DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ветеранске приче,'45_'92.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 161, 162, 163, 164, 165  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 06 May 2020 20:57    Post subject: Reply with quote

У Србији је од 1982. године излазио часопис "Погледи", за који је ретко ко знао, све до краја 1989. док нису почели да пишу о Четничком покрету.
1990. године "Погледи" су постали најчитанији часопис у држави са тиражем од 200.000 примерака.
Може се рећи да га нисмо читали, него да смо "упијали" све то и са великим нестрпљењем ишчекивали следећи број.

На Бадње вече 1990, у Новој Пазови је створена прва национална странка Српска Народна Обнова. Основали су је Мирко Јовић , дотадашњи председник антикомунистичког удружења "Друштво Сава" и Вук Драшковић.

Убрзо затим, направљен је и први антикомунистички митинг у Београду после рата. То је било 30ог јануара 1990. године. Говорници су били Вук Драшковић, Шешељ, Мирко Јовић...
Не сећам се ко нас је обавестио о митингу (јер тога није било у медијима), али знам да је било присутно много људи из екипе са севера, међу неколико хиљада присутних.
Први пут су се јавно певале четничке песме. Сећам се да су говори били толико запаљиви, да ја нисам могао да спавам ту ноћ. Да кажем да су тадашњу екипу сачињавала већином деца између 15 и 20 година и да су они најстарији долазили максимално до 25.
За све нас то што чујемо је било ново, невероватно колико је пријало ушима... У једном тренутку маса је кренула ка републичкој скупштини. Помислио сам "то је то", "почиње Берлин, Букурешт"... Док смо ишли кроз улице Београда, мислио сам да ће људи почети да нам се придружују, али су нас сви бело гледали - "ко су сад ови?"....
На крају смо се опет вратили на Трг Републике и разишли, али више ништа није било исто. Добили смо тог тренутка нове идоле којима смо почели да скандирамо на трибини (јебо нам пас матер наивну и дечију и нашу жељу да се бавимо политиком а нисмо имали појма колико ништа не знамо о животу).
Колико смешно и нестварно изгледа све гледано из ове перспективе после више од 30 година. Вук Драшковић какве данас ставове заступа а како је говорио то вече, СПО данас у коалицији са СНС, итд... Embarassed Laughing Embarassed Laughing Embarassed Laughing Embarassed Laughing Embarassed Laughing

Ајде још ово да напишем. Од тог митинга у Косовом Пољу априла 1987, многи из екипе су присуствовали протестима и митинзима који су одржавани у Београду. Често су долазили Срби са Косова да нешто траже и да се буне. Многи из екипе су били са њима, али искрен да будем, многи нису били ту из идеала. Често је то било и због авантуризма, јер су се понекад дешавали сукоби са милиционерима, па је постојала жеља да се учествује у томе. Било је и оних који су долазили јер су волели гужву, као када је вашар, па је то прилика за блејање и дружење. Не сећам се више који је то догађај био, јер их је било пуно у то време, али су се видели наши људи начичкани на коњима испред улаза у скупштину и како пале бакљу (која је била реткост у то време).
На Бадње вече 1990, испред Саборне Цркве се скупило људи као никад пре и после тога. Ту је била и нека наша тадашња млађа екипа са трибине, која је све време навијала и певала вулгарне навичке песме против непријатеља припадника другиг народа, а у једном моменту су упалили и једну или две бакље. Већини присутних верника се све то толико огадило, да су многи отишли пре времена кући.
Шта да се ради, тако је било и зато не треба правити исте греке, већ максимално укључивати мозак, посебно у ово време, које можда може да буде и судбоносно.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Konacno prisutan
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Apr 2006
Posts: 299

PostPosted: 09 May 2020 20:07    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:


03.04.1988. играо се дерби против Партизана на Маракани (1:1) када је први пут сакупљена велика количина пиротехнике која је требала да се упали несметано уз дозволу управе клуба, јер су томе претходили састанци (већ раније је писано о тој утакмици на Ветеранским причама и да кажемо да је то један од најважнијих догадјаја у нашој историји трибине, зато што је тада победила навијачка свест у односу на симпатизерски начин ражмишљања и слободно може да се каже да је то трасирало пут којим ће се кретати север у наредном периоду).
Део пиротехнике је милиција запленила при контроли, иако није био такав договор, а део смо успели да спасимо и сакријемо. У сваком случају то је изазвало револт већег дела екипе и на тој утакмици се није организовано навијало, већ је дошло до бојкота.
Бојкот се наставио и на следећој првенственој утакмици на Маракани, 17.04.1988. против Слободе из Тузле (3:1) и за ту утакмицу је направљена парола "САД УПРАВА НЕК НАВИЈА", и већи део утакмице се седело и ћутало а тишина је прекидана са "УПРАВА НАПОЉЕ" и "ВОЛИМ ТЕ ЗВЕЗДО".
Занимљиво да је чак и запад стао на страну севера и неколико пута је цео загрмео против управе. Ови из управе су се усрали живи и није им било све једно, поготово када се после утакмице маса са севера упутила ка западу.


Back to top
View user's profile Send private message
рибакиото
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Dec 2015
Posts: 8
Location: на бранику отаџбине

PostPosted: 12 May 2020 10:15    Post subject: Reply with quote

Интересантна прича једног старог Звездашаиз Крајине.

ЉУБАВ КНИЊАНА ПРЕМА ЗВЕЗДИ НЕ ПОЗНАЈЕ ГРАНИЦЕ: Мацо после четврт века похитао у Београд да гледа Звезду у Лиги шампиона
20 септембар, 201817
Е, пријатељу гледао сам утакмице Звезде кад год сам могао. Последње, пред рат - каже Мацо, професор из Книна


ФОТО: Н. Неговановић
Од Цвијићеве до „Рајка Митића” 50 минута лаганог хода. Идеално за шетњу, за здравље. И та шетња која после дужег времена пролази у енергији великих Звездиних утакмица.

У тој шетњи се, наравно, праве се пречице. И негде на Врачару, пре храма, прилази ми један господин. Старији, дакле генерација смо, лепо обучен, одудара од општег црвено-белог колорита.

– Извините, како се најкраће може до стадиона – пита.

– Идете на утакмицу, хајдемо заједно – одговарам.

Реч по реч, професор је из Книна. Све време је остао у Хрватској.

– Нисам више у родној кући, нема је. У једном селу живим поред. Не жалим се, живим, а то је важно.

– Одакле овде – питам господина.

– Одакле? Е, пријатељу гледао сам утакмице Звезде кад год сам могао. Последње, пред рат. Нисам био у Београду од тада, доста сам заборавио. Али, ово нисам могао да пропустим. За мене је ово свечаност, видите да сам се лепо обукао.

У том детаљу доста се разликујемо, констатујем, али професор наставља:

– Нама је, у она времена, долазак Звезде у Загреб и посебно Сплит био празник. Нека друга времена. Тада смо организовано ишли, били смо за њих и србенде и цигани и четници, а како се време распада приближавало и мета за нападе. Нисмо одустајали.

– Шта памтите?

– Много памтим. Сећам се оних мечева на сплитској Плинари, на старом плацу када ниси смео да викнеш за кога навијаш. Звезда је редовно губила. Пуних 18 година се чекало док није добила 2:1. Ах, како је Шестић тада играо. Једва смо издржали повразак у Книн. Вино и јањци и страх да те ђаци не виде „убијеног”. После се та атмосфера изгубила изградњом Пољуда. Могли смо, на југу, да дишемо. Кажем, друга времена. Био сам кад је Тито умро. Не кријем, засузио сам, да ли због Тита, или те неописиве атмосфере, утакмице у којој смо били бољи, не знам. Било је 1:1. Знате ли шта је било после?

Слушам…

– После 20 дана је била нова утакмица. Пун стадион, нас неколико хиљада, Книн, Бенковац, Кистање... И тада, и никад више, цео Пољуд је скандирао Пижону. Мислим да се нико није тако шалио са Шаловом. Звезда је добила 3:1.

И после?

– После је почело, не поновило се. Ућутали смо се, кришом негде гледали где се могло. Хајдуковци су више почели да мрзе Динамо и тај невероватни антагонизам траје и данас. Наши суграђани знају за љубав нас неколицине, колико нас је Срба остало, према Звезди. И симпатично им је. Не верујем да би могли лако, организовано да кренемо, већ би нас код „Мацоле”, а то ти је чувена кафана на путу, мало сачекали. Али, овако, илегално, се може.

Има вас још овде?

– Има, али нисмо могли заједно до улазница. Дошао сам у понедељак, дан пред утакмицу, мало са старим пријатељима са факултета, оживљавање успомена... Па и ово је оживљавање нечега лепог. Ова енергија, ово црвено- бело, осећа се све некако другачије. И знамо да су много бољи, али идеш да гледаш, навијаш, будеш део догађаја. Преко 25 година сам ово чекао. Шта ви радите?

– Новинар, Спортски журнал.

– Немојте ово у новине.

– Не гарантујем. Могу ли да вас фотографишем, неке податке.

– Немојте, да не чачкамо мечку. Напишите Мацо, довољно је…

Приближавамо се стадиону. Мацо ће на север.

– Бићете тамо једини у оделу. Одудараћете...

– Ха, ха, ха.... Мислите? Није Мацо баш маца.

И извади Мацо из унутрашњег џепа елегантног сакоа лепо упакован шал Црвене звезде.

– Поздрав, идем да уживам, ја на Маракани, после четврт века, Звезда у Лиги шампиона. Шта да додам? Можда се видимо против Ливерпула.

И оде Мацо, господин професор, старије, дакле моје генерације, са шалом око врата. Звездаш из Книна, или неког села поред, небитно.

Иначе,прича се да је и на оној првој утакмици у Сплиту која је прекинута при резултату 1:1,кад је Звезда дала гол скочило добар део стадиона,пола запада па и део југа.
Back to top
View user's profile Send private message
рибакиото
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Dec 2015
Posts: 8
Location: на бранику отаџбине

PostPosted: 14 May 2020 11:09    Post subject: Reply with quote

Може мала помоћ?

Својевремено сам на једном форуму прочитао један извештај жељиног навијача.Укратко,ради се о 89. или 90. години,они су ишли на гостовње у Нови Сад Војводини,и док су чекали на станици у Винковцима видели су како су цитирам " Делије почистиле станицу од торцидаша".Одмах је налетео на салву критика како лаже и измишља. На то им је он рекао,како нема разлога да измишља, јер је то све гледао својим очима и да је лично волео да је било другачије,али ипак је било овако,Торцида на станици у Винковцима, а Делије искачу из воза и чисте станицу.
Није знао тачно да каже кад се то догодило осим да је тај дан Жељо играо у Новом Саду.На то се надовезао један Гробар и испричао о блиском сусрету њих и Манијака у Новом Саду истог дана кад је Партизан 89 гостовао Спартаку у Суботици.
Пошто на нету нигде нема резултата свих утакмица последње две сезоне југословенске лиге (нашао сам један добар страни сајт имају сви резултати до сезоне 86/87 али пар задњих сезона не).
Ипак сам успео да пронађем и расчивијам да је то могуће било 1.октобра 1989 јер је тај дан Пертизан гостовао Спартаку, исти тај дан је Звезда дочекала Борац а Хајдук гостовао Слободи у Тузли.Тако да је могуће да је то коло у питању . и вероватно се ради о Делијама из Книна или Сарајева, зна ли неко нешто?
Back to top
View user's profile Send private message
cili
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Feb 2020
Posts: 10
Location: srbija

PostPosted: 03 Jun 2020 08:00    Post subject: Reply with quote

Може неко да опише дешавања на 85 том дербију
_________________
1991
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 04 Aug 2020 21:16    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=rgHAvkTZqQU

https://www.youtube.com/watch?v=VjzPX6nXVG4

Јуче сам случајно на јутјубу пронашао овај видео навијача Вележа у Београду на финалу купа 1981. године.
Иако није део наше историје, лепо је да виде младји да је и у то време навијање постојало на високом нивоу, и то не само код велике четворке.
Много ми је драго да се присетим тога, погото што сам о томе писао пре 15ак година на неким форумима.
Навијачи Вележа су тога дана изгледали баш моћно, није их било 30.000 како каже Неџад Недја Бабовић, тадашњи водја навијача, али их је било баш пуно.
Било их је дупло више од Навијача Жељезничара, изгледали су боље и боље навијали.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1417

PostPosted: 11 Aug 2020 18:51    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=NH8Co6vr1iA
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 11 Aug 2020 21:00    Post subject: Reply with quote

09.11.1986. полуфинале купа Динамо Загреб - Црвена Звезда 4:0

https://www.youtube.com/watch?v=1EPx1meh7lQ

на 01:07 види се на огради транспарент ULTRAS

Занимљиво да нас је на тој утакмици из Београда било јако, јако мало. Касније сам чуо од неког BBB да су се буквално међусобно за време утакмице кладили ко ће да узме транспарент.
Кроз десет дана поново је у Загребу била овај пут првенствена утакмица, али је екипе из Београда дошло више, онолико колико треба, јер је цео дан био занимљив и пун навијачких догађаја, баш онако како треба да буде.
На тој утакмици нисмо имали на огради транспаренте иако смо понели српску тробојку, Red Devils и Ultras. Разлог је што су се пре утакмице неки наши важнији људи међусобно посвађали и дечко код кога је била торба са свим платним, буквално је отишао и оставио је у штек и утакмицу исоратио са њиховог запада.
То је била последња утакмица у Загребу да смо били без полицијске пратње.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 13 Aug 2020 21:47    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=HUVKTtvqd5k

24.05.1980. финале купа Црвена Звезда - Динамо Загреб 1:1

Куп је освојио Динамо зато што је на првој утакмици која је одиграна десет дана раније у Загребу победио 1:0.
Ово је финале купа "Маршала Тита" које је играно двадесет дана после Титове смрти.
Овај пораз (није пораз јер се утакмица завршила нерешено) , или губитак купа, једна је од утакмица која ми је најтеже пала у мојој навијачкој каријери. И док нисам видео овај снимак, памтио сам Думбовићево презиме, минут и како нам је дао гол, нешто слично као Карла Мурара и 13и минут против Интера у Београду...
На 09:27, па поново још дуже од 10:00, види се транспарент "Клуб навијача Црвене Звезде Бошко Кајганић". То је последња утакмица на којој је био овај транспарент и нико не зна шта се после догодило са њим. Покојни Капица ми је причао (мислим да је он и бринуо о овом транспаренту), да им је толико тешко пао пораз, да су потпуно изгубили вољу за све, и тако заборавили да покупе транспарент са ограде.
На снимку сам препознао транспаренте Звездаша из Ужица, Шида, Шапца, Призрена,...
На 1:09:57 Звезда постиже гол и могу да се виде многобројни црвенобели барјаци на северној трибини. После може да се послуша навијање како је то изгледало док нисмо примили гол. Послушајте "Београдска звона звоне..." на 1:10:57.
На 1:36:24 виде се на истоку како славе навијачи Динама, и мислим да им је то била екипа.
Иначе навијачи Динама су били и на истоку и на југу и било их је доста.
На 1:40:40 виде се они на југу како славе.
Мислим да после утакмице није било неких значајнијих дешавања на улици, али то треба проверити са људима који су у том моменту били активни део екипе. У то време информације се нису шириле брзином којом се данас шире... Confused
Иначе у првој утакмици у Загребу је било неких дешавања, и знам да их је Пеца Панкер препричавао на северу на следећој утакмици на Маракани, али сам ја све то слушао из неког трећег реда и никако нисам могао да чујем и похватам ствари зато што сам био сувише млад.
Занимљиво да је навијача Динама на следећем финалу купа против Звезде у Београду 1982. било врло мало, шака јада, и није ми јасно шта је то толико могло да промени њихов однос према путовању у само две године.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 17 Aug 2020 11:38    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:

Занимљиво да је навијача Динама на следећем финалу купа против Звезде у Београду 1982. било врло мало, шака јада, и није ми јасно шта је то толико могло да промени њихов однос према путовању у само две године.


Баш чудно, тим пре што су те сезоне освојили титулу после 24 године и очекивало би се да су били набријани Very Happy да у што већем броју дођу у Београд и то на ревнаш Финала Купа.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1417

PostPosted: 18 Aug 2020 22:35    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=_lvw9MPf9rE
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 19 Aug 2020 20:06    Post subject: Reply with quote

Ајде молим вас када поставите неки видео и напишите о чему се ради. Овако, када човек нешто тражи после две године, мора да отвара сваки постављени видео да види да ли је то оно што тражи.


Критичар wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=HUVKTtvqd5k

24.05.1980. финале купа Црвена Звезда - Динамо Загреб 1:1

Куп је освојио Динамо зато што је на првој утакмици која је одиграна десет дана раније у Загребу победио 1:0.
Ово је финале купа "Маршала Тита" које је играно двадесет дана после Титове смрти.
Овај пораз (није пораз јер се утакмица завршила нерешено) , или губитак купа, једна је од утакмица која ми је најтеже пала у мојој навијачкој каријери. И док нисам видео овај снимак, памтио сам Думбовићево презиме, минут и како нам је дао гол, нешто слично као Карла Мурара и 13и минут против Интера у Београду...
На 09:27, па поново још дуже од 10:00, види се транспарент "Клуб навијача Црвене Звезде Бошко Кајганић". То је последња утакмица на којој је био овај транспарент и нико не зна шта се после догодило са њим. Покојни Капица ми је причао (мислим да је он и бринуо о овом транспаренту), да им је толико тешко пао пораз, да су потпуно изгубили вољу за све, и тако заборавили да покупе транспарент са ограде.
На снимку сам препознао транспаренте Звездаша из Ужица, Шида, Шапца, Призрена,...
На 1:09:57 Звезда постиже гол и могу да се виде многобројни црвенобели барјаци на северној трибини. После може да се послуша навијање како је то изгледало док нисмо примили гол. Послушајте "Београдска звона звоне..." на 1:10:57.
На 1:36:24 виде се на истоку како славе навијачи Динама, и мислим да им је то била екипа.
Иначе навијачи Динама су били и на истоку и на југу и било их је доста.
На 1:40:40 виде се они на југу како славе.
Мислим да после утакмице није било неких значајнијих дешавања на улици, али то треба проверити са људима који су у том моменту били активни део екипе. У то време информације се нису шириле брзином којом се данас шире... Confused
Иначе у првој утакмици у Загребу је било неких дешавања, и знам да их је Пеца Панкер препричавао на северу на следећој утакмици на Маракани, али сам ја све то слушао из неког трећег реда и никако нисам могао да чујем и похватам ствари зато што сам био сувише млад.
Занимљиво да је навијача Динама на следећем финалу купа против Звезде у Београду 1982. било врло мало, шака јада, и није ми јасно шта је то толико могло да промени њихов однос према путовању у само две године.


Ајде да допуним мало ово што сам написао последњих дана.
На крају утакмице када су играчи Динама примили пехар, кренули су да направе почасни круг преко запада до југа, онда исток и требали су да продју испод севера, али су наши навијачи почели да се спуштају до ограде и да ломе копља од барјака како би их гадјали, а појединци су чак и скочили у ров. Играчи Динама су зато скратили круг и већ од истока кренули да трче ка тунелу како би избегли нежељене сцене. То је био баш скандал за то време, поготово што је било финале купа Маршала Тита.
После утакмице, група од пар стотина наших навијача је кренула ка граду (многи нису знали тачно где се иде), па су од Славије кренули ка Немањиној, јер је дестинација била железничка станица, како би дочекали навијаче Динама (чује се после примљеног гола како север навија *добићете батине*, то се тада никада није навијало ако заиста није и постојала намера). На раскрсници Немањине и Сарајевске се испречила милиција и растерала групу наших навијача. То је оно што сам сазнао до сада.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 19 Aug 2020 20:21    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:
09.11.1986. полуфинале купа Динамо Загреб - Црвена Звезда 4:0

https://www.youtube.com/watch?v=1EPx1meh7lQ

на 01:07 види се на огради транспарент ULTRAS

Занимљиво да нас је на тој утакмици из Београда било јако, јако мало. Касније сам чуо од неког BBB да су се буквално међусобно за време утакмице кладили ко ће да узме транспарент.
Кроз десет дана поново је у Загребу била овај пут првенствена утакмица, али је екипе из Београда дошло више, онолико колико треба, јер је цео дан био занимљив и пун навијачких догађаја, баш онако како треба да буде.
На тој утакмици нисмо имали на огради транспаренте иако смо понели српску тробојку, Red Devils и Ultras. Разлог је што су се пре утакмице неки наши важнији људи међусобно посвађали и дечко код кога је била торба са свим платним, буквално је отишао и оставио је у штек и утакмицу исоратио са њиховог запада.
То је била последња утакмица у Загребу да смо били без полицијске пратње.


Гледао сам нешто старе снимке и колико сам успео да приметим, никада пре ове утакмице нисмо на огради у Загребу имали неко мало важније платно.
Могуће је да се некада и појавило и да тај снимак не постоји на јутјубу.
У сваком случају ово је први пут или један од првих пута да се на огради у Загребу налазио наш транспарент. Није ни чудо што су се Пургери (намерно не пишем јер у том тренутку још увек нису постојали) кладили медјусобно ко ће га донети као трофеј, јер им је то много боло очи пошто нису навикли раније такве ствари да видјају. Врло вероватно и да нико, али буквално нико на њиховом северу није знао шта тај транспарент представља. Да јесу, сигурно би се много више потрудили да га отму.
Размишљајући о утакмицама у СФРЈ, дошао сам до закључка да су утакмице измедју Динама и Звезде сигурно имале највише медјусобних навијачких сукоба у целој држави. Овде само не рачунам однос измедју навијача Звезде и Партизана, јер су имали сукобе и у првенстви, и у купу, и на пријатељским утакмицама (нпр Београдски турнир), и на кошарци..., али су из истог града.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 19 Aug 2020 20:38    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:

Није ни чудо што су се Пургери (намерно не пишем BAD BLUE BOYS јер у том тренутку још увек нису постојали)

_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Konacno prisutan
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Apr 2006
Posts: 299

PostPosted: 20 Aug 2020 20:23    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:
Критичар wrote:
09.11.1986. полуфинале купа Динамо Загреб - Црвена Звезда 4:0

https://www.youtube.com/watch?v=1EPx1meh7lQ

на 01:07 види се на огради транспарент ULTRAS

Занимљиво да нас је на тој утакмици из Београда било јако, јако мало. Касније сам чуо од неког BBB да су се буквално међусобно за време утакмице кладили ко ће да узме транспарент.
Кроз десет дана поново је у Загребу била овај пут првенствена утакмица, али је екипе из Београда дошло више, онолико колико треба, јер је цео дан био занимљив и пун навијачких догађаја, баш онако како треба да буде.
На тој утакмици нисмо имали на огради транспаренте иако смо понели српску тробојку, Red Devils и Ultras. Разлог је што су се пре утакмице неки наши важнији људи међусобно посвађали и дечко код кога је била торба са свим платним, буквално је отишао и оставио је у штек и утакмицу исоратио са њиховог запада.
То је била последња утакмица у Загребу да смо били без полицијске пратње.


Гледао сам нешто старе снимке и колико сам успео да приметим, никада пре ове утакмице нисмо на огради у Загребу имали неко мало важније платно.
Могуће је да се некада и појавило и да тај снимак не постоји на јутјубу.
У сваком случају ово је први пут или један од првих пута да се на огради у Загребу налазио наш транспарент. Није ни чудо што су се Пургери (намерно не пишем јер у том тренутку још увек нису постојали) кладили медјусобно ко ће га донети као трофеј, јер им је то много боло очи пошто нису навикли раније такве ствари да видјају. Врло вероватно и да нико, али буквално нико на њиховом северу није знао шта тај транспарент представља. Да јесу, сигурно би се много више потрудили да га отму.
Размишљајући о утакмицама у СФРЈ, дошао сам до закључка да су утакмице измедју Динама и Звезде сигурно имале највише медјусобних навијачких сукоба у целој држави. Овде само не рачунам однос измедју навијача Звезде и Партизана, јер су имали сукобе и у првенстви, и у купу, и на пријатељским утакмицама (нпр Београдски турнир), и на кошарци..., али су из истог града.



По сећањима старијих навијача транспарент " клуб навијача Бошко Кајганић" би је окачен на огради у Загребу , 10/09/1978 Динамо Загреб- Црвена Звезда 2-2 . То је била утакмица када је ишао навијачки воз, када су наши имали карте за њихову трибину , и када је било инцидената пеиликом уласка на трибину.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 161, 162, 163, 164, 165  Next

View previous topic :: View next topic
Page 162 of 165

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop