DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ko sve navija za Zvezdu?

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

Kako biste prihvatili Zvezdasa koji je poreklom Hrvat?
Normalno, kao i svakog drugog
70%
 70%  [ 55 ]
Nikako, pokazao bih mu ja gde da se nosi
29%
 29%  [ 23 ]
Total Votes : 78

Author Message
Anonymous
Guest





PostPosted: 13 Feb 2004 19:41    Post subject: Ko sve navija za Zvezdu? Reply with quote

Jedan momak na nekom drugom topiku izjasnio se da mu je draga Zvezda iako je Hrvat. Da li je to moguce? MOGUCE JE, LJUDI, MOGUCE! Kako znam? Pa... I JA sam Hrvat (po rodjenju, sto znaci da su mi bioloski roditelji Hrvati), a ne samo da mi je draga nego i navijam za Zvezdu od kad znam za sport i za klubove koji postoje. Zivim u Hrvatskoj, pripadam, ha recimo, mladjoj generaciji, ne i najmladjoj. Naravno da volim i Srbe i Srbiju, slusam i pevam srpske pesme, mrzim ustase (a svi Hrvati IPAK nisu ustase, s nekima sam cak i pevao odredjene, u Hrvatskoj, nepopularne pesme). Imam, kao sto sam i oduvek imao, mnogo prijatelja Srba (iako su mnogi otisli '91), moj najbolji prijatelj je Srbin, i sa Srbima se bolje slazem, jer slicno, pa cak i identicno, razmisljamo o ratu i medjunacionalnim odnosima. Ne pripadam ni partizanima ni cetnicima, smatram da sam mnogo tolerantniji i liberalniji i od jednih i od drugih, ali kao navijace Zvezde prihvacam SVE i mislim da ne bi, u navijackom svetu, trebalo praviti razliku izmedju ideoloski suprotstavljenih blokova, kao ni izmedju razlicitih nacionalnosti. Meni, koji sam Hrvat po rodjenju (ali, moram priznati, ne i po osecajima), '91. je bila i ostala duboko u srcu, bio sam jos decak i to mi je toliko mnogo znacilo. Inace, pisem na srpskom jer je to ipak sluzbeni jezik ovog foruma, a uz to, meni ne predstavlja problem, kao ni cirilica. Za kraj, posto ne pisem cesto na forumu nego vise volim citati druge postove, pozdravio bih sve Zvezdase u Hrvatskoj (nema nas puno kao nekad, ali ipak jos smo tu).
Back to top
Hajduk Split
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jan 2003
Posts: 49

PostPosted: 13 Feb 2004 20:42    Post subject: Re: Ko sve navija za Zvezdu? Reply with quote

Gospodar Darkvuda wrote:
slusam i pevam srpske pesme, mrzim ustase (a svi Hrvati IPAK nisu ustase,


Zbog ove visokointeligentne i širokogrudne konstatacije kojom si pokazao svoju plemenitost i istančan osjećaj za humanizam mislim da zaslužuješ neku cijenjenu nagradu iz područja humanosti i ljudskih prava.
_________________
.....i nikad ti necemo.....okrenut ledja mi......
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Anonymous
Guest





PostPosted: 14 Feb 2004 08:35    Post subject: Reply with quote

Pa cuj, Hajdukovac, naravno da ne ocekujem nikakvu nagradu samo zato sto sam napisao istinu. Zar bih se trebao sramiti zato sto mrzim ustase ili sto imam prijatelje Hrvate koji dele moje misljenje o odredjenim "osetljivim" pitanjima? Naravno da su takvi u veeelikoj manjini, ali sta se moze, bar prijatelje mogu birati, bez da prihvatam svakoga ko se zadesi u mojoj blizini. Inace, nadam se da tvoj sledeci post, ako ga bude, nece sadrzavati mesavinu provokacije i sarkazma, jer mi se ne da citati kretenizme.
Back to top
Veciti DELIJA
Guest





PostPosted: 14 Feb 2004 14:47    Post subject: Reply with quote

Ne moze da mi bude podjenako drag Hrvat koji navija za Zvezdu i Srpski Delija!Ali dok bodri Zvezdu dobar je!
Back to top
Cigan sa Kosmeta
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Dec 2003
Posts: 87
Location: Космет-СРБИЈА

PostPosted: 16 Feb 2004 14:30    Post subject: Reply with quote

Ljudi kakva ljubav prema Zvezdi i to jos sa takvim ogorcenjem prema ustasama. Dali neko sa ovog foruma ko je Srbin moze da napise ono sto je Gospodar napisao o svojim sunarodnicima ovo je cista namestaljka ja mislim? jer ovoliki broj uja na forumu nije normalan.
_________________
"Kosovo cest' le Serbie" "Косово је срце Србије"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ghost_italy
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Aug 2003
Posts: 66
Location: il paese dei balocchi

PostPosted: 16 Feb 2004 17:54    Post subject: Reply with quote

da glasamo i koliko je ljudi procitalo poslednji dekijev post icon_zid
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
KOHAH
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 304
Location: Београд

PostPosted: 17 Feb 2004 01:50    Post subject: Reply with quote

anketa, mora se priznati, dosta govori.ipak jos uvek ima vise tolerantnih srba na ovoj planeti. Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ghost_italy
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Aug 2003
Posts: 66
Location: il paese dei balocchi

PostPosted: 17 Feb 2004 14:20    Post subject: Reply with quote

Quote:
Htio sam da komentiram postove ghost italy-a i Bane Buldoga, ali procitavsi ih jos jednom za sto mi je trebalo otprilike 2 sekunde shvatio sam da ljudi nisu apsolutno nista rekli i nazalost uskratili mi to zadovoljstvo.
Eduarde,
neces vjerovati ali poceti cu se sa tobom i slagati kao npr. kada kazes da 99,99% Hrvata mrzi Srbe. Najvjerojatniji razlog tome je da Srbe pocinju poistovjecivati sa tobom i gore spomenutom dvojicom.
Pozdrav,
Deki

Slusaj Deki, ovo sto imam da ti kazem je sasvim dobronamerno. Moj prethodni post je bio duhovit nacin da kazem da kilometarski postovi smaraju bilo koga na forumu pa cak i ako se radi o pametnim ili ispravnim misaljenjima. Uostalom jedno od pravila koje stoje pri uclanjivanju na bilo koji forum je to da je nekulturno pisati preduge postove. A sto se tvog ubrajanja mene pod osobe zbog kojih hrvati mrze srbe samo da ti kazem da sam ovde glasao za prvu opciju i da je za mene bitno da neko voli zvezdu bez obzira odakle je i sta je (sto se naravno ne odnosi na sniper siptare). Ukratko, smaras sa svojim monolozima i isto bih ti napisao i da ti je deda bio Draza Mihailovic.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
urbaNS
Guest





PostPosted: 17 Feb 2004 16:54    Post subject: Reply with quote

ghost_italy wrote:
da glasamo i koliko je ljudi procitalo poslednji dekijev post icon_zid


јуууу брате, у поређењу с овим смарачем, све ове, свима нам тако драге усташе на нашем форуму су мелем на рану. Very Happy

Шта је следеће, вероватно да се Шиптари почну јављати како воле Звезду

п.с. Ово је наравно зајебанција, мислим да људе не треба гледати кроз нацију или боје ..па јебему имам пар ортака Гробара и Сланинара, а ко је њих познавао, пакао му неће тешко пасти Razz
Back to top
dva olosa ubise milosa
Guest





PostPosted: 17 Feb 2004 19:29    Post subject: Reply with quote

ti darkwood si neki opaki brico...

il si glup ko kurac il si si postavio previše težak zadatak (lovca na zg cigane), al u svakom slučaju si glup ko kurac i teška bruka...

zašto? zato što u zg nema cigana, bar ne organiziranih za razliku od grobara koji su već par puta nabasali... Twisted Evil

druga stvar, u zg je prije 90. bilo dosta navijača zvezde i partizana, al očito si prebalav pa ne kužiš neke stvari. za zvezdu su uvijek navijali samo zagrebački srbi (i nešto malo hrvata, al jako malo, poremećeni tipovi kakav si možda i ti; al ne zaboravi, uvijek postoji nešto što se zove IP adresa Twisted Evil ). za partizan su navijali većinom balije, šiptari i djeca vojnih lica (a tu je bilo i dosta hrvata; recimo ja sam ih imao čak 3-4 u razredu, a i drugdje je situacija bila slična).

btw, nešto se vidim puno prepirete oko toga je li zvezda komunistički ili pravoslavni klub. ja sam se osobno uvijek više palio na zvezdu nego na partizan. zašto? jer mi je bio ne samo simbol srpstva, već i komunizma... mrzio sam zvezdu (kao i svi drugi hrvati) jer je srpski, komunistički klub... ne znam kakva je situacija sada. partizan mi je uvijek bio simo-tamo, kao neki vojni klub, jugoslavija, al nisu me tolko palili jer većina (barem ovih iz zg-a) nisu bili neki reprezentativni uzorci srpstva... uostalom, (nerado to priznajem) vi ste bar imali muda masovno doć do kolodvora i otić pješke do maksimira, zadržat se u pojedinim dijelovima grada u ogromnom broju (čak i pored samog maksimira), jednom sam čak zalutao medju vašu ekipu dok je mishevima to ipak bila mission impossible, bez obzira na lovačke koje znaju pričat (poslagani su ko sardine 90. u parku iza maksimira, zajedno sa par murjaka). vašeg sam vojvodu vidio par puta u centru, jednom kod glavnog kolodvora, drugi put kod borongaja, dok se grobarskih "njuških" baš i ne sjećam u takvim situacijama...

pozdrav "braćo", nadam se da ćemo se opet sresti...
Back to top
Trnsko 24
Guest





PostPosted: 19 Feb 2004 15:09    Post subject: Reply with quote

radula wrote:
Zato sto sam letos bio u govnima o kakvim pola likova ovde nisu ni sanjali. Bio sam u hrvatskoj tada, sretao sam vecinu kretena, ali najvise mi je pomogao ne srbin, vec hrvat. Znaci normalan covek kao svi drugi. Mozda su oni u manjini, ali zbog tih nekoliko ljudi ja sam ovo pisao i jos jednom im hvala. Ovde vlada jednoumlje, to je tako odvratno tacno.


Svaka cast, i ti si tu u manjini jer nema puno normalnih ljudi na forumu. Nisu svi hrvati ustase, to je posve mali dio, neki idioti. Isto tako nisu svi srbi cetnici, ali kad procitam neke na ovom forumu kao
eduard, i onaj iz "kraljevine" premislim se malo o tome... bog zna
Back to top
novi karabaja
Guest





PostPosted: 19 Feb 2004 17:46    Post subject: Reply with quote

nije pitanje koliko je ovde ljudi tolerantno već koliko ljudi je na ovom forumu uopšte normalno

koji hrvati, kakvi ljubitelji zvezde, a da i ima, koga boli kurac za njih, Bože o čemu vi sve razmišljate, o jednom ili dvojici ljudi u celoj hr

a ono tipa jesu li svi hrvati ustaše, nisu, ima i par komunjara
ali, da, sve ih mrzim Mr. Green Mr. Green
Back to top
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 19 Feb 2004 19:39    Post subject: Reply with quote

Lovili Srbin i hrvat ribu, pa ulovili samo jednu. Dogovaraju se kako da je podele, pa će Srbin:
• Ajde da karamo jedan drugog, pa ko duže izdrži dobije celu ribu.
Pristane hrvat, namesti guzicu, a Srbin raspali, pa do zore. Znoji se Hrvat, boli šupak, ali neće da ispadne slabiji od Srbina, nego trpi. U zoru, Srbin više ne može, pa ga izvadi, a hrvat, sav srećan kaže:
• Ajd sad, da vidimo koliko ti možeš!
A Srbin će:
• Ma evo ti riba, koji će mi kurac...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop