DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Делије - Прес клипинг
Goto page 1, 2, 3 ... 46, 47, 48  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
н
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 345

PostPosted: 23 Feb 2006 21:34    Post subject: Делије - Прес клипинг Reply with quote

Европа - 23. фебруар 2006 - стр. 34

JA, HULIGAN SA STADIONA

Vladimir AntiĆ - Anta (41)

Šta posle tridesete? Pa, kako ko. Neki su na grobljima, neki u zatvoru, neki su se povukli, porodični su ljudi. Nisu huligani obavezno i kriminalci. Ja se nisam nikad bavio kriminalom, osim sitnim kao i većina ljudi u Srbiji

Piše Vesna TAŠIĆ
Foto Dušan MILENKOVIĆ

Vatreni navijač Crvene zvezde Vladimir Antić (41), zvani Anta, efektivno je na utakmicama proveo dve i po hiljade sati života. Ako bi se sabrali sati provedeni na putovanjima, u poluvremenu, tučama i hapšenjima, rezultat bi bio 800 dana ili više od dve godine praktičnog intenzivnog huliganstva, sve do tridesete godine.
Dvadesetak puta je promenio zanimanja i poslove.
Panker po opredeljenju, danas jednom nedeljno pušta muziku u kafiću na Zelenjaku gde su se ranije sakupljali navijači i skinhedsi, a danas se nađe i poneki metalac. U kafiću se slušaju Seks Pistols, za šankom se prelistava Plejboj, a u pozadini na šarenom zidu dominira jedna ikona i fotografija Nikolaja Velimirovića.
– Zašto je to tako, gazdu pitaj. Kako ja sad da spojim Sida Višiza s prepodobnom mati Paraskevom? Ne uklapa se nikako. Jedino da se bore. Tu je i vladika Nikolaj zato što je gazdin deda bio ortak s njim, pa eto iz poštovanja. Mada, opet, šta to radi u kafani? U redu gde treba, gde je OK, neka ga. Dokle će to da ide? To ti je to, ima veronauke, ali nema vere – objašnjava Anta preovlađujuću pseudoreligioznost.
Oduvek su ga nervirali sociolozi koji su pisali studije o domaćim navijačima jer je tokom celokupnog staža na utakmicama i putovanjima video samo jednog.
– Pošto su svi sa strane gledali šta se događa, onda me njihovi sudovi ne zanimaju, pa ih nisam ni čitao. Ovaj jedan je išao s nama na utakmice ovde i išao je na gostovanja, jedino što se nije tukao – kaže Anta.
Pošto je i sam etiketiran kao jedan od pripadnika Vandala, Manijaka, Loših momaka, Hordi zla, skloniji je sociološkoj tezi da navijačko nasilje ima pozitivne sociopsihološke funkcije i da je dominantna, bar dok si klinac, želja za pokazivanjem.
U pesmama huliganskog karaktera, navijači svesno, provokacije radi, prihvataju uloge asocijalnih tipova, društvenih otpadnika, alkoholičara i ludaka. Najviše vrednosti huliganskog plemena vidi u izraženoj asocijalnosti, njihovom neprijateljskom odnosu prema društvu i njegovim zvaničnim predstavnicima, i prema samom rukovodstvu kluba. Vrednost je svakako i to što ga je takva doslednost, po svoj prilici, spasla da od Delije postane, recimo, Tigar.
arkan Kad je Milošević pokušao da smiri Zvezdine navijače, e onda su doveli Arkana. On se odjednom pojavio i to ne slučajno. Dolazio je i ranije na utakmice, ali bio je niko i ništa, kao ja. Odjednom se on pojavljuje u ulozi nekakvog samozvanog vođe navijača i kreće da organizuje ljude na istu foru. On je plaćao ljude za svoje akcije, a oni su kasnije otišli s njim na ratište. Pola ih se vratilo kao invalidi, trećina ih se nije ni vratila. Nikad se nisam primio na Arkana, verovatno zato što se nisam primio ni na Miloševića. Ni na rat. Nisu svi navijači voleli Arkana. Moja ekipa mu se otvoreno suprotstavljala. U stvari, otvoreno niko nije smeo, ali nismo uopšte hteli da učestvujemo u nekim njegovim akcijama. Ima jedan koji ga je zapalio za pare i pobegao na Kipar. I danas je tamo. Dva sata pošto je pokrao Arkana za dva miliona maraka, tri džipa su mu se parkirala ispred kafića na Karaburmi, sa sve onim mrgudima, psihopatama, sociopatama.
kriminal Šta posle tridesete? Pa, kako ko. Neki su na grobljima, neki u zatvoru, neki su se povukli, porodični su ljudi. Nisu huligani obavezno i kriminalci. Ja se nisam nikad bavio kriminalom, osim sitnim kao i većina ljudi u Srbiji. Znam i gomilu ljudi koji isto tako nisu, ali su opet bili tu, učestvovali u svemu. Nije neophodno da se ima neka kriminalna prošlost.
huligani Razlika između običnog navijača i huligana je u tome što su ovi drugi privrženiji klubu. Običan navijač može da dođe negde iz unutrašnjosti na utakmicu i da se vrati kući, a ako je iz Beograda i primi se na fudbalski klub, on će sve vreme ovoga sveta provoditi sa ekipom. Niko nije sasvim sam, imaš svoju ekipu, a tu su i druge, pa idete svi zajedno, i kad tad, naleteće navijači Partizana. Huliganstvo podrazumeva gostovanja, tuče sa protivničkim navijačima. To obavezno. Sa 15 godina sam ušao u to, pa sve do tridesete. Tako najčešće i bude. Najžešće je bilo 80-ih. Tad je bilo i mrtvih, ali to nije smelo da izađe sa stadiona.
profesija Engleski huligani većinom rintaju preko dana, a onda su im tuče odušak za sve. Ima toga i ovde. Međutim, kako vreme prolazi, kakvi se zakoni donose, huliganstva će biti sve manje i manje. Profesija je u odumiranju. Danas je tuča na tribinama nešto nezamislivo, a bila je najnormalnija pojava pre deset godina. Rigorozni su. Kamere su svuda, policija, redari, pooštrene su kazne.
voĐe Jedan od vođa Zvezdinih navijača trenutno je u zatvoru. Ali, nije uvek samo jedan vođa, ima ih bar desetak. Previše je tu ljudi za jednog vođu. Mi smo ti ko neka firma. Ozbiljno, klinci iz kraja, negde iz bloka naprave svoju ekipu i imaju nekog svog vođu i neće da priznaju nikog drugog. To su ti hijerarhije. Ne može njemu vođa da bude neko s Banovog brda. Neće da ga prizna. Podeljeni su kao i svi ostali.
ekipa Moja ekipa, recimo, nije bila sakupljena po mestu stanovanja nego smo se svi znali iz grada, iz potpuno različitih priča. Bilo je tu pankera, skinhedsa, hipika, svakakvih. Znamo se iz grada, znamo se sa utakmica i tako smo postali ekipa, viđamo se i danas.
neprijatelji U principu, mogu svi. Sad, tuča s Hrvatima ima nacionalni predznak. Al’ opet, slatko ti je da peglaš i svog. S Hrvatima se ionako vidimo jednom godišnje, pa nisu loši ni naši.
plaĆanje Ranije nije bilo organizovanih gostovanja. Posle su klubovi, u dogovoru s navijačima, preuzeli organizovanje autobusa i plaćanje karti za utakmicu. Bilo je plaćanja nekih vođa navijača. Da bi oni povukli ljude s tribina, kako bi sad ovi ispunjavali neke želje upravnika kluba... Svojevremeno su političke stranke radile to. SPS je pokušavao da kupi Zvezdine navijače pošto smo bili protiv Miloševića. Sećam se još uoči ratova da su Šešelj, Vuk Drašković i onaj ugostitelj iz Pazove, Mirko Jović, pred zvanično višestranačje u Srbiji još bili zajedno. To se u tajnosti sedalo u kola i pravac na sastanak u Pazovu. I ja sam bio. Milošević je bio već na vlasti, ali ni blizu moćan kao kasnije.
miloŠeviĆ Zvezdini su boli protiv njega. Ali, nikad nije bilo Zvezdinih zastava na stranačkim skupovima. Ali sam video zastavu Grobari 1970 na mitingu SRS. Nisu bili ni blizu toliko protiv Miloševića koliko su bili Zvezdini. I drago mi je zbog Zvezdinih navijača. Može Srbija i sve to, ali stranke ne.
rat U redu je da se ratuje, ali da se kaže za koje ciljeve i s kim, a ne sad JNA jedno, dobrovoljci drugo, ovi nešto treće, ciljevi nejasni, te mi nismo zvanično u ratu... A ovi što su se primili na Arkana, evo ih sad u gradu, uglavnom su invalidi. Dobili su neku materijalnu satisfakciju. Znam neke od njih koji su pootvarali kafiće, restorane, a bili su niko i ništa, otprilike kao i ja. Pitanje je koliko im i to čini. Znam jednog, viđam ga, ostao je bez noge, sad je bogat čovek, ali je u frci, večito u bedaku, navuk’o se na pajdo. Ima sindrom, brate. Može sve da nas kupi, ali džaba.
nacionalizam Ma, nama su Hrvati bili isti i pre ovih ratova. Bilo je isto i dok nije smelo ništa da se peva na stadionima, još u Brozovo vreme. Taman posla da neko otpeva Marš na Drinu na stadionu, bilo je već rizično za hapšenje. Moj ortak Laza, koga je inače udario tramvaj, odležao je tri meseca zatvora zbog zastave s dvoglavim orlom, i to crveno-bele zastave, ne srpske. To nije smelo, kao što nije smelo da se priča da je bilo mrtvih na utakmicama, a ja sam ubeđen da ih je i 80-ih na tribinama bilo premlaćenih na smrt. Čak je tad bilo mnogo više tuča nego sad. Bilo je deset tuča po utakmici, i to ne jedan na jednog nego 20 na 20, i to na istoj strani stadiona.
Ma, niko ne razmišlja u toj kategoriji mržnje. Da li ja sad više mrzim Slovaka ili Poljaka? Više je to Srbija protiv svih ostalih. Dobro, možda su tu malkice Hrvati povlašćeniji u mržnji. Hrvati i Šiptari, a sve drugo je otprilike isto. Sa Šiptarima se ionako nikad ništa nije dešavalo. Klubove na Kosovu su uvek držali Srbi. U stvari ne Srbi, nego komunisti.
putovanja Išao sam svuda, samo nisam voleo Sloveniju. Oni su nekako uvek bili fini. Odeš da se biješ oni ti kažu: Dobar dan. I koga da bijem ja sad tamo?
profili Radovi navijači su, recimo, iz ne znam kakvog razloga, ekstremni desničari. I to više privlači pažnju, nego što bi je oni sami ikad privukli. Pola ih je nekih naciskinhedsa, mada nemam pojma kako, jer su meni Srbin i nacista isključivi pojmovi. Nespojivi su. To su ionako mediji napravili. Večito su izlazili neki negativni prikazi i klinci su se primili baš na njih. Recimo, bugarski su napali Turke, mađarski nacisti su napali Čehe, pa su se klinci dosetili da ima i kod nas Cigana, pa sad oni kao mrze Cigane ili Jevreje. A kakve veze Jevreji imaju sa Srbijom. Uvek ih je bilo tako malo, ni na šta nisu uticali. Pa ti sad kaži nekom da ima gomila skinhedsa koji nisu ni nacisti ni rasisti, nego su normalni ljudi. Kad je bilo normalnih skinhedsa na televiziji? Ima ih koliko hoćeš. Ne zanima ih politika, kao što ni mene ne zanima politika. Kao da ja sad mrzim Pigmeje. U Novom Pazaru su ti nacionalno-religiozne, a ne huliganske frke. Nisam išao dole, Novi Pazar je za fudbal potpuno nebitan. To ti je nivo Bežanije i Rada, zato se i biju.
veĆina Zajedničko većini navijača jeste da su nacionalisti i da su religiozni, ili pseudoreligiozni. Ja zapalim sveću za slavu, a ima onih koji idu u crkvu pred svaku utakmicu, samo što ne vidim da to ima nekog efekta. Ajde da svaki put pobediš, pa i da razumem. Zajednički im je i bes. E sad, jedan je besan zato što je ostao bez posla, a drugom rade hormoni, pa do najređih, psihopata. Ima i njih. Ja sam upoznao takve koji bi te ubili tek tako, a da nemaju nikakvu korist od toga. Uglavnom su pripadnici radničke klase, ili su deca nekadašnje srednje klase koje više nema. Ne bi se tu u tučama na ulicama ni uklopio neki bogataš, da se ne lažemo. Dete bogataša neće ni biti tu s nama, biće u najskupljoj loži na zapadu. Dešavalo se da poneko i utekne roditeljskoj brizi i da mu se dopadnu socijalno niži slojevi, ali takvi su obično kraće trajali. Dođe par puta, pa kad vidi da može da se izgubi i glava, nestane.
posle rata Od 1995. do 2000. samo se dešavaju tuče s policijom. I onda čitam u novinama, Zvezdini huligani povredili tri policajca, a nema veze što su ovi tukli ženu pendrekom. A oni rade i dan danas, isti ti panduri. I opet bi bili spremni da tako nešto urade, za nekog drugog, nema veze, ali bi opet bili spremni. Taj svet je meni totalna enigma. Par njih koje poznajem, ti su se sklanjali s utakmica. Ovi ostali, iz duboke unutrašnjosti, došli su da napreduju u poslu umesto da čuvaju ovce na Pešteru. Ubiće sve nas ovde, koliko nas ima, samo da se izvuče iz tog gliba. Imaš i one kojima kažu da ubije dete i on će da ubije dete. Uvek sam ih kapirao kao neprijatelje, što i jesu i dan danas.
zatvor Isuviše sam inteligentan da bi me uhvatili. Jesam se tu i tamo bavio nekim sitnim nelegalnim stvarima, ali ništa više nego većina ljudi u Srbiji. Znam neke ljude koji su i dan danas u paranoji od bilo kakve kamere, fotoaparata, aparata za snimanje. Ali, razumem ih, ima nekih kojima su to zaista radili, izvade im neke podatke koje ovaj nije ni znao, ne samo da su ga snimali, nego da je uopšte radio.
rad Nije nikakav klub, nije nikad ni bio. Počeli su neki skinhedsi, njih desetak da idu redovno i prave sranje, ne huliganstvo, nego baš sranje, prevrnu kola na ulici recimo... tuku tu neke s VMA, pacijente, kojima je već dovoljno loše. I čim se to nađe u novinama, nađe se i klinac koji pomisli kako su to neke zajebane face.
kriminalci Na čelu klubova ih više nema, ali zato u Upravnim odborima sede kojekakvi, kao i u svakom upravnom odboru. Ovde je svako ko ima pare biznismen. Sad su svi biznismeni, niko nije kriminalac.
droga Alkohola sve manje, droge sve više. Nude mi klinci, snifuju u klonji na stadionu. Rekoh, neka hvala, ja sam došao samo da pišam.


VESNA TAŠIĆ


Antrfilei
POČETAK

Ćale mi je bio veliki zvezdaš, a njegov najbolji ortak još veći. Oni su počeli da me vode baš kao klinca na utakmice. Kasnije sam se navikao da idem na utakmice, već pripadam klubu. Ti si navijač svog kluba i to je to. Kad te neko pita ko si i šta si, ti kažeš da si Zvezdin navijač. Na utakmicama sam se praznio. Vičeš sat i po i posle nema šanse da te neko iznervira, osim ako baš insistira. Mislim da većina ljudi isto tako uđe u celu priču. Neko se identifikuje s bendom, neko s klubom. U principu to ti je isto samo što nemaju instrumente nego nose dresove. I ja sam trenirao fudbal godinu i po dana, ali sam batalio da bih imao vremena da idem na utakmice.

Split je bio najgori

U Bosni sam bio na nekim zajebanijim tučama. I onda je prijem zavisio od toga u kom si delu. Isto kao danas ovi entiteti. Hrvati u Bosni nikad nisu bili protiv nas, više su bili protiv Muslimana. Jesu se mrštili, ali to je bilo sve. U Hrvatskoj ima različitih varijanti. Split je bio najgori za tuču. A recimo Vinkovci i Osijek bili su nam najveći neprijatelji, najgore ustaše. U Splitu je više bilo klub protiv kluba, a u ova dva grada Hrvati protiv Srba. Dalmatinci i Zagorci se ni između sebe ne vole nikako. Događalo bi se da odeš i u Zagreb i da te niko ne dira, ali u Osijeku i Vinkovicima, to nije moglo da ti se desi.
Kasnije su se u Sarajevu podelili. Navijači Sarajeva su muslimani, navijači Željezničara su Srbi. Pa oni su danas nacrtali liniju na asfaltu, a ti mene pitaš kako sam smeo da idem u Zagreb. Pa to su bili dobrosusedski odnosi tada.


Ispod časti
Motke, pajseri i flaše. Noževi ređe od nabrojanog, ali pištolji ne. I to nekako do dan danas opstaje. Ispod časti su pištolji. Stoji njih 20 naspram nas 20 i sad ja kao vadim pištolj. Bezveze! Bar ovde je tako, ne znam kako je preko. Postoji nešto što se zove navijačka čast. Mada je to prilično rastegljiv pojam. Sve i svašta tu može da uđe i ne uđe. Pa na mene je pištolj prvi i jedini put uperio matorac s legitimacijom Subnora, pa ti vidi.
Back to top
View user's profile Send private message
н
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 345

PostPosted: 23 Feb 2006 21:41    Post subject: Reply with quote

inače članak je na 4 strane, ima i najava na naslovnoj...evo pdf-a ko više voli real izgled...

http://www.megaupload.com/?d=1UXJXXGH
Back to top
View user's profile Send private message
uroshrs
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2005
Posts: 116
Location: милетов крај

PostPosted: 24 Feb 2006 00:29    Post subject: Reply with quote

pusim pijem voilm da se bijem.. brate...
_________________
..само ноге вире..
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 24 Feb 2006 09:25    Post subject: Reply with quote

Nisam video sliku coveka,ali oni koji jesu,kazu da su ga prvi put u zivotu videli. Ako je toliko VATREN valjda bi ga neko iz njegove generacije prepoznao. Ne znam sta znaci tim novinama da tako dovuku nekoga sa ulice da im prica o navijanju. Do sada su bili samo u britanskim novinama,a sada i kod nas. Jos jednom napominjem da coveka niko ne zna...bar niko od onih koje sam ja pitao a imaju toliko godina koliko i on.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
паја&јаре
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Sep 2004
Posts: 155
Location: ...где год био...

PostPosted: 24 Feb 2006 09:26    Post subject: Reply with quote

I bolje da ga nisi video...
_________________
...ЈОШ РАЂАЈУ МАЈКЕ ОБИЛИЋЕ...
Back to top
View user's profile Send private message
Delija_do_groba
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 18
Location: Ludnica

PostPosted: 24 Feb 2006 09:48    Post subject: Reply with quote

paja&jare wrote:
I bolje da ga nisi video...



za sve nas je bolje...
_________________
SAGAPAO KOIKKINO ASTERI -- ORTHODOXIA I THANATOS

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ Η ΘΑNATOΣ
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 25 Feb 2006 19:39    Post subject: Reply with quote

Strasno, sta drugo da kazem...
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 26 Feb 2006 22:19    Post subject: Reply with quote

Ma znam ja Antu...
Nemojte da sad ishitreno donosite zakljucke, ovo je malo napumpano i skraceno od strane novinara. O.K. je lik, a sto se tice istinitosti njegovih dozivljaja ne zelim da komentarisem jer nisam bio. U svakom slucaju nije nemoguce i da je prosao bez da ga pamti dobar deo njegove generacije, jer je nekako u fazonu Punk & Skinhead, a uz to i navijacki zivot. Nesto kao engleski ulicni fazon 70-ih.
Inace je lik na mestu, a njegove shankerske sposobnosti su izvanredne... Very Happy
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
н
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 345

PostPosted: 27 Feb 2006 22:08    Post subject: Reply with quote

Спортски Журнал 28. фебруар 2006.


ПРЕДСЕДНИК ДРАГАН СТОЈКОВИЋ СМАТРА ДА СУ ГРАФИТИ НА МАРАКАНИ ВИД НАПАДА НА КЛУБ

Нико неће успети да дестабилизује Звезду

ТЕК што се слегла прашина изазвана гласинама о раздору у екипи Црвене звезде, које су демантовале две победе на старту пролећног дела шампионата, сенку на добре резултате, бацили су графити на Маракани. Навијачи се, наводно, супростављају могућој приватизацији, односно куповини од стране „Делта компаније”.

У Звезди мисле да неко тиме само жели да деставилизује клуб, поготово због успешног наставка борбе за трофеје и све уочљивијег оздрављења, које је захватило наш најтрофејнији колектив.

- Многима смета што је Звезда на првом месту и покушавају на различите начине да угрозе ту позицију! Кад хоћете неког да уздрмате најлакше је ухватити се за неку запаљиву тему, а то је у овом моменту приватизација. Ко год помене приватизацију, одмах сви скоче на ноге. Одговорно тврдим, нико у Звезди није говорио о приватизацији, ништа начелно немамо договорено по том питању. Илузорно је причати даље, али не можете ником забранити да пише шта хоће. То је ружан покушај дестабилизације Звезде, не видим други разлог за тако ниско гађање, али наравно неће успети у томе – нагласио је председник црвено-белих, Драган Стојковић.

Први човек Звезде је затим напоменуо:

- Став клуба је да не продајемо играче до лета. Не желимо да трансфери буду једини извор финансирања, што је била ранија пракса. Хоћемо квалитет на терену, једино на тај начин можемо да дођемо до резултата. Многима и такав став смета, то је несумњиво. Некоме се интереси више не поклапају, али то је њихов проблем.

• Графити су потписани од стране Делија, бар тако пише на зиду Маракане

- Убеђен сам да Делије не стоје иза тога. Нисмо разматрали ту тему, али испитаћемо...


• У појединим штампаним медијима, анонимни извор тврди супротно, односно, представља се као један од вођа најватренијих навијача и наводи да „Мишковић не може да купи Звезду као да је то Ц маркет”.

- Може увек неко да се представи у име Делија. Могу чак и ја да то будем! Анонимни позиви су увек присутни, то је интересантно за новине, у сваком случају, као и приче о атмосфери, измишљање неких кланова, не пије воду. Знамо свој циљ и трудићемо се да га остваримо на терену, радом, упорношћу и квалитетом. Можда је један од главних разлога за ова дешавања што смо одлучили да не продајемо играче, највећи капитал клуба. Кад то кажем мислим на најинтересантније играче, знате о коме је реч, да неко не помисли, рецимо на Ђокаја. Најлакше је било продати, али водили смо се спортским мотивом.

• Да ли сте разговарали са Делијама?

- Јесмо раније неколико пута, али не могу на основу једног графита да тражим састанак и да видимо о чему се ради. Оно од раније је објашњено и све је кристално јасно. Ружно је у оваквом контексту да се помињу Мишковић, „Делта”...


Одређени потези, повучени од промена на Маракани, по мишљењу главнокомандујућег, неком нису по вољи.

- Можда неком смета Управни одбор који је направљен. Можда су раније навикли да то буду полтрони, који ће само климати главом. Звезда жели да се веже за јаке, себе сматра јаком организацијом, према томе, на сонову тога бира друштво. Ја сам поносан што сам успео да створим такав УО и што је веома важно, што смо финансирање довели на тај ниво да не зависимо од продаје играча. Можда и то неком смета и питају се како живимо, а нисмо никог продали?! Можда је и то проблем. Не желим више да се бавим тиме, имамо много паметнијег посла, као што је како да победимо у Двору и останемо на првом месту – предочио је председник Стојковић.

-----------------------------------------------------------

Хтели би да смо у сукобу са навијачима

ДА СУ графити дело појединаца, а не мишљење већине, говори и чињеница да на северној трибини за време меча са Чачанима није било транспарената, нити је било скандирања на тему приватицаије, уперених против Мирослава Мишковића и његове компаније.

- Понављам још једном, убеђен сам да не стоје иза тога Делије. Међу нама влада уважавање, односи су на високом нивоу. Можда и то некоме смета, јер нисмо у сукобу са навијачима. Наводно, мени се поручује да су на крај излазили и са јачима. Ваљда неким политичарима. Ја немам везе са политиком, нити имам мандат, али ни моћ да продајем Звезду! Ако неко мисли да сам толико моћан да могу то да радим, размислићу о другом послу. Рецимо, о кандидатури за председника државе. Шалу на страну, најлакше је да се убаци црв, кад се помене приватиција – рекао је председник Стојковић.

-----------------------------------------------------------

У УО само звездаши

ЈЕДНОМ приликом председник Стојковић је истакао да „нико не може да купи Звезду”, а у овом тренутку за то нема ни могућности, јер још није донет Закон о приватизацији.

- Баш тако. Глупо је трчати пред руду. Жао ми је што се ти људи помињу у таквом контексту, јер је то стратешки партнери. Они су један од спонзора, дакле, нису једини, а уосталом „Тојота” је генерални спонзор. Има доста нелогичности... У принципу, цео УО чине звездаши. Постоје имућни људи који желе да помогну, али су опредељени на другу старну. Нисам желео да улазим у такаве ангажмане, иако су се нудили, јер нисам хтео да ми после неко пребацује да је у УО неко ко навија за неког другог. Срећа је да смо направили УО обојен у црвено-бело, са људима којима је стало да помогну и буду део Звездине машинерије – предочио је први човек црвено-белих.

-----------------------------------------------------------

Дивљан: Ми смо спонзори

НЕБОЈША Дивљан, члан Упоравног одбора Црвене звезде, иначе директор „Делта осигурања”, дела империје Мирослава Мишковића, није желео превише да се бави графитима, упереним према „Делта компанији”, изразу неприхватања приватизације нашег најтрофејнијег клуба.

- У потпуности стојим иза схватања тог проблема на начин како га види председник Стојковић – напоменуо је Дивљан.

• Да ли „Делта”, заиста, намерава да купи Звезду?

- Ми смо спонзори Звезде. Приватизација још није дошла на дневни ред, у том смислу не треба никога плашити, нити причати даље...
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 28 Feb 2006 09:54    Post subject: Reply with quote

da li bi neko mogao da potvrdi ili demantuje piksijeve navode,jer i meni je bezveze da Delije stoje iza toga,a upravo je piksi prvi ustao protiv privatizacije Zvezde i partizana i predlozio model koji se koristi u Spaniji za barsu i real-to je valjda i razlog koji je doveo do odlaganja zakona o sportu i privatizaciji
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 28 Feb 2006 10:23    Post subject: Reply with quote

Malo li su puta novinari izazivali haos.
Eto gore imamo imena prezimena imamo i žurnal...
Pa ovo protiv OFK-e a Krčmarević trener iste 93 minut gol ali kako su igrali ja ih se ne plašim oni se plaše nas pa će još svašta da pišu i rade protiv nas.
Možda upravo traže kavgu sa nama jer svi smo primetili opštu hajku od policije do novina.

Zato treba da nas bide što više kao što sam i ranije govorio drugačije je kad nas je 10.000 nego kad nas je jedva 2.000.
Back to top
View user's profile Send private message
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 28 Feb 2006 10:58    Post subject: Reply with quote

ГЛАС понедељак 27. фебруар 2006.


"Делије" против "Делте"

На појединим деловима стадиона "Маракана", на дан утакмице са Борцем из Чачка, осванули су графити уперени против водећих људи компаније "Делта", који се налазе у Управном одбору Црвене Звезде. "Мишковићу, даље руке од Звезде", "Нећемо Делта Звезду", "Мишко, неће проћи" и "Дивљане, марш из Звезде".

- На овај начин желимо да поручимо људима који воде наш вољени клуб да смо против било какве приватизације. Звезда није "Це маркет", па да може да је купи ко год хоће. Уз ове графите, поручујемо председнику Стојковићу да смо у историји побеђивали много јаче политичке непријатеље - запретио је један од вођа "Делија".
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
and1
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2005
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 28 Feb 2006 11:52    Post subject: Reply with quote

I ja mislim da bi Delije trebale da se oglase po pitanju ovih grafita, da novinari ne bi lupetali razne gluposti i da Delije ne bi bile instrumentalizovanje u prljavoj kampanji protiv Zvezde.

Po meni, mislim da su ove priče o privatizaciji smešne jer još nije donet zakon i ne mislim da će skoro jer ima toliko problema u zemlji, a i da je donet zakon, Piksi je javno izrazio svoj stav o tome i za sada nema nikakvog razloga za zabrinutost i uzbunu.

Moj lični stav je da se događaju veoma čudne stvari od početka ove sezone. Vodi se neka vrsta hajke, ne samo na upravu, već i na Zvezdu u celini. Setite se raznih naslova u novinama o tzv. skandalima u Zvezdi. Pred svaku važniju utakmicu (pre svega u kupu UEFA) pojavljivale su se neke gluposti, te pobili se Žigić i Zenga, te Žigić dovljao po gradu u džipu, te klanovi u ekupi, međusobne tuče... Neko očigledno ne želi da Zvezda osvoji titulu ove sezone i da finansijski ojača i postane nedostižna za naše klubove, pre svega Partizan. Tu hajku sprovode mediji i plaćeni novinari, ali ne mogu da ocenim ko stoji iza nje, da li opozicija u klubu, Partizan, moćnici koji bi da privatizuju Zvezdu ili neko četvrti.

Zato mislim da bi Delije morale da se oglase povodom ovih čestih pokušaja destabilizacije kluba i da iznesu svoj stav u kome pružaju podršku ponovnom stvaranju jake Zvezde koja će se vratiti na staze stare slave!
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 28 Feb 2006 12:12    Post subject: Reply with quote

Најпре су писали о лошим припремама, наставили са очајним стањем у Звезди и дуговима, па о клановима међу играчима, сад о навијачима, графитима и односима са управом!?!
Колико далеко или ниско су спремни да се спусте, томе олошу новинарском без икаквог морала никад краја рак да их поједе!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 28 Feb 2006 12:32    Post subject: Reply with quote

Очигледно је да све ове кухињске приче долазе од људи који не желе добро Звезди. Пустимо Пиксија и његове сараднике да на миру до краја сезоне раде свој посао и тек онда судимо.
Што се мене тиче ја се већ одавно залажем за приватизацију нашег вољеног клуба. Ко дође на чело клуба мора уложити доста капитала и знања да се клуб врати на стазе старе славе. Имали смо искуства из скорије прошлости да су се многи појединци из клуба обогатили на рачун продаје играча. Комунистичко размишљање још влада у нашим клубовима, па и у самој Звезди. Ми ћемо се тобоже звати као некакво удружење грађана, а овамо иза врата ће свако водити своју политику у интересу свог сопственог џепа. Клуб мора да се води као једно приватно предузеће, са јасним принцима и одговорним људима.
Мене не чуде приче да су поједине вође против приватизације клуба, јер од чега ће оно после живети? За време бившег председника Џајића поједини навијачи су имали привелеговани статус и живели су просто на грбачи клуба.

Да ли верујеш мени или мислиш својој главом?
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 46, 47, 48  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 48

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop