DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zandarmerija?!
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
радула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Feb 2003
Posts: 514
Location: 3. полувреме

PostPosted: 21 Oct 2004 19:25    Post subject: Zandarmerija?! Reply with quote

Znamo svi vec da oni ne nose nikakve znacke. Ne znam sta bi se desilo da je kojim slucajem Milan ubijen, a nije bilo daleko od toga.
I tako raspitam se ja i saznao sam, oni ne nose znacke jer ih NEMAJU Shocked Da je ubijen isto bi bilo. I da, ovaj sto je pucao je PRIPRAVNIK koji se eto tako usrao, i ispalio je neki trodelni gumeni metak detetu u glavu, sto je cuo sam bolja varijanta. To djubre ima 22 godine. Eto toliko ako nesto saznam jos javicu, a ovo bi svakako moglo pomoci.
_________________
ту без обзира на све
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 21 Oct 2004 19:33    Post subject: Re: Zandarmerija?! Reply with quote

radula wrote:
Znamo svi vec da oni ne nose nikakve znacke. Ne znam sta bi se desilo da je kojim slucajem Milan ubijen, a nije bilo daleko od toga.
I tako raspitam se ja i saznao sam, oni ne nose znacke jer ih NEMAJU Shocked Da je ubijen isto bi bilo. I da, ovaj sto je pucao je PRIPRAVNIK koji se eto tako usrao, i ispalio je neki trodelni gumeni metak detetu u glavu, sto je cuo sam bolja varijanta. To djubre ima 22 godine. Eto toliko ako nesto saznam jos javicu, a ovo bi svakako moglo pomoci.

Ima i prezime pod hitno, i da taj koji ti je to rekao moze da izadje da posvedoci...
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 21 Oct 2004 20:42    Post subject: Reply with quote

Slusajte deo texta iz sutrasnjeg "Blica" :

Uslovi i način upotrebe sredstava prinude u policiji inače su regulisani pravilnikom po kome su kao vrste prinude navedene: fizička snaga, lisice, službena vozila, psi, konjica, barikade, hemijska sredstva i vatreno oružje.

Puške sa gumenim mecima, po pravilima službe, mogu da se upotrebe samo po komandi starešine, što, kako „Blic“ nazvanično saznaje, u slučaju kada je na derbi utakmici povređen Milan Vasić, nije bilo naređeno.

Do upotrebe gumenih metaka, tvrdi izvor „Blica“, došlo je u trenutku kada je grupa od stotinak „delija“ krenula ka pripadnicima Žandarmerije, koji su obezbeđivali derbi.

- Žandarmi su zapucali u njihovom pravcu, ali ciljajući „delije“ u stomak i donje delova tela. Vasić je, najverovatnije, instinktivno reagujući čučnuo, pa je umesto u donji deo tela, pogođen u glavu - kaže izvor „Blica“. Shocked

O upotrebi sredstava prinude, izveštaj se, po pravilu, podnosi starešini koji ga daje „na ocenu“ načelniku Resora javne bezbednosti. Unutrašnja kontrola, odnosno generalni inspektor pokreće istragu u slučaju da ne bude zadovoljan ocenom o opravdanosti upotrebe sredstava prinude.

Dokle je stigla istraga u ovom slučaju, zasad nije saopšteno.

Murija cuti o ovom incidentu vec nedelju dana. Poceli su da prebacuju "loptice." Prvo su se izjasnili da se incident uopste nije desio, zatim da je pucano u vazduh, i sada ova najnovija izjava anonimusa nije naredjeno ali je ciljano u stomak...NECUVENO! Embarassed
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Anonymous
Guest





PostPosted: 21 Oct 2004 21:05    Post subject: Reply with quote

Quote:
Do upotrebe gumenih metaka, tvrdi izvor „Blica“, došlo je u trenutku kada je grupa od stotinak „delija“ krenula ka pripadnicima Žandarmerije, koji su obezbeđivali derbi.


tuga ... Embarassed
Back to top
bucher
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Jun 2003
Posts: 22
Location: КРАЉЕВО

PostPosted: 21 Oct 2004 21:20    Post subject: Reply with quote

Brate aj daj jebote ko da ce deca da krenu prema Zandameriji i da ih napadnu Exclamation Steta sto je sve to duzno a nije smesno Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 21 Oct 2004 21:24    Post subject: Reply with quote

Ima i ovo (Novosti) :

U izveštaju policije koji je povodom ovog incidenta dostavljen Drugom tužilaštvu, ne piše ni kako je, niti čime Milan povređen. Zamenik tužioca Zoran Jakovljević, zatražio je od Generalnog inspektorata Resora Javne Bezbednosti, koji kontroliše zakonitost rada MUP, informacije o tome da li je žandarmerija upotrebila prekomernu silu i ko je učestovao u incidentu. Ovaj izveštaj očekuje se u najkraćem roku.

...- Kada je reč o samoj povredi, ne možemo da tvrdimo da je posledica udara gumenog metka - izjavio je profesor doktor Nebojsa Jović!
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радула
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Feb 2003
Posts: 514
Location: 3. полувреме

PostPosted: 21 Oct 2004 21:43    Post subject: Reply with quote

He, he Neso mnogo si naivan. Pa i da znam ime te nesrece koja je ispalila metak 100% ga ne bi rekao. Pre svega nikada nisam bio cinkaros, a i to bi upropastilo samo jednu budalu vise, ovaj decko bi eventualno imao neku satisfakciju. S druge strane, meni smeta sistem kom je potrebna takva jedinica, a njeni clanovi su likovi koji su u njoj najcesce zbog dobre plate i jer ne znaju nista drugo da rade. Za njegovu tuzbu ime mu takodje nije potrebno jer ce tuzba biti protiv policije, odnosno protiv Republike Srbije. Smeta mi isto sto nije briga i te njihove 'unutrasnje kontrole', i sto niko nece 'svoga coveka' uvaliti u govna. Ako sa druge strane, pogledamo ko je ministar policije (covek koji je iz 'decackog nestasluka' u 23. godini provaljivao trafike) i minsitar pravosudja(Slobin kadar) mozemo biti srecni sto se 'samo' na ovome zavrsilo, i zabrinuti sta nas ceka.
Topic sam postavio samo zbog toga da bi ljudi videli kakva organizacija upravlja nasim zivotima na stadionima.

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA!
_________________
ту без обзира на све
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 21 Oct 2004 22:20    Post subject: Reply with quote

radula wrote:
S druge strane, meni smeta sistem kom je potrebna takva jedinica, a njeni clanovi su likovi koji su u njoj najcesce zbog dobre plate i jer ne znaju nista drugo da rade.


to
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 21 Oct 2004 22:29    Post subject: Reply with quote


Ko je sledeci..
Hemofarm-Zvezda
Vise od 20 povredjenih, medju kojima i deca, nekoliko zadrzanih u bolnici, svi goloruki i to nije prekomerna upotreba sile?

Zvezda-Zenit

partizan-Zvezda


Sta drugo reci vec: IDITE NA KOSOVO!!

_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 22 Oct 2004 04:48    Post subject: Reply with quote

Mislim da je murija na neki nacin vec reagovala.
Utakmicu Zvezda-Split nije obezbedjivala zandarmerija (za razliku od utorka) vec oni drugi Laughing (ne znam kako se zovu, bili su pre zandarmerije).
Da li je ovo na neki nacin priznanje greske ili samo zele da ih malo povuku dok se ne slegne prasina?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 22 Oct 2004 04:59    Post subject: Reply with quote

Quote:
vec oni drugi


A ni oni ne nose znacke... pa sta je to ? Epidemija ili hronicna nestasica policijskih znacaka? Mozda im je neko ukrao ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 22 Oct 2004 05:46    Post subject: Reply with quote

"Dok navijači tvrde da je policija napala bez razloga, oni koji su utakmicu gledali preko monitora iz štaba, tvrde da su čuvari reda imali povoda da reaguju. Prema našem izvoru, grupa navijača Crvene zvezde, koja je pristizala velikom brzinom, pokušala je silom da uđe na "sever". Policija ih je relativno lako, samo guranjem, sprečila.
U jednom trenutku, objektiv kamere "uhvatio" je grupu "delija" sa desne strane, kada je jurnula na pripadnike MUP. Oni su se odmah "latili" pendreka i suzavca. Među navijačima je bio i student vojne gimnazije Milan Vasić (15). Nastala je pometnja. Gumeni metak, koji je ispalio pripadnik žandarmerije pogodio je dečaka u lice. Obliven krvlju pao je na zemlju, a do dolaska Hitne pomoći, zbrinuli su ga, upravo pripadnici žandarmerije."

Sta kazete na ovaj deo texta? "Zbrinula ga upravo zandarmerija?" Embarassed
Inace imali su razloga da reaguju (iako nije bilo naredjeno) jer su se navijaci zoljama zaleteli na njih a do tada su nam sprecavali ulazak samo guranjem! Haha. Ej, imala sam i ja zelju da se zaletim na svinju koja legla preko stita da gnjeci ljude ali nazalost u onoj guzvi nisam mogla ni malim prstom da mrdnem.

Zaista na Splitu nije bilo Zandarmerije i cim ih nema sve je ok. Navijaci su opusteni i mogu da se posvete navijanju. Nasa murija se korektno ponasa i ne vidim razlog da nam salju neke druge.

A to za znacke, zar ne postoje neka zakonska pravila?
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 22 Oct 2004 06:12    Post subject: Reply with quote

Blic 21.10.2004

Ogorčeni roditelji navijača koga je na fudbalskom derbiju ranio žandarm
Zar da nam dete tako nastrada?!
Šta smo sve izdržali na Kosovu, odatle jedva žive glave izvukli i sve ostavili, i ovde da nam dete nastrada, kroz suze govori Slađana, majka Milana Vasića, učenika drugog razreda Vojne gimnazije u Beogradu, koji je prošle subote teško povređen pred početak utakmice na Partizanovom stadionu, kada ga je gumeni metak iz puške jednog od pripadnika Žandarmerije pogodio u jagodičnu kost.

Predstavnik Kruševačkog garnizona, potpukovnik Svetislav Pavlović ponudio je ovoj siromašnoj izbegličkoj šestočlanoj porodici, smeštenoj kod rođaka u selu Kapidžija kod Kruševca, svu potrebnu pomoć.

- Tata, nemojte da se sekirate, ja sam dobro - rekao je teško povređeni Milan roditeljima juče telefonom iz bolnice VMA, pokušavajući da ih smiri iako ga tek očekuje više operacija, objašnjava nam otac Radojica Vasić.

- U nedelju rano ujutro javio nam je načelnik Milanove klase da se dogodila nesreća i ja sam odmah krenuo za Beograd. Našao sam dete u šok-sobi. Pitao sam odmah da nije on slučajno nešto bio problematičan, iako znam kako su mi deca vaspitavana. Samo sam pohvale za sve njih mogao da čujem. Milan mi je rekao, koliko smo smeli da razgovaramo, možda su nam jedan minut dozvolili, da su on i njegovi drugovi bili izdvojeni i da nisu ni bili u nekoj gužvi. Njih četvorica su samo čekali da uđu. Kaže da je čuo da su pucali, okrenuo se da vidi, i tada ga je metak pogodio. Posle toga ničega se više ne seća, a kada i gde se osvestio, nisam uspeo da saznam - priča otac i dodaje da su mu pokazali i mesto događaja:

- Krvi je bilo na sve strane, mislim da su ga pogodili u neku arteriju. Vidi se da su krv grebali sa betona, jer to nije moglo lako da se opere. Ne znam kako to da se desi, da mi dete upropaste bez ikakvog razloga. Pa nije ovo vanredno stanje, i imaju li uopšte oni pravo da pucaju. On je skoro moje visine, a na utakmicu idu i deca od deset godina
. Još ne mogu da verujem da se tako nešto događa.

Vasići su inače pre tri godine prebegli sa Kosova, iz Rabovca u Lipljanu. Sve su ostavili i, kako čuju, stan u Uroševcu i kuća u selu su obijeni i odneto je sve što su imali. Srećni su što su izvukli žive glave i spasili četvoro dece, Milana (16), Marijanu (15) koja je sada odlična učenica srednje farmaceutske, i Marka, koji ide u šesti razred. Najmlađoj Anđeli juče je bio peti rođendan.

- Nisam se u ovoj muci ni setila da je detetu rođendan. Nadoknadiće majka to sledeći put - priča Slađana, koja je i sama svojevremeno upisala Vojnu akademiju u Rajlovcu kod Sarajeva, ali se udala i prekinula školovanje.

Akademija je i Milanov životni san i već se pripremao da nakon druge godine gimnazije pređe na usmerenje za vazduhoplovce i da jednog dana postane vojni pilot. I pored odličnih ocena, samo je brinuo hoće li moći da prođe sve testove. Vasići su bili radnici ŽTP-a na Kosovu, sada su nezaposleni. Srećni su što su ih rođaci prihvatili, a izdržavaju se od poljoprivrede.

- Očekuje operaciju jagodične kosti i ugradnju plastike. Znam da među navijačima ima i huligana, ali red mora da se stvori. Šta sada kada mu je povređena jagodična kost, vilica, izbijeni zubi - brine otac, dok majka dodaje da su njena deca živela u takvim okolnostima da veruje da su spremna da sve izdrže, a u prilog tome navodi i strogost Vojne gimnazije:

- Posle prve godine, od 250 učenika trećina je otpala jer nisu mogli da izdrže ili jednostavno nisu odgovarali. Moja deca su toliko namučena, da Milanu ništa nije bilo teško - kaže Slađana.

Otac Radojica kaže da nije nikome javljao, ali da su ga zvali rođaci sa Kosova, Milanovi drugovi iz Kruševca, a sa Akademije, oni koji su u tom trenutku bili na stadionu, rekli su da svi hoće da svedoče o tome kako se Milan ponašao i gde se nalazio.
Pomoć je ponudio u ime Kruševačkog garnizona i potpukovnik Svetislav Pavlović.

Nevena Erac

Ovo je jučerašnji tekst.
Obratite pažnju na boldirane delove.
Dakle dete je izbeglo sa Kosova uzoran je pitomac i drugovi su spremni da svedoče gde je bio i šta je radio.

Ovo je do sada po meni najbolji tekst.

Naravno ni mi ne treba da zaboravimo Milana.
Treba organizovati pomoć.

O žandarmeriji
oni sad ćute i čekaju da se u svetu navijača a naročito kod delija desi neki incident pa da mogu da na sva zvona odgovore eto kako smo mi krivi!
verovatno ih zato juče nije bilo u pioniru
ide i derbi u basketu oni će verovatno da puste da bude mnogo incidenata da bi svi videli kako to izgleda kad njih nema.

videćemo
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 22 Oct 2004 11:02    Post subject: Reply with quote

Svakim danom, sve vishe i vishe zaglibljuju u lazi.
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 22 Oct 2004 18:02    Post subject: Reply with quote

Mozda ne bi bilo lose da ovde pisemo demante na izvestaje i izjave murije, malo da pomognemo i inspirisemo novinare.

Za sada su zandari priznali, koliko mogu da procitam, da su guranjem pokusavali da sprece ulazak. ("Prema našem izvoru, grupa navijača Crvene zvezde, koja je pristizala velikom brzinom, pokušala je silom da uđe na "sever". Policija ih je relativno lako, samo guranjem, sprečila.")

Netacno je da je razlog guranja mase bio pokusaj da se nasilno udje na stadion. I na levom ulazu je bilo guranja od strane zandara iako su na tom mestu ljudi (mladici, devojke, deca...) mirno, tiho i skoro nepomicno cekali da udju na stadion. Iza mene su stajale dve mladje devojke. Jedna me je molila da nekako pomerim lakat jer sam joj gnjecila rebro. U to vreme se cuo i pucanj. Guranje je tek tada prestalo. Mislila sam da ce se neko veliko s***e posle pucnja desiti, obicno ide tako. Nisam ni slutila da se ustvari vec desilo.

Onaj deo murijaskog vica o objektivu i monitoru samo otkriva na koji nacin prave "sacekusu" navijacima. ("U jednom trenutku, objektiv kamere "uhvatio" je grupu "delija" sa desne strane, kada je jurnula na pripadnike MUP. Oni su se odmah "latili" pendreka i suzavca.") I zaista mislim da je murija guranjem mase od ulaza pokusala da isprovocira incident kako bi imala povod za hapsenja.

Brine me izjava doktora. Koji kaze da ne moze da tvrdi da je povreda nastala od gumenog metka? Zar nisu pronadjene caure? Cime jos mogu da se nanesu takve povrede? Kakva je to izjava?!? Shocked Embarassed

A za novinare Blica imam predlog da pitaju "izvor" koji je izjavio : "Žandarmi su zapucali u njihovom pravcu, ali ciljajući „delije“ u stomak i donje delova tela!", iz kog se siptarskog legla izlegao. Seme mu njegovo. Evil or Very Mad
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop