DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

navijacki ugao SEVER-CZ-braga
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 18 Sep 2005 21:10    Post subject: Reply with quote

Tek sam se dokopao kompa...
Jedna stvar koju niko ne pominje - neverovatna brojnost! Ja se od Lacija ne secam onakve guzve u centralnom delu Severa. 10 min pre tekme momci pokusavaju da se probiju uzbrdo da podele balone i nema sanse iako svi pokusavaju da im naprave mesta. To je jedini razlog sto su ponegde falili baloni, cini mi se... Kad smo vec kod toga, koliki glupan je potrebno biti da bi procitao "nemojte mahati balonima pre nego sto igraci istrce" i prva stvar koju uradis - naduvas balon i mases!!! Ako mene pitate, bar 2000 ljudi koji su bili te veceri na Severu je mentalno retardirano ili bezgranicno bezobrazno - ja nemam bolje objasnjenje.

Cini se da jedna stvar nije jasna: nije toliki problem u tome sto na vecu tekmu dodju chobani, pa ne pevaju. Stvar je u tome sto nema dovoljan broj onih koji nisu chobani i koji shvataju funkciju navijaca na tribini. Bolje navijanje ce se postici kad ideja navijanja (onog pravog u kome nema mesta za razne etno-turbo-juhu-Jedan je ovaj i ovaj... likove) bude siroko shvacena. To i dalje ne znaci da je prvi cilj, kop preko celog Severa, ali mi koji zelimo, mozemo i imamo volju moramo biti uvek tu i glasniji nego ikad. Trenutak je kad tribina neminovno mora rasti, zato molim sve koji su tu redovni - Ne dozvolite da neki klinac koji je prvi put na Severu i koji gleda u vas, vidi letargiju i blejanje! Ako vam nije do toga, iskulirajte jednu tekmu, ali svako ko je u kopu neka bude srecan sto je tu, svako ko stoji tu u sredini mora u isto vreme biti uzor izgledom i ponasanjem! Tako cemo dobiti edukovanu tribinu, pa se nikad vise nece javiti ljudi ciji ce savet biti da batalimo neke pesme, jer ih neko ne zna. Ko ne bude znao, crci ce od blama (ili batina, sto predlazem samo kao poslednju opciju)
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
GRUMA_3
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Sep 2005
Posts: 1
Location: Beograd

PostPosted: 19 Sep 2005 08:30    Post subject: Reply with quote

Ja sam na nesrecu bio na putu do dan pred utakmicu. Zbog cobana koji nemaju pare za istok pa kupe sever i onda tamo cute celo vreme nisam mogao da dodjem do karte. Kupio sam istok i pokusao da zamenim za sever, ali bez uspeha. Popizdeo sam nacisto, i ovo je poslednji put da ovako ispusim. Dolazim na skoro svaku zvezdinu utakmicu u sampionatu, i da ne radim koliko radim isao bih i na sva gostovanja, i onda protiv Brage odem na istok i pevam iz sveg glasa da bi na jednom delu severa video kako par stotina imbecila cuti. A isti ti su prvi mahali balonima ko mutavi pre izlaska igraca. Mislim da bi mi koji poderemo gelo na severu trebalo malo vise da vrsimo pritisak na ljude koji stoje i cute ko mule. Sever nije za takve.

Back to top
View user's profile Send private message
padobranac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Nov 2003
Posts: 61
Location: Melbourne

PostPosted: 19 Sep 2005 08:33    Post subject: Reply with quote

osim tog razloga koji ti spominjes za nedostatak balona je odnos nekih mentola prema istima. U mojoj okolici (u desnom sektoru odmah ispod i pored setalice) je prije pocetka utakmice probijena masa balona. Iako je na informatoru pisalo da se balone ne naduvavaju prije nego sto je potrebno) magarci (izivnjavam se sto vredjam ove plemenite zivotinnje) su ih naduvali cim su ih dobili. Skakali malo sa njima i onda ih busnuli. Ili se nasao neki lik iz drustva koje je svim svojim ortacima busio balone i bio nesto super kul.

Sad o pejsmi. Ok sto jest jest na momente smo grmjeli. Ali od pocetka smo bili rastimani i pjevali u tri glasa svako u svom tempu a to kao sto svi znamo gusi pjesmu. Razglas nije radio a megafona nije bilo pa je taj problem stvarno bio problem. Kako ga rjesiti. Kiki je vec rekla da bi bilo dobro da se razmisli da se ispusti jedna koreografija a da se uradi posteno ozvucenje. Eto nam sada prilike. Imamo jednu utakmicu pred praznim tribinama i nek se to iskoristi za sredjivanje ozvucenja.

Pozdrav svima i nek se nastavi ovako i trebali bi u skoroj buducnosti da zvucimo jedinstveno (i bez dovikivanja)
_________________
I love the smell of jet fuel in the morning
Back to top
View user's profile Send private message
Sarplaninac
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Jan 2005
Posts: 59

PostPosted: 19 Sep 2005 10:07    Post subject: Reply with quote

To sa ozvucenjem je stvrano problem, i mozda da se otvori neki racun, pa da mozemo da uplatimo koju kintu za ozvucenje, ko koliko moze Smile
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
Becki
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Oct 2004
Posts: 15

PostPosted: 19 Sep 2005 10:31    Post subject: Reply with quote

Po meni je ovo tekma bila jedna od najlosih na Evropskim takmicenja sto se tice i navijanje na severu i igru koju su pruzali nasi igraci!
Bio sam odmah iznad shetalice i pokusali su moji ortaci i ja sto duze da je drzimo i vucemo ali ipak je bilo dosta tesko jer nas je malo bilo koji su imali stvarno zelju da izdrze barem 10 min!Mislim da je trebalo da bude mnogo vise jacih ljudi ili barem neka grupa navijace koja moze da izdrzi 10tak min i ispostuje ono sto bi svi trebali...Toliko o koreo koja nije losa bila ali moze i bolje jer baloni se stvarno slabo vide!
Mene mnogo nervira sto na pocetku utakmice pa cak od nekih 12h cujes veliki broj navijaca koji pevaju pesme skoro sve do pecetka tekme a odnah se ucute i prekrste ruke i necujes vise nista skoro celu tekmu od njih na severu!!!Msilim da je razlog zbog loseg navijanje na dosta tekme bio zato sto cujemo od dosta ljudi kao "idemo na sever brate tamo je extra atmosfera" i odnah dodju na tekmu i otpevaju pune tribine i to je sve sto znaju,mnogo je ljudi samo stajalo i gledalo tekmo bez da otpeva barem malo!
Dosta ljudi je smorilo jer su se pevale neke pseme bas dugo i mislim da je bilo bolje da smo se malo vise dovikavali sa JUGOM jer se odmah primeti kako ceo sever odmah glasno peva i atmosfera se digne!
Bice bolje...
Back to top
View user's profile Send private message
Паки
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Aug 2005
Posts: 155

PostPosted: 19 Sep 2005 11:15    Post subject: Reply with quote

Becki wrote:
Po meni je ovo tekma bila jedna od najlosih na Evropskim takmicenja sto se tice i navijanje na severu i igru koju su pruzali nasi igraci!
Bio sam odmah iznad shetalice i pokusali su moji ortaci i ja sto duze da je drzimo i vucemo ali ipak je bilo dosta tesko jer nas je malo bilo koji su imali stvarno zelju da izdrze barem 10 min!Mislim da je trebalo da bude mnogo vise jacih ljudi ili barem neka grupa navijace koja moze da izdrzi 10tak min i ispostuje ono sto bi svi trebali...Toliko o koreo koja nije losa bila ali moze i bolje jer baloni se stvarno slabo vide!
Mene mnogo nervira sto na pocetku utakmice pa cak od nekih 12h cujes veliki broj navijaca koji pevaju pesme skoro sve do pecetka tekme a odnah se ucute i prekrste ruke i necujes vise nista skoro celu tekmu od njih na severu!!!Msilim da je razlog zbog loseg navijanje na dosta tekme bio zato sto cujemo od dosta ljudi kao "idemo na sever brate tamo je extra atmosfera" i odnah dodju na tekmu i otpevaju pune tribine i to je sve sto znaju,mnogo je ljudi samo stajalo i gledalo tekmo bez da otpeva barem malo!
Dosta ljudi je smorilo jer su se pevale neke pseme bas dugo i mislim da je bilo bolje da smo se malo vise dovikavali sa JUGOM jer se odmah primeti kako ceo sever odmah glasno peva i atmosfera se digne!
Bice bolje...
Jer si ti pio nesto,ili si svako jutro tako blesav!?Jer treba nekima da se crta da nema dovikivanja sa jugom,da trebamo sami da otpevamo pesmu,i to ne da skndiramo,nego pesmu tipa "Stadion pun,u dimu sve..." i ne treba je pevati 10 minuta,nego celo poluvreme,ako treba.Tu se vidi koliko je tribina dobra i snazna,a ne u dovikivanju sa jugom.
Back to top
View user's profile Send private message
Becki
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Oct 2004
Posts: 15

PostPosted: 19 Sep 2005 11:54    Post subject: Reply with quote

Nismo se razumeli paki,razmisli mal pre nego sto napadas...Znam ja sta znaci dobro navijanje ali ipak ima ljudi koji to nisu ukapirali i smorili se zato mislim da je bolje bilo da smo se dovikivali malo vise sa jugom jer moras da priznas da je bilo navijanje dosta slabo u nekim trenucima!
Videlo se odmah na pocetku sa balonima da ce biti problema oko navijanje jer ljudi neshvataju dosta stvari i da treba pesma duze nego 10min da se otpeva jer ih to smara!Tesko je naterati nekoga koji dolazi 2 do 3puta kodisnje na sever da bude navijac jer ih ima previs koji samo dodju i odgledaju prekrstenim rukama tekmu!
Back to top
View user's profile Send private message
Паки
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Aug 2005
Posts: 155

PostPosted: 19 Sep 2005 12:16    Post subject: Reply with quote

Mi cemo svi da se potrudimo da ih to pevanje pesme od 10 minuta ne smara,vremenom ce da nauce sta treba i kako treba.Reko si da je ovo jedna od najlosijih tekmi sto se tice navijanja na Severu,e pa vidis ja mislim da nemamo razloga za nezadovoljstvo.Ukoliko neznas receno je da svi redovni udju na stadion dva sata pre utakmice i da zauzmu svoje mesto u kopu.Receno je da kop treba da peva i da bude motorna snaga ostatka tribine.Kop je pevao i odradio svoj deo posla,a na ostatku tribine je da gleda i uci,pa ce vremenom shvatiti da su i oni deo cele te price.
Back to top
View user's profile Send private message
Becki
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Oct 2004
Posts: 15

PostPosted: 19 Sep 2005 12:38    Post subject: Reply with quote

Uslio smo tacno u 18.15h i zauzeli nase mesto,kao sto sam napiso bili smo od onih koji su vukli i drzali shetalicu koliko smo mogli ali ipak je bilo u kopu mnogih koji jednostavno nisu zeleli da nam pomognu sa shetalicom i takodje nisu ni pevali kako treba!Zato mislim da je moglo jos bolje...
Back to top
View user's profile Send private message
паја&јаре
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Sep 2004
Posts: 155
Location: ...где год био...

PostPosted: 19 Sep 2005 13:25    Post subject: Reply with quote

KLJUC...
_________________
...ЈОШ РАЂАЈУ МАЈКЕ ОБИЛИЋЕ...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

View previous topic :: View next topic
Page 7 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop