DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Лајпциг
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 09 Nov 2023 07:30    Post subject: Reply with quote

Да га не тупим сад, разумео сам све шта си хтео да кажеш, само да се надовежем на причу о Милану Родићу...
У неко раније, да не кажем нормалније време Милан Родић би био све оно ка чему треба да гледа комплетно звездаштво. Буквално да гледа, да ћути и да буде срећно шта има после ко зна колико времена. Неретко у свом окружењу успем да чујем сличне коментаре разноразних фудбалских ведета и познавалаца од којих ми се окреће желудац и буде негативна осећања која терају на конфликт, али то је још један показатељ да једноставно људи више не виде већ само онанишу на прву слику коју им избаци најбољи пријатељ друштвена мрежа и информационо ђубре. Кад заврше пљуну и скролују даље. Милан Родић је са свим фудбалским недостацима играч о коме треба да причају сутра унуцима са романтичном сетом у гласу јебо их пас недовршени. И срећан сам што ће се у неком тренутку све то манифестовати на северу и Маракани, и што време концентрише сву захвалност и дивљење према једном тихом, беспоштедном лику који као и сваки човек, замисли погреши, киксне...
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 09 Nov 2023 09:11    Post subject: Reply with quote

Не знам зашто вас све изненађује звиждање. Људи су од Звезде увек имали превелика, да кажемо и нереална очекивања.
Поготову са овим сад стањем где од почетка сезоне иде прича људи из управе како се много улаже, да ћемо бити конкурентни итд… Не би се толико звиждало да они нису свако појачање представили као да долази из Реала… тако се прича надувавала и прошле сезоне па је Деки Станковић прегорео у тој атмосфери.
Ја од кад памтим, звиждали су људи за све што су сматрали неуспехом. После Динамо Кијева смо терали управу, звиждало се колико се сећам и против Леверкузена…е сад што су неке бедне године касније замаскирали то колико је Звезда велика, па су се и неки “мали” европски тријумфи славили малтене као Бари, то је друга ствар… кад гледамо ово, “садашње” време, звиждало се и Грофовој Звезди против Сасуола. Тако да је то нешто што нас прати и што ће увек бити ту, таман били на нивоу фејк Манчестера..
Једино што се разликује у односу на све ове претходне европске утакмице је посета. То је оно што мени смета много више од звиждука. Како то да Звезда игра европу а нема бар 65000 људи на стадиону? Нема гужви на улазу, нема фрке за карте, нема оног набоја кад уђеш…
Навијање, да не би оне кише на крају која је подигла атмосферу, не би могло да приђе некој 2006ој години рецимо, уз сав труд људи на шипкама… Кад смо играли са Реном на Маракани, који је тад за нас био отприлике што и Сити данас, они људи првих 20минута утакмице нису знали где је лево, ноге им се одузеле, нису знали на који гол нападају… Не морамо ни тако далеко да идемо, довољно је до прве ЛЕ, Келна рецимо, ЦСКА по цичој зими, или прве ЛШ…
Некад смо се борили да дигнемо посету на првенственим утакмицама верујући да ће тако и навијање и менталитет да се дигну на неки виши ниво. Посету смо подигли 10х, менталитет је остао исти, или пуковник или покојник.
По мени, навијање на евро утакмицама иде силазном путањом и то осетно. И кад кажем навијање, не мислим само на Север него на цео стадион и притисак који Маракана прави.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13169

PostPosted: 09 Nov 2023 09:26    Post subject: Reply with quote

Ljubazni Vodoinstalater wrote:
Не знам зашто вас све изненађује звиждање. Људи су од Звезде увек имали превелика, да кажемо и нереална очекивања.
Поготову са овим сад стањем где од почетка сезоне иде прича људи из управе како се много улаже, да ћемо бити конкурентни итд… Не би се толико звиждало да они нису свако појачање представили као да долази из Реала… тако се прича надувавала и прошле сезоне па је Деки Станковић прегорео у тој атмосфери.
Ја од кад памтим, звиждали су људи за све што су сматрали неуспехом. После Динамо Кијева смо терали управу, звиждало се колико се сећам и против Леверкузена…е сад што су неке бедне године касније замаскирали то колико је Звезда велика, па су се и неки “мали” европски тријумфи славили малтене као Бари, то је друга ствар… кад гледамо ово, “садашње” време, звиждало се и Грофовој Звезди против Сасуола. Тако да је то нешто што нас прати и што ће увек бити ту, таман били на нивоу фејк Манчестера..
Једино што се разликује у односу на све ове претходне европске утакмице је посета. То је оно што мени смета много више од звиждука. Како то да Звезда игра европу а нема бар 65000 људи на стадиону? Нема гужви на улазу, нема фрке за карте, нема оног набоја кад уђеш…
Навијање, да не би оне кише на крају која је подигла атмосферу, не би могло да приђе некој 2006ој години рецимо, уз сав труд људи на шипкама… Кад смо играли са Реном на Маракани, који је тад за нас био отприлике што и Сити данас, они људи првих 20минута утакмице нису знали где је лево, ноге им се одузеле, нису знали на који гол нападају… Не морамо ни тако далеко да идемо, довољно је до прве ЛЕ, Келна рецимо, ЦСКА по цичој зими, или прве ЛШ…
Некад смо се борили да дигнемо посету на првенственим утакмицама верујући да ће тако и навијање и менталитет да се дигну на неки виши ниво. Посету смо подигли 10х, менталитет је остао исти, или пуковник или покојник.
По мени, навијање на евро утакмицама иде силазном путањом и то осетно. И кад кажем навијање, не мислим само на Север него на цео стадион и притисак који Маракана прави.

Неће бити да смо после Динамо Кијева звиждали, не знам дал смо били на истим утакмицама. Цска Кијев(то је неки други тим из Кијева ни принети оном где је играо у том тренутку рецимо Шевченко), ту можда и јесте неко звиждао, мада искрено не могу да се сетим да је север у томе учествовао. То је 2001. година, то је 10 година од Барија, Звезда је све те утакмице играла у главама навијача, на крилима успеха Барија. Против Леверкузена тешко да смо звиждали јер смо их победили 3-2 у Београду. Тако да, опет понављам, не могу да се сетим да чујем у 15 ом минуту хук звиждука и помислиш они у нападу и погледаш на терен а оно наша лопта иде у празно негде није нашла пут до нашег играча. Ту бахатост никад нисам видео.
Ајде у прилог овој причи чисто још један податак кад си већ поменуо посету. Пред утакмицу са Лајпцигом, боље су ишле карте за Манчестер Сити него за Лајпциг. Замисли то лудило!? Сада, месец и колико дана пре Ситија, остало је још 5000 карата за цео стадион да се распрода и то је то. Дакле, људи купују карте бирају противника, ово је итекако одлика кошаркашке упблике, тј. Српске публике која је било где намирисала неки успех а овде се конкретно ради о Халанду и другарима.
Што се тиче навијања, бројности, култа Маракане, па сами га рушимо, прво што гутамо приче из новина шта је неки Шварјцарац рекао да није Маракана ништа посебно, а и људи имају телефон а у њему сваки могући стадион на свету. Могу да виде навијање, могу да упореде,,,много је другачиије све. То и деморалише неког, довољно је кад у коментарима у новинама прочиташ да ти неки небиталац напише, па ово има и у другој Немачкој лиги, ништа посебно. То ти је мана и недостаци тога да сви све могу да виде. Али са тиме треба знати како се носити. Људи кад би одгледали Римски дерби ја мислим да би дошли да пољубе бетон на северу. Изгледа то све лепо, има свој неки фазон и уникатан је, али константност у навијању тешко да имају као наша трибина. Ако им за целу утакмицу 3 пута цела трибина дигне руке. А опет имају своју препознатљивост и печат. Баш као и Београд и Маракана што има, само ми то не знамо да ценимо а чак ни да препознамо.


Last edited by Генералштаб on 09 Nov 2023 10:40; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 09 Nov 2023 09:33    Post subject: Reply with quote

После ЦСКА Кијев је било пичкарања, после Динама смо плакали,
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13169

PostPosted: 09 Nov 2023 09:47    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
После ЦСКА Кијев је било пичкарања, после Динама смо плакали,

Кључна реч после...ал то није 15 и минут утакмице, нити је Цска Кијев за поређење са Лајпцигом. Нити може тадашња Звезда и стање Звездаша да се пореди са данашњим. Данас неко са 20 година вероватно да ми не потенцирамо то, не би ни доживљавао да смо ми некада узели Лигу Шампиона и били прваци Света.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 09 Nov 2023 10:52    Post subject: Reply with quote

А и ако би сам успео да појми и да доживљава те успехе и величину клуба, као и све друго кратко би га држало и тражио би нешто ново јако брзо. Површност људи у данашње време је доста израженија и огледа се у свему, али ту површност нико не потенцира као нешто лоше или као психолошки феномен, то је скроз прихватљиво и у реду. Не баве се људи тиме него једноставно дај све и одма и деца
им тако одрастају.
Псв 3:2, Леверкузен 0:0...Нисам био против Бајера не знам шта се дешавало после утакмице, не би ме чудило да и јесте било звиждања, знам да смо били лоши без Друлића, а они играли наравно финале лш те године као и сви што догурају после нас бар до полуфинала...Свакако нереални и тад само без прилике да неком јебу маму по порталима и друштвеним мрежама...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13169

PostPosted: 09 Nov 2023 11:08    Post subject: Reply with quote

Да, побрко сам те две утакмице, али нисам ја сигуран ни да је на Леверкузену било звиждања, поготову не за време утакмице.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 09 Nov 2023 11:36    Post subject: Reply with quote

На Леверу је више био проблем пре и након утакмице због оног Спалевића, Пјана - Муслин и то, ако се добро сећам.
Оно чега се не сећам, јер га није ни било, је јебање мајке сопственом играчу као што се то данас ради.
Причао сам више пута на тему безусловне подршке, то код нас не постоји.
Оклизнуо се Родић, па бодри га мајку му јебем, све и да је најгори на свету.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ДЗ ЦЗ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Nov 2023
Posts: 12

PostPosted: 09 Nov 2023 12:10    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
На Леверу је више био проблем пре и након утакмице због оног Спалевића, Пјана - Муслин и то, ако се добро сећам.
Оно чега се не сећам, јер га није ни било, је јебање мајке сопственом играчу као што се то данас ради.
Причао сам више пута на тему безусловне подршке, то код нас не постоји.
Оклизнуо се Родић, па бодри га мајку му јебем, све и да је најгори на свету.


Нема тог бодрења више. Станковића су прозивали да је наркоманчина и исмевали га због срчаности и темперамента. Па и да јесте имао проблем са неком супстанцом логично размишљање би било да се забринеш и да помогнеш легенди клуба да то преброди ал' ето, тако је како је. Све у свему имамо спој фудбалског незнања и недостатка навијачког менталитета на једном месту. Мислим да негде треба да се крене испочетка и са овом масом која је тренутно редовна на домаћим утакмицама, поготово са аспекта певања које је основни елемент навијања, па онда и са свиме осталим што проистиче из тога. Имамо и кореографије, бакљаде, димнијаде, стробове, барјаке али смо мало запоставили оно што иде пре тога. Искрена дечачка заљубљеност у клуб и оно што он представља.
Back to top
View user's profile Send private message
Само ти
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Oct 2021
Posts: 50

PostPosted: 09 Nov 2023 12:18    Post subject: Reply with quote

http://www.crvenazvezdafk.com/scc/vest/15625/rodic-je-zvezdin-rekorder-u-ligi-sampiona?fbclid=IwAR18z0etXtmOa3IM8bwF7KBBaXmtTLetyw7Wzuh5mtDrlGrTcSQsAaWQQs0
Back to top
View user's profile Send private message
димитрије
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Dec 2021
Posts: 16

PostPosted: 09 Nov 2023 12:18    Post subject: Reply with quote

Проблем са нашом публиком је тај што нити имамо навијачку културу нити смо фудбалски и кошаркашки писмени. Када се то измеша са величином клуба и притиском који иде са тим добије се једно опште лудило. Мислимо да је Лајпциг Радник из Сурдулице, а када се не победи Лајпциг немамо навијачку културу да подржимо играче. Што је најгоре и када би се победио Лајпциг подршка би трајала до прве утакмице у нашој лиги. Због тога је успех у овом клубу већи него било где другде, а опет овде се најмање цени.
Back to top
View user's profile Send private message
Буљави
ДЕЛИЈА


Joined: 05 Dec 2011
Posts: 234
Location: Београд

PostPosted: 09 Nov 2023 12:27    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
На Леверу је више био проблем пре и након утакмице због оног Спалевића, Пјана - Муслин и то, ако се добро сећам.

Јесте тад био први Муслинов одлазак и клуб се није појачао по очекивању верне публике са запада које тад на домаћим утакмицама није било да се напуни један градски аутобус. Касније те сезоне су дошли Кјево и Лацио, па је опет био делиријум и екстаза.
Не знам само шта чекају људи, чији скалп, чију главу, колики бодовни минус?? Зар није логично да опет треба да се прегрупишемо и дођемо да покушамо да преокренемо ситуацију у нашу корист, као што стварно верујем да смо успели да дамо битан допринос пре две године кад је било -5 на полусезони. Ово они сами од себе поготово у овим околностима - неће извући и потпуно је небитно дал са овим или другим тренером, играчима, управом...Сад треба бити прави колико ко може! Неће неко време бити домаћица на Маракани, па се надам да ће се звездаши за промену ужелети и запитати где је она Звезда све време пред мојим очима!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13169

PostPosted: 09 Nov 2023 15:24    Post subject: Reply with quote

Ми имамо ту несрећу да немамо континуитет у људима који долазе на стадион. Од 92. до 2005. малтене, стадиони су зврјали празни. Било је годину две раније назнаци да ће север да крене у побољшање, али тих неких 13-14 година рупе, много су оставили трага. У међувремену, свуда на другим местима где постоји навијање, изграђен је култ доласка на стадион. Па није више ни тако лако манипулисати неким Италијаном који је на стадиону сваку утакмицу 20-30 година, или чак Грком. Док код нас постоје те огромне осцилације и рупе. Да није било ратова, ми би причу која је настала тамо средином 80 их, вероватно кроз ову шупљину надоградили и ко зна како би то изгледало данас. Овако...имали смо те нереалне сцене, да играмо првенствену утакмицу и да на стадиону буде 300-400 људи укупно, док испред ред на благајни за карту за неку Барселону...1000 људи. Много имамо тих нереалних сцена за неког ко себе сматра да је верна публика или добра навијачка група. У данашње време, пошто ми никада заправо и нисмо створили ту културу доласка на стадион, много је леко да се наслониш на неки од 259 разлога које нуди виртуелна заједница, зашто не треба доћи на стадион, а у суштини, да су у некој Грчкој само, где фудбал није не знам какав, схватили би колико треба да се стиде глупости које причају. Свуда се прича и критикује, у свакој земљи, нисмо ми ништа посебно у односу на било кога, али код нас се то толико одражава на трибине да је просто ненормално.
Какве шансе данас има неки летак, обавештење, говор са шипке од 2 минута? Наспрам 00-24 онлајн набијања негативне енергије и тензије, убацивања одсуства реалности. Па никакве шансе нема. Зато ово мора да буде борба од човека до човека.
Мени је рецимо приметно и да на Тсц у, и на Раднику, да је коп изгледао много озбиљније, да је енергија била много јача него иначе...а то ми говори да су људи препознали моменат. И мислим, видећемо можда и грешим, али да цела ова прича може да нас покрене опет, да будемо уз клуб када треба и када не иде баш како би хтели. Па кад дођемо до неког број тада треба да тај број буде за стално а не да нестане на прво запослење, девојку или "је си чуо шта је било".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 10 Nov 2023 10:06    Post subject: Reply with quote

Да ли су звиждуци плод нереалних очекивања код људи или је наш клуб толико порастао ових година да се може бити незадовољан игром против једног Немачког Бундеслигаша? Желим да верујем да је ово друго у питању. Ако погледамо у 2 утакмице са њима,нису ништа показали нешто што би их удаљило светлосним годинама од нас. Е сад,што се тиче тих звиждука некад не буду лоши ако долазе од добронамерних,да се екипа тргне и да покаже оно што може. Али мислим да је погрешно звиждати у току утакмице,поготово у току европске. Наша Звезда расте,али мислим да ми као навијачи не пратимо њен раст. Морамо да радимо,да се васпитавамо и ми како где и шта исказујемо. Ако има воље у нама,а видим да има...доћи ће све на своје.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Брус Ли
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2022
Posts: 53

PostPosted: 10 Nov 2023 16:04    Post subject: Reply with quote

На конто тога како немамо изграђену културу навијања и доласка на стадион. Колико сам схватио просечан звездаш и случајан посетилац нашег стадиона константно тражи нешто ново да га пржи и да га воза, па смо тако против Лајпцига имали ситуацију да се прода више карата за Сити смрдљиви што је неко написао него за саму утакмицу. Јанг Бојс и Лајпциг им није више толико занимљив јер су тим сличног квалитета можда већ на некој претходној европској утакмици гледали али им је Сити ето занимљив јер би да виде Халанда, Гвардиолу, Де Брујнеа и све оне које ће можда само тад видети на нашем стадиону и никад више. Дакле апетити им нереално расту и ето сад изгледа није довољно ни да си стални учесник европских такмичења него мора и да се надигра сваки тим који нам дође на ноге. Лично мислим да ни пре 10 година и мало јаче није било пуно боље по том питању, него смо само имали већу бројност људи на домаћим утакмицама, али јбг тада је људе пржила борба против Толета, лоповског савеза и чега све не. Чим је то прошло, и чим је у главама људи постало нормално да стално будемо први одма је и посета на домаћим утакмицама значајно пала и то траје ево већ добрих 6,7 година. Па ево и 2011 смо имали пуну Маракану против Рена, отишле карте за пар сати, а већ следеће године против Бордоа је било мало јаче од 40 хиљада људи. Дакле добрих 10,15 хиљада људи мање на стадиону. У годину дана су порасла очекивања од плеј офа квалификација до тога да морамо играти групну фазу. И то траје већ Бога питај колико. Зато стално и можемо чути кретенске изговоре људи да не долазе на стадион због намештеног првенства, лошег прелазног рока, гардиста, превише странаца у тиму и чега се све нисам наслушао. Па ја мислим да је немогуће замислити навијача нпр Јунајтеда који ће рећи да неће на стадион због нпр Мегвајера или да га зауставе новинари а он не зна текст навијачке песме клуба за који навија.

И за крај, генијална теорија једног стручњака који једном годишње обиђе Маракану на некој европској утакмици. Рече човек мртав ладан како је утакмица са Фиорентином намештена јер он је убеђен да Терза има неку шему са Италијанима и да је то био договор како би Звезда продала више сезонских и како би више људи долазило на Маракану. Наравно, уз то је и додао да је првенство намештено, управа му исто не ваља, а и странци у тиму му се исто не свиђају. Тотална шизофренија.
Дакле он би у 90 минута годишње колико дође на стадион да надиграмо десет пута скупљи тим, отера лопове, смени тренера и вероватно би да уђе на терен и објасни играчима како би требали да играју.
Са таквим људима се има посла и нажалост ту се тешко шта може учинити, барем кад је посета на домаћим утакмицама у питању. Бојим се да опет морамо да имамо рупу од 5,10 година и да се опет све живо окоми на нас како би нам посета личила на нешто на домаћим утакмицама личила на нешто.

А да се изгради култура доласка на стадион због клуба који волиш, па макар и био зонска лига - бојим се да није могуће.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop