DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 95, 96, 97
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13139

PostPosted: 01 Jun 2020 22:43    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=TrcKJLCb1v4

Део текста из теме "сезона 2019-20"...мало допуњен.

Након Молдавије требало је времена поново да се проба нешто. Дошао је Розенбург и далеко гостовање. Јасно је било свима да од пута копном нема ништа. Е, онда је требало убедити људе да макар авион поделимо пола-пола са клубом. Какав је то тек шок био за људе који су навикли на све што сам причао горе, да не за један дан, него једно поподне, пошто је авион слетео јако близу утакмице и ишао назад одмах после, да би био што јефтинији...који је то тек шок био да људи морају да дају за то 150-200 еура. Онда се већ кренуло са реалним питањима. А јел ћемо ми сад стално овако? А шта ћемо када дође неко скупо гостовање...итд. И људи су полако пробијали баријере годинама што се тиче свега. Тако данас долазимо до тога да нас у неки Хелсинки(где нас је пре 22 године било 50 о трошку клуба), буде 3 пута више. И то у предколу које смо већ прошли на Маракани у првој утакмици. Дакле, око 150 људи је било на овом гостовању о свом трошку, а трошак је рецимо од 300 до 500 еура како се коме заломило.
Ово "чартер гостовање" је такође пионирско, и први пут да је група плаћала по 150 еура авион-по пола са клубом. Као што је написано већ, данас је то уходано и подразумева се, али то је био рударски посао објаснити људима у то време...али данас зато имаш квалитет који имаш. Све у свему, ово су све неке ситне победе Севера над самим собом, које није лоше оставити овако забележене. Такође, и за ово гостовање клуб је био више него вољан да плати и авион и спавање ако треба...али се група одлучила другим путем да крене...снимак ништа посебно, нема шта да се види, али нека стоји као подсетник. Евнтуално као занимљивост може да се помене "господин" у "полице" јакни на стази који је из Београда допутовао, коме је било посвећено бар једна трећина утакмице.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13139

PostPosted: 04 Jun 2020 11:37    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=TJE8e9WplDA
Розенбург кући...на жаост нема тона, али дешава се и то. За утакмицу спремљена не превише захтевна кореографија са поруком ДАЈ ГОЛ, и упаљено поприлично пиротехнике за то време када се прича о европским мечевима. Мислим да је то прва бакљада од новог закона, а да је иза тога ишао Нови Сад где је поновљено и дефинитивно је то наставило да иде својим путем. Навијање такође без озвучења...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13139

PostPosted: 04 Jun 2020 11:40    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=wWQBnTqU_XY
Гостовање у Новом Саду и први пут Делије на источној трибини. Вероватно већина млађих није ни докачила када смо били на северу, али и ево од када смо на истоку. На овој утакмици огроман број Делија, као и у више наврата паљено доста пиротехнике. Одлично навијање.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 04 Jun 2020 17:07    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=wWQBnTqU_XY
Гостовање у Новом Саду и први пут Делије на источној трибини. Вероватно већина млађих није ни докачила када смо били на северу, али и ево од када смо на истоку. На овој утакмици огроман број Делија, као и у више наврата паљено доста пиротехнике. Одлично навијање.


Ако добро памтим пред крај или на крају је било неких дешавања, гађање столицама, покушај напада?
Иначе доста фирмаша тада, не знам да л су се након тога појављивали у оноликом броју, нерачунајући финале купа или можда неку Европу.
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
данило
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2012
Posts: 129

PostPosted: 06 Jun 2020 07:37    Post subject: Reply with quote

Idemo delije wrote:


Ако добро памтим пред крај или на крају је било неких дешавања, гађање столицама, покушај напада?
Иначе доста фирмаша тада, не знам да л су се након тога појављивали у оноликом броју, нерачунајући финале купа или можда неку Европу.

Јесте било гађање камењем и столицама на крају утакмице, док није улетела полиција и појурила нас ка југу
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13139

PostPosted: 06 Jun 2020 13:26    Post subject: Reply with quote

Мислим да јесте.
https://www.youtube.com/watch?v=JEjTLlnvGHw
2004. година је почела са тешким ситуацијама. Једна од тих је догађај дан или два пре овога а то је погром Српског народа на Косову, када су спаљиване цркве, народ је страдао...део Делија је отишао већ на Косово истог тренутка, док ја на утакмици на свакој застави био окачен црни флор, а на утакмици се све подредило том догађају. Па је тако избаћена парола "и наш глас за Косова спас". Упаљни су димови у бојама тробојке...певало се Србији, Косову...тешка утакмица у том тренутку...То је већ сезона када почиње да се формира константни коп "до пола"...и од тада ствари иду само даље...и боље...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
рибакиото
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Dec 2015
Posts: 8
Location: на бранику отаџбине

PostPosted: 15 Oct 2020 16:23    Post subject: Reply with quote

Једно питање:На утакмици Црвена звезда-Барселона 1:1 ( 1996) имао сам 15 година и налазио сам се на северној трибини према западу.Био сам у делу мислим прве беле линије направљене од оних картона,испред мене је био један момак на шипки окренут ка нама у црвеном звездином кошаркашком дресу из тог времена на којем је писало оно "БЕЛИМ".
Е сад, колико се сећам мислим да је ово што ћу да питам било пре подизања картона.Спуштало се нешто по средини северне трибине од горе па доле према огради,мени је личило као да неколико навијача спушта неки венац,али нисам сигуран. Зна ли неко о чему се то радило?
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13139

PostPosted: 27 Apr 2021 13:18    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=hv5wpgmUuNs
Гледам сад коментаре испод овог клипа и размишљам колико људи не могу да скапирају разлику између оног и овог времена. Овде стављам јер немамо тему менталитет или тако нешто слично. Али свакако јесте навијачка свест да умеш реално да сагледаш стање. Овај снимак кад се погледа стварно да се човек најежи...нека комбинација свих емоција помешаних правих навијачких...али никако се не може поредити "е то су била времена", "е то је био дерби"...итд. јер ово је 100. јубиларни. Биће и 200. и 300. али првих 100 је првих 100. И дефинитивно ова утакмица као и неке кроз историју типа Бајерна из 91, Реала итд. спада у ред незаборавних. Поређење тог времена и те утакмице са данашњим је немогуће. Овако када видиш снимак учини ти се савршенство, али на жалост то је трајало колико ова утакмица. Већ следеће утакмице и оне пре ове, север је зврјао празан са 50-100 ентузијаста који нису дали навијачком покрету на северу да се угаси и пркосили су времену које није било ни мало лако.
Али, треба узети у обзир да је само 3 године пре овог 100. дербија Звезда била малтене у полу финалу лиге шампиона, тј. да смо победили Сампдорију у Софији играли би друго финале за редом. Дакле, само 3 године од ове утакмице у назад си могао до финала, а 4 године у назад си био првак европе и света! 100. дерби је пробудио успаване духове и са наше и са њихове стране. Толико је интересовање било да су људи остајали испред стадиона а тада је било сигурно 80000 људи ако не и више. Север без столица могао је да прими па ко зна...можда и преко 25000 људи...то је половина данашњег капацитета целе Маракане. Појавили су се на северу сви који су икада нешто значили, сви који су се повукли из овог или оног разлога нису хтели да прескоче ову утакмицу, сви који су некада крочили на стадион и барем мало били навијачи хтели су до карте, а тако је сигурно било и са друге стране. И онда се добије овакав амбијент на коме би и јужно американци данас позавидели, али то је тренутак, искра, догађај који се не пропушта...и ништа даље од тога. У то време је био рат, земља једва састављала крај са крајем.
И никако тако нешто не може да се стави у контекст данашњег времена и да се упоређује. На том 100. дербију ако је 5 песама могло да прође да се чују како треба, данас може 20 да прође, данас пре дербија и после дербија у континуитету си имао једно 10-12 година период где си имало по 6000-10000 људи на северу. Тада је било доба највеће кризе идентитета што се тиче облачења на северу, док данас север личи на трибину која навијачки изгледа. Тада није постојала песма а да је само наша, барем су је и комшије имале у измењеном облику, док данас имамо бар 20 само наших....тако да, није то само мишљење по коментарима испод овог снимка, то је неко устаљено мишљење..."еее како је некад било..." а немогуће је поредити те ствари.
Чисто за нове генерације које слушају и одрастају, да имају неку слику како да резонују ствари. Свако ће за своје време ко површно гледа на навијање да каже да је било најбоље...али треба бити реалан.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 02 Jun 2021 16:56    Post subject: Reply with quote

[quote="Генералштаб"]https://www.youtube.com/watch?v=hv5wpgmUuNs
Гледам сад коментаре испод овог клипа и размишљам колико људи не могу да скапирају разлику између оног и овог времена. Овде стављам јер немамо тем
у менталитет или тако нешто слично.




a to bi bila opsirna tema
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 07 Jul 2023 12:07    Post subject: Reply with quote

NN wrote:
ilegalac wrote:
z warsaw wrote:
To su vise bile grupe /zastave/transparenti, vecina tih ljudi je activna Wink
!


Mislim da nisi u pravu.Kada kazes aktivan,to znaci ides na gostovanja,ucestvujes u radu severa.Tako da nije vecina aktivna,vec poluaktivna tj. pojavljuju se s vremena na vreme.
Aktivni su ljudi iz grupe Bitange,ljudi koji su nosili zastavu Mirijevo,Konjarnik,Red hell,Zemun su i dalje tu.Ultra je prva zastava od ultra boysa.Grupe koje nisu aktivne su Demons,Padina corps,Division,Red or Dead.



Mozda se nisam do kraja izjasnio, s'Padine po neki dolaze,Divisio isto, pricamo o ljudima koji dolaze a ne o tim grupama Wink



Вала свака ти част.
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13139

PostPosted: 21 Feb 2024 11:24    Post subject: Reply with quote

Ни ја се не би сетио да ме другар из Новог Сада није назвао и питао јел се сећам шта је било пре 26 година на данашњи дан? Уз то ми је поставио слику из новина чланак где видим да је одигран дерби и да је Станковић одлучио у победи од 2-1 на ЈНА. Каже ми друг Тошин Бунар. И одмах ми је било јасно на шта мисли. То је био 109. вечити дерби који се играо на ЈНА. Млађе групе са севера које су са Новог Београда су се договориле да иду заједно на дерби. Ред Бојс, Норт Арми, Кењај...договор је био на железничкој станици Тошин Бунар одакле је ишао "метро" или воз, зависи шта пре наиђе. Такође, то је утакмица када су Ред Бојс и Бригате изнели први пут нове дуксерице. Пре њих једино су Ултраси имали своје дуксерице и то можда који месец раније су урадили. Чекајући тако на станици, из тунела излази воз и на опште одушевљење 30-40 наших спремају се људи да уђу у воз. Међутим, како је воз успоравао јасно се виде људи на прозорима али све је црно бело. Сада већ ситуација добија други облик. Воз стаје, у два вагона су Гробари из Војводине. Крећу на врата, али не успевају да изађу. У том тренутку крећу људи да узимају камње са пруге и креће демолирање воза. Оно камење са пруге је само по себи оштро и то је тако лако сепало стакла да се после 20 ак секунди није чула реч једна из тих вагона. Сви су лежали по поду. Ко зна колико би то трајало да из неког трећег вагона нису устрчали жандари и кренули да јуре наше. Иза њих су изашли и другари из Новог Сада и такође напали та два вагона. Наши су се разбежали у два правца. Један је ишао преко блокова до ауто пута где наилази 17 ица као поручена да се утрчи. Али и унутра Гробари. И исти сценарио као малопре. Креће разбијање аутобуса, из унутра се чује "вози мајсотере" и тако из једног обичног кретања на утакмицу сасвим случајно направише се два догађаја. Неки људи су тог дана успели два пута да падну у једном дану. На утакмици је било туче по трибини јер људи нису хтели да навијају, па онда на све то бацање бакљи у терен, где је полиција сишла у трибину и људе у црвеним дуксерицама похватала и извела са стадиона. Већина је била малолетна па су чекали родитеље у 29 ом да дођу по њих. То су нека другачија времена од ових, ратна, што се закона тиче није био ригорозан као данашњи, и за бакљу си добијао прекршајну пријаву, али и добре батине. Како су људи изашли из станице, преко ноћи им полиција долази на куће и хапси их. Овога пута је оптужба била уништен воз. Тачније два вагона која су могла да се баце у канту за ђубре након тог догађаја. Није било јасно како су у току дана дошли до имена људи који су били ту, за неке су и промашили али за већину нису, док нису људи сазнали да је један од људи који је ухапшен на лицу места пао са све имеником у џепу, где је уредно поред сваког имена које је имао стајало и име групе. И наравно да су ишли по том списку и дизали људе. То чак нису били ни мобилни телефони у нотесу колико фиксни, по неки мобилни али велика већина фиксни телефони. Онда је на ред дошла 9 а станица. За мало да сви тако малолетни већ искусе ново искуство у виду централног затвора, али не знам из ког разлога одлучују се на редовне пријаве, обавезу идења код социјалног радника итд.
У главном, ето, после 26 година, сазнајем да су и наши из Новог Сада били у истом возу. Никада нисмо причали на ту тему, и занимљиво је било сетити се неких прошлих, наивнијих, и врло вероватно лепших навијачких дана, без обзира што тада нисмо били ни 1/10 онога што смо данас, тада ако си хтео да будеш навијач, довољно је било само да изађеш на улицу и све иде само од себе. Давно је било, али занимљиво подсетити се свакако.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 23 Feb 2024 20:59    Post subject: Reply with quote

Ако се не варам на том дербију су били шарени балони, посебно упечатљива ствар за мене као клинца у то време...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Konacno prisutan
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Apr 2006
Posts: 299

PostPosted: 23 Feb 2024 21:36    Post subject: Reply with quote













Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 95, 96, 97

View previous topic :: View next topic
Page 97 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop