DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 28 Jan 2006 11:51    Post subject: Reply with quote

трошарину као велику радовску победу славе и неки гробари, баш сам на факсу причао с неким гробаром, који тврди да је активан, о тој текми и он ме убеђује у то како смо ми изгубили Shocked , шта рећи, рецимо свако ко је тамо био зна ко је победио, о сусрету пре трошарине када смо играли на бањици можемо да разговарамо, али трошарину сигурно неће славити као дан победе, сад могу да причају шта им је воља, али то све говори о њима
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
н
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 345

PostPosted: 28 Jan 2006 12:05    Post subject: Reply with quote

pasha wrote:
evo za pocetak bio bih zahvalan ako bi mi neko iz prve ruke ispricao taj "cuveni" susret sa smradovcima kod trosare,koji oni slave kao najvecu njihovu pobjedu.
unaprijed hvala


ja mislim da si ti pomešao neke stvari; Trošarina je bila septembra, a ta "najveća njihova pobeda" je verovatno prvi sukob sa njima, čini mi se '95...
obe teme su prežvakane sto puta po raznim forumima...potraži malo
Back to top
View user's profile Send private message
н
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 345

PostPosted: 28 Jan 2006 12:09    Post subject: Reply with quote

htedoh reći, septembra '98
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 28 Jan 2006 13:19    Post subject: Reply with quote

Neverovatno je koliko je jaka propagandna masinerija radara! Cak i da je pasha ovde igrom slucaja permutovao datume, dovoljno je da jednoj osobi na svetu padne na pamet da su radari pobedili u tuci na Trosarini- i postaje jasno zasto je internet opasno sredstvo komunikacije: daje svakome pravo da sedi za tastaturom i lupa gluposti i lazi.
Upravo to se desava sa radarima- i, bar vi ovde, ne nasedajte na gluposti i lazi kojima jedna osrednja grupa nastala na kompleksu, a odrzavana na diktaturi jednog coveka, gradi svoje ime godinama. Svoj zenit su dostigli na Trosarini i tad su spusteni na zemlju za sva vremena.
Trosarina se nalazi nekih kilometar ipo od stadiona Rada i nas plan je bio da se tu nadjemo i usput uletimo izmedju 5 solitera- gde su se radari svojevremeno skupljali ili da im napadnemo direktno ulaz na tribinu. Iako smo se trudili da ostanemo skroz neprimeceni do trenutka polaska (nasli smo se u 10 minuta) ipak su nas izvalili njihovi spijuni, tako da se desilo da su oni napali nas a ne mi njih. U to vreme radari su se istripovali da su nedodirljivi supermeni i to im se obilo o glavu- na svom terenu, u svom kraju bezali su kao zecevi a onih 15-ak najhrabrijih koji su u prvi mah stali na crtu- dobili su po lobanji (ukljucujuci i gore pomenutog “diktatora” koji je, po svom obicaju, prvo priznao da smo ih razvalili da bi kasnije po Srbiji- a u novije vreme i po internetu- sirio pricu da su ustvari oni nas dobili!?!). Mi smo na Trosarini imali jednog izbodenog i nekoliko sa povredama glave (pogodjeni kamenjem), za njih ne znam niti me zanima. Ono sto je cinjenica jeste da smo ih odvalili od zivota.

Imali smo mi minuse u okrsajima sa radarima ali pre svega zbog nase gluposti. Trosarina nikako ne spada u neke od tih minusa: rec je o jednoj od najbriljatnijih pobeda u navijackim tucama koje nasa generacija ima.

p.s.
warsaw je pomenuo podgoricu kao primer manipulacije medijima- radari su dole ispali picketine. Ko je u prici- zna zasto!
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Паки
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Aug 2005
Posts: 155

PostPosted: 28 Jan 2006 13:42    Post subject: Reply with quote

pasha wrote:
zamolio bih aktivne ucesnike iz tog perioda da pisu sto vise,onako kao sto cira pise na veteranskim.
mene puno interesuju neke stvari jer nisam bio tu.evo za pocetak bio bih zahvalan ako bi mi neko iz prve ruke ispricao taj "cuveni" susret sa smradovcima kod trosare,koji oni slave kao najvecu njihovu pobjedu.
unaprijed hvala
DOBAR VIC ! Nismo mogli da ih stignemo koliko su bili brzi,a i imas snimak te tuce,snimao je njihov kamerman. pobeda smile smile smile smile smile
Back to top
View user's profile Send private message
6. Zvezdina zvezda
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 87
Location: Београд

PostPosted: 28 Jan 2006 19:42    Post subject: Reply with quote

apsurd wrote:
E sad da to nije mozda bila 95. Branko je spomenuo Zvezda-Teka u Pioniru , mislim da je toj utakmici prethodio Luzern . I Lucern i Teka su bile fenomenalno posecene (ako se dobro secam bile su i neke koreografije ). Ne bi bilo lose ako neko ima neke slike da ih ubaci ?


Evo jedne sa Zvezda - Borba Lucern 33:23 ...



Cini mi se da je iste sezone i jedan derbi na Banjici prekinut (posle nastavljen) zbog uletanja na teren ... Wink
_________________
Ћићми, Ћићми, Ћићми ...
Back to top
View user's profile Send private message
н
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 345

PostPosted: 28 Jan 2006 19:42    Post subject: Reply with quote

Robbie Williams wrote:
Trosarina se nalazi nekih kilometar ipo od stadiona Rada i nas plan je bio da se tu nadjemo i usput uletimo izmedju 5 solitera- gde su se radari svojevremeno skupljali ili da im napadnemo direktno ulaz na tribinu. Iako smo se trudili da ostanemo skroz neprimeceni do trenutka polaska (nasli smo se u 10 minuta) ipak su nas izvalili njihovi spijuni, tako da se desilo da su oni napali nas a ne mi njih. U to vreme radari su se istripovali da su nedodirljivi supermeni i to im se obilo o glavu- na svom terenu, u svom kraju bezali su kao zecevi a onih 15-ak najhrabrijih koji su u prvi mah stali na crtu- dobili su po lobanji (ukljucujuci i gore pomenutog “diktatora” koji je, po svom obicaju, prvo priznao da smo ih razvalili da bi kasnije po Srbiji- a u novije vreme i po internetu- sirio pricu da su ustvari oni nas dobili!?!).


to je to...još par detalja...pošto su nas provalili i pojavili se taman u momentu kad smo mi kretali sa one okretnice tamo, tuča je bila na potezu od šina između onih kioska do platoa gde okreću basevi; tako da je tu najebala gomila "civila"...a to ko je dobio se vidi i po tome što se posle pet minuta pojavila jedna interventna, pa su kerovi onako nadrkano izašli sa idejom da njih petorica regulišu situaciju...pa ih je deo ekipe koji nije jurio radovce ispod podvožnjaka ubacio nazad u kola za pet sekundi...onda stiže i pojačanje pa su se ljudi raštrkali i okolnim putevima pojavili na stadionu...
Back to top
View user's profile Send private message
н
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 345

PostPosted: 28 Jan 2006 20:24    Post subject: Reply with quote

6. Zvezdina zvezda wrote:
apsurd wrote:
E sad da to nije mozda bila 95. Branko je spomenuo Zvezda-Teka u Pioniru , mislim da je toj utakmici prethodio Luzern . I Lucern i Teka su bile fenomenalno posecene (ako se dobro secam bile su i neke koreografije ). Ne bi bilo lose ako neko ima neke slike da ih ubaci ?


Evo jedne sa Zvezda - Borba Lucern 33:23 ...

Cini mi se da je iste sezone i jedan derbi na Banjici prekinut (posle nastavljen) zbog uletanja na teren ... Wink


utakmice o kojima govorite su bile u prvoj polovini '96; protiv teke ne da nije bilo koreografije nego je na toj utakmici kulminirao rat sa upravom...mogao bi' neko ko je tada više bio u priči da napiše nešto konkretnije oko razloga i svega jer mislim da bi' se tu odlično videlo koliko je tribina napredovala i koliko je nezavisnija nego tada...

taj derbi je bio istog proleća, ništa preterano značajno, nas je bilo užasno mnogo, njih malo ,ali su ipak bili dovoljno bezobrazni da prebace baklju preko terena u sred našeg kopa...dok su našu došli do pola terena gro njihove ekipe je već čekao trolu tako da...radi objektivnosti treba reći da smo mi bili domaćini i da njih nije bilo više od 100...
Back to top
View user's profile Send private message
икс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 506

PostPosted: 28 Jan 2006 21:23    Post subject: Reply with quote

Quote:
utakmice o kojima govorite su bile u prvoj polovini '96; protiv teke ne da nije bilo koreografije nego je na toj utakmici kulminirao rat sa upravom...

не могу да нађем слику,мислим да је била феноменална посета против Теке,ваљда је тад био и транс САД УПРАВА НЕК НАВИЈА...ту слику имам негде...извињавам се ако грешим...исправите ме... Wink
поз
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 28 Jan 2006 23:04    Post subject: Reply with quote

paki_nis wrote:
Nismo mogli da ih stignemo koliko su bili brzi,a i imas snimak te tuce,snimao je njihov kamerman. pobeda smile smile smile smile smile


"Bezi, Darko, bezi!" Laughing Laughing Laughing
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 29 Jan 2006 00:06    Post subject: Reply with quote

X wrote:
Quote:
utakmice o kojima govorite su bile u prvoj polovini '96; protiv teke ne da nije bilo koreografije nego je na toj utakmici kulminirao rat sa upravom...

не могу да нађем слику,мислим да је била феноменална посета против Теке,ваљда је тад био и транс САД УПРАВА НЕК НАВИЈА...ту слику имам негде...извињавам се ако грешим...исправите ме... Wink
поз




_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 29 Jan 2006 00:11    Post subject: Reply with quote

n wrote:
6. Zvezdina zvezda wrote:
apsurd wrote:
E sad da to nije mozda bila 95. Branko je spomenuo Zvezda-Teka u Pioniru , mislim da je toj utakmici prethodio Luzern . I Lucern i Teka su bile fenomenalno posecene (ako se dobro secam bile su i neke koreografije ). Ne bi bilo lose ako neko ima neke slike da ih ubaci ?


Evo jedne sa Zvezda - Borba Lucern 33:23 ...

Cini mi se da je iste sezone i jedan derbi na Banjici prekinut (posle nastavljen) zbog uletanja na teren ... Wink


utakmice o kojima govorite su bile u prvoj polovini '96; protiv teke ne da nije bilo koreografije nego je na toj utakmici kulminirao rat sa upravom...mogao bi' neko ko je tada više bio u priči da napiše nešto konkretnije oko razloga i svega jer mislim da bi' se tu odlično videlo koliko je tribina napredovala i koliko je nezavisnija nego tada...

taj derbi je bio istog proleća, ništa preterano značajno, nas je bilo užasno mnogo, njih malo ,ali su ipak bili dovoljno bezobrazni da prebace baklju preko terena u sred našeg kopa...dok su našu došli do pola terena gro njihove ekipe je već čekao trolu tako da...radi objektivnosti treba reći da smo mi bili domaćini i da njih nije bilo više od 100...




CZ-Lucern, posle primljenog gola njihovog ,baceno je mnogo papirica,+ zastavice male/barjacici, odlicna atmosfera...
Skupljali Smo se ispred crkve sv.Marka, u periodu '95/96 po tradiciji...

Na Banjici ,odlicno izdanje za taj period, Njih je bilo manje, bacaju baklje, Mi ih vracamo, istog momenta ulazimo u teren, Nas oko 50-tak ,dolazimo do Njihovog kopa,ajmo,ajmo...oni sem gestikulacije,nista...uz potiskivanje zandarma vracamo se na tribinu...



_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 29 Jan 2006 00:23    Post subject: Reply with quote

Тека је по мени једна од најјачих текми те сезоне, навијање екста (не сечам се најбоље али друго полувреме неки 10-ти минут тотално лудило!), добар кортео од цркве Св. Марка до пионира, пеглање са муријом и прекид од неких 12 минута због нереда.. Управа је забранила кореографију на тој текми ваљда или не сеђам се најбоље.. На првој текми уместо да напуне авион који је полетео полупразан Делијама и тако би наш тим имао подршку у Шпанији, они су најпре та места покушали да продају за приличну сумицу, за шта наш народ и навијачи сигурно нису имали кинте тада.. Тако да су на крају дан два пред текмом понудили та места делијама, за које није постојало теоретске шансе да изваде визе.. Било је ту још других мутних прича због којих се наш клуб и дан данас није опоравио..
Луцерн много добро, конфети код првог гола, гостовање осим тројице Делија из Србије одрадили су много добро и масовно момци из Швице где је пар хиљада (око две тачно) Звездаша, целу текму бодрило вољени клуб (у самом копу мање наравно) али су се остали често укључивали!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 29 Jan 2006 00:32    Post subject: Reply with quote

I mozda spomenuti sukob izmedju par Ultra Boysa i Zulaca u to vreme, doslo je do konflikta izmedju generacija koje se tada nisu bas najbolje poznavale...pricam o utakmici sa Tekom...

I nezaboravni friz Williamsa ispred crkve protiv Borbe iz Lucerna Laughing Laughing
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 29 Jan 2006 00:59    Post subject: Reply with quote

z warsaw wrote:
I mozda spomenuti sukob izmedju par Ultra Boysa i Zulaca u to vreme, doslo je do konflikta izmedju generacija koje se tada nisu bas najbolje poznavale...pricam o utakmici sa Tekom...

I nezaboravni friz Williamsa ispred crkve protiv Borbe iz Lucerna Laughing Laughing

Нажалост тај фриз нисам имао прилике да видим, да тај сукоб је избио на почетку утакмице.. Било је у пар наврата шибање..
Ој цигани нека нека, пушиће нам данас тека!

Две године касније било је екстра у верони! На филанлу Р.К. 100-ињак цигана, 80-ак из Србије, 10-ак из словеније, 5-орица из Швице и пар из Италије у копу и пар Срба-звездаша из хрватске који су набавили карте за другу трибину! На почетку се шири парола на жабарском Косово је срце Србије! која жабарској мурији није одговарала и кренула у отимање исте.. Олично супростављање Делија и после одличне туче мурија се повлачи јер су сви али баш сви у нашем копу стали на црту.. Много добро! Поред скандирања Косову било је прозивања жабара са ватикан ваи фан куло!
То пеглање са муријом подсећа ме на лион, где после кратке међусобне туче интервенишу најпре редари и касније њихова мурија (за коју су нам домаћини причали да су се баш спремили за нас). Та туча се завршила протеривањем мурије са наше трибине и екстра навијање неких +300 делија! Када смо се вратили из лиона многи су ме питали колико хиљада нас је било, јер смо се екстра чули!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 95, 96, 97  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop