DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Moja prva tekma...
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

U kom sportu ste prvi put gledali Zvezdu ?
Fudbal
86%
 86%  [ 95 ]
Kosarka
7%
 7%  [ 8 ]
Rukomet
3%
 3%  [ 4 ]
Odbojka
1%
 1%  [ 2 ]
Neki drugi sport
0%
 0%  [ 1 ]
Total Votes : 110

Author Message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 26 Nov 2004 19:17    Post subject: Moja prva tekma... Reply with quote

Ajde lepo svi glasajte u kom sportu vam je bila prva Zvezdina tekma koju ste gledali.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ђоле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Jun 2003
Posts: 383

PostPosted: 26 Nov 2004 19:23    Post subject: Reply with quote

Prva tekma,secam se kao da je juce bilo.Igrali su Proleter-Zvezda ovde u Zrenjaninu.Cale me je odveo na tekmu i sedeli smo na zapadu,a ja sam non-stop blejao u juznu tribinu na kojoj su se nalazile Delije i vec tada sam znao da cu i ja jednom biti deo te iste tribine!Zvezda je pobedila 1-0,a ja sam tada imao oko 10-11 godina.
_________________
Публика је твоја
најлуђа на свету
нико Звездо нема
то што имаш ти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 26 Nov 2004 19:49    Post subject: Reply with quote

Moja prva tekma je bila Zvezda-Buducnost 4:1,prolece 91.godine.
Odveo me je na sever komsija,koji sad zivi u Svabiji,a bio je grobar.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 26 Nov 2004 20:31    Post subject: Reply with quote

derbi(oko 100.) sa stricem(grobar) na istoku, kao i ostali, ja buljim samo u sever, kada je krenula da se siri ona poznata parola za croatia osiguranje, a ja ustao i vicem i pokazujem ka severu, svi me gledaju i kada procitaju parolu krenu da se smeju... a ja pocrveneo Embarassed jer nisam znao sta pise... tada je valjda bila koreo od rolni papira, kada se samo setim stotina rolni koje su letele, a sever ceo beo, sav se najezim... od tada sam trazio stricu da me vodi na svaki derbi, ali na sever, a on kaze: Jednom na sever, jednom na jug, a ja kazem: icon_no , hocu samo na sever... normalno deal nije uspeo i isli smo na istok sledecih 3-4 derbija...
ehhhhhhhh, ta mladost....
Back to top
View user's profile Send private message
Бане
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 417

PostPosted: 26 Nov 2004 21:27    Post subject: Reply with quote

Uf bre ko ce se setiti toga, prva tekma koje se secam (bio sam i pre toga, mozda dva puta ali kao jako mali) bio je Kup, bila je sreda, a mene matori odveo na Sever (on je inace "old school")...
1980-1981, recimo ali da se istraziti detaljno.
Igrali smo sa Rijekom na Marakani i izgubili 3:1.
Sever skandirao Duletu Savicu koji je dao jedini gol za nas. Zvezda igrala ocajno, nije bilo nesto mnogo ljudi, ali mene je Kop opsenio. Bio je tacno na centru Severa i sve vreme je isla neka pesma ili skandiranje. Secam se da je bilo i dosta zastava, a secam se velike zastave u rukama nekog lika koji se stalno penjao na sipku i mahao istom.

To davno bese, secam se ja...
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 26 Nov 2004 21:35    Post subject: Reply with quote

Jebote samo kad se setim tog osecaja , ja klinac shta sam imao jedno 7. godina sa burazerom da derbiju , stvarno ne mogu se setiti koji .
Moja prva tekma , bio je dogovor sa caletom i kevom da idemo na zapad , kao ja sam josh mali , a na severu su divljaci Very Happy HAHA
Jebote kad sam video sve to , prvo nisam znao shta me je snashlo , a onda sam kao neshto pevao , ono shto sam jedva razumeo shto je buraz pevao !!! Pre tekme smo se on i ja dogovorili da cemo otici na sever ali matorima ni rechi , na kraju su saznali jer sam ta josh bio klinja , pa mi se izletelo , svom srecem najebo je on , a ja sam izvukao bulju . Razz
Posle sam ishao na tekme sa caletom i burazerom ali uvek je bilo natezanja dal na sever ili na zapad , normalno uvek je bilo 2:1 tako da kasnije nije bilo nikakvih cimadija .. Tako sam ja pocheo da posecujem sever , a iz dana u dan shto cheshce i ne samo derbije i ne samo fudbal vec i ostale sportove . Ewo ovo je vec osma godina kako sam na severu , proshle sam chak bio i redovan Cool .
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 26 Nov 2004 22:23    Post subject: Reply with quote

cini mi se da je bilo `97, Buducnost - Zvezda 1 : 4 , branio je Milojevic , a Rambo razbijao. Kako sam srecan bio,iako sam htio da placem posle 1:0 za Buducnost Very Happy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 26 Nov 2004 22:45    Post subject: Reply with quote

Prva tekma,prvo gostovanje Maksimir 90. U stvari nije bilo planirano,vec sam bio na ekskurziji u Zagrebu,u zoloskom vrtu, iskoristio nepaznju uciteljice i pobjegao na tekmu. Na Mari prvi put 90. sa Rendzersom 3-0
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 26 Nov 2004 23:06    Post subject: Reply with quote

Zvezda-Olimpija 2:0, kup utakmica neke 89/90/91. Tad na Mari jos nije postojala ograda vec su bile skele, a na stadionu svirali trubaci. Molio bih malo starije da se prisete koja je tacno to bila godina ili bar da daju neke statisticke podatke rezultata iz tog perioda. Btw utakmicu nisam pratio ni sa jedne tribine vec iz delegatske kucice izmedju klupa igraca Cool .
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 27 Nov 2004 00:00    Post subject: Reply with quote

Prva utakmica na rukometnom turniru u mom gradu! Imao sam mislim 7 godina, a tada su za Zvezdu igrali Zikica, P. Perunicic, Kapisoda, Matic, Butulija, branio Stojanovic, ali ne Dika Laughing vec Beli, igrao je i Petric.... To je bilo nezaboravno.
Prva fudbalska tekma na Mari protiv groblja, 2:1 za nas. Poveo me ujak i mi kao gde cemo a ja ga molio 2 dana da idemo na sever, i on mi kaze da je kupio karte za istok. Kad sam video da me vodi na sever(slagao me za karte) skakao sam od srece!
Back to top
pasha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2004
Posts: 64
Location: toronto-cp.capajebo

PostPosted: 27 Nov 2004 01:02    Post subject: Reply with quote

Zvezda mi je sve wrote:
Zvezda-Olimpija 2:0, kup utakmica neke 89/90/91. Tad na Mari jos nije postojala ograda vec su bile skele, a na stadionu svirali trubaci. Molio bih malo starije da se prisete koja je tacno to bila godina ili bar da daju neke statisticke podatke rezultata iz tog perioda. .


to nije bio kup,vec 31.kolo 89/90-golove dali piksi i pancev,trener sekularac,uzeli 5.duplu krunu te sezone...

sto se tice prve utakmice naravno u rodnom gradu(kao i svima van Bg-a ciji je grad imao prvoligasa) kao klinac s'tatom pod ruku na staroj grbavici protiv zelje,negdje 79-e ili 80-e,sjecam se da je Sestic dao gol.
pvi put na Mari 87-e protiv briza 3:1 za nas (u medjuvremenu sam malo porast'o i ojac'o i,naravno bez tate ovaj put)
najbolja tuca u kojoj sam ucestvovao u osijeku(5:0 za nas)na njihovom pomocnom stadionu
_________________
jer taaad',tad' sam bio mlaaaad...
Back to top
View user's profile Send private message
Boki
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2004
Posts: 199
Location: Over The Hills And Far Away

PostPosted: 27 Nov 2004 02:04    Post subject: Reply with quote

Pa ,bilo je to dosta davno,nisam ni iao u kolu...Odveo me deda na Marakanu da gledam Zvezdu,a gledao sam sranje od utakmice.Zvezda izgubi od FK Galenike sa 2:1,sećam se samo da je ceo stadion zvidao crveno-beloj sedmici(Pion),koji se vukao po terenu kao prebijen-čak je i mene nervirao).Po zavretku utakmice kad smo svi izlali sa stadiona iz par kola pančevačke registracije Shocked navijači Galenike su nas pljuvali i vikali cigani... Neke su ljude gađali i kamenicama(kaldrmom).

PS
Ko eventualno moe da pronađe kad je bila ta utakmica neka slobodno napie...mislim da je to bila generacija Borovnice,Duleta Savića,Krmpotića,Dike i ostalih...
_________________
Слободан Бобан Јанковић 1963-2006
12 година и 326 утакмица
Back to top
View user's profile Send private message
pasha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2004
Posts: 64
Location: toronto-cp.capajebo

PostPosted: 27 Nov 2004 02:52    Post subject: Reply with quote

Boki wrote:
Pa ,bilo je to dosta davno,nisam ni iao u kolu...Odveo me deda na Marakanu da gledam Zvezdu,a gledao sam sranje od utakmice.Zvezda izgubi od FK Galenike sa 2:1,sećam se samo da je ceo stadion zvidao crveno-beloj sedmici(Pion),koji se vukao po terenu kao prebijen-čak je i mene nervirao).
PS
Ko eventualno moe da pronađe kad je bila ta utakmica neka slobodno napie...mislim da je to bila generacija Borovnice,Duleta Savića,Krmpotića,Dike i ostalih...



to je bila 82/83 sezona,zadnja Pizonova i Duletova sezona,odnosno polusezona i nije ni cudo sto je igrao kako vec kazes jer se vec tad znalo da na zimu ide u arsenal,cak i uZemunu je bilo 2:2 na proljece te sezone i kuriozitet je da je fk galenika(danasnji zemun)samo tu sezonu igrala u 1.ligi(usla i ispala)ali je nas pobijedila(nesto slicno poput javora,mladosti ap.,napredka u skorije vrijeme).
inace tu sezonu smo zavrsili na 5.mjestu sto je najlosiji plasman u prventvu od sezone 70/71 kad smo bili 6.
_________________
jer taaad',tad' sam bio mlaaaad...
Back to top
View user's profile Send private message
duff beer
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Oct 2002
Posts: 84

PostPosted: 27 Nov 2004 08:08    Post subject: Reply with quote

Eeeee.....
jos je tito bio ziv

ofk - zvezda na karaburmi ( 2:3 )
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 27 Nov 2004 08:19    Post subject: Reply with quote

Sloboda - Zvezda, nisam siguran u rezultat necu da lupam.....(sjecam se da sam sa ujakom jeo cevape i gledao tekmu Shocked ), Fukara koliko hoces...

@tufi, a jeli ova anketa ima veze sa "aktulenom" prepirkom zasto se ne ide na tekme KK-a Smile . Da se potvrdi prica da su Delije prvenstveno navijaci FK-a (kao sto general rece).
Po dosadasnjim rezultatima ankete General je definitivno upravu.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop