DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'80'90'00-ta SEVER
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 20 Jul 2005 09:58    Post subject: '80'90'00-ta SEVER Reply with quote

Na jednom topicu Sam poceo neku raspravu/pricu u vezi tamo neke Nase originalnosti,tema je bila sasvim druga ali Sam morao da skrenem paznju u pozitivnom smislu dok su neki to odabrali u contra smeru...
Vec duze vreme govorimo o nekom izgledu nase tribine SEVER, nekoj Nasoj ,i samo Nasoj originalnosti ako to moze tako da se nazove, mnogi ovde se secaju a i bili su acteri samog pocetka cele 'ultra price'80-tih SEVER-a , mnogi su nastavili '90-tih ,da bi Smo mogli da gledamo sve Ovo danas'00-te...
U ovoj prici su pozeljni svi acteri ovog foruma,kako bi ste voleli da sve to izgleda, sta Vam se svidja a sta Ne, kako je to bilo nekada a sada, kakvu buducnost zamisljate jedine Nase tribine SEVER...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 20 Jul 2005 11:32    Post subject: Reply with quote

Banana za majmuna

1. Finansijska i svaka druga moguca nezavisnost od uprave, pojedinaca, stranaka..
2. Vise obratiti paznju na navijanje-pevanje
3. Mobilizacija Beogradskih zvezdasa da u sto vecem broju ucestvuju u desavanjima(ne mislim na clanove grupa vec na obicne navijace)
4. razvoj marketinga
5. Pokretanje fanzina
6. Borba sa tapkarosima i prodavcima "rekvizita" ispred stadiona
7. mozda malo ostriji doceci gostujucih navijaca na marakani

Mislim da je prvih sest tacaka usko povezano, tako da bi bavljenje bilo kom od njih olaksalo i povuklo za sobom i ostale.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 20 Jul 2005 11:43    Post subject: Reply with quote

gogydelija wrote:
jaka ti je tema KRETENU..niko nece da pise o ovim glupostima,SEROnjooooooooo....mozes da me banujes,ja cu pa da dodjem i da te pljujem,jer takvima kao sto si ti nebi dao ni mrtvu kravu da mi cuva...PEDERUUUU


Laughing Laughing

jos jedan BAN...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Crimson
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 16
Location: Dom Crvene Zvezde

PostPosted: 20 Jul 2005 11:52    Post subject: Reply with quote

^
Po Poljaku i Generalstabu nema obichnih navijaca vise, ili si kranji hool ili si samo bedni simpatizer (pogledajte ugasene sportske price)
_________________
I love the smell of napalm in the early morning
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 20 Jul 2005 11:56    Post subject: Reply with quote

Да ли би ми неко мога да наведе неке ствари по којима је Север препознатљив?
Али немој те ми помињати облачење Smile

Значи да ми неко озбиљно каже по чему је то Север оригиналан?

Овим путем не желим да критикујем, већ само да констатујем да је веома тешко бити оргиналан поред много јачих навијачких сцена европе... И да је неки наш стил, још у изградњи или га нема (тј. копија, мјешавина.....)

Оно што бих ја волио да видим у будућности, а како сам сконтао тако нешто се спрема, је формирање клуба навијача.
Па плаћањем чланарине помогнеш трибини.
организован превоз навијача, независно од клуба, него платиш па се возиш.
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 20 Jul 2005 11:58    Post subject: Reply with quote

prvo da kazem da je tema odlicna i iako pozvao sve posetioce foruma na pisanje, mislim da svi treba da razmisle pre nego sto bilo sta napisu, sto treba raditi i na svim drugim temama, ali ovde mislim u onom delu kada recimo pisemo sta bi mi to voleli na tribini, da se prica ne pretvori u lupanje nekih gluposti ili ono "... nosio ja dres repke pa me cimali, e to mi se ne svidja..." o tome i i slicnim stvarima ne treba pisati da ova potencijalno dobra tema ne ode u rac.


o periodu '80.-tih i prve polovine '90. (do 95/96) ne mogu da pricam, ali o periodu od tada na ovamo mogu da kazem da je veliki podvig nase tribine to sto se konstantno radilo na suzbijanju medjusobnih sukoba, mislim na sukobe medju nekim ekipama sa severa, koji su meni uvek smetali i davali sliku neozbiljnosti u navijackom svetu (mislim na svet, a ne na nasu scenu) sad kad vidimo druge i smejmo im se, vidimo kako to nakaradno izgleda, mislim da je to ogroman korak, koji je iznedrio jedan odlican fazon bg-a i dao jednu novu snagu i to u periodu kada su sukobi na ulici, cak i medju klincima obicna pojava, tribina "puna huligana i narkomana" uspeva da dodje do mira u kuci.
sa druge strane vole bih da vise nikada niko kod severa nema toliko kredita koliko je imao bivsi predsednik, ovo govorim bez zelje da ulazim u dalju raspravu i odma' da kazem da necu ovde pisati bilo sta vise o tome, to je prosto zelja za maksimalnom nezavisnocu tribine i maksimalnih uspeha kluba.
poslednja desavanja vezana za marketing severa su za svaku pohvala u svakom pogledu, tu mislim i na samu ideju i na kvalitet i na cenu.
dobro je i to sto se na ogradu ne kace svakakve krpe naaaaappprrotiv.
mobilizacija gradova iz unutrasnjosti je na zavidnom nivou, kada bi se i grad reciprocno tome mobilisao mislim da bi imali maltene punu tribinu na svakoj tekmi, i mozemo samo da zamislimo sta bi to znacilo, na tome bi valjalo dobr poraditi, a nadam se da ce rezultati kluba ici na ruku ovoj mojoj zelji.
za sada toliko kad se ljudi raspisu pasce mi sigurno jos nesto na pamet
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
pravi Bole car
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Nov 2002
Posts: 229
Location: Belgrade

PostPosted: 20 Jul 2005 11:59    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa wrote:
Banana za majmuna

1. Finansijska i svaka druga moguca nezavisnost od uprave, pojedinaca, stranaka..
2. Vise obratiti paznju na navijanje-pevanje
3. Mobilizacija Beogradskih zvezdasa da u sto vecem broju ucestvuju u desavanjima(ne mislim na clanove grupa vec na obicne navijace)
4. razvoj marketinga
5. Pokretanje fanzina
6. Borba sa tapkarosima i prodavcima "rekvizita" ispred stadiona
7. mozda malo ostriji doceci gostujucih navijaca na marakani

Mislim da je prvih sest tacaka usko povezano, tako da bi bavljenje bilo kom od njih olaksalo i povuklo za sobom i ostale.


Slazem se sa svim tackama,poseban akcenat stavljam na 7.Mislim da smo se malo uspavali sa koreografijama(mada to izgleda skoro perfektno) i zapostavili neke druge stvari!Tacka 1 je ispunjena i to ce pokazati nova sezona,a tacka 3 jako jako bitna po meni!

Dajte ljudi da neunistavamo svaki topik o nama(pravima) i vama(simpa)pocinje da bude smor nego dajte prionite na temu! Wink
_________________
Oh,boze samo maksimalni rezultati!!!
Back to top
View user's profile Send private message
NightMare
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Feb 2003
Posts: 130
Location: Београд

PostPosted: 20 Jul 2005 12:12    Post subject: Reply with quote

Bojim se da su ovakve reakcije najava novih a meni cudnih podela. Moram da priznam da sam se logovao na "alternativni" forum zeleci da vidim kako to izgleda. Neverovatno, ali istinito je da se na vrlo pristojan nacin komentarisu sportske teme. Normalno je da se namece pitanje, zasto se na ovom forumu ovako prostacki reaguje a tamo je sve manje vise ok ? Mozda je negativna reakcija na ukidanje sportskih prica, opravdana ( priznajem, smatram da je navijanje veoma tesno povezano sa desavanjem na terenu, to sam i tamo napisao ) ali na ovako vulgaran i ako mi dopustite idiotski nacin je zaista neprimerena. Inace i na tom forumu se pise sa dosta gorcine o ucesnicima i administatora ovog, a to je po meni lose i porazavajuce. Svakako ova pitanja cu i tamo postaviti, ali ono u sta sigurno verujem, niko od redovnih ovde nece me tamo nazivati pogrdnim imenima. Valjda je to stvar kulture i vaspitanja. Moj definitivni stav je da treba da postoji samo zvanican ( ovaj dakle ) forum, da bude takav da zadovolji sve ukuse, i da obuhvati vise tema ( navijanje, igra, itd...) ali i da uz POMOC ucesnika izgleda dostojan svakog navijaca Zvezde. I na kraju, izvinjavam se sto sam oduzio, sto je moj text na neki nacin off, izvinjavam se i ovom sto me naziva "poltronom", i izvinjavam se Bratu Ciri jer sam opet pomirljiv i nedovoljno agresivan Wink . Pozdrav.
Back to top
View user's profile Send private message
Crimson
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 16
Location: Dom Crvene Zvezde

PostPosted: 20 Jul 2005 12:15    Post subject: Reply with quote

Ono sto mene nervira je da je 80tih i do sredine 90tih godina dok sam intenzivno bio na stadionu ( a 100 gostovanja, kako neki ovde u nezasluzno ugasenim sportskim pricama navode kao reper za prave navijace, mi je bila smesno mala cifra - pri cemu govorim o inostranim gostovanjima) nasa tribina bila jedna od priznatijih u Evropi, sa mnogo manje koreografije nego sto je ima danas. Posto sam svoju trecu deceniju uglavnom proveo u Engleskoj nervira me i pederska Italijanska koreo i ekipa koju bi svaka lokalna Midlesborough grupa polomila za 3 minuta, ali se smatra vodecom po kvalitetu.
Mi moram privuci jos navijaca na stdione, ali svesni da ono sto sada dolazi predstavlja najekstremnije i najbolje organizovane grupe. Tesko da sad postoji jos 100 jakih grupa koje samo st nisu dosle na tekme ali im fali nesto. M.L. (vodja navijaca M'boroa) je jos 94 rekao da osim jezgra mora da se na stadion dovuku obicni, neorganizovani navijaci, koji ce tu na licu mesta biti upoznati sa koreo, pesmama, ... I dobra organizovanost, pa da budemo prozaicni i dobar marketing(ne pravi nego znaci da grupu treba pribliziti obicnim ljudima) navijackih grupa ce animirati ljude da dodju. E sad englezi su cudo, jer i kad im tim ispada stadion je pun, a mi cim ne prodjemo u Evropu, niko osim jezgra ne dolazi.
U nas je stvorena nazalost zbog toga atmosfera da samo hool grupe dolaze na utakmice pa obicni navijaci, i na kraju ljudi sa decom koja sutra treba da postanu navijaci ne dolaze na stadione. Znam ja da ste vi mladi i da ocete sve odmah, (a boga mi ni da cujete misljenje drugih i da gasite forume na koje dolaze ljudi koji hoce i o sportskim desavanjima u klubu da se informisu) ali gledajuci u nazad i na druge navijacke grupe u evropi(Engleskoj) saasnje vodjstvo navijaca ne posvcuje dovoljno paznje dovodjenju obicnih i novih navijaca na stadione, vec se razvija neka vrsta elitizma (koja je upropastila sportske price) i nipodastavanja ljudi koji nisu 100% redovni.
I simpatizer je kapital navijaca kluba, jer simpatizer moze da postane deo jezgra. Ako ga polomite, izvredjate, detetu mu neko razbije glavu, sta mislite da ce on sutra da uradi. Treba pogledati malo unazad i setiti se ili pitati kako je bilo pre 20-tak godina kad je poseta bila po 10.000 ljudi po tekmi, pa videti zast je tada tako bilo i to prilagoditi sadanjim vremenima.
_________________
I love the smell of napalm in the early morning
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 20 Jul 2005 12:18    Post subject: Reply with quote

Kriticar je u temi "Veteranske price" sjajno napisao nekoliko stvari koji su izuzetno vazne za buducnost Severa, a ticu se upravo proslosti, jer bez poznavanja proslosti, nema zdravog stvaranja buducnosti, jel Wink ? Na primer, koje su pesme pevane, kako su smisljane, koje od njih su prosle, a koje ne itd. Sto se tice 80-tih, kao sto je Kriticar napisao, obelezila su ih dva ekstrema. Fazon koji je dominirao Severom u prvoj polovini 80-tih je bio Engleski, dok je drugu polovinu 80-tih obelezila Zabarija. Dve najbitnije grupe u to vreme su bile Red Devilsi i Ultrasi, koji su se takodje veoma razlikovali po stilu. E sad, ujedinjenjem Delija 89-te, je nastao neki relativno izmesani stil, koji je imao i primese Engleza i primese Zabara, iako je po mom misljenju dominirao Zabarski fazon. To se odrzalo i kroz 90-te. Kako je danas, to je jasno... Stil je nedovoljno izdefinisan, mada jos uvek dominira Zabarija.

Kako bi trebalo u buducnosti je izuzetno tesko pitanje, i vrlo je tesko izneti neke ideje sa kojima ce svi da se sloze. Jedan od veoma vidjenih ucesnika foruma je vec izneo ideju o posebnom "Nasem" stilu (i molio bih ga da nesto iz svog ugla o tome i napise... ako 'oce Wink ). Ja cu pomenuti da je predlozeno da se u izgledu tribine dosta naginje Pravoslavlju, kako bi se ostvario imidz (ako nije bogohulno za Pravoslavlje tvrditi da ima imidz) koji niko na svetu nema. Znam da su i Rusi i Grci Pravoslavci, ali zasto mi ne bi u tome predvodili?! Imamo toliko Pravoslavne kulture, svetinje, slika, cak i izgled staroserbskih slova, da mozemo polako od toga da pravimo imidz po kojem ce nas prepoznavati. Zamislite samo kakve zastave, i transparenti mogu da se naprave od takvih slika i slova. Ultra Klan je vec poceo da koristi taj fazon na svojim zastavama, i meni licno je to veoma gotivno.

Takodje su vrlo vazne pesme koje se na Severu pevaju. Opet se vracam mudrom Kriticaru koji je rekao da su se mnoge strane pesme kod nas primile, a niko od stranaca nije "preuzeo" ni jednu nasu melodiju. A i zasto bi, kad mi na tekmama protiv Zabara pevamo Zabarske melodije, a na tekmama protiv Engleza - Engleske. Mi vec imamo pregrst domacih pesama koje su prelepe. I kada bolje razmislimo, skoro svaka nasa narodna, starogradska ili rokerska moze da se obradi u fenomenalno melodicnu navijcku. I zasto da uzimamo kojekakve gluposti od Zabara?

Mislim da smo mi vec jedna veoma ozbiljna navijacka grupa i da treba da u mnogo cemu da predvodimo, a ne da pratimo. Kapiram da su 70-tih, 80-tih i 90-tih bila druga vremena i da nam je trebalo vremena da "stasamo" kao grupa (u navijackom smislu), ali sada vec Delije vidim kao grupu koja treba da stremi prema tome da bude jedna od vodecih u Evropi. Uostalom po organizovanosti u Evropi, malo ko moze da se poredi s nama. Vec smo dovoljno poznati svima i treba da zauzimamo poziciju koja nam i pripada. Mozda ce neki reci da sam preveliki optimista, ali...eto. Very Happy
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Corona
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Jul 2005
Posts: 2

PostPosted: 20 Jul 2005 12:18    Post subject: Reply with quote

nije po redosljedu vaznosti

1. Smanjivanje broja medjusobnih tuca na tribini
2. Bolja komunikacija glavnih ekipa iz BG sa ovima iz unutrasnjosti
3. Vise paznje posveceno pevanju, tokom CELE utakmice
4. Poboljsavanje celog tog ULTRA fazona na tribini, izgled i tip navijanja (mislim da je ovo donekle ostvareno al moze jos bolje, kao npr. tribina Olimpijakosa)
5. Brojnost na tribini (najbolji smo, al moze jos bolje)
_________________
Ne igraj se sa zenskim srcen, igraj se sa njenim sisama!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Corona
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Jul 2005
Posts: 2

PostPosted: 20 Jul 2005 12:26    Post subject: Reply with quote

Ovaj iznad komentar Ambasadora da furamo Pravoslavni fazon i da u to predvodimo i u tome budemo najbolji je najpametnija stvar koju sam ikad procitao na ovom forumu (a citam ga vec 3 g).
Forsiranje naseg fonta na zstavama, nasih ikona, vodja, itd. je jedna jako gotivna stvar, i tribini bi dala strahovit izgled, tipa ratnika 19- veka.
_________________
Ne igraj se sa zenskim srcen, igraj se sa njenim sisama!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Crimson
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 16
Location: Dom Crvene Zvezde

PostPosted: 20 Jul 2005 12:41    Post subject: Reply with quote

Ambasadr super ideja - preko celog severa Boj na Kosov, ili Kosovka devojka.
Za moju izjavu gore o Italijanskoj koreo mislio sam na Italijane a ne na nasu tribinu. Znaci ponovo Englezi bi plomili svaku Italijansku ekipu, uvek i svuda, a sa Italijanskom koreo bi brisali pozadinu
_________________
I love the smell of napalm in the early morning
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 20 Jul 2005 12:43    Post subject: Reply with quote

Corona wrote:
tipa ratnika 19- veka.


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

A jel mogu ja nešto za tv dnevnik?

Prvo mnogi ali mnogi ovde treba da znaju da je iza nas 20 i više godina i ćirilice i latinice i fajerki i starki do najki džordanki rejv žurki i svega ostalog.

Svako vreme ima svoj stil koji, po meni, mi mnogo dobro pratimo.

Ratnik nikada nisam bio i ne vidim zašto bi bio Question pa još iz 19 veka Shocked Question


ajde za početak svi na tribinu pa da se tamo dogovorimo jel može!
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 20 Jul 2005 12:51    Post subject: Reply with quote

Corona wrote:

Forsiranje naseg fonta na zstavama, nasih ikona, vodja, itd. je jedna jako gotivna stvar, i tribini bi dala strahovit izgled, tipa ratnika 19- veka.


Sever je višepartiski opredeljen i koju sliku staviti Obrenoviće ili Karađorđeviće ili Hrebeljanoviće ili Cara Dušana?
Ili nedao bog Slobu Šešelja....

Neka fala mi smo navijači nema politike nema idola.

ps za 19-ti vek jel treba na tekmu da krenem da uzjašem konja da uzmem buzdovan i štit da se pozdravim sa ženom i ono juriiiiš Question
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop