DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Licna iskustva sa drugih stadiona
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 02 Aug 2005 23:01    Post subject: Reply with quote

Kriticar wrote:
Ove slike Warsaw, vise su vezane za Zvezdu nego za Juznu Ameriku.
Predlazem da se uradi nesto veoma korisno :da se otvori topik pod imeno "Ljubav prema Zvezdi nema granice "!


Pada mi na pamet jos jedna ideja. Pored takvog topica mislim da bi bilo zanimljivo i otvoriti topik u kome bi se delila iskustva sa drugih stadiona sa ostalim delijama na forumu. Gde sve nisu bili ljudi iz ekipe sa severa poslednjih godina, ne verujem da postoji tribina igde koja bi mogla da se meri po takvom iskustvu sa nama. I to nije ground hopping kao sto rade razni debili koji se igraju ili im je dosadno u zivotu, ljudi koji cine jezgro severa pored obaveza koje ispunjavaju prema svojoj tribini stizu i da se nadju u zaristima zbivanja svuda u svetu.
Budimpesta, bec, bazel, minhen, berlin, hamburg, varsava, stockholm, aberdin, kardif, london, pariz, marsej, komo, verona, milano, bresa, bergamo, djenova, torino, firenca, rim, napoli, salerno, avelino, redjo kalabrija, bari, solun, atina, istanbul, buenos ajres, rio de zeneiro, montevideo, karakas, bogota... Samo neki od gradova u kojima smo imali svoje "oci i usi" proteklih godina. Kad se sabere iskustvo svih tih ljudi koji su videli desavanja u svim tim zemljama dobijamo ogromno iskustvo i znanje. Mozda nisam u toku ali ne znam ko bi mogao da se poredi sa nama po tom pitanju.
U svakom trenutku imamo svoje ljude u centrima desavanja u engleskoj, nemackoj, svajcarskoj, francuskoj, italiji. Moj predlog je da se pisanjem izvestaja na ovim stranicama podele ta iskustva sa svim nasim navijacima jer bi mogla da im sluze u obrazovne svrhe. Ako neke mrzi da pisu izvestaje sa vec odgledanih tekmi, neka to bar rade u buduce. A ako neki od ljudi koji su putovali na sva ta mesta nisu ovde na forumu, siguran sam da mogu biti iscimani od strane nekih forumasa da napisu mailove ili tako nesto koji bi bili kopirani ovde. Neka neko nadje coveka koji je isao na ove tekme po juznoj americi pa neka podeli sa nama neka iskustva. Mislim da generalstab i kriticar znaju tog lika pa neka se iscimaju. Generalstab moze takodje da dodje do izveztaja sa avelino-napoli, utakmice koja se igrala pre nesto vise od mesec dana za opstanak u seria B. Da ne nabrajam sad sveze dogadjaje na kojima su bili nasi ljudi a ima ih bas bas puno, neka se aktiviraju oni koji smatraju da treba ovako nesto pokrenuti.
Meni let iz okinawe za beograd izgleda ide preko stockholma gde bih bio u cetvrtak popodne sto bi znacilo da mogu da uhvatim jedan severnoevropski derbi. Ako ne bude promena u rasporedu letova pisacu izvestaj sa tekme.
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
RUSOFIL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 571

PostPosted: 03 Aug 2005 11:29    Post subject: Reply with quote

Stanite, jel ovo neka BG grupa ljubitelja Rivera? Mislim, pitam jer sam loood za Riverom...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 03 Aug 2005 11:47    Post subject: Reply with quote

Hatori nije to losa ideja.Pisanjem nasih iskustava sa drugih tribina ljudi bi mozda mogli da shvate po nesto sto smo i mi kada smo se zadesili po koji put na nekoj drugoj tribini.
Napisacu ono sto sam video recimo u Avelinu. Baraz za ulazak u drugu ligu igrao se u Avelinu. 70-ak kilometara od Napulja. Napolijevih navijaca je doslo oko 5000.Moram priznati da sam prvi put video neke stvari i osetio koju moc moze imati jedna dobra grupa kakvi su Napolitanci.Domaci navijaci,za napolitance,nisu vredni pomena tako da pre utakmice nije bilo incidenata.U razgovoru sa jednim od njih shvatili smo da ih ni malo ne cene i da na njih ne gledaju kao na ultra grupu,vec na gomilu seljaka koji se skupe da odgledaju svoj klub.
Ispred stadiona smo uocili sve vaznije grupe napolitanaca(masseria,mastifs,fedayn).Stvarno je cudo koliko im ekipe deluju ozbiljno i koliko odskacu od drugih italijana koji naspram njih deluju kao male bebe.Dok smo prolazili kroz njih ispred stadiona zapitao sam se..sta bi bilo da ovi igraju neku ligu sampiona?Ko bi njih mogao da bije? Ispred je blejalo jedno 500 ljudi konstantno od kojih se nije moglo odmah uociti ko je ekipa a ko ne jer.....Svi izgledaju ludacki,svi su tetovirani,celavi...pravi propaliteti. Zbog poznanstva naseg druga sa jednim od clanova fedayn grupe malo smo popricali sa njima.Grupa ima oko 60-70 ljudi i svi su dosta stariji.Vodja grupe sigurno ima preko 40 godina i kazu da je jos uvek aktivan.Neki su culi za nas,neki nas brkaju sa komsijama iz drugih drzava ali sve u svemu znaju po nesto o ovoj sceni.
Nakon par sati blejanja ispred stadiona odlucili smo da udejemo.Tribina sat ipo ranije vec puna.Odlucujemo se da odemo na prvi nivo tribine jer je dole moglo malo ladovine da se uhvati.
Treba napomenuti da je prosle godine jedan njihov navijac poginuo na tom stadionu kada je preskakao ogradu da udje na stadion bez karte,i da su tada bili veliki incidenti.Ove godine su izgleda hteli da incidenata ne bude,i koliko toliko su uspeli u tome.Kazem koliko-toliko jer dogadjaje pre i posle utakmice bi neko neupuceniji sigurno okarakerisao kao teske nerede.Prilikom istrcavanja igraca napolija na zagrevanje sat vremena ranije krece ludilo.Tribina skace na nogge.vodje utrcavaju u teren i dovode igrace ispred tribine.Tu je u teren ulazio ko je hteo.Karabinjeri su se pomerili negde do zapada i samo pomstrali sta se desava.Ljudi su ulzaili na stazu najopustenije.Neki su nosili foto aparate da se slikaju sa igracima,neki su se telefonima slikali.U celom onom ludilu poceli su da pucaju topovski udari koje su bacali na svaka dva minuta maltene.Igraci jedva odlaze da se spreme za istrcavanje a napolitanci i dalje imaju svoj sou iza gola.Svaka lopta koja je otisla na stazu iza gola je odnesena...jednostavno neko samo preskoci ogradu,ode po loptu i vrati se na tribinu.Gornji nivo je bio pod suncem ceo i bilo je stvarno vruce,pa su se dosetili da iscimaju vatrogasce na stazi da ih prskaju smrkom.Mozete zamisliti scenu gde je cela tribina gola do pojasa i kao neke zivotinje u kavezu cekaju da ih smrk opere.Kako vatrogasac krene sa jednog kraja ka drugom,tako se sa tribine cuje huk kao talas kad se pravi na tribini.Kada ih prodje smrk onda vatrogascu jebu sve zivo,gadjaju ga plasticnim flasama da se opet vrati.I tako su ih maltretirali dosta dugo,dok na kraju nije sisao jedan napolitanac i on uzeo da prska crevom.
Policija je samo nemi posmatrac i po njima se vidi da im ne pada na pamet da se priblizavaju tribini iza gola.Cak i tu gde su stajali nisu bili bezbedni.Non-stop su letele plasticne flase pune vode,a oni nesrecnici se kao smeskaju kada ga pogodi flasa.Izgledali su kao klovnovi u cirkusu koji su tu da bi ih ti za neke pare gadjao.
Napokon krece utamia.Avelinovi prave koreografiju od kartona i setalice u sredini tribine sa slikom neke njihove crkve u gradu ili tako necega...mozda cak i panorame njihovog mesta.Napolitanci dosta losi u navijanju.Drug koji ih prati duze vreme kaze da su takvi svuda i da ne znaju da navijaju.Pesme su im se u glavnom svodile na skandiranja,i fore sa rukama.Repertoar pesam je slican kao i kod svih italijana.Oni su prvi italijani koje sam video da lose navijaju.Na poluvremenu opet divljastvo.U prolazu stadiona su otimali prodavcima sokove sve zajedno sa onim lavorima u kojima su drzali pica da budu hladna.Nijedan nije uspeo da sacuva svoje artikle....Pocelo je drugo poluvreme,prolazila je tekma a oni su krenuli da gube sa 2-0. E tu se vec malo zaostrila situacija.Tribina je postajala sve nervoznija,ali se videlo da ekipa jos uvek neda da se prave sranja.Najbolji pokazatelj za to je bio neki lik sto je utrcao u teren a ovi ga docekali na tribini i prebili ga ko macku.Na kraju su fedayini sisli dole kod ograde i poeli se na nju ne bi li sprecili ulazak ljudi u teren.Gajili su nade jos uvek jer je napoli smanjio na 2-1.Medjutim kada je postalo jasno da napoli gubi tu utakmicu desila se jako smesna stvar.Na toj ogradi gde su sedeli ljudi iz ekipa da sprecavaju utrcavanje,sada su sedeli isti ti likovi maskirai svi do jednoga.Svi sa maramama,kapuljacama,fantomkama...cekajuci sudijski zvizduk.Policija je tek tad pokusala da se pribere.Sa drugih tribina stize pojacanje i sada ih vec ima po 50 sa istoka i zapada.Videli su koliko je sati,da napolitanci zele da utrce.Kraj utakmice je obelezen utcavanjem avelinovih da proslave ulazak u drugu ligu,ali obelezen je i utrcavanjem napolitanaca na deo atletske staze ipred njihove tribine.Zatrcavali su se na zandare,gadjali ih bakljama,topovskim udarima,lomili reklame ispred tribne,zvucnike....i nosili ih kuci Laughing .Stekao se utisk da svako ko zeli moze da udje u teren,pridje zandaru gadja ga cime hoce i vrati se natrag. Stvarno onolikoj masi,i tako jakoj grupi ona policija nije mogla ama bas nista.Izasli smo napolje jer je vec postalo smaranje i krenuli ka nasim kolima.U tom trenutku ka nama trce navijaci avelina(masa).U trenutku sam pomislio da me je onaj napolitanac slagao za avelinove da su kreteni,ali sekund kasnije mi je bilo sve jasno.Iza avelinovih,trci i policija,a iz svih njih trce napolitanci koji su jurili i jedne i druge.Verovatno su isli po svoja kola koja su parkirali kod avelinovih,pa kad su vec tu sto da ih ne pojure malo.Tu se policija konsoliduje malo,ispaljuje szavac i rasteruje napolitance.Nakon toga odlucujemo da idemo drugim putem,ispostavilo se putem kojim idu svi napolitanci.U jednom trenutku kolona od mnogo kola se zaustavlja,i svi istrcavaju napolje sa stanglama,motkama od barjaka i krecu da trce u neku sumu.I mi smo izasli da vidimo sta se desava.A tamo...tri zandara stoje bespomocno i mole ljude da se vrate u kola.Tek sam onda skapirao o cemu se radi.Policija je odvojila grad taj dan na dva dela.Napolitanci su mogli ici jednim putem,a avelinovi drugim.Na nesrecu avelinovih taj put se spajao na nekoliko mesta pa im tu nije bilo dobro.Verovatno ih napolitanci ne bi dirali da su pobedili ali ovako...morali su da iskale bes na nekome Very Happy .
Sve u svemu dan je prosao dobro i ispunio moja ocekivanja.Nisam video bog zna kakve incidente,niti neko mnogo dobro navijanje,ali sam imao prilike da vidim kako izgleda jedna dobra,opasna ekipa i koliko im niko nista ne moze kada dodju u broju u kome su dosli tu.Video sam ljude po 30-40 godina koji i dan danas disu kao ULTRASI,i dan danas su aktivni i opasni bez obzira na godine.Eto to je uktarko moje vidjenje stvari taj dan.Nisam nesto dobar u pisanju ovakvih stvari ali eto da probijem led.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 03 Aug 2005 17:41    Post subject: Reply with quote

Aj Caki prebaci ovo na poseban topik, sa sve Hatori HaMzo Sanovim predlogom.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 17 Aug 2005 09:35    Post subject: Reply with quote

ja sam za napoli cuo da je inace mnogo lud kraj, da turiste izvaljuju i da ih pljackaju u sred dana, da su inace malo mimo cele italije.
e sad sta mene zanima GS napiso si da su mocni i sve to i uopste ne sumnjam u tvoju procenu, ali ono sto mene zanima kakvo je tvoje misljenje kako bi oni reagovali, tj. ponasali se sa recimo nasom murijom (brojnost, opremljenost) i njihovim "ovlascenjima", jer ako je kako kazes bilo 50-ak pandura u blizini ...jebiga sta je to.inzace gledajuci slike sa drugih tribina (stranih), incidente i sve to, primecujem, tj. ne primecujem neki veci broj murije, pa ako ima neko ko moze da napise nesto o tome, tj. kakav je odnos prema posetiocu stadiona uopste, onda kad se dese incidenti i sl.
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Hatori Hanzo
Ветеран


Joined: 07 Jul 2004
Posts: 1170
Location: Бол је тренутна - срамота траје довека!

PostPosted: 17 Aug 2005 20:34    Post subject: Reply with quote

E sad kako bi reagovali da imaju "nasu" policiju to niko ne moze sa sigornoscu da kaze. Ko zna... Ja sam skoro siguran da bi pokusavali. Ali ostaje cinjenica da imamo daleko najorganizovaniju i najbrutalniju policiju u navijacki razvijenim zemljama. Kada govorimo o evropi, naravno. Ono sto sam imao prilike da vidim u vise zemalja, to stvarno ne moze ali nikako da se uporedjuje sa nama. Postoje zemlje u kojima zakoni dovoljno stite policiju da bez problema mogu da zavode red i imaju autoritet kod navijaca, cak i onako "goli" i neopremljeni.
Ne znam kako stoje stvari u istocnoj evropi. Sacekacemo warsawa da se vrati sa odmora da odgovori na to pitanje, ja ne znam. Ali sto se tice italije, engleske, grcke, nemacke, holandije, francuske... nema nikakve slicnosti njihova policija sa nasom.
Seti se koliko je vise incidenata sa policijom bilo pre uvodjenja zandarmerije. Ima ih i sada ali nije to to. Sta smo im u par navrata uradili, stvarno nije imalo smisla Laughing Torpedo, kjevo, derbi u basketu su top a bilo je toga jos... Znaci kad bi mi ponovo dobili onakvu policiju ili policiju kakvu imaju neke od ovih evropskih zemalja sigurno je da bi bili veliki incidenti. A sta bi drugi radili sa nasom policijom, na to je nemoguce tacno odgovoriti, ko zna.
I jos jedna vazna stvar! Za incidente sa policijom kod nas je u skoro svakom slucaju kriva sama policija! Da su bar malo normalniji, da nisu toliko prizemni i primitivni mozgovi iz kojih se vode, incidenata bi bilo mnogo manje. Da znaju da se postave kako treba, da ne misle da imaju funkciju boga na zemlji samo zato sto su "izvrni organi vlasti" (jebala ih ta zvanicna terminologija, nista smesnije nego kad polupismen covek izgovara neke fraze i termine koje je naucio napamet), da nemaju taj zivotinjski nagon da se izivljavaju nad nekim i da nisu gomila rumenih, brkatih, nepismenih cobana koji su sa planine sisli na "obuku" da bi ostvarili svoje snove i postali "vlast" - dakle, da su samo malo normalniji, incidenata bi bilo manje. Ovako, ne preostaje nam nista drugo nego da na silu odgovorimo - silom.
ubij zandara bash
_________________

Један ЅМЅ за један оброк гладнима на Косову и Метохији 064 или 065 - 1033
http://www.youtube.com/watch?v=YTATSBVas3A
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 17 Aug 2005 22:18    Post subject: Reply with quote

hvala na odgovoru, a ja sam se mozda malo pogresno izrazio, mozda bi pravo pitanje bilo kakva je njihova murija u odnosu na nasu, a ne sta bi oni radili, to niko ne moze tacno da zna, inace to pitam jer sam cuo neke neverovatne price, konkretno za grcku muriju, vezano za nase posete oly-ju, a sam nisam bio na nekoj stranoj tribini pa pitam.inace za grcku muriju sam cuo, kao maltene da ih navijaci maltretiraju, dosta puta sam bio u gr kao turista i ta mi prica nesto ne pije vodu, ali me navela da postavim to pitanje, kako to uopste izgleda u dosta sredjenijim zemljama nego sto je nasa.
inace za razloge nasih sukoba sa murijom-to vrlo dobro znam...sta ces
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ilegalac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Dec 2002
Posts: 568
Location: тешка илегала

PostPosted: 17 Aug 2005 23:33    Post subject: Reply with quote

video sam policiju na delu u par evropskih zemalja.I cini mi se,da nijedna druga policija ne moze da se meri sa ovom scg zandamerijom.
Bio sam sa Milanezima u Torinu (Juve) i bio u grupi koja je napala karabinjere.Ne da su pobegli karabinjeri,nego su jedan preko drugog bezali.
U nemackoj sam bio sa Man utd navijacima protiv Bayerna...Smesno,jer da su hteli englezi da prave sranja,mogli su bez problema da dodju do njivove tribine,jer su kerovi bili neorganizovani (barem mi se tako ucinilo).
Grcka.Eh kada se setim.Warsaw i ja u grupi Panioniosovih navijaca,zalecemo se na kordon murije.Posle njihovog povlacenja,krece kontranapad,gde taj kordon juri ka nama,kasnije su, izgledalo je samo nas dvojicu jurili,dok se nismo izgubili negde u Atini...Takodje delovali su mi nesnalazljivo...
Skoro sam bio na Auxerre-Marsej,tu tek nisam mogao da verujem na pricu policije.Naravno napadamo arape ceo dan.U jednom nasem napadu na marsejove arape koji su izlazili iz busa,policija hapsi par nasih.Ali ih i pusta iza ugla uz reci:Ok je sto napadate arape,ali nemojte to vise ovde ispred tribine,idite malo dalje... Laughing ...U Fra svi mrze arape,cak i policija.
Dok je na parku princeva druga prica.Pred tekmu PSG-CSKA Moskva(LS),ja sa drugarima na zbornom mestu Boulogne boysa.Bilo je oko 70 ljudi.Murija stoji u blizini.Pojavljuju se rusi,njih oko 30-ak iz metroa,na samo 50m od nas.Svi stariji,celavi,grdosije,prilaze i napadaju parizane.Parizani navlace kapuljace i napad.Dobra tuca gde naravno zbog brojnosti parizani dobijaju.Ali jedan rus vadi noz i ubada jednog B.Boysa u ruku.Tada tek murija ulece(njih 10-ak!!!) i rasteruje B.Boyse,te ruse odvode odatle.Ni tu murija nije pokazala neka muda,niti je odmah intervenisala.U francuskoj su izgleda najbolji kerovi u civilu.Ima ih mnogo.Jedan se nasao medju B.Boysima,i kada ga je jedan navijac primetio,prisao mu je drknuo mu samarcinu i rekao u fazonu: da bezi odatle,nije mu tu mesto.Liku virila antena iz unutrasnjeg dzepa...
Iako nije tema bila o kerovima,vec o desavanjima na tribinama,o tome cu drugom prilikom...
_________________
Српски момци најбољи младићи, на гроб Дражи хтели би отићи,
ал' се не зна скотови га крију, ти што нашу продаше Србију...
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 18 Aug 2005 08:22    Post subject: Reply with quote

Sto se tice zandarma, ne bi se slozio sa Ilegalcem da je nasa murija najgora ili...
Po Meni definitivno Poljska zandarmerija prednjaci u agresivnosti s'tim da je kod njih vec godinama tako,a i hooligani ne ostaju duzni,desava se da ljudi izlaze iz sukoba bez oka,itd...pumparice,popularni SAT_GANOVI rade kao loodi kao i anty-teroristcka brigada,u tom momentu svi do jednog su na patosu u stavu lezecem...
Slovacki zandarmi su takodje violentni,kao i Ruski koje nismo isprobali u Piteru Laughing ,ima vremena...
Grcki smesni,u poredjenju sa Nasim, najsmesniji zandarmi su po Meni Svajcarski koji ne znaju zasto su tu na datom mestu vec idu u jednom pravcu kao konji i nikog ne diraju pri tome opremljeni kao... Laughing , cuo Sam da su Spanski i Portugalski zandarmi zajebani...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
guca
ДЕЛИЈА


Joined: 27 May 2005
Posts: 151
Location: senjak

PostPosted: 18 Aug 2005 10:07    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
konkretno za grcku muriju, vezano za nase posete oly-ju, a sam nisam bio na nekoj stranoj tribini pa pitam.inace za grcku muriju sam cuo, kao maltene da ih navijaci maltretiraju, dosta puta sam bio u gr kao turista i ta mi prica nesto ne pije vodu, ali me navela da postavim to pitanje

Posto sam bio u Grckoj i pricao sa jednim likom koji je uticajniji arisov navijac,stekao sam utisak da se radi o nekim agentima(to za muriju).A i kad ih vidis onako zalizane u plavom...
Mada nisam ih video u kornjaci na sta lice ali prema prici i steknes utisak da ih stvarno navijaci maltretiraju to je verovatno zato sto je tamo posecenost veca.I jos nesto kad vidis neki potpis na zidu tipa super 3,gate 4 itd....uvek ces pored i videti fuck cops i to obavezno npr. prolazim kroz onu veliku ulicu u Solunu i na svakom cosku poruke protiv murije cak sam video neki grafit blizu paokovog stadiona na kom 2 lika cetkaju bakljama kuce ko je je obuceno ko pandur.
Izvinjavam se sto nije striktno vezano za temu.
_________________
NASA LJUBAV JE JACA OD VASE MRZNJE
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 18 Aug 2005 12:17    Post subject: Reply with quote

Ako pogledate na izvetaj iz Selte čini bi se ili Barselone u jednom delu se spominje i murija koja umesto normalnog pendreka ima drvene motke one kao dralje od grabulja Shocked ko u Indiji pa kad te sa time dovati jebo si jea.

Lično iskustvo iz italije.
Provale nas karabinjeri njih 8-9 nas 4 kao parlare trt mrt pasaporte onda kao sve iz depova na haubu naravno kad su videli da nema novčanika lutrijski dvojicu ubace u kola i kao odgovaraju opisu nekih lopova iz robne kuće. Navodno vode ih tamo na identifikaciju. Poto smo se mi bunili
sve nas potrpaju zatim pozovu jo drutva odvedu do neke prodavnice gde je kao bila krađa a po faci vlasnika se vidi da nema pojma o čemu se radi. I kao da platimo 150 evra + kaznu za naočare Shocked i pustiće nas. I dalje se cimamo a oni nas po dvojicu stavljaju u kola i odvoze do uličica gde nas bukvalno pretresu izvade pare vrate pasoe opsuju i ciao.
Stojimo gledamo...ta će.
Da krene na njih pa smestili bi nam i gore od krađe.
Odosmo ko popiani.

Koliko mi se čini Grci su doneli zakon o gostovanjima tj nema ih jer ne mogu da smire i spreče nerede.
Back to top
View user's profile Send private message
guca
ДЕЛИЈА


Joined: 27 May 2005
Posts: 151
Location: senjak

PostPosted: 18 Aug 2005 15:30    Post subject: Reply with quote

Branko Parac wrote:

Koliko mi se čini Grci su doneli zakon o gostovanjima tj nema ih jer ne mogu da smire i spreče nerede.

Da valjda je bilo prvo da moze da bude mala grupica gostujucih a sad kolko znam uopste nema gostujucih.
Valjda je to samo za fudbal a ne i za basket mada nisam siguran posto je na tekmi aris-Olympiakos bilo navijaca Olyja ali je ta tekma igrana skoro mada mislim da su se ovi nasi prosvercovali,uradili su to i na par tekmi u fudbali,panonios ili tako nesto pa je klub placao kaznu.
(ta tekma je valjda bila prijateljska ta u basketu)
_________________
NASA LJUBAV JE JACA OD VASE MRZNJE
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 18 Aug 2005 15:41    Post subject: Reply with quote

Inter milan 2003 godine. Nakon naseg odenzea nas par se spustamo u italiju na derbi.U napred smo upoznati sa time da se navijaci ne diraju pa se i nismo smorili.Na sve to i kasno smo stigli ispre stadionma mozda sat vremena pred pocetak.Ulazimo na tribinu gde su rosoneri. Vec je krcata i vec se povremeno navija. Vidim na sedistima zalepljene najlone sto znaci da je koreografija spremna.Stajemo na kraj kopa...negde pored alternative. Koliko nista nije vredno pomena pre utakmice toliko ima sta da se kaze za utakmicu i navijanje pogotovo rosonera koji su inace bili gosti na ovom derbiju. kada si gost na derbiju dobijas samo tribinu koja je na spratu.
Dosta barjaka na dve motke,dosta velikih barjaka...se viori sve vreme. Iako su lose navijali moram reci da su interovi odradili dosta zanimljivu koreografiju pre pocetka tekme.
Dok sam gledao u kop milanovih iscekivajuci da krene koreografija,desava se krajnje cudna stvar. Na san siru se gase svetla.U tom trenutku interovu navlace markere na sebe u njihovim bojama gde je pisala godina osnivanja kluba. spusta se parola nesto tipa...brojevi naseg grada,boje naseg kluba....iznad njih na onim kulama san sira se pojavljuju slike igraca uradjene nekim video projektorom,koje se smenjuju,a na terenu od lasera seta gomila interovih grbova. Zaista impresivno bez obzira sto nekom moze da zvuci ovo kao kic.
Milanovi u cudu jedno par minuta,ali su se i oni dosetili da krenu da pale baklje. stvarno je dobro izgledalo u mracnom san siru upaljene baklje. nakon par minuta pale se svetla i tu krece naravno milanovo izdrkavanje. Spusta se parola...mi realizujemo vase snove....a na tribini se siri setalica- pehar lige sampiona(koji su tada osvojili) koji drze ruke od djavola. sa strane boje milana odradjene najlonskim kvadratima(kao kod nas) jedino sto su oni vrteli te najlone pa je izgledalo jos bolje. Naravno orila se pesma siama noi,siamo noi...campione di europa siamo noi....
Spusta se koreografija i krece strasno navijanje rosonera. ovo mogu da kazem jer nisam cuo interove tokom cele utakmice. I jedni i drugi su sirili parole na svakih par minuta. Interovi su najvise prozivali milanove za finale lige sampiona gde su se milanovi dogovorili sa juventusovima da se ne diraju(tako se bar prica). Bile su tu razne parole tipa...datum odigravanja finala-sramota,pa onda nesto kao "nemojte molim vas vi vise da branite cast milana-ima ko ce",pa onda "djavo i zebra-kakav divan par".....Pocetak drugog poluvremena je obelezila dobra bakljada milanovih. Zaista je neshvatljivo da su se oni ranije krvili,pogotovu nakon scene koju sam video. Ide lik pre bakljade i dere se na interove ispod njih...da se pomere jer ce po njima padati varnice od baklji. Stvarno cudno ako se gleda sa nase strane gde mrznja izmedju nas i nasih protivnika ne moze postici veci stepen od ovoga sto je sad.
Na kraju utakmice pobeda milana i izlazak sa stadiona gde se preplicu milanovi i interovi barjaci.Idu jedan do drugoga ovaj peva inter merda le,a onaj drugi milan merda le.
Sve to sto sam video me je nateralo da razmisljam da li je moguce da i mi jednog dana tako sa grobarima postignemo neki dogovor,neki kodeks...da li su oni smanjili njihovu ekstremnost,da li je mrznja prosla(i da li moze da prodje)...ili su oni otisli neki korak dalje,koji nama mozda sada i ne izgleda kao logican ali je ipak kroz koju deceniju neminovan?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ред стар мг
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 34

PostPosted: 18 Aug 2005 19:23    Post subject: Reply with quote

Mnogo zanimljiva tema...

Pa evo da i nesto dodam o "ponasanju" Nemackih pandura....


80tih i do krajem 90tih Nemacka policija nije bila sposobna da spreci incidente.Pogotovom ne,kad su bili derbi-utakmice u pitanju poput Schalke-Dortmund,Hamburg-St.Pauli,Keln-Schalke ili Keln-Menhengladbach.

Sredinom 90tih si mogo uvek racunati sa incidentima na utakmicama Bundeslige posto si tada imao skoro 8-9 predstavnika iz jedne Nemacke pokrajine,koji se medjusobno dosta mrzeli.Schalke,Dortmund,Menhengladbach,Keln,Bochum,Dizeldorf,Duisburg....

Ponekad cak nisu mogli uspeti skupiti policijske snage da osiguraju takve utakmice i morali su odlagati neke tekme na drugi datum.

Ali krajem 90tih su poceli BGS (Bundesgrenzschutz = granicna policija) da osiguraju utakmice.
Polako rasto njihovo prisustvo po utakmicama i sprecili su incidente na rizicnim utakmica.

Skoro im ne mozes nista posto su u ful opremi.....znaci zasticeni od glave do pete....

Organizacija od godine do godine bolja i bolja i obicno vec cekaju gostujuce navijace na stajgi i sprovedu ih do stadiona da skoro nema kontakta sa domacim navijacima.
Zajebani su isto postali.....mnogo provociraju i gledaju da te uhapse zbog sitnicu....i naravno gledaju da navijac ispadne kao glavni krivac.

A kazne navijaca,gde ga najvise boli (sa zabranom ulaska u stadionu,a to po citavoj Nemackoj) ili "samo" sa novcanom kaznom.

Jedino po nizim ligama (pogotovom u istocnoj Nemackoj) jos nemaju "sve pod kontrolom" i tamo cesto desavaju incidente,pogotovom kad su neki derbi utakmice u istocnoj Nemackoj u pitanju.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
guca
ДЕЛИЈА


Joined: 27 May 2005
Posts: 151
Location: senjak

PostPosted: 21 Aug 2005 13:59    Post subject: Reply with quote

guca wrote:

Da valjda je bilo prvo da moze da bude mala grupica gostujucih a sad kolko znam uopste nema gostujucih.
Valjda je to samo za fudbal a ne i za basket mada nisam siguran posto je na tekmi aris-Olympiakos bilo navijaca Olyja ali je ta tekma igrana skoro mada mislim da su se ovi nasi prosvercovali,uradili su to i na par tekmi u fudbali,panonios ili tako nesto pa je klub placao kaznu.
(ta tekma je valjda bila prijateljska ta u basketu)

DA sto se tice toga kolko znam bila je dogovorena neka setnja protiv onih drzavnika Evropske unije i protest protiv odrzavanja toga to je valjda bilo u Solunu i sVi navijaci su ucestwowali.
_________________
NASA LJUBAV JE JACA OD VASE MRZNJE
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop