DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2023-24
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Само ти
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Oct 2021
Posts: 50

PostPosted: 31 Aug 2023 10:32    Post subject: Reply with quote

https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/zvezdino-crveno-slovo-zakon-velikih-brojeva-obecava-real-ili-barsu-sto-dalje-od-njukasla-tu-je-i-tifo-grupa/460379?fbclid=IwAR35MdRhQrzSeqWIzDQvLfFvO_a7_DDhXWUsOwJrwUiTqwnL6PttmSM46z0

Дошао је и тај дан. Просто невероватно без иједног одиграног меча у квалификацијама, дочекујемо жреб за Лигу шампиона, и то ни мање ни више из 3. шешира. Да ми је неко причао не би му веровао. Мислим да нисмо свесни шта имамо и чему присуствујемо. Само да не буде како кажу, знаћеш тек када га изгубиш.
Звезда је тамо где припада... Нек нам Бог да среће...
Back to top
View user's profile Send private message
skorpion
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jul 2021
Posts: 74

PostPosted: 17 Sep 2023 11:03    Post subject: Reply with quote

https://meridianbetsport.rs/fudbal/zvezda-marsej-piksi-intervju/

не знам где бих поставио, нека се премести ако овде није место, али људи који подржавају овог човека..... ко је све "легенда" Звезде и какве су све изјаве имале "легенде" Звезде...... а људи их и даље воле и подржавају и ако их велика већина није ни гледала у том периоду када су играли, али их воле јер су "ЛЕГЕНДЕ". Ја искрено сумњам да док се не промени тотално једна генерација љиди на трибинама, док не прође доста година, доста отварања очију и борбе с ветрењачама, ништа се посебно неће променити. Како неко тако слепо верује овим људима после свих тих изјава и о нама и о клубу и о много чему, после многих ствари учињени на штету нас, клуба, народа, а не верују људима који су дали 20-30 година свог живота, сваког дана трибини и клубу и дан данас су ту. Чудан смо ми народ јако. Истина ће се сазнати пре или касније за многе ствари учињене и речене, па ћемо видети ко је у праву био. Мада ови који подржвају овакве људе, а пљују по нама немају ни стида ни срама, и ако су се многе ствари показале пре или касније као тачне, а тек ће, они настављају по свом. Тих људи нема нигде осим на интернету, а то место и борба на таквом месту је ваљање у говнима. Они нека живе по интернету, за реалан свет и нису, јер су у њему мањи од маковог зрна, али су зато тамо на друштвеним мрежама сви стручњаци белосветски и све знају.
Back to top
View user's profile Send private message
Иницијатор
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Apr 2014
Posts: 124

PostPosted: 17 Sep 2023 19:25    Post subject: Reply with quote

Која је година, ако неко може да ми каже?
Пошто све ово што се дешава последња, 2-3 кола, неописиво подсећа на нека не баш тако давно прошла времена, од којих ми се искрено стомак окреће.
Непостојећи пенали, прелази, играње док комшије не дају победоносни гол, спинови по медијима....ауууу...
И после се ми ту нешто снебивамо, преиспитујемо, падамо на форе, возају нас са насловима по новинама... Е зато ево га!
Моменат када маса мора опет да покаже ко смо и шта смо!
Прво, да тргнемо наше играче, да им се стави до знања да подршку имају и да ће бити још боље, али ако и они покажу жар, умеће, жељу, борбу, а онда и да покажемо свима другима да су се мало зајебали и занели око неких ствари, да људи нису од јуче и да нећемо опет дати да нам испред носа неко држи буквицу ,,о поштењеу,, а да иза завесе краде на велико....
Најјаче сад!
Back to top
View user's profile Send private message
skorpion
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jul 2021
Posts: 74

PostPosted: 17 Sep 2023 21:18    Post subject: Reply with quote

Подршка мора да буде, наравно да је лоше када се изгуби, деси се, шта сада, није пријатно, али да људи гину на терену, што тренутно не видим, ова игра је очајна, морају да се тргну што пре, толико уложено у ову екипу да су неке ствари недопустиве. Али добро, знамо сви где нам је место и где се пружа подршка, сигурно нећемо ми кукати по интернету. Десило се шта се десило, шта сад, чекамо следећу утакмицу и на стадион. Момцима срећно на острву и да срушимо те енглезе, шансе за то су реално ненормално мале, али они само нека погину на терену. Играмо против можда и најјаче екипе у ЛШ. НА ЦЕЛОМ СВЕТУ МИ ЈЕ СВЕ!
Back to top
View user's profile Send private message
Брус Ли
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Jul 2022
Posts: 53

PostPosted: 18 Sep 2023 09:40    Post subject: Reply with quote

Ово сада што нам се дешава је одлично да се мало отрезнимо и пресаберемо и видимо да нисмо непобедиви и да можемо ето како хоћемо. Испрани мозгови са друге стране сада су само променили причу из "не сме нико да нас победи и узме бодове" у "не помажу ни најјача појачања у историји српског фудбала" или какве се већ небулозе неће чути. Значи свакакви спинови и небулозе али да се изговори како је Звезда боља и ево заслужено већ шест година првак то никако. Ништа друго ни за очекивати за оне који мало терају управу, па руше државу, па им онда исти одговарају кад им се у клуб сипа и не пита.
Верујем у нашу реакцију после свега и да ћемо умети показати карактер. Момцимо срећно сутра у Манчестеру, верујем да можемо поштено да се поштено потучемо са њима.

Са нама се може све што се пожели...
Back to top
View user's profile Send private message
Дисциплина91
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Apr 2015
Posts: 33

PostPosted: 19 Sep 2023 08:46    Post subject: Reply with quote

Пошто немамо отворену тему за Сити:
http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?spgmGal=2004-2005/zvezda_psv&spgmPic=2#spgmPicture

За Чуку и орг. свако поштовање!

Браћи која се исцимавају по Манчестеру и свим Циганима по српским земљама:
само храбро и с Божјом помоћи.

Уздравље!
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 05 Oct 2023 21:54    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/5omv9oxzu-A

https://youtu.be/kj8wewHATlA

https://youtu.be/78qaHoXfvoM
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 05 Oct 2023 22:04    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
здравкохерби�
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 06 Oct 2023 06:25    Post subject: Reply with quote

Не знам дал је неком успело да у 2 дана у 2 различита спорта скупи 75 000 људи. Браво Делије!
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 06 Oct 2023 08:15    Post subject: Reply with quote

Добро је, засенили смо Пријовићку. Која узгред нити знам како изгледа, нити знам неку песму њену, а не знам никог из свог окружења да је био,али изгледа да наш народ опасно воли ту музику чим је упсела за 3 наступа да има 50000 људи. Ово хтено не хтео мораш да чујеш иако те не занима. Требало би навијачи Звезде да се мало замисле када чују овако нешто. Ми се натежемо дал ћемо имати пуну Маракану за Лигу Шампиона!? То није нормално стање, није нормално друштво. Уз сво поштовање поменуте певачице, једноставно није нормално да људи не жале паре за концерт, док се нећкају дал да узму сезонску за фудбал, или пакет за Лигу Шампиона. Овај град дефинитивно прети да оде у погрешном смеру. Ова два дана ипак када се саберу, дају наду да може да се врати на прави колосек. Ево иде Крагујевац, добро и увек занимљиво гостовање. Намучили смо се тамо доста пута, евидентно је да овим новим играчима треба времена да се сједине, ајде да им помогнемо у томе!

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 14 Oct 2023 14:28    Post subject: Reply with quote

Code:
https://www.kurir.rs/sport/kosarka/4266302/kosarkas-zvezde-uporedio-atmosferu-u-kaunasu-i-beogradu

"Шта ће сада рећи навијачи"? Па да дувате курац ето шта ће рећи! Не рзумем ове новине никако, ајде да ова вест продаје нешто па и да кажеш...него чиста будалаштина да се накаче на грбачу сад и на кошарци нама. Питају дечка који је тек стигао о атмосфери у Каунасу(где је иначе цела хала распродата годинама у назад), и о атмосфери у Београду, а није доживео ни једну утакмицу прво у Пиониру као што је дерби рецимо, а онда ни једну од десетина у Арени где 20000 људи скаче и навија. Наравно да му је исто кад су Арене нешто најодвратније што је могло кошарци да се деси. Зато и јесте исто, осим ако не извучеш лудачку енергију из људи, и ако ти не дође бар 4000-5000 НАВИЈАЧА у халу расположених за навијање. Овако и НБА хале се не разликују много од свега овога. Дебили глупи само терају нас да мрзимо још више новине и ту кретенску професију. Још Литванца питају у Литванији...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 15 Oct 2023 08:55    Post subject: Reply with quote

Мислим да је такво време једноставно све је испреплитано и људи нису свесни да живе у ствари животе како им "јавно мњење" искроји. Дал једно или друго. Много смо поводљив народ, вероватно ни другде није другачије, али овде убедљиво највећи траг оставља у свим животним сферама па тако и у спорту. Невероватно је како успеју да огаде људима спорт, навијање, стадион, халу...а опет када су "виши интереси", умеју да распале ватру не може да се приђе Пиониру кад треба да се јебе мајка "милогорска" итд. Људи овде никако да се отргну од канџи овога, много смо и ми као навијачи и деградирани, а са друге стране и приказани кроз неке ликове и дожибљај човека када му поменеш навијач он помисли на све осим на оно што би требао.
У целој тој гунгули испашта клуб и навијачки покрет и они који стварно воле навијање. Који су дошли на стадион јер су од малена се саживели са једном једином играчком-лоптом, и које је она трибина где сви стоје хипнотисала од прве секунде.
Данас, тачније можда сад већ и деценију и више долази на стадион из ко зна каквих све побуда. А онда такве људе је много лако пољуљати. Сад да не набрајам приче све које свако од вас који чита ово има у малом прсту. Једноставно то није нормално. Да људи тако гутају приче које им се сервирају и то колективно узима маха.
На све то север има и ту неку друштвену црту и где се сви грабе да ми кажемо или не кажемо нешто. А у суштини никад ништа нисмо прећутали нити ћемо, увек ћемо бити своји и то је то. Међутим, ово тешко да ће неко схватити док мало не прође времена јер сад много то тешко иде. Кад се упале машине на обе стране ми буквално као да не постојимо кад нешто кажемо.
Овде навијачки свет и људи који живе или се труде да живе тај живот не постоје за јавност. Букавлно кад би испричао тај неко шта је за њега навијач и неко са друге стране ко јесте навијач, мислили би један за другог да су луди.
Било како било, ово видно траје сигурно неких 7-8 година што се нашег стадиона тиче, и даје резултате који свима њима одговарају, али баш свима, само навијачима и њиховом клубу не.
Ја знам да овај текст не може ништа да промени, али нека стоји, па кад га једног дана прочита бар један који је био "паметан" данас, и разуме макар тад, добро је.
Ако не планирамо да изгубимо битку за живот, пошто нама јесте навијање живот, онда мора да се препознају сви они који тако виде ствари и да буду много гласнији у свему када се прича о доласку на стадион, о навијању на стадиону, о живљењу навијачким животом...иначе врло брзо ће и нас појести ово ново што надолази и ако нема правог отпора тешко ће се спречити.
По некад ухватим себе да ми буде криво кад гледам неке земље где је навијање није постојало, или јесте али у неком почетном облику, данас им пуни стадиони, долазе на утакмице као да су рођени у самој Енглеској или Аргентини...једноставно имају мир да граде навијачку причу, онај мир који ми, због 200 ствари немамо овде, али колико ми је криво толико и смешно, јер знам шта смо ми за те земље, шта је мозак наше трибине за те трибине...они само немају препреке у доласку људи на стадион за шта они нису заслужни ни 1% већ клуб, успех клуба, маркетинг итд. Док код нас навијачи морају да зову навијаче на стадион и губе енергију на то, а уз све то да доказују да су исправни да нису ово или оно, а то реално нигде не постоји нити и једна трибина на свету то ради и покушава да докаже људима да би то као био предуслов да се дође на стадион. Наше јединство тренутно и у задњих 20 ак година, ако нису свима показатељ, онда не знам шта је. Вероватно смо у томе јединствени у свету и шампиони, да се тражи од хард кор навијача да буду најчистији, па онда ако се то усвоји у народу(јер где да идеш мимо комшијиног мишљења), онда можда и натера себе да дође на тај стадион, тачније неће то он, него ће га "јавно мњење" натерати и покренути, али опет неће знати да је то поново из неког интереса само ето сад смо "добри". Мислим да смо једина земља у којој је направљено да је разлог за долазак или не долазак на утакмицу то, да ли си био на неким протестима или ниси, дал си скандирао нешто или не. Ово, тврдим, не постоји нигде не свету буквално. Као када би навијачи у Ђенови рецимо престали да иду на стадион јер се срушио мост изнад града и страдало на десетине људи, или Грци да им се смање бројке на стадионима јер су се сударила два воза где је брј жртава троцифрен. И да не набрајам сад даље мучне примере, има их много. То су незамисливе ствари једноставно и где се јасно види колико смо ми прво намучен и напаћен народ који не зна да се весели и ужива, а онда и колико смо далеко од навијања и навијачке приче.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 16 Oct 2023 10:14    Post subject: Reply with quote

Колико је стање ненормално говори чињеница да смо пре само две утакмице се опростили од Брата са трибине, који је дао живот за своју отаџбину. То смо урадили онако како милисмо да треба, а ја мислим да мало више знамо од просечног грађана...и онда се деси да слику испраћаја нашег Брата, пренесе нека дегенерисана страница "Бунт", морам мало да их изрекламирам, где уђеш у коментаре испод и видиш шта? Пиче, сендвичари, муве...буквално као да је Бунту страдао члан а ми хтели да испоштујемо њиховог члана па урадили нешто, а они нам замерили. А не да је обрнуто. У оваквом лудилу јако је тешко разазнати истину, праве потезе, и оно како је било нешто и како треба да се поставиш према томе. У многоме тој конфузији "помажу" места као што је поменути канал, где не знам шта да наша трибина уради, увек ће ићи исти речник. Јер није њима стало до нашег Брата, они имају своје циљеве и чак преко наших страдалих другара, бестидно покушавају да и даље праве притисак који они желе. Ово сам морао да напишем да можда неком отворим очи јер много омладине виси на том говнету, а ево не треба ићи даље од наше трибине и видети колико је то сулудо, на крају крајева колико је то место које никако не помаже ничему. Подсетило ме на "славе дане" Рсб а, где уђеш па видиш да ништа не ваља нигде, као да смо у 5. лиги, а играмо ЛШ, први смо итд. Иста мантра, а наравно све под плаштом за Звездино боље сутра, као и овде за боље сутра Србије. Зато треба бити данас много паметнији од онога што прочиташ по којекаквим страницама, порталима, каналима...у стварности, на жалост, изгубили смо Брата, у стварности су неки једини глумили Камиказе по Београду када су неки пили кафе по "Старбаксу" итд. У стварности наша трибина је увек ту, некада и једина, али кад одеш да видиш ко смо, нешто се ту не поклапа.
Катастрофа је да на овај начин мора да се неком отварају очи, али доћићемо дотле да ће рећи...јел ти пре верујш Бунту(или било којој тој усраној страници и организацији), или својим очима???
Сачекао сам мало да прође да ми се слегне, мислио сам проћиће, али неће тек тако. Имао сам неку потребу да избацим то из себе јер ме тишти већ дуже време јер неке ствари нису нормалне и што је много много је.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
здравкохерби�
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 16 Oct 2023 13:10    Post subject: Reply with quote

Мислим да момци који воде то немају лошу намеру према било коме а поготово према нама,јер бих рекао да су наши људи међу њима. Колко сам испратио,делили су они и подржали доста наших објава,е сад да би се разликовали од других портала морају се на таквим местима забранити коментари. Не може свака луња са лажним именом да пише разне бљувотине. Исто ко кад би наш Телеграм канал допустио коментаре,па по чему би се онда разликовали од других портала? Дођу ти имагинарни ликови и окупирају ти објаву. Тако да мислим да на том месту има квалитетних информација које могу да се прочитају,само што је допуштено све и свашта у коментарима. Ако мислимо на исти канал уопше,Бунт је стање духа или како већ.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13173

PostPosted: 16 Oct 2023 13:21    Post subject: Reply with quote

То је као што сам рекао и упоредио, на почетку можда било неко место где можеш да чујеш или видиш нешто што не можеш негде другде, али исто тако временом је мутирало у ово што сам написао изнад. На жалост, на оваквом примеру морам да појашњавам јер не постоји ништа даље од овога. Нема тамо наших људи, кад се каже наш, то је неко ко стоји сваку утакмицу са нама, ту је, у причи, разуме ситуацију...таквих нема ни тамо ни на неким другим местима која се исто проглашавају са инцидентом ипо, за нове Обилиће. Не! Ово су нови Обилићи. Брат наш, Игор, Бојан...Свако ко иза слике нашег Брата допусти да се лаје по трибини која се опростила од свог саборца, није наш! Никада није био, нити може бити!
Опасно је дати такву игрчу у руке злонамерних или оних који нису дорасли нечему, а то се десило. Па се неко игра рата, док други стварно ратују. Ја разумем да је то нека наша парола, кореографија, било шта навијачки па и политички...али ово...ово је да нема даље буквално!
Јасно је мени ко дан колико људи се навукло на то, али ред је полако да ствари називамо правим именима. Пошто нас тамо може да зове ко како хоће и маже нас уздуж и попреко поред свега чињеничног, онда могу и ја да се дрзнем да свемоћном "БУНТ-у"(одакле ли ми је ова реч позната?) упутим по коју а да није похвална, шта више...треба да се стиде. Мени је све јасно ту, али полако, има времена, верујем да ће и осталима бити јасније ако кренеш да размишљаш дал они само преносе информације или и дебело креирају мишљење код национално свесних људи. Ни први ни последњи који хоће да ставе тапију на то и ко зна који циљ да испуњавају, али ето нека су само и неспособни довољно је, а овамо им дође 20...200 људи на њихов позив. Јебе их то мало...мало више.
Јеби га, неко је буквално почео да стасава са телефоном у руци и тим каналом и не може да схвати шта хоћу да кажем, али мимо тог канала постоји ПРАВИ живот, док је тамо виртуелни,а то су две итекако различите ствари.
Искрено, мени лично, не треба ни једно њихово "подржавање". Имамо ми своје начине како обавештавамо људе из нашег света о стварима. Овако да ми се утроба преврће док читам наше објаве...нека хвала, боље не.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 26

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop