DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2023-24
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Салазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Dec 2023
Posts: 16

PostPosted: 16 Jan 2024 11:04    Post subject: Reply with quote

Па браћо, ја нисам знао да смо ми најчитанији форум на Балкану. Ово сви живи читају и прате. Ако, ако, нека виде сви како функционише врхунски организована и моћна трибина код које се ништа не препушта случају. Само ви нас пратите од Вардара па до Триглава и дивите се кришом из својих рупица и рупа. Још мало па креће Звездино пролеће да вам и то најавимо, ако Бог да са пробуђеном успаваном браћом и са петом брзином од првог пролећног кола!

ДОК СЕ ЗЕМЉА ОКО СУНЦА КРЕЋЕ - МИ СМО ЦИГАНИ, НАЈЈАЧИ СМО НАЈЈАЧИ!
_________________
Stella Rossa di Belgrado!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 16 Jan 2024 14:27    Post subject: Reply with quote

Нисам ни ја, одакле ти тај податак? И делује ми као да неком негде нешто поручујеш па ме занима коме и зашто?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Салазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Dec 2023
Posts: 16

PostPosted: 17 Jan 2024 06:13    Post subject: Reply with quote

Јок братац, никакве поруке преко друштвених мрежа, генерално интернета. Него ми било смешно јуче кад ми показаше неке странице на оном Фејсбуку и Инстаграму објавиле наш текст у комплету, неки Тифо Балкан, па онда неки навијачи са Балкана, тако нешто, па пар портала чини ми се Хот Спорт и Телеграф, и онда најсмешније нека гробарска страница са 11, 12 хиљада људи као оно у фазону не волимо их, далеко им кућа, али овако треба свако да поступа. Тако нешто. Рекох шта је ово, сви се ухватили за нашу поруку неодговорним и глупим симпатизерима. У суштини небитни су сви као и те странице и портали, ваљда хоће лајкове и коментаре разних дебила да пецају преко нас, али ми би смешно за ове глодаре.

СВИ НА БАСКОНИЈУ!
_________________
Stella Rossa di Belgrado!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 17 Jan 2024 09:01    Post subject: Reply with quote

Ми немамо проблем са екипом, него са симпатизерима који су погубили компасе. А вероватно и комшије ништа нису боље, па ако је ико и рекао тако нешто не чуди, јер знају о чему причамо. Данашњи симпатизер мора да је много више начитанији од онога како сада изгледају. Нас би требало да боли уво шта се дешава са симпатизерима, али ипак кад имаш тежину коју имаш, видиш да се сладе и са таквим стварима, онда им ни то не даш. Или се бар трудиш да смањиш на минимум иако је то срамота да неко ради, али застава је већ нешто што је више него легитимно кад се појави. И онда мора да се црта људима пошто смо изгледа пропустили тај моменат да упознамо симпатизере(који шатро не знају), да било где, било кад може да ти се деси непријатност, не постоји то више "тамо нема навијача".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 17 Jan 2024 10:33    Post subject: Reply with quote

Ово нису људи из Србије. Рекао бих да су неки гастоси,пали са Марса. Немогуће ми је да неко одавде ко је бар једном крочио на трибину не зна како ствари функционишу. Играо је наш КК последњих година хиљаде утакмица где група није била па се ове ствари нису дешавале,бар се ја не сећам да је била нека слична ситуација. Јер ово није сад да неко изнесе неке заставе које могу да се купе било где,ово је застава прекопирана са наше ограде са истим фонтом и истом величином. Значи да су људи пали са Марса или су јако безобразни. А не верујем да неко при чистој свести,из Србије који бар повремено долази на стадион пређе овакве границе безобразлука.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 17 Jan 2024 10:40    Post subject: Reply with quote

здравкохерби� wrote:
Ово нису људи из Србије. Рекао бих да су неки гастоси,пали са Марса. Немогуће ми је да неко одавде ко је бар једном крочио на трибину не зна како ствари функционишу. Играо је наш КК последњих година хиљаде утакмица где група није била па се ове ствари нису дешавале,бар се ја не сећам да је била нека слична ситуација. Јер ово није сад да неко изнесе неке заставе које могу да се купе било где,ово је застава прекопирана са наше ограде са истим фонтом и истом величином. Значи да су људи пали са Марса или су јако безобразни. А не верујем да неко при чистој свести,из Србије који бар повремено долази на стадион пређе овакве границе безобразлука.

Чита ово и онај ко вреба, па није ни паметно да се пише све. Али чисто за информацију, ту спорну заставу, која је наравно дошла у посед правих руку, су направили идиоти из Србије. Кажем опет мала је Србија, све се јако брзо нађе. Сад је друго питање колико ти знају ишта и кад су задњи пут били на Маракани.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 17 Jan 2024 11:24    Post subject: Reply with quote

Од мобилизације је трибина ишла узлазном путањом у свему. И у том неком периоду најмасовнијег посећивања стадиона могли су људи да науче много тога. Имам рецимо доста другара из Црне Горе који нису навијачи,дођу повремено кад могу на запад исток оду на неко гостовање али знају те неке основне ствари. Оћу да кажем да не мораш бити екипа,не мораш чак бити ни при екипи да би знао ово. А данас је север на врхунцу што се тиче организације,и људи дозволе себи овакве ствари. То није ни безобразлук,то се граничи са лудилом.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 18 Jan 2024 12:19    Post subject: Reply with quote

ГШ мислим да се нисам добро изразио, у даху сам писао. Те 1997. године смо готово увек били ненаоружани (голе руке) осим у ситуацијама кад је неко жељан освете или се спрема сачекуша на станици или иза неког ћошка а нема нас ни 5-6 људи. Ја никад нисам могао да знам да ли ће неко да вади нож или сатару на мене, а тада је свега било у граду, поготово Форса с лошом репутацијом. Да ли ме је то тада плашило да ће неко да ме сече? Нормално да јесте.
Има још неких ствари али не бих писао.

Извињавам се што сам скренуо с теме па бих се вратио на оно што је конкретно тема овде.
Лично не бих волео да иједан странац жељан освете избоде или жестоко пребије нашег Србина у иностранству због заставе (било симпатизера, навијача...) јер ја гледам у правцу да је сваки човек битан, али треба да му се објасни како и шта. Да прочита оне наше старе штампане информаторе из 2003. па све наовамо. Свега ту има квалитетног.
Између осталог лого кафеов је настао из моје жеље да су голе руке права ствар, онај изворни навијачки кодекс.

Ако мислиш да је мој упис сувишан, или нисам лепо објаснио, брате обриши не љутим се.
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 18 Jan 2024 13:26    Post subject: Reply with quote

Опет ти о годинама...дај да баталимо ту причу, да не кренем ја да пишем како се ишло те 97. што на утакмице што у школу, град итд. Ти то гледаш из много безбрижнијег угла и онда стичеш утиске који нису такви тада били. Много је све наивније тада било свакако, али далеко од тога да су људи ишли са рукама у џеповима тада. Сад да нема рецимо мене, или вероватно има још људи али неће да пишу, то би тако стајало, да је средином 90 их прштао фер плеј, да су се заставе носиле стриктно се знало ко носи(а могу сад да ти пишем буквално дешавања где смо са све заставама сада већ главним, упадали у разноразна дешавања, ето колико се пазило...), па на крају до твог субјективног појашњавања како једном руком носиш заставу а другом да се браниш. Те заставе које ти сматраш битнима или најбитнијима ја сам итекако носао и то је нешто најнормалније у навијачком свету ако желиш да будеш то. Више ми је креативности и енергије потребно да напишем како сам као клинац кренуо на утакмице, него да кренем сад да ређам догађаје и доживљаје који јесу за препричавање али не овде, а ти кренеш одмах неким беспотребним писањима те неки ножеви, сатаре, ови опасни, они...битна застава...то је све било нормално у то време за сваког ко је био на улици, не прави се од тога прича. Мораш да знаш кад си припадао неком времену, колико дубоко си му припадао, а кад би то знао, онда би требао да знаш како ствари стварно стоје.
Гледај да се држиш свеопштих тема да не направимо од овог места лексикон, где ће да се уписују људи да почну да причају како су се у аутобусу шврецовали до Маракане. Разумем ја тебе да имаш потребу да кажеш јер можда нешто допринесе, али разуми и ти мене шта хоћу да ти кажем.
Не знам како дођосмо до ове приче, али у главном да, треба причати и причати јер наравно да је сваки човек битан као човек, нисам ја мислио у смислу људском да ме не интересује шта раде симпатизери, већ у навијачком јер ко напада такве то је срамота, није наш минус нити пораз, али свакако је сваки човек битан. Али мора прво тај безобразлук њихов да се избије из главе овако причом, да им не би неки противнички навијачи избијали негде, јер то је очигледно основа ове приче. Незнање много мање игра улогу.
Ово је од кад постоје путовања било овако, само данас се рачуна много тога што реално када причају озбиљни људи, не би смело да се рачуна. Али такви су мањина, поготову по мрежама којекаквим, и онда се из глупости стварају "победе" и "порази", који у реалности не постоје али праве ти штету на неки начин.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Брус Ли
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2022
Posts: 53

PostPosted: 31 Jan 2024 21:52    Post subject: Reply with quote

https://www.espreso.co.rs/sport/navijaci/1423549/torcida-istakla-zastavu-navijaca-crvene-zvezde-navijaci-hajduka-se-pohvalili-otetim-plenom-foto

Верујем да је већина људи овде видела шта су сплитске усташе истакле на својој трибини, стати па гледати. Још на све то и коментари како је разбијена не знам каква екипа и како је то велики трофеј. Што се писало већ, ко зна каквих застава има још по таванима које стадиона виделе нису а које могу да се узму неком кретену који одлучи да их понесе са собом негде у град или не дај ти Боже као скоро на неко евро гостовање где група не иде. Изгледа да док све један не добије по глави да се неће смирити за такав безобразлук.
Back to top
View user's profile Send private message
Салазар
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Dec 2023
Posts: 16

PostPosted: 01 Feb 2024 06:40    Post subject: Reply with quote

Јбш усташице смијешне и њихове "трофеје". Ко треба да зна о чему се ради и о чему је ријеч, зна не брини. Баш смо о оваквим стварима писали горе изнад, а имаш и саопштење трибине баш о оваквим заставама и дебилима који их праве. Прочитах да су конкретно овом лику украли са његове куће кад је окачио на њу на Бадњи дан или Бадње вече и ваљда је то тај нинџа још објавио на неком свом профилу да се правда и извини. Ријешиће се то са "дивљим" заставама, али јесте штета учињена и са њима и треба да буде санкција. А за усташице не бригај, доћи ће и они на ред.
_________________
Stella Rossa di Belgrado!
Back to top
View user's profile Send private message
ДЗ ЦЗ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Nov 2023
Posts: 12

PostPosted: 04 Mar 2024 16:21    Post subject: . Reply with quote

Пошто још није отворена тема за дерби питам овде. Из ког разлога наш клуб већ годинама њима даје цела 2 сектора на истоку када је и један много већи него оно срање што они нама дају на њиховом западу(а притом нам у последње време одсеку и добар део севера на ЈНА)? Прво што тамо не иду њихови симпатизери већ и навијачи из само њима познатог разлога, друго сами себи срозавамо предност домаћег терена.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 04 Mar 2024 17:41    Post subject: Reply with quote

Не пита се само клуб у организацији дербија, а он сноси огромну кривицу ако нешто оде наопако. Тако да, ај да манемо ову причу, биће нас 3-4 пута више свакако ако ти то није довољно, не знам шта јесте?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 05 Mar 2024 07:51    Post subject: Reply with quote

Већ је пошло наопако брате јер наши породични људи страхују да иду на исток због ових што покушавају да глуме навијаче тамо где не треба. Биће нас 3 пута више,није то проблем. Проблем је што они нас годинама јебу са картама,скраћују секторе,са истока Јна смо одавно исељени а ми њима шаком и капом 2 сектора на истоку,скоро читав југ а сигурно да ће их бити и на западу. Имамо југ за њих,ако не могу заједно нека за ове глумце одвоје кавез и то је то. А не да сваки јебени пут наш клуб и наши људи испаштају.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 05 Mar 2024 08:24    Post subject: Reply with quote

Сад ће још мало 20 година од 2005. године, када је њихов одвојен део из кавеза провалио на исток а наши људи са севера прескочили и кренули у сусрет њима. Тачније, они су из кавеза узели заставу Требиње која је стајала до кавеза, а онда је север одреаговао и они пробили ограду. Касније се све то пренело и на улице. Ово је проблем дуг 20 година, неи оправдано али многи и неоправдано, тачније нико ништа није успео да промени а огромна већина није ни покушавала и ту су где су са знањем које имају а оно је јако дискутабилно. Не решава се то преко ноћи, а тек не када видиш да имају у неком тренутку 4 фракције. Знам да ће сви наши рећи ко их јебе, али не иде то тако у стварности. Са свим тим што им је дато, биће их 3-4 пута мање. За мене дерби и није дерби кад их има испод семафора и то је то. Као што ми у Пиониру дерби више није дерби од када немамо свако своју страну па нека је пуни колико може. Они у почетку нису имали намеру да чисте исток ЈНА од наших, али временом је то мутирало и добили смо шта јесмо. Много је то код њих комплексно, нама то делује просто а није. Не дај Боже, да се нама нешто слично деси, морали би исто да раде на ЈНА и да обезбеде за наше рецимо 3 групе место где ће да стоје. А да се то деси...серем се у све и у навијање и у фудбал и што ћемо неким њиховим симпатизерима да закинемо неко место, када смо на три трибине јер не можемо једни поред других. Њима су симпатизери далеко отровнији него трибина, из простог разлога јер се ту накупило свега и свачега за ових 20 година, а немој да заборавите да им је подела почела још 1998 године. Дакле четврт века они се међусобно сукобљавају, од тога ето 20 сигурно не могу заједно са неким мини паузама од по годину две у ових 25 година скоро. Па им онда дође дерби где смеју да се појаве сви као нека маса негде, али у стватности, ти људи не постоје. Постојали су до пре коју годину, данас тога нема већ је то по инерцији одклазак на место само да није југ. А пропагирају неке ствари које се косе малтене са њиховом трибином(када кажем трибина мислим на навијаче праве којих ипак има), лају, а не постоје, навлаче гнев као да су они навијачка група. Кад мало боље размислим, они су за читаво њихово друштво и најутицајнији што је жалосно да маса без главе и репа која кевће и лаје а не постоји, има већу тежину него навијачка трибина. То је као када одеш на наш запад па у једном нападу чујеш браво...па име неког играча...па како изгуби лопту чујеш...говно једно мало враћај се назад... е то па пута 10 код њих.Прогурали су се и изборили да имају место на истоку сада сви уједињени без икакве веће и озбиљне групације. Један франкенштајн је направљен и налази се на истоку, и на жалост они који мисле о безнедности морају барем још увек, да им обезбеде место. Када буду схватили да тамо више нема групе која води то, него да су то измиксовани сви који могу и не могу у једном, тада можда и схвате да не треба да се ограђује више део за њих. Али, ово ми видимо који знамо нешто, проћиће још времена док то виде сви који требају да виде. А опет, тамо је таква ситуација да никад не знаш кад ће да се појаве 2. 3. 4. .5. Тако да са те стране разумем донекле зашто је тако како јесте. ЈНА је специфичнији јер је дупло мањи него наш стадион. На истоку Маракане могу да стану сви и они могу да дођу без неке велике бојазни за безбедност, док на исток ЈНА када улазиш, као да сваког човека види цела трибина. Ако мислите да је то нека срећа за њих...ја би је ипак мењао за ову нашу "несрећу".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Next

View previous topic :: View next topic
Page 24 of 26

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop