DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Вирус, Политика и метафизика
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 31 Mar 2021 18:52    Post subject: Reply with quote

Jezic1989 wrote:
Bandini wrote:
Ове неке ствари што сам навео не значе да није битно да ли је човек опрезан или не. Свако има своју меру опреза. Чини се да у Србији обољева више млађих људи него у неким другим земљама, колко ја пратим.

У јуну је ситуација било много чудна кад се свуда ситуација побољшавала а само код нас била гора. Ако неко нешто баца из ваздуха, ситуација није иста као са ''нормалним'' вирусом.

Док код било каквих других вируса и зараза вера и ментална снага имају велики утицај. Повови и свештеници су широм Европе голоруки ишли да помажу болеснима кад је била епидемија куге.


Ја бих додао нешто врло укратко. Из мог личног искуства и такође по мишљењу људи око мене, они који су психички у потпуности занемарили вирус и нису осећали страх од њега су имали или врло благ облик или су били потпуно асимптоматични, док су они који су живели у највећој параноји и придржавали се свих мера предострожности, извлачили дебљи крај (болничко лечење, последице након излечења итд)... Наравно за све ово знам и неколицину примера који супротно доказују, али свакако је да много тога потиче од тога колико се осећаш добро са самим собом.


И ја сам стекао исти утисак. Најбитније је имати здраве навике; јести здраво, спавати довољно, физичка вежба, планина, позитивно размишљање. Нисмо се као народ плашили 10х горих ствари, сад да се усеремо од неког вируса...
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 01 Apr 2021 10:07    Post subject: Reply with quote

Здрав разум мора да буде увек и да се тако мисли како си рек'о, ја нисам за неке есктремизме да сви морају само природно да се лече (иако мислим да је то нормално), далеко од тога, медицина је напредовала и хиљаде смрти се спречава сваког дана. Да је свет релативно нормалан требало би да је тако али...

Мислим да ови што воде ову причу на глобалном нивоу играју баш том танком линијом, желећи да усмере све на логику и под лажном сликом добре намере остварују оно што хоће. Под изговором расизма избеглицама мењају социјалну и националну структуру многих нација, под геј и транс правима уништавају породицу итд.

Тако је и са медицином. Није то она нормална медицина која је била до пре 20 год. Увели су нове протоколе, нова правила, под изговором великог напретка доктори на сваких 5 год. обнављају лиценцу што на други начин значи да ако не раде како ''нова истраживања показују'' неће моћи да раде. Плус је то све поткрепљено милијардама долара, научним часописима, плаћеним семинарима по целом свету итд. Као што је фудбал много напредовао али је гори него што је био раније, тако је и са медицином.

Јесмо ми сви вакцинисани као и наши очеви, али смо примали по две вакцине а сад деца примају много више. То су биле другачије вакцине чији рецепт је даван, или су га већ имале, националне компаније. Ако вакцину праве сви који су на '''ић'' у Београду у Галеници ја сам много мирнији него кад је раде Американци негде у Мериленду па шаљу овим нашим плебејцима који не смеју ни да питају да можда преконтролишу вакцине, чисто из науних разлога како се и ради, и провере шта је тачно у њима, а они то ни неће да ураде јер ко зна колќо њих и на кој начин се ту исталило. И ми кад смо примали, примали смо против неких тешких болести. Деца сад примају и неке непотребне нпр. тетанус против ког 50% људских биће има урођену одбрану. То врло мало људи зна и нико им није рекао, нити здравсто предлаже да се ураде тестови свима па ко нема природну заштиту да му дају. Ја не узимам ни андол ако не мора, зашто би неко дете примало вакцину која му не треба јер је заштићен прородно, поред свега тога од болести од које премине деце колико и од убода пчеле? Дете брате, мало, од 4-5 кила, беба, или од год.-две дана, зашто да га прима вакцину која је потрес за тело, буде ту и температуре после, неспавања, а буде и нежељених последица недајбоже. Нико се не пита зашто им дају кад су тако мали, може и са 7-8 год, и зашто им дају и против богиња нпр.? Кад сам ја био мали нас су бабе терале да идемо код заражених од богиња и заушки да добијемо ко мали да не би добили као матори, а сад се то сматра опасном болешћу. Док су људи били заокупљени другим стварима та прича је прошла. Нормално је сада да ко то није добро истраживао, или ко се тим стварима не бави, да их не зна и да му је тешко да све то провали. Као што Звездаш који иде на утакмице 30 год., па чак и неки људи који иду на Север (нередовно) по 30 год. не могу да разазнају шта је шта и како стоје ствари на трибини јер гледа шта се дешава преко пута, свашта чује на по медијима већ 10 год. где свака вест, свака фотка, сваки наговештај о навијачима има негативну конотацију па је још чуо или зна за један пример који је негативан, он логично закључи шта закључи и онда лупета највеће болештине по друштвеним мрежама, тера контру у хали или неће да пева име другара који је на мардељу. Он закључи ''логично'' да је немогуће да на навијачкој сцени какве је код нас, каква је у околини, и каква је ситуација у земљи да постоји и неко ко мисли потпуно другачије са великим дијапазоном идеала који нису подложни корозији која је све около појела.

Већина тих ствари је због профита. Само у Америци годишње умре око 300 000 људи од прекомерног коришћења лекова, то су званични подаци, да ли може онда да се верује фармацеутским компанијама да желе да излече људе? Има неких књига и филмова по истинитим причама који кажу да су рађени експерименти на људима којима је тамо нуђена храна под условом да потпишу и узму неке лекиће. То су исти људи који су нас бомбардовали осиромашеним уранијом, то су две највеће индустријске гране на свету, ако нико други ми први би морали сваку вест да преврћемо и проверавамо по 10 пута. Доста је ризично све да се не би проверавало. Није да људи не верују јер има много глупости по нету и јер је превелика демократија, по мени, него зато што има превише чудних ствари. Зашто се не појаве у УН сви, или на свакој државној тв и кажу тачне бројеве. Колко је мртвих пре 2 год., колко прошле, колко је стварно заражених итд. Како то да нема грипа ове године? Која вакцина како ради, која је генетска, које су сличне оним ранијим, итд. Кад би било више транспарентности било би више и људи који верују.

Горан Марковић је на годишњици филма Вариола вера причао да је то тад би велики скандал за СФРЈ и да је држава то хтела по сваку цену да сакрије од света. Тад су могли људи да се увате за рукав и да се сви вакцинишу, али се знало да је опасност реална, да постоји, да ће да буду вакцинисани против те болести вакцином коју је направљена код нас у здравственом систему који су касније копирале скадинавске земље. Доста је другачија ситуација иако је пример добар. Али ако у Флориди све нормално а 100 км горе све ''катастрофа'', Руси 80 000 на стадиону а Турци поред затворени, коме ја да верујем? У Италији затворише ових дана два независна ју тубу канала прекључе, у Португалу затворише ону ФБ групу у ваљда целу организацију Доктори за истину у којој су били доктори који раде данас свуда по Португалу, никакви пропагатори лечења урином и равне Земље, а код нас онај лик морао да да отказ на тв и упали у кући Јоване Стојковић. Због тога свега ја сам много скептичан. Сви који су за вакцинацију морају да знају да су и за здравствени пасош који планирају да уведу. Ако све прође лако доћи ће и до тога да неће моћи на стадион или у тржни центра ко није вакцинисан. То је нездраво и води ка тоталитарном друштву које се већ уводи свуда. Ниједно право које је одузето људима после 11. септ. није никада враћено људима.

Причали смо о томе кад ће и дал ће народ на улице, али постоји и гора варијанта која није нереална, да се нахушкају једни на друге, они који су за вакцине и они који су за слободан избор. Поштени људи који желе да зараде за хлеб против фрикова који негирају науку и неодговорни су према другима. Док би ја мислим, да је стање јасно као код Вариоле вере и државе нормалне, још информација отворена и искрена до краја, сами би дошли да се вакцинишу 80% људи.
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 01 Apr 2021 18:27    Post subject: Reply with quote

Ако кренемо од различитих држава и различитих прописа
прво што је боло очи свима је Шведска, данас Шведска има пропорционално сличан број заражених као Србија која је имала скроз другачије мере, а Шведска није Северна Кореја.
Онда државе у САД које су под Трампом, све укидају мере, због његове борбе против глобализма.
Јуче је суд у Белгији донео пресуду да се укину све ковид мере у року од 30 дана.

Ако се осврнемо на вакцине које су званично дошле као тест у Србију и Пакистан, неке друге вакцине су забрањене у земљама ЕУ и то никоме није чудно и никоме не смета. Па ако су 100% исправен што их забрањују? Да ли садрже гмо организме? Да ли утичу на РНК? И још 100 питања на које ћемо можда добити одговор за 10 година. А данас спомињу поједини доктори да ће требати и 4 дозе.

Почели смо причу са теоријиом завере, ковид пасоши, а данас је то реалност. Као што је теорија завера пре 10 година била да ћемо имати геј бракове, а и то је сад реалност.

Зашто се одржавају протести у више од 10 држава, нико ту не руши власт, зашто СБПОК упада јутрос у 6ч ујутро да хапси 4 жене и др. Стојковић, јер не смеш да каже ништа против, за 5 година нећеш ни смети да пишеш ништа против јер ће ти доћи СБПОК.
Е зато и треба изаћи на улицу као што сам био пре две недеље тако ћу и ове суботе, па ко хоће нека мисли својом главом, ко неће нека слуша шта му сервирају.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 01 Apr 2021 18:31    Post subject: Reply with quote

Управо то човечанство и ради сада, ослушкује и посматра...дал су ове вакцине добре и нужне или не. Ја сам само навео и поново ћу, јер када немам у шта да гледам и нисам паметан сам за себе за нешто питам...а шта ли црква каже на то...ако су монаси са Хиландара, који важе за тврде људе, узели да се вакцинишу...то може само да значи да су схватили тежину опасности и одабрали пут. Ми смо немоћни ако су они намерили да то иде у неком правцу, немој да мислиш да је и раније и фармацеутске компаније и уопште медицина биле само за лечење људи. Свуда се гледао профит сигурно, само данас је много доступније да сазнаш информације до којих раније нисмо могао да дођеш никако. Да банализујем...то ти је као што сада не може туча у неком хрватском селу да не прође бар из 3 угла на јутубу и хтео не хтео сазнаш пола сата после догађаја, тако пре 15 година не би сазнао да је био тај догађај или би сазнао можда случајно кроз годину дана иако пратиш све. Помешано је још све и делује баш тако...да људи ослушкују шта је ово и којим путем да крену. Да ли дати некоме поверење у кога сумњаш, дал да не даш па поново да гледаш шта ћеш...обрни окрени...јебена ситуација.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 01 Apr 2021 18:40    Post subject: Reply with quote

сеси wrote:
Ако кренемо од различитих држава и различитих прописа
прво што је боло очи свима је Шведска, данас Шведска има пропорционално сличан број заражених као Србија која је имала скроз другачије мере, а Шведска није Северна Кореја.
Онда државе у САД које су под Трампом, све укидају мере, због његове борбе против глобализма.
Јуче је суд у Белгији донео пресуду да се укину све ковид мере у року од 30 дана.

Ако се осврнемо на вакцине које су званично дошле као тест у Србију и Пакистан, неке друге вакцине су забрањене у земљама ЕУ и то никоме није чудно и никоме не смета. Па ако су 100% исправен што их забрањују? Да ли садрже гмо организме? Да ли утичу на РНК? И још 100 питања на које ћемо можда добити одговор за 10 година. А данас спомињу поједини доктори да ће требати и 4 дозе.

Почели смо причу са теоријиом завере, ковид пасоши, а данас је то реалност. Као што је теорија завера пре 10 година била да ћемо имати геј бракове, а и то је сад реалност.

Зашто се одржавају протести у више од 10 држава, нико ту не руши власт, зашто СБПОК упада јутрос у 6ч ујутро да хапси 4 жене и др. Стојковић, јер не смеш да каже ништа против, за 5 година нећеш ни смети да пишеш ништа против јер ће ти доћи СБПОК.
Е зато и треба изаћи на улицу као што сам био пре две недеље тако ћу и ове суботе, па ко хоће нека мисли својом главом, ко неће нека слуша шта му сервирају.

Кад је рат лабилне личности у својим редовима ти дођу горе него непријатељ и са њима првима треба да раскрстиш.
Тако и сада треба да раскрстиш дал су у тим вакцинама не знам ни ја шта или једноставно су биле "прва помоћ", "држи воду док мајстори оду"...једноставно те вакцине су вероватно касно послате јер поново кажем вероватно, нове мутације не штити та вакцина, зато их вероватно и не дају у белом свету, већ оно чиме сигурније можеш да се заштитиш.
Ово је наравно прича под предпоставком да хоћеш да верујеш да неко жели да спаси животе људи.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 05 Apr 2021 13:11    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Управо то човечанство и ради сада, ослушкује и посматра...дал су ове вакцине добре и нужне или не. Ја сам само навео и поново ћу, јер када немам у шта да гледам и нисам паметан сам за себе за нешто питам...а шта ли црква каже на то...ако су монаси са Хиландара, који важе за тврде људе, узели да се вакцинишу...то може само да значи да су схватили тежину опасности и одабрали пут. Ми смо немоћни ако су они намерили да то иде у неком правцу, немој да мислиш да је и раније и фармацеутске компаније и уопште медицина биле само за лечење људи. Свуда се гледао профит сигурно, само данас је много доступније да сазнаш информације до којих раније нисмо могао да дођеш никако. Да банализујем...то ти је као што сада не може туча у неком хрватском селу да не прође бар из 3 угла на јутубу и хтео не хтео сазнаш пола сата после догађаја, тако пре 15 година не би сазнао да је био тај догађај или би сазнао можда случајно кроз годину дана иако пратиш све. Помешано је још све и делује баш тако...да људи ослушкују шта је ово и којим путем да крену. Да ли дати некоме поверење у кога сумњаш, дал да не даш па поново да гледаш шта ћеш...обрни окрени...јебена ситуација.


Ја већ више од 20 год. живим напољу и у неким мојим путешествијима, упознао сам двојицу-тројицу људи који су ми, поред стандардних примера и водича код нас, постали оно чије мишљење стављам на врло високо место кад требам своје да формирам а нисам сигуран. Један од њих ми је помогао да излечим неке здравствене проблеме који нису били ни мало неозбиљни, па сам се и директно уверио да зна шта прича.
Сећам се неких његових прича од пре 10так година да је највеће зло на планети фармацеутска мафија и та екипа која хоће да преузме производњу храну и здравље људи у своје руке. Било ми је тад превише да улазим у то подробније и мислио сам да је то нешто што неће да ме дотакне вероватно никад. Нешто касније, пре него што ми се родио син. ипак сам истраживао те ствари не би ли донео најбоље одлуке. Сад изгледа да је покуцало на врата свима.

Јесте, као што кажеш, да та прича није нова, само се за њу није знало. То не мења да је од самог почетка много лоша. Многи од главних ликова који су основали фармацеутске компаније, тј. они који су их касније преузели и развили у оно што јесу, су били нацисти који нису били осуђени, или су били по 7 година, па изашли брзо. Многе су Амери узели код њих.


https://en.wikipedia.org/wiki/IG_Farben

https://en.wikipedia.org/wiki/Fritz_ter_Meer

https://www.oncozine.com/thalidomides-secret-past-the-link-with-nazi-germany/

https://www.bbc.com/future/article/20190723-the-ethics-of-using-nazi-science

Да ли смо немоћни да нешто урадимо око тога? На колективном плану вероватно јесмо, за сад. На личном можемо. Другог решења и нема. Борба не мора да буде само на улици, борба је и ширење информација и сл. Бог помаже свакоме ко тражи помоћ и решење, кад се човек суочи са проблемом а не затвори очи пред њим.
Да је Трамп нпр. добио 2-3 милиона гласова више а Бајден мање, они не би могли да украду изборе јер не би могли да убаце 10 милиона гласова, и овако је било много очигледно. Сад би имали главну земљу на планети која је укиула све мере. Повукли би брже друге. На крају ће, вероватно, свака земља за себе да решава ствари. Финска нпр. повукла мере јер су неуставне https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-finland-lockdown/finland-withdraws-covid-lockdown-plan-after-it-was-deemed-unconstitutional-idUSL8N2LT6PT

Шта год да се деси, битно је да свако од нас сагледа ствари из што вишље перспективе да би могао да донесе добру одлуку за себе и своје. Да су људи знали '91. како ће ствари да изгледају 5 или 15 год. после, да је распад земље испланиран од ''ових'' и неминован, рат са њихове стране и пожељан, можда би другачије одлуке донели. Можда и не би, али је битно да је све свесно урађено. Јер ови болесници су у стању док људи умиру или гину, као што се види из ових линкова, да буду негде у Швајцарској или у Аспену, пију виски 80 год стар из бачве, пуше томпусе и дркају курац један другоме испод стола.
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 11 Apr 2021 16:48    Post subject: Reply with quote

Bandini wrote:
Сећам се неких његових прича од пре 10так година да је највеће зло на планети фармацеутска мафија и та екипа која хоће да преузме производњу храну и здравље људи у своје руке.

зато је Бајер купио Монсанто, а пре две године су морали да плате одштету јер њихови пестициди изазивају канцер.
та иста мафија нама дели вакцине, а лек за спиналне мишићне атрофије кошта 2,1мил. долара
да су вакцине спаносне за живот дал би их неко тако лако добио?
Јапан вакцинисао мање од 1% становништа вероватно јер немају пара или су глупи
https://edition.cnn.com/interactive/2021/health/global-covid-vaccinations/
а за то време у Тексасу утакмица од 40 хиљада људи
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 13 Apr 2021 12:57    Post subject: Reply with quote

још једна ствар ми боде очи у овој ситуацији - Нисам чуо до сад да је неко умро од ковида19 кући. Сви умиру у болницама и то на респиратору.
Јел зна неко случај да је неко умро кући?
Да нпр није хтео да иде у болницу и умро у кући или на послу, на улици?
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 13 Apr 2021 18:11    Post subject: Reply with quote

А док нам се прича о вирусима, таласима и вакцинама... Иза леђа нам усвајају законе о геј браковима и основце нам уче о транџама... Унапред се извињавам за објаву са хипстаграма.

Code:
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3665709/osnovce-u-srbiji-uce-da-mogu-sami-da-biraju-pol-novi-udzbenik-za-osmake-podelio-javnost-roditelji-besni-nastavnici-u-soku
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 19 Apr 2021 07:59    Post subject: Reply with quote

Organizator skupa wrote:
још једна ствар ми боде очи у овој ситуацији - Нисам чуо до сад да је неко умро од ковида19 кући. Сви умиру у болницама и то на респиратору.
Јел зна неко случај да је неко умро кући?
Да нпр није хтео да иде у болницу и умро у кући или на послу, на улици?


Зар то брате није логично? Лакши болесници не иду у болницу нити на респиратор, нормално је да немаш пуно преминулих изван болница јер у болницу иду средњи и тешки случајеви, не и лакши.

Приде знам неколико случајева где су људи умрли кући али од последица ковид-а, где су примарно оздравили и слично.

Но свакако цела ова пандемија има много знакова питања и много упита...

Од тих прича о давању новца властима широм света за затварање и закључавања сопствене земље, до медијске улоге у свему, до кривотворења података лажног смањивања/повећавања, до улоге тестова који су непоуздани, до вакцина, до начина лечења...и ко зна чега све више не.

Што се Цркве тиче и вакцинације неки су за неки су против, нема искључивог става и црква нема апсолутан став по питању вакцина за ковид.

Што се тиче тих прича на Светој Гори се монаси вакцинишу, исто није ништа црно или бело, просто мало сам више упућен, а видим како медији извештавају о томе и гурају у први план, очигледно да се истина пребојава разним бојама.

Мени код вакцина је велики знак питања што су оне ипак реално гледано- јефтине. Дакле то није пик фармацеута да од њих зараде неке баснословне суме.
Конкретно данас постоје лекови који коштају па и за ковид по 1500 еура па навише, тако да вакцина од 3 или 5 или 15 долара ми се не уклапа у ту причу о профиту.

Е ту у мом разуму отвара друге теорије, но ајд.

Све у свему прејебена ситуација и да се нико не ложи а има таквих људи који не верују у корону, стварно људи умиру и одлазе преко ноћи.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 29 Apr 2021 09:45    Post subject: Reply with quote

Није се много ствари променило у последњих месец дана. Има се неки осећај као да су се људи на неком дубљем нивоу навикли да им се прича кад, где и кол'ко могу да излазе, али чим им се каже да могу, многи се размиле без страха, напуне се баште, паркови и сл.  У Италији је у последњих две недеље било много протеста по целој земљи. Ништа спектакуларно и ништа много велико, али много малих протеста, блокирања ауто-путева на неколико сати, 'оће људи да раде. У Португалу полако отворили све, сад очекују и туристе, разговарају да ли да допусте да се улази и без тестова. Делује да свака земља живи у некој својој реалности.


Репорт емисија са Раи-3 је приказала емисију о вакцинама у Русији, где се каже да је живот скоро нормалан, људи су свуда, град је жив, кампање за вакцинацију нема. Ко хоће може, ко неће не мора, али сигурно није главна тема као на Западу. Кажу да ''нема мизура, пол. часа. обавезних маски...'' 16.20- 17.00.
https://www.youtube.com/watch?v=ON2uSvLoCsA


На Фоксу у последњих два дана у једној од ретких емисија у којима може да се чује нешто суптротно главној нарацији, Такер Карлсон наводи 4-5 истраживања која потврђују да је могућност заразити се напољу од вируса минимална, и прича колико је ненормално носити маске напољу, а аспурдно и сулудо носити кад се тренира или трчи. Првих 15 мин. је о томе, такође и део у коме др. Фаучи, њихов главни др. за целу ситуацију, каже то исто након годину дана колективног лудила. 
https://www.fox.com/tucker-carlson-tonight/ (26. април)

Карлсон је тамо републиканац екстремни и има емисију која није информативна, у смислу вести, него он тумачи шта се дешава наводећи изворе итд., али је формат емисије тај да он даје своје мишљење. Иако делује без везе мало, амерички онако, некад препотентно, по мени је један од ретких да у посл. год. дана прича нормалне ствари врло често. Са друге стране, екстремно либерални Њу Јорк Тајмс, пише исто о маскама последње недеље у два чланка (да би се прочитао чланак мора да се улогује). 
https://www.nytimes.com/2021/04/22/well/live/covid-masks-outdoors.html

Ево и истраживања у Ирској од 260 000 људи које каже да је могућност заразити се напољу 0.01%. 
https://www.irishtimes.com/news/ireland/irish-news/outdoor-transmission-accounts-for-0-1-of-state-s-covid-19-cases-1.4529036


У емисији од прексиноћ Карлсон, који мисли да су вакцине океј и полазећи од тог становишта као нормалног, ипак поставља питања зашто вакцинисанима и даље није дозвољено нормално да живе?, како то вакцинисани и заштићени могу да буду угрожени од невакцинисаних ако вакцина има ефекта?, какве везе има да ли су сви вакцинисани и да ли је морално тражити то од свих људи?, итд... Првих 10так минута. Добра прича... 
https://www.fox.com/tucker-carlson-tonight/ (емисија од 27. априла)


У Португалу је једна жена, револтирана смрћу свог оца због недовољне неге у болници јер је сва пажња усмерена на Ковид пацијенте, радила годину дана анализу званичних података смртности по старосној доби. Након тачно годину дана није било никакве разлике током уводених мера и када мере нису биле уведене, као ни разлике у смртности у односу на претходне године (од 2010.). У овом видеу, један од најпознатијих епидемиолога у свету, са Харварда др. Кулдорф прича како се за пандемију знало да ће једном доћи, да је било договора како јој се евентуално супротставити али да је то све стављено на страну кад је ова епидемија почела, и наводи апсурдност мера итд. 5-8 мин. 

Ово је видео са конференције коју је организовао гувернер Флориде са стручњацима о мерама и њиховој (не)ефикасности. Да ли је ширење вирус зауставњено полицијским часом? Како је могло да се уради боље? Колико је мртвих и неизлечених због концентрисања само на вирус? Проф. доктори са Стенфорда, Харварда итд.  12 мин. видео.
https://www.youtube.com/watch?v=qydRF1Rlr68&t=1s


Пре две недеље је било заустављена дистрибуција вакцина Астразенека и Џонсон и Џонсон због чудних крвављења нарочито код жена и екстремно озбиљних последица. У Португалу су пре неки дан већ почели да дају ''нову ЏиЏ вакцину''. Званично кажу да је било 6 случајева са тешким проблемима код ЏиЏ од 7 милиона људи вакцинисаних само у САД, али да је само 6 не би они никад обуставили дистрибуцију. Логично је помислити да је тај број био много већи.


У овом снимку од 80 минута 5 доктора из различитих области причају о ономе што знају о последицама након, већ сад, неколико месеци од како је почело вакцинисање. Прича се само о америчким вакинама, руске и кинеске се не помињу. Хард-кор прича која није за сваког јер има чињеница које нису ни мало пријатне, нарочито на почетку снимка, други део је позитивнији. Многе ствари које сам чуо у њиховом разговору чуо сам и раније, од различитих људи, извора и чланака; да ће последице тачно моћи да се виде тек за неколико година, да ово нису вакцине уопште и да тако не би требало ни да се зову, да утичу на ДНК, да постоје лекови који много помажу против вируса али су онемогућили њихову употребу итд. О   
Сваки доктор са снимка представља себе и свој минули рад пре него што почиње да прича и делују доста свесни људи који су провалили шта се дешава, многе ствари које помињу помињали смо и ми овде. Дају и неке савете како да се очисти онај ко је примио америчку вакцину.
  https://rumble.com/vfyvcn-critically-thinking-with-dr.-t-and-dr.-p-episode-44.html?fbclid=IwAR3DkHE9nVHBCVBOXeAwld_n5od9z9P24kuY_t50K5V0yvsv_bS7GgmiaWk


Цела ова ситуација је у суштини борба свести. Није рат да човек може да зна где и кад је борба, како да се спреми. Да пази на метак или бомбу, овде незнање или неинформисаност могу да зезну човека. Што је у принципу несвест. Мора да се ради на себи духовно, да се моли редовно, да се пости и мирује, да се све гледа кроз Бога, да се пази на исхрану и одмор. Ко није у том фазону да тренира редовно или да пеца сваке суботе и недеље, шта год му давало мир и духовну и менталну снагу. Најбољи ''лек'' за ову ситуацију је свесност шта се дешава и добро расположење, мир, вера, позитивизам. А то не може силом и упорношћу, нити се ствара за два дана. Није свакоме довољно само информацију да чује. Треба човек да може да је прихвати. Свест се састоји делом и од енергије, и ко што не може у чашу 0.20 да стане 1.5 литар пива, тако не могу неке информације, а ни знање, да буду сварене и схваћене од свакога. Кад човек чује оно што је ван његовог духовног домета, или домета његове свести, њега то ни не дотакне - учини му се тотално небитно, или се умори и не успе да са пажњом погледа до краја, а у најгорем случају се изиритира одбијајући као глупост то што гледа, или због негирања чињеница због могућег осећања немоћи које га чека. Али суочавање са проблемом је оно што води ка решењу. Баш кад је фрка права или проблеми који делују непремостиви, је време кад човек ''порасте''. Најбоље је тад да се, и све препусти Богу. Ако се препусти и затражи искрено помоћ и решење, тад ће да осети како је вођен и како му се помоћ увек да'. Јер док човек нема велике проблеме, у највећем броју случајева, њему је вера као неки хоби. Верује он и искрено, моли се и пости, исповеди се понекад или често, и оде у Цркву, али ако га кревет кући увек 100% чека, као и пун тањир, то му је увек као резерва која не дозвољава да се 100% препусти божјој помоћи, Само кад се све тресе и кад је велика фрка, човек може да схвати колико је Бог свеприсутан и помаже увек, треба само да тражи помоћ и да буде отворен да добије одговор, јер можда није онај који он очекује. Тако се човек мења и ''отвори очи''. Од гусенице постане лептир, види да није пијун обичан него да Бог и Христ живе у њему. Ова ситуација пружа прилику свима да то схвате. Ко није почео ту трансформацију већ пре неколико година, сад мора мало више да се потруди, али би требало озбиљно да схвати ситуацију јер је врло могуће да неће бити поправног. Зато и може да се каже да је ово борба и игра свести. Може да се схвати као велико срање у које смо сви запали, а може и као велика шанса за промену на личном и колективном плану. Битно је да се зна да је ово криза која ће проћи и да се има визија, свако за себе, где и у ком стању ће се наћи кад се све заврши. Визија + Вера = Снага
Back to top
View user's profile Send private message
ultra
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 17 Feb 2009
Posts: 52

PostPosted: 03 May 2021 19:29    Post subject: Reply with quote

Iz poštovanja prema bratu Boru, zakljucati ovu nakaradnu temu.
_________________
НЕ ДАМО ТЕ КОСОВО!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 09 May 2021 13:40    Post subject: Reply with quote

Адвокат који ради у Америци и Немачкој, Реинер Фуелмич, који је победио у два огромна случаја које је водио против Фолксвагена и Дојче Банк, са екипом аквоката и након скупљених доказа од стотину разних научника, тужио је у Немачкој 4 главна човека који су водили целу причу око пандемије у тој земљи. У овом одличном интервјуу, који је један од најбитнијих снимака који могу да се нађу на интернету, прича о целој ситуацији, о доказима, тестовима, нелогичностима којих је много, одлукама судова у Португалу и Аустрији који су одлични преседани за следећа одлуке судова у другим земљама, а и о још неким другим стварима. Мисли да је тужба толико велика да неће са њом моћи да се носи државни суд, него ће морати да се отвори неки специјални, као када се судило нацистима након 2. Св. рата. Интервју који вреди видети, не зато што се прича нешто много ново (већина ствари је поменута и овде на овој теми и ''Интересантно'') али ово прича вођа адвокатске екипе која је екстремно стручна и одлучна да ствари доведе до краја. Мисли да ће његова тужба повући лавину и у другим земљама.

https://jermwarfare.com/blog/reiner-fuellmich-who

(водитељ је на тренутке мало неозбиљан- у иначе баш добром блогу-али су му питања добра, као и питања читалаца)

Ово је његова изјава из октобра прошле године, које је исто добро погледати јер повезује и ситуације из прошлости, као што су лажне епидемије из 2009. год. и сл.
(Мало је напоран видео јер само чита објаву и даје много информација, али само 3 мин., од 23.30 до 26.30 показују доста о томе како је спроведена манипулација бројевима, тестовима које саме званичне институције, као што је америчка ЦДЦ наводи као нефукционалне. Португалски суд који је дао право двојици немаца који су тужили пандуре који су их оставили у карантину 2 недеље јер је један од њих био позитиван, направио је преседан који вреди за читаву Европу. Суд је тада донео одлуку да тест није валидан и да само доктор може да дијагностикује неку болест пацијенту).

https://www.youtube.com/watch?v=jCU7DH7ZjjQ

Ево шта је о тој причи из 2009. могло да се види чак и на тв као што је Б92.
https://www.youtube.com/watch?v=2p_pI8RP1MU


Трећи линк је од пре 4 дана из Италије. Адвокат Фузило и клинички виролог Тринка, тужили су државу због истих ствари као и Фуелмич. Прва ствар о којој причају је да су сви ''стручњаци'' који су водили причу о пандемији у Италији говорили на почетку да је вирус безопасан и да Италија неће имати никаквих проблема, док постоје докази, само неколико дана после њихових изјава, да су већ били спремни дилови са маскама и коресподенција са Гуглом и неким порталима о томе како манипулисати информацијама.
Друга ствар је да је постојао план за пандемију који се састојао од другачјих мере које нису поштоване, а многе ствари које су рађене су биле супротне од њих (једна од њих давање одређених антибиотика целој нацији 6'15'').
Трећа ствар од 8'30'' др. наводи који се све лекови нису давали пацијентима а могли су, и да је 156 докотора из целе Италије, од којих многи директори одељења, проф. на универзитетима и доценти, протествовали министру због не препоруке да се користе ови лекови па чак ни витамин Д, и наводи да је то криминал против нације јер постоје докази за то. Позвао је и Владу на разговор пре него што прође време до позива на Суд, као и да их тужи ако мисли да је ово што наводе нетачно. Адвкат на крају прича да је много забринавајуће зашто није рађено по том постојећем плану за пандемију, као и зашто нико други није консултован осим тих неколико научника који су све водили и били слушани.


https://www.youtube.com/watch?v=zn_aOqKxTXE


Државна француска тв, нешто као наш Пинк, у интервју са директором Модерне о плану са вакцинама.

https://www.bfmtv.com/economie/pour-le-pdg-de-moderna-la-vaccination-va-se-poursuivre-sur-le-tres-long-terme-car-le-covid-19-ne-disparaitra-plus_AN-202105030479.html?fbclid=IwAR13tJ3kpP9kklWkZ4cP65B_jtPPi5VICN6ZrfDcfAQbSlOfQJpOd7ZDSkQ

Директор компаније Модерна, за БФМТВ: Вакцинација ће се наставити дугорочно. Вирус неће нестати више!
"Вакцинација ће се извршити дугорочно, јер овај вирус више никада неће нестати. Морамо живети с њим као што живимо са грипом. Знамо како то учинити врло добро. Дакле, сада постоји период годину или две када ће бити мало компликовано јер још увек нисмо у могућности да вакцинишемо целу планету. Веома је важно да се људи до ове зиме ревакцинишу како би се заштитили од нових мутација вируса. У данашњем свету смо сви међусобно повезани и у стању смо унапред предвидети које варијанте ће се вратити на северну хемисферу на јесен и следеће зиме. И зато знамо да ће ревакцинација бити веома важна “.
„Модерн“ ће повећати темпо и повећати свој глобални производни капацитет на три милијарде доза 2022. године, приближно двоструко више него што је раније било предвиђено. „10 милиона доза“ испоручено је Европи у првом кварталу 2021. године, а очекује се да ће нешто више него ће у другом кварталу бити испоручено 35 милиона доза “.
"До прошле године нисмо имали производну јединицу у Европи. У процесу смо успостављања свих производних линија. Надамо се да ћемо ове године моћи да произведемо 800 милиона доза, можда чак и милијарду", закључио је Степхане Банцел, председник и извршни директор Модерне, овог понедељка.
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 18 May 2021 11:26    Post subject: Reply with quote

Пре неки дан је била прес-конференција Коалиције за природну породицу на којој су причали многи познати и утицајни интелектуалци.

https://borbazaistinu.rs/kusturica-urusavanje-klasicne-porodice-i-pravoslavne-kulture/

''Славни режисер Емир Кустурица оцијенио је да се законима о истополним заједницама у Србији жели довести то тога да се уважавају закони који урушавају класичну породицу и православну културу.

У видео обраћању на прес-конференцији Коалиције за природну породицу, на којој је изражено противљење доношењу закона о истополним заједницама, о родној равноправности и измјена закона о забрани дискриминације, Кустурица је истакао да не треба занемарити чињеницу да се под окриљем вируса корона дешавају крупне ствари које показују да је читав свијет у огромном лому.

Он је рекао да забрињава напис у „Њујорк посту“ од прије седам дана да би требало дозволити и родоскрвнуће.

– Тај свијет који обавља те промјене у јуришном замаху заправо хоће да нам промијени, не само срце, него и душу, социјално биће, да нам практично укине слободу коју смо имали и да нас доведе до тога да уважавамо законе које урушавају православну културу – рекао је Кустурица.

Он је навео да није проблем да хомосексуалци добију социјалну димензију и права коју имају други, али је проблем што је то само дио кршења и ломљења свега што опредјељује социјални живот у Србији, а и шире.

– То је нарушавање, не само класично постављене породице, него дио јуриша у свијету. Ми улазимо у фазу неолибералног капитализма, гдје је држава губи своју моћ, а корпорације улазе директно тамо гдје могу и гдје им се отвори простор – рекао је Кустурица.

Видео поруком се обратио и академик Матија Бећковић, који је истакао да је свијет пост-истине дошао и до пост-породице и пост-човјека као пост-људске појаве.

– Ономе што су о истополним браковима рекле католичка и православна црква, додао бих да се у Србији већ годинама више умире него рађа – рекао је Бећковић.

На скупу у београдском Медија центру говорили су координатор Коалиције за природну породицу Марија Стајић, те професори и аналитичари Слободан Антонић и Миша Ђурковић, који су указали на неприхватљивост и антиуставност предложених закона о истополним заједницама, о родној равноправности и измјенама Закона о забрани дискриминације.

Он је рекао да су сви ови приједлози закона катастрофални, дубоко антиуставни, антидемократски и антицивилизацијски јер ударају на основне темеље функционисања друштва у Србији.

Они су указали да би се тим законима, у случају да буду усвојени у Скупштини Србије, ускратила слобода мишљења и научног рада и да су они неприхватљиви, посебно закон о истополним заједницама, који је већ одбацила Српска православна црква.

Ђурковић је рекао да би се доношењем ових закона у Србију вратио вербални деликт и нови комунизам и марксизам, јер научници не би смјели да говоре и пишу о тим ЛГБТ темама, које добијају статус марксизма.

Он је рекао да су ови закони насилни покушај мањине да укине право већини на мишљење и да се одузме право родитељима да одлучују како ће им се васпитавати дјеца.

– Дубоко сам убеђен да су ови предлози закона већ били у припреми у неким амбасадама да се наметну овом друштву. Иако се истополна заједница не зове браком, ово је ипак опасна етапа где уводе хомосексуалне бракове и већ отварају могућност за усвајање деце – рекао је Ђурковић.

Аналитичар Слободан Антонић рекао је да би ови закони увели веома опасну законодавну праксу да се дискриминишу они који имају другачије мишљење, те оцијенио да би то имало посљедице по јавни живот у Србији.

Он је рекао да је приједлогом закона предвиђено да истополне заједнице фактички имају статус брака, осим усвајања дјеце, те упозорио да брак није уговор, него институција која је настала и развијала се кроз историју и друштвени развој хиљадама година.

Стајићева је рекла да су ови закони противпородични, те указала да се већ сада на Западу јавља проблем, на примјер у спорту, јер су биолошки мушкарци који се изјашњавају као жене у предности над природним женама.

– Једног дана најмањи проблем ће бити да син доведе зета или кћерка снају, него ће бити проблем да се још мало дете подвргава хормонској терапији да не би развило полне карактеристике супротног пола. Тај велики експеримент над децом може довести до разних проблема – рекла је Стајићева.

Она је указала да се на Западу изгледа укидају и два посљедња табуа – инцест и педофилија.

Кратком видео поруком се обратио и доктор Владимир Димитријевић, предсједник Политичког савета Двери, који је тужен за дискриминацију због својих ставова да е главни циљ „политичког хомосексуализма уништење природне породице“.

Он је позвао све Србе, али и друге вјерујуће људе, хришћане, муслимане, Јевреје, да подрже борбу за породичне вриједности.''

Линк са Кустурициног јављања.
https://www.youtube.com/watch?v=pPyy0qrKOkI

у Италији је велика фрка ових дана око новог закона који подразумева и права за транс особе, чак и да се могу такмичити у спорту са припадницима пола у који су они променили свој. У Америци и Аустралији то је већ спроведено па лик који се сад тамичи са женама разбија све у својој категорији и поправља светске рекорде Smile
https://www.youtube.com/watch?v=VLH4VVdaQd8

Док многи доктори и екперти по свету причају о суштинским, психолошким и биолошким разликама између припадника два пола, многи други потенцијрају да у суштини разлике између мушкарца и жене не постоје, оне су само културолошке па мењањем ''примитивног начина'' размишљања нестају и те разлике. Ево једног старог норвешког документарца о испитивању који је њихову владу натерало да престане са џендер законима. У њиховој земљи, а не у неком тешком патријархату као што је Афганистан, и поред свих једнакости и сл. велика већина мушкараца ради као радници док велика већина жена ради као медицинске сестре. Исто тако код беба од само неколико месеци, на показивање аута или луткице већина мушких беба узима аутић а већина женских луткицу, тако да разлике постоје још док на бебе није извршен никакав културолошки, ни породични утицај. То је свима јасно користећи само здраву памет, али добро је видети документарац јер онда постаје још чудније како многи други доктори стоје иза тих тврдњи. Већина зато што су испраног мозга или корумпирани. Да ли је могуће да је тако и кад су неке друге теме у питању, као што су вакцине?

Документарац - https://www.youtube.com/watch?v=tiJVJ5QRRUE

Иста та екипа која светом спроводи џендер политику (у Америци од скоро уведено уместо имена ''мама'' ''родитељ хранитељ'') је та која води причу и око вакцина. Ево линка из истог портала са почетка уписа, од јуче.
https://borbazaistinu.rs/lekari-alarmiraju-svetsku-javnost-nevakcinisani-prijavljuju-brojne-stetne-posledice-po-svoje-zdravlje-zbog-boravka-u-blizini-vakcinisanih-osoba/?fbclid=IwAR2CPcjjneKllCWkUfTffam5XtEPAFnhn_1k3HKgWz3-znRYOnFDWLkcWlc

Цео текст:

''О овоме се феномену тек однедавно говори. Како време пролази, чини се да све више излазе на видело разне последице примене нових, експерименталних вакцина. Но, о томе не говоре разни дежурни ширитељи панике на интернету који с медицином немају никакве везе. На то упозоравају сами лекари те позивају на хитно и темељно истраживање. О том феномену извештавају хиљаде невакцинисаних људи који се јављају својим лекарима због здравствених проблема које су осетили након што су неко дуже време боравили у близини вакцинисаних. Особито су погођене жене те њихов хормонални и репродуктивни састав.

Оне извештавају о свим могућим поремећајима менструалног циклуса (крварења код постменопаузалних жена, скраћени или продужени циклуси, преобилна крварења и сл.), али и о разним другим крварењима, нпр. из носа; већи број спонтаних побачаја и сл.
На овоме месту треба упозорити на озбиљан чланак објављен на порталу Документарац под насловом: „SPIKE proteini novog koronavirusa iz mRNA cjepiva oštećuju krvožilne stanice?“. На темељу релевантних научних истраживања, чланак обрађује тему спике протеина и њихове (потенцијално штетне) улоге у крвожилном саставу.
Чини се да се чињенице изнесене у том чланку као и ове изнесене у овоме чланку итекако узајамно надопуњују.
Овај овде чланак доноси упозорења америчких лекара из организације под називом America’s Frontline Doctors на чијој веб страници можете сазнати бројне изванредно корисне информације и вијести: https://www.americasfrontlinedoctors.org/.../vaccine...
Њихова се упозорења такође односе на спике протеине и могу се укратко свести на сљедећа:
Спике протеини који настају као резултат примене експерименталне вакцине као генске терапије / поступка имају способност да прођу крвно-мождану баријеру и узрокују неуролошка оштећења; Они се могу расипати прелазећи с вакцинисане на навакцинисану децу и одрасле узрокујући код њих болест; Могу узроковати вагинална крварења код жена.

У саопштењу од 26. 04. 2021. под насловом „Идентифицирање пост-вакциналних компликација и њихових узрока: анализа података о пацијенатима с дијагнозом болести Ковид 19“, (https://www.americasfrontlinedoctors.org/.../identifying...), ти лекари упозоравају на неке забрињавајуће штетне последице којима се FDA и CDC још уопште не баве:

1. Вакцине која су тренутно у употреби експерименталне су вакцине и никада пре нису кориштена на људима; за њих је издано тек привремено одобрење за употребу
Забрињава масовна примена експерименталних вакцина произведених генетским инжењерингом која немају коначно одобрење за употребу од стране FDA. Уместо да се користи ослабљени одговор на антиген, како је то уобичајено код конвенционалних вакцина која су се традиционално користила, нове вакцинењ дају станицама упуте за производњу спике протеина. Потребне су године како би се знало да су нове ствари сигурне. Нико не може за сада предвидети дугорочне последице повезане са спике протеинима на мозак и остале органске саставе, особито код младих. Ако се појаве проблеми везано уз спике протеине у вакцинисаних особа, неће их бити могуће ни на који начин неутрализирати или поништити.

2. Могући утицај спике протеина на неуролошки састав и повезаност с могућим болестима
Традиционалне вакцине не могу прећи крвно-мождану баријеру. Но, спике протеини у овим вакцинама имају ту способност. Та баријера иначе посебно штити ове изузетно осетљиве делове тела.
„Једноставно није било времена за испитивање потенцијално штетних последица на мозак“, упозоравају. „Ризици од продирања у те делове тела обухваћају ‘хроничну упалу и тромбозу (згрушавање) у неуролошком саставу што може довести до премора, хроничног умора, можданог удара, Беллове парализе и симптома повезаних с АЛС – амиотрофичном латералном склерозом. Липидне наночестице могу се потенцијално везати уз мождане станице узрокујући касније неуродегенеративне болести. А спике протеини индуцирани мРНА вакцином могу се везати уз мождано ткиво 10-20 пута јаче него спике протеини који су (природно) дио оригиналнога вируса.“

3. Могућност расапа (shedding), односно преноса спике протеина у околину од стране вакцнисаних особа потврђује и сам Фајзер.
С обзиром на чињеницу да ове експерименталне вакцине код њихових примаоца производе милијарде спике протеина, вакцинисане особе могу расипати, односно ширити одређену количину спике протеин честица узрокујући болест код невакцинисаних особа које физички бораве у њиховој близини.
Да ствар треба узети крајње озбиљно, потврђује и др. мед. Симоне Голд, оснивачица непрофитне организације независних лекара America’s Frontline Doctors. Она је на свом твиту објавила оригинални документ који потиче из Фајтерових експерименталних истраживања у којему ова фармацеутска компанија „признаје постојање тога механизма“, односно могућност расипања спике протеина од стране вакцинисаних на невакцинисане.
Како се у документу наводи, особа може бити изложена томе преко дисајних путева или коже. А то, како тврде лекари у AFLDS, може бити опасно. Надаље наводе:
”Спике протеини су патогени (узрочници болести) баш као и читави вирус. Они се чвршће вежу него читави вируси”. Због тога из целога света долазе извештаји о случајевима перикардитиса, херпес зостера, пнеумоније, крвних угрушака у екстремитетима и мозгу, Белловој парализи, вагиналним крварењима и спонтаним побачајима – све код људи који су били у физичкој близини вакцинисаних особа. Тај расап спике протеина, чини се, код неких особа узрокује и разне аутоимуне болести (када тело напада властита ткива). Уз то, постоји опасност и од других озбиљнијих болести код невакцинисаних особа будући да „спике протеини могу прећи крвно-мождану баријеру, за разлику од традиционалних вакцина.“

4. Опасност за децу
Такав расап или ширење спике протеина чини децу рањивима ако су у близини родитеља или учитеља који су примили те експерименталне вакцине. И док је опасност од саме болести Ковид 19 за младе описана као „безначајна“ са стопом преживљавања од 99.997 посто за особе испод 20 година, лекари из AFLDS изражавају забринутост да би се симптоми болести могли појавити код деце због физичке близине вакцинисаних особа. Тако постоји опасност да „бирократи у јавном здравству“ искористе такве случајеве како би прогласили да је дечија болест повезана с неком варијантом САРС-КоВ-2 вируса, а у ствари је она последица контакта детета с вакцинисаном особом.
„Бојимо се да би деца могла дугорочно развити хроничне аутоимуне болести укључујући и неуролошке проблеме због чињенице да им предстоје још десетљећа њихових живота, али и због билијуна спике протеина којима ће с годинама бити изложени“.

5. Хиљаде упозоравајућих извештаја из света и хитан позив лекарима у саставу јавнога здравства

Независни лекари из AFLDS тврде да знају за постојање више хиљада извештаја која се односе на вагинална крварења, постменопаузална вагинална крварења те спонтане побачаје након примљене вакцине против болести КОВИД 19 као и извештаја о сличним проблемима код невакцинисаних особа које су биле у блиском контакту с вакцинисаним. Иако у овоме тренутку ова организација независних лекара, према властитим речима, „не може са сигурношћу заузети став према проблему блиских контаката осим што може потврдити да њихови лекари имају сазнања о таквим извештајима из разних делова света“, бројни извештаји о пост-вакциналном вагиналном крварењу указују на „јасну повезаност између вакцина и неправилних крварења. Поред ових јасних доказа, промене у менструалним циклусима нису уврштене у попис уобичајених нуспојава у трећој фази клиничких испитивања. Репродуктивно здравље жена треба узети озбиљно, а не олако, како то чине службеници јавнога здравства који слиједе агенду.“
Упозоравајући на „незајажљив финанцијски интерес фармацеутских компанија које рекламирају непотребна и опасна КОВИД вакцина за децу, boostere и слично“, лекари из AFLDS инсистирају:
„Службеници јавнога здравства требају застати и анализирати податке о могућим нуспојавама вакцина као и о другим питањима која се односе на раздобље након вакцинације док не буде прекасно.“
Ови се лекари особито снажно противе обавезном вакцинисању против Ковида 19 те упозоравају на неопходност хитнога деловања како би се спречило да привремена дозвола за употребу ових вакцина не буде замењена пуним одобрењем о чему се одлука може очекивати у априлу или мају 2021.

Хитан позив свим лекарима, особито гинеколозима
Упућујем хитан позив свим лекарима, а особито гинеколозима, да се позабаве овим феноменом о којему се тек почиње говорити у лекарским круговима у свету те да нас информишу о чему се ради. Такође их молим да обрате пажњу на горе споменуте поремећаје код својих пацијентица те да их размотре у новом светлу, односно у контексту изложености вакцинацији или близини вакцинисаних особа како се не би догодило да се, примери, поремећаји менструалног циклуса припишу само стресним околностима живота у пандемији.

Молим читаоце да овај чланак пошаљу свим својим контактима, (а особито лекарима и гинеколозима) како би ове вести дошле до што више људи. Само се по себи разује да ћемо одахнути ако се ова упозорења покажу неутемељенима, но треба дувати и на хладно. Довољно је само имати на уму да о свему овоме говоре лекари који су једнако тако квалификовани (а у појединим случајевима и квалификованији) од дежурних епидемиолошких ширитеља страха и панике у јавноме здравству у разним земљама. Стога сва упозорења која долазе од било којег лекара и научника који има легитимно стечену диплому и лекарску лиценцу, заслужују пуну пажњу здравствене и остале стручне и опште јавности.

Било би добро да овај чланак дође и до посланика у скупштини (саборских заступника). Чини се да они немају појма о томе да постоји и друга страна корона кризе, односно да постоје хиљаде лекара и научника на независним порталима широм света који се боре да истина дође до јавности. Због цензуре у медијима, неки су од њих дословно узели микрофоне у руке, ходали улицама и упозоравали људе да не пристају на вакцине (немачки лекар Heiko Schöning и француски лекар Louis Fouché).

Такође вас молим да пажљиво пратите све горе споменуте нуспојаве, али и све остало необично што запажате на себи и својим ближњима те да, у случају уочавања аномалија, дигнете на ноге све лекаре до којих можете доћи. У овим ненормалним околностима у којима живимо, боље је дувати на хладно.

Овај се чланак темељи на:
1. информацијама из текста на порталу LifeSiteNews под насловом:
„America’s Frontline Doctors: COVID-vaccinated can ‘shed’ spike protein, harming unvaccinated“As these experimental vaccines create ‘spike proteins,’ vaccinated individuals ‘can shed some of these particles to close contacts’ causing disease in them, including in children. https://www.lifesitenews.com/.../americas-frontline... те је
2. додатно проверен у оригиналном документу организације независних лекара AFLDS на њиховој веб страници: https://www.americasfrontlinedoctors.org/.../identifying...

3. Прилажем и видео линк на отворену дискусију америчких стручњака – лекара о овој теми. Овај видео особито препоручујем стручњацима. Колико се год изнесени ставови могу учинити радикалнима или контроверзнима, молим стручњаке да их олако не одбацују, већ да их приме на знање, имају на уму и приону на даљња истраживања. https://brandnewtube.com/.../critically-thinking-drs...

4. Послушајте и овај видео – интервју с немачким микробиологом под насловом: „Again a warning from dr. Sucharit Bhakdi about how covid 19 vaccines will decimate the world’s population“: https://www.bitchute.com/video/6TmiB44K5ySS/

То је само шачица прилога. Многи научници биомедицинскога подручја као и лекари упозоравају на опасност стерилизације жена тим експерименталним вакцинама (Michael Yeadon, Wolfgang Wodarg и др.). Слушајмо искључиво лекаре и научнике биомедицинскога подручја. Али, више не желимо и не допуштамо да нам се од стране дежурних управитеља кризом, потпомогнутих пропагандном медијском машинеријом, сервирају мишљења само једнога дела стручњака којима је допуштен приступ службеним медијима! Ми, грађани, захтијевамо отварање јавне дебате у свим средствима јавнога информирања те омогућавање равноправнога сучељавања лекара и осталих научника из биомедицинскога подручја који имају супротна мишљења о свему што се односи на ову корона кризу!! Audiatur et altera pars – Нека се чује и друга страна! Све док се то не догоди, нема никакве сумње да смо изложени медицинском једноумљу и недемократском, али и противустав
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 18 May 2021 11:42    Post subject: Reply with quote

наставак текста:

''... али и противуставном гушењу слободе говора!
Сложени биокемијски процеси који се описују у контексту дубинскога разумевања ових нових вакцина темељно је подручје експертизе медицинских биохемичара и молекуларних биолога. Стога њих, уз лекаре, треба примарно слушати. Неспорно је да су они лекари који позивају на опрез управо они који тренутно уливају више поверења свим оним људима који размишљају својом главом. Својим опрезним и разумним ставом заслужују пуно поштовање јавности за разлику од неких њихових колега који су се преобразили у хистеричне и потпуно некритичне наговаратеље без икаквих моралних и етичких кочница. Па се тако у свеопштој вакцинашкој хистерији не либе чак и новцем подмићивати људе како би их наговорили на вакцинисање чему тренутно свједочимо у Србији. А ако људи не пристану, онда им се, у класичној мафијашко-уцјењивачкој манири, најављује ускрата плаћенога боловања у случају да оболе. У истом духу, у Хрватској др. Берош захтева од породичних лекара пописе невакцинисаних. А о забрињавајућим утицајима на здравствену дискриминацију невакцинисаних који долазе из светских глобалистичких центара моћи да и не говоримо!!

Треба ли уопште спомињати да је предутеза невиђена хајка против организације независних лекара America’s Frontline Doctors те осталих лекара из овде наведених референци? Као и против свих осталих стручњака широм света који су се икада усудили уопште пропитивати нове, никад прије примењене вакцине. Сви су они јавно проглашавани теоретичарима завере, антиваксерима, шарлатанима, нестручњацима или пак десничарима и конзервативцима. Ово посљедње показује с чиме смо суочени! Према таквом приглупом етикетирању, испада … што? Да се левичаре и либерале не би требала уопште тицати алармантна упозорења које долазе из тако (лажно) етикетираних, легитимних лекарских кругова?

Поучени досадашњим искуством с мејстрим медијским цензурама, можемо сада с још већим уверењем закључити да су им поштени, некорумпирани лекари опасни, а информације које они износе озбиљна претња светској агенди која се назива „the Great Reset“ о којој већ и птице на грани певају! Њихов „narrow window of opportunity“ треба заувек чврсто затворити и то жестоким отпором свих нормалних људи који су још увек у стању мислити својом главом, који желе нормалан живот, који се залажу за добробит сваке особе и који одбијају постати играчке у рукама психопата.

Тај ће отпор стога спонтано и неминовно прерасти у заједничку борбу свих оних људи који слободу и истину сматрају предувјетима достојанственога живота. Они одавно уочавају малигне обрисе својеврсне здравствено-научне-технократске диктатуре у функцији дистопијски планиранога новонормалног доба. Ти слободољубиви људи ће засигурно бити спремни ући у ту борбу ради добробити младих и деце као и генерација које долазе.

Аутор: др Неда Борић
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop