DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Pristigla pisma povodom situacije u FK
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:32    Post subject: Pristigla pisma povodom situacije u FK Reply with quote

Ovde prenosimo pisma koja su nam stigla putem email-a vezano za situaciju u nasem klubu.

Postavljamo ih na forumu iskljucivo zbog toga sto je mnogo lakse da ih tako objavimo, odgovaranje nece biti dozvoljeno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:32    Post subject: Reply with quote

Zeljko Vujcic:


Dvadesetpet godina gledam Zvezdu, ali ovakva brukanja nisam mogao ni u najcrnjim snovima da ovako nesto zamislim.
Zato predlazem, a verovatno ce se sloziti i velika vecina zvezdasa, moramo da zajurimo Ljupka. Hvala njemu za sve, ali covek je senilan,mator, a bogami i verovatno nije ni cist.
Ali mislim da je ipak najpotrebnije, i to sto hitnije da Dzajica preselimo daleko od FKluba, u penziju gde mu je i mesto. Hvala njemu za sve on je legenda, ali nije mu vise mesto u Zvezdi. Neka bude dozivotni pocasni predsednik, ali da vise ne vodi Zvezdu.
Molicemo mi Muslina da se vrati.
S puno ljubavi postovanja prema Zvezdi
Zeljo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:33    Post subject: Reply with quote

Cvijic:


Necu reci da me je sramota sto sam zvezdas zato sto je zvezda mnogo vise od ova dva rezultata sa ukupnom gol razlikom 0-9, ali mi ne preostaje da se ne zapitam kako bi tek prosli da se u obe utakmice nismo trudili prevashodno da sacuvamo nas go.
Ne mogu da verujem da je Dzajicu toliko stalo da uzme pare od prodaje igraca kao da ih nema dovoljno vec sada, kao i cinjenica da je sadasnjeg trenera naseg tima ( necu ga udostojiti ni ime da mu napisem ) odavno vreme pregazilo. Covek mora sam da shvati da uspesi sa pocetka 90-ih godina proslog veka nisu njegova zasluga vec Vasoviceva, i da je moja baba tada bila trener Crvene Zvezde verovatno bi isti uspeh napravila.
Ogorcen sam taktikom koju forsira vec pomenuta, nadam se PERSONA NON GRATA, u buduce jer ne smemo dozvoliti da nas on i dalje vodi i da degradira sve sto Zvezda zaista pretstavlja.
Ovom prilikom vam prenosim utiske nas dvadesetak vatrenih navijaca Crvene Zvezde sa zeljom da preko vas uticemo na upravu koja mora da shvati da je krajnje vreme da se nesto menja u politici FK CRVENA ZVEZDA, a ako oni ne znaju sta onda da budu bar ljudi pa da sami odu.
Pozdrav iz NOVOG SADA
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:33    Post subject: Reply with quote

Nino:

IMAM 32 GODINE I OD KADA ZNAM ZA SEBE NAVIJAM ZA ZVEZDU ALI , ZBOG SVE LOSIJIH USTVARI KATASTROFALNIH REZULTATA POGOTOVO OVAJ POSLEDNJI ( UTAKMICA SA ZENITOM ) ME JE NATERAO DA IZRAZIM SVOJE NEZADOVOLJSTVO I MISLIM DA VISE NIKADA NECU DA POGLEDAM NI JEDAN MEC C.ZVEZDE . . . ZNAM DA ZABOLE NEKOG ZA OVO PISMO ALI TO JE JEDINO STO SAM MOGAO DA URADIM
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:34    Post subject: Reply with quote

Zlaja:


Da li Dzaja i njegovih pedesetak citaju ovo,sumnjam jel da citaju odavno bi otisli ovako nam mozda vec protiv Zenita slede sukobi na tribinama. Ako volite Zvezdu idite iz kluba molimo vas.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:35    Post subject: Reply with quote

Boza:


Poštovani,

Zovem se Boža, vatreni sam Zvezdaš !

Dva poslednja evropska poraza su kulminacija loše politike koju vodu Džajić (čitaj: Uprava) već desetak godina !

On zbog svoje nesposobnosti da u klub privuče novac za život kao i za kupovinu igrača poseže svake godine za jedinim rešenjem (koje, inače, koriste nesposobni) - prodajom igrača.

Svake godine slušamo istu priču (kada po običaju dolazi novi trener-još jedan dokaz Džajićeve nesposobnosti) koja se satoji u tome da navodno svi treba da se strpimo još dve godine pa će biti rezultata !?

Ova dva zadnja poraza su, valjda, razuverila i one najveće (najgluplje) optimiste da sa ovom politikom može biti uspeha.

Zar opet treba da progutamo novu laž: oterati starog pa dovesti nogo trenera i opet sve iz početka.

DOSTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Trener je poslednji krivac u ovoj LAKRDIJI!!!!!!!!!!!!!!!

Predlažem da se preko ovog sajta pozovu SVE DELIJE DA DODJU SUTRA NA MARAKANU PROTIV HAJDUKA I DA IZRAZIMO NEPOVERENJE DŽAJIĆU I RUKOVODSTVU!!!!!!!

OTERAJMO IH!!! KRAJNJE JE VREME!!!!

TREBA DA SE RASPIŠU VANREDNI IZBORI ZA NOVOG PREDSEDNIKA I RUKOVODSTVO!

SAD ILI NIKAD ZA SPAS ZVEZDE !!!!!!!!!

S poštovanjem,

Boža, Beograd
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:36    Post subject: Reply with quote

Damjan Petrovic:


Resenje za sve ove muke kroz koje prolazimo:
- uprava kompletna napolje!
- hitna prodaja ( PRIVATIZACIJA ) kluba
e onda mozemo da pricamo o ligi sampiona, kad gazda kluba dresi kesu pa dovede igrace i trenera koji su sposobni
da prodju do te lige, a ne ovako ne mozemo ni u ligu gubitnika ( uefa league )!
Dok se to ne dogodi nema ni mene na stadionu vise.
By the way, lepe pere uzeh na Zenit iz 1 u 1, cini mi se da je i cela uprava igrala na to ....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:37    Post subject: Reply with quote

Anastasios:

It was sure that another one debakl was approaching.Our performance in championship showed that.I think that this is bottom level.There is nothing below.But debakl from Russian teams?Well that sounds kind weird.
As it seems this year is already over.At least we must give it a try in Marakana against the Russians.Football is football.You never know what happens.From the moment that Serbia finished 11 out of 12 in kosarka then everything is possible.

Things are simple.If Uprava do not change their policy then this is Red Star.That simple.You see Delije do not play football.Igraci do.If results were made by fans then we would be 1st around the world.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:38    Post subject: Reply with quote

Ed:


Fucking useless Bastards !!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:38    Post subject: Reply with quote

Zovem se Miloš Stojković
i navijam za zvezdu ceo svoj život ...(27 godina)

Ovo mora da stane !!!
Dokle će nas tresti svaki klub u Evropi za koji nismo nikada ni čuli...pa stvarno
smo dotakli dno..

Ljupko ODLAZI !!! Džajo ODlLAZI LOPOVE !!!

Dosta ste krali i klub i zemlju i navijače ,
hoćemo evropsku Zvezdu , onu iz 1991 koja ubija sve redom !!!

Kako vas nije više sramota da nas sve lažete i obmanjute...
Menjte sve te manekene koji neće da igraju fudbal,
dosta je bilo nepotizma i maminih i tatinih sinova u Zvezdi, koji
neznaju da igraju..

Pa jeb... mu Sunce Partizan je bio u Ligi šampiona a mi
samo gledamo..
Kada će te se jednom već otvoriti i dovesti prava pojačanja (nema
uspeha bez para ) Shvatite to moroni,lopovi prokleti..

Vi ni ne znate šta je Zvezda i kako se to voli...

Miloš NS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:40    Post subject: Reply with quote

Radovan:

Mislim da je krajnje vreme da gospodin Dzajiæ i cela uprava podnesu
ostavke. Ovo je sramota za "Zvezdu". Ne mogu se igrati kvalifikacije za Ligu sampiona a da se umesto pojaèanja prodaju najbolji igraèi (Vidiæ i
Mladenoviæ). Kazu:" Zvezda se pojaèala"! Super!Koga je dovela?

Pa ,.dovela je Miladinoviæa iz "Napretka" iz Krusevca. Alo ,bre!!!Ne moze se Zvezda pojaèati sa igraèem iz "Napretka", moze "Napredak" da se pojaèa ako dovede igraèa iz "Zvezde" a nikako obrnuto!

Ja sam BIO strastveni navijaè "Zvazde" ali dokle god je ovo rukovodstvo na èelu "Zvezde" ja neæu dolaziti na sradion i da je ulaz dzabe.Mislim da æe mnogi poput mene isto uraditi pa kad na stadionu ne bude vise gledalaca valjda æe neko da se zapita sta se to dogodilo sa "Zvezdom".


"RAZOÈARANI ZVEZDAS"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:41    Post subject: Reply with quote

Bane:


Poštovani predsedniče i članovi upravnog odbora!

Obzirom na mentalitet našeg naroda, logično je da ogromna većina ljudi kojima je Zvezda u srcu, na neuspehe reaguje emotivno. Ali, došlo je vreme kada su emocije postale zdrav razum. U ovom slučaju – na žalost. Zvezda je izgubila ono što je krasilo decenijama: avangardnost. Da bi je bilo mora da postoji hrabrost i kompetencija. Ne želim da nipodištavam bilo čije zasluge i rezultate, ali vremena se menjaju, sa njima i pravila i ljudi. Ne postoje doživotno najkompetentniji! Stiče se utisak da se nove strategije zasnivaju na starim principima, staroj slavi. Rezultate vidimo. Ne znam koga ćete postaviti za novog trenera. Ako je verovati izvorima novinara, rakao bih da nastavljate linijom manjeg otpora. Tražite proverenog. Šta je to provereni stručnjak? Gde ćete proverenijeg od Ljupka Petrovića (koga cenim) i on je ovde možda i najmanje kriv. Pregazilo ga je vreme, dolaze mlađi, motivisaniji, bolji. A ko treba da proceni ko je taj bolji? Navode se imena: Pižon, Okuka, Tomić, Dostanić. Trener je pre svega rukovodilac. Da bi neko bio uspešan u rukovođenju određenom grupom ljudi mora da poseduje: 1) zadovoljavajući IQ, kako bi umeo da formuliše svoje misli. I pred igračima i pred novinarima. 2) harizmu. 3) Da nema kompleksa dosadašnje karijere. Naravno i znanje! Do sada su dovođeni treneri koji su samo privremeno krpili rupe! Kao navijača Zvezde, plaši me što moram da priznam da Partizan ima bolju strategiju u poslednjim 5-6 god. Decenijama nije bilo tako, kaskali su za nama. Čega se plašite ili šta to ne umete, a morali bi da znate, obzirom kakav posao obavljate? Angažujte mlade i motivisane stručnjake koji će objasniti kako firma (a Zvezda je firma, ima prihode i rashode, rukovodioce i izvršioce) ne mora da egzistira samo na jedan način (prodajom igrača). Nije sramota ne znati, loše je ne usavršavati se, ne učiti. Ako treba i od mlađih! Zašto se nigde ne pominje, recimo Miodrag Božović. On je «PERSONA» za većinu trenera sa ovih prostora. Ako treba i istrpeti godinu dana, ali iskren i kompetentan rad uvek daje rezultat. Kakvim kriterijumima se rukovodite kada birate trenera? Godinama, brojem utakmica? Tu mislim i na one u mlađim kategorijama. Gde je njihova produkcija? Zašto igrači stižu do prvog tima tehnički i taktički totalno neobrazovani? Ne držite ih valjda u klubu zbog toga što su «zaslužni» građani? Ko su lovci na talente? Zašto ono što je najbolje u ovoj zemlji nije u Zvezdi najkasnije u šesnaestoj godini? Ili nema više talenata, odjednom prestali da se rađaju na ovim prostorima? Sada ih ima u Norveškoj, Turskoj, Grčkoj, Izraelu? Rad je kod nas katastrofalan. Ko vrši selekciju? Zašto igrači zadnje linije (Đorđević, Dudić, Miladinović) ne poseduju elementarna znanja: kulturu pasa, tehniku. Zašto u Zvezdi igra jedan od najsporijih igrača lige (Krivokapić)? Ko vrši selekciju?! Kako su Đorđević i Dudić uopšte mogli da prođu kroz mlađe selekcije? Zvezda (otprilike) godišnje troši oko milion evra na pojačanja. Nije li pametnije taj milion dati stranom stručnjaku na tri godine (333.000 godišnja plata) i postaviti ga za direktora svih mlađih selekcija, a ujedno i trenera omladinaca? Dati mu potpunu autonomiju da postavlja i smenjuje trenere svih kategorija, ali i zadatak da godišnje proizvede minimum 2-3 GOTOVA igrača. Isto ono što radi u Francuskoj ili Holandiji, ali za mnogo manji novac, verovatno. A da bi se brzo aklimatizovao, dovedite njegovog zemljaka za kondicionog trenera PRVOG tima, on će koštati mnogo manje. To su investicije u budućnost! A ne priče o strategiji koja je zasnovana na mladim igračima, a iste nema ko da uči! U tehničkom, taktičkom i psihološkom smislu!!! Dokle će se tražiti alibi u mladosti i neiskustvu? Zenit je prole godine igrao u InterToto kupu, ovo im je prva godina u Kupu Uefa. Odakle njima iskustvo? Odakle iskustvo Aršavinu(22), Keržakovu(22), Denisovu(20), Šumilikovskom(19) itd? Zakonom je regulisano da čovek postaje punoletan sa 18god. Pošto znate, odgovorite mi kada igrač prestaje da bude mlad? Sa 21? 22? 25? Ili kada postaje iskusan? Kada odigra 50, 100, 150 utakmica. Kada? Ne! Ovde je u pitanju kompetencija, na svim nivoima! Najopasniji izvršioci (i rukovodioci) za posao su oni koji su MOTIVISANI ali NEKOMPETENTNI. Tj. oni koji žele (iskreno žele), ali ne umeju. Njihove greške je vrlo, vrlo i vrlo teško ispraviti! Znam o čemu govorim, jer završavam Višu trenersku u Moskvi, a ne mali broj godina sam rukovodilac u ozbiljnoj sferi delatnosti. Imalo ovo pismo za Vas neki značaj ili ne, možda i nije važno za opšti uspeh. Važno mi je da sam ubeđen u to da znam kako treba, ali me čudi da Vi još uvek ne znate kako ne treba.

S poštovanjem,
Branislav Ratković
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 06:45    Post subject: Reply with quote

Dragoljub Marceta:

DOKLE CETE NAVIJATI ZA IDIOTE KOJI BEZ ZARA IGRAJU ZA NASU SVETINJU ZVEZDU.MOZE TE BITI SRAMOTA DZAJICU NAKON STO SI OTERAO MUSLINA I NEKOLIKO VRHUNSKIH IGRACA ISPALI SMO IZ EVROPE SA 0-9 U DVE UTAKMICE STO SE NIJE DESILO OD OSNIVANJA ZVEZDA.

MOLIM TE DZAJICU PODNESI OSTAVKU JER ZVEZDA NIJE TVOJE VLASNISTVO A SA TOBOM I OSTALI KOMUNISTI KOJI VODE KLUB U PROPAST.U PROTIVNOM MORACEMO TO URADITI MI IZ CHICAGA.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 20 Sep 2004 08:05    Post subject: Reply with quote

Zorz:



Zvezdu pratim od kad znam za sebe, a redovan sam od 1973 g. Za perid od dvadeset godina mnogo toga se desavalo na nasoj " Marakani " kako na terenu, tako i na tribinama. Mogu samo jedno da vam kazem da nikada za tih dvadeset godina dok nisam otisao 93 iz Beograda, nisam pluvao, zvizdao ili bilo na koji nacin vredjao igrace koji igraju u nasem klubu.
Uvek sam sa sipke terao ljude da samo pesmom i podrskom igracima pomognu da prevazidju krizu. Zato i vas sve prave i odane Delije molim da u ovom trenutku maksimalno podrze nase igrace. Ako ste navijaci i volite svoj klub onda ga podrzite i kada mu ne ide onako kako treba. Jesam za to da se Uprava smeni, ali znajte da od cele te uprave DJaja je najmanje kriv. Evo ga ovde u Melburnu Cosic, nekada prvi covek Zvezde, kupio kucu u najboljem delu Melburna. Recicu vam jos jednu istinu, da ono sto je nekada u ex-YU, bila Zvezda, sada to hoce da naprave od Talibana, drzava stoji iza toga. Ovo jeste tezak trenutak za nas klub, ali ponavlja jos jednom. Podrzite igrace, smenite rukovodstvo, ali ponavljam DJaja je za to najmanje kriv. Prozovite one sto drze Zvezdu, koji se ne vide, a mnogima verujem ni imena ne znate.

Pozdrav od ZORZA
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 21 Sep 2004 05:30    Post subject: Reply with quote

Stefan Saranovic:


pre ili kasnije je ovo moralo da se dogodi. svi oni koji su stvari
proteklih godina posmatrali hladne glave i razumom a ne sitnokorisnicki
mogli su da vide da Dzajic nije sposoban da vodi ovako veliki klub.
Coveku je u prvom planu sopstvena sujeta. Setite se samo kako je Cvele
otisao iz Zvezde, ili kako je sramotno postao najbolji igrac ove zemlje
u izboru UEFA.
Ko je od starih velikih igraca vracen u Zvezdu?. Koga se Dzajic boji?Gde
su ljudi koji su poznati i PRIZNATI u svetu i Evropi? Razjurio ih je
cuvajuci svoju fotelju i kupujuci novinare ( Politike, ******,
Sportskog Zurnala, ******i slicne) i nazalost grupu nas
navijaca.Okruzio se poslusnicima, ljudima bez dostojanstva, sitnim
sicardzijama jer samo pored njih mozce biti nedodirljiv, veliki. Bio je
veliki igrac i zaduzio Zvezdu ali nije veci od Zvezde. Da je covek, kao
sto nije, da voli Zvezdu, kao sto ne voli ( voli sebe ) on bi zbog
Zvezdinog dobra rekao: Vreme je da odem. Ali nece budite sigurni. Dok
god bude mogao cuvace svoju poziciju a Zvezda ce padati.
Pa nismo valjda svi toliko blesavi da ne vidimo da se na stadionu nista
nije sagrdailo, da sve sto je strarije od 20 godina biva prodato, da
nista sto je zaduzilo Zvezdu nije u nju vraceno ( jer predstavljaju
opasnost po Dzajica ).
Dok god mu dozvolimo da pravi poslovne aranzmane sa nespimenim ljudima poput novinara (*****) on ce biti jaci od Zvezde a Zvezda ce
propadati.

-----------------------
imena novinara su zamenjena
-----------------------
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop