DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nova himna SCG
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 08 Jun 2004 11:34    Post subject: Reply with quote

Jordan wrote:
Ma ljudi Crna gora se nikada nece odvojiti ako se pita narod u Crnoj Gori.


naravno da se nikada necemo odgovoriti.na popisu je bilo 35%srba (91.godine je bilo 9%) i jos koliko naroda se nije tako smjelo izjasniti zbog straha da ne izgubi posao i slicno.mi smo jedna drzava i jedan narod i nadam se da ce to tako ostati i ubuduce!
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 08 Jun 2004 11:35    Post subject: Reply with quote

ODVOJITI a ne `odgovoriti` ne znam sta pisem.izvinjavam se.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 08 Jun 2004 11:51    Post subject: Reply with quote

stvarno, mogo bi neko od prisutnih viđenijih delija da se javi i da predstavi stav severa nakon ovih promena.
ja lično se nikada nisam ni ložio na reprezentaciju, pogotovo fudbalsku, pa neću ni sada da počnem, ali sad su se stekli svi uslovi da, kao i svaki narod u svetu, i mi Srbi ljudski bodimo svoju reprezentaciju, i da, i na reprezentativnim tekmama pokažemo ko su i šta su Zvezdine Delije.
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 08 Jun 2004 12:24    Post subject: Reply with quote

Па ето, Тима је повремено овде...Ако он није виђен ја не знам ко је... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 08 Jun 2004 15:56    Post subject: Reply with quote

Grb ce biti kao i iz vremena SRJ to jest dvoglavi orao sa po dva lava i po dva ocila -> ODLICHNO! Very Happy

Himna pola Boze Pravde pola Oj svijetla majska zoro -> Hm...moglo je biti i bolje...npr. samo Boze Pravde ili samo Onamo Onamo. Confused Dodushe nishta nemoze bit gore od hej sloveni.

Zastava ista kao i za vrijeme SRJ to jest plavo-bijelo-crveno shto je pomeni *RANJE Evil or Very Mad. I crnogorska zastava je crveno-plavo-bijela kao i srpska samo shto je plava svijetlo plava. Zato NEVIDIM razlog zbog chega zastava nije crveno-plavo-bijela.

Znachi 2/3 i nije tako loshe. Cool
Back to top
Prki
Guest





PostPosted: 08 Jun 2004 18:38    Post subject: Reply with quote

Quote:

Zastava ista kao i za vrijeme SRJ to jest plavo-bijelo-crveno shto je pomeni *RANJE Evil or Very Mad. I crnogorska zastava je crveno-plavo-bijela kao i srpska samo shto je plava svijetlo plava. Zato NEVIDIM razlog zbog chega zastava nije crveno-plavo-bijela.


upravo tako kako si rekao u poslednjoj recinici. to nam JESTE zastava samo shto je plava boja sednja nijansa boja sa nashe i crogorske zastave
Back to top
Renegade
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 36

PostPosted: 08 Jun 2004 20:20    Post subject: Reply with quote

edurad wrote:

Zastava ista kao i za vrijeme SRJ to jest plavo-bijelo-crveno shto je pomeni *RANJE


Pa ko je rek'o da je zastava kao SRJ?
Back to top
View user's profile Send private message
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 08 Jun 2004 20:23    Post subject: Reply with quote

Zastava je Crveno-Plavo-Belo, s tim da je nijansa plave boje mix plave sa Srpske zastave i "plavetne" sa Crnogorske.
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 08 Jun 2004 20:24    Post subject: Reply with quote

I trebalo im 3 godine da se oko ovog dogovore??!! Od samog pocetka vecina ljudi je bila za ovaj kompromis. Hvala qrcu da se ne dogovaraju oko Ustava, nebi ga spremili do 22. veka.
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Anonymous
Guest





PostPosted: 08 Jun 2004 20:53    Post subject: Reply with quote

E pa onda super. Cool
Back to top
konstantin
Guest





PostPosted: 09 Jun 2004 04:58    Post subject: Reply with quote

Senjak wrote:
Modrichhha wrote:
To mi je smesno oko zastave i Himne,a izlgeda nemate nista svoje vec kradete nase(od RS),xaxaxaxa.


А од кад се ми, Срби делимо на Србе из Србије и Србе из РС? Confused


Нормални људи си и не дијеле, нити ће се када дијелити.
То значи Модрича - НЕ СЕРИ!
Back to top
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 09 Jun 2004 08:14    Post subject: Reply with quote

meni licno smeta taj kompromis oko nijanse plave boje, to je pokazala i anketa da gradjani crne gore ne prave razliku u nijansama, zasto?-zato sto nam je ista zastava. tu razliku prave samo cg politicari iz prostog razloga-samo da ne bude isto, milo bi pre uzeo i siptarsku zastavu samo da mu ne padne u vodu prica o drugoj autenticnoj naciji, koja nikad nije bila jedno sa srpskom nacijom.eto to je razlog zasto mi taj kompromis smeta, ali opet bi ga prihvatio samo da govnima ne ide na ruku situacija.
-a sto se grba tice nikada ovaj grb necu moci da prihvatim kao svoj jer to nije, zna se kako izgleda srpski grb i tu sto se mene tice nema pogadjanja, a i grb knjazevine, kasnije kraljevine crne gore nema nikakve veze sa postojecim resenjem, zato mi nije jasno zasto ovakav orao, bez krune, redizajniran nekako, kao da je upitanju znak za patike, a ne grb drzave koja vekovima postoji i koji je plod te vekovne tradicije.cini mi se da neki bivsi komunisti daju sve od sebe samo da ne bude onako kako treba, zna se kako sta treba da izgleda i tu je kraj.
kazem opet ajde i nekako za zastavu, na kraju krajeva nije ni bitno koja je nijansa plave, nego njen simbol, himna-korak napred i boljre resenje svakako od hej sloveni.ali zato grb...??? Rolling Eyes
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Spartakus
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 35
Location: NBG-NBG

PostPosted: 09 Jun 2004 10:15    Post subject: Reply with quote

cabron wrote:
meni licno smeta taj kompromis oko nijanse plave boje, to je pokazala i anketa da gradjani crne gore ne prave razliku u nijansama, zasto?-zato sto nam je ista zastava. tu razliku prave samo cg politicari iz prostog razloga-samo da ne bude isto, milo bi pre uzeo i siptarsku zastavu samo da mu ne padne u vodu prica o drugoj autenticnoj naciji, koja nikad nije bila jedno sa srpskom nacijom.eto to je razlog zasto mi taj kompromis smeta, ali opet bi ga prihvatio samo da govnima ne ide na ruku situacija.
-a sto se grba tice nikada ovaj grb necu moci da prihvatim kao svoj jer to nije, zna se kako izgleda srpski grb i tu sto se mene tice nema pogadjanja, a i grb knjazevine, kasnije kraljevine crne gore nema nikakve veze sa postojecim resenjem, zato mi nije jasno zasto ovakav orao, bez krune, redizajniran nekako, kao da je upitanju znak za patike, a ne grb drzave koja vekovima postoji i koji je plod te vekovne tradicije.cini mi se da neki bivsi komunisti daju sve od sebe samo da ne bude onako kako treba, zna se kako sta treba da izgleda i tu je kraj.
kazem opet ajde i nekako za zastavu, na kraju krajeva nije ni bitno koja je nijansa plave, nego njen simbol, himna-korak napred i boljre resenje svakako od hej sloveni.ali zato grb...??? Rolling Eyes
pozdrav


Razumem te ja i meni bi bio pravi grb drazi ali sta ces?!?!?!?!

Ipak mislim da nije "momentalno" tolko vazno koja Himna,Zastava,Grb budu usojeni nego da ovo Komunisticko(Jugoslovensko) vise ode.

Najbitnije je stvarno da se napravi vise Simbol kome mozda nije svakome po ukusu ali ipak moze svakome da bude ponosan Simbol.
_________________
NAJLEPSI DEBELI COVEK U GRADU
Back to top
View user's profile Send private message
Prki
Guest





PostPosted: 09 Jun 2004 12:50    Post subject: Reply with quote

dragance wrote:
I trebalo im 3 godine da se oko ovog dogovore??!! Od samog pocetka vecina ljudi je bila za ovaj kompromis. Hvala qrcu da se ne dogovaraju oko Ustava, nebi ga spremili do 22. veka.


nova vlast novo zapocinjanje ustava. ili menjanje iz korena istog
Back to top
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 09 Jun 2004 20:58    Post subject: Reply with quote

Prki wrote:
dragance wrote:
I trebalo im 3 godine da se oko ovog dogovore??!! Od samog pocetka vecina ljudi je bila za ovaj kompromis. Hvala qrcu da se ne dogovaraju oko Ustava, nebi ga spremili do 22. veka.


nova vlast novo zapocinjanje ustava. ili menjanje iz korena istog

bas zato da se ne bi osnovni drzavni simboli menjali kao i vlast sto se menja, zato mislim da je neophodno vracanje na predratne simbole koji su plod nase istorije i tradicije, koje su bile simboli drzave, koji su nepravedno i na nedemokratski nacin ukinuti i srbima i ovoj drzavi i svim njenim gradjanima.to su simboli koji bi omogucili narodno jedinstvo, oko nekih stvari postoji neslaganje samo zbog ne poznavanja sopstvene istorije i neobavestenosti, ali to ce se ispraviti-nadam se.
ono sto smo od predaka nasledili i nista vise, zasto praviti od gotovog veresiju???
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop