DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Pitanje za sve Delije iz BGD
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  

Postujem i nemam nista protiv svakog navijaca koji voli zvezdu, nije bitno odakle je...
da
90%
 90%  [ 45 ]
ne
10%
 10%  [ 5 ]
Total Votes : 50

Author Message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 07 May 2004 09:23    Post subject: Pitanje za sve Delije iz BGD Reply with quote

Imao sam prije jednu polemiku na ovom forumu,a kasnije i na nasem crnogorskom sto me je navelo da postavim pitanje: Da li su osporavani ili u nekom drugom slucaju smatrani manje vrijednim navijaci koji nisu iz BG ( u ovom slucaju konkretno iz PG) iz razloga sto zbog novca i / ili vremena nismo u situaciji da idemo na vecinu utakimica tamo. Zanima me konkretno misljenje svakog pojedinca koji se posjecuje forum (mada je jasno da iz toga se ne moze zakljucit vecinski stav Severa ali tek otprlike volio bih da znam) Question

(ako su ovakve teme vec bile ili su zabranjene lockujte,nije problem samo eto sam radoznao po tom pitanju koje me muci vec duze vremena)

p.s. ako mozete iz odgovora i obrazlozenja izostavite politiku , mila djukanovica itd. jer svaki crnogorac koji navija za zvezdu ( a o takvim i pricam) je ujedno i srbin , voli srbiju kao i crnu goru i za zajednicki je zivot.


hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 07 May 2004 15:29    Post subject: Reply with quote

lennox brate po hiljaditi put ista prica, pa naravno da nije bitno jesi li iz Pg, Bg, Bl ili iz itd. normalno je da u ovakvoj finansijskoj situaciji ljudi nisu u mogucnosti da prevaljuju veliki put svakog ili svakog drugog vikenda da bi gledali zvezdu i siguran sam da to svi razumeju.
problem nastaje na vecim tekmama, kada masa ljudi sa "strane" dodje na sever i ponasa se kao da su sagradili marakanu, kao da su tu svaki dan, kao da sve najbolje znaju, kao da su oslobodili bgd. itd. , a ustvari neznaju 2 pesme, kad prestane pune tribine... samo zvizde, vicu, tapsu, ughucu... sto sve skupa unosi haos na tribinu i kvari celokupnu sliku.
tad, drugi popizde i kazu i ono sto ne treba, normalno medju tim sto unose haos na tribinu (nenamerno svakako) nisu samo ti sa "strane" vec, siguran sam ima i ljudi iz beograda i okoline, to manje-vise kazem i iz iskustva.
nadam se da je sve jasno.
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 07 May 2004 16:22    Post subject: Reply with quote

mislio sam i nadao sam se da je to tvoje misljenje ujedno i misljenje vecine samo sam na par mjesta cuo u poslednje vrijeme da belgrade boysi imaju izuzetno iskljuciv stav prema svim delijama koji nisu iz bg pa me to navelo da postavim pitanje i da vidim kakva je situacija ovdje,na forumu.
Back to top
View user's profile Send private message
ultra-vires
Guest





PostPosted: 07 May 2004 17:02    Post subject: Reply with quote

lennox wrote:
... cuo u poslednje vrijeme da belgrade boysi imaju izuzetno iskljuciv stav prema svim delijama koji nisu iz bg ...


...bas me zanima kakav stav to oni imaju, pa eto nek se javi neko iz BBRS, pa nek objasni polemiku!

Iskreno nit bi zelio da postoji kakva 'razlika' medu Delijama, jer to sto je neko iz BG ne znaci da vise voli Zvezdu, a treba uzet u obzir i to da 'provincijalci' nemaju para doc na svaku tekmu u BG il gostovanja...

je.bote, ja neki put sam sebi uskratim koji obrok,odricem se pun ku.rac stvari i odvojim sa strane da mogu doc gledat Zvezdu (jednu i jedinu!) , da mogu bit deo najbolje grupe na svetu, da sam deo najboljih spektaklova na svetu... i da sad neko pravi razliku medju nama.., pa sta da mu kazem..?

...neka lagano ide u tri krasne ...
Back to top
GHOT
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 47
Location: na tlu Sirmiuma, majka Srbija

PostPosted: 07 May 2004 17:16    Post subject: Reply with quote

Po mom mishljenju nije vazno odakle si ako ideshe na bar 60%-70% utakmica. I mislim da bi to trebalo da bude jedino merilo. A puno ljudi iz unutashnjosti su sami krivi zashto nas Beogradjani ne vole. Vecina ne zna pesme pa miniraju navijanje, ponekad pishaju po tribini, najcheshce dolaze mortus pijani na tekme, kache se s kim stignu i kurche se bez razloga, kvare koreografije... I josh kad takvi dodju, a kartu su dobili preko neke veze i zauzeli mesto nekome ko bi stvarano starno pomogao zvezdi. Mada je chinjenica da najvishe od raspoloznja ljudi iz unutrashnjosti zavisi koliko ce tribina biti puna...
_________________
BOMBE NA ZELEZNICU
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 07 May 2004 21:35    Post subject: Reply with quote

ljudi, mislim da ne treba dalje polemisati po ovom pitanju, jer je sve receno, kako ce se neko odnositi prema tebi zavisi od ponasanja odakle god da dolazis, GHOT je naveo par odlicnih primera, kad nesto ne znas pitaj, to je to.
a to lennox-e sto si napisao za bgd. boys-e ja licno ne verujem da je istina, mada ne bih mogao 100% da tvrdim, ali znam da nikad niko nije gledao popreko delije iz nisa npr. ili zvecan-kosovo ili banja luka ili vrsac itd. da ne nabrajam nekog cu izostaviti, ali ove ekipe sve su poprilicno redovne i to je cela filozofija.i nemojte se tripovati bez veze, uvek ce se neko naci ko ce prozivati po nekim bezveze osnovama, ali generalno stav vecine, mislim da nije takav i da je jedino merilo ponasanje na tribini, ma odakle ti dolazio.
ajd uzdravlje
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 08 May 2004 01:11    Post subject: Reply with quote

GHOT je sve rekao...
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 08 May 2004 09:42    Post subject: Reply with quote

Ok je ,samo sam imao prije par prozivki na racun sto sam Crnogorac ali to je vjerovatno na politickoj osnovi (mada ni tu nema rezona da budem prozivan). Samo eto jos jednom da ponovim : Crnogorci koji navijaju za Zvezdu su Srbi.Svi.

hvala na komentarima.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Sudija Smrad
Guest





PostPosted: 08 May 2004 09:50    Post subject: Reply with quote

GHOT-a za predsednika!
Back to top
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 09 May 2004 09:59    Post subject: Reply with quote

Исто тако бих и ја могао да поставим питање свима онима који кењају Београђанима...Ајде искрено одговорите колико ви поштујете Београд и Београђане? Најлакше је рећи: Они су криви за све... Ако поштујете клуб за који навијате, онда морате поштовати и град у који долазите. Не можете се понашати као стока и онда се питати зашто неко има такво мишљење о вама.

Иначе... Топик је веома глуп и требало би га закључати.
Поздрав админима за брзу рекацију Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 09 May 2004 14:52    Post subject: Reply with quote

Vasili Zaitsev wrote:
Исто тако бих и ја могао да поставим питање свима онима који кењају Београђанима...Ајде искрено одговорите колико ви поштујете Београд и Београђане? Најлакше је рећи: Они су криви за све... Ако поштујете клуб за који навијате, онда морате поштовати и град у који долазите. Не можете се понашати као стока и онда се питати зашто неко има такво мишљење о вама.

Иначе... Топик је веома глуп и требало би га закључати.
Поздрав админима за брзу рекацију Laughing


zajebavas li se ti ? pa zar bi postavio ovo pitanje da ne volim beograd isto kao i grad u kome zivim i da prakticno ne zivim za zvezdu ?
i sebe ne bih nikako stavio u isti kosh sa seljacinama iz unustrasnosti srbije koji se napiju kao stoka i onda dodju da se useravaju po navijanju i koreografiji.kad god dodjem u bg na utakmicu ponasam se sasvim prikladno ,ne serem, ne bunim se itd. zbog toga i pitam da li ja to sve radim uzalud ako me neko tamo smatra seljakom jer nisam iz bg.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 09 May 2004 15:13    Post subject: Reply with quote

lennox wrote:
zajebavas li se ti ? pa zar bi postavio ovo pitanje da ne volim beograd isto kao i grad u kome zivim i da prakticno ne zivim za zvezdu ?
i sebe ne bih nikako stavio u isti kosh sa seljacinama iz unustrasnosti srbije koji se napiju kao stoka i onda dodju da se useravaju po navijanju i koreografiji.kad god dodjem u bg na utakmicu ponasam se sasvim prikladno ,ne serem, ne bunim se itd. zbog toga i pitam da li ja to sve radim uzalud ako me neko tamo smatra seljakom jer nisam iz bg.


Није било упућено теби лично већ онима које смо сви набројали. Нисам хтео да отварам расправу. Ово је мој последњи пост на ову тему.
Back to top
View user's profile Send private message
Ilija_Najdovski
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Feb 2004
Posts: 4
Location: sofia

PostPosted: 13 May 2004 10:42    Post subject: Reply with quote

Zdravo Zvezdasi.Video sam da tema je veoma interesna pa sam odlucio da se javim. Evo recimo ja sam Makedonac i navijem za ZVEZDU nisam Srbin ali Braca volim Zvezdu vise od puno Srbi koi sam gi upoznavao kad sam isao negde na odmor.Bas te iste Srbi vecina su bili od Beograd i ja kad im kazem da dolazim u Beograd 3-4 puta godisnije samo i samo da bih gledao moju Zvezdu i da ponekad sam spavao na zeleznickoj stanici po parkove samo i samo zbog Zvezdi, oni sa mene bas onako bledo gledali i su mi rekli da i oni su Zvezdasi ali godisne idu samo 1-2 puta na Mara. EEE to nisam mogao da skontam. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Pre neki dan sam ga gledao na tel. Darko Pancev jos u srce mu je Zvezda samo kako je pricao za onaj predivni period dok je igrao za Zvezda. Pa kako bre ljudi da zaboravim Zvezdu i Bari i Delije i da zapocnem recimo da navijem za neki makedonski klub zbog to sta sam Makedonac, nikad NECU Wink . OD KAD ZNAM ZA SEBE NAVIJAM ZA ZVEZDA.POZDRAV
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
аца_цоа[ФКЦЗ]
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 650
Location: Куба, Хавана

PostPosted: 13 May 2004 11:52    Post subject: Reply with quote

lennox wrote:
i sebe ne bih nikako stavio u isti kosh sa seljacinama iz unustrasnosti srbije koji se napiju kao stoka i onda dodju da se useravaju po navijanju i koreografiji.

Nije samo unutrasnjost, ima toga i iz Beograda.
To je ono, kad je iz Beograda, i ide samo na derbi a za ostale utakmice koje se igraju na marakani ga zabole.
Nisam iz Beograda, cak ni iz Panceva pa da mi bude olaksan dolazak na utakmice, nego iz okoline Panceva.
Ali se zato NIKAD ne napijam kada idem na utakmicu, iako i tada znam da se kontrolisem, ali bolje je ovako.
Nije problem samo sa delijama iz unutrasnjosti, nego moze da se desi da na tribini, neko sranje napravi neko ko je iz Beograda, ali ko ce da kaze da je on iz Beograda kad se zna da ljudi koji su iz Beograda idu na utakmice? Cisto, jedno od mogucih razmisljanja.
Dosta njih dodje pa uzem sedi na koreografiji, jeste, sve su ljudi od 8 ujutru radili na tribini da bi ti sedeo na tome...
Na utakmici protiv vojvodine, silazim niz stepenice koje su krcate, i mali milion ljudi sam nagazio, odgurnuo, sasvim slucajno, da bi dosao do mojih drugova, ali sam se zato SVAKOM pojedincu na koga sam naleteo izvinuo, i jos mi se covek na smeje i kaze : "ma nema veze".
Takodje, mislim da je to bilo na kup utakmici protiv groblja, posto sam uvek kod centralne sipke, jedan decko uvatio da pisa tu, izvadio tuki napolje i pisa li pisa???!!!! Alo covece, em je bio koma-trans-mrtav i jos pisa tuda, jebote, zar ga nije neko od drugova mogao odvesti do wc-a.

Znaci, kao sto su i ostali navodili:
1. Nemoj da se kurcis, siris jer nikad ne znas ko je taj i koliku ekipu ima covek na kog si se namerio.
2. Nemoj bas da budes u komiranom stanju na utakmici, ako i jesi, vezbaj malo kod kuce da se kontrolises.
3. Ako nekoga zakaci, nagazis, obavezno se izvini! A ne da pravis facu i jos mu kaze: "ajde sada mi se izvini sto sam te nagazio"
4. Ispisaj se pre pocetka utakmice napolju, ili ako si vec na severu, skokni do wc-a, nemoj da pisas po sedistima!
5. Ako si prvi prvi put na stadionu, pitaj nekog pored tebe cemu sluze ti papiri/najloni/zastavice... nije to za sedenje, ne ne, nikako...
6. Ljudi koji idu u grupama na utakmicu, a medju ljudima u toj grupi ima recimo 1-2 koji su non stop na tekmama, neka posavetuju ostale sta se i kako radi... ja to UVEK radim kada neko prvi put sa mnom ide na Sever.

eto toliko,
Back to top
View user's profile Send private message
Spartakus
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 35
Location: NBG-NBG

PostPosted: 13 May 2004 14:15    Post subject: Reply with quote

aca_coa[FCRS] wrote:
lennox wrote:
i sebe ne bih nikako stavio u isti kosh sa seljacinama iz unustrasnosti srbije koji se napiju kao stoka i onda dodju da se useravaju po navijanju i koreografiji.

Nije samo unutrasnjost, ima toga i iz Beograda.
To je ono, kad je iz Beograda, i ide samo na derbi a za ostale utakmice koje se igraju na marakani ga zabole.
Nisam iz Beograda, cak ni iz Panceva pa da mi bude olaksan dolazak na utakmice, nego iz okoline Panceva.
Ali se zato NIKAD ne napijam kada idem na utakmicu, iako i tada znam da se kontrolisem, ali bolje je ovako.
Nije problem samo sa delijama iz unutrasnjosti, nego moze da se desi da na tribini, neko sranje napravi neko ko je iz Beograda, ali ko ce da kaze da je on iz Beograda kad se zna da ljudi koji su iz Beograda idu na utakmice? Cisto, jedno od mogucih razmisljanja.
Dosta njih dodje pa uzem sedi na koreografiji, jeste, sve su ljudi od 8 ujutru radili na tribini da bi ti sedeo na tome...
Na utakmici protiv vojvodine, silazim niz stepenice koje su krcate, i mali milion ljudi sam nagazio, odgurnuo, sasvim slucajno, da bi dosao do mojih drugova, ali sam se zato SVAKOM pojedincu na koga sam naleteo izvinuo, i jos mi se covek na smeje i kaze : "ma nema veze".
Takodje, mislim da je to bilo na kup utakmici protiv groblja, posto sam uvek kod centralne sipke, jedan decko uvatio da pisa tu, izvadio tuki napolje i pisa li pisa???!!!! Alo covece, em je bio koma-trans-mrtav i jos pisa tuda, jebote, zar ga nije neko od drugova mogao odvesti do wc-a.

Znaci, kao sto su i ostali navodili:
1. Nemoj da se kurcis, siris jer nikad ne znas ko je taj i koliku ekipu ima covek na kog si se namerio.
2. Nemoj bas da budes u komiranom stanju na utakmici, ako i jesi, vezbaj malo kod kuce da se kontrolises.
3. Ako nekoga zakaci, nagazis, obavezno se izvini! A ne da pravis facu i jos mu kaze: "ajde sada mi se izvini sto sam te nagazio"
4. Ispisaj se pre pocetka utakmice napolju, ili ako si vec na severu, skokni do wc-a, nemoj da pisas po sedistima!
5. Ako si prvi prvi put na stadionu, pitaj nekog pored tebe cemu sluze ti papiri/najloni/zastavice... nije to za sedenje, ne ne, nikako...
6. Ljudi koji idu u grupama na utakmicu, a medju ljudima u toj grupi ima recimo 1-2 koji su non stop na tekmama, neka posavetuju ostale sta se i kako radi... ja to UVEK radim kada neko prvi put sa mnom ide na Sever.

eto toliko,



Bravo Aco!!!!
Potpuno sam tvojeg mislenja.
evo mi iz ULTRAKLANA smo dosta dugo,redovni i brojni pratili tekme ali posto smo grupa iz diaspore nismo u prilici da idemo na sve tekme ali idemo sto vise mozemo.

Ja mislim da nemamo na severu nekoga koj ima lose misljenje o nama.

Zato iskuliraj neke prozivke itd.
Ako volis Zvezdu i spreman si za ludilo onda dodji na sever i drzi se toga sta je ACO rekao.

Pozdrav
_________________
NAJLEPSI DEBELI COVEK U GRADU
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop