DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 16 Mar 2018 20:45    Post subject: Reply with quote

Ако мислиш на Паок-Звезда кошарка, то је играно 1999. чини ми се, тада још група није била под именом које носи од 2000. Али да, један аутобус су били млађи а други старији. И само је аутобус са млађима стигао у Солун, док је други аутобус ухапшен негде у Македонији на некој пумпи јер су пребили неке шиптаре.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 16 Mar 2018 21:10    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Ако мислиш на Паок-Звезда кошарка, то је играно 1999. чини ми се, тада још група није била под именом које носи од 2000. Али да, један аутобус су били млађи а други старији. И само је аутобус са млађима стигао у Солун, док је други аутобус ухапшен негде у Македонији на некој пумпи јер су пребили неке шиптаре.



Вјероватно да је Солун,али појма немам с ким и која година тачно. У глави ми перистери или тако нешто. А откуд мени онда два буса,вјер сам пребацио,давно је било,мијешају се утакмице
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 16 Mar 2018 22:31    Post subject: Reply with quote

Био је и Перистери али то је 97. година.
Иначе, у време оснивања групе, Север већ неко време није имао макар један бубањ. Од чланарине групе купљен је бубањ који је трибина користила а након тога је то подстакло и старије да поведу мало више рачуна па се од тада бубањ убацује мање више као стандардан...
Прва застава ја изнешена на утакмици са Земуном 2000. године.

Прва годишњица(тачније двогодишњица групе) је прослављена на Калемегдану 2002. године. Мислим да нико пре тога није излазио у град да на овај начин прославља годишњицу групе.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 16 Mar 2018 23:00    Post subject: Reply with quote

Ма Солун је нема шта онда...
Него,кад погледам ову слику и тада коп,па се сјетим разних голубоваца ( гдје оде 50,100 људи и изгуби два дана),па бачких јарака,дворова и осталих камењара и упоредим са овим сада,схватам колико је то нивоа изнад. А опет,није како је било до прије годину,две...
Једна од најбитнијих ствари у животу је препознавање тренутка за неке ствари. Е па сад је тренутак. Прво да нас оде брдо у Шабац. Па у Лучане. Па на следећој кући 10000 у копу. Па да на прослави титуле све трибине кажу шта имају овој багри са Теразија и "пожели" им срећан пут у Русију. Па да се прошетамо до њих да нас још боље чују. Да им се стави до знања не да смо ове године одбранили титулу од њих већ да ћемо узети пет наредних. Да ће нас бити као гована и да им не падне на памет да се зајебавају са нама. Мамицу им јебем.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 17 Mar 2018 09:35    Post subject: Reply with quote

Такође је за кошаркашку утамицу са панатенаикосом 2000. године, исказана прва воља ове групе да нешто самостално ради. Тада је од већ преосталих картона и шеталице дреса кошаркашког клуба која је већ постојала, направљена и шеталица најлонска са црвено белим штрафтама а у средини је био грб Делија. Такође и та шеталица је плаћена од својих пара, а то је већ време где је просек година био можда 18. Изнешена је на поменутој утакмици као и на гостовању у Суботици. Треба исто напоменути да је у то време, и сигурно 5 година пре тога, мало је рећи, међу групама било непопуларно звати себе Делијом. Таква је клима била, и да није било пар старијих који су пред 10 огодишњицу Делија 99. године сашили на брзину једну заставу Делије Север, ми не би имали ништа везано за Делије, сем можда неких шалова и једног барјака рецимо који је остао од времена Барија. Сигурно је томе много ствари допринело да то буде тако, али жеља млађих је тада била да што више уједине Север и да премосте разлике међусобне које су постојале. Отуда и грб Делија на шеталици, и враћање коренима, које је тек стварно заживело пар година иза тога.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 17 Mar 2018 09:50    Post subject: Reply with quote

Да би боље разумели поенту приче, ништа ово није са ове дистанце, шта је једна шеталица 15 са 10 од најлона...или колико већ...пар бубњева...али тада је било незамисливо да неко уложи у трибину своје паре, а онда и да нађе место где ће да купи сам бубањ или да нађе место где ће најлоне да купи(јер је то време када се тек кретало са коришћењем најлона на нашој трибини за израду кореографија). Комшије рецимо још 2-3 године иза тога нису могле да нађу место где се то ради а није да нису тражили, јер се место где је то могло да се купи пре затворило. Да се вратимо на купљене бубњеве...Први одговор тадашњих старијих када је изложена идеја да се купе је била..."што нисте рекли да тражимо управи да нам купи 10". Није била поента у томе, могло је да се иде пречицом као до тада, али је постојала жеља да себе уградиш у трибину и да тако развијаш свест код људи, а и сметало је што навијамо већ неко време без бубња а нико се није обазирао на то, и једноставно најлогичније је било купити бубњеве.

Last edited by Генералштаб on 17 Mar 2018 13:01; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Иницијатор
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Apr 2014
Posts: 124

PostPosted: 17 Mar 2018 11:53    Post subject: Reply with quote

Одлично освртање на нека друга времена када није све било сервирано на тацни и када су момци који данас воде Север учинили за то време неке неуобичајне кораке.
Ви најбоље знате кроз шта сте све пролазили, колико труда сте улагали и колико проблема превазилазили. Ја бих само да из једног другог угла нешто напишем, нешто што је како је неко већ поменуо, нама млађима било узор у то време и чему смо тежили. Могу слободно да кажем да су Белгрејд Бојси заслужни и за стварање и едуковање млађих генерација које тада, а многи и данас уопште и нису део те екипе. Наравно, поштовања је било према свим осталим групама али тих година ми, тада клинци, осетили смо неко јединство и неке новине на Северу. Поред стандардних циганских парола, у то време мислим да је по школама и свескама највише било исписивано кратко и јасно ,,ВВRS,,. Сећам се времена када чекам по пола сата да се преко дајл апа закачим на нет како бих на старом сајту делија читао извештаје са утакмица и интервјуе са екипама, на десетину пута сам сваки текст и опис неких акција и комичних ситација читао...Пишем ово јер знам сигурно да нисам једини који је то радио, а ти који деле моје мишљење и који су исто тако усисавали информације у то време о навијачким дешавањима када још нису постојали никакви навијачки сајтови, једног дана водиће север...Ви сте ако се не варам међу првима почели и са неком врстом навијачког облачења, доста људи је ако се не варам носило прслуке, качкете или шешире...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 17 Mar 2018 12:51    Post subject: Reply with quote

Иницијатор wrote:
Одлично освртање на нека друга времена када није све било сервирано на тацни и када су момци који данас воде Север учинили за то време неке неуобичајне кораке.
Ви најбоље знате кроз шта сте све пролазили, колико труда сте улагали и колико проблема превазилазили. Ја бих само да из једног другог угла нешто напишем, нешто што је како је неко већ поменуо, нама млађима било узор у то време и чему смо тежили. Могу слободно да кажем да су Белгрејд Бојси заслужни и за стварање и едуковање млађих генерација које тада, а многи и данас уопште и нису део те екипе. Наравно, поштовања је било према свим осталим групама али тих година ми, тада клинци, осетили смо неко јединство и неке новине на Северу. Поред стандардних циганских парола, у то време мислим да је по школама и свескама највише било исписивано кратко и јасно ,,ВВRS,,. Сећам се времена када чекам по пола сата да се преко дајл апа закачим на нет како бих на старом сајту делија читао извештаје са утакмица и интервјуе са екипама, на десетину пута сам сваки текст и опис неких акција и комичних ситација читао...Пишем ово јер знам сигурно да нисам једини који је то радио, а ти који деле моје мишљење и који су исто тако усисавали информације у то време о навијачким дешавањима када још нису постојали никакви навијачки сајтови, једног дана водиће север...Ви сте ако се не варам међу првима почели и са неком врстом навијачког облачења, доста људи је ако се не варам носило прслуке, качкете или шешире...

То ваљда свако време има своје, и свака екипа која вреди и која је оставила траг, прође кроз то што си ти описао, али то никада није рађено због рекламе већ несвесно, ваљда добре ствари покрећу једна другу...Што се тиче облачења..тај период негде је везан и за почетак озбиљнијег изгледа Севера. Није то само до те екипе било, али сигурно да та екипа јесте поприлично допринела томе да се и ту ствари промене. И качкети и шешири и прслуци...све је у то време било тешко за израду, али када се има воље све се може. Чак је једна подгрупа Ббрс а, још пре улазка у групу имала шешире. Чини ми се да су рађени 98-99. године...тада су и Радовци урадили ја мислим прве своје, можда годину раније. Смешно је што си тада могао једино у Балканској улици тако нешто да урадиш, у продавници шешира, али оној старинској продавници, па док објасниш декици који ради унутра шта у ствари ти хоћеш...то је комедија. а наравно пре тога ти да део шешира(парче платна), које носиш прво на вез, па онда вратиш назад да би он склопио шешир. И наравно цена тог шешира је била ред величине као данас можда 20 еура...ни мало јефтино. У главном све се померало у том навијачком правцу, како у свим сегментима тако и у облачењу...а све групе су почеле негде у исто време да се крећу у том смеру неко мало раније неко само мало после тога.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dpcz
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 240

PostPosted: 17 Mar 2018 21:49    Post subject: Reply with quote

Честитке на 18. годишњици најзначајнијој групи у новијој историји Севера. Можеш ли написати нешто више о самом настанку групе? Које су све групе уједињене под називом Belgrade boys (Red boys, Kenjaj, Lunatics...)? Зашто су припадници тих екипа, које су биле сачињене од млађих навијача, одлучили да стану под једну заставу и како се то одвијало?
_________________
Срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!
Back to top
View user's profile Send private message
Делиријум
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Feb 2011
Posts: 53
Location: чарВра

PostPosted: 17 Mar 2018 23:55    Post subject: Reply with quote

За мене као клинца тада је свакако највећи утисак била парола "једна група - један град" испред споменика Кнезу Михаилу! Сигуран сам да је то први и једини пут да је једна навијачка група развила паролу на том месту! Мислим да не морам да пишем даље колика је тежина такве једне акције. Нека ме неко исправи ако грешим. Моји другари и ја смо одрасли на трибини која је поштовала принципе групе која је ударила темеље идеолошког правца данашњег Севера! Само ми знамо колико нам је значило да навијачки стасамо и одрастамо у ери "ББРС"-а! Живи и здрави били још 100 година! Smile
_________________
"Није вино пошто приђе бјеше, није свијет оно што мишљасте. Барјактaру дариват Европу-грехота је о том и мислити!"
Back to top
View user's profile Send private message
Звездин Делиј
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Jul 2011
Posts: 335

PostPosted: 18 Mar 2018 00:47    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 18 Mar 2018 07:38    Post subject: Reply with quote

dpcz wrote:
Честитке на 18. годишњици најзначајнијој групи у новијој историји Севера. Можеш ли написати нешто више о самом настанку групе? Које су све групе уједињене под називом Belgrade boys (Red boys, Kenjaj, Lunatics...)? Зашто су припадници тих екипа, које су биле сачињене од млађих навијача, одлучили да стану под једну заставу и како се то одвијало?

Природно дружење и проналажење један другоме у ситуацијама када треба су навели пар група да кажу једноставно...сваки дан смо заједно, сваки дан се дружимо, ту смо где треба, идентичне ствари нас занимају...зашто једноставно не би били једна група. Након тога се убрзо прикључује још пар млађих група и полако се креће са причом. Да не набрајам сад групе, у главном било је група које су имале своју екипу и 5 година већ, неки 4, неки 3...и на почетку су људи се више индетификовали и даље са својом матичном групом, али је време урадило своје, и убрзо све долази на своје место. Прва застава је заплењена после туче са полицијом против Торпеда, и онда једно време је поново носио свако своју заставу али су урађени дуксеви и још много тога што показује да је та група кренула да функционише као једно. Одмах иза тога креће израда нове заставе велике и мале...и онда се креће даље...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 18 Mar 2018 07:46    Post subject: Reply with quote

Звездин Делиј wrote:

Ово је утакмица након прославе 4 године групе, где је на Бранковом мосту запаљено 140 бакљи. Слика са овог догађаја некако нема, али ћу се потрудити да је пронађем и поставим. Након тога се одлази у град у пивару, где у току вечери долази до сукоба са полицијом која је дошла ту. Након тог сукоба епилог је преко 50 људи похапшених, а 12 је завршило у истражном затвору, од којих су скоро сви добили ослобађајуће пресуде касније јер скоро нико од тих људи који су сутрадан ухапшени на основу само насумучних спискова, није био ту у том тренутку али је неко морао да сноси одговорност и кола су се сломила на тих 12 људи. Отуда и ова парола и још неке на следећој утакмици.



Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 18 Mar 2018 07:56    Post subject: Reply with quote

Делиријум wrote:
За мене као клинца тада је свакако највећи утисак била парола "једна група - један град" испред споменика Кнезу Михаилу! Сигуран сам да је то први и једини пут да је једна навијачка група развила паролу на том месту! Мислим да не морам да пишем даље колика је тежина такве једне акције. Нека ме неко исправи ако грешим. Моји другари и ја смо одрасли на трибини која је поштовала принципе групе која је ударила темеље идеолошког правца данашњег Севера! Само ми знамо колико нам је значило да навијачки стасамо и одрастамо у ери "ББРС"-а! Живи и здрави били још 100 година! Smile




Прослава треће годишњице. По мени, овај скуп на тргу није ништа значајно и у односу на Калемегдан и Бранков мост има много мању тежину..ово је било више реда ради негде да се скупе људи да стигну до хале заједно, па је изабран Трг. У то време није постојала ама баш никаква препрека, могло је да се спава са том паролом 10 дана на том месту, не би нико доашо. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 18 Mar 2018 09:09    Post subject: Reply with quote

Одакле идеја да се слави годишњица групе? Пре удруживања у једну групу неке подгрупе су почеле да славе своје годишњице оснивања. То су уједно и прве подгрупе које су на Северу прослављале јубилеј свог постојања. То је у то време било заиста чудно. Да на празном Северу видиш неке клинце који у првом реду пале неке бакље, вулкане, шире пароле...људи су били пуни енергије и било им је досадно да долазе само на утакмице из једне у другу а да се ништа не дешава...Север тих година ооприлично успаван, поготову на мањим утакмицама.
96. године подгрупа Севера Ред бојс слави прву годину постојања.


97. године иста група слави две године постојања, док Кењај славе прву годину...на истој утакмици једни за другима...


Након оваквих ствари и многих других...логично је било да се те две екипе друже...

Након ових догађаја, и многе друге групе са Севера прихватају тренд прославе годишњица група...и то полако и прелази на Ббрс првих пар година...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 95, 96, 97  Next

View previous topic :: View next topic
Page 78 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop