DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

O Zakonu, iz zakonskog ugla...
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 26 Feb 2004 12:23    Post subject: Reply with quote

Ja bih temu stavio sticky...Da bode oci "onima" koji citaju ovaj a i druge tifo forume.
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
JF-BB
Guest





PostPosted: 26 Feb 2004 13:10    Post subject: Reply with quote

Steta je jedino sto sve navijacke grupe kod nas ne mogu da se organizuju u zajednickoj borbi protiv tog zakona.
Mogli bi bar da svi postave zajednicki transparent na utakmicama jednog kola fudbalskog prvenstva ili nesto slicno.
Back to top
радомир
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 339

PostPosted: 26 Feb 2004 14:51    Post subject: Reply with quote

ovaj topic je skroz dobar, ali nije problem u samo u zakonu, vec i u sudstvu i policiji(koja je kreator ovog zakona). Njima se previse dopusta i mogu da ga tumace kako njima odgovara, da guraju slucajeve na sudu, da pritiskaju tuzioce, da menjaju optuznice,...itd.
_________________
ПРАВДА ЗА УРОША!!
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 27 Feb 2004 14:09    Post subject: Reply with quote

-Inspektoru tri i po godine
VALJEVO(BETA)-Policijski inspektor Andrej Vukojcic (30) iz Valjeva osudjen je na tri i po godine zatvora za pokusaj ubistva svoje devojke Mirjane Radovanovic (24), polaznice policijskog kursa u Sremskoj Kamenici.
Posle svadje, Andrej je u Mirjanu ispalio hitac iz sluzbenog pistolja CZ kalibra devet milimetara i pogodio je u levo rame.
Vukojcic i Radovanoviceva su potom tvrdili da se Mirjana sama povredila nespretno rukujuci pistoljem.

tekst iz blica 25.02.2004.-hronika



svaki komentar je suvisan, to su ljudi koji treba da cuvaju bezbednost svih nas i da sankcionisu prestupe.da ne ulazimo u pricu o legalizovanim paravojnim formacijama koje su postale deo MUP-a tokom devedesetih.

che svaka cast za topik.
pozdrav
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 27 Feb 2004 16:04    Post subject: Reply with quote

Ultra klan wrote:

Da ne pricamo o brizi Kocmeta i srpskog stanovnistva dole, njih su nasi lideri ocigledno zaboravili, nasoj vlasti smetaju navijaci?!?

Kazu tamo gde jedan vetar duva svo drvece raste ukrivo, tako je cesto kod nas (i bilo)..

Nekada su matorci vodili decu na stadion nebi li se primili "voljenih boja", sada je bolje ocigledno da ih uvode u kriminal, manje su kazne..


Covece, tvoje recenice su pravi aforizmi.
Upravo su dogadjaji na Kosovu pravi pokazatelj koliko je licemerno sprovodjenje zakona protiv "nasilja" na inace, praznim stadionima... Rolling Eyes
Na adresi : http://www.kosovo.com/erpkiminfo_serb.html se nalaze textovi o zlodelima, bezakonju, nepravdi i nasilju u pravom smislu te reci vise infa preko mailing liste...
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Delija-Pariz
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Oct 2002
Posts: 49
Location: Париз, Ивањица

PostPosted: 27 Feb 2004 17:12    Post subject: Reply with quote

Jednu maloletnu Beograđanku je momak prodao gazdi kafane u Požarevcu. Devojka je svašta doživela, a spasao ju je policajac koji je zalazio u tu kafanu. I taj slučaj je skandalozan, momak nikada nije pronađen, a gazda kafane je, uprkos svedočenju devojke, osuđen na samo tri meseca zatvora. Odležao je kaznu, a devojka i danas od njega dobija pretnje - navode aktivisti „Astre“.

izvor: blic

Devojke nemoj te kupovati sminku i ostale pizdarije, kupite utoku i idite u strlejanu
Back to top
View user's profile Send private message
Bojml
Guest





PostPosted: 28 Feb 2004 13:08    Post subject: Tek je pocelo... Reply with quote

Ljudi novi tiranski zakon o navijacima u Srbiji je blag u odnosu na zakon koji postoji u Svedskoj. Covek, moj komsija dobije 5 godina zabranu ulaska na bilo koji stadion u zemlji, a zbog cega...zbog ubacivanja staklene flase na teren i uzvikivanja rasistickih parola!
Lepo dosli kuci kerovi po njega posle dva meseca od tekme, sa slikama,video materijalom...Sve ovo sto se desava u Srbiji je samo pocetak. Ima mnogo jos toga da se promeni nagore, naravno iz naseg navijackog ugla!Zabranjuju alkohol, neznam jos u Evropi gde ima pivsla flasa od 2 Litra! Dobrih tekmi i dobre tuce ce uvek biti, makar se zbog toga islo u zatvor i dozivotno!
Back to top
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 28 Feb 2004 13:59    Post subject: Reply with quote

Izgleda nisi shvatio poantu ovog topic-a, brate kada je mogao da unese flasu Question na stadion vidim kakvo je obezbedjenje u Svedskoj.. A stadard.. Da ne pricamo o standardu Srbije, haosu u kome se nalazi i stadionima te u kakvom su stanju, mislim da je duznost drzave i njenog vrha da se pobrine oko toga a ne da njihova prvobitna briga budu navijaci..Brate milina je ici u Italiju na tekmu gde su panduri najbolje upoznati sa navijackim pokretima em te ne smaraju za svaku glupost, znaju kada treba reagovati u odredjenim situacijama i kada te gde odustati.. Da ne pricamo o "nasoj" panduraciji koja je ostala i nastala u doba milosevica, svako je mogao postati pandur za 6 meseci, koliko puta ste gasterbajteri morali da im platite po 20-50 (€ ili Dem) ne bi li vas prestali smarati na putu u rodni kraj, bukvalno od ulaska u Srbiju pa svakih 100-150 km.. Volim Srbiju i boli me srce kada vidim sta je od nje ostalo, moji su rodom sa kosova, sta je dole ostalo mozete i zamisliti, a nase politicare brinu navijaci... ZBOG CEGA!!!
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
KHuHbAH
Guest





PostPosted: 03 Mar 2004 16:48    Post subject: Reply with quote

Zakon o sperecavanju nereda na utakmicama je potreban.Cisto da bi se znala pravila igre , da nebi neki majmuni maltretirali klince.Kazne su prevelike , i nepotrebne.vec postoje odredbe u Krivicnom zakoniku kojima se moze neko kazniti zbog nanosenja povreda, ugrozavanja javnog reda i mira , pokusaja ubistva itd...Bilo bi bolje da su zatvorske kazne zamjenjene mjerama bezbjednosti npr. zabrana ulaska na stadion.
Zabrana tocenja alkohola u krugo od dva kilometra oko stadiona je posebno idiotska odredba. Question ali eto. Zakon su pisali ljudi koji ne idu na utakmice , i koji se ni malo ne razumiju u problematiku.
Back to top
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 08 Mar 2004 09:24    Post subject: Reply with quote

Dobili smo novog ministra koji je kao mladji maloletnik osudjen za obijanje trafike Laughing

Isti je rekao kako je to bio DECACKI NESTASLUK Laughing Laughing Laughing


Dakle eto resenja za nase nestasluke Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 03 Apr 2004 13:46    Post subject: Reply with quote

Ја бих овде додао један баналан пример....Колико са упознат, а мислим да јесам, малолетницима је забрањена продаја алкохола и дувана. Да ли ико од вас зна практичан пример где је то спроведено у дело...типа дај да видим личну карту мали и сл...Ово је земља у којој се закони не спроводе осим ако је то у тренутном интересу владајуће олигархије (небитно је које).
А што се тиче правосудних органа... Rolling Eyes ...овако.... 90 % судија из палате правде су НОТОРНИ АЛКОХОЛИЧАРИ Exclamation Exclamation Exclamation Осталих 10 % су на сигурном путу да то постану Razz . И шта очекујте... да такви болесници (јер алкохолизам је болест, јел да) спроводе закон како треба?!? Ма хајте молим вас. Лично познајем једног судију специјалног суда (буранију из окружног и општинских судова не бих ни да спомињем) који се одваљује од алкохола кад год стигне...Ако ми неко случајно не верује нека се прошета по Палати правде после 13 h. Опојни мириси се шире на све стране Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 22 Jun 2004 07:00    Post subject: Reply with quote

GLAS JAVNOSTI:

Beogradska policija sprovodi internu istragu protiv 30 policajaca iz Interventne brigade i OUP Voždovac, zbog sumnje da su proteklog vikenda brutalno pretukli više od 50 gostiju u kafani "Trešnja" podno Avale, potvrđeno je "Glasu" u gradskom SUP-u.

Incident se dogodio u nedelju oko dva sata ujutro, kada je u folkoteci bilo oko 250 gostiju. Odmah po upadu, kako tvrdi vlasnik "Trešnje" Gorana Grujičića, policajci su počeli da udaraju sve redom, počev od gostiju do članova orkestra. Motiv upada pripadnika Interventne brigade i policajaca OUP Voždovac nije poznat. Kako "Glas" saznaje, policajci su, navodno, imali dojavu da vlasnik kafane neovlašćeno poseduje oružje i municiju.

Dragana Kajganić, portparol beogradske policije, izjavila je juče da je u toku saslušanje 30 policajaca i svedoka, koji su te večeri bili u folkoteci, u kojoj se desio incident. Ona je navela da će istraga potrajati zbog velikog broja osoba koje treba saslušati kako bi se utvrdili uzroci i pronašli krivci incidenta. Prema njenim rečima, policija će posle istrage dati zvanično saopštenje za javnost. Kajganić je demantovala tvrdnje Gorana Grujičića, vlasnika folkoteke "Trešnja", da ga je policija posle racije sa još sedmoro gostiju privela u OUP Voždovac.

Grujičić, koji je i sam isprebijan prilikom racije, izjavio je prekjuče da mu je policija tokom dva časa divljanja po kafani pretresla sobe na spratu, u kojima borave muzičari, ledomate, kontejnere, ali da ništa nisu našli. Grujičić je angažovao advokate i najavio tužbe protiv policajaca.
- Posle privođenja u OUP Voždovac zadržali su me oko 40 minuta. Posle toga su me bez ikakvog objašnjenja, izvinjenja i evidencije o zadržavanju pustili - izričit je Grujičić, kome su policajci izbili zub i naneli brojne udarce po telu.


BLIC:

Kada sam pitao zašto nas tuku, jedan od policajaca je rekao da je bolje tako nego da neko dobije metak i da će od sada svaka racija biti ovakva. Pevača i klavijaturistu su tretirali kao kriminalce, kaže Vladimir Lukić, šef „Korona benda“ koji je svirao u folkoteci „Trešnja“ u istoimenom selu, u noći između subote i nedelje.


Tom prilikom, prema njegovim rečima, tridesetak policajaca pojavilo se i počelo da bije sve redom, bez izuzetka.

- Oko 1.40 došli su i bez ikakvog razloga počeli sa torturom. Terali su konobare da kleče, tukli su čak i goste, svakoga ko je samo pokušao da traži objašnjenje, gošćama su istresali torbice tražeći ko zna šta. Popeli su se na sprat moje folkoteke i napravili premetačinu - priča Goran Grujičić, vlasnik „Trešnje“.

Njega su, nastavlja priču, bez prethodne provere dokumenata, izveli iz lokala i počeli da tuku po leđima i glavi. To je trajalo više od pola sata i, pored velikih modrica na leđima, Grujičić je ostao i bez jednog zuba.

- Mene su najpre tukli kod šanka jer sam se tamo zatekao kada su banuli. Malo kasnije izveli su me sa još dvadesetak gostiju i postrojili uz zid kafane, pa su me i tu tukli. Pred kraj, nekoliko njih me je odvelo iza objekta i tamo sam bukvalno prebijen. Nisu birali, dobio sam po leđima, glavi, nogama, stomaku. Palicama i rukama. Tražili su da im objasnim šta ja iz Obrenovca tražim na Avali - objašnjava Miloš Gajić, jedan od gostiju.

Kada su se policajci nakon dva sata „treniranja strogoće“ umorili, otišli su do šanka da se osveže sokom.

- Rekao sam da ih ja častim, a oni su kroz smeh rekli da nisu ni mislili da plate. Konobari mi kažu da su poneli sokove i za usput - opisuje Grujičić kako je ispratio nezvane goste iz svoje folkoteke.

Grujičić najavljuje krivičnu prijavu protiv interventne brigade i pripadnika OUP-a Voždovac koji su mu pored povreda onemogućili da normalno posluje.

U beogradskoj policiji su rekli da je u toku istraga o ovom slučaju.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 22 Jun 2004 09:08    Post subject: Reply with quote

I?..Trla baba lan...Od toga nece biti nista....vreme ce progutati ovaj dogadjaj....`bem ti drzavu....Taj baja sto drzi Tresnju samo da moli boga da mu opet ne banu...Inace, u toj stanici Vozdovac, ranije je radio najveci pandur koga sam u zivotu video...Covek ako nije imao 2.20 i jedno 130 kg....Onaj kec,kada stane pored njega,je izgledao kao burago autic..
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 22 Jun 2004 10:03    Post subject: Reply with quote

http://www.gojko.co.yu/pub/Pandur%20i%20deca.avi
Malo pandurske recitosti i pismenosti....Postavicu ovo i u crazy north--zasluzuje..Wink
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
KOHAH
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 304
Location: Београд

PostPosted: 22 Jun 2004 23:36    Post subject: Reply with quote

Он ће као појединац да их тужи и вероватно ће неко од тих полицајаца бити кажњен, а о овоме у Вршцу више нигде ни речи. Не знам нисам паметан... Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop