DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

INFORMATOR
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
shvalercina
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Sep 2005
Posts: 3

PostPosted: 11 Sep 2005 00:02    Post subject: INFORMATOR Reply with quote

Informator SEVERne tribine-komentari:
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 11 Sep 2005 00:09    Post subject: Reply with quote

Pojasni sta si hteo da kazes! Smeta ti sto si prozvan jer volis da nosis kaubojske sesire i sajkace sa zvezdinim grbom?! Jel u tome problem ili je nesto drugo? Molio bih moderatore da ne brisu ovaj topic niti da ga zakljucavaju, hajde da vidimo sta ima ovaj covek protiv i da li je u pravu.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
НС_ганЦи
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2005
Posts: 64
Location: Нови Сад,Србија

PostPosted: 11 Sep 2005 01:42    Post subject: Reply with quote

mislim da je informator sasvim dobar,i slazem se sa vecinom stvari,mada mislim da se na par mesta preteruje,pre svega kod oblacenja.kako mislite da nekom naredite sta da obuce(krsenje osnovnih ljudskih prava... Laughing )?i meni se dize stomak kad vidim crveno-belu sajkacu,ali tim ljudima koji to nose je jako tesko,ma nemoguce objasniti,a sigurno ga nece biti sramota kad vidi da je jedan od retkih koji to furaju.hatori,ne mozes nikog da istrebis sa severa,pre svega jer nemas pravo na to
_________________
И после Џаје,Џаја!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Паки
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Aug 2005
Posts: 155

PostPosted: 11 Sep 2005 02:52    Post subject: Re: INFORMATOR Reply with quote

shvalercina wrote:
j.e.b.o mu ja mater onom ko se pravio pametan pa osmislio ono govno...
sacuvaj boze od nas normalnih... Sad
Nije mi jasno sta si ovim hteo da kazes Exclamation Question Informator je odradjen perfektno,i ako si se pronasao u tekstu to je licno tvoj problem! Ljudi sa crveno belim sajkacama,majcama i duksevima sa natpisom "mnogo smo jaci" i ostalim stvarima takvog tipa moraju da shvate da je to odvratno i da to ne treba da se nosi na severu. Pozeri treba da znaju da Sever nije modna pista,nego mesto na kome se 90 minuta peva Zvezdi.
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 11 Sep 2005 03:06    Post subject: Reply with quote

Ja kao Ja stvarno nemam pravo da nekoga istrebim sa tribine niti ima bilo koji pojedinac, ali ako neko ugrozava interese severa na nama je da nadjemo nacin da ga odstranimo, i na to i te kako imamo pravo! Hocu ustvari da kazem da nema pravo pojedinac da odlucuje o tome ko ugrozava sever ali kad se jezgro navijaca oko necega slaze onda ima pravo da to ostvari na bilo koji nacin. Kao sto si ti u svojoj kuci gazda i imas pravo da odlucujes da li nekoga hoces unutra ili ne, tako svi mi koji se osecamo kao domaci na severu (a ja mislim da se vecina onih koji pisu ovde upravo tako oseca) imamo pravo da branimo sopstvene interese i sopstvenu teritoriju.
Znamo svi da za zvezdu navijaju milioni i da mnogi od njih nemaju nikakvu predstavu o navijackom pokretu. Ali to ne znaci da cemo stvari prepustiti stihiji, nece o severu odlucivati svako za sebe i ponasati se onako kako on misli da treba nego ce se postovati hijerarhija. Svi ti ljudi se citavog zivota nalaze u sistemu u kome imaju nadredjene koje postuju (drzava, firme u kojima rade...) i vecini to ne smeta ali onda se kod nas koji smo svaki dan na toj tribini i koji smo stosta ulozili u nju, osile i pocnu da glume neke buntovnike, kao, ko ce njima da zapoveda i donosi pravila?! Da im je imalo stvarno stalo ili da imaju zrno svesti nikad im ne bi smetalo sto neko pokusava da utice na njih, ne da bi se izivljavao nad njima ili da bi ih izmanipulisao za nesto, nego samo zarad interesa tribine. Bilo bi im zadovoljstvo da poslusaju i na taj nacin pomognu. Da neko ima realne primedbe sigurno da bi prisao nekome koga prepozna kao nekog vodju i pobunio se. Nego se radi u najvecem broju slucajeva o najobicnijim debilima koji su tu zalutali i koji jednostavno ne mogu da shvate i to je to. Nismo svi mi bas za sve, to je jednostavno tako, neki ljudi nisu za tribinu. Djole na drugom topicu kaze da ih treba sve istrebiti, ja se slazem ali ipak dugujemo onom zanemarljivom procentu "debila" koji se nesvesno ponasaju kao debili a voljni su da se promene i postanu deo nase tribine, zbog takvih ipak treba pokusati preobrazaj pa ko ga prihvati - dobrodosao, ko ne - mars sa severa!

Kada je oblacenje u pitanju niko ne zeli da naredjuje kao sto ti ganci kazes. Ne moze niko da naredi ljudima da budu "tako i tako" obuceni. U cemu bi poenta bila kada bi naredjivali?! Osecas se kao navijac? Onda se i obuci kao navijac! Ljudi imaju razlicite poglede na svet i zato se pronalaze u razlicitim stilovima oblacenja. Ako se osecas delom grupe kojoj svi pripadamo, onda sigurno zelis da budes uvek prepoznatljiv po tome. Ljudi nemaju para - uredu. Ako odelo ne cini coveka boljim, lepsim, pametnijim... onda ga sigurno moze uciniti idiotom. Za te pare koje potrose na dresove i zvezdine sajkace bi sigurno mogli da kupe neke druge pristojne odevne predmete. Nije poenta da se nosi skupa odeca (neko ko ima novca ili zna i moze da se snadje-ok, to je drugo), poenta je da imas stila. Neko moze da ima na sebi garderobu u dvadeset puta manjoj vrednosti od nekog ko je losije obucen. Najmanje sto svako moze da uradi za tribinu kada je oblacenje u pitanju je da postuje pravila kako da se NE oblaci. To nema veze sa tim da li neko ima kesa ili ne. A oni koji sebe smatraju pravim navijacima verovatno i oblacenje ozbiljno shvataju i vode racuna o njemu.
Na kraju samo da kazem jednu vaznu stvar. Ima dobrih ljudi i mozda dobrih navijaca koji ne vode racuna o oblacenju. To ne umanjuje njihove ljudske ili navijacke vrednosti, odelo ne cini coveka-tacno, ali onaj ko sebe smatra delom nas sigurno ima zelju da se identifikuje i lepo reprezentuje sebe i svoju grupu.

Sto se tice tih ljudi za koje kazes da im je nemoguce objasniti, ajde da objavimo slike svakakvih primera kako NE SME neko ko sebe smatra navijacom da izgleda, pa ce to taman biti iskorisceno da se objavi u narednim informatorima. Znam da postoji ta ideja. Tada ce i taj neki sa sajkacom ili sesirom da otvori i pogleda neku budalu slicnu sebi i da se zapita... Pa neka procita da samo idioti nose "sajkace" (ustvari to ni ne moze tako da se nazove) sa zvezdinim grbovima i da su oni sramota za prave zvezdase. Ako neko ima slike onih cudaka sa subarama u majicama ultras neka obavezno objavi. I druge slike namazanih, sa kapicama, sajkacama......sve objavite ovde.
A ko ima ideju kako BI TREBALO da izgledaju navijaci neka takodje objavi.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
rs fvr
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 50

PostPosted: 11 Sep 2005 03:32    Post subject: Reply with quote

Ovaj informator je odlican,mislim da je napisana srz onoga sto vecina ljudi misli.U stvari napisana je gola istina.Kad bi samo nekako sklonili prodavce onih drangulija,tj.zamjenili ih standovima sa zvanicnim proizvodima..Ja mislim da nekako treba staviti pod kontrolu ta trebovanja famozna,da se sjever prodaje pod kontrolom ekipe koliko je to moguce,ali bitno je da se pocelo od necega.
Apsolutno podrzavam informator i siguran sam da ce doprineti da budemo bolji!
Back to top
View user's profile Send private message
shubara
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 May 2005
Posts: 50

PostPosted: 11 Sep 2005 03:53    Post subject: Reply with quote

nemogu da verujem da neko ima toliko mnogo hrabrosti i tako malo mozga da moze tako neumesno da pljuje po necemu sto treba da postane kodeks ponasanja na severu, cak stavise, ocekivao sam potpuno drugaciju reakciju ljudi koji ce se prepoznati u informatoru, mislio sam da ce se zapitati da li uopste pripadaju severu, ali oni se izgleda okrecu protiv severa i pravila, jer nemaju harbrosti i mozga da se pogledaju u ogledalo pre nego sto krenu na tekmu. ali drago mi je da vidim da je sever je odlucan da stane na kraj shabanstvu i tarzaniji na tribini. ovaj topic ce pomoci ekipi da vidi sa kakvim indijancima treba da se uhvati u koshtac, koji nisu spremni da se preobrazuju vec se ismejavaju sa jednom od najodlucnijih akcija da se uvede red na sever
_________________
ko nam da go, da mu umre majka!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 11 Sep 2005 06:05    Post subject: Re: INFORMATOR Reply with quote

shvalercina wrote:
j.e.b.o mu ja mater onom ko se pravio pametan pa osmislio ono govno...
sacuvaj boze od nas normalnih... Sad

Neka stoji jos malo,da se vidi pismenost i pravo lice onih koje je zabolelo ovo najvise.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
guca
ДЕЛИЈА


Joined: 27 May 2005
Posts: 151
Location: senjak

PostPosted: 11 Sep 2005 06:49    Post subject: Reply with quote

Informator je ogledalo stvarnosti i stvari kako treba da budu,svaka cast onome koga je pisao.
Nego imam ja jednu primedbu,tice se 3 tacke:
"Potrudite se da ovu nasu akciju omasovite"
Mislim da bi bilo lepse i poeticnije da je umesto omasovite-zasektasite.
Ili ovako:Potrudite se da zasektasite sve ovom akcijom." Laughing Very Happy
A sad stvarno pravi problem kod tog oblacenja su oni sto prodaju takve stvari.Kad bi mogao da se napravi neki dogovor sa njima da oni prodaju umesto onih saleva Zvezda sa jugoslovenskom zastavom i sajkaca,
da prodaju nas sal delije sever i kacket delije.(ove proizvode sam uzeo kao primer)
To bi resilo neke problem,cak bi i poboljsalo izgled tribine.
A ako nece,batina je iz raja izasla.
Mada 2 tacka govori o ovom problemu.
Toliko.
_________________
NASA LJUBAV JE JACA OD VASE MRZNJE
Back to top
View user's profile Send private message
аца_цоа[ФКЦЗ]
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 650
Location: Куба, Хавана

PostPosted: 11 Sep 2005 07:28    Post subject: Reply with quote

guca wrote:

Nego imam ja jednu primedbu,tice se 3 tacke:
"Potrudite se da ovu nasu akciju omasovite"
Mislim da bi bilo lepse i poeticnije da je umesto omasovite-zasektasite.
Ili ovako:Potrudite se da zasektasite sve ovom akcijom." Laughing Very Happy

Ti samo na sekte mislis?
Dobro je ono sto pise, omasovite.
_________________
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 11 Sep 2005 07:44    Post subject: Reply with quote

Zar nemislite da je covek sa prvim/1 postom/topicom "ubaceni"? Wink
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 11 Sep 2005 07:56    Post subject: Reply with quote

U informatoru treba dodati stavku "mobilni telefoni", juce je kao i nebrojano puta do sad bakljada izazvala nezadrzivi poriv ka slikanju, snimanju zvuka i ostalih gluposti. Takodje treba malo olabaviti kod tog oblacenja, ovo za sesire i cirkuske rekvizite stoji, ali kod majica i dukseva se preteruje. To je stvar pojedinca kakav ce izaci na ulicu.
Back to top
View user's profile Send private message
thug-life
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 213
Location: Београд

PostPosted: 11 Sep 2005 08:16    Post subject: Reply with quote

AAAAAA!Mrzim ove sa mobilnim telefonima i sa svime shto ide uz to.Ukljuci kameru i snima sebe kako navija!Koji kurac to znaci tim ljudima?!
Ne znam stvarno...
_________________
Ја сам желео да играм, да се веселим
тежак је живот, школа се цени
за црвено и беле боје да се борим
сада те са северне стране бодрим
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cvele
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Aug 2005
Posts: 80

PostPosted: 11 Sep 2005 08:34    Post subject: Reply with quote

jedna molba: dali bi neko mogao da skenira i postavi informator pa da i mi koji nismo bili na tekmi znamo o cemu se radi
mozda i mi nesto naucimo Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Apatiners
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 494
Location: na reci

PostPosted: 11 Sep 2005 08:37    Post subject: Reply with quote

Informator je odlicno napisan,onaj na koga se odnose te stvari mora da ukapira da je to nesto normalno u navijackom svetu i da ce time znacajno doprineti reputaciji Delija.Medjutim ukoliko ne razume ovaj tekst i uvredi se,poput onog debila gore,pa dabog da mu se sever smucio i mi svi zajedno pa da vise nikad ne dodje-opet dobro za nas.
Obecavam da cu odstampati ovaj informator i podeliti mojim sugradjanima koji nemaju pristup internetu,jer nazalost mnogima je potreban ovaj tekst
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop