који је покренуо фудбалски клуб Шарлроа".

Које су предности чланства у Г-14?

"Прве свега ради се о размени информација на свим пољима – фудбалским, ванфудбалским, марктиншким. Дошло би до сарадње на свим нивоима фудбала, од омладинске школе до репрезентација. То је апсолутно корисно за Црвену звезду. Идеја Г-14 је да оснује своју лигу или Светско клупско првенство, али о томе треба мукотрпно преговарати са УЕФА и ФИФА. У сваком случају, драго нам је да се Црвена звезда спомиње као могући члан групе Г-14, као једини клуб са простора бивше Југославије", рекао је Зоран Дамјановић.

_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Кобра
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 May 2006
Posts: 446
Location: Западна трибина

PostPosted: 02 Nov 2007 11:42    Post subject: Reply with quote

Пошто не постоји тема Стоп репресији над навијачима ево једне занимљиве вести која по мени заслужује подршку.

Arrow http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2007&mm=11&dd=01&nav_id=270467
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 03 Nov 2007 16:08    Post subject: Reply with quote

Ево једног текста из архиве (јул 2003. године). Тема је поново актуелна.

Quote:
Навијачи Звезде, Партизана, Рада и Војводине издали саопштење

О новом Закону, из навијачког угла

Након што је републичка скупштина без гласа против усвојила Закон о спречавању насиља и недоличног понашања на спортским приредбама, по први пут од када су формиране организоване навијачке групе на нашим просторима, заједничко саопштење издали су навијачи Војводине ("Фирма"), Рада ("United Force"), Партизана ("Гробари") и Звезде ("Делије").

Навијачки покрет на нашим просторима постоји већ неколико деценија. Стадион је одувек био место окупљања великог броја људи, а на трибинама су се слободно испољавале емоције, како позитивне, тако понекад и негативне. Најчешће су догађања на трибинама била релфекс општег стања у друштву, а најречитији пример тога је туча на Максимиру, која је симболично означила распад бивше СФРЈ.

С обзиром на то да смо ми, организовани навијачи, можда најпозванији да учествујемо о расправи о превазилажењу евентуалних проблема на стадионима и око њих, сматрамо да је крање некоректно што нас приликом израде нацрта тзв. "Закона о навијачима" нико није консултовао. Међу нама постоје многе разлике, велики ривалитет, нетрпељивост и мржња, али нам је свима заједничко једно - навијање као начин живота. Баш због тога упућујемо ово заједничко саопштење свима онима који мисле да довољно познају наш и навијачки живот.

Добро је познато да је сваки облик вандализма и насиља на стадиону и ван њега већ санкционисан постојећим кривичним и прекршајним законима Републике Србије, па се поставља питање коме је и због чега потребан овакав закон над законом. Не желећи да улазимо у сваки од предложених чланова, намера нам је да јавности изнесемо суштину самог Закона. Огромна и непрецизна овлашћења дата полицији, на основи којих је она и полиција, и судија и џелат, отварају простор за многе злоупотребе. Одакле одједном толико поверење законодавца у позваност и стручност једног полицајца да на основу физичког изгледа процењује ко је тзв. хулиган и ко сме или не сме да уђе на стадион? Да ли постоји прототип једног хулигана или ће та процена зависити од личног искуства и специфичног система вредности сваког понаособ припадника јавног реда и мира који обезбеђује стадион?

Занимљиво је да су главни заговараци овог Закона били управо људи из ФССЦГ. Прикривајући сву своју корумпираност, небројано пута показану неспособност и неефикасност, лицемерно покушавају да одговорност за пропаст домаћег фудбала пребаце на навијаче. Питамо - где је њихова одговорност? Тачно је да су утакмице слабо посећене, али то сигурно није због навијача. Да ли неко данас долази на стадион због фудбала или због атмосфере, ако се има у виду да су дешавања на трибинама често много позитивнија и садржајнија него на самом терену?

Чињеница је да ми својим присуством дајемо значајан допринос постојању фудбала на овим просторима. Ми смо ти који из недеље у недељу, без обзира на резултате, кишу или снег долазимо на стадионе, док већина разочараних љубитеља фудбала остаје код куће и прати утакмице Калча, Примере или Премијер лиге. Нама је јасно да овај Закон ништа добро неће донети нашем фудбалу - нити ће квалитет игре бити бољи, нити ће бити веће посећености, нити ће отац са дететом доћи на стадион да гледа фудбал. Играчи ће се продавати, утакмице це се намештати, а трибине стадиона ће бити потпуно празне.

Без намере да избегнемо сопствену одговорност (колективну и личну) и оправдамо испаде на стадиону, циљ нам је да упозоримо јавност да је потпуно бесмислено уништити читаву идеју организованог навијања и све вредности које она са собом носи. Поред оваквог Закона, мало тога нам је остало на располагању. Унапред упозоравамо све оне који су одговорни око креирања и усвајања Закона да ће оваквим поступцима навуци јос веце незадовољство, а нас натерати да различитим видовима протеста показемо колико би било који клуб испаштао без нас навијача.

Београд, 2. јул

Навијачке групе: Фирма, United Force, Гробари и Делије

_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MC MaC
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Sep 2006
Posts: 863
Location: Променљива

PostPosted: 03 Nov 2007 21:58    Post subject: Reply with quote

Мртви Прес:

Delije napustile stadion

Najvatrenije pristalice Crvene zvezde u 22. minutu su napustile stadion u znak protesta zbog primene pojedinih odredbi Zakona o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama. Prethodno su bez prestanka skandirali podrugljive parole na račun policije, a posebno upečatljiva bila je ona: „Slobino vreme, vraća se Slobino vreme"! Delije su disciplinovano, u koloni jedan po jedan, napustile stadion, da bi se kasnije u manjim ulicama sukobile s policijom. Navijači Zvezde koji su utakmicu odgledali do kraja u nekoliko navrata su poručivali treneru crveno-belih „Kosane, odlazi!"


.....
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=UQfR2xMX3to&feature=related
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Никола Д/С
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Jun 2006
Posts: 503

PostPosted: 03 Nov 2007 23:02    Post subject: Reply with quote

Полу-мртви ЈСЛ Спорт wrote:


НЕМА ЗАСТАВА - НЕМА ДЕЛИЈА

Ригорозна контрола на стадиону Чукаричког онемогућила је навијаче Црвене звезде да подрже Коромана, Милијаша и друштво од првог минута. Цеђење на улазу потрајало је поприлично, па су делије место на трибини заузели тек у 16. минуту утакмице.

И, наравно, онда је на снагу ступио Закон о спречавању нереда на спортским теренима. Драстичност примене делије су осетиле скидањем заставе истог момента када је окачена на ограду источне трибине. То је био сигнал за хорске увреде на рачун полиције, а један од интересантнијих слогана, у којем су највернији навијачи Црвене звезде на тренутак заборавили на снаге закона и реда, био је: враћа се Слобино време.

Петоминутни револт изражен кроз увредљиве песме прекинут је демонстративним напуштањем трибине, попут оног на Карабурми пре две недеље. Ситуација која се понавља из недеље у недељу свакако би требало да представља последњу опомену свим релевантним факторима да се дозову памети и пронађу компромисно решење. Фудбал не може без навијача, а применом репресије и где треба и где не треба постиже се контраефекат. То је, ваљда, сада свима јасно...


_________________
Хвала господо што ме убеђујете да је моја међа код Мердара и Руднице али мој поглед је упрт у Скадар, Проклетије, Јуник ...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Мр. Бурнс
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 30
Location: Херцег-Нови

PostPosted: 03 Nov 2007 23:33    Post subject: Reply with quote

Oпет ови јебени МАФИОЗИ
Блиц 04.11.

УЕФА страхује од Делија

Европска фудбалска унија (УЕФА) прогласила је меч другог кола Лиге УЕФА групе Ф између Ариса и Црвене звезде, који ће бити одигран у Солуну 8. новембра, утакмицом високог ризика.

УЕФА је поред делегата и судијског посматрача именовала и посебног посматрача задуженог за праћење збивања на трибинама. Ову функцију обављаће Вилијам Мекдугал из Шкотске.
Меч између Ариса и Црвене звезде водиће судијска четворка из Русије на челу са Николајем Ивановим. Његови помоћници биће Николај Голубијев и Вјачеслав Семенов, док ће четврти судија бити Александар Гончар. Судијски посматрач биће Драгутин Карло Пољак из Хрватске, а делегат Арије Вулф из Израела.
Црвена звезда ће имати велику подршку на трибинама стадиона у Солуну где се очекује више од 1000 навијача "црвено-белих".
_________________
"Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети, него по томе колику светињу браним."
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 04 Nov 2007 00:19    Post subject: Reply with quote

Кобра wrote:
Пошто не постоји тема Стоп репресији над навијачима ево једне занимљиве вести која по мени заслужује подршку.

Arrow http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2007&mm=11&dd=01&nav_id=270467


Ништа од те погане машине за прање мозга не заслужује подршку, нити нам треба подршка од тог шљама.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Негативац
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Sep 2006
Posts: 90

PostPosted: 04 Nov 2007 06:59    Post subject: Reply with quote

http://www.blic.co.yu/sport.php?id=18494
_________________
За мене је Српство нешто највише што сам могао да добијем рођењем. Српство се носи у себи и не бих га дао ни за шта"

Др. Радован Караџић
Back to top
View user's profile Send private message
Негативац
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Sep 2006
Posts: 90

PostPosted: 04 Nov 2007 07:00    Post subject: Reply with quote

http://www.blic.co.yu/sport.php?id=18494
_________________
За мене је Српство нешто највише што сам могао да добијем рођењем. Српство се носи у себи и не бих га дао ни за шта"

Др. Радован Караџић
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 04 Nov 2007 09:27    Post subject: Reply with quote

Негативац wrote:
http://www.blic.co.yu/sport.php?id=18494


Па овог текста -колико ја видим- нема ни у јучерашњем ни у данашњем Блицу...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
johny
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2004
Posts: 84
Location: sabac

PostPosted: 04 Nov 2007 09:49    Post subject: Reply with quote

Треба прочитати и коментаре које су оставили посетиоци тог сајта,јер невероватно је какву људи имају представу о нама.Познајем неке људе који мисле да смо сви ми убице,манијаци,невероватно шта све,да не набрајам бзвз.Мислим да морамо много тога да урадимо да би упознали обичан свет ко смо и шта смо,јер медији су толико против нас,да све ово што радимо није довољно да добијемо рат против бандита.Без подршке обичног света,тешко ћемо ово изгурати.
_________________
На крају биће наша победа!
Back to top
View user's profile Send private message
Негативац
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Sep 2006
Posts: 90

PostPosted: 04 Nov 2007 09:54    Post subject: Reply with quote

Масимо wrote:
Негативац wrote:
http://www.blic.co.yu/sport.php?id=18494


Па овог текста -колико ја видим- нема ни у јучерашњем ни у данашњем Блицу...


ја мислим да ће ово бити у сутрашњем блицу
_________________
За мене је Српство нешто највише што сам могао да добијем рођењем. Српство се носи у себи и не бих га дао ни за шта"

Др. Радован Караџић
Back to top
View user's profile Send private message
Милош Б.С.
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Nov 2005
Posts: 576
Location: Манастирска шума

PostPosted: 04 Nov 2007 10:14    Post subject: Reply with quote

Амбасадор wrote:
Кобра wrote:
Пошто не постоји тема Стоп репресији над навијачима ево једне занимљиве вести која по мени заслужује подршку.

Arrow http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2007&mm=11&dd=01&nav_id=270467


Ништа од те погане машине за прање мозга не заслужује подршку, нити нам треба подршка од тог шљама.


Амбасадоре, ја мислим да ти ниси отоврио линк, него кад си видео да је линк са У92 да си одмах кренуо да пуцаш icon_realmad Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 04 Nov 2007 11:34    Post subject: Reply with quote

Милош Б.С. wrote:
Амбасадор wrote:
Кобра wrote:
Пошто не постоји тема Стоп репресији над навијачима ево једне занимљиве вести која по мени заслужује подршку.

Arrow http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2007&mm=11&dd=01&nav_id=270467


Ништа од те погане машине за прање мозга не заслужује подршку, нити нам треба подршка од тог шљама.


Амбасадоре, ја мислим да ти ниси отоврио линк, него кад си видео да је линк са У92 да си одмах кренуо да пуцаш icon_realmad Wink


Свашта! Тотално ми је нејасна твоја констатација. Ако до сада људи нису укапирали да "медији" попут наведеног, не пружају подршку навијачима, већ пљују мурију из чисто партијско-политичких а не реалних разлога (зато су и плаћени), онда нема смисла да ја сад овде било шта објашњавам. Ако ми као навијачи падамо на те њихове јефтине форе и трикове, и ако дозвољавамо да наша борба буде њихово оружје које они искориштавају у своје болесне сврхе, онда нек иде све у курац.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47, 48  Next

View previous topic :: View next topic
Page 45 of 48

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop