DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2020-2021
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Konacno prisutan
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Apr 2006
Posts: 299

PostPosted: 01 Aug 2020 10:25    Post subject: Reply with quote

Скупштина клуба је требало да буде одржана 18.7, међутим одложена је због ситуације са епидемијом. Чланови скупштине су још доста пре планиране скупштине имали прилику да виде финансијски извештај за АПР и да га анализирају. Обичај је да извештај иде прво на скупштину , па на сајт АПР и одатле у јавност. Због ситуације са епидемијом испало је да је извештај отишао прво на сајт АПР и у јавност и да су новинари то искористили.

Поред извештаја за АПР члановима скупштине се доставља и извештај о раду клуба са посебним освртом на финансијски део. Тај материјал ће члановима скупштине бити достављен у току следеће недеље и онда може јасније да се каже како стоје ствари.

Чисто да људи схвате финасијски извештај за АПР се ради по неким стриктним правилима и он показује стање финансијско стање само по тим правилима. Ту има и нпр. дугова који се стоје годинама, где и Звезда и тај коме се дугује немају намеру да то решавају и чекају да то застари и да се и званично испише. Са друге стране извештај клуба садржи податке и објашњења колико клуб процењује да је стварни дуг у тренутку када презентују . Каква је структура и колико оптерећује пословање, колико је стигло на наплату, колико тек треба да стигне. Дешавало се да су процене клуба изузетно оптимистичне, па су процењивали дуг у једном тренутку на 14 м што многи нису сматрали да је реално. Такође дешавало се и да су им поједине тако оптимистичне процене тачне као у случају решавања банака. Зато све треба пажљиво сагледати и анализирати.

По добијању комплетног материјала чланови скупштине ће свакако анализирати ситуацију и препремити питања. Кад се све сагледа о томе ће се писати и на овде форуму. Као и увек на форуму делија се све износило и објашњавало - било да је позитивно или негативно.
Back to top
View user's profile Send private message
Пресретач
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 02 Feb 2010
Posts: 64

PostPosted: 02 Aug 2020 01:43    Post subject: Reply with quote

Konacno prisutan wrote:
Скупштина клуба је требало да буде одржана 18.7, међутим одложена је због ситуације са епидемијом. Чланови скупштине су још доста пре планиране скупштине имали прилику да виде финансијски извештај за АПР и да га анализирају. Обичај је да извештај иде прво на скупштину , па на сајт АПР и одатле у јавност. Због ситуације са епидемијом испало је да је извештај отишао прво на сајт АПР и у јавност и да су новинари то искористили.

Поред извештаја за АПР члановима скупштине се доставља и извештај о раду клуба са посебним освртом на финансијски део. Тај материјал ће члановима скупштине бити достављен у току следеће недеље и онда може јасније да се каже како стоје ствари.

Чисто да људи схвате финасијски извештај за АПР се ради по неким стриктним правилима и он показује стање финансијско стање само по тим правилима. Ту има и нпр. дугова који се стоје годинама, где и Звезда и тај коме се дугује немају намеру да то решавају и чекају да то застари и да се и званично испише. Са друге стране извештај клуба садржи податке и објашњења колико клуб процењује да је стварни дуг у тренутку када презентују . Каква је структура и колико оптерећује пословање, колико је стигло на наплату, колико тек треба да стигне. Дешавало се да су процене клуба изузетно оптимистичне, па су процењивали дуг у једном тренутку на 14 м што многи нису сматрали да је реално. Такође дешавало се и да су им поједине тако оптимистичне процене тачне као у случају решавања банака. Зато све треба пажљиво сагледати и анализирати.

По добијању комплетног материјала чланови скупштине ће свакако анализирати ситуацију и препремити питања. Кад се све сагледа о томе ће се писати и на овде форуму. Као и увек на форуму делија се све износило и објашњавало - било да је позитивно или негативно.


Ај па да чујемо разлику између кђиговодственог и стварног дуга? И да ли дух лебди или је присутан?
_________________
У победе са нама ти!
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 02 Aug 2020 06:41    Post subject: Reply with quote

Пресретач wrote:
Konacno prisutan wrote:
Скупштина клуба је требало да буде одржана 18.7, међутим одложена је због ситуације са епидемијом. Чланови скупштине су још доста пре планиране скупштине имали прилику да виде финансијски извештај за АПР и да га анализирају. Обичај је да извештај иде прво на скупштину , па на сајт АПР и одатле у јавност. Због ситуације са епидемијом испало је да је извештај отишао прво на сајт АПР и у јавност и да су новинари то искористили.

Поред извештаја за АПР члановима скупштине се доставља и извештај о раду клуба са посебним освртом на финансијски део. Тај материјал ће члановима скупштине бити достављен у току следеће недеље и онда може јасније да се каже како стоје ствари.

Чисто да људи схвате финасијски извештај за АПР се ради по неким стриктним правилима и он показује стање финансијско стање само по тим правилима. Ту има и нпр. дугова који се стоје годинама, где и Звезда и тај коме се дугује немају намеру да то решавају и чекају да то застари и да се и званично испише. Са друге стране извештај клуба садржи податке и објашњења колико клуб процењује да је стварни дуг у тренутку када презентују . Каква је структура и колико оптерећује пословање, колико је стигло на наплату, колико тек треба да стигне. Дешавало се да су процене клуба изузетно оптимистичне, па су процењивали дуг у једном тренутку на 14 м што многи нису сматрали да је реално. Такође дешавало се и да су им поједине тако оптимистичне процене тачне као у случају решавања банака. Зато све треба пажљиво сагледати и анализирати.

По добијању комплетног материјала чланови скупштине ће свакако анализирати ситуацију и препремити питања. Кад се све сагледа о томе ће се писати и на овде форуму. Као и увек на форуму делија се све износило и објашњавало - било да је позитивно или негативно.


Ај па да чујемо разлику између кђиговодственог и стварног дуга? И да ли дух лебди или је присутан?


Ја ни не знам што се људи толико зајебавају са изразима књиговодствени и реални дуг. Верујем да доста људи економски није образовано или се не разуме у основне ствари, али постоје номинални и реални економски показатељи, па исто тако постоји и књиговодствени и реални дуг с обзиром на очекивана отписивања, приходе итд. А ако је зајебанција везана за неповерење у управу, то је у реду, иако је боље да видимо прво шта је и како је, па тек онда да оцењујемо. Север сигурно да има људе из различитих сфера живота, па и из економије, тако да верујем да људи који пазе на управу дебело гледају шта се и како ради (барем ја верујем у север, ако не у ове друге).
Back to top
View user's profile Send private message
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 02 Aug 2020 07:44    Post subject: Reply with quote

Знаш зашто? Зато што има довољно спин мајстора са друге стране којима је нос много више у нашем дворишту него у свом и који дају себи за право да коментаришу и пишу саопштења за све што се код нас дешава. И онда уредници појединих медија те приче гурају и гурају док наши људи све то не попасу.
Био је прошле године, мало пред плеј оф за ЛШ (чудне ли случајности па баш тад), текст у једном недељнику како ће Звезда да се угаси ако не буде играла ЛШ. На насловној страни! Сад они анализирају ту дуг, радпредају где су паре, а саговорник на тему Звездиног дуга Вулетић ?!?

По мени овај дуг није ништа страшно. Не треба бити посебно економски образован да знаш да смо са државом потписали репрограм за плаћање пореза, а то је скоро 7 милиона. То, као и кредити банака, отплата играча, све то иде на рате, не долази све од једном на наплату. Проблем је што то нико неће да каже него што гласније изговарају цифру јер им је тако лакше да нас пљују, и натерају да и ми сами себе пљујемо.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 02 Aug 2020 11:04    Post subject: Reply with quote

На целу ову причу додати јучерашње утакмице. По мени, ми ћемо имати баш добру екипу ове сезоне, али сада више него икад треба гледати преко пута шта се дешава. Јер џабе нама, па нисмо машине, док са друге стране врло је могуће да су већ "стратешки" зацртали освајање титуле. А знамо како то изгледа када они зацртају. Зато оно саопштење које људи тумаче овако или онако, уопште мени ништа не значи за ону лакрдију око пенала, коме је претходио непостојећи корнер, већ да упозори људе да отворе четворо очију, јер очигледно крећу са неким "већим" амбицијама. Далеко од тога да наше не треба питати нека питања око дуга када све стигне ако нешто није како треба, али чисто да људи имају у глави да се креира таква клима да ем ти избацују дуг и пуштају да га сви свуда коментаришу пре било чега, ем креће од старта да не мирише на добро.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 02 Aug 2020 21:29    Post subject: Reply with quote

Зато од првог момента сезонске и чланства. Показати Декију и играчима да иако нисмо на трибинама да смо ту! Уз њих! И чекамо да се опет заједно боримо!
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
Београђанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 93

PostPosted: 03 Aug 2020 19:58    Post subject: Reply with quote

За нас је битан Консолидовани Финансијски Извештај (КФИ) који излази 20ак дана касније. Обично се тај извештај разликује за пар милиина, бар је тако било у претходним годинама.

Исправио бих ЏониБГ и написао да не постоје такви термини, тј реални дуг као што Терзић воли да спомене.
Постоје обавезе на дан тај и тај, у овом случају то је 31.12.2019.

Следи нам велика борба на три фронта то је терен, затим прљаве игре са овим говнарима који неће бирати начин да освоје титулу и трећи фронт је финансијски који уопште не обећава.
Лепо је што ми имамо репрограм према држави за порез али имамо генералног директора који излази у јавност са причом да нам је потребно 30 милиона а у расходима онда буде 50.
Да сачекамо да изађе тај КФИ па да видимо, али мислим да нам је структура обавеза катастрофа.

На конто овога да ови говнари неће бирати средства да освоје титулу, ова сезона је изузетно важна због промена које стартују у европским лигама након ове сезоне.
Они су одустали од европе и гурнуће све у освајање титуле, да их не знамо па да се запитамо како ће то изгледати.

Морамо бити сложни као никада до сада и не смемо дозволити да и један једини Звездаш буде манипулисан, што ће бити крвав посао.
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 04 Aug 2020 10:07    Post subject: Reply with quote

Quote:
U prodaji će se naći od 5. avgusta, po sledećim cenama:

Sever - 4.000 dinara (2.000 za obnovu karte)

Istok - 7.000 dinara (3.000 obnova)

Zapad - 8.000 dinara (4.000 obnova)

VIP Zapad - 12.000 dinara (6.000 obnova)

VIP Galerija - 60.000 dinara (40.000 obnova)

Sa Marakane poručuju da sezonske ulaznice važe za sve utakmice Superlige, plej-of rundu kvalifikacija za UEFA takmičenja, kao i mečeve kvalifikacija za UEFA takmičenja, ukoliko bude moguće prisustvo publike usled promene formata takmičenja zbog čega će se igrati samo jedan susret.

Prodaja sezonskih karata odvijaće se u prostorijama Servisa za članstvo, radnim danima od 10 do 19 časova, subotom od 11 do 16.
Back to top
View user's profile Send private message
ЗвездаКрајин
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2016
Posts: 149

PostPosted: 05 Aug 2020 21:57    Post subject: Reply with quote

Можда се утакмица против Радничког играла без публике, што је права штета, с обзиром на то како су одиграли наши играчи, али је послата једна снажна порука.



Нико или скоро нико, није помињао Српску Крајину до пре пар година, свест је била на јако ниском нивоу. Имали смо ситуацију, да је једном добар део трибине певао "и ко не скаче тај је шиптар", јер нису знали шта се десило тог дана, али из године у годину свест је све већа, захвљајући овој трибини.
_________________
Због Крајине и спаљених села некоме ће метак у сред чела!
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 10 Aug 2020 07:56    Post subject: Reply with quote

Није да бих претерано писао о теми овог типа, али можда треба прокоментарисати нови гостујући дрес с обзиром на орла на њему. Читам на неким нашим местима како је орао дегутантан и то онако дискретно направљен. Ја не знам шта људима Звезда представља у животу, али мени много више од спортског друштва, а нераскидива веза између Севера и Звезде већ дуго се показује. Поред тога што ме је деда учио како се воли Србија, исто толико сам сазревао на трибини уз старије другаре који су ми причали. Свидело се некима или не-Црвена звезда јесте парадоксално постала све супротно од оног времена у ком је основана.

Браво за дресове, ко год је заслужамн!
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 14 Aug 2020 11:17    Post subject: Reply with quote

Не сме проћи неопажено вест да нам је савез обезбедио лиценцу за Европу. Након толико успеха и профита у претходним годинама, поново смо у ситуацији да морају савез и држава да нам помажу а све то чувени доктор упакује кроз спин да је прави тренутак и обавеза да се продају млади играчи попут младог и талентованог Гаврића. Заложили смо рату од Марина као гаранцију + финансијска помоћ од ФСС-а за Европску лиценцу. Доктор само ниже минусе, пропаст у најави...
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 14 Aug 2020 16:08    Post subject: Reply with quote

[img]https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/117647912_10158842833239884_5694052940236205921_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=tJdykwDgnYgAX95qPV_&_nc_ht=scontent.fbeg2-1.fna&oh=846111a6ae094f785a43c4125d795b86&oe=5F5B2E07[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 27 Aug 2020 19:37    Post subject: Reply with quote



маркетинг фкцз, опет има неке фикс идеје, навијање из собе поред ТВ

могао је неко да се сети да буде навијање на отвореном, за подршку браћи у ЦГ
Back to top
View user's profile Send private message
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 22 Sep 2020 15:39    Post subject: Reply with quote

http://www.crvenazvezdafk.com/scc/vest/10463/Pretprodaja-sezonskih-karata-do-30-septembra

Quote:
Фудбалски клуб Црвена звезда започео је продају сезонских улазница 5. августа и до сада је продато 2239 карата.


Разумем ја и финансијску ситуацију у земљи и целу ову ситуацију и неизвесност али да клуб попут Црвене Звезде не може да има 3000 (да не причамо о 5 или 10 хиљада) сезонаца који ће бити ту, то ми стварно није јасно.

Наш тим је после испадања разапет на све стране од разних али никоме ту није пало да можда купи сезонску.

Можда већ 100 пута прежвакана тема али свакако податак који уопште не улива наду.
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
незнани
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Sep 2011
Posts: 483

PostPosted: 28 Sep 2020 18:17    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=z3Byyv6Jysc
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop