DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Mar 2020 18:22    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=z4dbkGUAcTI
После дуго година на партизановом стадиону урађена је кореографија. Проста и једноставна али ефектна. Једина замерка је што је неко помислио да трибина има 100 метара јер толико има ограда, па су траке се завршавале код кавеза негде ка западу. Димови због којих смо бојкотовали дерби сезону пре, овај пут су уношени. Било их је 25-30. То је конзерва поприличних димензија, али инат је чудо. Скраћивани су они да буду нешто мањи али то је занемарива ствар. И до тада реткост...димови у више боја. Иначе ово је први дерби, а друга утакмица да се појавила застава Бригате. Премијеру је имала утакмицу првенствену пре ове на Маракани. А премијеру баш на дербију је имала нова застава тадашње групе ред бојс. Можда још поменути пре дербија сукоб млађих Делија са Новог Београда и старијих гробара из Земуна који се лоше завршио по комшије.


Last edited by Генералштаб on 25 Mar 2020 21:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 25 Mar 2020 18:43    Post subject: Reply with quote

Јел су биле беше неке мајице са сликом ове кореографије или сам се истриповао?
Колико су ови снимци злата вредни...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Mar 2020 19:40    Post subject: Reply with quote

Не верујем да су биле мајице, бар их се ја не сећам. Иначе, у то време је јако тешко било направити шал, дукс, мајицу...пар група на трибини је урадило дуксеве...то је било тад...последња реч технике што се каже. Мада са ове тачке гледишта лепо су се обележили људи па није било тешко органима реда некада толико. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 26 Mar 2020 11:28    Post subject: Reply with quote

Може ли се мало објаснити догађај са краја клипа, скандирање ''Идите на Косово'' и склањање застава. Шта ли се десило?
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Mar 2020 11:43    Post subject: Reply with quote

Скидање застава сигурно нема неку дебљу подлогу од можда тога да нас је партизан накантавао на терену у 76. минуту смо губили са 0-3. Врло вероватно као револт томе су поскидане заставе, ако неко има нешто више да напише било би добро...али не верујем да ће се неко сетити тог момента. Врло брзо смо изгубили од Обилића у купу где се ишло на тренинг играчима после, а кад која је прелила чашу у јако кратком периоду је гостовање у Лучанима где смо изгубили 0-1. Тада су људи бесни кренули да се обрачунају са играчима и тренером а након те утакмице Пижон подноси оставку.

Ово је слика одласка на тренинг.
Што се скандирања тиче идите на Косово, то је стандардан репертоар био када полиција улази на трибину или излази на стазу...па малтене остало до данашњих дана актуелно.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 26 Mar 2020 15:09    Post subject: Reply with quote

И тад као и сад систем тамичења се мењао врло често ,те четворокужни те трокружни систем,те прва а , те прва б лига. Те године смо у кратком временском периоду играли два пута на нјиховом стадиону. Оба пута смо изгубили. 1-2 и 0-3. Мислим да су се и тим редом играле утакмице. Ово повлаченје застава само је представљало врхунац незадовољства + качење са жандарима а можете видети и како су они тад били опремљени.
Тих година смо на ЈНА ишли кортеом од ревије и сваки пут би код њихове благајне дошло до нагуравања и одређеног пробијања кордона или бар покушаја . Чини ми се тај први од та два дербија што смо изгубили (1-2,и Милоје већ тад редовно киксирао Razz ) да је било неко пасје време,снег и много хладно. Колико сећање служи већ спомињаног брата од комшијиног пашенога дошло је до ссолидне туче код горе наведене благајне.
_________________
у потери за интересом вођени смо бесом !
Back to top
View user's profile Send private message
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 26 Mar 2020 15:23    Post subject: Reply with quote

Као што си споменуо губили смо тај дерби, и сећам се да је била нека тензија са пандурима пре, за време и поготово пред крај утакмице.
Био сам на дну трибине до истока и сећам се да смо почели да љуљамо ограду у жељи да је срушимо. Органима реда се то није свидело, јер је постојала реална опасност да је срушимо, па су почели да лупају пендрецима по огради и да боду кроз ограду. Да би боље могли да се "прилагоде ситуацији" и одговоре што је боље могуће, људи су онако по инерцији поскидали заставе. Доказ је и рупа на нашој застави, нећу рећи којој, али и пар пендрека који су цимути и узети на фору.
Сећам се да је мало фалилио да на том делу падне ограда! Метални део је већ био пуко а подлога почела да крцка и да се круни. Још се сећам да је кад се ситуација мало смирила један од тад старијих ликова прокоментарисао "Ееее клинци, слабо је ово, ми смо у наше време знали да је срушимо" ваљда мислећи на дерби из 1993. године!?
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Mar 2020 17:30    Post subject: Reply with quote

Колико је лакше кад видиш да се не дописујеш сам са собом. Very Happy Ја тог дрмања ограде уопште не могу да се сетим, али ми је скроз логично јер је то време и време пре тога где год да је постојала нека ограда, то била права посластица. Нови Сад једно време није било утакмице а да не уђу са стазе жандари због тога на трибину.
Било како било...након дербија са тракама у то време креће нека нова експанзија на северу, излази часопис пуне трибине...почело је да кува у позитивном смислу. Тако је недуго затим за Лучане организовано 5 аутобуса. То је преведено за данашње време као да нас оде вероватно 30 аутобуса из Београда у Лучане. Наш сектор добро пун, бакљада, димњада, велики барјаци, заставе на две мотке, кореографија...за то време неверовато гостовање а да није ни неко финале нечега, нити борба за титулу или тако нешто слично. На крају утакмице пошто смо изгубили, Делије губе стрпљење у крећу ка свлачионицама где полиција једва спречава већи сукоб, али зато су они били у проблему јер су аутобуси били паркирани поред буквано брдашцета од камења па им је требало времена прво да се врате из кукуруза где су се прво повукли, па онда да замоле навијање да уђу у аутобусе и крену кући. Све у свему интересантно гостовање које мало је рећи, није било уобичајено за то време.
https://www.youtube.com/watch?v=UWkUcPTstSE
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Mar 2020 17:47    Post subject: Reply with quote

Ајде да кажемо да су оваквим стварима почели људима млађим да се отварају видици, да не мора утакмица код куће да буде само ето да прође време и да се навија, да не мора гостовање да буде најзанимљивије у једном или два аутобуса ко ће више да попије...почели су људи да капирају да имамо мноого простора за напредак, а велики потенцијал. И то је из године у годину кренуло да даје своје резултате. Једноставно почели смо да се одвајамо од дна које смо дотакли вероватно за време рата...где је фудбал и навијачи живот људима био на ко зна ком месту.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 26 Mar 2020 18:10    Post subject: Reply with quote

Хвала на одговорима! Овакви снимци и коментари уче нас млађе, усмеравају нас и инспиришу! Само нек се настави. Нећемо видети фудбала неко време али ово је суво злато и мислим да је искоришћено у правом тренутку!
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
ЗвездаКрајин
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2016
Posts: 149

PostPosted: 26 Mar 2020 18:32    Post subject: Reply with quote

Верујем да је било тешко подићи се после рата, када никоме није било да навијања и фудбала. Таман се завршио тај рат у Босни и Крајини, трибина се консолидовала и онда је уследило бомбардовање и поново пар слабих сезона. Ово гостовање у Лучанима је било изузетно садржајно, али не могу да се отмем утиску да се целу утакмицу пева 4-5 песама, то је тек средином 2000тих промењено, тј. тад је почело навијање приближно овоме данас, бар сам такав утисак стекао. Нека ме исправи неко, ако нисам у праву.
_________________
Због Крајине и спаљених села некоме ће метак у сред чела!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Mar 2020 19:46    Post subject: Reply with quote

Па кад и где да научиш неку песму? Када дође дерби није моменат баш за то, ретке еврпске такође...на мањим утакмицама и да научиш нешто док то пребациш на трибину са европске утакмице то траје годинама. И онда се вртело у круг шта знају људи једноставно. Како је трибина кренула да се пуни, наравно да се се мењало. Ми "добро знај" нисмо међу екипом знали да отпевамо како треба док није узашло на цд у. Једноставно таква времена су била, превелика рупа.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 27 Mar 2020 16:04    Post subject: Reply with quote

Али да да знамо сви Звезда ће победити, па то треба одмах вратити у репертоар Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 27 Mar 2020 17:44    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=60trdOenE-U
Делије на 108. дербију. На сву муку комшија када су изгубили од динама или ти тадашње кроације 5-0...дошли смо им ми. Наравно да је овај дерби протекао у знаку присећања на њихов пораз кроз свакакве идеје. На сву муку још их ми добијемо 2-0 овај дерби. Laughing Почетак утакмица и бачени тоалет папир а не ролне, много бољи ефекат је оставио, али нико није размишљао а шта када се побаца 10000 тоалет папира и баци се неколико десетина бакљи на то. Резултат тога је гашење пожара и застава.
Током претходних година, полиција је толерисала гробарима пролаз кроз Љутице Богдана, где раскрче пут и буквално их спроведу испод севера до југа Маракане. Овај дерби је био мало другачији сценарио, где им је кортео од пар стотина људи кренуо у рикверц јер је људима већ био пун курац да се ово дешава. Након тога полиција растерује нашу групу која је била малобројнија и уз велике муке спроводи гробаре до југа. Након овог дербија, никада више није им пало на памет да их спроводе овим путем. Неколико пута су до тада прошли тим путем, без обзира што полиција чисти њима пут, север је морао да реагује али није или врло благо. Ово је био дефинитивно тренутак када су све стране могле да схвате да овако више неће ићи.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ЗвездаКрајин
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2016
Posts: 149

PostPosted: 27 Mar 2020 19:24    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Па кад и где да научиш неку песму? Када дође дерби није моменат баш за то, ретке еврпске такође...на мањим утакмицама и да научиш нешто док то пребациш на трибину са европске утакмице то траје годинама. И онда се вртело у круг шта знају људи једноставно. Како је трибина кренула да се пуни, наравно да се се мењало. Ми "добро знај" нисмо међу екипом знали да отпевамо како треба док није узашло на цд у. Једноставно таква времена су била, превелика рупа.


Није никаква критика, већ ми је из ове перспективе невероватно да се 90 минута пева 6-7 песама и да то добро звучи током целе утакмице. Данас се отпева два круга једне песме и одмах се чује "мењај".

Да не би био тотално оф топик, да окачим и ја нешто везано за тему, па ако може неко да напише нешто више о овом гостовању, првом после рата (чини ми се)

https://youtu.be/qymRelguk4c
_________________
Због Крајине и спаљених села некоме ће метак у сред чела!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 95, 96, 97  Next

View previous topic :: View next topic
Page 83 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop