DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Najgore pesme sa Severa!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ЗвЕзДиЦа
Guest





PostPosted: 06 May 2004 21:42    Post subject: Reply with quote

Ми се не свађамо, само разматрамо какве су нам песме, износимо своје мишљење, али у сваком случају ми ћемо своје песме и даље певати, ма какве оне биле.А како можете да видите, углавном смо мишљења да су нам све песме добре, оне које сматрамо глупима су или старе и више се не певају, или имамо неку конкретну замерку, али нико до те мере да је неће отпевати. Али ви то не можете да знате, јер ко зна када ћете моћи да на нашој Маракани чујете како север грми.Једино ако дођете са стране да се учите...
Немојте ово да примите много лично, јер искрено немам ништа против радоваца, мени један много добар ортак навија за Рад, ја једино мрзим гробље. А ви кад се вратите у прву лигу, мало ћемо да се прозивамо, нема ту ништа лоше Wink
Back to top
nikolaBG
Guest





PostPosted: 06 May 2004 22:21    Post subject: Reply with quote

Evrovizija se lose peva, nije mi jasno zasto, dobra je pesma. Ali po meni najgluplja je ona na melodiju one partizanske zlatibore siri svoje grane...
Napred Zvezdo
pevaju junaci
postali smo evropski prvaci
To se pevalo 91. a da se pevalo i 51. bilo bi glupo...
Back to top
dragance
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 575
Location: доле испод

PostPosted: 06 May 2004 22:30    Post subject: Reply with quote

Pre nego sto je ova tema pokrenuta, hteo sam da zapocnem jednu drugu - a to je "najstarije pesme sa Severa" za one koji se secaju.

Vidim neko pomenu "Beogradska zvona..." sto je po nekim mojim secanjima mozda i jedna od prvih koju sam cuo. Ajde neko da se priseti i da postavi jos koju.

Zvezdice, ima vas jos na forumu, niste vas dve jedine. Steta sto niste vecina.
_________________
пензос са калиша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Anonymous
Guest





PostPosted: 07 May 2004 05:15    Post subject: Reply with quote

Da ima ovde dobrih postova....

Ideja mi je bila cisto da budemo malo samokriticni jer znam da svako od nas ima nekih pesama koje rado peva a nekih koje malo ispreskace zbog koje-kakvih razloga.
Obe pesme koje sam naveo su izuzetno stare i ne pevaju se vise na severu ali ono sto me verovatno nervira kod tih pesama je melodija koja podseca na onaj sumorni soc-komunizam i koje-kakva sranja.....

Samokriticnost je u principu uvek dobro dosla a mi cemo u svakom slucaju mnoge pesme nastaviti da pevamo.

A od tebe United Force nisam ni ocekivao nista pametno tako da cu ovaj tvoj post ispreskakati....
Back to top
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 07 May 2004 05:50    Post subject: Reply with quote

o, boze, glupog li topica Confused
pesma "o, mama, mama..." je obelezila ovu sampionsku sezonu i kome se ne svidja, nek j.g. Wink
pesma "ne posustajte..." je obelezila tekmu zvezda - kjevo, kada je V. (ub), naterao razularenu, pijanu i drogiranu masu na prepunom severu da "uhvate ritam" Laughing ove pesme i isto vazi i za nju - kome se ne svidja neka j.g.
pesma "muske klati, zenske klati..." se nije mnogo pevala na tekmama jl, kada nam u goste dodju ustase, ponekad se otpeva, vise da zabiberi i zaljuti uobicajenu paklenu atmosferu i u tom slucaju, zasto da ne?
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Veciti DELIJA
Guest





PostPosted: 07 May 2004 06:12    Post subject: Reply with quote

Znajte samo jedno a to je da Zvezda nema lose pesme.
Back to top
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 07 May 2004 06:44    Post subject: Reply with quote

Veciti DELIJA wrote:
Znajte samo jedno a to je da Zvezda nema lose pesme.

iako je ovo ponovljeno vise puta ovim je sve receno i to bi bilo sve
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 07 May 2004 07:28    Post subject: Reply with quote

veciti, cabron i ostali koji tako misle: krajnje ste pristrasni, a to sigurno nije put kojim treba ici ako mislimo da sever u buducnosti bude jos bolji.

odgovorite sami sebi na dva pitanja:
1. koliko ima pesama kojih ne znam?
2. ako su sve dobre zasto se ne pevaju?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 07 May 2004 15:01    Post subject: Reply with quote

Caki wrote:
veciti, cabron i ostali koji tako misle: krajnje ste pristrasni, a to sigurno nije put kojim treba ici ako mislimo da sever u buducnosti bude jos bolji.

odgovorite sami sebi na dva pitanja:
1. koliko ima pesama kojih ne znam?
2. ako su sve dobre zasto se ne pevaju?

svasta s tobom, pa naravno da to nije tako kako sam napisao, ima tu poprilicna doza ironije, ali sam mislio da to nije zabranjeno na forumu, trebao si da procitas i moje ostale postove, generalno gledano problem i pesama i poznavanja repertoara se vidi svaki put kada je sever pun, ali malo sale nije na odmet, ovo sto je pizon napisao je u najvecoj meri dobra slika i necu ponavljati vec napisano, ali opet smo dobri, a kakav je moj stav sto se navijanja tice govori svaki moj post posle svake "male" tekme, retko kad da sam napisao da je dobro, vec vecinom "koliko nas je bilo moglo je i bolje"...
valjda je sad jasnije da se potpuno slazem da mi (pogotovo kad je veci broj ljudi na severu) imamo dosta toga da popravimo.
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdasica
Guest





PostPosted: 07 May 2004 16:18    Post subject: Reply with quote

Naravno....ZVEZDA NEMA RUZNIH PESAMA!
Back to top
DELIJA 28
Guest





PostPosted: 07 May 2004 16:57    Post subject: Reply with quote

zvezdasica wrote:
Naravno....ZVEZDA NEMA RUZNIH PESAMA!


Problem je u tome sto ima dobrih pesama koje se ne pevaju...
Back to top
Леннокс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Feb 2004
Posts: 594
Location: Подгорица

PostPosted: 07 May 2004 17:06    Post subject: Reply with quote

jedna od dobrih je i kada dodje tuga ja zvezdo bicu s`tobom...postavio sam topic(na crazy north) ali niko nije odgovorio nije mi jasno zasto...
ta pesma ne moze biti ruzna, melodija je sasvim pevljiva...ne znam,nisam pametan Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Uros VARVARINAC
Guest





PostPosted: 07 May 2004 18:12    Post subject: Reply with quote

Od ne posustajte se narod samo unervozi,jer svi tada shvate da nema jos puno do kraja utakmice?To me bas nervira Mad
Back to top
purke
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2004
Posts: 19

PostPosted: 12 May 2004 23:30    Post subject: Reply with quote

Pizon wrote:
--zurba kod vecine pesama. to se obicno desava kod tapsanja u pojedinim pesmama (i da mi ponude, svuda grmi okolo...) ili mahanja rukama (citaj "na-na-na....i napred Zvezdo le", kao i kod "evrovizije")


E, ovo je definitivno najgore! Idem sa Sever 20 godina, i to nije bilo tako ranije. Prvo ta zurba, pa onda ni jedna stvar ne moze da se zavrsi u ritmu do kraja. To dovodi (pored jos nekih faktora) do toga da se sve totalno raspadne, i da jedna polovina tribine kasni po 5 sekundi za drugom. Valjda smo takav nestrpljiv narod.

Sto se mene tice, izbacuje se previse pesama u kratkim razmacima. Licno ne gotivim himnicne i melodicne pesme, to vise lezi zabarima koji to znaju da pevaju. Meni leze one jake ritmicne tipa U! A! ZVEZDA! ili NAPREDZVEZDONAPREDZVEZDO ALE! ALE! Tu je naravno i pune tribine ludih navijaca...Najbolji fazon mi je da se peva par pesama na tekmi po pola sata. To onda stvarno zvuci mocno.
Back to top
View user's profile Send private message
Zola
Guest





PostPosted: 14 May 2004 23:52    Post subject: Reply with quote

Bila je jedna smape, mislim sezone 2001/02 (Mukijeva druga titula), koju nikako nisam mogao da svarim:
Zvezda mi je sve, nananananananana
i tako po ceo poluvreme na gomili manjih tekmi. Fala Bogu da nije zazivela, jer je bila zesca smaracina. I melodija, a boga mi i mastovitost i raskos teksta. I nikad bas nesto preterano nism voleo onu Sivi dom - fazon, ima nekih stvari koje se ponavljaju (Veselo mi s tobom nekad bese / kad si Zvezdo bila prvak sveta / pevala je tad cela planeta / da je nasa Zvezda prvak sveta. Da zakljucimo, pesma govori o tome da smo bili prvaci sveta... Rolling Eyes Samo se malo ponavlja...
I jos jedna stvar: ovo koliko ja znam nije nikakva navijacka pesma, ali pre nekoliko sezona na basket tekmama, pustala se neka odvratna kaseta sa nekim satro-navijackim pesmama koje peva neki matori lik, ima glas otprilike ko onaj bivsi spiker u Pioniru, sve neke gluposti, i onda "Jer Delije je hu-li-gan!" Ko je cuo zna koliko je to idiotski zvucalo...

Hrvati sve cemo vas klati, zenske klati, muske klati, decu silovati. Question
Zar nije prakticnije muske klati, decu klati, zene silovati? Very Happy
Povlacim pitanje.
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop