DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zandarmerija?!
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pretorijanac
ДЕЛИЈА


Joined: 05 May 2003
Posts: 214
Location: Republic of Bele Vode

PostPosted: 22 Oct 2004 19:52    Post subject: Reply with quote

ma sve je ovo za kurac....jos malo pa ce nekom pacijentu da pukne film zbog ovakvih stvari pa ce sacmarom da prangija po zandarmeriji dok ga ne upucaju...samo tako nesto cekam...tek onda ce da bude njesra...


balkane balkane moj......
_________________
___КЛАН99 ДИЗЕЛ ОРГАНИЗАЦИЈА врачамо на пут српску генерацију сви полако улазе у дизел организацију___
Back to top
View user's profile Send private message
Ћира.Петровгр
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Dec 2002
Posts: 75
Location: ЗРЕЊАНИН

PostPosted: 23 Oct 2004 10:29    Post subject: Reply with quote

Danas u Kuriru ogroman naslov :

POVREDJENI DECAK NIJE MOJA BRIGA - ovo je izjavio komandant ili nacelnik ili kako vec te "specijalne" jedinice ..... Vladimir Bozovic ....

Gospodine Bozovicu ... molim Vas da nama , navijacima Zvezde objasnite cija je briga ranjavanje 15-godisnjeg decaka , molim Vas da pojasnite ( po slikama decaka koje smo videli ) kako decko koji nema vise od 15 godina i vise od 50-60kg moze da povredi vaseg "visoko obucenog specijalca" koji je opremljen kao da upravo krece u rat a ne na fudbalsku utakmicu .....

Molim Vas da nam objasnite a cija briga je kada vasa jedinica prekoraci ovlascenja , cija je briga kada jedan momak od 15 godina ostane bez pola obraza i ako operacija uspe u najboljem slucaju 90% levog obraza ce vratiti funkciju , znaci u svakom slucaju ostatak zivota momku ce biti delimican invaliditet !

Molim Vas da nam objasnite ko je naredio akciju u Vrscu i ko je naredio da se svako ko se javi u Bolnici u Vrscu automatski ispise krivicna prijava zbog napada na policajca ( moj drug je dobio prijavu kada se javio kod doktora za utvrdjivanje telesnih povreda ) , molim Vas da nam kazete kako to da je 90% policajaca u Vrscu dobilo uniforme od zandarmerije NS i BGD i glume zandare a u stvari su obicni policajci koji sprovode svoj plan osvete ka navijacima Zvezde !

Molim Vas da nam objasnite kako i kada se primenjuju sredstva prinude ( u Vojsci sam bio u Policiji ... i znam vrlo dobro , zato nemojte da lazete ) vec sve iskreno ... ( ako u opste znate sta znaci iskreno )

Recite nam da li imate dete ? da li i ono ide nekada na utakmice i kako bi Vi reagovali da Vam jedan pomucen um policajca ili zandara ili kako vec obogalji vase dete ili dete vase setre,brata,komsije nekog vaseg rodjaka ... da li bi onda bilo vasa briga ? ili bi i onda u vasoj glavi policajca bilo mutno i sve radili po PS-u ? Imate li u opste vise osobine obicnog coveka , gradjanina Srbije koji se vec 15 godina bori sa vama i vama slicnima , da li se ikada poistovecujete sa istim tim gradjaninom Srbije koji se vec 15 godina trudi da prezivi , da li vidite da je porodica tog decka izbegla sa Kosova , da je otac tog momka sacuvao glavu i zivote svoje familije a onda neki krvolocni zandar , nabedjeni zandar obogalji bukvalno dete i srusi snove decka o karijeri pilota .

E moj gospodine Bozovicu ... BRUKA ....
Nadam se da nespavate lepo .... iskreno se nadam !!!!
_________________
Jа сам године , провео са тобом
Теби дао све , за Tебе живео !
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 23 Oct 2004 11:00    Post subject: Reply with quote

Ciro, ne bih da ti protivurecim jer o ovom dogadjaju razmisljamo i osecamo iste stvari. Ipak, ako sam dobro razumeo tog Bozovica (Vladimir Bozovic, generalni inspektor MUP-a Srbije) koji je juce nesto pricao pred TV kamerama, on nije nadlezan u ovom slucaju. Bar ne, za sada.

Kako je sam rekao (ako sam dobro ukapirao) tek kada dodje do potrebe za objasnjavanjem detalja akcije "staresina koji je komandovao zandarmerijskom jedinicom podnosi izvestaj nacelniku Zandarmerije", a sledeca instanca je ministar policije. E sad.. posto naravno, ni ti, ni ja, ni mnogi drugi ne znaju koja je tacno u takvim slucajevima funkcija gen. inspektora MUP-a, on je to ukapirao - pa je najavio da ce uskoro poceti deljenje brosura u kome ce se gradjanima pojasniti funkcija te kancelarije, kao i nacini podnosenja prijava protiv pripadnika policije koji prekorace ovlascenja.

No, ako gos'n Bozovic (koji me je, licno, odusevio u par navrata kada je pre dolaska na tu funkciju odjebavao sve zive strane diplomate koje su mu solile pamet dok je radio u onom koorinacionom centru za Kosovo i Metohiju) ako misli da cemo mi cuteci cekati da on deli brosure i zaboraviti sta se desilo malom Milanu Vasicu, grdno se prevario... i on, i onaj koji je petnaestogodisnjaku pucao u glavu.


P.S. Ovo pronadjoh na srpskim sajtovima na pomenutu temu "funkcija Generalnog inspektora MUP-a":
http://www.mup.sr.gov.yu/domino/upoznaj.nsf/mesto-i-uloga
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/D04102206.shtml
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
КББ
Guest





PostPosted: 23 Oct 2004 14:10    Post subject: Reply with quote

kiki wrote:
Mislim da je murija na neki nacin vec reagovala.
Utakmicu Zvezda-Split nije obezbedjivala zandarmerija (za razliku od utorka) vec oni drugi Laughing (ne znam kako se zovu, bili su pre zandarmerije).
Da li je ovo na neki nacin priznanje greske ili samo zele da ih malo povuku dok se ne slegne prasina?


Zandarmerija obezbedjuje samo derbije i utakmice visokog rizika, a ne obicne utakmice kao sto je split
Back to top
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 23 Oct 2004 17:45    Post subject: Reply with quote

KBB wrote:
kiki wrote:
Mislim da je murija na neki nacin vec reagovala.
Utakmicu Zvezda-Split nije obezbedjivala zandarmerija (za razliku od utorka) vec oni drugi Laughing (ne znam kako se zovu, bili su pre zandarmerije).
Da li je ovo na neki nacin priznanje greske ili samo zele da ih malo povuku dok se ne slegne prasina?


Zandarmerija obezbedjuje samo derbije i utakmice visokog rizika, a ne obicne utakmice kao sto je split

Pa nije da nije split mec visokog rizika, ipak su to hrvati, da se igrao u subotu, sigurno bi bio prozvan pod ''problematican'', koliko ja znam do prosle godine su mecevi sa svim hrvatskim timovima bili visokog rizika...
Back to top
View user's profile Send private message
RedLeo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Aug 2004
Posts: 84
Location: Belgrade

PostPosted: 23 Oct 2004 19:35    Post subject: Reply with quote

Uz svo poštovaje našega brata sa Severa koga je žandar "rikošetom " pogodio! Ovolika prašina, ne bi se sa poda, ni milimetar digla, da je bio običan navijač, u smislu da nije pitomac VA!
Dobro upućeni znaju koliko nas je za proteklih 10tak godina dolazilo kući što sa gostovanja što sa BG tekmi u podlivima, ranama, prelomima nastalim čizmom, pendrekom, "rikošetom"...
Prvi zvanično poginuli navijač na derbiju pokojni Stevke je ušao u maricu živ! A u stanicu tadašnje-milicije je kao ušao mrtav bolje rečeno izašao! Ima tu još dosta toga ali....
Svi mi znamo odakle kreće svo nezadovoljstvo u društvu. Zato je bolje sprečiti nego lečiti! Zna se ko se ovde sprečava i ko će da ide da se leči..

Ne davno sam snimao jednu emisiju gde su bili prisutni pripadnici žandarmeriji i vojske, moram vam reći da je vojska ogorčena u pm. Svesni su greške ali sa distancom. A i sami znate da on nije smeo tu da se nalazi jer je vojsci strogo zabranjen pristup takvim manifestacijama.

Želim našem bratu MILANU da što pre izleči junačke rane!
_________________
Док срце куца у нама ти ЗВЕЗДО ниси сама...
Back to top
View user's profile Send private message
Colombia
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Jul 2004
Posts: 21

PostPosted: 23 Oct 2004 19:41    Post subject: Reply with quote

Pisu li murkani izvestaj sa ratista u Iraku ili sa derbija, kada jos nije gotov?!? Shocked
Dokle cemo da ih cekamo? Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
KOHAH
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 304
Location: Београд

PostPosted: 23 Oct 2004 23:34    Post subject: Reply with quote

Данас су били на Маракани против куљана, а нису били против сплићана? Ко ту кога зове и ко процењује ризике?
Ја се само надам да се овај последњи догађај са малим Миланом неће завршити као и сви претходни догађаји, заташкавањем. Знате оно свако чудо три дана. Новинарчићи мало пишу о томе, а онда једног дана само више нема текстова ни шта је било ни докле је стигло, само мук. То се десило и са нама, мало приче о Вршцу и крај. Има ли неко да је поднео тужбу, да је нешто покушао. Да ли се жалио на пресуду исл. Question
Једном ће крај жандарима доћи, а од нас зависи оће ли то бити пре или касније Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 24 Oct 2004 07:01    Post subject: Reply with quote

Možemo li bataliti irelevantne stvari kao što je glupost tipa "pitomac vojne akademije ne može da ide na utakmice", pošto mi to zvuči baš sumanuto. Mislim, jel im brane i u galerije i muzeje, ili samo na sportske priredbe?
Tu, i sve ostale slične stvari treba zaboraviti da bi se naglasila poenta ,koju ćemo ponavljati dok je svaki građanin Srbije ne bude znao:

Srbi, vi živite u državi u kojoj je najmoćniji onaj čovek koji ima pištolj!!!
Vlast u ovoj državi je apsolutna, što znači: Kad je jednom do'vatiš, onda određuješ svaki detalj života svojih podanika. Npr. ti si taj koji odlučuje da li je onaj koji gleda koncert Zdravka Čolića dobar građanin, a onaj koji na istom mestu prati fudbalski klub - nije!
Tužilaštvo, policija, tajna policija, žandarmerija... Sve su to međusobno povezane organizacije, pa nije lepo da se međusobno tužakaju i upiru prstom jedni na druge. Svi koji rade za državu trebalo bi da ćute i rade, a ostali - da ćute i plaćaju porez. Najluđa stvar u svemu je kad ti neko da pare, pa ti tim parama kupiš metak kojim mu osakatiš ili ubiješ dete.
P.S. Zamislite se nad činjenicom da se svaka stranka u vladi otima upravo za mesto ministra policije.Pa to bi trebalo da je najmanje atraktivno mesto u vladi - ali kad imaš muriju, onda je najjača mafija tvoja, pa ostali mogu da sisaju
P.P.S. Sorry što sam malo konfuzan, ali skoro sam zaplakao kad sam pročitao onaj intervju sa Milanovim ćaletom.
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 24 Oct 2004 09:25    Post subject: Reply with quote

RedLeo wrote:

A i sami znate da on nije smeo tu da se nalazi jer je vojsci strogo zabranjen pristup takvim manifestacijama.



Moj brat je prije 4 godine zavrsio vojnu akademiju, oni su imali besplatan ulaz na stadion JNA.
Znaci on je bio na nekoliko utakmica partizana (da, moj brat simpatise partizan icon_zid , mozda zato i nismo u najboljim odnosima) na koje je usao samo sa onom vojnom knjizicom ili kako se vec zove.
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 24 Oct 2004 09:49    Post subject: Reply with quote

upravo sto je radovan napisao smeo je da ide na utakmicu, vikend je bio, i ne samo to nego pripadnici vj, ranije jna, imaju slobodan ulaz jer je to stadion vojske, koji su oni njima dali ili sta vec.to nije problem, problem moze da nastane ako se ustanovi da je stepen povreda takav da on ne moze da nastavi sklolovanje u v.gimnaziji, e to je problam.
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 24 Oct 2004 10:33    Post subject: Reply with quote

Mozda zabrana odlaska na stadion vazi samo za pitomce koji navijaju za Zvezdu Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
KOHAH
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 304
Location: Београд

PostPosted: 24 Oct 2004 10:34    Post subject: Reply with quote

Браво ЂолеРејецт Exclamation , то је то.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 26 Oct 2004 04:41    Post subject: Reply with quote

KBB wrote:
Zandarmerija obezbedjuje samo derbije i utakmice visokog rizika, a ne obicne utakmice kao sto je split

Mozda, ali onda je utakmica protiv Sirokog bila utakmica viskokog rizika posto su je oni obezbedjivali. Igrala se u utorak, a protiv Splita u cetvrtak (nedelja posle derbija).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 26 Oct 2004 05:33    Post subject: Reply with quote

Blic 26.10.2004.

Nema zvanične verzije ranjavanja navijača

Milan Vasić koji je pretprošle subote teško povređen gumenim metkom ispaljenim iz puške jednog od pripadnika Žandarmerije koji su obezbeđivali javni red i mir na večitom derbiju stabilno je, ali on još nije operisan. Razlog za odlaganje operacije na još dva dana jeste Vasićeva povišena temperatura. Operacija će biti obavljena čim se temperatura obori na normalu.

- Vasiću je oštećena grana živca lica, a mi takve vrste povreda kvalifikujemo kao teške telesne povrede - kaže za „Blic“ prof. Nebojša Jović, načelnik odeljenja maksilofacijalne hirurgije VMA.

Prof. Jović je istakao i da se ne može sa sigurnošću reći da li je rekonstrukcija živca moguća, te da je najbolje sačekati da se prvo obavi operacija.

Izveštaj o ovom incidentu još nije dostupan javnosti. Drugo opštinsko tužilaštvo od policije je zatražilo izveštaj o tome kako je Vasić povređen, ali zvanične verzije još nema.

M. P.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop