DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Predlog: Kako se suprotstaviti divljanju!
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 10 May 2004 04:35    Post subject: Predlog: Kako se suprotstaviti divljanju! Reply with quote

Svoj bes i jed povodom "probadanja" na Severu - i to na overi titule - sam vec istresao pod topicom "Zvezda-Vojvodina", tako da nemam nameru da se ponavljam. Sve u svemu, tezak uzas i jos tezi blam za Delije.

Elem, sta je bilo - bilo je, nama sad predstoje dve mogucnosti: 1)da se pravimo blesavi, kao, nije to nista strasno, zaboravice se brzo, vazno je da smo sampioni; ili 2)daj da vidimo ako mozemo neku pouku da izvucemo iz svega ovoga, kako bismo mozda sprecili da se "cakijanje" i ostala divljastva ponovo ne dogode na nasem stadionu...

Ne znam sta ostali misle, ali evo jednog predloga koji, naravno, nije svemoguce resenje, ali, mozda, ima sanse da malo poboljsa sigurnost i sveopsti osecaj bezbednosti na tribini. Elem, mislim da je realno pretpostaviti da ljudi koji dolaze na Sever sebe vide kao deo porodice Delija i da su, stoga, vec unapred reseni da ispostuju vodje - barem kad je navijanje u pitanju. Zasto, onda, ne bismo mogli da prosirimo ovaj osnovni koncept "rukovodjenja" sa navijanja na ponasanje, uopste??? Naime, mislim da bi sve Delije prihvatile ideju da navijacke vodje - koje ionako vec svi postuju - postanu isto tako neka vrsta "internog rukovodstva" iliti "organa reda", neka vrsta "Navijacke Samouprave" ma koliko to odvratno zvucalo. Mislim da bi na Severu preko noci zavladao red kada bi vodje imale svoje "ekipe" za intervencije (raspoznavali bi se, tako, recimo, sto bi na rukavu nosili specijalne oznake, ilil sta ti ja vec znam) i onda bi se te ekipe strateski rasporedile pred svaku utakmicu...
Tako, cim pocne neka frka, doticni dotrce, razdvoje pijane budale i onda, shodno situaciji udalje nekog sa stadiona, ili samo naprave mali kordon izmedju posvadjanih ekipa!
Znam da ovo zvuci malo nadrealno, ali mislim da je doslo krajnje vreme da se nesto ozbiljno preduzme. Pa, jebote, ljudi, ne prodje nijedna ozbiljnija tekma (u smislu broja ljudi koji dodju na stadion) a da se neko ne nadje u Urgentnom odmah potom!!! Dakle, zasto, ako vec svi na Severu postuju vodje i znaju ko su, zasto taj respekt ne bi dobio malo ozbiljnije znacenje??? Bez reda i postovanja hijerarhije ostaje nam samo anarhija, a za to, mislim da nismo... jer onda, zbogom koreografije, zbogom zajednicko pevanje, navijanje, zbogom bilo sta organizovano... i, da, daj da se koljemo uredno, pre i posle svake tekme, onako zarad zezanja...

E, sad, ako bi same krenule da se "sire" i divljaju... onda, ne znam, majke mi...!
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 10 May 2004 05:36    Post subject: Reply with quote

NYC vec smo pisali o tome o tim PLAVIM SLEMOVIMA Shocked

Vodje uvek ali uvek intervenisu tako sto razdvajaju zaracene sem kad neko udari samog vodju sto smo imali priliku da vidimo na derbiju Shocked

Ali ne moze vodja da bude svugde i da gleda sve.

Drugo ljudi nas je 500 bilo cele sezone a mene su ladno gurali i gledali popreko neki meni nepoznati momci koji su dosli na moje mesto.
Sreca pa nije bilo vecih incidenata.

To sto se desilo je za svaku osudu.Jeste decko izgoreo nekoga ali nije zasluzio da ga izbodu.

Pa setite se derbija i lika koji je pisao po zastavi od koreografije...jedva smo ga spasli zescih batina...

Ne bih da poredim ove stvari ali ljudi pamet u glavu kad idete na utakmice moze to i bez tucnjave i bez prekih pogleda i bez kurcenja bezveze.

Ali noz na svog navijaca...za svaku osudu!
Back to top
View user's profile Send private message
Standza
Guest





PostPosted: 10 May 2004 07:58    Post subject: Reply with quote

mnogo su se ljudi istripovali(po meni,naravno...)taj ko je to uradio nece izbeci kaznu,nebitno je to kako i kad ce ga stici ali jedno je sigurno stici ce ga...to je jace i od njega,njegove navijacke grupe,celog severa,Srbije itd...mislim da znate na koga mislim....
treba opet,po meni da se malo smiri taj bes,mrznja koju mozes da vidis u ocima mnogo ljudi na severu...da ne ispadne da ja drzim pridike i moralna predavanja,daleko od toga ali treba ljudi malo da se zapitaju sto se incidenti,tuce,probadanja sve cesce desavaju...ne samo kod nas vec svuda po celoj Evropi...
aj pozdrav braco Srbi
Back to top
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 10 May 2004 10:00    Post subject: Reply with quote

Ovde nas ima desetinu koji idu na tekme.Masa ljudi ne posecuje forum/nema komp.Akcija mora da bude shirih razmera i shto pre da se uradi.Naravno,da se nastavi i sledece sezone.
Neko je spomenuo letke(mislim na drugom topic-u)To treba i uraditi.
Stampati par hiljada letaka sa propratnim textom u fazonu Braco Cigani takva i takva stvar,mi smo ovde zbog toga i toga i ne sme da se desava to i to jer ce se u suprotnom desiti to i to Smile Isto tako bi "simpatican mladic" trebao pred svaku tekmu,preko razglasa da se obrati navijacima.
Ta prica o "plavim slemovima" je vec bila.To i nije losa ideja,samo realno gledano neostvarljiva,iz prostog razloga zato sto to moraju da budu ljudi iz prvih.drugih..Smile ekipa a dosta njih je ipak u fazonu sranja.
Ali,kao sto sam i rekao vec,svi mi trebamo da cuvamo red.Ni redari,ni murja.Secam se lazio,kada sam se vracao iz klonje,silazeci dole provlaceci se kroz masu.Stao sam na sekund da pogledam gde su ortaci a onda me je bukvalno odneo neki rumeni runjosh,sa njih par,koji je pijan "isao dole"Ok,iskulirao sam,nista,desava se...Medjutim neki lik je rekao(lik sasvim obican,eto,dosao da vidi lazio)-ej polako.Tu je ovaj stao,pogledao ga je u poceo da ga udara.Tu su odmah njegovi ortaci uleteli(koliko je to bilo moguce u onoj stisci na tribini)a ja i josh par likova smo krenuli da ih rastavljamo urlajuci da se smire,da decko nista lose nije rekao,da nema potrebe da se biju,da smo dosli da navijamo...Toliko sam tada urlao da me je grlo bolelo.Ali,smirilo se sve i proslo....
Tako i u buducnosti.Svi koji su spremni da rastave sranje koje se desava oko njih,neka to i urade.A oni koji nisu neka se lagano udalje a ne kao zene da krenu da vrishte i beze kad neko nekom opali samar....
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Булбулдер Г16
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Mar 2003
Posts: 66

PostPosted: 10 May 2004 15:09    Post subject: Reply with quote

To što se desilo na severu je samo posledica stanja društva u kojem živimo. I to se ne može izmeniti nikakvim apelima, letcima ili batinama. Šta pisati na letcima: "Ljudi kad dodjete na sever molimo vas da se ne bodete noževima.". To normalnom čoveku ne moraš pričati. Za takve ljude jedino mesto je zatvor. Sada je samo bitno da počinilac ovog zločina bude strpan iza rešetaka na duži period. Da posluži za primer ostalim genijalcima. A sever se ovim postupkom nije obrukao jer sever nikad nije činio pojedinac već armija ljudi koji prate Zvezdu ma gde se ona nalazila. Najbolji primer je akcija Delija za pomoć manastirima na Kosovu.
_________________
"Немој те никад издати нас!"
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 10 May 2004 15:54    Post subject: Reply with quote

Bulbulder G16 wrote:
To što se desilo na severu je samo posledica stanja društva u kojem živimo. I to se ne može izmeniti nikakvim apelima, letcima ili batinama. Šta pisati na letcima: "Ljudi kad dodjete na sever molimo vas da se ne bodete noževima.". To normalnom čoveku ne moraš pričati. Za takve ljude jedino mesto je zatvor. Sada je samo bitno da počinilac ovog zločina bude strpan iza rešetaka na duži period. Da posluži za primer ostalim genijalcima. A sever se ovim postupkom nije obrukao jer sever nikad nije činio pojedinac već armija ljudi koji prate Zvezdu ma gde se ona nalazila. Najbolji primer je akcija Delija za pomoć manastirima na Kosovu.

ne mogu reci da se ne salzem, ali mislim da se nekom sirom akcijom stvari mogu barem za nijansu poboljsati, mislim, da je, kao sto je neko vec pomenuo, neophodno i da se DELIJE SEVER i podgrupa kojoj je doticni pripadao javno ograde i sve ovo javno osude, jasno i glasno i nedvosmisleno.tako nesto je potrebno iz vise razloga, a o svima ponaosob ne bih sada.
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
woorf
Guest





PostPosted: 10 May 2004 16:17    Post subject: woorf Reply with quote

nesto iz novina....za svaku pohvalu!
http://www.kurir-info.co.yu/Dnevne-vesti/SP-05-10052004.shtml
Back to top
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 10 May 2004 19:10    Post subject: Reply with quote

NYC, starija ekipa citavu sezonu "zavodi red" na tribini...samo jos fali da im damo pendreke u ruke i uniformisemo ih... Question
Ime DELIJA je veliko i ugledno zahvaljujuci upravo tim ljudima, koji su vec previse toga preturili preko svojih ledja da bi odrzali Sever Exclamation
Mislim da je vreme da svako ko dolazi na to, za mnoge, sveto mesto, (bez obzira na godine i pol) dokaze da zasluzuje da bude tamo.
Lepo je to sto je uspela akcija da se omasovi Sever i da se broj navijaca u odnosu na proslu godinu udesetostruci i mozda "bez velikog severa nema titule" ali kao sto je NYC vec rekao ni bez hijerarhije nema Severa. Jer velicina Severa se ne ogleda samo u broju ljudi na tribini, velicina je u necem drugom... Idea

p.s. mozda bi trebalo odstampati informator o navijackom kodeksu... Confused
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 13 May 2004 03:33    Post subject: Reply with quote

ana wrote:
NYC, starija ekipa citavu sezonu "zavodi red" na tribini...samo jos fali da im damo pendreke u ruke i uniformisemo ih... Question


Pendreke u ruke, nego sta!
Ili, peroreze...
ili, barem, otvarace za konzerve!

Bilo sta, samo da se kretenizam i divljanje odstrane sa Severa... odn. da ostanu na jugu, gde im je oduvek i bilo mesto!
Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 13 May 2004 06:28    Post subject: Reply with quote

imas u danasnjem blicu vest!
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 13 May 2004 06:45    Post subject: Reply with quote

BEOGRAD - Protiv Beograđanina M.P. koji je osumnjičen da je u subotu, 8. maja, u sukobu navijača na utakmici Crvena zvezda - Vojvodina nožem ubo Dobricu Dimitrijevića (27) iz Zaklopače podneta je krivična prijava zbog pokušaja ubistva, saznaje „Blic“.

M.P. je uhapšen, a beogradska policija je o ovom slučaju najavila konferenciju za novinare. Povređeni Dimitrijević, koji je u sukobu povređen po rukama, nogama i stomaku, pušten je na kućno lečenje, saznaje „Blic“ u Urgentnom centru.

Do sukoba je došlo na severnoj tribini „Marakane“, a incident se, prema izjavi jednog Zvezdinog navijača, objavljenoj na sajtu „delija“, desio par minuta pre kraja prvog poluvremena.

- Izazvali su ga jedna podgrupa jedne od naših „viđenijih grupa“ i par ljudi sa strane. Sve je počelo oko toga gde će i ko da stane, odnosno prođe. Tu nastaje makljaža. Jednog od „viđenijih“ su par njih propisno naklepali i tada jedan od njih pali baklju rasterujući ih. Tuča se nastavlja naviše, gde su „viđeniji momci“ dohvatili jednog pridošlicu, koji se zaglavio i gde ga je, bilo bi glupo da OVDE kažem KO, izbušio nožem. Tada je sve stalo. Dečko je ostao da leži među stolicama. Kad su ga podigli, bio je jezivo krvav - objavljeno je na sajtu Zvezdinih navijača.

Prema informacijama iz SUP-a, u intervenciji su povređena i trojica policajaca, ali srećom nije reč o težim povredama.
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 13 May 2004 09:53    Post subject: Reply with quote

jeste da je bilo pa proslo ali.....
Branko Parac wrote:
NYC vec smo pisali o tome o tim PLAVIM SLEMOVIMA Shocked

Vodje uvek ali uvek intervenisu tako sto razdvajaju zaracene sem kad neko udari samog vodju sto smo imali priliku da vidimo na derbiju Shocked

Ali ne moze vodja da bude svugde i da gleda sve.

Drugo ljudi nas je 500 bilo cele sezone a mene su ladno gurali i gledali popreko neki meni nepoznati momci koji su dosli na moje mesto.
Sreca pa nije bilo vecih incidenata.

!

to je glavni problem, ljudi sa strane koji dolaze jednom godisnje i koriste to za MRSTENJE. dokazivanje neznam cega. Zasto nema frke kada se igra manja prvenstvena utakmica! zato sto gro tih navijaca cine ljudi koji se medjusobno znaju, postuju neki kodex ponasanja cak iako imaju neke medjusobne probleme! RED SE MORA ZNATI!!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 13 May 2004 16:24    Post subject: Reply with quote

NYC wrote:
Bilo sta, samo da se kretenizam i divljanje odstrane sa Severa... odn. da ostanu na jugu, gde im je oduvek i bilo mesto!
Laughing

Ovo si lepo rekao i da znas prepevacemo pesmu "I na Marsu ako treba" i pevacemio "I pendrecima ako treba"! Wink Laughing
Smucilo mi bas, i juce na jna kad sam videla kako lete stolice po glavama nasih navijaca Question od derbija na ovamo, ne znam odakle su se samo stvorili, neki Anonimusi Provokatori, bukvalno nasrcu na nase navijace, bilo verbalno ili fizicki. I sve se pitam, ko su oni, sta hoce, kako ih na vreme prepoznati i sta raditi sa njima? Za tekmu sa Vosom bar ih je na desetinu trebalo dobiti zesce batine ( neki jesu Very Happy , mnogi nisu Mad ) "sreca", pa su ih ljudi (koji su dosli zbog slavlja i humanitarne akcije) iscoollirali...
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
chivitli
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Nov 2002
Posts: 10

PostPosted: 13 May 2004 16:55    Post subject: Reply with quote

Stolice su bacala neka deca, meni se cinilo kao da su pobegli sa casa da dodju na utakmicu (il' sam video ranceve il' sam slep). Dzaba je bilo vikati nemojte... Video sam da je jedna pogodila nekoga u glavu sto je bio kod ograde, ali nisam video ko je bacio, niti ovi dole inace bi pale lepe batine. Kad sam izlazio pandur u civilu je uhvatio jednog klinca i zavalio mu takav samar da mu je cela strana lica bila sarena (ne crvena nego sarena)... Nije mi bilo zao...
Back to top
View user's profile Send private message
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 14 May 2004 07:12    Post subject: Reply with quote

I ja bih da se malo ukljucim u ovu temu.
Prvo smatram da i ako je neko vodja nema obavezu da bude odgovoran za ponasanje stotine debila koji dodju par puta godisnje na tekmu(namerno kazem par puta jer oni koji i dolaze redovno svi se znaju i znaju sta se moze a sta ne moze). Takodje i momci koji su vodje nisu placeni a nemaju ni zakonsku ni obavezu a ni pravo da zavode red. Naravno da ce oni u nekim trenucima zbog viseg interesa tj. interesa kluba pokusati da smire situaciju koja izmice kontroli i preti da esklira. Ali ipak ne moze se ocekivati od njih da budu policija.
Drugo glavni problem bi postavio kao pitanje: Da li vi mislite da nekog ko je "odvaljen" od alkohola ili jos gore od droge moze neko da zaustavi i da takav covek uopste moze da se urazumi. "Urade" se kao stoke dodju na tribinu i onda misle da su najjaci , najlepsi i najpametniji i naravno prave sranja. Govorim o neplaniranim i glupim sranjima. Jedna je stvar kada svi krenemo pa napravimo nered ili tako nesto a potpuno bezveze kada neko u svom "stanju" uradi nesto nerazumno.
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop