DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Напредак, петак 20ч
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 07 Aug 2021 15:29    Post subject: Reply with quote

Просечан човек, тј. 90 посто људи, нема своје мишљење, они понављају, у већој или мањој мери, оно чиме су им медији напунили главе, или оно што су чули од неких познаника, пријатеља, људи које поштују, чији су мозгови исто испрани медијима.

Решење би било да се направе портали које би читали многи Звездаши, обични људи, са тектовима који су новинарски извештаји али и мишљења, колумне и објашњавање онога што се дешава. Нешто као Редстарбелгрејд али са више читалаца, можда и портали који не би пратили само Звезду,него и остале спортове и клубове, па ту да се пусти нормална прича да људи могу да је чују. Да то раде озбиљни новинари и одговорни људи. Можда би могли и да се укину коментари, или да увек буде људи са тих портала који ће имати своју здраву причу, као и двојица са овог форума, који би званично представљали трибину у тим причама. Да људи могу да чују нормална мишљења, да могу да праве поређења, да могу да виде и друго мишљење, јер кад тога нема, они бирају између лоших прича, много лоших прича и болесних прича. Нису сви људи глупи, али морају да имају где да чују нешто паметно да би могли да бирају и формирају (донекле) своје мишљење.

Најбоље би било кад би наш клуб имао толику моћ да се докопа неке од већих новина. Журнал, Спорт, Новости, или шта већ има јебемлига, и да у тим великим медијским водама бар имамо где да се чује прави звездашки глас. У Италији, у којој је медијска игра одвратно прљава као код нас је тако. Отприлике се зна, Газета вуче на страну миланских глубова, Коријере дело Спорт за римске, Ла Стампа за Јуве, итд итд. То, наравно, не занчи да треба да се води нека идијотска пропаганда за нас, али у тотално болесном и прљавом друштву, не може све да буде чисто. На крају крајева, и у великим земљама се зна и у политици које новине вуку на коју страну, Коријере дела Сера је за Десницу, Република за Левицу, итд.

Кад би се у нашем клубу стабилизовало стање још неколико година, морали би да размисле и о томе, да се, као што се улаже у екипу, у стадион, у медије (Звезда Тв и сл.), одради и једна таква прича. Иначе је битка изгубљена и скоро немогуће да се створи база од 20-30 хиљада људи на стадиону сваке недеље, јер као што је већ речено, увек буде неки разлог, или нисмо узели дуплу круну, или је лига слаба, или је тренер направио лошу измену, или трава није на Маракани добро потшишана. Рингишпил пропаганде никада не престаје.
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 07 Aug 2021 16:22    Post subject: Reply with quote

... мора да се реагује што пре и нешто смисли, јер они ако ово раде након 4 титуле и док је све одлично, како ће тек да буде ако нешто, недај Боже, крене лоше? Али то је прича која је већа од трибине. То би требало да буде прича за Звезду и Звездаштво.

Живимо у технолошком добу у коме медији доминирају и само медијима и може да се одговори на овакве ствари. Не мора да се чека неко чудо да се деси, сад и курта и мурта отварају ју тјуб канале, подкасте, мале телевизије на ју тјубу, ваљда има паметних Звездаша који желе добро клубу да се крене са доборим причама, мого би и клуб да их плати, да поставе у некој соби 3 микрофона, два рефлектора, да почну у добром фазону и на модеран начин да се баве спортом, фудбалом, баскетом, здравим однсом према Звезди и створе неких 100-200 хиљада редовних гледалаца који ће сваке недеље да гледају те емисије...

Да се направи и изгради право Звездаштво а да не морамо да се рвемо са овим болесницима из медија на њихов начин, него са стране да створимо наше вести, наш начин гледања на стварност... да могу онда само да нам попуше овај наш цигански курац док нас сваке недеље буде 20000 на стадиону.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 07 Aug 2021 19:11    Post subject: Reply with quote

Најлуђа ставр је што смо кренули много добро и позитивно. И баш ме занима да смо добили Војводину 1-0 и Шериф 2-1 кући како би било на утакмици јуче? Дал би онда нешто треће измислили или би коначно резултат пратиле и трибине што није било случај последњих ко зна колико година. Овако...кад мало само застане, готово...самље те машинерија и за 5 дана направи хаос од тотално позитивне атмосфере. Стопа неписмености нашег народа је невероватна, па самим тим и способност људи да схвате да се налазе у некој машини на центрифуги отпада јер једноставно много лако се допире до њих и они гутају буквално све што им се сервира.
И север заиста не жели да буде део ријалитија који се спроводи над народом, а тек у области спорта да не причамо колико је лако, али не може ни да седи и ћути и да пролази све поред њега. Ова реакција са пар уписа исто мало улива наду, ипак постоји ово место и ипак се нешто пише и котрља. И знају и они што нас мрзе кад прочитају да смо у праву али терају по свом.
Навијање је био "гас" од једно 10 година, сад је нешто друго модерно, из краја где је било по 30 људи нормалаца да одлази на утакмице, ако пар њих дође на европску. Јуче док траје утакмица звони телефон зове другар који је до пре пар година био редован, и као ау да данас је утакмица...једноставно људи или не иду на трибину или су се мноогоо удаљили од ње, и онда кад их неко нешто пита или имају отворен неки прозор(инстаграм,твитер,фејсбук...)виртуелни и досадно им...они пишу оно што су начули или што се "прича". Јер једноставно немају ништа друго да кажу него да врте оно докле њихово знање иде...а иде до онде докле су те други "испрофилисали". Од позиције до опозиције од Звездаша до "Звездаша" од ривала до непријатеља...једноставно од тога се тешко брани осим ако се не заузме другачији приступ па се упустиш у борбу са овим проблемом. Неће он дати резултате за 3 утакмице, али за 3 године хоће ако будемо упорни. Зато је овде сваки коментар достојан овог места од пре коју годину, попут задњих пар, злата вредан.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 07 Aug 2021 19:16    Post subject: Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 08 Aug 2021 08:33    Post subject: Reply with quote

Bandini wrote:
Просечан човек, тј. 90 посто људи, нема своје мишљење, они понављају, у већој или мањој мери, оно чиме су им медији напунили главе, или оно што су чули од неких познаника, пријатеља, људи које поштују, чији су мозгови исто испрани медијима.

Решење би било да се направе портали које би читали многи Звездаши, обични људи, са тектовима који су новинарски извештаји али и мишљења, колумне и објашњавање онога што се дешава. Нешто као Редстарбелгрејд али са више читалаца, можда и портали који не би пратили само Звезду,него и остале спортове и клубове, па ту да се пусти нормална прича да људи могу да је чују. Да то раде озбиљни новинари и одговорни људи. Можда би могли и да се укину коментари, или да увек буде људи са тих портала који ће имати своју здраву причу, као и двојица са овог форума, који би званично представљали трибину у тим причама. Да људи могу да чују нормална мишљења, да могу да праве поређења, да могу да виде и друго мишљење, јер кад тога нема, они бирају између лоших прича, много лоших прича и болесних прича. Нису сви људи глупи, али морају да имају где да чују нешто паметно да би могли да бирају и формирају (донекле) своје мишљење.

Најбоље би било кад би наш клуб имао толику моћ да се докопа неке од већих новина. Журнал, Спорт, Новости, или шта већ има јебемлига, и да у тим великим медијским водама бар имамо где да се чује прави звездашки глас. У Италији, у којој је медијска игра одвратно прљава као код нас је тако. Отприлике се зна, Газета вуче на страну миланских глубова, Коријере дело Спорт за римске, Ла Стампа за Јуве, итд итд. То, наравно, не занчи да треба да се води нека идијотска пропаганда за нас, али у тотално болесном и прљавом друштву, не може све да буде чисто. На крају крајева, и у великим земљама се зна и у политици које новине вуку на коју страну, Коријере дела Сера је за Десницу, Република за Левицу, итд.

Кад би се у нашем клубу стабилизовало стање још неколико година, морали би да размисле и о томе, да се, као што се улаже у екипу, у стадион, у медије (Звезда Тв и сл.), одради и једна таква прича. Иначе је битка изгубљена и скоро немогуће да се створи база од 20-30 хиљада људи на стадиону сваке недеље, јер као што је већ речено, увек буде неки разлог, или нисмо узели дуплу круну, или је лига слаба, или је тренер направио лошу измену, или трава није на Маракани добро потшишана. Рингишпил пропаганде никада не престаје.

Идеја као идеја звучи лепо, али можда у неком утопијском роману. Ми, с друге стране, живимо у дебелом ДИСтопији. Верујем да си старији од мене и излишно је да ја подсећам на неке ствари, баш зато што и сам знаш колико пута и на које све начине је покушано да се допре до људи. РСБ има велику базу читаоца, леци пре текме, овај форум, обавештења са Апликације Делије коју има немали број људи... Просто до одређених “Звездаша” је НЕМОГУЋЕ допрети јер су ти људи као паразити или лешинари, као да чекају да се нешто лоше деси да би рекли “Јесам реко”, да би нахранили свој его и упрли прстом у неког. просто језа ме ухватила отварајући разне портале и друштвене мреже и колико опречних коментара се прочита у року од 10 дана. Проблем је што народ иде од сјаја до очаја и против Каирата смо били прваци Европе, а већ после Шерифа и Напретка нисмо ми за ПЛС, људи се просто губе превише прво у својој глави, немају мишљење ни о чему већ размишљају како ветар дува, а такав мозак никад не може бити прави навијач/полунавијч/симпатизер како год...
Једино бих рекао да није бројка баш од 7/8 хиљада “зацемњнтирана”. Видело се да има бар 15-20 хиљада итекко свесних, паметнх, одговорних људи који су ту за клуб и који су испоштовали све утакмице до ове последње. Није реално стање напредак јер је утакмица уторак-петак стварно превише за велики број људи из унутрашњости, па чак и за неке Београђане... Имају људи право на одушак. Поента приче мислим да има 20к оних којих хоће, могу и желе да буду ту да испоштују, има одређен број на којима може да се ради, док осталих 85% живи у неком свом имагинарујуму и којима не ваља ништа нити ће доћи на стадион... Парод, доћи ће на Димамо и на Лш ако уђемо...
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 08 Aug 2021 09:25    Post subject: Reply with quote

Не знам, можда је то "екстремно" размишљање, али поготову у ситуацији где како који дан иде тако се бележи скок заражених, ја лично не знам где да живим, не би пропустио секунд утакмица на којима може публика да буде! Поготову што нам не треба ни анти генски тест нити било која потврда, што није случај у другим земљама, где рецимо карта за Напредак са свим проверама би те изашла 1500 динара. Шта би онда тек радили? Када сабереш колико потрошиш овако за дан, или недељу дана, скапираш да је јако мали број оних који заиста не могу да издрже овај темпо, о Београду не смем ни да кренем да причам, страх ме је да не извређам људе до те мере да после нема назад...једноставно превише и ми тражимо оправдања и хоћемо да нађемо неку рупу у "закону" и да кажемо па добро ипак то не може да се издржи.
Мислим да је сад већ више до навике, да је и онај из Београда и онај из ближе унутрашњости једноставно навикнут да прави паузу и да долази "кад може", а ја мислим да није тако црно како ми желимо да видимо да би нам било лакше да објаснимо ову осцилацију у 10 дана између две првенствене утакмице.
Београд је главни проблем, јер он треба да буде покретач и да надомести тај недостатак када дође овај темпо. Немојте онда да се бунимо на играче када не могу да издрже исти овај темпо на терену ако ми први не можемо на трибинама. Неко ће рећи па они су плаћени за то...јесу све то стоји, али морају да схвате људи да нису они роботи нити машине, као што су то неки клубови по европи, већ су људи од крви и меса и још горе, људи из наше земље где нема већег терета него када добијеш овде напушавање јавности и то неоправдано. Није исто неком сранцу и некоме ко је из наше земље, неко ко је одрастао чак на трибини нашој, неко ко је играо за наш клуб и оставио велико име овде.
Милоје човек није могао да издржи притисак после три освојене титуле и две лиге шампиона и једне лиге европе...па то је лудило!!! Побегао човек главом без обзира јер је видео да га народ буквално зајебава, а он урадио шта јесте са клубом. И онда када човек покупи ствари и оде, јер су га исцедили овде као дрен буквално, сутра у новинама крећу хвалоспеви о њему, они што су му јебали мајку преко мрежа тих усраних сузу пустише...просто невероватно као да су људи постали шизофреничари не долечени! А данас...прво Деки један, који је човек дошао овде и ставио своје име на коцку и у службу клуба, где човек зна како су сви пролазили чак и који су имали успехе...и уместо да ценимо то, да ценимо једног Драговића који човек уради нешто што не би 99% играча на свету, и дође овде а могао је ко зна где све...ми такав састав људи кињимо од само старта јер им није кренуло као прошле године, иако смо се и прошле мучили на почетку.
Дакле, ово је уједно и порука успешним људима...не иди бре тамо видиш да не знају да цене ни резултате врхунске а камоли да кикснеш негде!
Мени није јасно шта су то наши људи гледали пре 10-15-20 година...какав то фудбал и какву Звезду, када су толико у стању да на све добро, "одговоре" нечим лошим и неким "добрим" разлогом да се не дође на утакмицу.
Ми као да имамо паре од тога што желимо да је стадион пун, некада се тако осетим да други људи мисле па не желе да дођу, ја не знам како да им се докаже да је за Звезду прво а онда и за север...највећа победа пун стадион, чак не ни пун, него и 15000 по утакмици би било нешто што у окружењу нико нема, и имали би могућност да ту цифру дижемо онда и на више с времена на време...а онда је све лепше. И да играш фудбал и да навијаш.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 08 Aug 2021 09:30    Post subject: Reply with quote

А ова тема је пре 2 дана имала око 5000 прегледа, за дан ипо има још 2000...што је за ово "застарело" место итекако показатељ да је нешто читано. Тако да...долазе и једни и други и трећи овде када се поведе расправа. Ту су...ћуте али виде. Тако да ко има шта паметно да каже сад је време.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 08 Aug 2021 14:08    Post subject: Reply with quote

[quote="Ел Пистолеро"]
Bandini wrote:






Идеја као идеја звучи лепо, али можда у неком утопијском роману. Ми, с друге стране, живимо у дебелом ДИСтопији. Верујем да си старији од мене и излишно је да ја подсећам на неке ствари, баш зато што и сам знаш колико пута и на које све начине је покушано да се допре до људи. РСБ има велику базу читаоца, леци пре текме, овај форум, обавештења са Апликације Делије коју има немали број људи... Просто до одређених “Звездаша” је НЕМОГУЋЕ допрети јер су ти људи као паразити или лешинари, као да чекају да се нешто лоше деси да би рекли “Јесам реко”, да би нахранили свој его и упрли прстом у неког. просто језа ме ухватила отварајући разне портале и друштвене мреже и колико опречних коментара се прочита у року од 10 дана. Проблем је што народ иде од сјаја до очаја и против Каирата смо били прваци Европе, а већ после Шерифа и Напретка нисмо ми за ПЛС, људи се просто губе превише прво у својој глави, немају мишљење ни о чему већ размишљају како ветар дува, а такав мозак никад не може бити прави навијач/полунавијч/симпатизер како год...
Једино бих рекао да није бројка баш од 7/8 хиљада “зацемњнтирана”. Видело се да има бар 15-20 хиљада итекко свесних, паметнх, одговорних људи који су ту за клуб и који су испоштовали све утакмице до ове последње. Није реално стање напредак јер је утакмица уторак-петак стварно превише за велики број људи из унутрашњости, па чак и за неке Београђане... Имају људи право на одушак. Поента приче мислим да има 20к оних којих хоће, могу и желе да буду ту да испоштују, има одређен број на којима може да се ради, док осталих 85% живи у неком свом имагинарујуму и којима не ваља ништа нити ће доћи на стадион... Парод, доћи ће на Димамо и на Лш ако уђемо...


Многе ствари су се мењале код нас, од КК до ФК, и стања у савезима и односу према нашим клубовима. Било је и момената у којима се мислило да је тако нешто немогуће, били смо можда и потпуно без наде, па се ''чудо'' десило и онда смо освојили много титула, почели редовно да играмо Евро лигу а и фудбал у Европи и почели да доживљавамо оно што је буквално пре 10 год. деловало као бајка. Што не би могли и ово да променимо? Није лако и не може за два месеца, али може...

Ја мислим да су људи много жељни нормалних ствари. Само обичног човека мораш да едукујеш. Ако му даш шпанске серије или нешто са Пинка он гледа то, ако му даш добре серије, он гледа те добре. Било је много таквих примера. Морали би Звездашима да се пруже добри садржаји. Није лако то одрадити, треба кинта, требају људи, треба времена, не може то група да одради, али Звезда као клуб и Београд као град морају да имају нека гласила где ће право Звездаштво да дође до изражаја. Мора да се хватамо у коштац са тим проблемом јер он неће да нестане сам од себе. А да се чупамо косу кад чујемо неке ствари ко што се овде понекад напишу, или да се предамо, није решење.

Београд је град ко Милано, мало и већи, 3-4 пута већи од Лисабона, колко људи је тамо гледало клубове пре вируса? У Лисабону, оба клуба по више од 40 000! А не освајају Лиге Шампиона, и један од њих није ни титулу до ове године узео, ваљда 18 год. Ал 40 000 је на стадиону сваке недеље. Што би се ми задовољавали са 15-20 као максимумом? То треба да буде минимум, колико је Звезда велики клуб и колика је љубав према њој.

Лешинари су покварили све, као и чињеница да је земља много политизована и све се гледа кроз ту призму. Али због тих свих разлога би морали да имамо наша гласила, наше портале, у којима би радилаи људи који познају спорт али и навијачки свет, као и како свет функционише, да људима то причају и објашњавају мало шта се дешава око њих. Београд као град и Звезда као клуб то морају да имају. Чак и због нас самих... а нама не треба да просветимо целу Србију, само да они који вапе за нормалом имају да чују праве ствари, онда ће број људи на стадиону да буде онај прави, сигурно...
Back to top
View user's profile Send private message
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 525
Location: kosutnjak

PostPosted: 08 Aug 2021 14:11    Post subject: Reply with quote

Quote:
А можда мало има и до игре на терену? Да ли су баш увек за све што не ваља криви навијачи, медији.. ? Ако се мало погледају други форуми, који се не баве толико навијањем, приметиће се велико незадовољство оним што играчи пружају на терену. Дође 20 хиљада на Вошу, дође 21 хиљада клинаца на Каират, дође 35.000 на Шериф.. и шта су навијачи видели од играча за то време ајдемо реално? Велико ништа. Изузев те утакмице са Каиратом, мучимо се са јебеном Војводином, Шерифом, Напретком, Младости. Тренер нас фарба причама како је задовољан после срамних издања из кола у коло, праве нас будалама причама како је Звезда прерасла Дегенека а за дивно чудо не може да прерсте Панкова, Гобељића, Бабића и сличне. За 3 године не могу да доведу крштеног бека, дал левог или десног, небитно. Прерасте Звезда Дегенека али никако да прерасте Терзића, Мркелу, Тозу.

Да, рећиће се како се клуб воли увек, има истине, само, нису сви као ми који идемо на Север, неке занима и игра, не желе да долазе да гледају како наш голман на 1:0 против Напретка, лопту изводи по 2 минута.. Који узгред после прве утакмице у Казахстану мртав ладан изјави како се реванш игра без навијача и посра се по свим оним клинцима.

Кажете, "Север испоштовао као увек", у праву сте, али баш ту треба да се види суштина, немају сви навијачи Звезде исти поглед на фудбал, и клуб, неки желе да гледају и лепу игру. После Војводине и Шерифа сам чуо брдо људи који се питају кога очекују следеће коло да им дође да их гледа? Па јбг, нас на Северу. Тренер промени 8 играча, и игрча нормално личи на велико ништа, можемо овде разглибати о томе, али нема потребе, схватам да нисмо спортски форум само наводим да треба гледати мало ширу слику. Нису увек за све криви навијачи, исто тако ни играчи ни тренер ни управа нису свете краве.

Одјеби, бре, Добривоје!!!
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 08 Aug 2021 14:56    Post subject: Reply with quote

Побркан народ који не зна шта хоће. Интересују нас велике победе и болни порази. Прво коло јер је отварање сезоне, последње коло јер се слави титула(што је случај последње 4 године не рачунајући ову прошлу због празних трибина), дерби(ту не мора ништа да се каже зашто људи долазе) и Европа где такође нема потребе писати разлоге доласка људи. Све између људе не занима и када се заломи да на неком Напретку/Лучанима буде 20 000+ људи, то је инцидент. Људе смара да се "боре" за титулу, интересује их коначни рачун. И биће све горе и горе. Клинци јесу нада али данашња омладина је катастрофа. Биће ту сезону, две, гасираће се што би они рекли и следи напуштање трибине. Језгру од пар хиљада људи не требају никакви позиви. Ти људи прате клуб на дневном нивоу, од медија преко друштвених мрежа, и на крају до сајта клуба и форума навијача. Београд треба напасти, унутрашњост се труди колико може. Свакоме из унутрашњости свака част. Време, финансије, све то утиче и ти људи су редовнији од већине размажених Београђана. Да се не лажемо, немогуће је издржати тај темпо да на сваких 5 до 7 дана долазиш за Београд. Гориво, клопа, пиће, још ако си са децом...Моје мишљење је да је потребна никада већа инвазија на Београд. Флајери, налепнице, графити, кортео градом као позив, итд...Константно, из недеље у недељу. Против медија се нажалост не може, они ће увек гурати своју причу и хтели ми то да признамо или не, они ће временом формирати мишљење људима. На нама је да им покажемо да није тако. Кренули смо млако сезону но углавном тако и започињемо сезону, треба нам мало времена за хватање залета. Није то ништа страшно. Све се то заборави кад се игра искристалише и доведе у ред, видели смо то више пута у последњих пар година. Не сећам се оваквих злих коментара попут овог од "За нас за Звезду" на крају прошле сезоне када смо освојили дуплу круну после 14 година и када смо на пролеће били на ивици да избацимо велики Милан. И то пред празним трибинама...Главу горе, 2 одлична издања иза нас у само пар дана размака. Свака част свакоме ко је био и дао свој максимум!
Back to top
View user's profile Send private message
данило
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2012
Posts: 129

PostPosted: 08 Aug 2021 18:13    Post subject: Reply with quote

Људи кењатори на које се овде кука су управо то. Кењатори. Ти што кукају по интернету серендају, свему нађу ману. Па ти не би дошли, да они постављају тренера, купују-продају играче и састављају тим. Такви су, наопаки.Дођу на евеопу, дерби и још једну две чисто да се каже да су звездши и да дају себи за право да кењају. Ко им јебе матер. Нико од тих пропусницу није купио, платио чланарину..
Ово што АЦАБ каже има смисла још како
Back to top
View user's profile Send private message
Za nas - za Zvezdu
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Aug 2013
Posts: 39

PostPosted: 09 Aug 2021 13:38    Post subject: Reply with quote

Па значи по теби су оних 30+ хиљада против Шерифа кењатори јер од тих 30 и више хиљада од Шерифа нису дошли на нередну утакмицу? Нису дошли из НЕКОГ разлога, нешто им се не свиђа ваљда чим их нема, што се не покуша наћи проблем уместо да их прозивате по форуму кењаторима а сутра ће можда утакмица са Динамом па ће овај Север да виче "Јави се исток", "Западе устани", "Ајмо цео стадион"... Лицемјерно јел, иначе су кењатори али се кука за тим кењаторима кад их нема.

Труби се о некој слози, јединству, мобилизацији, а овамо се свакаквим епитетима етикетирају лјуди који навијају за тај исти клуб као ти, само што имају другачије погледе.

Ево овде живи пример, мени лик говори да одјебем јер имам другачије мишљење од њега, а лик се нити једном није запитао колико се ја пута у месец дана исцимам из РС да будем на "Рајку", у НС, или Лучанима. Али ето он је у својој глави конструисао да је он већи и бољи звездаш од мене само јер се не слажемо у мишљењу.

Могу само да пожелим да ми не дао Бог сутра на улици затреба помоћ ако ме нападну гробари или усташе, од оваквих као што је он.

А што је најјадније, толерише се појединима свашта а нити једном се нисам обратио да га увредим, сад кад бих одговорио попио бих бан, јединство зар не.
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 09 Aug 2021 14:47    Post subject: Reply with quote

Za nas - za Zvezdu wrote:
Па значи по теби су оних 30+ хиљада против Шерифа кењатори јер од тих 30 и више хиљада од Шерифа нису дошли на нередну утакмицу? Нису дошли из НЕКОГ разлога, нешто им се не свиђа ваљда чим их нема, што се не покуша наћи проблем уместо да их прозивате по форуму кењаторима а сутра ће можда утакмица са Динамом па ће овај Север да виче "Јави се исток", "Западе устани", "Ајмо цео стадион"... Лицемјерно јел, иначе су кењатори али се кука за тим кењаторима кад их нема.

Труби се о некој слози, јединству, мобилизацији, а овамо се свакаквим епитетима етикетирају лјуди који навијају за тај исти клуб као ти, само што имају другачије погледе.

Ево овде живи пример, мени лик говори да одјебем јер имам другачије мишљење од њега, а лик се нити једном није запитао колико се ја пута у месец дана исцимам из РС да будем на "Рајку", у НС, или Лучанима. Али ето он је у својој глави конструисао да је он већи и бољи звездаш од мене само јер се не слажемо у мишљењу.

Могу само да пожелим да ми не дао Бог сутра на улици затреба помоћ ако ме нападну гробари или усташе, од оваквих као што је он.

А што је најјадније, толерише се појединима свашта а нити једном се нисам обратио да га увредим, сад кад бих одговорио попио бих бан, јединство зар не.


Овај није наш. Или јесте, али бих ја сад да патентирам израз "другозвездаш", као што постоје другосрбијанци што мрзе свој народ, тако и он.
Back to top
View user's profile Send private message
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 09 Aug 2021 15:09    Post subject: Reply with quote

Ето, могли сте да напишете 70 порука после њега, да објасните у најситнија црева...џаба. Овај злонамерни дечкић није дошао да упија и учи, него да баронише и да се курчи. Једино добро је што на сваки његов пролив од поруке, може да се напише читав есеј. Па можда неко други упија и скапира нешто, кад већ он не уме
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13167

PostPosted: 09 Aug 2021 15:10    Post subject: Reply with quote

Za nas - za Zvezdu wrote:
Па значи по теби су оних 30+ хиљада против Шерифа кењатори јер од тих 30 и више хиљада од Шерифа нису дошли на нередну утакмицу? Нису дошли из НЕКОГ разлога, нешто им се не свиђа ваљда чим их нема, што се не покуша наћи проблем уместо да их прозивате по форуму кењаторима а сутра ће можда утакмица са Динамом па ће овај Север да виче "Јави се исток", "Западе устани", "Ајмо цео стадион"... Лицемјерно јел, иначе су кењатори али се кука за тим кењаторима кад их нема.

Труби се о некој слози, јединству, мобилизацији, а овамо се свакаквим епитетима етикетирају лјуди који навијају за тај исти клуб као ти, само што имају другачије погледе.

Ево овде живи пример, мени лик говори да одјебем јер имам другачије мишљење од њега, а лик се нити једном није запитао колико се ја пута у месец дана исцимам из РС да будем на "Рајку", у НС, или Лучанима. Али ето он је у својој глави конструисао да је он већи и бољи звездаш од мене само јер се не слажемо у мишљењу.

Могу само да пожелим да ми не дао Бог сутра на улици затреба помоћ ако ме нападну гробари или усташе, од оваквих као што је он.

А што је најјадније, толерише се појединима свашта а нити једном се нисам обратио да га увредим, сад кад бих одговорио попио бих бан, јединство зар не.

Позиваш се на лажну масу и немаш појма шта причаш. Да смо освојили лигу шампиона тешко да би нас било 30000 на Напретку. Према томе, имаш жути, са тенденцијом другог жутог за овај безобразлук. Не може овде те приче да прођу друже, овде су мало начитанији људи од тога што ти хоћеш да постигнеш. Ај јави се опет са неком причом само...једва чекам.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop