DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Godine iza nas..
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 22 Nov 2005 23:35    Post subject: Godine iza nas.. Reply with quote

U visku slobodnog vremena nasao sam za shodno da napravim malu rekapitulaciju jednog vremenskog perioda. Na to su me "naterali" ljudi koji ocigledno ne uvazavaju dovljno i ne postuju dovljno sta i kako je i koliko nasa tribina napredovala ovih godina. Razdoblje koje bih izdvojio je od 96/97 gde se na severu pojavljuje gro mladjih ekipa (koje uzgred budireceno danas predstavljaju alfa i omega na tribni) pa sve do poslednje utakmice sa zemunom. Da nespominjem da se nekad desavalo da se pocne sa navijanjem u 40minutu pa se prekine u 60tom jer ljudi odu sa tekme. Znaci poenta ovog topica je vizuelna rekapitulacija napretka i rasta tribine. Naravno ovo se odnosi SAMO na onih 95% "malih" tekmi. Derbi, evro tekme i to uopste necu da se osvrcem iz vise razloga.
Sto bi reko gosn' paja da netrosim vise vase cenjeno vreme slike govore vise od reci:

















Obratite paznju da sam birao utakmice na primer protiv totalno mizernih klubova tipa cukaricki i javor i statijaznam i kula/zemun na strani/ i tako to...kao sto rekoh slike govore vise od reci ali nekad su i one potrebne radi kvalitetnije komunikacije Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 23 Nov 2005 01:27    Post subject: Reply with quote

hehe, secam se gotovo svake od ovih tekmi i zaista tek sada vidim koliku smo razliku napravili ....
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dzontra Volta
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2003
Posts: 53
Location: Zemun

PostPosted: 23 Nov 2005 06:29    Post subject: Reply with quote

Odlicna stvar! A bilo bi zgodno da se pored slike iz nekadasnjeg vremena postavi slika iz danasnjice, naravno tamo gde je to moguce, tipa kula, podgorica, karaburma, zemun... Tako bi se najbolje videla razlika, odnosno napredak tribine.
Back to top
View user's profile Send private message
MarkoPustolov
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 319
Location: Ворлд!

PostPosted: 23 Nov 2005 06:32    Post subject: Da napredak je ocigledan Reply with quote

A ono sto me najvise raaduje atmosfera koja se stvara oko zvezdinih utakmica je fenomenalna.

Jos od vremena kada sam bio klinac '88 i kada sam se slepovao sa komisjinom ekipom i svaki drugi vikend palili za BGD da bi pratili Zvezdu, pa od burnih '90 kad a je bilo svega, pa sve do ovih veteranskih dana NISAM OSETIO OVOLIKO POZITIVNE ENERGIJE Exclamation Exclamation .

Samo napred.
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 23 Nov 2005 09:22    Post subject: Reply with quote

Dzontra Volta wrote:
Odlicna stvar! A bilo bi zgodno da se pored slike iz nekadasnjeg vremena postavi slika iz danasnjice, naravno tamo gde je to moguce, tipa kula, podgorica, karaburma, zemun... Tako bi se najbolje videla razlika, odnosno napredak tribine.


Nisi skapirao, rekapitulacija perioda, vidis da pocinje sa Buducnost-Zvezda 96-97, a zavrsava se sa Javorom ove godine. Izmedju su slike poredjane po godinama do danas. Znaci nije cilj da se poredi Ofk-a nekad i Ofka sad mada i to nije lose.
Back to top
View user's profile Send private message
паја&јаре
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Sep 2004
Posts: 155
Location: ...где год био...

PostPosted: 23 Nov 2005 10:05    Post subject: Reply with quote

Hvala gosn. Giska na prisecanju, secam se gotovo svake utakmice...
Da krenemo od gostovanja u Pogorici kada su nam Hrabri Varvari polimili
staklo na praznom busu...inace ovo slovo "V" na staroj zastavi grupe
Heroes je deo zastave Varvati koja je uzeta Podgorickoj grupi prilikom
njihovog gostovanja na NBG-u...pa nadalje Zrenjanin kada nas je islo
samo 2 busa iz Beograda i pretres koji je usledio ispred zrenjanina...pa
raspali Vracar-Obilic kada nam je A. dao samo 100 karata a karata je bila
mislim 500 din. sto je za tadasnje uslove bilo ko sada 1000din...pa
karaburma pa zeleznik...pa rad kuci,kada smo prebacili kop dole kod
sipke...pa karaburma opet UBIJ SIPTARA...i onda lagano i sigurno ide
pomak... jos jednom Giska Svaka Cast stvarno lep i pametan TOPIC !
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 23 Nov 2005 11:09    Post subject: Reply with quote

odlican topic...bas volim foto price Laughing
obratite paznju na ovu drugu sliku, mislim da ima vise zastava od ljudi Very Happy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda_mi_je_sve
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Nov 2005
Posts: 10

PostPosted: 23 Nov 2005 12:08    Post subject: Reply with quote

kako su lepa vremena to bila na svakoj tekmi neko zezanje secam se u cacku kad je bilo grudvanje to su bila vremena svi su dolazili da navijaju a sad ima vise ljudi a sve indijanci:( docice valjda ta bolja vremene pa da svi pevamo i da se sezamo ko sto je bilo pre
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 23 Nov 2005 12:17    Post subject: Reply with quote

Tih vremena i meni su bile gotivnije te manje tekme nego derbiji, Evropske na marakani.. Sada ima vishe ljudi, iako su neki indijanci kao shto je neko pomenuo, dobro je jer samo tako mozemo da ih pouchujemo i usmerimo na pravi nachin u kulturu Severa! Verujem da ce ti momci-indijanci biti uvek prisutni i sami shvatili shta i kako, i jedino odlazcima na utakmice mogu da shvate neke stvari.. Koja je razlika kada svako od nas grmi ili samo pojedinci i samim time kakvu atmosferu zele kao i da oni sami mogu da budu deo nje, da se ne blamiraju vech pruze sve od sebe da ta atmosfera bude za ponos a ne blam (samim time i oni sami)!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
North Star
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 159
Location: 6 км, од Маракане

PostPosted: 23 Nov 2005 13:55    Post subject: Reply with quote

Slike stvarno jesu ok! Slazem se da je napravljen veliki pomak, pogotovo ako se setimo sumornih 90-ih, i kako je bilo vazno da grupe opstaju, a ne propadnu, da nam kop lici na nesto...
Ali ima jedna zamerka, i to velika: Na jednoj od slika stoj ona zastava sa nacistickim krstom! Nije mi jasno ko je to donosio, i sta ce to na Severu??? Sta ce to nama, kada smo mi SRPSKE PATRIOTE?! Delije nemaju nikakve veze sa nascistima (to radovci se bi kace na tribinu)!
_________________
МЕНЕ ЗОВУ ДЕЛИЈА, ЗЕМЉА МИ ЈЕ СРБИЈА,
А ЗВЕЗДУ ВОЛИМ ЈА, ЈЕР ЈЕ НАЈБОЉА, ЈЕР ЈЕ
М О М Е С Р Ц У Н А Ј Д Р А Ж А ! ! !
Back to top
View user's profile Send private message
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 23 Nov 2005 15:16    Post subject: Reply with quote

Quote:
Ali ima jedna zamerka, i to velika: Na jednoj od slika stoj ona zastava sa nacistickim krstom! Nije mi jasno ko je to donosio, i sta ce to na Severu??? Sta ce to nama, kada smo mi SRPSKE PATRIOTE?! Delije nemaju nikakve veze sa nascistima (to radovci se bi kace na tribinu)!


cekaj bre?!pa jesi ti normalan?jel ti moras na svakom postu da kazes nesto glupo?imas 60 postova u manje od dva meseca, pa zar ti stvarno mislis da imas nesto pametno da kazes ili pitas svaki dan?

a taj kako ti kazes 'nacisticki krst' ima veze sa nacistima koliko i ti sa pravim navijacima
_________________
у потери за интересом вођени смо бесом !
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 23 Nov 2005 15:37    Post subject: Reply with quote

zvezda_mi_je_sve wrote:
kako su lepa vremena to bila na svakoj tekmi neko zezanje secam se u cacku kad je bilo grudvanje to su bila vremena svi su dolazili da navijaju a sad ima vise ljudi a sve indijanci:( docice valjda ta bolja vremene pa da svi pevamo i da se sezamo ko sto je bilo pre

taj Cacak je bio prosle godine, i nisu to neka prosla vremena, pa kao tada je bilo bolje. To je ista prica koja se nastavlja i danas. Ako se ne varam na taj Cacak je otislo preko 300 ljudi iz Bg-a.
Ili si nesto pobrkao ili ne znas o cemu pricas Wink


Ona slika sa Obilica, je li to ono kad smo uzeli kup?
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 23 Nov 2005 16:08    Post subject: Reply with quote

Slike su izabrane neke sa namerom neke eto onako slucajnim odabirom. Ako primetite prvih par slika su sa gostovanja koja su verovali ili ne bila brojnija i masovnija od domacih utakmica. Interesantno je to da na primer u galerijama necete naci slike protiv cukarickog, hajduk kula ili beceja na marakani jer ili fotografi nisu ni dolazili ili je poseta bila veoma mala. Jedino gde su se mogle videti fotke sa tih tekmi su bili KOP, PTLN i ponekad REVIJA. Naravno da svako zasto ima i svoje zato, da se u to vreme desavalo mnogo politickih i socijanih problema i prevrti i gladovanja i ratovi i sankicje i beda, kriminal i jos mnogo toga sto je uticalo na ovakvu masovnost.
Druga stvar koju bih zeleo da istaknem je sazrevanje tribine i ljudi u razmisljanju i resavanju problema. Elem mnogi ljudi sa ovog foruma mogu da posvedoce da se skoro svaka razmirica na tribini resavala pesnicama kako na severu tako i van njega. Naravno da se takve stvari (nesporazumi) desavaju i dan danas ali se tolerancijom resavaju. To je odlican primer i odgovor ostalim tribinama koje prozivaju nas za jednoumlje. Ja bih pre reko da na tim drugim tribnama vlada jednoumlje i diktatura ali nije to tema.
A sad malo i o slikama.
1.Podgorica uvek bila i bice najdalje i najkvalitetnije gostovanje kada su navijacki obracuni u pitanju. Putovalo se kako na fudbal tako i na basket redovno i manje vise uvek su izbijali sukobi kako sa varvarima tako i sa policijom.
2.Kula- kao jedno od relativno blizih gostovanja. Mozete uporediti tad, pa onda sledecu sliku iz kule i da ne postavljam sada iz ove sezone gde je cela ova tribina bila krcata.
3. Zrenjanin. zastave, koreografija sa crveno belim najlonima dimnjaci baklje.
4. sledeca kula
5. vracar sam stavio iz prostog razloga jer je na tom stadonu uvek bilo problema sa ulaskom tj. cenom karata. Na slici oko 100 ljudi a danas imamo priliku da vidimo krcatu tribinu iako je cena karte uvek 2 do 3 puta veca od prosecne.
6. ovo je bilo vec masovna karaburma. te sezone sve mladje ekipe se udruzuju u BBRS
7. zeleznik. pogdleaj te slike od prosle i predprosle sezone.
8. Rad. Najveci rivalitet definitivno je sa uf. na ovoj tekmi su kao sto vidite bili spremljeni barjaci, zastave, na 2 motke, kop spusten skroz dole. Ovo je vec bio ozbiljan navijacki derbi. Sto se tice zastave prvo to nije obelzje nacista, niti radovaca, da neobjasnjavam puno imate google pa tamo lepo potrazite pod "istorija" sta ovaj simbol predstavlja.
9. Zemun je bila jedna od prvih tekmi gde se pocelo sa redovnom upotrebom pirotehike (u vecim kolicinama). A sto se ove utakmice tice mala brojnost je zbog basketa koji se igrao u isto vreme protiv cibone valjda.
10. slika je klasican izgled tribine na nekoj maloj utakmici...ljudi uglavnom sede ili su rastrkani slabo se navija, odlazi se pre kraja itd.
11. Zemun - puna tribina
12. "mala" tekma
13. Cacak - puna tribina, dimovi baklje,..
14. Ova tekma protiv obilica je novi stepenik kako u organizaciji, koreografiji mastovitosti.
15. I na kraju 4 hiljade ljudi na javoru. Mozda se nece skoro skupiti toliko ljudi ali ipak se doslo do te brojke.

Poenta cele rekapitulacije nije samo cista masa vec mnogo stvari koje su ucinjenje za napredak tribine. Pesme, koreografije, pirotehnika, zastave, ...su samo neki segmenti u kome su Delije napredovale svih ovih godina. I kao slag na tortu dolazi ponovo do popularizacije imena Delije kako kroz zastave i koreografije tako i kroz marketing. Pun pogodak!
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 23 Nov 2005 16:30    Post subject: Reply with quote

I poslednja slika od mene. Gosn' Radza sa Delije Caffe je postavio sliku koja se odlicno uklapa u ovu nasu nostalgicnu pricu Very Happy


protiv zemuna pre skoro 6 godina..

hehe eno mene odma tamo dole levo Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Давид
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Apr 2005
Posts: 81
Location: Ваљево, Београд

PostPosted: 23 Nov 2005 17:21    Post subject: Reply with quote

Svaka cast za topic.
Evo uzeo sam jednu utakmicu da posmatramo kako napredujemo. I zakljucak je - eksponencijalno!!! A evo i slika...


Zvezda-Zemun

1999/2000


2002/2003


2003/2004


2004/2005


...a evo kako to izgleda danas...

_________________
...и на небу том, на које идем ја,
сија моја, Звезда Црвена...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop