DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ponovo o tuci u Cirihu
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 01 Aug 2004 20:10    Post subject: Ponovo o tuci u Cirihu Reply with quote

Posto sam posle proputovanja po zemljama zapadne Evrope dosao u Beograd i stigao na vec zakljucan topik o medjusobnoj tuci koja se desila u Cirihu zeleo sam da i ja napisem nesto o tome.
Za one koji ne znaju ja imam 39 godina i vec jako dugo idem na utakmice i u zemlji i u inostranstvu. Vidjao sam u svojoj karijeri sve i svasta , furao neki fazon koji sam ja smatrao da treba. Danasnju generaciju mladjih navijaca veoma cenim prvenstveno zbog fazona koji furaju. Pored toga ima i stvari koje im zameram ali to nije tema.
Kao prvo voleo bih da se malo spusti tenzija vezana za ove dogadjaje. Ja sam video da je sve sto se desilo bilo iz dva razloga:
1. Covek je doneo Jugoslovensku zastavu. Svima vama koji dolazite na Zvezdine utakmice odavno je vec poznato da se na nasem severu vec odavno fura prosrpski fazon i da se vec godinama peva "Zvezda, Srbija - nikad Jugoslavija". Uz svo uvazavanje prava svakog ko dodje na utakmicu da misli sta hoce i oseca sta hoce tvrdim da se na Zvezdinim utakmicama nece vidjati Jugoslovenska trobojka. Ne mislim da smo mi ni najlepsi ni najbolji a ni najjaci ali smo mi iz Beograda(a znam da i velika vecina Zvezdasa tako misli) ti koji na neki nacin kreiramo fazon zivota Zvezdinog severa , stila navijanja i naravno ideologije naseg pokreta. A ideologija nase tribine je zaista samo Zvezda i Srbija i jos jednom dok god mi postojimo nece se na nasoj tribini vijoriti Jugoslovenska trobojka a ni dolaziti u Jugoslivenskim dresovima.
Ponavljam, postujem pravo svakog da misli na svoj nacin ali u svojoj kuci mi uredjujemo pravila igre. A svi ostali koji mozda ne misle kao mi imaju sledece mogucnosti: ili da postuju pravila igre koja smo postavili ili da idu na Partizanove tekme i tamo bez ikakvih problema mogu navijati za Jugoslaviju.
2. momak se jednostavno totalno odvalio od droge i umislio da je Al Kapone, stvarno se bezobrazno ponasao i rekao jako ruzne reci jednom od vodja i verovatno i nije mogla da se ocekuje drugacija reakcija.

Ponavljam mi na nasem severu ne delimo navijace na one koji su iz Beograda i iz drugih krajeva Srbije i sveta. Svaki nam je navijac pozeljan i postujemo svakog naravno uz jednu granicu tolerancije koja je ovaj put zaista predjena
ZVEZDA SRBIJA - NIKAD JUGOSLAVIJA
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
Delije Valjevo
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2002
Posts: 142
Location: Valjevo,Ravna Gora

PostPosted: 01 Aug 2004 20:52    Post subject: Reply with quote

Ja mislim da o ovoj temi vise ne treba trositi reci. Toliko je toga receno proteklih 13 - 14 godina o tome, da od sada treba tuci sve sa zastavama djubroslavije i dresovima iste bez opomene i bez bilo kakvog proglasa. Jedino na taj nacin ce se iscistiti nas SEVER kada su ino-gostovanja u pitanju i to je to!!!
Svako ko ima iole malo mozga do sada je to mogao zapamtiti i shvatiti!!
DELIJE VALJEVO
_________________
Valjevsko pivo - NEMA BOLJEG!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 01 Aug 2004 21:45    Post subject: Reply with quote

Timo, jedan momak mi se kune da te je video danas na tekmi SCG - Hrvatska i da si sedeo u prvom redu Rolling Eyes

Da li je to istina ili mali kenja?
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DjoleReject
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 212

PostPosted: 01 Aug 2004 22:15    Post subject: Reply with quote

Tema obrađena više nego dovoljno, ali čini mi se da niko nije pomenuo drastičnija rešenja od opomene.
STVARNO JE BILO PREVIŠE!
Ako mene pitate, lepim ne ide - čini se da je to očigledno. Jebeš ga, možda ću nekima zazvučati previše extremno, ali ako štakor dođe sa govnarskim šalom, nema šta da se opominje. Boli me živo kurac da li je on Srbin, ili Eskim - ne može! Kad bi nekom ino-navijaču objasnio da na neka naša gostovanja dođu likovi sa obeležjima najomraženijeg kluba, a mi ih opominjemo na kulturan način da to nije lepo Confused , šta mislite kako bi reagovao? I bio bi u pravu da se iskida od smeha!
A svako ko je igde bio, zna da su te situacije skoro normalne, mada, istini za volju, sve su ređe.
Sad, ja ne vidim neku ogromnu razliku ni u nošenju yu zastava. Što se mene tiče, najveći simbol jugoslovenstva je upravo F.K.partizan. To je jedan od bitnijih razloga što ih ja mrzim, a čini mi se da će se većina složiti bar sa ovim delom. Svi ratovi zajedno nisu odneli srpskih žrtava, koliko je na direktan, ili indirektan (duhovno), uništila najbolesnija ideologija svih vremena, sa svojim simbolom - jugoslavijom.
Ponosim se svojim nacionalizmom, ali smatram da baš zbog toga treba očistiti prvo svoju Naciju. Ako već ne možemo u drugim sferama, bar na tribini koju svi volimo, i koja će uvek za mene biti jedan od najvećih simbola Srpstva.
_________________
include<mozak.h>
Back to top
View user's profile Send private message
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 02 Aug 2004 04:08    Post subject: Reply with quote

Godra Red United wrote:
Timo, jedan momak mi se kune da te je video danas na tekmi SCG - Hrvatska i da si sedeo u prvom redu Rolling Eyes

Timo, zasto nam se nisi javio - bilo smo kod sipke Mr. Green
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 02 Aug 2004 06:43    Post subject: Reply with quote

A je se pitam odakle orgnizovano navijanje protiv rvata!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 02 Aug 2004 07:32    Post subject: Reply with quote

DjoleReject wrote:

STVARNO JE BILO PREVIŠE!


nisi ti tek video previše!

slažem se sa Timom a pogotovu što su UK odradili odličan posao sa obaveštenjima i ostalo.
dakle red mora da se poštuje.
sever jeste svih nas ali nije svačiji

tu je uloženo truda i truda i vremena pokušajte da shvatite molim vas.

Tima reče ne delimo navijače na Bgd i ostale.
Jeste li se ikada zapitali kako ispadnu one koreografije i ko to odrađuje.

setite se na jna je li pišao na koreografiju Shocked

e tukli su ga ama baš svi ko ga je dohvatio i kad je došao do nas starijih nekako ga izvukosmo ono dosta je. Dobio je debele batine.

Dakle ono što sam ponavljao hiljadu puta ponoviću kad dolazite na tribinu postoje ljudi koji su tu stalno ne kačite se ne mrštite se i ne širite se jer uvek postoji jači.

I dosta je bilo više tih tuča
Back to top
View user's profile Send private message
NN
Ветеран


Joined: 16 Mar 2004
Posts: 1744
Location: kod kriticara

PostPosted: 02 Aug 2004 09:12    Post subject: Reply with quote

...Batina je iz raja izasla...
To jedino prolazi kod Srba,svima je jasno da flayeri u buduce nece biti potrebni...
_________________
...пушите нам курац, видимо се у затвору!
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 02 Aug 2004 09:39    Post subject: Reply with quote

pa vi vidite dal ćete moju opciju ili ovu gore
ja vam savetujem moju
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 02 Aug 2004 11:59    Post subject: Reply with quote

iako izgleda da nekima ne vredi ponavljati mislim da se stalno obavestavanje ne obavestenih isplati, ja licno mislim pored svega da se stanje sa te strane popravlja, ove sezone poseta je bila nesto veca nego ranijih godina, a broj tuca kod kuce ipak nesto manji, na "manjim" utakmicama gotovo bez incidenata,a i to sto je bilo koliko znam posledica je intriga i "zavera"...
sve skupa gledano neki opsti fazon nase tribine je na daleko vecem nivou nego ranije, sto ce reci idemo u korak sa vremenom, a ne da smo ranije bili losi, a ti koji ne znaju saznace isto tako kao sto danas na severu preovladjuju bar salovi nad onim srvena zvezda beograd jugoslavija...
put je tezak i dug, za neke i bolan, ali precicemo ga ubedjen sam
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 02 Aug 2004 12:05    Post subject: Reply with quote

Godra Red United wrote:
Timo, jedan momak mi se kune da te je video danas na tekmi SCG - Hrvatska i da si sedeo u prvom redu Rolling Eyes

Da li je to istina ili mali kenja?

Jesam bio na utakmici. Jedan od mojih najboljih prijatelja i moj kum su glavni organizatori utakmice i zamolili su me da dodjem . Sedeo sam u novinarskoj lozi potpuno nezainteresovan i jedva cekao da odem. Ni proglasenje nisam csacekao vec otisao. Na sviranju obe himne sam sedeo
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 02 Aug 2004 12:06    Post subject: Reply with quote

kiki wrote:
Godra Red United wrote:
Timo, jedan momak mi se kune da te je video danas na tekmi SCG - Hrvatska i da si sedeo u prvom redu Rolling Eyes

Timo, zasto nam se nisi javio - bilo smo kod sipke Mr. Green

Samo ti cuti molim te
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
stex_ser
Guest





PostPosted: 02 Aug 2004 12:08    Post subject: Reply with quote

[/quote]

Tima reče ne delimo navijače na Bgd i ostale.
Jeste li se ikada zapitali kako ispadnu one koreografije i ko to odrađuje.

[/quote]

dokle vise prozivanja ne-beogradjana?licno,mene ne vredjas ali zna da bude neprijatno.
uostalom,i tu koreografiju treba neko da 'podigne'.
Back to top
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 02 Aug 2004 14:18    Post subject: Reply with quote

Hteo bih da primetim, da se u Timinom postu podkrala jedna stamparska greska u vidu velikog slova j. Wink
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 02 Aug 2004 14:35    Post subject: Reply with quote

a nikad mi nije bilo jasno kako mi crnogorci ( i srbi uz to ) da se ponasamo u ovakvim situacijama.
mi smo srbi zivimo u zajednickoj drzavi za ZVEZDU bih zivot dao! a opet nikako se ne osjecam dobrodoslim tamo... Rolling Eyes
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop