DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Revans u Vrscu
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cazzo_FCRS_forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 753
Location: Нешто је труло у држави Данској!!

PostPosted: 07 Jun 2004 10:17    Post subject: Reply with quote

citat:
Posle intervencije policije, uslovi u dvorani bili su potpuno regularni. Preostala je samo vršačka publika koja je mirna, nije incidentna.

hahahahahaahahahahahaahah


covek napravi od beogradjana majmune.

kakv debil.


JE.EM VAM MATER---AMATERSKU!
_________________
"Kuda ideš Crna Goro kada crnogorčiš pse, a dukljanizuješ Crnogorcе"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fcrs83
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 277
Location: Beograd Srbija

PostPosted: 07 Jun 2004 10:47    Post subject: Reply with quote

Postoji jedna odredba kojom bi lako mogli da nas vrate u nizi rang takmicenja, a kako trenutno vrse istragu na osnovu toga da smo mi namerno i isplanirano napustili teren ne bi me cudilo da nas grunu dva ranga nize... Znate ono kao Zvezda nikada nije igrala u drugoj ligi pa bio bi red da je malo spustimo... Ovaj komesar uopste nije pacijent vec jedan bistar covek koji ocigledno zna sta zeli i kako to da ispuni. Pogledajte samo na koliko je mesta on iscupao Zikine reci iz konteksta... Nije Zvezda napustila teren zbog straha od Hemofarma ili bilo cega slicno, vec u znak protesta sto se neko izivljava nad ljudima, sto neko iako ima zakon iza sebe on se ipak ponasa kao divljak i kao zlocinac... Kako se u takvim uslovima ratne atmosfere na tribini moze ocekivati da jedan tim nastavi da igra? Kako da neko nastavi da igra basket, a pritom zna da njegovi navijaci ne smeju da dodju ni u Vrsac koji je deo Srbije... Moze on ovde da pise i o Ljubljani i o Zezelju, ali zaboravlja da pomene da u Ljubljani nije policija gazila na mrtvo nikoga... Ako je na njemu da na cast da poredi Slovence i Hrvate sa kojima smo ratovali do pre 10ak godina i raspali se u krvi i nasu zemlju i nase ljude koji nas ubijaju na mrtvo na tribini onda stvarno ne znam kuda ide ova zemlja... Da se ovako nesto desi u Hrvatskoj ili Sloveniji ne bi se toliko cudio jer znamo koji rizik preuzimamo igranjem tamo, ali u Vrscu?! Pa to je Srbija to je isti narod, ali izgleda da za njih vazi ona "ispod slema mozga nema".
Neka ga bude sramota za sve sto je ovde rekao. Nadam se da nikada nece spavati mirno zbog ovih lazi izrecenih, ma sto se mene tice neka nas izbace iz ove lige zauvek! Lepo je Djura rekao pre pocetka play off da ocekuje Hemofarm u finalu... Pa eto gospodo odigrajte taj cirkus od finala, a za Zvezdu se ne brinite, posle ovoga bar znam da smo postali ozbiljna organizacija koja ima mooda da kaze NE! Nema vise torture i prljavih igra oko Zvezde nece vise niko nicime da je ucenjuje jer sada imamo snage da se izborimo sa olosem!
Dobro su svi razumeli zasto je Zvezda otisla sa parketa u Vrscu, ali ne zele to sebi da priznaju, ne zele da misle kako je jedan klub, zvanicna institucija, stao u zastitu ljudi zbog kojih i postoji...
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 07 Jun 2004 10:52    Post subject: Reply with quote

E..Kakve gluposti...Da je KK ufazonu,pa stvarno bi trebalo da sada pokrene ne jednu nego milion tuzbi...."Zasto su napustili teren kada je bilo uslova da se nastavi utakmica"...Pizda vam materina maloumna....Sta,kao nesto je KK hteo da sakrije,pa su trazili opravdanje?Da nije mozda sve ovo u stvari organizovao KK?.....
Zemljo otvori se....Kakvi se sve imbecili bave sportom...c c c c....
Sreca vasha,gospodo iz sveta sporta,sto ne zivimo u argentini ili nekoj banana republici......Tamo padaju glave za omashen penal,a kamoli za ovakve izjave...
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 07 Jun 2004 10:57    Post subject: Reply with quote

fcrs83 wrote:
... Ako je na njemu da na cast da poredi Slovence i Hrvate sa kojima smo ratovali do pre 10ak godina i raspali se u krvi i nasu zemlju i nase ljude koji nas ubijaju na mrtvo na tribini onda stvarno ne znam kuda ide ova zemlja... ...


OVO ZASLUZUJE VRH STRANICE

kao obavestenje novinarima i svima ostalima
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 07 Jun 2004 11:02    Post subject: Reply with quote

fcrs83 wrote:

Dobro su svi razumeli zasto je Zvezda otisla sa parketa u Vrscu, ali ne zele to sebi da priznaju, ne zele da misle kako je jedan klub, zvanicna institucija, stao u zastitu ljudi zbog kojih i postoji...

_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 07 Jun 2004 11:02    Post subject: Reply with quote

nisam htio da komentarisem nista posto nisam bio u vrscu ali sam sada primoran jer niko nije dao konkretan predlog..... sta dalje..... jedno saopstenje ne cini nista.
ZASTO VODJE NE ORGANIZUJU PROTESTE U BG..... POZVATI DELIJE IZ SVIH KRAJEVA SRBIJE, CRNE GORE, REPUBLIKE SRPSKE. ODRZATI MIRAN PROTEST!!!!!! DA POKAZEMO DA ONO STO SE DESILO U VRSCU NEMOZE SE ZAVRSITI NA SAOPSTENJU DVA KLUBA I BOLESNE ZANDARMERIJE!!!! KO JE ZA???
izvinjavam se zbog velikih slova
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 07 Jun 2004 11:03    Post subject: Reply with quote

da dodam, protesvovali smo u vrijeme Milosevica (drugima smo pomogli,njima je bolje nama ne).
Daj da uradimo nesto i za nas!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 07 Jun 2004 11:13    Post subject: Reply with quote

I da se delije pozivaju da dodju(samo ne znam kako(mediji????!!?! SmileSmile ) taj miran protest se sigurno ne bi zavrshio mirno...Ja jesam za ali mislim da je to neizvodljivo...
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Бане
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 417

PostPosted: 07 Jun 2004 11:14    Post subject: Reply with quote

za fcrs-a: i KK Crvena zvezda i kk partizan u svojoj istoriji imaju po jednu drugoligasku sezonu...

Inace danasnji Kur(v)ir "razotkriva" neke cinjenice iz "slucaja Vrsac"

PENDREK KOŠARKA
Udarali su me, pao sam, masa je počela da me gazi, kaže mali Goran Radovanović
Goran Radovanović, 12-godišnji dečak iz Vršca, navijač Zvezde, nikada neće zaboraviti 4. jun 2004. Ne zato što su njegovi ljubimci pobedili ili izgubili u košarkaškom spektaklu u "Milenijumu", već zato što je brutalno pretučen i izgažen u "akciji čišćenja tribine", koju je više nego revnosno sprovela Žandarmerija. Goran je pao u nesvest, a imao je sreće jer je jedan žandarm, za razliku od svojih kolega, kroz vizir uspeo da shvati da se radi o maloletnom dečaku i izvukao ga iz ljudskog stampeda. Goran Radovanović je samo jedna od 16 osoba koje su zatražile pomoć lekara.

- Odjednom su krenuli da biju i stisli su nas uza zid. Primio sam udarce po ruci, pao sam, masa je počela da me gazi. Posle sam se onesvestio. Bole me stomak i ruka - ispričao je Goran, koji se nalazi u vršačkoj bolnici na posmatranju. Njega su u subotu posetili Živorad Anđelković i Goran Vesić, čelni ljudi crveno-belih, i poklonili mu navijačke rekvizite.

U zvaničnom saopštenju policija tvrdi da nije bilo prekoračenja ovlašćenja, međutim, ovakav stav teško mogu da razumeju roditelji čija su se deca našla u grotlu "vršačkog horora".
- Baš sam radila ovde u bolnici, kada sam saznala da su ga tukli i gazili. Sada je sve u redu, samo se plašim da mu je jetra oštećena - zabrinuto govori Goranova majka Jovanka. Delegacija Crvene zvezde saopštila je da će klub snositi troškove lečenja, i, ako bude potrebe, angažovanja advokata.

Duško Perin (24), takođe Vrščanin, zadobio je veliku rasekotinu glave. Kaže da je na utakmicu došao u društvu devojke. Pokušavajući da je da zaštiti, osetio je jake udarce po glavi.
- Niko nije mogao da očekuje tako brutalnu reakciju policije. Posle običnog koškanja dva navijača, što se dogodilo prilično daleko od nas, žandarmi su odjednom počeli da biju sve odreda. Pokušao sam da zaštitim devojku i tada sam osetio udarac pendrekom po glavi. Video sam dečka kako leži onesvešćen, vikao sam: "Stanite ljudi, momak ne mrda!", a oni me i dalje biju po rukama. Ma, strašno, svuda je bilo krvi. Posle su ulazili u toalete i udarali ljude. Sada prodaju maglu po Vršcu, a doveli su gomili policajaca da nas biju - ogorčen je Duško Perin, koji je juče pušten na kućno lečenje.

U vršačkoj bolnici kratko je zadržana i Beograđanka Jelena, ali je na dalje lečenje upućena u Beograd. Dežurni lekar u Vršcu Lajoš Turi rekao je da su tri osobe zadržane u bolnici i da je njihovo stanje stabilno i demantovao informacije o unutrašnjem krvarenju kod Gorana Radovanovića.

Miodrag Babić: Žao mi je nedužnih navijača

Prvi čovek koncerna Hemofarm i predsednik KSSCG izjavio je da mu je veoma žao što se polufinalni meč plej-ofa završio nemilim scenama:
- Veoma sam nesrećan što je meč prekinut i što se sve nije završilo na terenu. Žao mi je nedužnih navijača koji su dobili batine, ali ako klub organizuje navijače, trebalo bi da odgovara i za njihovo ponašanje - kaže Babić.
I delegacija Hemofarma bila je u poseti povređenim navijačima i od dežurnog lekara se informisala o zdravstvenom stanju dvojice Vrščana


Goran Vesić: Ivanović i Babić su šljam!

Goran Vesić, član UO KK "Crvena zvezda", oštro je reagovao na stavove vršačkog kluba:
- Izjave Ivanovića i Babića jednostavno ne komentarišem jer su oni ljudski šljam. Možda vam ovo zvuči malo prejako, ali reći ću vam i zašto tako kažem. Kada je jedan naš povređeni navijač krvav prošao pored Marka Ivanovića, on mu je rekao: "Neka ti Žika (Živorad Anđelković, predsednik KK "Crvena zvezda") kupi zavoj!" To sam saznao u bolnici od dečaka koji ovde leži. Dok je policija brutalno prebijala decu, Miodrag Babić, koji je predsednik nekog saveza, je mrtav pijan, sa čašom viskija u ruci, iza stakla svoje svečane lože vikao da se zatvore kapije i prebiju. Očigledno da kao bivši julovac sada može da naređuje policiji. Dakle, šljam! - rekao je Vesić u vršačkoj bolnici.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 07 Jun 2004 11:22    Post subject: Reply with quote

plasticman wrote:
I da se delije pozivaju da dodju(samo ne znam kako(mediji????!!?! SmileSmile ) taj miran protest se sigurno ne bi zavrshio mirno...Ja jesam za ali mislim da je to neizvodljivo...

Kada moze 100 hiljada navijaca Rome da ne neapravi eksces na protestima u rimu moze valjda i nas 10 000 (nevjerujem da bi nas bilo vise) da iskulira muriju. Moze se organizovati, ima na severu sposobnih za to siguran sam.
ili na marakani napraviti skup, na severnoj tribini.
Protest se nekako mora iskazati!
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 07 Jun 2004 11:29    Post subject: Reply with quote

Moze recimo da se nadjemo na nasem severu da pozovemo medije da saopstimo sta imamo i da se mirno razidjemo.

to bi bilo najsigurnije da se ne pojave provokatori i ostalo.

e sad ako su i ostale grupe za (UF,Grobari itd) nista ne bih imao protiv da se protest odrzi na nekom drugom mestu.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 07 Jun 2004 11:33    Post subject: Reply with quote

Branko Parac wrote:
Moze recimo da se nadjemo na nasem severu da pozovemo medije da saopstimo sta imamo i da se mirno razidjemo.

to bi bilo najsigurnije da se ne pojave provokatori i ostalo.

e sad ako su i ostale grupe za (UF,Grobari itd) nista ne bih imao protiv da se protest odrzi na nekom drugom mestu.

izgleda da bi okupljanje na severu bilo najbezbolnije rjesenje.
sto se tice UF i Glodara......... diskutabilno.... pitanje kako bi se to zavrsilo?
Back to top
View user's profile Send private message
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 07 Jun 2004 11:36    Post subject: Reply with quote

Caki wrote:
Che wrote:
Nisam hteo da se mesam u sve ovo, bar ne na Forumu, jer u Vrscu nisam bio, ali na toj istoj Sportskoj centrali neko je konacno uputio konkretna pitanja policiji u tekstu koji se ne tice sportskog aspekta citave price.


Dzaba kad je na delu za clanove, sto znaci da to hiljade ljudi koji su posetili SC od postavljanja teksta to nisu videli...


Slazem se, ali moras i ti da se slozis da ne mozes tek tako da uzmes novine sa kioska, ne platis, a onda procitas tekst koji te zanima ili gledas fotke. Prosto, neciji rad kosta, zar ne?

No, zahvaljujuci ljubaznosti onih koji u SC rade, evo jednog dela teksta. Ostatak mozete procitati na Sportskoj centrali, a mislim da cena od 50 dinara za petnaest dana - stvarno nije mnogo.

Dakle, "odlomak":

Pitanja, na kraju priče (ili njenom početku?) ima na pretek. Jedno od njih se tiče pražnjenja dela hale, zbog čega je KK Crvena Zvezda i odbila da nastavi polufinalni meč, odnosno zbog "prekomerne upotrebe sile od strane radnika MUP-a" posle čega se u taboru crveno-belih "nisu osetili bezbedno". Dakle da li je (i ako jeste, zašto u tome nije uspela) Žandarmerija prema Zakonu udaljila lice (tačnije dvojicu) za koje se moglo zaključiti da je sklono nasilničkom ponašanju?

Ukoliko je otpor pružen, pa udaljavanje pomenutih lica nije uspelo, ko je u redovima pripadnika policije snosio odgovornost zbog toga, jer se pristupilo drugačijem rešenju, nikako i zakonskom, da potpuno miran deo publike mora da napusti sportsko borilište? Da li su 12-godišnji dečak ili 24-godišnja devojka trebalo da budu povređeni, pa čak i bez navodnog unutrašnjeg krvarenja o kome je bilo toliko reči, te smešteni u bolnicu umesto da su nastavili da posmatraju utakmicu kao što je to u miru radila velika većina onih koji su iz Milenijuma isterani?

U kom Zakonu je dozvoljeno udaranje pendrekom po glavi, ako se zna da udarac velike siline tim predmetom može da izazove frakturu kostiju lobanje, što je samo po sebi - nanošenje teške telesne povrede? Sme li se tući neko ko pokušava da sprovede odluku nadležnih organa, ali ne uspeva da to postigne "na vreme" zbog prevelike gužve, "uskog grla" i malih vrata koja teško da bi poslužila većini publike da je u pitanju opšta evakuacija? Da li se, i po kom Zakonu, pod udaljavanjem iz sportskog objekta podrazumeva i prolazak kroz "toplog zeca" u hodnicima i na islasku iz hale, o čemu svedoče izjave brojnih pretučenih građana te noći u Vršcu?

Prviše pitanja, a odgovora (po navici) niodkud.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 07 Jun 2004 12:14    Post subject: Reply with quote

slažem se da treba napraviti protesni skup, jer ovako, samo sa saopštenjem, nismo postigli ništa, već samo dajemo povoda maloumnicima da izvrću i vade iz konteksta sve što im se čini zanimljivim.

okupljanje na severu bi bilo najbolje rešenje. skupiti par hiljada ljudi, pozvati novinare i tv ekipe, pa lepo objasniti šta je i kako bilo, i šta će biti dalje.

mislim da ne treba ni u kom slučaju pozivati navijače drugih klubova na neki zajednički protest, jer je, iako se ovo što se dogodilo nama pre par dana može desiti i njima, ovo sada problem isključivo na relaciji Delije-plavi, i mi se sami moramo izboriti za sebe.
Back to top
View user's profile Send private message
Nemanjic
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 12

PostPosted: 07 Jun 2004 13:05    Post subject: Reply with quote

Protesni skup je OK, ali.... Exclamation (jedino ako je nesto pompezno)
Uz veliki pozdrav svim Delijama koji su bili u Vrscu, hocu da kazem da to pozivanje novinara i kamera na Sever ne moze bitno uticati na medijsku sliku o nama iz prostog razloga sto novinari znaju sta se zaista desavalo, ali ono sto njihovi urednici i gazde objavljuju je nesto sasvim drugo. Znaci, svako saopstenje od strane MUPa bi imalo centralni prostor/termin u medijima, dok bi misljenja navijaca objavili na margini neke stranice isl... Sto se zandara tice, opste je poznato da ti "ljudi" jedva cekaju da nekoga tuku. I to po sistemu: Gazi dok mozes, jer ko zna ka'ce imamo ponovo prilike za to. Ko ne voli da maltretira druge - taj i ne ide u Kamenicu ili Zemun da se "skoluje", vec uci neku normalnu skolu. 70% njih su p*cke i kao ljudi, oni su neobrazovani, nevaspitani drukeri, hohstapleri i skrojevici pa kod "vrsenja duznosti" i ne smeju da krenu na nekog ko im iole predstavlja opasnost ili moguci otpor, ali zato na decu i devojke - uvek! (Da ne spominjem sto ne smeju da krenu na bilo kog kriminalca u kraju) Pa u Vrscu ih je bilo otprilike isto koliko i navijaca na tribini!!? Sa toliko "drugova", pendreka, stitova, oklopa i pistolja i ja bih mogao da bijem koga pozelim. Pa svi znamo da su im Delije rak-rana i da jedva cekaju da nas razbiju. Na zalost, mnogo ljudi je zadobilo povrede, jos je vise nas kojima je povredjena dusa, gradjansko dostojanstvo, srce me boli sto osim solidarnosti i mrznje prema kerovima, ne mogu nista drugo da ucinim, ali sto neko lepo rece: daj da vidimo sta dalje! Nadam se da necu zvucati ironicno, ali u neku ruku toliko agresije prema Delijama mozemo prihvatiti i kao kompliment jer je ocigledno da su se spremali, okupili, organizovali. Cak i da se ta dvojica nisu zakacila (sto je debilizam, takodje, ali to je druga tema) kerovi bi napali prilikom prve zapaljene baklje ili neceg slicnog jer masu je mnogo lako isprovocirati, a kao sto rekoh jedva su cekali. Ostaje mi samo da apelujem na sve koji idu na tekme da samo-organizovanje i zastita devojaka i mladica budu jos bolji.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 8 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop