DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ветеранске приче,'45_'92.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 157, 158, 159 ... 163, 164, 165  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
red devils
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Jun 2010
Posts: 72

PostPosted: 12 Nov 2015 10:16    Post subject: Reply with quote

Осијек - Црвена Звезда 85/86



Back to top
View user's profile Send private message
red devils
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Jun 2010
Posts: 72

PostPosted: 15 Nov 2015 16:31    Post subject: Reply with quote

Загреб 85/86











Back to top
View user's profile Send private message
рибакиото
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Dec 2015
Posts: 8
Location: на бранику отаџбине

PostPosted: 14 Dec 2015 08:30    Post subject: Reply with quote

Може ли неко од ветерана да прокоментарише неке ствари које је изјавио један од старијих Торцидаша под именом Дуги у интервјуу који се врти по нету?
Он је тамо заиста сваста напричао али мене занимају 3 ствари:
1.У сезони кад су јурили титулу ваљда је последње коло Хајдук играо на Карабурми а Партизан против Олинпије у Словенији.Они су добили ОФК-у а Партизан у оној судијској надокнади Олимпију.Пошто су титулу имали у џепу тај гол Партизана им је распршио снове а њих је наљутио и каже како су у повратку кроз град рушили и лупали све пред собом,јел ово истина?
2.Негде крајем седамсесетих или почетком осамдесетих први пут су одлучили да дођу у Загреб на утакмицу Звезда -Динамо и да нападну навијаче Звезде.Каже да су их хатали и тукли по граду а да су кад су дошли до стадиона видели велику групу звездиних навијача које су напали и разјурили по максимирској шуми отевши велики број застава и шалова?
3.Такође је изјавио да су пред једно гостовање Звезде у Сплиту на риви ухватили једног истакнутог навијача Звезде са шалом Манчестер Јунајтеда?
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Dec 2015 09:17    Post subject: Reply with quote

Ваљда ће ти неко одговорити ко је докачио то време...али генерално, добро је дошао твој коментар да кажем што сам иначе намеравао.
Ја разумем потребу људи да знају ствари које их интересују, и да буду у току, али интернет је барем за навијаче...постоао толико штетан и погубан да то није нормално. О давно је изваљен стил писања, начин када хоћеш неку "иситну" да кажеш или срозаш противника...и сада је јако тешко више наћи неког ко је стварно реалан и прича истину јер се и истина и лаж исто читају ако је неко мало вештији у писању. Зато што мање узимати приче са интернета за неке параметре....јер кад би тако гледао...ми смо пичке, агенти, профитери, лицемери,отимачи пара за Косово...који знају да ураде лепу кореографију...и то је то. По мени су Гробари рецимо у многоме заслужни што су неки лоше прошли...јер су нас представили онако како они виде у јавности а ови други то упијали...па је било "прошо брзи воз"...Барем су 30% заслужни за наш успех! И ови други су то ваљда сад схватили...али сад је џабе. Ето колико интернет може да превари...
Ретко ко је реалан и нормалан...непристрастан,зна тачно кад се шта десило... и зато су те приче у 90% случајева погубне за читање јер их у главном пишу они који то не треба да раде.
Ако већ негде нешто прочиташ...срочи другачије онда овде питање а не да се препозна са ког места је то преузето. Што мање приче по другим сајтовима, улазака у рапсраву...сад је већ све јасно и нема потребе више за детаљнијим описима било чега. Пре пар година је било као да причаш са ванземаљцем на тим сајтовима јер никад ниси реч прозборио па је било занимљиво на неки начин...сад су то већ хрвати са којима има већ богат историјат сусрета од распада југославије. И нема ту шта више да се прича и пише са њима...као што је трибинин сајт у једном тренутку био жариште...где је несвесно направљена нека виртуелна навијачка сцена...а касније уништена због свих својих нус појава....тако и сад треба да се деси са свим тим сајтовима где скидаш ове информације. Не заслужују да причају са нама, а и све и да заслужују, немамо шта више да им причамо кад све знају....свака даља расправка тамо носи то да откриваш своје што они нема потребе да знају. Боље да останемо Срби митомани, агенти, криминалци....па ће опет да буду брзе пруге...
А друга ствар...ако ниси био, ако ниси део нечега...нема шта ни да се распитујеш и да воајеришеш. Ако си део нечега...знаћеш све, ако ниси...нема потребе ни да знаш. Ово не пишем теби, већ генерално свима који хоће да се праве паметни и упућени и хоће да исправљају криве Дрине...а нису део ничега.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gruppo Neurottico
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Feb 2008
Posts: 47
Location: КОШУТЊАК

PostPosted: 14 Dec 2015 16:31    Post subject: Reply with quote

Леп одговор!
Back to top
View user's profile Send private message
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 04 Jan 2016 22:40    Post subject: Reply with quote

Није ми обичај да изворе тражим у домаћим филмовима, али овај мањи исечак, сада већини познат, јасно сведочи о томе шта је заправо Звезда била и како је третирана... О овоме је писано, овде и на другим местима, такође, много је оних који из личног искуства знају шта се све радило и ко је био војно - државни клуб/пројекат одувек!

http://redstarbelgrade.info/rsb/feljton/8904-zvezda-i-vojni-rezimski-klub-partizan.html

Било би лепо ако би неко старији или упућенији дао додатни коментар на -поенту- приче, без обзира што се о томе већ писало...
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
Konacno prisutan
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Apr 2006
Posts: 299

PostPosted: 06 Jan 2016 10:09    Post subject: Reply with quote

Ево комантар од једног старијег . Кошаркаш Алаксандар Гец

" Није се играло за динаре, није се играло ни за шта, није се чак ни за храну играло. Партизан се храни у дому армије, јели су, у дипломатском магацину су се снабдевали, а ми смо да би смо ојачали пили рибљи зејтин. Па кад пијеш рибљи зејтин , а то народ зна, онда народ навија за тебе, не еавија за њега. И свима је било чудно како то Звезда има 90% навијача. Због тога је имала "

https://www.youtube.com/watch?v=WmoAgCyM5CY
Back to top
View user's profile Send private message
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 06 Jan 2016 23:39    Post subject: Reply with quote

Интересантно је то како комшије на крајње перфидан начин прекривају и остављају по страни такве податке. Ја сам убеђен да има још извора и грађе који сведоче о њима као режимском клубу. Ово је јако интересантна тема, по мени можда мало и запостављена. Ипак, и поред свега, код драгих суседа "златно време" комунистичке Југославије још увек није заборављено, бар када су филмови у питању, у којима данас за поједине навијачке подвиге налазе инспирацију (Повртатак Отписаних)...
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 15 Jan 2016 21:08    Post subject: Reply with quote

Звезда - Тотенхем, 1972 године

Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 27 Jan 2016 06:02    Post subject: Reply with quote

Једна слика,хиљаду речи Very Happy .Најупечатљивији део слике није певац којег чикара држи,већ момак у десном ћошку Very Happy .Као да је путник кроз време па залутао у 1972 годину.Са овом јакницом и рикама у џеповима повише кукова,више му лежи да је из неког садашњег времена Very Happy .
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
andjelooo
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 May 2009
Posts: 738
Location: Фонтана

PostPosted: 03 Feb 2016 12:03    Post subject: Reply with quote

Кнез Михајлова улица је реновирана 1988. године у пешачку зону каквом је знамо данас. А баш се у том периоду први пут показују симптоми времена и промена које су следиле, а оличене су у једном сукобу. Јеси ли ти био тада ту?

Био је тај један лик Шуца. Он ти је био један од вођа Звездиних навијача. После је био део Арканове гарде, а касније је и убијен.
Е, он је долазио стално на Академију и правио је срања. Стално. Долазио је са својом екипицом увек, никада није био сам. Није толико то доле радио колико на другим местима, али је увек то радио и био је проблематичан.
И у једном тренутку смо имали састанак и донета је одлука да се то заустави.
А то је, симболично, био позив на линч Академије.

Шта се потом десило?


Потом смо добили дојаву да ће Академију организовано напасти Ултраси.
А потом смо исто тако од полиције Стари Град добили дојаву да се они неће мешати.
Не знајући шта да радимо, на крају су дошли Уча, Славиша, вајари са Академије који су били добри вариоци. И потом смо заварили улазна врата, армирали смо их шипкама и металним бравама. Заварили смо прозоре и све живо. И онда смо били ту и чекали.
Око поноћи је почео буквално бој.
Пошто је турска калдрма дизана из Кнез Михајлове, јер су рађени топловод и канализација, гомила коцке је било у целој Кнез Михајловој. То им је било главно оружје.
У једном тренутку је био кордон од око стотинак људи око Академије, сви са трибине. Донели су пајсере, секире, бејзбол палице. То је све пуцало по вратима, прозорима. Али нису могли да развале. Нас је било четворо, петоро. Нико није ни смео да се појави. Најзад, након неких сат и по опсаде се појавио један кец са ротацијом на окретници тролејбуса и потом су се разбежали. Након тога смо пробали да изгладимо тај однос и да се нешто реши, али се убрзо након тога заратило и фокс више није био на клубу. Остало људи знају.



http://www.vice.com/rs/read/obezbeenje-sa-vrata-akademije-30-godina-kasnije
_________________
Замолио бих дежурне критичаре, негативце, напаљене клинце, доконе полемичаре, мудријаше, комедијаше и сличне да се уздрже од коментарисања
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 03 Feb 2016 21:16    Post subject: Reply with quote

andjelooo wrote:
Кнез Михајлова улица је реновирана 1988. године у пешачку зону каквом је знамо данас. А баш се у том периоду први пут показују симптоми времена и промена које су следиле, а оличене су у једном сукобу. Јеси ли ти био тада ту?

Био је тај један лик Шуца. Он ти је био један од вођа Звездиних навијача. После је био део Арканове гарде, а касније је и убијен.
Е, он је долазио стално на Академију и правио је срања. Стално. Долазио је са својом екипицом увек, никада није био сам. Није толико то доле радио колико на другим местима, али је увек то радио и био је проблематичан.
И у једном тренутку смо имали састанак и донета је одлука да се то заустави.
А то је, симболично, био позив на линч Академије.

Шта се потом десило?


Потом смо добили дојаву да ће Академију организовано напасти Ултраси.
А потом смо исто тако од полиције Стари Град добили дојаву да се они неће мешати.
Не знајући шта да радимо, на крају су дошли Уча, Славиша, вајари са Академије који су били добри вариоци. И потом смо заварили улазна врата, армирали смо их шипкама и металним бравама. Заварили смо прозоре и све живо. И онда смо били ту и чекали.
Око поноћи је почео буквално бој.
Пошто је турска калдрма дизана из Кнез Михајлове, јер су рађени топловод и канализација, гомила коцке је било у целој Кнез Михајловој. То им је било главно оружје.
У једном тренутку је био кордон од око стотинак људи око Академије, сви са трибине. Донели су пајсере, секире, бејзбол палице. То је све пуцало по вратима, прозорима. Али нису могли да развале. Нас је било четворо, петоро. Нико није ни смео да се појави. Најзад, након неких сат и по опсаде се појавио један кец са ротацијом на окретници тролејбуса и потом су се разбежали. Након тога смо пробали да изгладимо тај однос и да се нешто реши, али се убрзо након тога заратило и фокс више није био на клубу. Остало људи знају.



http://www.vice.com/rs/read/obezbeenje-sa-vrata-akademije-30-godina-kasnije

феноменоменално
Back to top
View user's profile Send private message
вито
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Nov 2015
Posts: 30
Location: БГ

PostPosted: 12 Mar 2016 17:39    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
рибакиото
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Dec 2015
Posts: 8
Location: на бранику отаџбине

PostPosted: 08 May 2016 14:48    Post subject: Reply with quote

Малопре налетим на хрт-у најављују нови документарац везан за утакмицу Звезда-Динамо 1990. Већ у најави видим лудило,изгледа да сусједи не губе инспирацију кад је та утакмица у питанју. Иначе филм је вечерас у 21:00 на хрт 1.
Back to top
View user's profile Send private message
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 29 Aug 2016 10:20    Post subject: Reply with quote

Много се ових дана паметује, а неке занимљиве приче попут ове ће нестати у транслацији! Ако неко од администратора мисли да јој није место овде - нек премести на одговарајућу тему или обрише...



Ima jedna prica koja me vezuje za tu utakmicu. Spremao sam se da idem u vojsku,oktobarska klasa i nesto pre mog odlaska Zvezda je igrala revans mec sa Veronom. Zavrsi se utakmica i ona ogromna reka ljudi krene da se razilazi oko stadiona. U jednom trenutku uz zid zapadne tribine vidimo moj drug i ja neko komesanje,neku guzvu,pridjemo i vidimo neki nasi krenuli da gurkaju nekog stranca,priterali ga uza zid,vidimo mi da mozda tu krene i nesto ozbiljnije.On onako onizi rastom sa naocarima,ma covek se obeznanio,nikakav navijac a kamoli neki tifoz ili huligan.Mi pitamo grupu sta se desava a oni odmah,ma italijan neki tu nesto provocira sad cemo da ga bijemo.Vidimo mi da to nema veze sa zivotom,pitam ja tog stranca na engleskom ko je i sta je i odakle.Covek se ozari jer mu se prvi put neko obratio da moze da razume nesto i kaze da je amerikanac!Skapiraju to odmah ljudi koji su ga okruzili i razidju se.Mi krenemo u razgovor i covek objasni da je to pre podne stigao vozom iz Soluna,da je na proputovanju kroz tadasnju Jugoslaviju,da treba preko Zagreba i Ljubljane dalje u Evropu,covek obilazi stari kontinent.Elem,kako je stigao na zeleznicku stanicu tog prepodneva video je veliku guzvu i mnoge ljude sa crveno belim obelezijima.Raspitao se sta se desava i naravno dobio odgovor da najveci i najbolji klub u Jugoslaviji igra tog dana utakmicu na svom stadionu.Resi on covek da ode na utakmicu.Zaputi se put naseg najveceg stadiona i tamo na neki volseban nacin uspe da kupi kartu,za Jug.To se desava dosta pre pocetka utakmice.Znajuci da u Americi moze da dodje pred sam pocetak i da ce uci a i da ce ga takodje cekati njegovo mesto na tribini on odluci da se smesti prvo,da malo proseta po gradu pa ce polako da ode na utakmicu,racunajuci ne vise od 15-20min pre pocetka!Kad je stigao tamo prvo se sokirao jer su kapije bile zatvorene i nisu pustali vise ljude unutra sto je ranije bila zaista praksa da se kapije zatvaraju pola sata pre pocetka velikih utakmica zbog ogromnih guzvi.Namoli on nekako da ga puste unutra,ljudi skapirali da je covek izgubljen te ga puste unutra,imao je naravno uredno kartu.Tamo drugi sok,bedem ljudi koji stoje gore na vencu,on ne vidi ni tribine a ni teren.Ne moze da veruje da ljudi ne sede na svojim mestima!? Probije se teskom mukom i to tek u poluvremenu kada se malo napravilo mesta jer je utakmica vec bila pocela kad je on usao na jug.Ispostavi se da on nikada u svom zivotu nije gledao fudbal odnosno soccer kako ga oni zovu!Ne zna covek uopste pravila igre!Sva ta neprijatnost mu se desila posle utakmice kada je krenuo da se raspituje kod ljudi kako da dodje do Kampa Kosutnjak(tada je jos uvek postojao,sada je tu privatna skola Rudjer Biskovic) i tada neko pomisli da je italijan a posto smo ispali nije bilo tesko da nekolicina nezadovoljnih navijaca krene u obracun sa "bezobraznim italijanom koji provocira pitanjima"!😂u tom smo mi naisli i eto srecno se to zavrsilo.Posto zivim na Banovom brdu naravno ga povezem jer je covek odseo u kampu. Pitao me za razna pravila fudbalske igre i kaze da je malo razumeo igru ali da mu nikako nije bilo jasno zasto sudije pored aut linije masu ponekad zastavicama!?😂Tu ti se mi sprijateljimo.Bio covek na mom ispracaju u vojsku,naravno to je bilo vreme zurki po kucama i stanovima,druzio se sa nama,mi mu prali stvari jer nije imao gde i tako se sprijateljimo da me covek isprati do kapije kasarne Marsal Tito u Zagrebu jer ga je put svakako vodio preko Zagreba dalje u obilazak Evrope.Tamo je vec bio Milan Jankovic-Jankac ili Mane.A pre njega Mile Jovin.Onda sam ja dosao a posle mene Mita Mrkela.To je bila "nasa" kasarna!Izpozdravljamo se mi tu,oprostimo jedan od drugog i ostanemo putem pisama jos neko vreme u kontaktu.Zao mi je sto je taj kontakt prestao vremenom ali niti sam ja isao za Ameriku a mozda ni on vise nikada nije dolazio u Evropu.Inace bio je iz Čikaga.Eto jedne price koja ce me uvek podsecati na utakmicu sa Veronom.


п.с. Пеузето са једног интернет портала, па зато латиница!
п.п.с. Велико хвала господину који је објавио причу!
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 157, 158, 159 ... 163, 164, 165  Next

View previous topic :: View next topic
Page 158 of 165

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop