DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 04 Apr 2020 18:12    Post subject: Reply with quote

transparent wrote:
Шта су значила латинична љубичаста слова на жутом барјаку С Е Р?


Ја мислим да је сер од сербиа, али нисам сигуран.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 04 Apr 2020 23:03    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=BXw08g6goYY
111. дерби је био један од занимљивијих у то време, у главном због дешавања ван стадиона. У то време су се гробари окупљали у центру града, један њихов члан је држао кафић у самом центру па су неретко одатле кретали на утакмице. Некако је то тада било све много наивно и некако простије него данас. Пар дана раније си могао већ да чујеш по школи и другим местима да неко нешто спрема...тако и није била нека превелика тајна да гробари хоће да покушају нешто. На дан дербија екипа Делија се окупила на Звездином стадиону, али поприлично неупадљиво с обзиром на дербије пре ових где се масовно кретало на јна од нашег стадиона. гробари су кренули од центра пешице и то је било то неко лудо време где је полиција сва била на Косову малтене, минимум полиције је тада обезбеђивао утакмице иначе им овако нешто не би прошло никад. Шетајући од центра до Аутокоманде, они су само продужили поред пумпе, нису скрнеули ка југу него продужили ка Маракани са источне стране. Попели се уз север. У том тренутку стиже информација да су код севера, док је цела екипа Делија била код спортског друштва. Креће се ка Маракани и просто невероватна сцена да им избијају главе код наше благајне. Делије поприлично неспремне, док са друге стране је попаљено на десетине бакљи и којчега је полетело. Први сукоб је настао код трафоа испод севера и ту је било они у назад, ми у назад по пар метара. У много су бољјој позицији били јер су дошли одозго, али опет на нашем су стадиону што опет за њих није сигурно опуштено. У неком тренутку чак је изгледало као да победника не може да буде јер су и једни и други стајали, али на неки орук, дреку, вику...они крећу да беже. И то када је кренуло није могло да се заустави. Бежали су запад(где су поразбијали стакла на управи), југ, исток...па доле до Аутокоманде. Најупорнији су их јурили малтене до краја. Како је све изгледало на почетку, ово се претворило у потпуну катастрофу њихову и један од већих пораза.
На стадиону опет изненађење. На југу се диже Ултра Бојс застава. После Екерена пар њих је ушло на наш стадион и под причом послао нас тај и тај прошли поред портира и отишли у просторију где су се сушиле малтене све заставе са Екерена које су биле. Како су ушли узели су Ултрас Ред Стар Белграде дугачку 40 метара, Ултра Бојс и још пар застава и неки барјак чини ми се. Тих дан два после се свашта нешто дешава, у главном гробари одлучују да врате заставе на Маракану, и довозе их колима и избацују. Наша страна наравно каже из страха док они кажу да су већали и да су рекли да је то ненавијачки и да су зато одлучили да врате. Иако су и раније крали... Било како било, Ултра Бојси од тог момента заборављају на своју заставу више да је носе јер без обзира што су је вратили, нису хтели да носе нешто што је стајало дан два код највећих ривала. И тако бацају своју заставу на терасу Звездине ревије. И она је ту стајала буквално као отпад, што је наравно неки лопов искоритио и поново се докопао заставе али овај пут су ћутали када су је узели. И дочекали овај дерби и избацили је. Нико није гледао на то као срамоту нити се нешто претерано потресао, јер су сви знали позадину приче и није имало никаквог ефекта, ни 10% од онога када је избачена застава Ултрас. Шта је време без интернета, буквално се није причало иза тога ништа о томе, данас би интернет горео од Марока до Шведске да се тако нешто избаци. Зато кажем да су то била некако наивнија и простија времена него ова данас. Или си победио или си изгубио, или је срамота или није...нема интернета да ти шминка или вади пораз....Много се лакше долазило до закључака него данас када све као можеш да чујеш и видиш. Људи су на то гледали буквално као да су отишли по контејнеру да чепркају и да изваде заставу коју је ова група бацила. На утакмици добра кореографија од картона и стиропором урађено шта смо све освојили до тад. У том тренутку разлика је била већа разлика између освојених титула и купова, а наравно она два средишња пехара не треба ни помињати. Све у свему дерби који спада у ред оних који се памте.

Jedna od zaista boljih tuca pre svega sa njihove strane, mada sa druge strane i najava koje nismo bili svesni sta ce se dogoditi u buducnosti. Oni su dosli preko severa pored blagajne i spustili se do trafoa, cak i ispod maltene da kafica lotus (sada se zove dika), mi smo bili stacionirani nekih pedestak metara nize kod ulaza u upravnu zgradu i u samoj upravnoj zgradi kako je procula vest krecemo ka njima i kako smo se nasli na nekih 10-tak metara od njih oni pale baklje i ispaljuju rakete u nas (iste one koje su godinu dana kasnije usmrtile Radovic Acu) doduse ruku na srce ispaljuju ih u zemlju ispred nas i one onako skacu po zemlji otprilike kao neka zmija koja se jako brzo krece. Kako su to ispalili (A koliko me secanje drzi to je prvi put da je neko ispalio rakete na nekoga kod nas) i kako su nasi iz upravne zgrade krenuli da naviru povlace se na vrh brda do blagajne i tu staju. Tu krece jedno duze natezanje korak napred dva nazad i obrnuto i bilo je pristojnog direktnog kontakta sto za njih nije bio obicaj obicno su uvek iz daljine gadjali. na kraju tog natezanja iako su bili na visini u odnosu na nas i imali su vise svega i svacega (mi smo imali jedne grabulje o kojima su oni posle kukali kao da ih je bilo stotine) oni krecu da beze, toliko od mene sto se tice te tuce tu mi se spusta adrenalin i shvatam da nisam obliven znojem nego krvlju i ne jurim za njima. Crying or Very sad


_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 05 Apr 2020 17:11    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=zRYxjoE_40o
Звезда-Мец...ово je прва европска утакмица севера са столицама. Наравно, много је лоше што су столице постављене јер су преполовиле капацитет севера, али када је већ тако онда је макар олакшано за писање по трибини на кореографијама. Ово је прва кореографија севера на којој је нешто исписано и нацртано на трибини. За то време више него добра кореографија. Добар резултат и игра су утицали и на навијање. Много интересантно уопште за тај период, може да се види малтене на свакој кореографији постављеној до сад, људи су у рукама држали картоне, балоне поготову у рукама, многи су носили обичан картон црвене или беле боје кући...а на овој утакмици у другом полувремену је спонтано урађена ретро бакљда, нешто слично је пробано пре пар година(умало изгоресмо сви Very Happy ), међутим јасно се види да је картон далеко захвалнији да се упали него новина која букне и сагори брже и направи већу ватру на столицама. Данас, ако балони потрају више од 2 минута да се радујемо...Све у свему једно добро издање севера.
https://www.youtube.com/watch?v=fq0mIe-bnAI
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 05 Apr 2020 23:13    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=-1vdifUtne0
Гостовање у Верони. Мало да људи имају слику како је то некада изгледало. Такође, овде може да се види прва парола урађена као подршка народу на Косову. Прва код нас, а и скоро могу да гарантујем да нико одавде није имао ништа пре ове пароле за Косово. Тако да је и то један занимљив податак.


ако се добро сећам туча са муријом због пароле
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 06 Apr 2020 00:05    Post subject: Reply with quote

Тако је.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Боскез
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Aug 2012
Posts: 207

PostPosted: 06 Apr 2020 09:05    Post subject: Reply with quote

Мислим да је моја прваевропска текма била против Меца... клинац на истоку, кореографија...љубав на први поглед..., терен нисам ни гледао...

Мислим да смо против ОФК-е новине...
_________________
...Ти нећеш остати никад сама јер живот си мој...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 06 Apr 2020 17:32    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=pn1zCe1zlkI
Мало је претрчано ту пар ствари, сигурно ће и то да се попуни, али ево га снимак из 99. године и прво гостовање у Смедереву. Зашто је то можда интересантно? Тих година(пар година у назад) Раднички из Крагујевца и Сартид из Смедерева су показали навијачком свету Србије да на њих може да се раћуна у колико дођу у праву лигу. Њихови сукоби међусобни и њихова издања тадашња, наговештавала су да можда може да буде интересантно када дође време. Тако да су се Делије потрудиле за прво гостовање и у Крагујевцу и у Смедереву да одведу добру екипу. У Крагујевцу је било мало другачије јер је била зима и снег, али одлична екипа...овде мислим да одавно није владало веће интересовање за једно гостовање а да није Нови Сад. На улазу још тада су имали детектор за метал, тако да је више од пола пиротехнике завршило код полиције. Све у свему јесте нешто што може да се помене у новијој историји Делија као ето мало интересантније гостовање које је више било проузроковано тиме што се мислило да може да се наиђе на неког новог ривала а да то нису само Бг клубови. Са ове дистанце може слободно да се каже да је Крагујевац у годинама које следе оправдао очекивања док Смедерево није.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
transparent
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Feb 2012
Posts: 14

PostPosted: 06 Apr 2020 20:14    Post subject: Reply with quote

Јел нам је беше у Верони или у Атини, против Перистерија чини ми се, украдена застава Брђани? Знам да се то десило док је била туча са мурјом. Застава је иначе у то време често била на северу.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 06 Apr 2020 20:19    Post subject: Reply with quote

Против Перистерија у Атини.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
transparent
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Feb 2012
Posts: 14

PostPosted: 06 Apr 2020 21:49    Post subject: Reply with quote

Ево још мало па је 20 година од утакмице са Торпедом на Маракани.
Не памтим стварно ни једну утакмицу као ту да је мурја имала тако лошу одлуку. Истина тих година мурја је јако била смушена.Те шаљу их на Косово,те им народ на улици,те бране Слобу,само смо им ми још требали. Е сад на улици су рекао бих добро пролазили кад год би избила нека фрка и ваљда због тога доносе невероватну одлуку. Усред утакмице где цео стадион вришти и урла "Слобо пиздо Косово си издо" и "Спаси Србију и уби се..." они шаљу 7-8 највише 10 својих људи у ту више него испизделу масу. И рекао бих да су их послали са задатком да ухапсе људе са шипке!!!
Ал пазите,нису то садашње корњаче под пуном опремом итд него командир сајси кобр и пар момака са оним береткама. Сишли они до шипке и креће неко гурање. Кад су после 4 секунде провалили да не да неће бити ништа од хапшења него ће бити добро ако њих Север не ухапси креће њихово повлачење. Али људи то није било повлачење него бежанија са пиштољима на готовс и страхом у очима који до тада нисам виђао код њих!!! Мене је тај осећај толико испунио да су ми сви пендреци на улицама тих година сад некако лакше пали. Наравно после текме левак скоро на сваком излазу са Севера и насумично хапшење.
Чини ми се да је полиција,због тог пораза тј протеривања са Севера по први пут,тад узела заставу Белграде Бојс која је можда 10-ак пута била само изношена.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 06 Apr 2020 23:24    Post subject: Reply with quote

То је прва утакмица где је полиција побегла са стадиона. То је онако дефинитивно био знак да је све сазрело када су они себи допустили такву ствар. Није то прва утакмица да они силазе до доле, у том периоду су пар пута покушали слично, и то на тако неким утакмицама где и није састав трибине најсрећнији, некад им је изговор био упаљене бакље, некад и веће ситнице...али тада се поклопило тако да су бежали главом без обзира. Није само та застава завршила у станици, цела ограда је иструлила негде у 29. вероватно до сад. Довољно је видети ограду на утакмици са Динамом из кијева која је била следећа, и све је јасно. Наравно да нису заборавили тај догађај и ко зна како би све то ишло да се нису десиле промене, тј. да није слоба смењен. У велким говнима би били сигурно, али испало је како је испало.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 07 Apr 2020 07:43    Post subject: Reply with quote



То је ваљда ова застава? Које су још заставе завршиле у полицији? Има ли неко слику ограде после те утакмице?
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 07 Apr 2020 08:59    Post subject: Reply with quote

Тоално је небитно које су заставе завршиле у полицији јер то је као да си их случајно спалио а ниси хтео, сутра правиш нову и идеш даље. То је та застава.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13175

PostPosted: 07 Apr 2020 16:24    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=_3fHYMK0uug
За ово време, једна добро одрађена утакмица са Београдским ривалима. У то време полако почиње експанзија навијачка у целој Србији...која се полако шири...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 07 Apr 2020 21:13    Post subject: Reply with quote

Чини ми се да се ова утакмица играла на рођендан нашег спортског друштва па отуд и доста људи за то време а и спуштен коп до доле што није била пракса тада. Гледајући други део снимка највише ме изненадило то колико је људи било на Северу стране у односу на коп. Тамо при западу малтене више људи него у самом копу.
_________________
у потери за интересом вођени смо бесом !
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 95, 96, 97  Next

View previous topic :: View next topic
Page 86 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop