DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

O FORUMU
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 21 Sep 2004 11:50    Post subject: Reply with quote

Ne znam zasto neko kaze da je forum godinama u kurcu, ovaj forum je 2002. godine bio realno medju najboljima ako ne i najbolji, jer su dolazili ljudi koji su smekeri u pisanju Smile i imaju veze sa tribinom, e sad velika je greska sto je taj isti forum morao biti obrisan, verovatno je od tada puklo. Steta sto ne dolaze Commando nord (finansijski problemi), vlada mauzer, Norre, Supporters red star, grunf, i jos mozda jedno 10tak ljudi koji su znali da od ovog foruma nesto naprave. Od stare garde jos dolaze samo UL, dragance i Tufi da ne racunamo administratore.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.:smez:.
ДЕЛИЈА


Joined: 07 May 2004
Posts: 112

PostPosted: 21 Sep 2004 11:57    Post subject: Reply with quote

evo moj jedan mali predlog.
kao sto je rekao djole bad boy u svakom trenutku na forumu ima oko 5 nepotrebnih topic-a, i po obicaju su zakljucaju posle sat vremena posto su otvoreni. admini, izbrisite ih a ne zakljucavajte. Milion puta je vase obrazlozenje bilo "ma ostavicemo to samo za primer drugima da ne otvaraju vise nepotrebne topic-e". e a kad bi vi, koji provodite najveci deo dana na forumu, lepo izbrisali takve topike, nama (koji se kacimo prosecno 1 - 2 dnevno) bi forum izgledao bolji, sigurno.
toliko. nadam se da me je neko razumeo.
Back to top
View user's profile Send private message
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 21 Sep 2004 12:19    Post subject: Reply with quote

Branko Parac wrote:
Ako je istina da su preneli NAŠE STAVOVE u novinama....

Che i Caki mojne da nas prozovu sve kompletno na tribini kako to i šta radimo i pišemo kad jako dobro znate da se kod nas dogovor i stav većine ali one većine koja je uz klub stalno poštuje.


http://www.delije.net/forum/viewtopic.php?t=4016&start=15
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 21 Sep 2004 13:11    Post subject: Reply with quote

Kiza Lionac wrote:
Ne znam zasto neko kaze da je forum godinama u kurcu, ovaj forum je 2002. godine bio realno medju najboljima ako ne i najbolji, jer su dolazili ljudi koji su smekeri u pisanju Smile i imaju veze sa tribinom, e sad velika je greska sto je taj isti forum morao biti obrisan, verovatno je od tada puklo. Steta sto ne dolaze Commando nord (finansijski problemi), vlada mauzer, Norre, Supporters red star, grunf, i jos mozda jedno 10tak ljudi koji su znali da od ovog foruma nesto naprave. Od stare garde jos dolaze samo UL, dragance i Tufi da ne racunamo administratore.


ja sam 2002. kupio komp i odmah sam dosao na delije.net-normalno, i tada je dovoljno likova koji su upuceni u ono sto pisu, koji su bili u nekim tokovima i tada ovaj forum nije bio mesto gde se informisala samo dijaspora, vec su se mogle saznati i neke stvari koje su novosti bile i za one koji su bili prisutni u nekimk situcijama, na tribini i oko nje, mnogo manje onih koji su se registrovali samo da bi doneli resenje za sve nase probleme, koji sve znaju sem gde i kad zvezda igra, mislim da bi dobar ban i jaca selekcija resile dosta toga, barem bi se smanjio broj indijanaca, kojih ovde itekako ima.
takodje mislim da je u interesu ovog forum i delije.net da likovi koji su deo ekipe ili su na tribini redovno ili su upuceni na ovaj ili onaj nacin, da svi ostanu i proguraju ovaj trenutni pad kvaliteta, jer sajt doprinosi ukupnoj slici tribine i zato sto je to ovaj sajt zasluzio kao i nasa tribina, da imamo kvalitetan forum.
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
petar-DELIJE024
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 668
Location: у сред среде

PostPosted: 21 Sep 2004 15:19    Post subject: Reply with quote

Slazem se sa svime dosad rechenim o forumu kako je prepun indijanaca , i time da bi site admini morali da banuju sve indijance ( ako sam i ja medju njima banujte me , jer zvezdi i svoj mojoj braci delijama zelim sve naj, pa samim tim zelim da je kvalitet foruma dobar ) ,nego ..
ja lichno mislim da kada bi konachno pochelo banovanje onih koji dzajki seku kitu sutra posle tekm ili onih koji pale masu da ne trebaju da idu na tekme , nemoguce sve , ali bash sve do jednog banovati bez vishe site admina . ja mislim da dva choveka koji uredjuju ovaj forum ne mogu da postignu sve , iako daju sve od sebe da ovaj forum konachno bude bez dijabola koje ni ne znaju shta pishu !
E sad ako je bilo kako izvodljivo da se uvede josh koji urednik , ali ne makar ko , nego neko sa severa ko je voljan to da radi !
Sa vishe urednika delije.net forum bi itekako dobio na kvalitetu jer bi se smanjio broj dijabola i ne potrebnih topika , za veoma brzo vreme !

Poz
_________________
У борби истине и лажи, правде и неправде, неутралност значи помагање зла!
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 21 Sep 2004 15:41    Post subject: Reply with quote

petar-DELIJE024 wrote:
Slazem se sa svime dosad rechenim o forumu kako je prepun indijanaca , i time da bi site admini morali da banuju sve indijance ( ako sam i ja medju njima banujte me , jer zvezdi i svoj mojoj braci delijama zelim sve naj, pa samim tim zelim da je kvalitet foruma dobar )

Da ne pisem opet, petar je vec rekao i samo bih pridodao jednu ideju oko registrovanja na forum, to sto ste zabranili registrovanje sa mailovima yahoo-a, msn-a itd je dobar potez, ali mozda bi trebalo staviti i neka podpitanja na upitniku za registraciju ili slicno ako je to ikako moguce, pa to onda da bude prosledjeno adminu na razmatranje, i onda da se eventualno salje potvrdni link na mejlove. Ljudi koji ne bi mogli da se registruju bi mogli da citaju forum, ali nikako ne bi mogli da uticu na njega. Najaktivnijima i ljudima od koristi povecati cin(ako to zele normalno) na moderator npr kako bi sve moglo da se stize, da se ne stvori veliki posao adminima...
Back to top
View user's profile Send private message
Dacha od Bosne
Guest





PostPosted: 21 Sep 2004 20:08    Post subject: Reply with quote

Rekao bih samo par stvari. Ja licno ne pisem puno ili veoma rijetko na ovom dijelu foruma iz jednog prostog razloga sto sam ovih posljednjih godina (izuzev onih 7 koje sam proveo u NS-u) na vise nacina udaljen od navijackih tema. Cini mi se i da sam samo jedan topik otvorio na ovom dijelu foruma. Medjutim, ono sto sam primjetio je da kada se napise nesto sto nije vezano za Zvezdu, vec za neka druga navijacka desavanja, odmah dolazi do omalovazavanja, psovanja itd itd. Neko je u prethodnim postovima spomenuo da bi izvjestaji iz inostranstva bili dobri kao i da se pozovu oni koji su mnogo vise od svih nas ukljuceni u navijacka desavanja te da doprinesu kvalitetu ovog dijela foruma.
Ali glavno sto hocu da kazem je to da do razmimoilazenja u pogledima mora doci jer smo svi razliciti, ali to ne znaci da se odmah mora vrijedjati sto je cest slucaj.
Cak i ako neko pise nesto sto nema veze sa temom ili je provakativnog karaktera, iskulirajte ga a neka ga C i C brisu ili sta ce vec da rade sa njim.
poz
Dacha
Back to top
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 21 Sep 2004 21:44    Post subject: Reply with quote

možda ja nisam kompetentan da govorim o ovoj temi, ali ipak moram da kažem svoje mišljenje.

Iako sam aktivan na ovom forumu od aprila ove godine, vidim razliku i u periodu od pre 5 meseci i sad.

na navijačkim pričama bilo je odličnih topica, o stranim navijačima, dešavanjima na tifo sceni evrope, istoriji hool pokreta u pojedinim zemljama... a sada se sve svelo na priče o tome ko i šta misli o Zvezdinoj tekmi na kojoj je (ili, u većini slučajeva, nije) bio.

ovde kada se postavi neki ozbiljan topik, za par minuta ga upropaste likovi koji prate sport, ali ne i dešavanja na tribinama ( ne mislim ovde samo na Sever, nego i na dešavanja u Italiji, Engleskoj, Holadiji, ali i Mađarskoj, Hrvatskoj, Bosni).

zadnji pravi navijački topic bio je o Manifestu Rominih ultrasa, ali je ljude više zanimalo šta će o vođama severa reći oni koji ne znaju ni kojim tramvajem se stiže na marakanu, gde je hala pionir i kako izgleda stadion nekog drugog prvoligaša u Srbiji.

ja živim na skoro 300 km od Beograda, u drugoj državi, ali mi to ne smeta da, ako sam u mogućnosti, krenem ujutro za prestonicu da bih te večeri gledao npr. Zvezdin poraz od borca na marakani.
i ne hvalim se, nisam ja jedini koji ovako radi. upoznao sam mnogo momaka koji isto kao i ja dođu sami, ne pripadaju ni jednoj grupi, a svo vreme provedu u kopu, derući grlo zbog onih koji ne mogu da se sastave na terenu.
lako se ulogovati na forum i srati o tekmi, a da nemaš pojma ni ui koliko sati je počela, ni gde se igrala.
kada bi svi koji toliko ovde pričaju o Zvezdi i Delijama bar jedan put u dva meseca došli na utakmicu, možda bi nešto i postigli, a, ovako, samo tupe kurac i pričaju prazne priče.

Zvezda se voli na svim tekmama, a ne samo protiv PSVa, JB i sl.
čak štaviše, veću podršku dajemo klubu kada dođemo na malu tekmu i bodrimo ga, nego kada jednom u godini dođemo na Sever na derbi ili neki evropski meč. time što ovde pišemo šta valja, a šta ne valja na tribini ili u klubu ništa ne postižemo.

ja često ne mogu da idem na tekme, zbog raznih razloga, i razumem da nisu uvek svi u mogućnosti da dođu na stadion, ali, koga nema na tribini, taj nije ni pravi navijač, i njegov stav ne treba uzimati za ozbiljno.

izvinjavam se svima zbog dužine posta, ali, tako je - kako je.
Back to top
View user's profile Send private message
renegadeRS
Guest





PostPosted: 21 Sep 2004 23:06    Post subject: Reply with quote

Nema govora, forum je katastrofa...pa pogledaj samo koliko novih topica ima svaki dan. Mislim da bi po jedna tema dnevno u SP i NP bila sasvim dovoljno s tim da je otvori neko "vidjeniji" (na Severu naravno, ne na forumu jer to i nije neko mjerilo).
Ustvari ja vise citam nego sto volim da pisem postove jer mislim da (a to sam i primjetio) neko (a ima nas registrovanih) kad tad dotaci i ono sto bih sam rekao (nakon gomilu supljiranja)...uh al se slatko nasmijem...

naravno vecina se slaze da je forum zbog gomile praznih prica pa onda jos nekoliko istih praznih topica
od ljudi koji se ne razumiju, postao los ali mislim da ucjena nije rjesenje...pazi sad ja necu pisati dok se "indijanci" ne otkace...a poslije prica "ne postoji podjela"...vidis brate postoji podjela
na "indijance" i "prave delije" tuzno je to...tesko da ce Sever biti tribina svih nas jer je neki itekako svojataju...
(znam da nije tema izvinjavam se...ali svadje i prepucavanja na forumu mi je preko K, ja forum vidim kao razgovor dobrih ortaka koji vole iste stvari ali imaju i drugacija misljenja o njima)
naravno i za mene vazi...banujte me ako sam tupio...


Kamo srece da sam citao Dostojevskog umjesto foruma u zadnjih godinu dana...
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: 22 Sep 2004 00:58    Post subject: Reply with quote

Некада сам на овај форум много чешће долази, са задовољством читао.Углавном кад се вратим са утакмице .дођем и видим мишљења других о истој, а сада пола топика и не читам нити отварам СВАКИ ЈЕ ИСТИ и већ постаје мука од тога....

Надамо се да ће се форум вратити на ,ако то могу тако да кажем, стару славу!

Поздрав!
Back to top
Миланче
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2003
Posts: 145

PostPosted: 22 Sep 2004 01:24    Post subject: Reply with quote

Pre mozda godinu dana,postavio sam topic koji neodoljivo podseca na ovaj.Pitanje je glasilo: gde su vidjeniji likovi sa severa koji su na istom ovom forumu bili do 2003?Tada sam bio izprozivan od strane coveka koji sada,godinu dana posle otvara takav topic.Naime,Branko,tada sam ja bio "FBI","CIA","MUP" i sva ostala bagra,a sad je to stanje na forumu i tebi zasmetalo.Da smo pokusali na vreme da sprecimo propadanje foruma,mozda bi nesto i uradili,a ovako...Jedino da admini naprave veliiiiiiiiiiiiiiki REZ.Pozdrav!
_________________
Нека буде борба непрестана,
Нека буде што бити не може...
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 22 Sep 2004 06:03    Post subject: Reply with quote

Milance wrote:
Pre mozda godinu dana,postavio sam topic koji neodoljivo podseca na ovaj.Pitanje je glasilo: gde su vidjeniji likovi sa severa koji su na istom ovom forumu bili do 2003?Tada sam bio izprozivan od strane coveka koji sada,godinu dana posle otvara takav topic.Naime,Branko,tada sam ja bio "FBI","CIA","MUP" i sva ostala bagra,a sad je to stanje na forumu i tebi zasmetalo.Da smo pokusali na vreme da sprecimo propadanje foruma,mozda bi nesto i uradili,a ovako...Jedino da admini naprave veliiiiiiiiiiiiiiki REZ.Pozdrav!


E moj Milanče

jesam isprozivao sam te jer si odvalio da si na šipci vodio navijanje i da su pored tebe bili nekih ok likovi a tvojim tekstovima se i Torcida smejala pa ti vidi šta je to i kako je to bilo.

A koliko si neupućen u dešavanja tada i sada i na forumu i na tribini govori i tvoj zadnji tekst.

Pitate se gde u oni stari.
Pa ne mislite valjda da će da se javi BBRS i da vam napiše kakve akcije sprema ako sprema.
Pa ovo prenose novine a murije se niste setili.
Vidite da niko više ne piše izveštaje u celosti.
Ajde ako sam i to morao da vam objasnim i napišem.
To vreme je prošlo.

Uostalom dođite i uverite se i sami šta je i kako bilo!
Back to top
View user's profile Send private message
аца_цоа[ФКЦЗ]
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 650
Location: Куба, Хавана

PostPosted: 22 Sep 2004 07:32    Post subject: Reply with quote

Da se uvede zabrana otvaranja tema bez 50 postova, ili nesto slicno ovome.
Bar jos jedan admin.
Onog koji u jednom danu naroka 50 poruka momentalno privremeno banovati (dok se ne pobrisu nepotrebne poruke).
itd...
Ima resenja uvek za sve!
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 22 Sep 2004 08:05    Post subject: Reply with quote

aca_coa[FCRS] wrote:
Da se uvede zabrana otvaranja tema bez 50 postova, ili nesto slicno ovome.
Bar jos jedan admin.
Onog koji u jednom danu naroka 50 poruka momentalno privremeno banovati (dok se ne pobrisu nepotrebne poruke).
itd...
Ima resenja uvek za sve!


Mislim da ne treba nikakva automatska ogranicenja, jednostavno u 2, 3 posta se provali ko je ko.

Odlican primer je onaj topik onog Torcidasa o Drezdenu i zastavama, gde su poruke tipa "jedi muda ustaso izbrisane" a gde mu je odgovoreno na pravi nacin. Mi ne moramo na netu da dokazujemo da ih ne volimo i da nas u sustini bas zabole sta on misli, znaju oni to vrlo dobro. Kapiramo mi dobro i sta je provokacija. Ali zbog mladjih navijaca dobro je podsetiti se nekih ranijih dogadjanja i sa stilom odgovoriti na prozivke. Ipak je ovo forum i prozivki ce biti.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 22 Sep 2004 09:40    Post subject: Reply with quote

Pripadam generaciji navijača Zvezde koja je (na žalost, ili na sreću) bila svedok njenih najvećih uspeha. Na žalost, samo zbog toga što se fudbal i navijanje tada i sada jednostavno ne mogu porediti. Dolazio sam na stadion i bilo mi je svejedno na kojoj sam tribini (nisam nikada u životu otišao na jug). Bio sam i na Severu, ali ne zbog toga da bi se time hvalio, nego zbog ljudi koji su bili tamo, navijanja i atmosfere. Želeo sam da bar jednom doživim da ceo stadion navija kao Sever. To se dešavalo, ali samo na derbijima i najvećim utakmicama u Evropi, i nikad svih 90 minuta bez obzira da li Zvezda gubi ili dobija meč. To je deo srpskog mentaliteta, i još jedan dokaz da je Zvezda autentični srpski klub.
Zbog tog istog mentaliteta, kada se država u kojoj i danas živim smanjila i kvalitet fudbala drastično opao, prestao sam da idem na utakmice. Jednostavno, bitnije je bilo preživeti sps godine i ići na proteste, nego gledati derbi kola sa dojučerašnjim zonašima. Osim toga, dizelaši su postali glavni u gradu i polako dogurali do većine na Severu. 80% ljudi koje poznajem otišli su odavde i zato mi je bilo bitnije da grobarske komunjare puknu, nego da Zvezda dobije npr. Budućnost. Sada Sever pripada novim klincima, i ja mogu da biram istok ili zapad. Međutim, pitanje je da li će moja deca moći da odu na Sever ako Zvezda nastavi ovako da propada. Želim da nove generacije dolaze na Sever, i uopšte na Maru, ponosno i sa čistim obrazom. Želim da igrači, treneri (a pre svih uprava kluba i navijači) postanu ponovo svesni da je Zvezda svetski i evropski šampion, da njoj na čelu nisu potrebni mafijaši, kriminalci i profiteri (makar bili i njeni bivši igrački asovi, kao npr. Džajić). Jedini izlaz je što hitnija privatizacija, ali prava a ne takva da večiti Džaja i njegova ekipa kupe Zvezdu za male pare. Godinama sam se borio za promene u celom društvu. Sada izgleda da se sve menja, osim naše uprave i ljudi oko njih. Nisam mazohista, i zbog toga neću otići na stadion dok oni ne odu. Promene mogu da izazovu samo mladi. Ja sam svoj skromni doprinos promenama već dao. Nikada nisam slao 300 postova dnevno na bilo kom sajtu, pa neću ni ovde. Međutim, pošto svojim prisustvom na stadionu ne želim da dajem lopovima legitimitet, Internet je za mene za sada jedini vid komunikacije sa ostalim navijačima Zvezde. Ne mislim da prisustvo na stadionu, bilo kod kuće ili u gostima može da bude zamenjeno monitorom i tastaturom. Uskoro će, nadam se, lopovi da odu da bih mirne duše mogao ponovo da budem navijač Zvezde.
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop