DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Лајпциг
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1428

PostPosted: 08 Nov 2023 12:01    Post subject: Звезда-Лајпциг Reply with quote












Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 525
Location: kosutnjak

PostPosted: 08 Nov 2023 15:38    Post subject: Reply with quote

Браво браћо за кореографију на почетку текме!
Браво за браћу за кореографију групе БЕЗ СТРАХА!!!
Браво за све нас који смо изгрмели и разнели гласне жице!
Браво и за кишу која је падала за опкладу али ми смо ипак ГРАНИТ ЈАК!
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 08 Nov 2023 15:41    Post subject: Reply with quote

Јел никог ово више не занима? Нема о чему да се пише овде? Није се ништа јуче десило вредно помена? Сивило, чамотиња и живо мртвило...
Ок, побеђени смо! Једино што сам јуче поново успео да видим тај моменат искреног навијачког духа, ту Звездашку линију живота, иако знам да ово такмичење углавном окупља неку нову сорту.....нечега.
Сваки пут та искра обнови нешто у мени, натера ме да опет ишчекујем неке "мање" утакмице, да видим и тај Железничар из Панчева, да опет одем тамо возом...да му га дам онако из срца, за своју душу! Звездашки!
Како се само у неком тренутку упали тај синхро моменат лудила. И свака част свима који су изгарали да јуче све онако изгледа!
Сад сам сигуран да песме, мелодије, курци-палци не играју ту неку битну улогу, дал је брже, спорије шта већ, цео наш доживљај има везе углавном са људима са којима делимо трибину.
И помешане су ми мисли и осећања што је јуче по оном пљуску на почетку трећег полувремена остало више људи него што нас некад има на утакмицама које нису смрдљива лига шампиона. Ние ми јасно на који начин се људи препознају са овом причом, јер срео сам много људи који деле готово идентичну страст и приврженост ка целој причи Црвене Звезде. Хоћемо ли некад опет оздравити, оживети, осећати?
Back to top
View user's profile Send private message
Паразит_н
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Dec 2005
Posts: 102

PostPosted: 08 Nov 2023 17:45    Post subject: Reply with quote

http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?spgmGal=2023-2024/cz_lajpcig
Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 500

PostPosted: 08 Nov 2023 18:01    Post subject: Reply with quote

По мени баш добро навијачко вече,свака част за кореографије,навијање одлично поготово у другом полувремену(и трећем),видело се да преносимо енергију на терен али и они на нас,мало је фалило за бољи резултат ал шта је ту је. Мислим и да нам је киша дала додатну снагу и инат њој да навијамо још јаче и боље. Ајмо сад на наше првенство,не видим разлику зашто би неко дошао на Лајпциг а не и на Сурдулицу
_________________
Јебеш паре ми смо фудбал!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 08 Nov 2023 18:42    Post subject: Reply with quote

Буљави wrote:
Јел никог ово више не занима? Нема о чему да се пише овде? Није се ништа јуче десило вредно помена? Сивило, чамотиња и живо мртвило...
Ок, побеђени смо! Једино што сам јуче поново успео да видим тај моменат искреног навијачког духа, ту Звездашку линију живота, иако знам да ово такмичење углавном окупља неку нову сорту.....нечега.
Сваки пут та искра обнови нешто у мени, натера ме да опет ишчекујем неке "мање" утакмице, да видим и тај Железничар из Панчева, да опет одем тамо возом...да му га дам онако из срца, за своју душу! Звездашки!
Како се само у неком тренутку упали тај синхро моменат лудила. И свака част свима који су изгарали да јуче све онако изгледа!
Сад сам сигуран да песме, мелодије, курци-палци не играју ту неку битну улогу, дал је брже, спорије шта већ, цео наш доживљај има везе углавном са људима са којима делимо трибину.
И помешане су ми мисли и осећања што је јуче по оном пљуску на почетку трећег полувремена остало више људи него што нас некад има на утакмицама које нису смрдљива лига шампиона. Ние ми јасно на који начин се људи препознају са овом причом, јер срео сам много људи који деле готово идентичну страст и приврженост ка целој причи Црвене Звезде. Хоћемо ли некад опет оздравити, оживети, осећати?

Правом навијачу не може а да не сметају оне појаве и од јуче али и из Лајпцига. Некада ми буде жао што навијам за клуб за који и они које не знам како би описао. Замисли ти тај мозак дођеш на утакмицу против клуба који вреди 6 пута више од нас, и као незадовољан си игром, нису нам тачни пасови. Ја не знам дал су они Немци могли да верују у кавезу. У неким тренуцима збиждук после промашеног паса наших играча пара ваздух. Вероватно су морали да погледају у карте да виде дал играју против нас или Манчестер Ситија. А верујем да тек њима не би пало на памет колико год им лоше ишло, да раде тако нешто у таквом тренутку. Много залуталих, ајде бар да залутају и на домаћу, него никако да се зајебу. Не знам како се то десило да се око нашег клуба окупи таква енергија и такви људи. Ово нам је тек подстрек за даље, да случајно не одустајемо од нашег правца, јер ако и ми будемо попустили...оде све у курац. Наравно, данас новине пуне онога шта кажу твитераши...јебем ти и спорт и навијање...као задругу да гледам.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 08 Nov 2023 18:47    Post subject: Reply with quote






Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Крфљанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 95

PostPosted: 08 Nov 2023 19:35    Post subject: Reply with quote

Размишљајући о очекивањима доброг дела навијача Звезде, конкретно од ове сезоне у европским такмичењима, имам осећај да се ствара озбиљан јаз између Севера и дела, популарно назване од старне новинара звездашке јавности. И свавкако да новински чланци, дају ноту негативне енергија која се ствара у људима. У суштини, медији се само тиме и баве, поготово у ова нека последња времена, то је дошло до нивоа озбиљне изопачености.  Не бих сада улазио у намере и циљ, генерално таквог понашања медија, невезано само за наш клуб, већ уопштено.

Звезда је као фубалски клуб имала своју једну европску еру, коју нисам доживео јер сам рођен када се та ера завшавала 1991. године на најлепши могући начин. Након тога је дошао тотални колапс државе и друштва где је било битно преживети, остати нормалан и наставити гурати даље.
Оно што моје сећање памти је тај неки период од 2004. када сам и први пут крочио на стадион. Имали смо тад Куп УЕФА 2005. и групу и победу над Ромом и меч са Стразбуром и оним несретним крајем у гостима. Било је ту оних покушаја уласка у Лигу шампиона преко ПСВ-а, Милана, Ренџерса и она последња група Лиге Европе 2007. са Бајерном, Брагом, Евертоном, Арисом. Изгубили смо све четири утакмице ако се добро сећам. Ту се завршавају наша групна такмичења, и крећу редом да нас побеђују тимови попут Апоела, Славије, Слована,  порази у гостима од Динамо Тбилисија, Черномореца, па Каират. Не знам с ким смо се све патили.  Био је онај меч са Бордоом 2012., и један од најтежих пораза у емотивном смислу.
Све у свему 10 година малтене нигде и ништа, једна агонија.
Тако смо дошли до 2017. и почетка квалификација за Лигу Европе преко Иртиша, Флоријане, Спарте и на крају против Краснодара изборили групно европско такмичење после 10 година.
Нека се добро сви сете тих имена у квалификацијама од 2007.-2017.
Након тога ми почињемо константно да играмо европска такмичења.

Лига Европе 17/18
Други у групи са Арсеналом, Келном и Бате борисовом
Испали од ЦСКА на један гол у 1/16 финала

Лига Шампиона 18/19
У групи са Ливерпулом, ПСЖ, и Наполијем
Треба подсетити да смо били у игри за 3. место задње коло када нам је гостовао ПСЖ.

Лига Шампиона 19/20
У групи са Бајерном, Тонтехемом и Олимпијакосом. Последњо коло смо дочекали на 3. месту и био нам је потребан бод против Олимпијакоса за нову 1/16 финала Лиге Европе.

Лига Европе 20/21
У групи са Хофенхајмом, Слованом и Гентом завршавамо други, и у 1/16 финала испадамо од Милана иако нисмо поражени ни у једном мечу.

Лига Европе 21/22
У групи са Брагом, Митјеландом и Лудогорецом завршавамо први. Као први у групи идемо директ у 1/8 финала и испадамо од Ренџерса. Иако смо прву изгубили 3:0, људи долазе на Маракану у реваншу наоштрени да ћемо их добити 4:0. И победили смо али недовољно за пролаз.

Лига Европе 22/23
После групе са Монаком, Трабзонспором и Ференцварошом, након 4. места у групи, мој осећај да креће лагано да се пумпа негативна енергија.

Ове сезоне 23/24 у Лиги шампиона смо и даље у угри за то 3. место и мислим да је свако нормалан знао, кад је видео извучене противнике за шта ћемо се борити.

И после свега наведеног, да ли треба звиждати у 20. минуту свом  играчу иако си у игри и даље за оно што је реално? Што је рекао другар јуче, ми смо полако почели уместо гостима, навијањем да набијемо притисак да не знају где је лево, почели набијати већи притисак нашим играчима, јер су људи дошли фрустрирани на стадион питај Бога какавим проблемима.
Људи пљују по Родићу, човек је био део свега овог од 2017. до данас. Момак је дао колико зна и уме, али џабе, ти си већи звездаш ако њему звиждиш и вређаш га, него он на терену што је дао клубу свих ових година. То не раде искрени звездаши.
_________________
Тихо, спуштала се летња ноћ
На Цер, на ту горду планину.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 08 Nov 2023 20:58    Post subject: Reply with quote

Изгледа да нам се структура људи на стадиону мења. Дал под овим модерним животом, дал од неке нереалне опијености. Све си добро набројао и дао најномралнију констатацију на крају. Ова атмосфера да можемо да победимо бољег и она рецимо против Глазова...немају везе једна са другом. Буквално као да се у том раздобљу кренуло и на нашем стадиону да дешавају промене, смена генерација, промашени животи што се тиче навијања. Ја сам једном био на западу Србија је играла не могу да се ни сетим са ким. Она шизофрена цепања никада нисам видео. Ко зна можда је тако и када Звезда игра на западу. У једном минуту јебу маму играчу и у следећем нападу му аплаудирају на добро истрчаном шпринту и шуту на гол. Буквално одустао би после 3 утакмице да долазим да гледам фудбал да га гледам међу оним људима.
Добро детектујемо где је проблем, и не сме да се деси да преовлада та дегенска прича да је тако назовемо, пошто је све само нормална није.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 08 Nov 2023 21:26    Post subject: Reply with quote

Брате Крфљанине, ако могу само да замолим и тебе и све остале да више не апострофирају никакав јаз између навијача, звездаша, групе и звездашке јавности. Ко год је у протеклим годинама одлазио и нередовно на кошаркашке утакмице у евролиги зна шта је тамо преживљавао од оних које би требало да доживљавамо у најмању руку својима. Вероватно има ко може и на ту тему да напише и више и боље колико је труда уложено и шта се све радило јер то сад изгледа доста хомогеније, и како једна парола може да повеже све око заједничке, наше ствари.
Те неке ствари, поделе и једноставно неслагање могу да се анализирају и кроз наредне животе, вероватно ништа нећемо доумати, јер то неко различито гледање и имање или немање осећаја за подршку клубу је вероватно аномалија која мора да постоји када причамо о овом нашем свету. Та разлика није кренула са лошим резултатима, она са сваким лошим временом прва диже главу. У дубину проблема боље не улазити јер нема везе са нама, дефинитивно су људи прсли на глобалном нивоу.
Видим код многих ту спремност за борбу са ветрењачама и то је оно што ову причу тера даље. Исти осећај као кад си био клинац тера даље. Хоћеш још, верујеш. Ово пишем као тотални маргиналац, али увек жестоко заљубљен и навучен на навијање и Звезду, оно у чему сам се пронашао нехотично по некој инерцији. Свака песма мом клуби има поруку која у мени буди све оне бубњаре са ограде! Па и тај израз "ултра" колико је моћан и колико заводи цело његово значење. Не терам ја никог да крене на силу нешто, подстичем сећање деце са Севера, кад су дошли првих пар десетина путада вољно одеру грло и дају све од себе да Звезда игра тотално другачије!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 08 Nov 2023 21:49    Post subject: Reply with quote

Никад се оволика размаженост и бахатост није осетила на Маракани. Бар ево ја идем скоро 30 година на утакмице, и нисам ово доживео, Можда је некада било спремно ако лоше крене да се звижди, али смо одиграли добро, у време кад је Џаја био председник ту верујем да су људи били недорасли и неинформисани о Европском фудбалу. То у комбинацији са Мишковићевом пропагандом је дало катастрофалан резултат. Али, тада је на утакмицама домаћим било по 500-1000 људи, данас има у просеку можда и 10000 кад би се вадио на годишњем нивоу.
Данас је све доступно сваком. Како се одсвира крај утакмице до излаза на капије већ отвараш поратале и "креираш своје мишљење". Онда кући претураш по твитерима, инстаграмима, гледаш разне анализе по јутјубу...постају људи несвесно нереални и то баш узима маха. То се наравно прво види на истоку и западу, на северу то већ и да хоће неко, тешко ће да иде, зато мора да се прича о овој теми. Ово је све само нормално није, нити је наша публика наштелована да зна природно кад шта треба да ради. Буквално смо погубљени као Звездашка маса. Ја не знам човека дал симпатизера дал навијача а да после жреба није рекао, боримо се за треће место, идемо у шеснаестину финала и то је то.
А сад, дошли да звижде у напред нахушкани а да нису ни свесни.
Ово јесте по мало синдром са кошарке, где када нема групе можеш да чујеш али баш шта год хоћеш. Једну утакмицу терају "татиног сина" па онда поздрављају оног што вређа Патријарха па звижде кад му саопштиш да то није требао да ради, па ти онда следећи круг јебу све живо ако дираш оног што су му пљували сина, па воле па мрзе сина снајперисте... и тако у круг.
Дефинитивно то стиже на Маракану са овим великим и јаким утакмицама, и морамо да се поставимо од почетка како треба према тој појави. Јер то није Маракана коју ја знам ево већ 30 година, да изузмем случај два који су били јако деликатни. Постојала су звиждања на домаћим утакмицама, за те ствари увек треба се потрудити да се види ко није у праву, објаснити лепо и нацртати. Али за ово...ово није нормално. Имамо став као да смо неки Реал у пуној снази одприлике.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 08 Nov 2023 22:20    Post subject: Reply with quote

Времена су нова па су и болести напредније. Мени само та разлика није ништа ново...мада јесам данас читајући само наслове стекао утисак да нас је надиграла Мачва и да сви треба колективно да се рокнемо или бар да учимо децу да навијају за Реал, Барсу, Сити, Лајпциг јер то игра најбљи фудбал објавили на тиктоку.
Сетио сам се Бајерна 2007 кад је Крфљанин споменуо ту другу лигу европе и како је тад север "покренуо" публику на нашој трибини. Увек се свашта скупљало кад долазе атрактивнији противници само је сад све изопаченије па је и утисак тежи и гори.
Супер је што ето на једном форуму на који залазе само олош, наркомани, плаћеници и криминалци можеш да прочиташ нешто конструктивно, ето још један доказ да се све окренуло наопачке. Срећа је само што често може да се направи неки избор, па и у ово кретенско време немамо канал на тиктоку него на телеграму...
Back to top
View user's profile Send private message
ДЗ ЦЗ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Nov 2023
Posts: 12

PostPosted: 08 Nov 2023 23:08    Post subject: Reply with quote

Буљави wrote:
Времена су нова па су и болести напредније. Мени само та разлика није ништа ново...мада јесам данас читајући само наслове стекао утисак да нас је надиграла Мачва и да сви треба колективно да се рокнемо или бар да учимо децу да навијају за Реал, Барсу, Сити, Лајпциг јер то игра најбљи фудбал објавили на тиктоку.
Сетио сам се Бајерна 2007 кад је Крфљанин споменуо ту другу лигу европе и како је тад север "покренуо" публику на нашој трибини. Увек се свашта скупљало кад долазе атрактивнији противници само је сад све изопаченије па је и утисак тежи и гори.
Супер је што ето на једном форуму на који залазе само олош, наркомани, плаћеници и криминалци можеш да прочиташ нешто конструктивно, ето још један доказ да се све окренуло наопачке. Срећа је само што често може да се направи неки избор, па и у ово кретенско време немамо канал на тиктоку него на телеграму...


Пре свог тог нереалног сагледавања спортског контекста заборављамо један огроман друштвени проблем који се одражава на нашу трибину. Просечан уживалац краткотрајних задовољстава(кратки тик ток клипићи од 10 секунди, инстаграм сторији од 3 секунде итд) нема желудац да свари то да фудбалска сезона траје до јебеног јуна и да нико не треба да се тера у новембру месецу. Свима је до инстант ложења, јебања мајки, терања, исмевања - какво црно стрпљење. А како тек онда
та похлепна индивидуа да се, тобоже, задовољи трећим местом у групи и дугорочним пројектом са новим тренером и системом који за циљ има модернизацију фудбала на Маракани? Ако се не варам Јокић је пред прошли мундобаскет рекао да ми Срби у суштини ни не ценимо и не волимо спорт већ вреднујемо искључиво успех и ту је баш у срж погодио. То је исто ово јебање мајки у једном тренутку па дизање у небеса у другом које је поменуо Генерал горе...

На све то додаш то да су на северу плаћеници, тендери, наркомани, батинаши и остали па то безмозговићу да додатан порив да у старту сере по свему. А све и да јесу то нема ама баш никакве везе са реалним сагледавањем ствари и љубави према спорту и клубу. У Немачкој на трибини заједно стоје бабе које грицкају хот догове и наложени слепци који су јуче открили фантомке али су и они чак тако смешни у глобалу објаснили ултра менталитет за разлику од нас. По свим оним малим градићима на југу Италије на трибини певају заједно маме са дететом у колицима и утеривачи дугова, разне мафиозе и остали. У суштини то није ништа посебно само смо ми толико отишли у офсајд да су они тренутно појам за нас.

Ти том који мисли толико погрешно не можеш ни да пробаш да предочиш зашто он не размишља како треба јер ће те аутоматски питати да ли је укусан сендвич и је л' добро плаћа Терза.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 08 Nov 2023 23:33    Post subject: Reply with quote

Ја сам убеђен да још постоје Ултраси, зато је задовољство прочитати овакве коментаре. Само напред. Када лепо обликујемо шта је тачно проблем, онда ћемо знати од чега се бранимо, како се постављамо. А писање конструктивно на ову тему је један од путева. Фали овакво писање, овај форум је можда и једини у региону да је остао жив, и кад се пише свако слово да има тежину, баш као што је вас пар овде сада урадило.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Крфљанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 95

PostPosted: 09 Nov 2023 06:49    Post subject: Reply with quote

Буљави wrote:
Брате Крфљанине, ако могу само да замолим и тебе и све остале да више не апострофирају никакав јаз између навијача, звездаша, групе и звездашке јавности. Ко год је у протеклим годинама одлазио и нередовно на кошаркашке утакмице у евролиги зна шта је тамо преживљавао од оних које би требало да доживљавамо у најмању руку својима. Вероватно има ко може и на ту тему да напише и више и боље колико је труда уложено и шта се све радило јер то сад изгледа доста хомогеније, и како једна парола може да повеже све око заједничке, наше ствари.


Брате само констатујем какав је мој утисак. Када сам поменуо Родића мислио сам на моменат када се несретно оклизнуо и спојио за њих шансу за гол. У жељи да пронађем тај моменат или неки други где људи звижде, а Север пева сам набасао на овај снимак. Пази човек је снимао са истока, и све то направио под насловом Родић и Лучић потврђују класу.

https://youtu.be/8G2IE8adRlM?si=a3skuhb6YgG-qegm

Од коментара које можеш је чути да не можемо да вежемо три паса итд. Нисам се ни трудио даље да слушам. Онда имаш дегенских коментара испод клипа којих је наштанцовано више него овде уписа.

И онда погледаш статистику на крају меча што се тиче паса

Звезда-Лајпциг

49% Possession 51%
442 Passes 458
81% Pass accuracy 83%

Ја сам се у мојим уписима више бавио спортским темама, јер једноставно мора аргументовано да се каже какава је ситуација.
_________________
Тихо, спуштала се летња ноћ
На Цер, на ту горду планину.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop