DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Poruka za Delije
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Anonymous
Guest





PostPosted: 24 Nov 2004 15:48    Post subject: Poruka za Delije Reply with quote

Posto sam pazljivo pro;itao sve sto ste pisali povodom fudbalske utakmice Buducnost - Crvena Zvezda nisam mogao da se suzdrzim a da ne kazem neke stvari.
***Sad pricam kao Srbin i kao navijac:
1. Varvari su navijacka grupa koja se sastoji i iz Srba i iz Crnogoraca. Zato smo u proslosti imali neke medjusobne sukobe koji su sada sanirani. To nije slucaj sa Delijama i Grobarima ali i ostalim navijackim grupama u Srbiji gdje su svi Srbi pa ste bar povodom toga slozni.
2. Sto se tice navijanja Varvara u PG. Vodja Varvara koji je inace Srbin po opredeljenju je stavio do znanja prije utakmice svim navijacima da se ne smiju cuti takozvane USTASKE pjesme, jer je bio slucaj na utakmici sa Partizanom da se na skandiranje Grobara "Srbija, Srbija" cula jedna grupa Varvara kako uzvikuje "Na kurac, na kurac...". Toga na utakmici sa Zvijezdom nije bilo i niti ce vise ikad biti kad su u pitanju Varvari. Ipak desio se sledeci incident: U nekoj manjoj tuci Varvara i Delija prije utakmice u centru grada uzeto je nekoliko salova a na jednom od njih je pisalo "Srbija". Kako je sav "ratni plijen" trebao da bude spaljen, spaljen je i pomenuti sal. Neko od novinara ili mozda navijaca je to slikao i poslao na Internet pa je ispalo da Varvari namjerno pale salove na koje pise "Srbija" sto nije istina. Da smo mi (vodje Varvara) znale da na jednom od salova pise "Srbija" sprijecili bi spaljivanje.
3. Dosije "Suzavac": E ovo je posebna tema. Navijanje i koreografija na utakmici sa CZ je planirana nekoliko nedelja i trebala je da bude navijacki spektakl sto Varvara tako i Delija. No desilo se nesto nevjerovatno. Medju dimnim bombama kojih je bilo 7 podmetnuti su (namjerno ili ne ja ne znam) 2 suzavca. Vi kazete da su baceni namjerno. PA LJUDI NISMO MI LUDI da suzavce zapalimo sebi ispred nosa i da pokvarimo KOREO koji smo planirali toliko dugo!!!
4. Sve ovo je dovelo do velikog meteza na tribinama i na terenu i jedan od Varvara je to iskoristio i ukrao transparent "Vukovar". Transparent nije spaljen iz postovanja prema pomenutom gradu i dogadjaju koji se tamo desio i ako Delije iskazu zainteresovanost transparent ce BITI VRACEN.
5. Na kraju veoma sam iznenadjen pisanjima pojedinih Delija na ovom forumu koji nas porede sa Hrvatima (citaj ustasama)! Pa kako vas nije SRAMOTA. Odakle tolika MRZNJA prena CG-orcima jebote ne mogu da VJERUJEM!!! Jednostavno nisam to ocekivao od BRACE SRBA.
***A SAD govorim samo kao NAVIJAC tj. VARVAR: Bilo koja navijacka grupa koja doce u PG neka ne racuna na "med i mlijeko". Svima (Delije,Grobari,...,Gusari iz Budve, Niksicani...) ce biti priredjen PAKLEN DOCEK tj. dodjite u sto VECEM broju jer batine nece izostati. Varvari postoje od 1986 i konacno su se uozbiljili. Ovim zavrsavam i RESPECT za Delije iz BG-a koji su dosli u znacajnom broju za razliku od Grobara od kojih je dosla tek par IRR-ovaca.
Back to top
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 24 Nov 2004 17:20    Post subject: Reply with quote

Na utakmici u Podgorici nisam bio (slava, sveti Arhangel Mihajlo), tako da necu pricati o desavanjima na stadionu I oko stadiona, ali cu ti reci neke stvari koje ce tebe kao jednog od vodja varvara (kako sam kazes) sigurno uvrijediti.

Jebem ti ja navijacku grupu u kojoj polovina hoce da pali shal na kome pise Srbija, a ova druga polovina zatvara oci na to. Da, vi ste zatvorili oci na to spaljivanje!
Spaljivali ste sal Srbija I protiv grobara, jeste I tada istu pricu furali.

Da li ste vi toliko velika navijacka grupa da ne mozete da istrebiti kukolj iz prvih redova?

Na pricu da je neki indijanac, seljak zapalio taj sal se ne mozete oslanjati jer vi niste toliko velika navijacka grupa pa da gomila ljudi iz raznih pizdi materinih dodje da navija na vasu tribinu. Sal je zapaljen od strane ljudi iz vase prve ekipe, vasih prvih 100, 200..koliko vas ima..a to je sramota iz raznoraznih razloga (politickih, istorijskih, moralnih..)

Pitas se zasto toliko mrzimo vas..pa BRATE mi SRBI ne mrzimo nikoga ko ne mrzi nas! Mogao bih ja tebe da pitam zasto vi toliko mrzite nas!?! Pa ja zadnje dvije godine idem u Tursku na ljetovanje, a znas zasto? Pa niko me ne mrzi zato sto sam Srbin, a u vasoj CG smetaju tri prsta dignuta u kafani! E pa jebem ti ja drzavu u kojoj se ne smiju dici tri prsta, jebem ti ja narod kome ta tri prsta smetaju.

Odrekli ste nas se! A moras priznati da mnogo boli kada ti BRAT okrene ledja!

Sto se tice tih tvojih navijackih stavova, drago mi je da je nasa liga dobila jos jedno vruce gostovanje. Nadam se da ce ih biti i u narednom periodu (ako se ne odcijepite).

Slozio bih se sa tobom da je glupo porediti desavanja na stadionu pod goricom sa maksimirom.to malo nije normalno.

PS. Ovo ti je napisao SRBIN navijac, simpatizer kako za koga!
Back to top
View user's profile Send private message
eNerGY+
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Nov 2004
Posts: 66
Location: New York City&Bar

PostPosted: 24 Nov 2004 18:26    Post subject: Reply with quote

JA BIH SE SLOZIO SA RADOVANOM JER VEC I PTICE NA GRANAMA ZNAJU DA SE VODI VELIKA POLITIKA KOJA ZAGOVARA ODVAJANJE CRNE GORE OD SRBIJA.TAKODJER CRNOGORSKI ZVANICNICI ZELE PRIJATELJSTVA SA ALBANIJOM,HRVATSKOM I NARAVNO FEDERACIJOM.TU STOJI I FAKT DA SE VELIKI BROJ SRBA CRNOGORACA I CRNOGORACA PROTIVI TAKVOM RJESENJU Very Happy STO ME CINI SRETNIM.STO SE TICE SAME TEKME BILO JE PRAVO LUDILO I VOLIO BIH DA TAKVIH TEKMI IMA STO VISE.OVOM PRILIKOM POZDRAVIO BIH SVE DELIJE A POSEBNO DELIJE IZ BARA CIJI SAM CLAN BIO,PRIJE ODLASKA PREKO BARE.
_________________
Srbija,Republika Srpska,Crna Gora,Kosovo,Republika Srpska Krajina,Ridgewood NY...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 24 Nov 2004 18:37    Post subject: Reply with quote

Mislim da je bilo stvarno malo preostrih reci ovih dana. Politiku vladajuce klike u CG ne treba generalizovati. Verujem u iskrenost reci ovog Podgoricana i Srbina kako je sebe nazvao. Meni je skroz OK a kako sam cuo stvarno nije bilo nista protiv Srba skandirano. Shvatimo ovo kao radjanje jedne mozda dobre grupe koja je neprijateljski raspolozena prema nama(sto je takodje navijacki ok)
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 24 Nov 2004 18:51    Post subject: Reply with quote

Tima wrote:
Shvatimo ovo kao radjanje jedne mozda dobre grupe koja je neprijateljski raspolozena prema nama(sto je takodje navijacki ok)

Normalno da je ok, kakva bi nasa navijacka scena bila kada bi incidenti bili samo na derbiju... hvala Bogu, sto neko rece, da se pojavilo jos jedno potencijalno vruce gostovanje i to je lepo jer, maltene na prste jedne ruke mozes prebrojati klubove koji imaju svoje navijace, a to je veoma tuzno, zato ce mi svako osnivanje ozbiljne navijacke grupe u SCG goditi...
Sto se tice vracanja zastave, sada pricam u svoje ime, mislim da ne trebate da je vratite, uzeli ste je kako-tako i gotovo, neko rece da je delom i nasa greska i to je neko iskoristio tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
Struja
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 39

PostPosted: 24 Nov 2004 20:48    Post subject: Reply with quote

eNerGY+ wrote:
JA BIH SE SLOZIO SA RADOVANOM JER VEC I PTICE NA GRANAMA ZNAJU DA SE VODI VELIKA POLITIKA KOJA ZAGOVARA ODVAJANJE CRNE GORE OD SRBIJA.TAKODJER CRNOGORSKI ZVANICNICI ZELE PRIJATELJSTVA SA ALBANIJOM,HRVATSKOM I NARAVNO FEDERACIJOM.TU STOJI I FAKT DA SE VELIKI BROJ SRBA CRNOGORACA I CRNOGORACA PROTIVI TAKVOM RJESENJU Very Happy STO ME CINI SRETNIM.STO SE TICE SAME TEKME BILO JE PRAVO LUDILO I VOLIO BIH DA TAKVIH TEKMI IMA STO VISE.OVOM PRILIKOM POZDRAVIO BIH SVE DELIJE A POSEBNO DELIJE IZ BARA CIJI SAM CLAN BIO,PRIJE ODLASKA PREKO BARE.


Back to top
View user's profile Send private message
eNerGY+
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Nov 2004
Posts: 66
Location: New York City&Bar

PostPosted: 24 Nov 2004 20:51    Post subject: Reply with quote

STA TO TREBA DA ZNACI?
_________________
Srbija,Republika Srpska,Crna Gora,Kosovo,Republika Srpska Krajina,Ridgewood NY...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
икс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 506

PostPosted: 24 Nov 2004 22:03    Post subject: Reply with quote

Pa....mislim da je ocigledno.... Very Happy Very Happy
Caps Lock----velika slova.....
aj poz! Razz
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 24 Nov 2004 22:12    Post subject: Reply with quote

Glupo od tebe strujo na onoj slici.

Svaka cast ovom varvaru na postu. Moji kumovi, prijatelji i rodjaci su poreklom iz crne gore i svi su srbi. Srbi iz crne gore. 800 godina nas ima u crnoj gori. Milo pravi dosta problema i svakako kad bi ga oterali dosla bi nova prosrpska vlast i tako bi sigurno usvojili novu zastavu i himnu (boze pravde & crveno plavo bela). Mnogi u Evropi retko kazu za SCG nego svi kazu Srbija jer ipak mi smo glavni. Znam jednog grobara iz kolasina koji je veliko srbin (bas za veliku srbiju). Ali mi je rekao da mora da glasa za Mila da ne bi izgubio posao, a u kolasinu se zna ko je glasao. To nije realno stanje u crnoj gori.

Ja tesko mogu da zamislim nekog u crnoj gori, upoznam nekog muslimana ili katolika, ja ga pitam sta si, on mi kaze da je ili katolik ili musliman po veri a po naciji crnogorac. E pa takva govna su crnogorci i jos ono malo sto se nalazi u cetinju, podgorici i tuzima. Tako da ne treba globalizovati.

U sutomoru (fratello), i budvi se pustaju srpske/patriotske pesme i SVI U KAFICU SU SA TRI PRSTA I NA STOLOVIMA, samo da se zna. I to u jeku sezone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 24 Nov 2004 22:23    Post subject: Reply with quote

Barbarian_pg je u MNOGIM stvarima u pravu...

Kakva je nasa i nasta lici scena navijacka?

Drago mi je da se nesto desava i poza Beogradom izuzev kada gostuje "neko"u N.Pazaru i co.
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 24 Nov 2004 22:50    Post subject: Reply with quote

eNerGY+ wrote:
STA TO TREBA DA ZNACI?


To treba da znaci da se ne koristi Caps Lock kada se kuca tekst. Kada se pise velikim slovima to znaci da zelis nesto da naznacis ili da vices, i smatra se nekulturnim kada se koriste samo veliak slova.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 24 Nov 2004 22:53    Post subject: Reply with quote

Ne razumem zasto ljudi u ovom primeru (a i stalno) politizuju celu stvar, bila je tekma, na forumu Navijacke price komentarisite tu utakmicu navijacki!!
Politiku mozete ostaviti za druge stranice i forume koji se bave time..
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 24 Nov 2004 23:01    Post subject: Reply with quote

Kiza Lionac wrote:


U sutomoru (fratello), i budvi se pustaju srpske/patriotske pesme i SVI U KAFICU SU SA TRI PRSTA I NA STOLOVIMA, samo da se zna. I to u jeku sezone.

Da u jeku sezone kada je 70% turista iz srbije (Vecina Srbi), 20 % iz RS (Svi Srbi), 10% stranci(makedonci, bosnjaci, siptari I po koji njemac).

Moj prijatelj je u Becicima u nekoj sugavoj diskoteci, prije jedno 4 godine, digao tri prsta I zaglavio u stanici. Konobari zvali muriju, murija uletila u diskoteku, prvo su ga prebili (bio je pijan, opirao se) strpali u dzip I odveli u (ne)poznatom pravcu. Bio je septembar mjesec. Gomila siptara u diskoteci.

Kada vecina crnogoraca (a ima ih dovoljno pravoslavnih da budu vecina) kaze ne zelimo odcijepljenje, jer srbi su nasa braca tada cu I ja promjeniti misljnje o crnogorcima (pravoslavnim). Sad ce referendum uskoro pa cemo vidjeti.

Skrenuli smo u neke politicke teme, I ja cu zavrsiti sa ovim postom sto se tice politickih ne suglasica na ovom topicu.

A ovaj Varvar je bio iskren, niko ne pogovara. Zelim da vjerujem da im je neko podvalio suzavac....ali paljenje shala SRBIJA je tuzno i boli mene kao Srbina a nadam se i njega kao pravoslavnog crnogorca (SRBINA). Da su taj shal zapalili hrvati bolio bi tuki, ali kada to rade crnogorci onda je to tuga.
Zamisli u Banjaluci Vulturesi zapale shal Srbija...za mene kao srbina iz RS to bi bilo porazavajuce, tragicno.
Back to top
View user's profile Send private message
eNerGY+
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Nov 2004
Posts: 66
Location: New York City&Bar

PostPosted: 25 Nov 2004 00:10    Post subject: Reply with quote

A KO KAZE DA NISAM HTEO SVE DA NAGLASIM ?U Fratellu se pusta srpska muzika i dizu tri prsta zato sto taj lokal drzi delija iz bara tj jedan od osnivaca Delija BaR. Cool Pozdrav za sve delije Very Happy
_________________
Srbija,Republika Srpska,Crna Gora,Kosovo,Republika Srpska Krajina,Ridgewood NY...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Krta011
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Sep 2004
Posts: 16
Location: Dorćol

PostPosted: 25 Nov 2004 09:47    Post subject: Reply with quote

Zato toliko buke i galame oko glupih tema!? Ja sam lično jo 1988 prisustvovao sceni u Budvi gde je čuvar parkinga buio gume na kolima BG registracija Rolling Eyes , i velikoj tuči u diskoteci Avala koja je započela zbog toga to su 6 hrabrih metana startovali momka sa devojkom iz Bgd-a, ali su se malo zeznuli u proceni jer je momak bio krajnje zajeban lik pa su dvojca zavrila u kritičnom stanju... Sve je to bio standardni tretman za nas Beogradjane, jer su nas mrzeli svuda... A to je primitivnija sredina, to je bilo gore... Par puta sam jedva izvukao ivu glavu po selendrama irom nae Srbije, tako da me ne iznenadjuje to smo imali isti tretman i u "bratskoj" Crnoj Gori... Nema tu mnogo politike, nego kompleksa nie vrednosti i elje za emancipacijom (koja se naravno dokazuje na pogrean način jer ti divljaci ne znaju za bolje). Zato mene tako boli k***c za Crnu Goru, a realno i za većinu mesta u Srbiji!!! Meni je u srcu samo jedan grad - Beograd!!! i naravno jedna Crvena Zvezda iz Beograda!!!
_________________
"Willing is not enough - we must do!" - Bruce Lee
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop