DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Навијачка свест 2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 37, 38, 39  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
1945
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2011
Posts: 292

PostPosted: 11 Feb 2021 20:46    Post subject: Reply with quote

Болест људи и овог друштва постаје све напреднија. Мржња и кошкарење иду у недоглед. Мало, мало неко окачи неки снимак прославе рођендана, рођење детета на коме су звездини навијачи а да уз то иде наслов како се слави хапшење "гробара". Шаљу се радио снимци са глупостима. Ми цигани имамо част и знамо шта је исправно а шта не. Какво год ми имали мишљење о некоме, никад никога нећемо гурати у затвор нити славити нечије затварање. Па макар била најгора гамад. Оно што имамо с неким решавамо на наш начин, а изанд наведно није наш начин. Покушаји злонамерних да од нас направе неисправне шакале су очигледни. Ово није правдање, ово је став! Ми кад нешто јесмо, онда јесмо. Кад нешто радимо стојимо иза тога, кад је нешто лаж и измишљотина поготово оваква која руши твоје вредности онда мора да се реагује и каже нешто. Шта год ја мислио о овима "преко пута" никад се нећу сладити нечијим хапшењем. Зато позивам и децу из разних крајева у којима преовладавају црно бели графити да не журе са шарањем истих, јер ако је нешто до сад било црно бело може да остане још неко време, неће се свет срушити. Није морално користити лош моменат ривала за такве ствари (ово не пишем јер су они исправни и зато што их поштујемо па нећемо, него јер нисмо говна и знамо да препознамо шта је исправно а шта не). Природа ће све сама урадити и све ће доћи на своје, само полако. Ми смо исправна трибина и исправан покрет и зато се понашајмо у духу правих Ултраса, а не говнара какви би они сигурно били да су на нашем месту.
У свету постоји једно царство у њему царује другарство!!!
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 12 Feb 2021 15:26    Post subject: Reply with quote

Молим млађе нараштаје да више пута прочитају ово,и овај текст деле међу собом.Ово је срж онога где тежимо да будемо,и ниво размишљања који има прави навијач.Све исправно је овде испретплетено- и чојство,и разум,и став,и хришћанство ,а нарочито ултра менталитет.Свака част брате
Back to top
View user's profile Send private message
Saki1389
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Feb 2021
Posts: 43
Location: Север

PostPosted: 12 Feb 2021 15:43    Post subject: Reply with quote

bob-ant wrote:
Молим млађе нараштаје да више пута прочитају ово,и овај текст деле међу собом.Ово је срж онога где тежимо да будемо,и ниво размишљања који има прави навијач.Све исправно је овде испретплетено- и чојство,и разум,и став,и хришћанство ,а нарочито ултра менталитет.Свака част брате
.

Свака част за коментар брате!
_________________
http://www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
ДелијаМомак74
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2019
Posts: 5
Location: Тамо далеко...

PostPosted: 16 Feb 2021 13:10    Post subject: Reply with quote

1945 wrote:
Болест људи и овог друштва постаје све напреднија. Мржња и кошкарење иду у недоглед. Мало, мало неко окачи неки снимак прославе рођендана, рођење детета на коме су звездини навијачи а да уз то иде наслов како се слави хапшење "гробара". Шаљу се радио снимци са глупостима. Ми цигани имамо част и знамо шта је исправно а шта не. Какво год ми имали мишљење о некоме, никад никога нећемо гурати у затвор нити славити нечије затварање. Па макар била најгора гамад. Оно што имамо с неким решавамо на наш начин, а изанд наведно није наш начин. Покушаји злонамерних да од нас направе неисправне шакале су очигледни. Ово није правдање, ово је став! Ми кад нешто јесмо, онда јесмо. Кад нешто радимо стојимо иза тога, кад је нешто лаж и измишљотина поготово оваква која руши твоје вредности онда мора да се реагује и каже нешто. Шта год ја мислио о овима "преко пута" никад се нећу сладити нечијим хапшењем. Зато позивам и децу из разних крајева у којима преовладавају црно бели графити да не журе са шарањем истих, јер ако је нешто до сад било црно бело може да остане још неко време, неће се свет срушити. Није морално користити лош моменат ривала за такве ствари (ово не пишем јер су они исправни и зато што их поштујемо па нећемо, него јер нисмо говна и знамо да препознамо шта је исправно а шта не). Природа ће све сама урадити и све ће доћи на своје, само полако. Ми смо исправна трибина и исправан покрет и зато се понашајмо у духу правих Ултраса, а не говнара какви би они сигурно били да су на нашем месту.
У свету постоји једно царство у њему царује другарство!!!



Свака част на тексту...
_________________
И зато увек Звездо увек Звездо увек бићу ту...
Back to top
View user's profile Send private message
1945
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2011
Posts: 292

PostPosted: 19 Feb 2021 12:58    Post subject: Reply with quote

Сведоци смо прављења слона од миша. Брује медији о вређању Ибрахимовића. Као што можете чути и видети то је гест појединаца. И гест као такав не би требало да добије толико простора у медијима. Поготово српских миедија који ако имају разума ово треба да сакрију. А не да на овај начин још више блате нас као народ и да се утркују ко ће да објави. Свуда има неодговорних појединаца и од тога се тешко може побећи. Осврнућу се и на само вређање (кад је већ доспело у јавност) чисто да пробам да пренесем мишљење и на неке млађе навијаче. Мишљења сам да Ибрахимовић није ничим заслужио такву врсту вређања па и од тог појединца. Кад је играч на терену, вређаш га да би покушао да га деконцентришеш, избациш из такта, да пробаш да утичеш на све начине да он одигра лошије. Мимо тога ћеш обично вређати оне који су да кажем "душмани". Који су својим понашањем ван терена скренули пажњу на себе вређајући твој клуб или народ. Овај је седео на трибинама, дакле додира са самим тереном није имао. На све то, играч који фудбал чини оним због чега га и волимо. У четрдесетој години игра на највишем нивоу, када гледате потезе на терену видите уметност. Такав човек треба да има поштовање од сваког љубитеља фудбала, волео неко његов карактер или не. Притом, никад се није истицао и понашао екстремно по верским и националним питањима да би га неко вређао на тај начин. Чак сам негде прочитао да је дао новац Декију кад је скупљао за поплаве. Ово све пишем да би покушао да усмерим неке младе навијаче на прави пут. Колико год север умео да буде екстреман с друге стране, север уме да препозна праве вредности и то треба неговати. На крају бих желео и овим путем да честитам играчима на срчаној и храброј игри. А стручном штабу и управи на учињеном да наш клуб игра уопште овакве мечеве.
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 19 Feb 2021 19:19    Post subject: Reply with quote

Има још једна ствар која се тиче медија у Срб.Читајући неке медије из окружења прича је оваква-Милан даје други гол ,Ибра скочи и радује се,и неки лик попизди и одреагује како је одреаговао,наравно погрешно.А читајући "медије" у Срб закључак би био -Ибра седи на трибинама а неки лик га вређа из чиста мира.Контекст ситуације скроз другачији.Аутошовинизам у Срб тако модеран и никад заступљенији.Без намере да оправдавам овог што је вређао Ибру,није он то заслужио,чак ми је и симпатичан јер им се издркава редовно и не јебе 2 % њихове ауторитете западне
Back to top
View user's profile Send private message
Звездин Делиј
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Jul 2011
Posts: 335

PostPosted: 19 Feb 2021 20:42    Post subject: Reply with quote

Тотални дебилизам... још се клуб као извињава и све те глупости...
Па шта и ако га је вређао... човек изреволтиран зато што овај скаче и слави гол, тотално небитно ко је он... ето нпр мени је Меси као играч симпатичан и мислим да је најбољи играч на свету, па када би дошао на Маракану да игра против Звезде и да скаче и прослаља голове, за мене би био само кепец коме треба јебати мајку.. и то је фудбал, увек је тога било у фудбалу... противницима и судијама се јебе све до петог колена па се нико никад специјално није бунио око тога...
Када смо играли против псг, 50 хиљада људи је хорски набијало на курац Нејмара, Каванија, Мпабеа и цео псг, јебали им све по списку... па се тада у јавности и по истим медијима чак и поносили тиме у фазону какву атмосферу праве делије...
Све у свему то је фудбал... страсти, адреналин... ко није за то нека прати голф, билијар и тако те културица ствари, где се одушељено тапше после сваког потеза, небитно ко га одиграо...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 19 Feb 2021 21:56    Post subject: Reply with quote

Овде више будалаштина може да се констатује али сума сумарум тотално непотребно у овим условима за Звезду. Али десило се и то је то. Ипак, као што је 1945 написао, он је такав какав је, и врло је могуће да га ни пун стадион не би вређао, али опет са друге стране не знам ко би смирио запад први после курчења манџукића...орило би се 5 минута пичко усташка без да ико поведе песму. А највећи дебилизам у свему овоме је што је ово неко снимао деген глупи, и послао ко зна коме да се похвали, и тиме усро клуб за ништа. Није проблем ни јебање мајке ни било чега, "само" реч балија. А ја сам мишљења као и 1945 о томе ко је он и шта је и колико то истиче и на који начин. Што би се рекло тотално промашена тема да на празном стадиону неко снима неког док то изговара. Север бар, у 90% случајева је нашао начина да се некоме лепо обрати а да томе буде све јасно а да нико не може за то да нам каже било шта. Али шта је ту је.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 19 Apr 2021 08:06    Post subject: Reply with quote

У 21. веку и овој 2021. години, у јеку комерцијализације, материјализма, спорт и фудбал као можда и једини браничи витештва полако престају то да буду. У свету где “пара врти где бургија неће”, где је главни покретач новац, навијачки покрет је можда последње место, последња оаза искрених емоција и симбол безусловне љубави у правом смислу те речи. Ова суперлига о којој се прича, бар на први поглед, представљаће последњи ексер у ковчег модерног фудбала. Есенција фудбала као витешке игре која даје шансу Давиду да победи Голијата, губи полако своју главну смисао- а то су емоције и надметање.
У том свету глобализма, навијачки покрет је остављен малтене на пустом острву, заборављене вредности ће ускоро моћи да се нађу само у музеју. Ускоро ће све да се мери у томе “шта ја имам од тога”. Сигуран сам да је већина нас наишла на то питање од људи у нашем окружењу, после толико пара, времена, одрицања, жртвовања зарад колектив или зарад више циља. Осећај после гола, после успешног гостовања, након титуле... осећај после успешно одрађење кореографија, то су ствари које се не мере новцем, а нажалост савремени спорт и фудбал више не маре за то, нема више места за појаве које не могу да се уновче. Најбинтија ствар јесте како се, бар код нас, дистанцирати од тековина савременог света које не иду у прилог “обичним људима”, и бар овде неговати праве вредности које се све више и више “даве” у муљу који је све већи и већи из године у годину. Основа свега треба да буду ствари које имају као покретан чисту љубав, страст, емоцију, а не да се креће само у оно што нам на крају доноси материјалну добит, а што се из године у годину све више пропагира у оваквом потрошачко-спортском друштву.
На крају бих цитирао једну паролу “Направљен од стране сиромашних, украден од стране богатих”
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 20 Apr 2021 13:04    Post subject: Reply with quote

Мислим да и жабари такви какви су, огрезли у све и свашта...ипак ће дићи глас против овога, навијачи Атлетика су већ, енглези који не постоје ипак се буне...мислим да ће и свака навијачки свесва трибина да допринесе на неки начин да се ово заустави. Да видимо дал ће да победи новац или стаст. Одавно навијачки покрет је мутирао у целом свету. Ово може можда да отрезни оне који су отишли погрешним путем пре много година да не кажем деценија, можда да пробуди оне за које су мислили да не постоје више...да на сваком могућем стадиону имају ставове о тој лиги...некада дође до превирања и поновног позиционирања. Дал ће стари да побде или ће неко нов да преузме примат и да уништи све што је до сада како тако имало смисла, ја ово видим као изазов и једну велику борбу свих навијача против ових наказа са толико пара да не знају шта ће са њима па ајде да сјебемо и фудбал. На испиту је фудбал, а навијачи на првом месту! Ако не мрднемо курцем и треба да седимо ко енглези по пабовима суботом и да играмо пикадо уместо да сам на утакмици и бодрим свој тим. Страшна сила је против са друге стране, али то је још већи изазов да се запне као никад до сад. Још ће нам уефа и фифа бити као рођена браћа...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Звездин Делиј
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Jul 2011
Posts: 335

PostPosted: 21 Apr 2021 00:29    Post subject: Reply with quote

Сама уефа је већ увелико сјебала фудбал и радила нешто малтене слично...
Некада је рекордан трансфер био зубати роналдо за неких 10 милиона...
Цео концепт се променио... раније је, да кажемо, сиротиња трчала по ливади за лоптом и забављала ове мало боље стојеће масе... а данас за истом том лоптом, на истим тим ливадама се трчи за 5 милиона месечно...
Волим ја фудбал, идем на утакмице све је то супер, али никад нећу прихватити као разумно да неко ко шута лопту зарађује толике новце
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 21 Apr 2021 07:34    Post subject: Reply with quote

Наравно да је уефа сјебала све одавно, ово је веоратно и њима био добар ударац и спознаја да може све у секунди да им се сруши и да не држе они то све тако чврсто како мисле. Нека извуку поуку из овога, мораће на крају крајева, јер та поремећена лига би нудила толико новца да ови комотно могу да се обесе када би тих 12 или колико клубова пристало да игра то. Тако да...можда је време да сви мућну мало главом па и та одвратна уефа. Све је и почело да губи драж од када шампиони земаља не играју само то такмичење већ у неким земљама и 4.-5. иде у најелитније такмичење, а да не причам што неки играч кошта у стотинама милиона евра.....много су сјебали фудбал, али ваљда су сад видели како може да се сјебе а да њима позли јер има још неко ко има 10 пута више пара од њих а хоће да се "игра"....што можда и није лоше у неку руку ако све испадне како треба да виде и осете то како је када се мења нешто што се једноставно не мења.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 21 Apr 2021 11:02    Post subject: Reply with quote

Звездин Делиј wrote:
Сама уефа је већ увелико сјебала фудбал и радила нешто малтене слично...
Некада је рекордан трансфер био зубати роналдо за неких 10 милиона...
Цео концепт се променио... раније је, да кажемо, сиротиња трчала по ливади за лоптом и забављала ове мало боље стојеће масе... а данас за истом том лоптом, на истим тим ливадама се трчи за 5 милиона месечно...
Волим ја фудбал, идем на утакмице све је то супер, али никад нећу прихватити као разумно да неко ко шута лопту зарађује толике новце


Не добијају се паре за шутирање лопте, већ за привлачење спонзора, и ТВ права од Америке и азијских земаља... Па тек онда на крају долази хонорар од такмичења... Навијачи и улазнице су им 1% зараде, а и у том сегменту предњаче богаташи, а не прави љубитељи спорта... Све у свему навијачки свет и оно што он представља им је само препрека и јебе им се за нас
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 21 Apr 2021 11:30    Post subject: Reply with quote

Срећом па се ипак показало да је и у оваквом свету фудбал ипак најважнија споредна ствар на свету. Изгледа да су то схватили у прљави американци, који су се изгледа препрачунали. Пробудили су се сви који треба изгледа...на трен смо помислили да не може горе од овог а онда су нас задњих пар дана уверили да може. Добро је ипак испало изгледа...враћамо се ми на стару добру уефу да јој причамо шта имамо.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ВојникСевера
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Apr 2018
Posts: 50

PostPosted: 21 Apr 2021 14:19    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Срећом па се ипак показало да је и у оваквом свету фудбал ипак најважнија споредна ствар на свету. Изгледа да су то схватили у прљави американци, који су се изгледа препрачунали. Пробудили су се сви који треба изгледа...на трен смо помислили да не може горе од овог а онда су нас задњих пар дана уверили да може. Добро је ипак испало изгледа...враћамо се ми на стару добру уефу да јој причамо шта имамо.


Е сад кад би се ови протести наставили и у осталим земљама који немају свог директног учесника ( шампиона земље ) у најелитнијем такмичењу и лепо да се врати КЕШ. Јер Лига Шампиона са полузатвореним системом му дође као блажа варијанта овог новог такмичења.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 37, 38, 39  Next

View previous topic :: View next topic
Page 10 of 39

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop