DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Da li da se menja himna?
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

Da li da se menja himna?
Da se menja himna!
43%
 43%  [ 34 ]
Nikako, stara himna je deo Zvezdine istorije!
56%
 56%  [ 44 ]
Total Votes : 78

Author Message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 20 Dec 2003 00:16    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
NYC wrote:


Shocked Ja ne znam tu pesmu "Dobro znaj", Shocked ali ne mogu da verujem da neko jos uvek smatra da su "Borovi i jele" jos uvek nasa "himna"? Rekoh vec, mene je bilo jos onda sramota. Danas - da ne spominjem...!


bas sam odvalio vreme od kada postoji himna.......izvinjavam se..
Ali brate mislim da ti ne bih trebao da komentarises ovu temu zbog gore navedenog


E, ako je zbog toga - onda se izvinjavam i povlacim sve sto sam vec napisao! Samo, sto ja nisam uopste pokusao da pisem o onome sto NE ZNAM. "Borove i jele" - ZNAM i bio sam na tom mucnom porodjaju i ziveo uz Zvezdu i sa Zvezdom jos dobrih nekoliko godina nakon toga...

No, kad smo vec kod cenzurisanja i zabrane javljanja, ti, "brate", mozda ne bi trebalo da komentarises nijednu temu - dok ne naucis gramatiku srpskog jezika! ("ti ne bih trebao" Rolling Eyes )
Back to top
View user's profile Send private message
Cvettas
Guest





PostPosted: 20 Dec 2003 08:08    Post subject: Reply with quote

Не могу да издржим, а да не поменем да је маса људи (мислим на ''форумаше'') научила ''Добро знај'' можда пре годину дана или нешто више, када је дошло до масовније употребе те песме. Може неко да ме убеђује у супротно колико хоће, али ево објаснићу...

Ко је ишао на утакмице и пре пар година, зна да је песма ''Добро знај'' смишљена још, ако се не варам, 1998. године. А, као што сам рекао, ''масовније'' је почела да се користи, ај` да кажем, прошле сезоне. И у међувремену је постала (оправдано) једна од најпопуларнијих песама. Дакле, бар око 4 годинe се није певала на дербијима, на европским утакмицама, тако да је текст знао само мали број људи (зна се колико је редовних, а поготово на форуму Rolling Eyes ).

Тако да... Неко од вас је научио у задњих годину дана, неко jе научио тако што је купио диск ''Песме са Севера''... Rolling Eyes Зато је боље да се не јављате (Радоване, не мислим на тебе конкретно, него уопште) и без разлога зајебавате човека (NYC-а) који је, чини ми се, бар ишао на утакмице...
Back to top
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 22 Dec 2003 11:55    Post subject: Reply with quote

nisam bio par dana na forumu, mozda se nekome (ne)svidi sto odgovaram kasno.
1. sto se tice moje gramatike (ona je ovde najmanje bitna) opet se izvinjavam....verovatno sam u brzini dodao slovo "H" i verovatno nece mi biti poslednji put Laughing ...toliko o gramatici.
2. vidim da Cvettas smatra da sam i ja naucio "dobro znaj" sa cd... e brate vidis nisam. Tu pesmu (ili ako vec hocete nasu "himnu") znao sam mnogo pre kao sto sam znao i druge pesme sa tog cd. Recimo pesma "ti zvezdo okreni se ka nama slusaj pesmu sto peva marakana..." to kad pocne da se peva to je strasno jer dosta ljudi nezna tu pesmu bez obzira sto je na cd-u. Tako da mislim da cd nema tu presudnu ulogu.
3. ja strasno mrzim kad ljudi iz inostranstva pocnu da se mesaju u te stvari, pa jebote zbog onih debila iz nemacke malo je falilo da igramo pred praznom maraknom protivu odenzea!!!!!!
oni cekaju zvezdine evropske utakmice da prosipaju neko "srpstvo" i neku "ljubav" prema klubu A NEZNAJU TRI PESME O ZVEZDI.

NEKA DUGO ZIVI "SVE STO SMO ZELELI.."
Back to top
View user's profile Send private message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 22 Dec 2003 12:33    Post subject: Reply with quote

kako neki lupetaju pa to je strasno...

himna nam je takva kakva je i pevala se mnogo pre vas.
ja sam je pevao kao klinac a i moj matori...i sta sad nekom se to ne svidja ili nije u trendu pa ajd da nam mozda onaj Nastic napise ciju ciju piju piju himnu.
ma dajte ne lupetarajte.

to je nasa himna i ja se sa njom ponosim a za one koji bi da je menjaju nemam reci.

i jos nesto.tamo pocetkom 90tih himna severa znaci navijaca je bila "pune tribine".pa je onda bilo i drugih da bi se stiglo do "daj gol" i "dobro znaj".
I sta sad?
jel bi ste i to da menjate?
da "dobro znaj" bude pre "pune tribine"

to je bilo neko vreme.na tribini kao i na terenu neko je ostavio srce zbog te pesme i tih boja.i ja je zato ne bih menjao.
Back to top
View user's profile Send private message
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 22 Dec 2003 12:41    Post subject: Reply with quote

Mislim da je "dobro znaj" napravljena i pre 1998. godine...
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 22 Dec 2003 12:57    Post subject: Reply with quote

ma cilj je da su "pune tribine" pevali ULTRAS ZULU RD i ostali a "dobro znaj" BBRS i ostali.
A proslo vreme je itekako znacajno za nas pokret prema tome tako treba i da ostane.

ja nisam za promenu himne i uopste o tome ne bih da diskutujem o tome.

ajde navedite mi samo jedan klub koji je promenio himnu,naravno veci a da nije imao neki valjan razlog ono zbog Hitlera Franka itd itd.
Back to top
View user's profile Send private message
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 22 Dec 2003 13:07    Post subject: Reply with quote

Izvini, a sto nas treba da boli uvo sta rade drugi klubovi bas po svim pitanjima? Pola Evrope povuklo iz upotrebe dres sa brojem 12, jer kao, "navijaci su nas dvanaesti igrac", a ja lepo reko' pre neku godinu da Zvezda treba da povuce iz upotrebe broj jedan (ne samo zbog originalnosti, vec zato sto Delije jesu najvazniji igrac kluba, uvek bili i ostali).

Tako i ovo oko himne.

Ne znam tacno da li je bio otvoren konkurs za nju, ali znam vrlo dobro ko ju je napisao. Lopovcina, ex-komunjara, covek koji pored toga sto zna da pise decje pesmice (nesumnjivo), zna i da krade tudje knjige pa da ih, objavivsi ih pod svojim imenom ("Bukvar decjih prava") sakupi dovoljno kinte da potom sa pok. Arkanom diluje naftu pocetkom 90-ih. Da, cuveni "Rshum", pesnik.

Iako to i nije bila neka narocito poznata "javna tajna" ima onih koji to vrlo dobro znaju, i koji smatraju da je himna "mladici borovi, devojke jele" -> relikt proslosti, kao i "Hej sloveni" sto je bila himna neke sada nepostojece drzave koju ionako nismo voleli.

Lopove u zatvor, novu himnu neka pise.. hm.. Bora Corba..
.. i mirna Backa


.. i Srem, i Banat, i Sumadija, i Beograd, i ostatak srpskog dela planete.


Uvek protiv njih!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bane Buldog
Guest





PostPosted: 22 Dec 2003 14:08    Post subject: Reply with quote

Kako da Dobro Znaj bude himna, kad svega dva puta pominje Zvezdu?!

"Zvezdo znaj da ludo volim te..." i

"... Sija moja Zvezda Crvena."

Ovo je vise ljubavna pesma, a ne himna. Mislim, Dobro Znaj je odlicna stvar, ali nikako nema elemente koje treba da ima himna. Posle nje se covek oseca nekako nostalgicno, a ne pobedonosno. Himna treba da nagna coveka da se oseca pun snage, pun pobede, radosti, ponosa, a Dobro Znaj je nekako nostalgicna: "I te noci kada izdahnem...". Bedak. Himna ne prica o smrti i privrzenosti, nego o pobedi i ponosu.
Back to top
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 22 Dec 2003 14:32    Post subject: Reply with quote

A sto mora da govori o pobedi i ponosu?!

Ja nikad i nisam rekao da "Dobro znaj" treba da bude himna kluba, ali isto tako mislim da treba da bude pesma koja zivi medju navijacima, a ako ni onda, tu je konkurs. Mislim, ko je bio Rsum da mu se dozvoli da on napise himnu? Jebeni karatista. Eto, to je on bio u Zvezdi. I sad, postao je zasluzan da pise himnu Zvezde.

Najveca stvar je u tome sto po mom misljenju sadasnju himnu je pregazilo vreme odavno, nije toliko ni prihvacena medju navijacima (da se razumemo, pevam je ja na stadionu), ali ne odslikava moj klub. A sa druge strane, kad se pogleda cela prica kako je ta himna stvorena i ko ju je pisao - eto razlog da se ona promeni.
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tima
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Dec 2002
Posts: 167

PostPosted: 22 Dec 2003 14:49    Post subject: Reply with quote

Che wrote:

Ne znam tacno da li je bio otvoren konkurs za nju, ali znam vrlo dobro ko ju je napisao. Lopovcina, ex-komunjara, covek koji pored toga sto zna da pise decje pesmice (nesumnjivo), zna i da krade tudje knjige pa da ih, objavivsi ih pod svojim imenom ("Bukvar decjih prava") sakupi dovoljno kinte da potom sa pok. Arkanom diluje naftu pocetkom 90-ih. Da, cuveni "Rshum", pesnik.
Uvek protiv njih!


Priznaces da ovo bas i nije tema ovog topika.Tema je himna a ne himnopisac i njegova delatnost
_________________
Зашто плавуша навија за Партизан?
Зато што је глупа.

Зашто је плавуша глупа?
Зато што навија за Партизан
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 22 Dec 2003 16:43    Post subject: Reply with quote

Che wrote:
Izvini, a sto nas treba da boli uvo sta rade drugi klubovi bas po svim pitanjima? Pola Evrope povuklo iz upotrebe dres sa brojem 12, jer kao, "navijaci su nas dvanaesti igrac", a ja lepo reko' pre neku godinu da Zvezda treba da povuce iz upotrebe broj jedan (ne samo zbog originalnosti, vec zato sto Delije jesu najvazniji igrac kluba, uvek bili i ostali).

Tako i ovo oko himne.

Ne znam tacno da li je bio otvoren konkurs za nju, ali znam vrlo dobro ko ju je napisao. Lopovcina, ex-komunjara, covek koji pored toga sto zna da pise decje pesmice (nesumnjivo), zna i da krade tudje knjige pa da ih, objavivsi ih pod svojim imenom ("Bukvar decjih prava") sakupi dovoljno kinte da potom sa pok. Arkanom diluje naftu pocetkom 90-ih. Da, cuveni "Rshum", pesnik.

Iako to i nije bila neka narocito poznata "javna tajna" ima onih koji to vrlo dobro znaju, i koji smatraju da je himna "mladici borovi, devojke jele" -> relikt proslosti, kao i "Hej sloveni" sto je bila himna neke sada nepostojece drzave koju ionako nismo voleli.

Lopove u zatvor, novu himnu neka pise.. hm.. Bora Corba..
.. i mirna Backa


.. i Srem, i Banat, i Sumadija, i Beograd, i ostatak srpskog dela planete.


Uvek protiv njih!


Sta si hteo reci, nisam shvatio bas do najsitnijih detalja ali sam mogao da shvatim da ne umes da razgranicis neke stvari kao sto su delo i osoba koja je napravila to delo.

Kao prvo mozda bi smo mogli da menjamo i ime kluba ? ako to rade zeleznik i sartid a sto nebismo i mi ?a mogli bi smo po uzoru na nba, nhl i ostale druge klubove iz USA da menjamo i grad...

Dakle moj predlog je da se od sada zovemo "Zvezda Partizana" da igramo u Zrenjaninu himna da nam bude "Druze Tito ljubicice bela" ime stadionu damo "Mose Pijade", boja bi nam bila crvena sa velikim srpom i cekicem na grudima, u upravi bi sedeli Mira Markovic, Joska Broz i naravno Fidel Castro.

A sada malo da uozbiljimo temu, zaista ne vidim mesta diskusiji o tome da li treba da se menja himna ili ne jebiga ne mozemo da ocekujemo da ce himna biti aktuelna uvek pa to opet ne znaci da na svakih 10-15 godina treba izdati novu.Tradicija je nesto najvrednije sto se moze imati.
To sto che prica o liku i delu tvorca himne da li je tacno ili ne necu da ulazim u to jer nisam mnogo upoznat sa rsumovim zivotnim putem ali bi voleo da mi che odgovori da li onda treba da se odreknemo svih rezultata za vreme dok su komunisti vodili klub da li treba da se menja ime koje je u biti komunisticko i tako to ?

To sto je Che napisao vezano za himnu nema nikakve veze sa stavom Delija niti ima ikakvih osnova ili indicija da Delije razmisljaju u tom pravcu, to je samo njegov licni stav koji ne utice na stavove severa
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 22 Dec 2003 17:43    Post subject: Reply with quote

Ok, mozda sam pogresio temu (i mi administratori smo ljudi, desi se to i nama za ovih pet-sest godina "rada"), ali ne treba biti detinjast i shvatati zelju za promenom himne kluba kao udar na tradiciju.

Tradicija je nesto sasvim drugo, tradicija je sve sto Zvezda ima, sto je stekla svojim postojanjem, ali tradicija su i navijaci koji dolaze na Zvezdine tekme, navijaci koji su uvek (kako se to kaze moderno) inventivno razmisljali i svojim postojanjem & delovanjem unapredjivali zivot voljenog tima.

To sto sam ja jedan od administratora sajta i sto ovde iznosim neka svoja misljenja, za one koji to mozda ne znaju a Tufi ih je na to lepo podsetio, nema nikakve veze sa zvanicnim misljenjem organizovanih Zvezdinih navijaca. Takodje, kao i hiljadu registrovanih ljudi ovde - volEm da kazem sta mislim, narocito kada mi nesto bode oci ili cepa srce.

Bilo je stotina komunjara u nasem Sportskom drustvu, u poslednjih 10-ak godina smo se dosta puta sa njima sporili (da ne upotrebim grublju rec), ali to ne znaci da treba sve sto je olicenje tradicije uzimati odmah - zdravo za gotovo. Zna se sta je nedodirljivo, ime, ali ko je dao dozvolu da se npr. menja grb? I zasto bas onako? Jel mozda raspisan neki "tender" (nemate pojma kako mrzim ovu rec). Zasto je plava boja levo? Kakve to veze ima sa Zvezdinom tradicijom? Koji je bio razlog za menjanje visedecenijskog grba? Ako svi smatramo Zvezdu srpskim timom, simbolom nase drzave (koja, uzgred, jos ceka na svoje ponovno postojanje), zasto ubacena plava boja nije "na mestu" (negde gde bi mogla da simbolizuje srpsku zastavu)?

I.. sve ovo ne bi bilo bitno, da se neki ovde nisu previse posvetili odbranom ideala koji zapravo... do sada nikada i nisu bili predmet diskusije. Nije Forum Delija neko relevantno mesto za to, ovde uostalom, dolazi, cita ili pise nesto malo manje od 20 clanove prve ekipe i oko 20 onih koji ne spadaju u organizovanu grupu navijaca a redovni su na tekmama, ali nije zgore ponekad imati i ovakve rasprave, izneti misljenje i cuti ga od drugih. Ja svoje rekoh, ne svidja mi se ni himna, ni tekstopisac, niti smatram da je himna "nepromenljivi deo tradicije", narocito ako se uzme u obzir na to kako je postupano sa grbom (koji je, kao sto znate, osnovni simbol tradicije u zemlji i medjunarodnim utakmicama) a koji je takodje promenjen iako je - deo tradicije. Kad moze grb, moze i himna, to je moj stav. Prosto, zar ne?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Boba
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 299
Location: ..цирка испред драгстора..

PostPosted: 22 Dec 2003 20:05    Post subject: Reply with quote

Che ne moze plava da se ubaci "na mesto' kad smo mi crveno-beli(morala bi u sredinu) Wink
Sto se tiche "Dobro znaj" pevala se koliko ja znam prvi put protiv Meca na gostovanju(pobeda na penale). To mu dodje... '98 ili cak '97 jesen! Trebalo joj je vremena da zazivi i postane istinska himna NAVIJACA CZ. Najbolja je to NAVIJACKA pesma na ovim prostorima nema sumnje. Ipak himna SD je himna, i ne menja se tek tako...
_________________
...а онда је кудрави гаучос кренуо кривудавим стазама кокаинских ноћи...
Back to top
View user's profile Send private message
robbie slater
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 67

PostPosted: 22 Dec 2003 21:14    Post subject: Reply with quote

metz je bio na jesen 98 ali se pevala i pre metza. npr protiv rotora u volgogradu je 20 ljudi pevalo dobro znaj dok su ih igraci pozdravljali. ali koliko se ja secam ta pesma je pevana i ranije.
_________________
Tiocfaidh ar la

we are the left side
you are the convicts
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 22 Dec 2003 22:33    Post subject: Reply with quote

Razlika je izmedju promene i redizajniranja grba licno nisam bio odusevljen tom promenom ali eto sada sam se navikao.I to sto ti navodis kao poredjenje uopste nije isto drugo bi bilo kada bi sada recimo Bora Djordjevic koga ti navodis otpevao ponovo istu pesmu to bi bilo kao sto imas razne medjunarodne himne u izvodjenju vise autora pa kome se koja svidja.A bitno ej da sustina ostane ista.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop