DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ostrvo
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 52, 53, 54  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 05 Nov 2005 12:17    Post subject: Reply with quote

Liverpulove ostali podcenjuju zato sto oni nisu pratili razvoj scene svojevremeno- Liverpul nikada nije imao striktno organizovanu casual grupu kakvu su imali manje-vise svi klubovi 80-ih godina.
Mancesterovi su bili superiorni u prvoj polovini sedamdesetih.
Casual pokret u osnovi jeste nastao u Liverpulu ali su ih ostali vrlo brzo prevazisli (mene to strasno podseca na relacije Torcide i drugih navijackih grupa na prostorima Srbije i trenutno okupiranih srpskih zemalja Laughing : Splicani jesu postavili kao neku osnovu ali cim je pocela ozbiljnija organizacija navijackih grupa izgubili su prvo mesto) i tu iznad svih londonske grupe.
Njukastlovi su bili brojni i nasilni sedamdesetih, sa nastankom casual pokreta ostali su izgubljeni u vremenu i prostoru a njihova casual grupa (Gremlins) je nebitna.
Sanderlend se malo bolje prilagodio epohalnim promenama s pocetka osamdesetih.
I kada se prica o britanskoj sceni moraju se razgraniciti tri perioda- sedamdesete, osamdesete i vreme posle toga, jer sve tri epohe imaju ogromne razlike, tj. nikako se ne mogu porediti recimo Mancester Junajted u 70-im (kad ih je vec UK pomenuo) i recimo Kardif u 90-im (kad ih je vec UK pomenuo Smile )
U svakom slucaju, ima materijala za pricu
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 05 Nov 2005 13:27    Post subject: Reply with quote

Robbie Williams wrote:
I kada se prica o britanskoj sceni moraju se razgraniciti tri perioda- sedamdesete, osamdesete i vreme posle toga, jer sve tri epohe imaju ogromne razlike


Tako je, ali se ne mogu izostaviti ni 60-te, odnosno kraj 60-tih('67-'70). Tada je pocinjao skin-head pokret na tribinama, i vec su postojale neke organizovane ekipe (West Ham (Bovver Boys), Yids, Arsenal, Millwall, Chelsea, Liverpool, ManU, Leeds i jos neke), a mnoga neprijateljstva datiraju bas iz tog vremena. Postoji prica kako su ManU-ovi uleteli na tribinu West Ham-a 68-me, i napravili im urnebes, i do danasnjeg dana ovi njima vracaju za to.

Iako tada nije bilo Casuals-a, postojale su striktne marke odece koja se nosila - npr. Ben Sherman, Dr Martens, Levi's, tregeri itd. Kazu da se lako mogla napraviti razlika izmedju npr. londonske ekipe i ekipe Leeds-a, jer su se ovi lidsovi oblacili kao najgori seljaci (po tadasnjim standardima i modi).

Bilo je i perioda da se nose pilotske jakne sa reverima. Tadasnji skinsi su to koristili u tucama tako sto prisiju zilete sa unutrasnje strane revera. Posto je tada u tuci cesto protivnik grabio za rever da bi nabo glavom, ostane krvavih ruku - zbog zileta. Wink

Casual pokret jeste nastao u Liverpulu, zato sto su navijaci (Liverpula i Evertona) zestoko krali po buticima na inostranim gostovanjima. Liverpul je inace poznat po tome sto se zesce krade, i Skauseri (sleng za stanovnike Liverpula) inace vuku vec dugo taj stereotip. Very Happy
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 05 Nov 2005 16:33    Post subject: Reply with quote

Imao sam priliku da pricam sa likom iz njukastla ovog leta... lik zivi bas u gradu ali navija za neki klub iz 3. ili 4. lige... kaze to mu je tim iz kraja... i tu krene prica uz alkohol naravno Very Happy i kao ja milwol ovo ono west ham i to i on kao ma jok bre... kaze da je za milvolovu ekipu recimo napravljen mit i da je sve preterano ... kao furao je po juznom londou i to kao do jaja mu je bilo Confused mada tu vidim da nije bas lik 100% u navijackom fazonu... na kraju pitanje pa dobro ajde reci ko je danas u engleskoj broj jedan po hool ekipi on kao leedsovi Shocked pa ae englezi da vas cujem? jel popio previse rakije ili Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 05 Nov 2005 20:42    Post subject: Reply with quote

Giska wrote:
Imao sam priliku da pricam sa likom iz njukastla ovog leta... lik zivi bas u gradu ali navija za neki klub iz 3. ili 4. lige... kaze to mu je tim iz kraja... i tu krene prica uz alkohol naravno Very Happy i kao ja milwol ovo ono west ham i to i on kao ma jok bre... kaze da je za milvolovu ekipu recimo napravljen mit i da je sve preterano ... kao furao je po juznom londou i to kao do jaja mu je bilo Confused mada tu vidim da nije bas lik 100% u navijackom fazonu... na kraju pitanje pa dobro ajde reci ko je danas u engleskoj broj jedan po hool ekipi on kao leedsovi Shocked pa ae englezi da vas cujem? jel popio previse rakije ili Laughing

Video sam shta rakija moze da uradi od engleza josh kad sam istripovao da sam ubacio mali esid unutra.. Jedva sam ih smirio i povratio iz paranoje.. A prvo im se svidjalo Laughing
Svako je imao drugo iskustvo sa navijachima, svako bi mogao da napishe svoje najgore iskustvo protivnichkim navijachima.. Malo puta su se prve ekipe sukobile (u punom broju obe strane), mada mnogo puta mnogo organizovanije i po manjim grupicama (kako su uspevali da stizu u razlichite gradove).. Ali sve to se deshava i danas, samo shto se deshava mnogo puta da mediji ne napishu ni rech jer se sve deshavalo u nekom drugom kraju.. Primer tucha na camdenu (deo londona) i ludilo koje je trajalo tu dva sata, vishe moze da napishe Shvaler uskoro (info iz prve ruke)..
Ko je jachi? Ko je najbolji mislim da je glupo debatirati o svemu tome.. Pre neki dan sam sedeo sa jednim navijachem West Ham-a, koji mi je odprichao zashto ne voli millwall ili kao shto on kaze scumwall (rekao sam mu da sam bio na millwallu), mrznja datira dok je Millwall (inache kraj u Istochnom delu) imao stadion u tom delu grada znachi bio je istochni tim kao i West Ham koji se tada zvao po nekoj firmi (veze sa lukom itd..).. Uglavnom millwall je takodje bio Luchki tim, ali nije se pridruzio nekom shtrajku koji je firma (sa nazivom tadashnjeg vest hema) tj. radnici te firme organizovali.. Znachi po njima su tada ispali pichke iz milvola jer nisu odradili taj shtrajk zajednichki i tako je mrznja oba tima tj. njihovih navijacha dostigla vrh.. Ah da lik odlazi u vc ostavlja ribu samnom i ona meni u tom trenutku: Daj mi tvoj broj telefona!, pitam zashto, ona 'You know why!' drool

Nastavak sledi!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 06 Nov 2005 13:12    Post subject: Reply with quote

Giska, to ti je tipican kompleks ljudi sa severa Engleske, prema ljudima iz Londona i juga uopste. Wink
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
дарконије
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Apr 2004
Posts: 233
Location: Север

PostPosted: 06 Nov 2005 15:16    Post subject: Reply with quote

Ultra klan wrote:
Ah da lik odlazi u vc ostavlja ribu samnom i ona meni u tom trenutku: Daj mi tvoj broj telefona!, pitam zashto, ona 'You know why!' drool !


..jos pitas zasto!? Very Happy

btw. ako nekoga zanima, neka potrazi na netu: http://www.itsacasuallife.com/ ..dokumentarac do kojeg am se tek nedavno docepao... trajanje 15min, ali prilicno kul..
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 06 Nov 2005 15:27    Post subject: Reply with quote

i, na kraju, jesi joj dao broj telefona Laughing
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
guca
ДЕЛИЈА


Joined: 27 May 2005
Posts: 151
Location: senjak

PostPosted: 06 Nov 2005 16:33    Post subject: Reply with quote

jao neka neko postavi link You never walk alone
tamo na onom topicu navijacke pesme drugih tribina nesto nece onaj link,
ajd pleaze icon_magija icon_lovac icon_rege icon_doctor cool2 angel Mr. Green icon_dedamraz euro
_________________
NASA LJUBAV JE JACA OD VASE MRZNJE
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 06 Nov 2005 16:39    Post subject: Reply with quote

Ultra klan wrote:
Ah da lik odlazi u vc ostavlja ribu samnom i ona meni u tom trenutku: Daj mi tvoj broj telefona!, pitam zashto, ona 'You know why!' drool


Aj izakcijaj meni ortakinju... Wink Very Happy
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
guca
ДЕЛИЈА


Joined: 27 May 2005
Posts: 151
Location: senjak

PostPosted: 06 Nov 2005 17:08    Post subject: Reply with quote

Ultra klan wrote:

Ah da lik odlazi u vc ostavlja ribu samnom i ona meni u tom trenutku: Daj mi tvoj broj telefona!, pitam zashto, ona 'You know why!' drool

Pa mozda zbog rakije Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
NASA LJUBAV JE JACA OD VASE MRZNJE
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 06 Nov 2005 17:41    Post subject: Reply with quote

guca wrote:
jao neka neko postavi link You never walk alone
tamo na onom topicu navijacke pesme drugih tribina nesto nece onaj link,
ajd pleaze icon_magija icon_lovac icon_rege icon_doctor cool2 angel Mr. Green icon_dedamraz euro


http://www.laceltic.com
Иди на овај сајт,па на страницу downloads.Кад отвориш ову страницу,пичи доле на секцију мјузик клипс Very Happy ,па ћеш наћи линк за YNWA.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
UltraBoys
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Aug 2005
Posts: 509
Location: Круг Двојке

PostPosted: 06 Nov 2005 20:49    Post subject: Reply with quote

Hooligan bans reach record high - 05/11/2005

A record number of football hooligans were prevented from attending games at home and abroad during the last season.

The number of new football banning orders issued in England and Wales in 2004-5 topped 1,000 - bringing the total number of bans in place to 3,153.

The overall number of football-related arrests fell 11% to 3,628 with Leeds United having most fans arrested - 173.

The statistics were published as Home Office Minister Paul Goggins launched a new UK-wide football policing unit.

The Home Office report said that although there remained a "lingering domestic football disorder problem", the number of arrests was low.

In two-thirds of all matches no arrests were made, while one arrest or fewer was made at eight out of 10 games.

This was despite the highest number of football league attendances for 35 years - with more than 29m people going to league matches.

Mr Goggins said the statistics were extremely encouraging.

"With an 11% decrease in the number of football-related arrests and an average of just 1.21 arrests per game it is clear that the tough legislation to stamp out football hooliganism together with targeted policing is continuing to be effective.

"I am particularly pleased to see that only six arrests were made at overseas England and Wales international matches, building on the generally excellent behaviour of fans attending Euro 2004."

This was reassuring coming in the run-up to next year's world cup in Germany, he added.

But he added: "We are not complacent. Football hooliganism is still a lingering menace, albeit among a small minority of supporters, and we will not tolerate it."

This was why he was launching a new UK football policing unit which will provide a direct link between intelligence, police operations and banning orders, he said.

David Swift, Deputy Chief Constable of Staffordshire Police and senior police spokesman on football issues, said the statistics showed that the measures were working.

He said: "Attendances are up, problems are down so now is the time to continue with the tactics that were working - encouraging genuine fans and seeking to ban those who would spoil things for the overwhelming majority."

BANNING ORDERS IN 2004-5
Leeds United - 128
Portsmouth - 133
Manchester United 101
Millwall - 101
Middlesbrough - 73
Nottingham Forest - 77
Sheffield Wednesday - 61
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 07 Nov 2005 08:45    Post subject: Reply with quote

DELIJE London Wink

http://www.balkanuk.com/img_full.php?imgfile=articles/13/01.jpg
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
generacija`71
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Oct 2003
Posts: 124
Location: Location:Location

PostPosted: 08 Nov 2005 03:11    Post subject: Reply with quote

Ambasador wrote:
DELIJE London Wink

http://www.balkanuk.com/img_full.php?imgfile=articles/13/01.jpg




ambasadore fino odelo.ev i nas do-duse nismo na ostrvu al smo blizu pacifika.

http://www.urbancrew.org/photos/images/kidnapping.jpg
_________________
fat casual
Back to top
View user's profile Send private message
ел Цар
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Apr 2005
Posts: 836
Location: ...

PostPosted: 08 Nov 2005 12:17    Post subject: Reply with quote

generacija`71 wrote:
ev i nas do-duse nismo na ostrvu al smo blizu pacifika
http://www.urbancrew.org/photos/images/kidnapping.jpg


ma kakvi,bre-lazes!! ovo su Shon Pen(lijevo) i DzonTra(desno) kidnapuju Anu Kurnjikovu... a ova ruka je u stvari ruka Enrikea Iglesijasa... tuzice vas neko ... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 52, 53, 54  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 54

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop