DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ветеранске приче,'45_'92.
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 163, 164, 165  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
њуле
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Oct 2003
Posts: 21
Location: гастарбајтеров конак

PostPosted: 06 Jun 2005 10:08    Post subject: Reply with quote

Brate Ciro,
ovo sto je napisano za Sofiju stoji.Ostalo je jos par stvari.Celog dana je u Sofiji bila ludnica i jurnjava njihovih navijaca.neke vece okrsaje nisam video,zato sto zabari nikakav jaci otpor nisu ni pruzali.Secam se da su nosili plave jakne sa natpisom "ultras" na ledjima i do jaja sampine salove.To je meni tada bilo skroz novo.U jednom trenutku njih 7-8 izlece sa stanglama i motkama za zastave i krecu u nasem pravcu.nas je bilo trojica,svi klinci i bez nekog velikog navijackog iskustva.Oni samo prolaze pored,dotrcavaju do pandura,pazi sad,kome nesto panicno objasnjavaju i pokazuju u pravcu iz koga su izleteli trceci.Trojica cigana iza njih laganeze,opusteno nastavljaju svoj put ka njima.pandur nesto zabarima kao:"Pa sta se sada meni zalite,snalazite se sami",ledena lica zabarska i nastavak trcanja.Toga dana je stvarno bila ogromna dominacija nas Cigana po gradu,drvene hokejaske palice,koje su stigle pitaj Boga odakle i lik koji ih je nosio u narucju i delio ljudima,kafane,kafici koje su bile bagatela za nas.Vecina zabara ulazi na utakmicu tek kada sa Zulu W. usli. Po mojoj proceni ih je bilo oko 1000 ali ne mogu da tvrdim nista sigurno,davno je bilo.Protiv panathinaikosa je bilo nekog zaletanja grka na nas kroz onu sumicu ispred stadiona,to sam kasnije cuo,ali nije bilo nista vece.Tada je majstor sa navijacima Zvezde iz unutrasnjosti zamalo ostao bez busa.Greskom je krenuo da parkira na mestu gde su vec krenuli da se skupljaju zeleni i gde ima je bilo zborno mesto za buseve. Rolling Eyes.Izvukli su se bez posledica,neko je od putnika obavestio vozaca o pogresnom koordinastnom sistemu,ore nego sto su bili registrovani.
Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 06 Jun 2005 10:46    Post subject: Reply with quote

Sergio Orsi wrote:


pitanje za sve veterane: kada je nastala ''grupa'' veterani, jer je zastava VETERANI bila i u Bariju?



pozdrav

Transparent VETERANI se prvi put pojavio na utakmici Zemun - Crvena Zvezda ili jedno kolo pre utakmice Bajern - Crvena Zvezda ili u intervalu izmedju te utakmice i revansa Crvena Zvezda - Bajern ! Ne mogu da se setim tacno .
U to vreme su postojale samo Delije , tako da je transparent VETERANI napravljen sa idejom da okupi sve starije na jednom mestu i stimulise ih da pomognu sto vise u narednom periodu koji je bio veoma vazan za nas klub.
Vazno je da je natpis VETERANI bio prvi u Evropi, sto podrazumeva i pre laciovih navijaca. Provereno tacno !
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 06 Jun 2005 10:52    Post subject: Reply with quote

Bio je u Bariju i moze jasno da se vidi na fotografijama . Nalazio se na centralnom mestu , zakacen za bubnjeve !
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 06 Jun 2005 10:53    Post subject: Reply with quote

Skoro Sam se prisecao ,ustvari gledao stare golove,i setih se{prisustvovao},mislim da je bila '91/2,utakmica Zvezda-Zemun, na Nasoj krivini visio je transparent ULTRA'UMBRIACO{ili tako nesto,na Italo zvuci Piani/ce} ,ajde jer moze neko cisto Me interesuje koja je to grupa bila i da li je stvarno pisalo UB iliUM/briaco....?

Hvala
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 06 Jun 2005 11:43    Post subject: Reply with quote

da ne bude zabune, ti Veterani nemaju veze sa danasnjom zastavom Veterani i ljudima koji je nose.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duff beer
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Oct 2002
Posts: 84

PostPosted: 07 Jun 2005 06:41    Post subject: Reply with quote

@ njule
Hokejaske palice su kupovane u robnoj kuci u Sofiji
cena sitnica Cool
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 07 Jun 2005 06:53    Post subject: Reply with quote

Hokejaski stapovi su se kupovali protiv PAO-a, a onda protiv Dorije masovno.
Kostali su oko marku i po.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
паја&јаре
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Sep 2004
Posts: 155
Location: ...где год био...

PostPosted: 07 Jun 2005 07:34    Post subject: Reply with quote

UltrasLondon wrote:
Hokejaski stapovi su se kupovali protiv PAO-a, a onda protiv Dorije masovno.
Kostali su oko marku i po.


Laughing
_________________
...ЈОШ РАЂАЈУ МАЈКЕ ОБИЛИЋЕ...
Back to top
View user's profile Send private message
dacha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 Apr 2005
Posts: 36
Location: Sarajlija u Zenici

PostPosted: 07 Jun 2005 17:20    Post subject: Reply with quote

Brate Ciro,

da li poznajes neke od starije generacije sarajlija: bracu zeste, Sljoka, pokojni Gera? Mozda se i mi znamo? Ja sam uvijek bio sa njima. Nadimak mi je bio Pinci.

poz
Dacha
Back to top
View user's profile Send private message
Сале_БОРСКИ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 274
Location: град бакра

PostPosted: 07 Jun 2005 20:43    Post subject: Reply with quote

Mozda je najbolje da svaki spomenu delije iz unutrasnjosti koje su imale svoje ime na severu
Ovde po Boru ide prica,da je pokojni Dzambo,1984 na partizan-QPR usao sa zvezdinom zastavom i salom na jug a ceo jug mu aplaudirao za muda.
Sigurno svaki grad ima nekog svog lokalnog junaka...
_________________
БАКАР ЈЕ ЦРВЕН, ДИМ ЈЕ БЕО, БИЋЕМО УЗ ТЕБЕ ЖИВОТ ЦЕО
CuBOYS R.S.
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 07 Jun 2005 21:10    Post subject: Reply with quote

Shocked

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy !!!!!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
generacija`71
ДЕЛИЈА


Joined: 07 Oct 2003
Posts: 124
Location: Location:Location

PostPosted: 07 Jun 2005 21:24    Post subject: Reply with quote

ciricdejancira wrote:
Sto se tice Delija Sarajevo iz tih vremena ne treba trositi reci,ali ja cu u daljnjim mojim tekstovima morati da napisem nesto o mojoj I nasoj Braci koji vise nisu sa nama a kakve su to Delije I ljudi bili,dok naravno mislim I na sve one iz tog vremena koji su sada medju zivima.Kako sam samo dobro bio sa Tomom ,Celom,Bimbalom I drugim Sarajevcanima,sto bi vi rekli ma prava raja.Evo ovo sada pisem I jezim se od glave do pete…


Hvala za ove rijeci , iako nisam iz SA (Do . ovdje), vecinom smo putovali zajedno nadjemo se svi(SA-TZ-DO) u Doboju i lagano "jutarnjim" vozom u grad gdje nam igra Crvena Zvezda .
Ranije sam postavio par slika iz tog vremena a evo i ovom prilikom par da se osvjeze sjecanja na (bar za mene) odlicno navijacko razdoblje.


http://img64.echo.cx/img64/8569/delije33216pz.jpg
http://img64.echo.cx/img64/7873/delije44rtt64535wx.jpg
http://img64.echo.cx/img64/4462/delije443r8pr.jpg
http://img64.echo.cx/img64/4152/delijerr562mk.jpg





Sve slike su od Simane iz Sarejeva .

Hvala na vremenu i da te jos bolje sluzi pamcenje Very Happy
_________________
fat casual
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 09 Jun 2005 14:43    Post subject: Reply with quote

Brate Dacho izvini sto ti ranije nisam odgovorio.U principu znao sam i znam gde djavo spava.Sa godinama covek polako zaboravja imena,nadimke i ljudi se seca onako u glavi.Sve sam znao odatle tako da se ti i ja znamo 90%.Mozes mi se javiti i na privatnu postu da proturimo koju.Puno pozdrava za Brata Dachu (Pincija) od brata Cire.
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 10 Jun 2005 15:57    Post subject: Reply with quote

Evo napokon da napisem jos jednu odlicnu pricu.

Zrenjanin 30.8.1992 godine Proleter-C.Zvezda 1-3 pred 5.000 gledalaca.Delija u kopu jedno 250.

Strelci: 1-0 Simov iz jedanaesterca, 1-1 Maslovar 65 minut, 1-2 Petkovic 67 minut, 1-3 Ilija Ivic 71 minut iz jedanaesterca.

U Zrenjaninu je kao sto I sami znate uvek poprilicno mirno,ali ovaj put se desilo nesto poprilicno zanimljivo I ludo.Utakmica je pocela,a nas nekoliko malo zakasnilo iz grada.Prilaze nam ove mladje Delije I kazu da su Indians (Proleterovi navijaci) sa istoka do nase tribine uzeli Zvezdinu zastavu meni se cini Zabalj.Oni su upravo poceli da skandiraju “ovo je vase”.Zastava je bila mala kockasta. Ilke I ja kazemo da nema nikakvih problema I da idemo po zastavu tamo na njihovu tribinu. Tako smo I uradili. Nas tridesetak (onih odabranih) je krenulo. Izlazimo sa nase tribine I pored zapada (gde smo se malo naoruzali) krecemo ka njihovoj tribini.Ulazimo na prepad pored redara I murije koji nisu imali predstavu o cemu se radi.Idemo onim platoom ka kopu ovih Indians kojih je bilo ne vise od 250 a ne manje od 200,I koji su znali o cemu se radi.Da napomenem da je na samoj toj tribini bilo oko 1.000 ljudi.Dolazimo do njih I ulazimo medju njih.Cute I nista ne progovaraju. Ja im kazem dobar dan,na sta ce im Ilke odmah zatim,gde je zastava. Oni I dalje svi stoje I nista ne progovaraju. Kazemo mi njima da imaju pet minuta da vrate zastavu ili ce mo im pocepati njihove zastave,dok smo onako I pogledali na cuku i trenutno vreme. Stojimo mi stoje oni,nista se ne desava,samo muk. Prodje jedno dva minuta pitamo ih ima li zastava ili nema.Oni I dalje mudruju I cute.Pitamo ih poslednji put I zakljucujemo da zastave nema (da nece da je vrate). U tom momentu ja silazim dole I poce da im cepam zastavu na ogradi. U istom momentu je izbila velika tuca na tribini gde im je I deo publike sa tribine prisao u pomoc. Prstali su bliski udarci na tribini I onom dole sirokom platou. U jednom momentu u jeku tuce ja preskacem ogradu da bih zavrsio zapocet posao oko cepanja zastava. I Dalje sve prsti. Tri one duze sam najmanje iscepao na nekoliko mesta po sirini. Kada je murija pocela da trci ka meni ja onu jednu veliku Indijans pokida celu I ulete sa njom u teren.Da napomenem da je u tim momentima tuca jos trajala,ono sto kaze bliska. Prekinuta je i utakmica zbog mog ulaska na teren. Panduri sa svih strana trce ka meni,dok sam ja pokusao sa zastavom da se probijem na tribinu gde je nas kop. Negde na centru onu veliku zastavu bacam na pandura sto mi je trcao onako kao zver u susret. Kako sam bacio zastavu na njega, jedan od ovih ostalih zveri od pozadi se bacio I uhvati me za noge, pri cemu sam pao na travu.Njih desetak se odmah sjatilo I pocelo cokulama da me bombarduje.Pokrio sam rukama poprilicno dobro glavu,ali sam dobio nekoliko udaraca u predelu gubice tako da je pocela I krv da pici (od tada mi na dva mesta duzine santimetar-dva vise ne raste brada), a u tom momentu svi igraci Zvezde sa sve klupom su dotrcali da bi me zastitili. Podigli su me murijasi gore I hteli da mi uviju ruke,ali nisu uspeli.Iza gola se smirilo koliko sam mogao videtii pocelo je privodjenje, dok je utakmica odmah I nastavljena. Dobio sam od murijasa ispred stadiona puno udaraca sto rukama,sto pendrecima I onda pravac gradski SUP Zrenjanin. Jedan nas Delija iz Beograda je vec bio tamo vezan za radijator u cucecem polozaju.koliko su ga tukli on je od tih batina cak bio I upisan. Utakmica se odavno zavrsila a u SUP ulazi ljutiti nacelnik koji pita ove ostale,da li ste ih peglali. Ovi kazu da nisu I da ce nas sada dole u podrum,nasta ja dobacim nacelniku da su nas peglali.Uvedose nas kod nacelnika u kancelariju,I onda svako svoju pricu slaze.Nacelnik ce na to.Necemo vam pisati prijave,ali da vam kazem sledece: u Zrenjaninu necu da vas vidim vise nikada,bez obzira da li se igra utakmica ili ne. Na ono nase da necemo dolaziti,bio je njegov odgovor da ce mo mi sigurno ponovo doci,I dosli smo ponovo. Izasli smo iz SUP-a kasno uvece.Ortaci ovog momka koji je bio sa mnom u Supu su ga cekali (a kakvi bi ortaci I Delije bili kada ga ne bi cekali) pa smo kolima uz prepricavanje celog dogadjaja krenuli ka Belom Gradu.

PS- U toj velikoj tuci na njihovoj tribini jedan nas je izboden nozem,ali ne kriticno. Bilo je povredjenih I na jednoj I na drugoj strani.Ta Zvezdina mala zastavica je izgleda ostala kod njih,ali je dala povoda za veliku tucu I nas hrabri I odlucni odlazak na protivnicku tribinu,bez I malo razmisljanja. Voleo bih da se jave osobe (ako ovo u opste budu citali) koje su ucestvovale u svemu ovome I opisu svoje impresije.Toliko o tom Zrenjaninu Braco Delije.
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 10 Jun 2005 16:10    Post subject: Reply with quote

Bane wrote:
Armine, evo ti ovde par slika:

1982/83
Zeleznicar-Zvezda
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/1982-1983/zeljo_zve.jpg

1983/84
Sarajevo-Zvezda
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/1983-1984/sarajevo_zve.jpg
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/1983-1984/sarajevo_zve2.jpg

1985/86
Sarajevo-Zvezda
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/1985-1986/sarajevo_zve.jpg

1987/88
Sarajevo-Zvezda
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/1987-1988/sarajevo_zve.jpg

Fotografija Zeleznicar - Crvena Zvezda 1982/83 : najvecu zastavu drzi Zelja .
Fotografija Sarajevo - Crvena Zvezda 1983/84 : Ne mogu tacno da se setim , ali mislim da je Zelja u fontani . Ako kojim slucajem nije on , onda je to "Mali Beli" , a Zelja je onda pre njega bio u fontani .
Fotografija Sarajevo - Crvena Zvezda 1985/86 : Prva baklja koju su upalili zvezdasi u svojoj istoriji . Ko je upalio ? Pa naravno - Zelja !
Ima i onih slika sa Grbavice i sa onim sarenim transparentom "Delije" i sa nekoliko baklji .
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 163, 164, 165  Next

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 165

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop