DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Najekstremniji - istrazivanje o navijacima

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Interceptor
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Aug 2003
Posts: 48
Location: Sto sa najvise pica

PostPosted: 07 Apr 2004 05:47    Post subject: Najekstremniji - istrazivanje o navijacima Reply with quote

Kupim jutros "Sport" i imam sta da procitam na poslednjoj strani. Citiram:

Istrazivanje agencije "Faktor plus" i naseg lista o neredima na sportskim terenima
"Delije" i "United Force" najekstremniji
Anketirani uzorak iznosio je hiljadu ispitanika starijih od 15 godina

Mi smo "Delije", najjaci smo najjaci... Snaga jaceg vlada - navijaci Rada... Reci "navijackog sadrzaja" sve cesce se mogu videti u praksi. Ucestala prezentacija navijacke agresivnosti, bila je tema istrazivanja koje su zajedno sproveli agencija za istrazivanje javnog mnjenja "Faktor plus" i nas list. Anketirani uzorak iznosio je hiljadu ispitanika starijih od 15 godina. Istrazivanje je pokazalo da je eskalacija nasilja na sportskim terenima vise nego ocigledna. Navijaci Zvezde i fudbalskog kluba Rad su apostrofiani kao najekstremniji navijaci, jer su u kontinuitetu ispoljavali svoju "snagu" kako na stadionima, tako i van sportskih objekata.
Sam zakon o sprecavanju nasilja na sportskim manifestacijama, anketirani su ocenili negativnom ocenom, mada je veliki procenat onih koji ne poznaju njegov sadrzaj.
Drzava je takodje dobila "zuti karton" od ispitanika, a anketirani ljubitelji sporta su istakli da se bezbedno osecaju samo na sportskim priredbama gde nema ekstremnih "tifoza".
Javnost je na najrazlicitije nacine iznela misljenje o suzbijanju nasilja, ali resenje ovog aktuelnog problema je, ocigledno, u angazovanju svih struktura drustva.
B. Mek Savic

Kraj citata.

Slede tabele:

Po Vasem misljenju, koji nas klub ima najekstremnije navijace?
Bez odgovora: 14,9%
Neki drugi: 2,8%
Novi Pazar: 6,1%
OFK Beograd: 2,5%
Rad: 24,2%
Partizan: 18.7%
Crvena zvezda: 30,8%

Nedavno donet zakon o sportu je po Vasem misljenju:
Nisam upoznat sa zakonom o sportu: 17%
Stanje ce biti nepromenjeno: 8,1%
Los je, jer se nasilje povecava: 17,2%
Nije usmeren na prave krivce: 12,9%
Dobar je, ali ocigledno nije primenjiv: 13,3%
Samo je napisan dobro: 16,7%
Odlican i treba ga u potpunosti primeniti: 14,8%

Da li se osecate bezbedno na sportskim manifestacijama kod nas?
Bez odgovora: 7,6%
Ne posecujem sportske priredbe: 10,2%
Ne, jer je konstantna eskalacija nasilja: 30,9%
Da, ali samo na pojedinim gde nema ekstremnih navijaca: 36,1%
Da, na svim: 15,2%

Koji je najbolji nacin po Vasem misljenju da se suzbije nasilje na sportskim dogadjajima?
Ne znam: 21,3%
Strozijim merama policije i pravosudnih organa: 21,8%
Boljom koordinacijom odnosa klub-navijaci: 20,7%
Angazovanjem celog drustva: 26,9%
Svakodnevnom edukacijom, pre svega mladih: 9,3%

Ko je po Vasem misljenju, najveci krivac za nasilje na nasim stadionima?
Bez odgovora: 7,7%
Neko drugi: 5,2%
Policija: 16,4%
Savezi (Fudbalski, Kosarkaski...): 10,8%
Drzava: 21,5%
Klubovi: 18,3%
Samo navijaci: 20,1%
Kraj tabele.


Prilicno mi je jasno da dobar deo ispitanika predstavlja bolide koji ne dolaze na utakmice da bi navijali, vec da im prodje vreme i kao pogledaju neku utakmicu. I onda se kao osecaju bezbedno samo na utakmicama gde nema ekstremnih navijaca Shocked . Pa oni nikoga ne zanimaju tokom utakmice, neverovatno. Proglaseni smo najekstremnijim, ali nisam uspeo da shvatim na osnovu cega su ocenjivali ekstremnost (tuce, navijanje, incidenti????). Sta znaci ono "jer su u kontinuitetu ispoljavali svoju snagu kako na stadionima, tako i van sportskih objekata"?
Moze li im se verovati????
_________________
Crveno-bela dusa
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 07 Apr 2004 06:04    Post subject: Reply with quote

Pod 1 agencija Faktor plus Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ma daj pa to ni Monti Pajton nema Laughing
Shocked Faktor plus

Pod 2 list Sport Shocked Laughing jel cita to neko uopste?

A pitanja i odgovori su za zonu sumraka!

Nego sto taj list nije postavio pitanje sto je ubiven Bulatovic?

Da ga nisu mozda ubili ektremni navijaci?
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 07 Apr 2004 06:20    Post subject: Reply with quote

Znas kako, s obzirom da nas optuzuju za sve i svasta, ne bi me nista cudilo da kazu da je ubica navijao za recimo Zvezdu ili nemam pojma, za rad... kao slucajno, nema to veze, ali cisto da javnost zna... rekao sam vise puta ovde na forumu, smesta nam se sve i svasta pa sad i ova glupa anketa (nije to istrazivanje, suvise je neozbiljna i agencija i pitanja i ljudi koje su pitali... a da ne pricam o novinama koje ne znam ni ko cita)... svaka prica po novinama o ekstremizmu i huliganstvu je zacinjena slikom Delija, svako sranje koje se desi a da su krivci nasi protivnici, mi smo okrivljeni... znam nema tu sad ko je prvi poceo, ali valjda smemo da se branimo ako nas neko napadne... Shocked Nisam paranoican, ali definitivno se smisljeno radi protiv nas i nekom je u interesu da budemo obicna grupa gradjana, malobrojna i neuticajna kao npr. agenti ili slicna boranija...
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 07 Apr 2004 06:35    Post subject: Reply with quote

Po meni neko zeli toliko da nas satanizuje da bi sutra mogao tako lako da proda klub pojedince posalje na robiju i proba da udje i otme pare prodajom igraca prostora i svega.

Agenti imaju mini buseve koji voze od Bezanije do Vuka eeeeejjjjjj provali sta pise na tim kombijima Shocked da ne govorimo da je sve sto zamislis 041 tamo smesteno i tamo imas i fonto i bingo i sve ostalo.

a zamisli tek da imas brend tj ime Zvezdino iza toga!
pa to bi bile pareeeee samo takve

(znas kako zvuci 041 u federaziji Laughing Laughing Laughing al sam se napal'la Laughing )

Odavno sam predlagao da se na ovakve i slicne gluposti reaguje, ali to je samo moje licno misljenje.
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 07 Apr 2004 06:41    Post subject: Reply with quote

Ima i toga, i ta prica stoji, sve u svemu svima je stalo da nas srozaju... al' kapiram da se nesto i ne damo... jebote sve nas je vise... Cool evo videces i danas, nema veze sto je radni dan, ali bice nas opet bar hiljadu-dve u kopu... sad, to sto sto palimo sa posla nema veze, Zvezda je zivot....
Back to top
View user's profile Send private message
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 07 Apr 2004 06:56    Post subject: Reply with quote

mala dopuna

Branko Parac wrote:

(znas kako zvuci 041 u federaziji Laughing Laughing Laughing al sam se napal'la Laughing )


... bas sam se napal'la Smile


dosta o tome Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 07 Apr 2004 10:11    Post subject: Reply with quote

Krajnje naivna izjava, pa sam si rekao da sm i mb rade narucene ankete... izvini molim te a od cega ovi zive??? Kao palo im na pamet da eto naprave istrazivanje o toj temi... bas su preduzimljivi, nema sta... Pa naravno da je neko platio i da su zbog toga odradilui, niko ne radi dzabe i zbog lepih ociju, a objektivnosti i realnosti marketinskih agencija, to je tek tema za pricu od 5 dana... Slazem se ja da i neki medju nama ne vode racuna i da sami sebe nekada negativno reklamiramo, ali vec se pocelo sa preterivanjem i dosta bre vise markiranja nas kao glavnog problema ovog drustva... ima ovde mnogo mnogo vecih i gorih problema, ali ocigledno nekome odgovara da skrece sa tih tema koje ne moze da resi, pa kao ajde da se opali po navijacima...
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 07 Apr 2004 11:26    Post subject: Reply with quote

KBB wrote:


To sto nisi cuo za njih ne znaci da ne postoje ili da su loshi.
Ljudi koji se ne bave marketingom uglavnom znaju za Marten Bord ili Strategic Marketing koji su obicni lopovi i rade narucena istrazivanja i svi ostali su im nepoznati i smesni.
Tako da ako nisi upucen u marketing nemoj da pises svasta.
Momci su (Faktor Plus) stvarno objektivni i realni..


Ti ih verovatno poznajes kada tako pises o njima.
Ja ih ne poznajem niti sam cuo za njih.Za ove druge jesam a za te Faktore nisam.

Uostalom sve te ankete i sva ta novinarska pisanja su tesko sranje a kome to nije jasno neka cita te njihove ankete i pisanja.

Evo reci cu ti primer.
Sto nisu napravili anketu o tome ko je koju skolu zavrsio od vodecih funkcija u FSS i klubovima pa do nas navijaca?

Sto nisu pitali i pisali o ubistvu Bulatovica i sto istraga stoji?

Da se ne lazemo mi smo Kolumbija jer ovo sto se nama desava desava se jos samo u Kolumbiji!

To su po meni vaznija pitanja od lupetacine tipa pridjes liku od 20 godina na ulici i pitas ga ko su najektremniji navijaci

Pa pogledaj koliko je ta agencija ozbiljna kad je NOVI PAZAR svrstala u grupu sa nama Radovcima i grobarima

Toliko o njihovoj obavestenosti!
Back to top
View user's profile Send private message
КББ
Guest





PostPosted: 07 Apr 2004 12:30    Post subject: Reply with quote

Samo polako, da krenemo iz pocetka.

Quote:
Krajnje naivna izjava, pa sam si rekao da sm i mb rade narucene ankete... izvini molim te a od cega ovi zive??? Kao palo im na pamet da eto naprave istrazivanje o toj temi... bas su preduzimljivi, nema sta...


To istrazivanje je radjeno u PROMO svrhe, znaci oni su uradili to istrazivanje za dzabe i niko im nije narucio (samim tim ih niko nije ni platio ni podmitio da nas ocrne) da bi svoju agenciju promovisali, da bi i ostali ljudi culi za njih (a ne samo njihovi klijenti koji su BK, Grand kafa, Don kafa i pojedine duvanske kuce, samim tim znaci ozbiljna firma). To je pod broj jedan.

Pod broj 2, da znam momke i zato sa argumentima mogu da odgovorim da su ozbiljni i korektni.

Da neko radi paralelno istrazivanje, tipa obicni gradjani - navijaci, ma daj ljudi nemojte da ste smesni, pa ko ce da ide po severu ili jugu i da juri vidjenije ljude i da ih pita "e brate, koja je po tebi najextremnija grupa..."
Pa tek to istrazivanje ne bi bilo realno jer bi svi stavljali svoju grupu na prvo mesto.
Zato se i zove istrazivanje javnog mnjenja jer se ispituju nasumice ljudi a ne odredjene grupe ili slojevi ljudi. I nema potrebe da se naznacava jer se to podrazumeva. Uzeta je grupa ljudi od 15 godina i stariji.

Zasto je stavljen Novi pazar, zato sto su nedavno bili incidenti na utakmici sa Radom i to je bilo dosta medijski zastupljeno, tj ljudima je ostalo u secanju.
Celo to istrazivanje je uradjeno da bi se videlo sta ljudi misle o desavanjima na stadionu i van stadiona, jer je evidentan porast nasilja i incidenata u ovoj polusezoni, a tek nam prestoje 2 derbija.

Zasto nisu radjena istrazivanja, ko ima koju diplomu i koje ubio BB, to stvarno ne znam i to su apsolutno nebitne stvari za nasu diskusiju ovde.

Sve u svemu, dzabe se mi svadjamo ovde, jer to nista nece doprineti boljem ugledu nashe tribine, nas ce ljudi i dalje gledati u istom svetlu.
Jebiga stereotip o navijacima kao stoci, narkomanima i svemu onom najgorem iz drustva stoji i mnogo ce godina proci dok se nesto ne promeni na bolje.
Po mom misljenju, vodjstvo severa treba posle svakog desavanja tipa paljenje dzamije da zakaze konferenciju za stampu i da demantuje umesanost u takve dogadjaje, da se to svede na okvir pojedinaca.
Dosta je vise da pojedinci unistavaju ugled cele tribine.
Back to top
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 07 Apr 2004 13:01    Post subject: Reply with quote

KBB wrote:

Da neko radi paralelno istrazivanje, tipa obicni gradjani - navijaci, ma daj ljudi nemojte da ste smesni, pa ko ce da ide po severu ili jugu i da juri vidjenije ljude i da ih pita "e brate, koja je po tebi najextremnija grupa..."
Pa tek to istrazivanje ne bi bilo realno jer bi svi stavljali svoju grupu na prvo mesto.


To se u marketingu zove "Rule of Thumb". Naravno, ne ides po severu da intervjuises navijace, jer nisu ni svi koji dolaze na sever upuceni, nego kontaktiras recimo 3-5 ljudi iz recimo 20 navijackih grupa (znaci maksimalno 100 ljudi), predstavnika navijackih grupa, i njima postavljas pitanja. Moze (a i ne mora), da se stavi uslov da ne moze da se glasa za svoju navijacku grupu. Tako se pravi presek. Te rezultate izneses zajedno sa rezultatima koji su radjeni po uzorku od 1000 obicnih gradjana, i eto ti profesionalnosti. Ako hoces da napravis ozbiljno istrazivanje - to je nacin.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 07 Apr 2004 15:03    Post subject: Reply with quote

KBB wrote:
Po mom misljenju, vodjstvo severa treba posle svakog desavanja tipa paljenje dzamije da zakaze konferenciju za stampu i da demantuje umesanost u takve dogadjaje, da se to svede na okvir pojedinaca.


Аха, и онда дође мурија и похапси их све...О чему причаш бре...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop