DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Навијачка свест 2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 37, 38, 39  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 18 Nov 2019 10:17    Post subject: Reply with quote

Сви су схватили да навијачи иду на трибину, да носе навијачке дуксерице, обележја своје групе, да навијају док ови доле котрљају лопту, да треба кортео да се уради некада, нека кореографија....другим речима, људи залутали у навијачки свет могу врло брзо да изимитирају групу и да постану "група". Не тако далеко од нас постоје места где се то дешава, и јако отежава људима који не глуме, да докажу да јесу то што јесу и да ипак постоји навијачка прича у облику у коме они ни не сањају да постоји. Баш из тог разлога треба да нас буде све више и више...да се препозна шта јесте право а шта не. А не да "невидљиве" нијансе и ствари одлучују о томе, то је срамота за навијачки свет ако се из авиона не види разлика.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
LOYAL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Nov 2010
Posts: 302
Location: ту у крају...

PostPosted: 18 Nov 2019 22:32    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Свако ко се мало разуме у миланове навијаче зна за име групе фоса деи леони. Требало би да зна и под којим су околностима напустили трибину и ко је на њој остао. Да кажемо да је у том тренутку све навијачко потицало од ове групе. Њен бивши члан у непуна 4 минута може много да каже...
https://www.youtube.com/watch?v=DG_Tgp8cqi0
На супрот њему, имамо са друге стране "нову моду".
https://www.youtube.com/watch?v=VYQT-mqQKNU&list=PL_W-sWa3SBSM8ILn_OlkQ7koOnww-KcUW
Између ових прича УВЕК бирам ову прву, и ако она више не постоји на тој трибини, и ако је реткост свуда у свету! Прошло време је било време где су навијачи били то што јесу, нису калкулисали и стављали своју трибину у службу којечега...већ су једноставно били само навијачи. Како је време одмицало тако су навијачи добијали све веће улоге у друштву а ретко ко је успео да се одупре томе...фоса рецимо није.
Мислим да ми имамо ту срећу да можемо да кажемо да код нас не седе за камером људи који причају причу и са сетом је се сећају, већ су још увек ту. Е то је наша снага! Снага Ултраса на трибини да се одупреш свему што није добро!



друга су времена ера интернета друштвених мрежа све или скоро све је постало шминка... од транспарената барјака облачења све се своди на неки визуелни ефекат да би се ухватила једна слика да би се то поделило по форумима и мрежама погледај атмосферу у италији данас нпр. све визуелно лепо а навијање смешно(не кажем за све клубове али за већину). а све је мање правог навијања оног истинског стара школа што се каже. тешко се одупрети новим трендовима. а и сам фудбал се изменио доста у односу на период пре 20-25 година све је постало бизнис огроман новац у оптицају.
_________________
...устај мајко ти,немој спавати,зора свитава има синова,твоји синови зов твој чекају,нису твоји вуци мртви само вребају......
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 18 Nov 2019 23:53    Post subject: Reply with quote

Италија каква год да је, има 10 ак група које су од одличних до солидних и вероватно још толико симпатичних које можеш да гледаш 10 пута за редом неки клип док рецимо Русе или Пољаке ако одгледаш клип до краја...добро је.. Имају групе које су до краја са навијачким менталитетом, прави Ултраси. И даље држе до ових начела која је човек изнео у овом снимку а који узгред није активан вероватно од када и фоса не постоји. Тако да, има тамо свашта као и у свим земљама, али се бар код њих зна ко је ко, они нису такви комплексаши као ми, они ће ти без проблема рећи да је неко бољи, јачи, да има бољи менталитет...Ако неко зна да се фудбал променио то су они...па опет доста њих се бори и одолева...У Италији је забрањен разглас, можда само у милану се толерише колико знам, али генерално има трибина које су веће од наше а навијају са мегафоном и без бубња...навијање је уживање...то треба људи да схвате.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Сале_БОРСКИ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 274
Location: град бакра

PostPosted: 20 Nov 2019 06:54    Post subject: Reply with quote

Како каже онај Федаин Наполијев у оном филму о њима
''имамо да поручимо нашим другарима који су у затвору или кућном притвору да смо уз њих, а онима који су били уз нас и више нису из било ког разлога поручујемо да пуше курац'' Very Happy
ја нисам знао тај талијански, како ми неко нешто каже ја помислим да је ултрас Very Happy
ако неко зна прецизније ову изјаву нек напише.
_________________
БАКАР ЈЕ ЦРВЕН, ДИМ ЈЕ БЕО, БИЋЕМО УЗ ТЕБЕ ЖИВОТ ЦЕО
CuBOYS R.S.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 20 Nov 2019 10:12    Post subject: Reply with quote

Шта год да је неко изјавио(а јесте тако речено), одавно они правим Ултрасима са ових простора не могу да "држе часове", они могу сада наше изјаве комотно да стављају у уџбенике. Међутим, проблем је тај што смо ми као нација и као народ другачији једноставно не може идеја Ултраса и цела идеологија навијачког покрета који носи тај начин живота, да се пренесе на целу трибину, а камоли на целу сцену. Када би њихове Ултрасе довели овде на 6 месеци не више, убеђен сам да би се вратили у своју родну земљу неко да узгаја стоку неко да учи школе...а када би наши отишли тамо...ко зна, можда их више не би звали "шминкери", "педерчићи" итд. Very Happy
Али они имају ту срећу да је њима тај менталитет толико укорењен, да они и овако искварени и подложни свему и свачему као и 90% трибина света, и даље имају тај осећај за Ултрас менталитетом. Неко је скренуо са пута, неко га је запрљао, али сви они знају шта то значи и на свакој трибини постоје макар групације које су или скроз тај менталитет или су јако близу да буду скроз тај менталитет. На нивоу трибина вероватно да можда има пар на чизми које могу да кажу да су скроз како треба, остали...то су групације унутар трибина. Негде једна негде више...негде ни једна.
"Посао" и јесте да што више група унутар трибине живе тај живот, и да на крају можеш да кажеш за целу трибину да је таква.
Сви имају проблеме са тиме да докажу колико се криви слика о њима, ми први, што међу навијачима што међу јавности. И зато треба константно ићи само једним путем, док и последњи зли језик не престане да ради!
Лепо је отићи у италију и видети како то изгледа, када селотејп траку држе као да држе не знам шта. Која је то театралност људи од по 40-50 година када доносе и каче свој барјак...помислио би човек читава наука. А они једноставно живе за то. Када распоређују кореографију, када иду у кортеу...ма сваки детаљ им је битан, једноставно тако су учени од малена. Друг који је гледао интер-милан пре једно 10 ак и више година препричава да су интерови имали кореографију на два ниова и да горњег спуштају на доњу конопцима шеталицу. И у једном тренутку пукне један део и падне део шеталице. Каже, човек од 40 ак година, ћелав у ожиљцима по глави, у фајерци седа поред и почиње да плаче. Very Happy Смешно звучи али то је тај живот једноставно. Све им је битно, све воле везано за трибину, част им је да раде све ствари везане за трибину а не обавеза или смарање. То је оно што код нас иде на силу а њима је у крви...једино ту су они када их гледаш једноставно навијачка књига уживо...као приручник неки.
Онда погледаш неке Пољаке, оно чак некад се заломи и лепша кореографија него код жабара...али када знаш како се једна ради а како друга...аутоматски ове немају никакву тежину када чујем да су је радили "Ултраси", док хулигани држе трибину али се слабо бакћу тим стварима. Већ дуже време се широм европе обезвређује најјача навијачка реч УЛТРАС и подводи се под то да су то људи који савијају заставице и раде оно што им "надређени" кажу...да не кажем хулигани. То је у најмању руку смешно некоме ко је одрастао као Ултрас у правом смислу те речи...он види колико у ствари ови не виде ништа и колико су промашили хоби којим хоће да се баве...наравно, на многим местима је то постало посао и ту се већ глуми за оскара буквално и имитира се навијачка група.
Сад кад би кренуо да размишљам где сам све видео људе у првим редовима који су смислили део песама са наше трибине или неку кореографију, или је макар постављали...или пароле које се памте, или провели два дана фарбајући нешто...списак би био подугачак.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sezione
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Sep 2009
Posts: 129

PostPosted: 20 Nov 2019 13:15    Post subject: Reply with quote

Прво што су ископирали инстант навијачи јесте визуелни моменат,који је некад говорио све,а сад не говори ништа.То је ваљда тако најлакше оно што око види,а не што мозак мисли..Свака група изгледа квази Ултра,а никад веће рупе у размишљањима.Са све пазарским стон ајленд менталитетом и фејсбук страницама.

Дал је паметно што смо годинама ћутали,били исправни и дозволили да нам ови индијанци уруше и углед и културу који смо живјели 365 дана у години питање је.А опет да смо причали изгубили би себе.Мач са двије оштрице.

Ал јебига нова ера,борба.Синдром и осталих субкултура чији се синоними и мода користе као љетње мејнстрим колекције,Дара Бубамара у мартинке,Ера Ојданић у старке,Вики Guns&Roses.Није ни њима лако да гледају све то,па није ни нама ко се све представља као Ултрас.
Само се надам да ће овај навијачки тренд да их прође брзо као и старке што су дошле и пошле, и да ће остати и вратити ce они прави ентузијасти који искрено уживају у свему томе.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=MTTeYW020hY
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 20 Nov 2019 20:40    Post subject: Reply with quote

sezione wrote:
Прво што су ископирали инстант навијачи јесте визуелни моменат,који је некад говорио све,а сад не говори ништа.То је ваљда тако најлакше оно што око види,а не што мозак мисли..Свака група изгледа квази Ултра,а никад веће рупе у размишљањима.Са све пазарским стон ајленд менталитетом и фејсбук страницама.

Дал је паметно што смо годинама ћутали,били исправни и дозволили да нам ови индијанци уруше и углед и културу који смо живјели 365 дана у години питање је.А опет да смо причали изгубили би себе.Мач са двије оштрице.

Ал јебига нова ера,борба.Синдром и осталих субкултура чији се синоними и мода користе као љетње мејнстрим колекције,Дара Бубамара у мартинке,Ера Ојданић у старке,Вики Guns&Roses.Није ни њима лако да гледају све то,па није ни нама ко се све представља као Ултрас.
Само се надам да ће овај навијачки тренд да их прође брзо као и старке што су дошле и пошле, и да ће остати и вратити ce они прави ентузијасти који искрено уживају у свему томе.

На данашњој уракмици се јасно могло видети да су ту стварно само ентузијасти, они који осечају све ово, навијачки свет, ултра менталитет. Невероватна енергија, нека врста еуфорије уз песму која описује како навијач треба да се понаша у копу, уз слабу бројку говори да су ту стварно само они који истински воле да стоје са другарима раме уз раме радним даном по хладном времену и да гледају свој клуб у "мање битној" фази купа која није довољно "атрактивна" да привуче остале. Све намерно под наводницима. То је оно што нас одвјана од вечине, баш овакве утакмице где се може осетити оваква енергија и показује шта значи бити доследан, упоран, веран...
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 20 Nov 2019 21:01    Post subject: Reply with quote

Немојте молим вас о "хладном времену"....

Звезда-Бск...цео дан лила киша, плус на сред утакмице...и једно 10 степени мање него данас...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 20 Nov 2019 22:13    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Немојте молим вас о "хладном времену"....

Звезда-Бск...цео дан лила киша, плус на сред утакмице...и једно 10 степени мање него данас...

Мислим да си баш на сттани или две раније причао да је то било друго време и да се не треба поредити са овим данас јер су људи долазили из погрешниг разлога тада на утакмице... и то је свима нама који смо били и тад и што смо сад јасно. Зато није баш јасно поредити ту утакмицу из 2011 или 2012 ако се не варам са овом данас... не коментаришући лошу бројку севера, и ужасну слики запада и истока, навијање је, по мом мишљању, данас било добро, посебно друго полувреме. Зато сам и рекао да више вреде ових 2000 данас и иначе бројка са првенства која је мало већа него тих пар година нереалне слике. Свако ко је овде је ту са разлогом, и малтене можеш да препознаш свакох човека на свакон седишту на северу. Од рубова на истоку и западу где се може видети старији брачни пар од 70+ година, пар људи средњих година, очева са децом, до људи у самом копу... Ту нема оних који су залутали, који не певају, који снимају, који су дошли да буду видени... Ту су само они које занимају група и Звезда, који су ту годинама и представљају здрав основ за будућност
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 21 Nov 2019 07:26    Post subject: Reply with quote

Тада се кореографија постављала по киши, људи киснули цео дан, дошли на утакмицу, скупили се за 4 сектора, навијали само са мегафоном...са ове дистанце као да идемо у назад. Из тог разлога сам написао, није узета за пример утакмица где је време било нормално, као јуче, него где је било ем хладно ем је падала киша. И колико год су ти људи из погрешног разлога били ту, или из фазона...опет су направили слику коју можемо да урамимо и окачимо на зид. Не би је ни окачио да није кренуо пост за постом да се ређа са причом "по лошем времену". Јеби га ако је оно јуче лоше време било...не знам шта је онда било за прославу титуле и 30 година групе? Испаде да смо ми данас метиљави у односу на оно време, а није тако...не би смело да је тако. Као што кажеш данас су прави ту, ако су прави ту онда треба правилно да резонују ствари.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 21 Nov 2019 07:37    Post subject: Reply with quote

Постоје људи којима је цео дан у глави да игра Звезда тај дан. И све зајебане факторе који утичу на недолазак на стадион они елиминишу и завршавају своје обавезе што пре да би стигли на утакмицу. Нажалост, тај број људи није велики. Тим људима је незамисливо да игра Звезда а да они не дођу на стадион, то су људи којих да није било гледала би се Звезда у Европи али на јутјубу.. Ти људи да нису дошли јуче било би 0 гледалаца. Ти људи су Звезда! Сви остали су само звездаши из кладионица, са друштвених мрежа, обични лајавци којима је вазда неко други крив за лични неуспех.
И оно што ме посебно иритира је ужасно вређање играча који носе наш дрес. То је толико ружно да речи немам. И ја бих волео да Хари Кејн игра за Звезду али не игра. Онај који носи дрес мог тима ми је брат рођени таман да има две леве ноге.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Pendula
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Dec 2007
Posts: 62
Location: Колонија

PostPosted: 22 Nov 2019 13:06    Post subject: Reply with quote

До пре неких 20-30 година, ми смо гледали у жабаре или енглезе како шта и зашто раде, купили од њих неке форе, да не кажем едуковали се...Данас малтене цео свет гледа у нас и едукује се од нас, јер ми дижемо лествице и постављамо неке нове стандарде... Један од свежијих примера тога, наше забрањено гостовање у Лондону и ајаксово исто у Лондону. А сличних примера има колико хоћеш...

Делује да наши људи уопште нису свестни ко смо и шта смо и чега имају привилегију да буду део... Испаде да тај ултра менталитет има само она група људи која је на свакој домаћој утакмици, и то онда треба узети као полазну тачку. Не можеш ти неког кога тај свет не занима да убациш у фазон, то се радило за време оне мобилизације, па смо се после неког времена опет вратили на старо. Треба допрети до људи и објаснити им нашу величину и снагу, јер ће се за неких 20 година пола Европе освртати и сећати се шта смо и како радили и какве смо стандарде наметнули правим навијачима. Треба едуковати максимално људе, можда не би било лоше направити неки часопис, где може нешто више да се напише и покаже него на смрдљивом интернету, јер велика већина наше омладине се навијачки едукује по којекаквим фејсбук и инстаграм страницама и коментарима испод објава...А те, и њима сличне странице су и довеле до ове пошасти да су одједном сви постали неке групе, ултраси, хулигани, које кад видиш на прву лопту, свашта можеш да помислиш, а оно уствари... Кад би само све наше људе са тих страница едуковали у правом смеру, и научили их неким мерама вредности, сигурно би опет имали 4 сектора пуна, и то пуна квалитетним људима, који ће ту да остану, а не да испаре после 2-3-4 сезоне.

Такође, једна од основних и главних ствари, сваког ко себе сматра навијачем, је да кад си у копу треба да певаш свом клубу и да му пружаш безрезевну подршку. По том питању смо танки. На другој теми неко рече за ову утакмицу од среде, као добрих 20мин навијања...То је срамота, ако нас је било онолико колико јесте, и ако смо констатовали да су ти људи прави, како је онда могуће да имамо добро навијање само 20мин од целих 90? То је нешто што мора да се промени, ако хоћемо оне људе да сматрамо правим, јер није довољно само доћи на стадион. Такав долазак можеш да пребациш и на исток/запад. На северу се пева свих 90 минута и цела утакмица мора да има добро навијање, са евентуално пар минута слабијих, ако нам резултат не иде на руку, а не да је добро навијање мање од четвртине целе утакмице. Те мање утакмице су увек биле веће зезање од оних "великих" где дођу кука и мотика, јер су ту увек били људи који се искључиво ложе на то, без залуталих, фолираната и спортских стручњака. Можда не би било лоше на таквим утакмицама потпуно избацити и микрофон и мегафон, него лепо из масе и срца да иде навијање, да људи не мисле да морају да певају, или да их неко анимира, него да певају јер им се пева, јер су због тога ту где јесу.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Dec 2019 14:54    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=V9R2cAkFVyk
На 7.47 када рома постиже погодак и види се радовање играча испред трибине, на огради стоји застава групе са којом су гробари браћа данас. Да ствар буде смешнија, ромини навијачи данас гаје малтене братске односе са навијачима панатенаикоса, који су наравно итекако омржени у солуну. Много је примера где су се трибине што због неслоге, што због не развијеног осећаја шта је то Братство, овако брукале и дозвољавале себи свашта. Ми можемо да се похвалимо да Братство између нас и Гејт 7, никада није имало оваквих испада. Био је и рат и санкције и година када су се контакти сводили на то да ето ти знаш да смо са њима добри, али ако си мало млађи никад их ниси видео уживо...али ипак смо остали своји, и они такође...и мислим да смо једни од ретких који могу да се похвале тиме да нам сем њихових застава а касније и Спартакових, ни једна другга није висила на трибини. Такође и у Пиреју је ситуација колико се ја сећам, иста. То је реткост, малтене да не постоји...и још један показатељ колико смо се нашли и колико то није фолирање и вештачки као 99% пријатељстава у европи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1945
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2011
Posts: 292

PostPosted: 22 Dec 2019 11:42    Post subject: Reply with quote

Jos jedno izvinjenje za latinicu. Moram da se osvrnem na jednu stvar koja je itekako skakljiva ali o tome ne sme da se cuti. Ima politicku konotaciju ali tice se nas i naseg kluba. Gledam neku sliku iz novina a na njoj nas novi trener Deki Stankovic,Marko Pantelic i Aleksanda Vucic. A naslov instagram profila glasi "buducnost Srbije". Ja mislim da onog momenta kad je Deki postao trener njemu nije vise mesto na takvim profilima i da mora da povede racuna sta radi. On vise nije pojedinac i ne predstavlja samog sebe vec nas klub. Isto se odnosj ma vodje navijaca,vodje grupa,na visoke rukovodioce kluba,igrace. Ja nemam svoju opciju politicku ne izlazim na glasanje ,ne pisem ovo iz mrznje prema bilo kome vec iz razloga sto ovo postaje sizofrenija. Na nasoj tribini ima ljudi verovatno razlicitih politickih opredeljenja i veoma je ruzno poistovecivanje naseg kluba sa jednom strankom. Ja znam da danas ako ti majstor uspesno popravi automobil ti trebas da se zahvalis Vucicu,znam ako na faksu dobijes desetku trebas da se zahvalis Vucicu. Znam sta god da neko uradi oni se zahvaljuju Vucicu. Mi smo Crvena Zvezda mi nismo samo klub mi smo nacin zivota,mi smo jedan pokret. Pokret kome nije samo do sportskog rezultata vec i do neki drugih vrednostj. Zato apelujem i na grupu i na obicne navijace i na sve druge kojima Crvena Zvezda nesto znaci. Stanimo na put ovakvim stvarima uradimo to zarad nase jedine stranke a to je Crvena Zvezda!!!
Back to top
View user's profile Send private message
1945
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 07 Mar 2011
Posts: 292

PostPosted: 22 Dec 2019 12:05    Post subject: Reply with quote

Samo da se nadovezem da ne ostanem nedorecen. Problem ove slkke po meni nije sama slika jer Boze moj slikati se sa predsednikom zemlje nije problem. Problem je sto je profil "buducnost Srbije" politicki profil i sluzi za promociju politicke stranke. Niko nema pravo predsedniku drzave da brani da bude zvezdas. Niko nema pravo da se zali ako on da neki doprinos klubu ali iskljucivo ako on to radi zbog ljubavi prema zvezdi ako on to radi da bi sutra to koristio kao svoju promociju to je onda ruzno i za mene nedopustivo. Razni navijaci danas ucestvuju u prikupljanju sigurnih glasova(ko ne zna sta je to neka udje na google) navijacki svet se promenio. Nama koji smo navijaci jako je tesko da se borimo ha navijacke stvari a na sve to moramo da se bavimo i stvarima o kojima nikad nismo ni pomisljali da cemo raditi. Kad se osvrnem na druge tribine vidjm vodje,predstavnike tribina koji ili nisu navijaci ili su navijaci u sluzbi trenutno vladajuce stranke. To je sramotno! Naviajcki pokret se gasi cast izuzecima.I kod nas ima svega i kod nas su se pojedini ljudi pogubili i kod nas ima raznih iskusenja i skretanja sa puta. Ali srecom i dalje opstajemo i dalje smo svoji i dalne tudji faktori nemaju moc da odlucuju kroz nekog na nase odluke.Danas navijacki pokret nikad od svog postojanja nije bio u becoj krizi danas na navijackoj sceni ima najmanje navijaca. Zato je jako bitno da se ovo prepozna i sutra ako treba da se zauzme stav da sutra ako treba nesto da se vikne,negde da se proseta me bude 50-100 budala nego da iza ovoga stane svako kome je grupa bitna. Kome tribina nesto znaci ,svako ko oseca sta je Crvena Zvezda . Da Crvena Zvezda nije nicija prcija i da ima nas koji cemo ici do kraja ali zasigurno do kraja na ovaj ili onaj nacin svako doprinosom na svoj nacin.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 37, 38, 39  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 39

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop