DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ветеранске приче,'45_'92.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nedelja_popodne
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jun 2011
Posts: 33

PostPosted: 20 Jan 2019 19:11    Post subject: Reply with quote

@Madness
То је транспарент навијача Земуна.
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 10 Jun 2019 06:30    Post subject: Reply with quote

[quote="bojan74"]
незнани wrote:
Евоцирање успомена из Барија... Тимина колекција слика.



Хвала на овој слици,на подсећању на Джерија из Крушевца са којим сам одрастао и који више није међу нама
Молим вас слика се изгубила а треба ми хитно,Тимина колекција из Барија на слици у првом плану бубњеви један до другог а на њима је и дзери из Крусевца.Ако неко има нека постави овде или на поруке.Хвала
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 26 Sep 2019 21:21    Post subject: Reply with quote

Прича једног нашег старијег другара који је битан за трибину 80их и 90их, односи се на утакмицу 04.03.1992. Панатинаикос - Црвена Звезда 0:2 у Купу европских шампиона:

"Прву следећу битнију утакмицу играли смо у Атини са Панатинаикосм. Била је то веома битна утакмица јер би са добрим резултатом имали шансе за пролаз у следећу рунду, тј. финале. У земљи је све више расла напетост иако је рат у Хрватској стао. Потписано је примирје, тј Венсов план по којем су дошле мировне снаге и стале на линију разграничења. Медјутим, у Босни се све више кувало и само се чекао повод да и тамо експлодира. Решио сам да идем у Атину пар дана раније. Чуо сам се са Џоном из Гејт 7 и договорио се да могу да додјем код њега кући да спавам и будем колико хоћу. Они су у недељу пред нашу утакмицу која се играла у среду, играли у Катарини против Перикоса. Ми смо се са њима договорили да додјемо до Катарине, да буде са њима на утакмици и заједно са њиховим аутобусима кренемо за Атину. Дошло смо возом у Катарину, Игор, моја девојка и ја и после дужих перипетија успели да пронадјемо стадион Перикоса. Био је ненормално далеко од железничке станице. Када смо стигли до стадиона, ту је већ било доста навијача Олимпијакоса. Дошли су са неком гомилом аутобуса. Прошетали смо се мало кроз њих и пронашли неке познате ликове које сам познавао из мојих претходних одлазака у Атину. Рекли су ми да Џон долази колима, дали нам карте за утакмицу и рекли да удјемо на стадион и тамо га сачекамо. Ушли смо на северну трибину, која у ствари и није била трибина него једна ливада. На тој ливади је било буквално око 1000 навијача Олимпијакоса. Они су дошли бусевима из Атине и других градова. Грци су као навијачи веома различити од свих других навијача. Као што је њихов језик другачији од свих других, тако и њихове песме немају ништа слично са песмама било којих других навијача у Европи. Ко их први пут чује уживо, изгледа му све то веома чудно. Навијали су солидно, а у медјувремену је дошао и Џон. Рекао нам је да ћемо се вратити једним од бусева и после спавати код њега, Дао нам је кључ од стана и рекао да када нам бус стигне додјемо до њега кући. После утакмице, полиција нас је задржала кратко на стадиону и онда угурала у аутобусе. Бусеви су били препуни, било је сигурно 20% више људи него места. Наши домаћини су нам уступили места тако да нисмо стајали у бусу. Иначе, путовање је потрајало јер се бус покварио негде на пола пута, па смо стајали на неком паркингу скоро два сата, док возачи нису успели да отклоне квар. У Атину смо стигли око 3 ујутру и кад смо дошли код Џона, као мртви смо попадали од умора.
Два дана смо се шеткали по Атини, мало држили са нашим пријатељима из Гејт 7, а мало и са Делијама које су стигле дан, два раније. Два дана раније су стигли и Крле, Илке, Дебели Дјока, Влада Марковић,... Дан пре утакмице, у једном разговору са нашим домаћинима, причали смо чак и о могућности да нападнемо клуб где се окупља прва екипа Гејт 13 (навијачи Панатинаикоса). Идеја ми се допала и стварно би била добра акција. Не могу да се сетим зашто је све то пропало. Много је времена прошло и не могу да се сетим да ли смо ми одустали или наши домаћини.
На дан утакмице шеткали смо се нормално по граду. Нико нас није ни мрко погледао. Када је дошло време за одлазак на стадион, окупили смо се у хотелу где су били смештени наши, који су дошли аутобусима из Београда. Једно сат времена пред утакмицу, уз пратњу полиције кренули смо ка стадиону. Са нама у аутобусу су били и наши пријатељи навијачи Олимпијакоса. Дошло би их и више, али су у исто време играли веома важну утакмицу у Пиреју у одбојци, па су тамо отишли у великом броју. Наши пријатељи су направили и два транспарента:"MACEDONIA IS GREECE"(Македонија је Грчка) са јасном поруком нашим јужним суседима из БЈРМ, како се званично зове бивша ЈУ република због спора са Грцима око имена "Македонија" и "GOOD LUCK RED STAR - GATE 7" (СРЕЋНО ЦРВЕНА ЗВЕЗДО - GATE 7), чиме су отворено показали за кога навијају на тој утакмици.
Ушли смо на стадион негде у 5ом минуту, што је уобичајена тактика грчке полиције, да гостујући навијачи улазе тек када утакмица почне. Када смо ушли, прво смо раширили онај транспарент о Македонији, који је на неки начин био израз српско-грчког пријатељства и солидсарности. Не могу да опишем како је цео стадион уз овације аплаудирао. Поготовo је било актуелно јер се кувало пред утакмицу да грчке власти неће дозволити Панчеву да удје у Грчку, због тога што му у пасошу пише да је родјен у Македонији. Кувало се неколико дана, али су ипак на крају морали да попусте и Панчев им се лепо одужио са два гола за сву ту зајебанцију.
Колико смо доживели овације и симпатије због првог транспарента, толико не могу да опишем колико мржње и непријатељства је изазвао овај други. До краја утакмице су покушавали да кидишу на нас, али их је ограда и пуно полиције спречавало у томе. Мислим да је тада дефинитивно оверено пријатељство нас и Гејт 7.
На почетку смо запалили 10 бакљи. Звезда је одиграла маестрално, Панчев им је дао два гола. Резултат је још више разјарио домаће навијаче начете оним поздравним транспарентом од Гејт 7. Били су поприлично бесни, тако да нас је полиција држала баш дуго на стадиону. После су нас отпратили до хотела и ми смо отишли кући. Џон ми је купио 5 од 20 сувлакија које ми је обећао ако Звезда победи. Те вечери смо гледајући ТВ и препричавајући приче са Џоном на грчкој ТВ видели да је у Босни почео рат."
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 27 Sep 2019 11:36    Post subject: Reply with quote

04.03.1992. Панатинаикос - Црвена Звезда 0:2 у Купу европских шампиона
на 12:18 се види наша трибина

https://www.youtube.com/watch?v=c50bnW-hrog
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Apr 2020 16:24    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=odGoI7UJKHo
Ово ко да гледам топ листа надреалиста... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 18 Apr 2020 17:09    Post subject: Reply with quote

Браћо Делије-Браћо Звездаши-Цигани Лудаци
Ево две краће приче са две европске утакмице у Београду.Друго коло купа Уефа Црвена Звезда-Бриж 3-1 одиграна 21.10.1987 године пред 60.000 гледалаца.Стрелци су били Луц Беуенс у 41 за Бриж а а за Звезду Славко Радовановић у 51,Борислав Цветковић у 82 и Драган Стојковић у 90 минуту.Да не пишем о атмосвери на утакмици,голове и делове исте, већ можете погледати па закључити.Како је судија означио крај утакмице,нас двадесетак је брзо истрчало напоље ка источној трибини.На источној трибини је била група Брижових навијача.Није било неке полиције око њих али не толико близу баш узњих да су.Док су нас Брижови збуњено гледали исцимам им заставу.Нису скочили на нас нити је било неког ударања,вербално а близу смо.Како сам узео заставу,тако су одреаговали(неко њихово цивилно обезбеђење које је било са том групом навијача Брижа,боље речено као инспектори неки,шта знам већ).Алармирали хистерично жандаре који су били већ ту близу,брзо су дотрчали,вратим заставу,мало расправке са жандарима и избацише нас ван стадиона.Брзо се све одиграло,брже враћена него што је узета.Што се тиче ових ликова пар што су мурију алармирали још нешто.Предпоставка је да су били у некој врсти пратње у контроли навијача јер је баш у Брижу био заказан састанак Хулигана из Британије,Белгије,Холандије и још неких земаља.Пре тога је један састанак био отказан зато што је мурија провалила све,па је било приче за Бриж и тај састанак тамо,типа интернационала хулигана.Енглези су били већ кажњени због Хејсела,тако да су се узвртели и иницирали поменути састанак.То му би тај Бриж Браћо,у реваншу многооо тежак пораз од 4-0.

Црвена Звезда-галатасарај

Утакмица одиграна27.9.1989 пред 65.000 гледалаца,победа Звезде од 2-0 и пролаз у следеће коло Купа Уефа.Стрелци Лукић у 3 минуту и Панчев у 67 минуту.Иначе у Истанбулу је пре ове утакмице било 1-1,то гостовање имате већ описано негде у почетку ветеранских прича.Био је то реванш првог кола Купа Уефа.На трибинама је било запаљиво,а пре утакмице мало и занимљиво.Као и свака утакмица Европска,контрола лета пре утакмице.Већ у неком моменту када су почеле да се сливају реке навијача Звезде са свих страна,кажем пријатељу који је био самном,да мало прошетамо за сваки случај можда и дође шта Турака.Кренемо доле поред Севера ка југу или паркићу доле испод некадашњег ресторана.Када смо били близу ресторана видимо много наших симпатизера у том делу колико се дало видети.Прилазимо доле код пешачког и видимо стоје пије се кокарде код многих на главама,огрнуте заставе,симпатизери.Прелазимо улицу улазимо у гомилу,не могу да верујем шта видим.Три навијача галатасараја са оним малим бубњем там там.Седе док причају са овим нашим симпатизерима већином неко друштво било са кокардама на глави.Само што сам изустио нашима,јесте ли нормални кретени једни кокарде вам на главама а са турчином причаш а треба да их поједете.Лупим по глави оног са там там бубњем узмем му га,мој другар исто једног удара,кретох на трећег онај што сам га прво ударио ишчупа ми там там из руку,почеше да беже али стижем и ударам оног трећег са леђа.Затетурао се али није пао,мали црни,мршави трче доле ка команди ко избезумљени, уз велику дреку полизеј,полизеј.....Јурили само их до пумпе,побегли су код мурије доле испод пумпе,шта је даље било са њима не знам.Иначе имали су оне везице жуто црвене на глави,око руку,нису били у дресовима.Потрчали смо горе назад у парк због мурије за сваки случај.Онда сам нашим симпатизерима одржао мало,оштро предавање око целе ситуације.Ето Браћо мала занимљива и по мало поучна причица,за многе и у садашњем времену.Иначе за крај,у малом мозгу сам у секунди чим сам их видео,имао мисао упозорења да имају сигирно ножеве.Турци су то,без ножа ни на спавање не иду,поготово да се у једној таквој утакмици појавиш у земљи Србији и пред Србина станеш,који те јурио до Једрена да би те отерао далеко од својих огњиста слободне Србије од Турака.
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 18 Apr 2020 18:40    Post subject: Reply with quote

Само ти брате куцај, има нас који са четворо очију гледамо на ову тему и ишчекујемо неку причу. Млађи. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 18 Apr 2020 19:19    Post subject: Reply with quote

Браћо Делије-Браћо Звездаши-Цигани Лудаци

Слобода Тузла-Црвена Звезда 0-2 друго коло купа Југославије,прва утакмица,пред 8.000 гледалаца.Стрелци за Звезду,Бошко Ђуровски и Бурсаћ.Утакмица одиграна 17.8.1988 године.Ова утакмица се играла за куп такмичење,а пре ове утакмице је у недељу,играна на истом стадиону и првенствена утакмица,коју је Звезда исто добила са 2-0.Био је радни дан,на станици никог од навијача Зведе није било на том возу ка Винковцима.Нисам се деморалисао,кренуо сам где сам наумио.Пошто у возу није било киког од наших,био сам врло опрезан при изласку у Винковцима.У Винковцима купујем карту за Тузлу и два сата до поласка тог воза се зезао по Винковцима.Ушао сам у воз онај пилићар што стаје,на свакој кривини,и одмах пошао да прегледам све вагоне,не би ли на неког нашег налетео.Само што сам кренуо,убрзо налетим на Брата Драгана из Руме,срдачно се поздравимо и пргледамо остатак воза.Није било нама познатијих,а у возу до Тузле је улазило много навијача Звезде.Прво сам купио ауто лак,платно бело сам понео,и пошто смо купили карте,на платну сам написао Балд Буллус Фирм,нешто што је већ полако почело да функционише већ.Негде сам већ кратко поменуо у вези тога,на предходним страницама.На трибини је било наших навијача из Сарајева,Тузле и околине итд,али из Београда никог нисам видео још.Било је ту доста нам познатих са Севера нашег,поготово Браћа из Сарајева,са којима смо,организовали сасвим добро и навијање,за победу и задовољство које носи победа.Мало пре краја поцепам оно платно,што је било окачено на ограду,и запалим.Угледам једног навијача Слободе са лепим Гетеборговим шалом,стално нешто гестикулирао ка нама, у делу где су они стајали,али не класични навијачи.Мало ту поред нас на истој трибини.Прођем и приђем му,почнем да му скидам шал,истрже се и побеже код мурије.Мурија ухапси мене и Брата Драгана из Руме,који је самном био,и одвели нас у ћоше стадиона ван трибина,одмах поред корнер заставице и претресли нас до голе коже.Имам негде на видео траци у извештају са те утакмице са головима и детаљима,како нас мурија претреса у ћошку стадиона,али отом потом,кад нађем,окачићу.Ништа нису нашли,па су нас пустили.Утакмица се управо завршила а ми потрчимо,видевши оног навијача Слободе из даљине,што нас пријавио,да га наватамо,али побегао и изгубио се у гужви.Поздравимо се са Браћом нашом из Сарајева и још неким знаним појединцима преко Дрине који трибини значе,они одоше,а ми?Одемо лагано до штајге али воз за Винковце тек увече касно.Одемо до аутобуске,нема ништа.Тумарали смо по Тузли,нешто,појели и попили,убијали време,које некако прође у воз за Винковце се укрцасмо.У Винковцима опрезно преседање у воз који је чекао.Брат Драган изашао у Руми,уз отпоздрав уз оно,видимо се за три четири дана на следећој у првенству.Стижем и ја у Београд па даље у најужнију Општину БГ,Лазаревац, Браћо моја Цигани Лудаци бићемо прваци.
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 18 Apr 2020 19:28    Post subject: Reply with quote

Биће Брате,биће прича Браћо Very Happy
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
OlegDS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2008
Posts: 344
Location: Београд,Москва

PostPosted: 18 Apr 2020 19:34    Post subject: Reply with quote

Право уживање читати ветеранске и навијачке 95-05 у доба короне, само наставите! Rolling Eyes Cool
_________________
Поздрав од ХУЛИГАНА са Београдских улица !!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 21 Apr 2020 19:06    Post subject: Reply with quote

Браћо Делије-Браћо Звездаши-Цигани Лудаци!!!

Вест Бромвич Албион-Црвена Звезда 1-1 реванш,четврт финала Купа Уефа.Стрелци Риџис у 42 мунуту за Бромвич, и Шестић у 88 минуту за Звезду,гол за полуфинале.Били су крцати стадиони у оба меча а Звезда је у Београду добила са 1-0 голом Дулета Савића из слободног ударца.У Бирмингему у реваншу је било као у кутији шибица,што можете већ погледати на нету.Део интересантне приче ћу вам написати,коју ми је испричао Брат наш Делија Никола,а утакмица је одиграна 21.3.1979 године.Упознао сам њега и његовог Брата од Чиче у Барију,дан,два пре финала,на улицама Барија.Они су допутовали тада из Енглеске јер тамо живе од малена,то јест Никола,за другог нисам сигуран јел од малена тамо.Никола је кршни Крајишник,Четничка породица,те су у Британији због друга тите,морали бити,генерацијски.Тек сам сплетом околности,са њим ступио у контакт тамо неке 2007,после тог упознавања у Барију.Вратимо се на његов део приче.Колико је каже било вредно то парче папира,звано улазница.Није успео да купи карту где су били навијачи Звезде,па је купио некако за КОП где су најватренији Бромвичови навијачи.По његовој причи било је 1000 плус,навијача Звезде,али то се већ што се тих процена,колико је било навијача нашег клуба,може проверити на нету.Бука на стадиону у Бирмингему је била велика каже,а када је Шестић дао гол за 1-1 и пролаз даље,у оном муку на стадиону,он је скочио и радовао се голу.Али на најватренијој трибини Бромвичових.Велико радовање је било на делу где су били сви навијачи Звезде,али на том делу су му пришли агресивнији са трибине,њих неколико.Створила се гужва,неколико пута су га ударили,покрио је главу,док нису се умешали Бобији,и извели га са те трибине.Рекао ми је да је одлично прошао,како је могао проћи.После утакмице,каже да је било ван стадиона напето,јер су Бромвичови били баш бесни,због испадања и примљеног гола пред сам крај.Окупили су се у већем броју и каменице и флаше,бацали ка аутобусу,који је требало да превезе наше фудбалере и стручни штаб.Било је напето баш,тако рече наш Брат Никола.
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
Трики
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2011
Posts: 156
Location: Наш највећи стадион

PostPosted: 23 Apr 2020 09:42    Post subject: Reply with quote

Занимљив детаљ са баскет дербија из јануара 1990., рекао бих да је ово румунска застава коришћена на демонстрацијама приликом свргавања Чаушескуа, двадесетак дана пре ове утакмице.

Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 06 May 2020 19:01    Post subject: Reply with quote

Ајде мало да оживим тему и да напишем неке "актуелене" ствари, зато што се много прича о политици последњих дана.

Многи који читају нису били сведоци времена зато што су млади (многи се чак нису ни родили), па им је врло тешко сажето објаснити неке ствари које су у то време изгледале битно другачије. Ја нећу имати времена да пишем свеобухватно, али боље ишта него ништа.

03.04.1988. играо се дерби против Партизана на Маракани (1:1) када је први пут сакупљена велика количина пиротехнике која је требала да се упали несметано уз дозволу управе клуба, јер су томе претходили састанци (већ раније је писано о тој утакмици на Ветеранским причама и да кажемо да је то један од најважнијих догадјаја у нашој историји трибине, зато што је тада победила навијачка свест у односу на симпатизерски начин ражмишљања и слободно може да се каже да је то трасирало пут којим ће се кретати север у наредном периоду).
Део пиротехнике је милиција запленила при контроли, иако није био такав договор, а део смо успели да спасимо и сакријемо. У сваком случају то је изазвало револт већег дела екипе и на тој утакмици се није организовано навијало, већ је дошло до бојкота.
Бојкот се наставио и на следећој првенственој утакмици на Маракани, 17.04.1988. против Слободе из Тузле (3:1) и за ту утакмицу је направљена парола "САД УПРАВА НЕК НАВИЈА", и већи део утакмице се седело и ћутало а тишина је прекидана са "УПРАВА НАПОЉЕ" и "ВОЛИМ ТЕ ЗВЕЗДО".
Занимљиво да је чак и запад стао на страну севера и неколико пута је цео загрмео против управе. Ови из управе су се усрали живи и није им било све једно, поготово када се после утакмице маса са севера упутила ка западу.
Тамо су масу сачекали неки представници клуба да чују о чему се ради, али се они главни нису појавили. Навијачи су изнели проблем, а како се у то време све радило званичним путем, рекли су нам да се обратимо Тахиру Хасановићу, који је тада био представник омладине у Црвеној Звезди.
Пошто је било много људи присутно, и сви нису могли да чују, један део који је чуо почео је да се смеје мислећи да је шала у питању, а други део се намрштио неверујући шта чују. Ови су по реакцији људи одмах схватили да су погрешили и успели су некако да изврдају и да закажу састанак на који би требали да додју представници навијача и главни људи из клуба.
Касније је тај састанак одржан и од тада почиње наша "агентура".... Very Happy Very Happy Very Happy

Е сад, мене је покренуло ово да напишем, зато што сам пре неки дан поново налетео на то име Тахир Хасановић.
Тај је до распада Југославије био баш високо високо позициониран у Савезу Социјалистичке Омладине Југославије.
Тај се још дуго после тога мувао око нашег клуба. Видим да је 2008. био делегат у скупштини клуба.
Иначе, човек је касније као и многи променио страну, и 5. октобра постао "ослободилац".


"Tahir Hasanović , predsednik Organizacionog odbora 38. konferencije Evropske trilateralne komisije, koja se od sutra do nedelje održava u Beogradu, izjavio je za Radio-televiziju Vojvodine da će na skupu biti 165 učesnika, među kojima nekoliko premijera i predsednika država, te vlasnici desetak najvećih kompanija u Evropi."

https://www.youtube.com/watch?v=ppEbgNd_NGY

Видим да је и добро позициониран у масонским ложама...

"Među slobodnim zidarima, pored političkih radnika, ima nekoliko sveštenika, bivših i sadašnjih policajaca, naročito ljudi iz BIA. Tahir Hasanović je mason i templar. U Regularnoj velikoj loži Srbije zauzima zvanično mesto velikog sekretara za spoljne poslove. Jedan je od retkih koji je imao masonske „radove“ u najvažnijim svetskim ložama i koji je upoznao vojvodu od Kenta, najuticajnijeg masona na svetu. Hasanović je rođen 9. aprila 1960. godine u Beogradu. Diplomirao je fiziku na Prirodno-matematičkom fakultetu i karijeru započeo kao omladinski politički funkcioner.

Preživeo je smrt komunizma i sa Duškom Mihajlovićem, kao visoki funkcioner Liberala Srbije, ukrcao se u voz demokratske opozicije. Krajem 20. veka ušao je u biznis i vrlo brzo postao cenjeni član inicijalnog odbora fondacije princa Čarlsa u Beogradu, predsednik Upravnog odbora „Union inženjeringa“, član Upravnog odbora Centrobanke, član Skupštine fudbalskog kluba Crvena zvezda, predsednik Upravnog odbora „SCP internacional“ d.o.o. i vlasnik spoljnotrgovinskog preduzeća. Direktor je izdavačke kuće NEA, koja je izdala Mihajlovićeve memoare „Povlenske magle i vidici“.

U noći hapšenja Slobodana Miloševića na Dedinju 2001, Hasanović je, pored Čedomira Jovanovića, bio glavni pregovarač oko Miloševićeve predaje, doduše u ime tadašnjeg ministra Dušana Mihajlovića. Hasanović je prijatelj s Đorđem Vučinićem, bivšim načelnikom srpske policije, takođe masonom, koji je vlasnik agencije za obezbeđivanje."

https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html%3A496815-Da-li-masoni-vladaju-Srbijom

Нека нам је Бог у помоћ са оваквим људима...
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 06 May 2020 19:37    Post subject: Reply with quote

Када са ове дистанце сумирам догађаје, видим да је 1989. била врло турбулентна година и да се много тога „спаковало“ у њу. У Југославији је већ врило, па ко не зна за догађаје нека потражи на интернету шта се све дешавало од када је био Слободан Милошевић на митингу у Косову Пољу 24.априла 1987. Да кажемо да је то неки почетак политички турбулентних година.
Те године у Источној Европи је кренуло свргавање комунистичких режима, па је тако срушен и Берлински зид. То није могло да мимоиђе ни нас, макар да о томе размишљамо, па одатле Румунска застава на нашој трибини са исеченом петокраком. Било их је и више на тој утакмици, али ето фотограф је ухватио тај кадар када се види само једна. Мало пре тога се завршила револуција у Румунији када је убијен Чаушеску, а Румуни су масовно, да би показали на којој су страни, секли петокраку која се налазила на средини државне заставе.
Искрен да будем, мислим да смо се ми тог тренутка плашили, и да би било сувише смело да почнемо да сечемо петокраке на Српској тробојци, па смо зато мало из фазона а мало да покажемо своје опредељење, то урадили са Румунском.
Иначе, у том периоду Слободан Милошевић је био неприкосновени идол у Српском народу (јер нико други није ни постојао) и људима се чинило да он покреће нешто што ће Србима донети добро.
Имам даљу рођаку која све време и даље живи у Шибенику. Њени су под притиском за време Другог светског рата променили презиме и почели званично да иду у Католичку цркву,а у кући су славили славу. Никада се није изјаснила шта је, али то сада није ни важно за ову причу. Сећам се да ми је лета 1989. причала како људе у Шибенику много нервира и провоцира то када виде камионе и аутобусе који долазе из Србије, и у чијим кабинама стоје фотографије са ликом Слободана Милошевића.
У то време се певало „Ко то синоћ кроз Тополу прође, чини ми се да је Карађорђе, није Ђорђе, не може да дође, већ је Слобу послао народу“.
Неколико пута у том периоду на северу се клицало Слободану Милошевићу. То је било као неко терање контре навијачима који нису Срби. Чисто за пример, тада је председник државе био Хрват Стипе Шувар. Хрвати ,који су били много свеснији од нас Срба, су клицали на стадону његово име чисто да они нама ударе контру, иако им сигурно није био ни мало симпатичан.
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 06 May 2020 19:59    Post subject: Reply with quote

Не могу тачно да се сетим године, али негде у раним осамдесетим, један од наших тадашњих вођа - Пјер, се одселио у Аустралију. Лета 1989., отишао је да га обиђе један од нјегових сабораца, који је и даље био активан на трибини.
Из Аустралије је донео касету са четничким песама, које су биле забрањене код нас и нигде нису могле да се чују.

Хит је била песма "Девојка је пошла у гору по воду...". Те јесени се ишло на поменуто гостовање у Виљнус (тадашњи СССР) и сви путници су напамет научили песму зато што се небројано пута вртела у аутобусу...

https://www.youtube.com/watch?v=HK-kmIoCG3A

26.11.1989. на утакмици против Динама из Загреба (0:0) смо имали разглас. Микрофон је стајао на трибини, а на стази је било појачало и уз нјега је дежурало одговорно лице... Very Happy
У једном моменту, покојни Чоби замоли да он поведе једну песму и тако почне "Равна Гора пуна митраљеза, добио их Дража од Енглеза..." и одговорно лице тог момента исључи разлас.
Иначе и та песма је била на касети која је дошла из Аустралије

https://www.youtube.com/watch?v=LzXxYkarry0

То су биле потпуно нове песме и људи су знали само оне које су и данас најпознатије "Спремте се спремте четници", "Од Тополе", итд....
_________________
љубав - радост - мир - слобода
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165  Next

View previous topic :: View next topic
Page 161 of 165

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop