DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Навијачка свест 2019
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37, 38, 39  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 24 Oct 2019 22:08    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=Dl4BDlf40bE


Војска фамилијо!
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Oct 2019 12:08    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=g0gdgW9Zmwo
Северна Армија увек је уз вас!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 25 Oct 2019 19:21    Post subject: Reply with quote

То је тих “200” људи... Свака част!
Back to top
View user's profile Send private message
Идеал
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Aug 2019
Posts: 10

PostPosted: 29 Oct 2019 13:46    Post subject: Reply with quote

Феномен је да имаш Србију која је у задњих 30 година прошла ратове у периоду од 1991. до 1999., санкције, бомбардовање 1999., демонстрације, скидање и промену власти 2000., убиство првог човека државе 2003. у центру града, политичка и друштвена превирања на свим нивоима, транзицију друштва из неког квази система у други квази систем, једнострано проглашење независности дела своје земље 2008., политичке промене једне владавине у другу 2012. итд. На све то навијачку репресију у разним облицима и периодима, колапс клуба пред гашењем, без резултата и срозавање угледа клуба енормном брзином, финансијска ситуација у земљи и стандард лоши. 2019. одеш у Лондон на забрањено гостовање од Уефе у земљу за коју ти требају визе и која је синоним за контролу генерално и сузбијање навијања. По свим неповољним околностима и препрекама одеш са 350-400 људи на трибину домаћина формираш коп и навијаш за свој клуб Црвену Звезду. Имаш толико људи са свешћу колико је битно да се тамо оде, бори и покаже менталитет. У свим овим деценијама, годинама и условима ми имамо клуб који смо сачували и изборили се за њега. Имамо трибину где су људи можда тек задњих 10ак година скупили а да не гледају ратове, озбиљна политичка и друштвена превирања с тим да смо још увек нестабилно и несређено друштво. Шта би човек када све овако стави на папир рекао какве то Делије треба да буду након свега овога у свим овим условима? По овоме Север је задње место на којем би човек очекивао оно што се испоставило да гледа заправо када хоће да види прво. Једно од ретких и преосталих места правог навијања са активном и конкретном борбом у континуитету. Не могу нажалост сви људи лепо да виде ствари. Сви хоће да буду нешто критични и прозивају политику, систем, политичаре и то је у реду, све је лоше наопако овако и онако, али онда када у таквој ситуацији погледаш нашу трибину схватиш да је тај Север као такав сам по себи највећа критика лошег у нашој држави и около. Да смо критика генерално система и његових извршиоца и код нас и много шире.

Живимо у ненормалном времену које захтева да се истакну прави примери као правац којим треба ићи. У нормалним околностима истицати овакву ствар из Лондона значило би беспотребно правити причу преко интернета и хвалисати се. Овако, ово је нужно данас уколико мислимо да право навијачко размишљање и понашање буде водиља за све. Зашто је ово битно? На пример, има једна страница на Инстаграму са типа 50 хиљада пратилаца „навијачко хулиганска“ (чак мислим да су раније узимали акредитације за неке наше утакмице). Задњих дана су тамо објављене слике и дешавања са описом најразличитијих група, од неког Копенхагена, преко Хрвата, Немаца, Шпанаца, Француза. Од ливада у бројевима 8x8, 25x25, преко улице, шетања, нуђења мањих и већих екипа, скинутих застава и сличних ствари, до издања на стадиону, гостовањима, пиротехници са 5 или 50 бакљи. То је све у задњих 10ак дана рецимо. Шта мислите кога једино нема у свим тим објавама најразличитијих екипа и дешавања? Делија у Лондону наравно. А сигурно је наш Лондон не „најбоља, најјача, најлепша“ ствар у питању од свих, већ најсуштинскија за свет навијања. Јасно вам је да ово не пишем како би жалио што нас нема на неком Инстаграму, јер неко ко ради ствари као што раде Делије не треба такву врсту рекламе и признања. Мислим да је ово сасвим јасно. Али оно што треба овим да се истакне је колико су таква места као ти Инстаграми штетна за навијање, фудбал и навијачки покрет не само од стране разних дебила који тамо обитавају, већ и од оних који се воде као „навијачи“ „навијачке странице“ а који кроз извештавања, објаве и коментаре о навијању стичу кредибилитет и диктирају навијачке трендове међу људима. Ово се односи и на друга места сем друштвених мрежа, разне навијачке форуме које окупљају „навијаче“. Као да намерно избегавају оне најнавијачкије ствари и што више удаљавају навијаче од правог навијања. Смешно је колико игноришу, праве се луди, не желе да виде ствари какве јесу. Није ни битно на крају крајева да ли то све раде свесно или несвесно јер како год окренеш праве штету и диктирају изобличено навијање као модел. Да ли то раде зато што не познају то, да ли то раде зато што не могу да признају некоме нешто, да ли то раде зато што не знају, не разумеју није ни битно јер право навијање нестаје а они убрзавају тај процес. Једно је бити навијачки љубоморан на некога, а сасвим друга ствар правити се луд и скретати навијање у ненавијачки правац или давати примере неке периферије менталитета док испред носа имаш врхунац истог. Мора да се зна шта се и како вреднује у навијачком свету.
Нама је у интересу да код других видимо да им је право навијање у фокусу и да навијање задржава изворни облик и увек ћемо знати да ценимо то, а не да мутира у ко зна шта. И да се на тај мутирани начин одгајају нове генерације. И ту смо сада у оној замци. Да ми наш Лондон сада морамо овако истицати а нисмо такви и никада то не би радили, не би нико ништа ни знао сем навијања на телевизору у преносу које може да чује. Али онда данас ако се не истакне то, не види и ако нема слуха и „признања“ за такву ствар сутра ће отићи навијање у неповрат. Пре скоро 15 година смо имали кореографију Уефа Мафиоси, сећам се реакција у навијачком свету. Није их било, био је мук као сада на овај наш Лондон. Нису људи знали шта то значи или су се правили луди. Данас је Уефа Мафиа стандард у навијачком свету и борба против неправедног система фудбала и његових организација. Наш Лондон је исто то. Имали смо ми и раније забрањена гостовања где смо изиграли систем на овај или онај начин. Имале су и неке друге групе забрањена гостовања на којима су успевали мање или више да покажу менталитет и отпор према неправедном систему. Наш Лондон је због тежине, свих околности и онога како је на крају све испало пар корака даље у односу на све до сада постојеће. Ако се ово не препознаје као такво бојим се да ово не буде задњи такав Лондон у свету навијања, уместо да кроз будуће време постане навијачки стандард када су борба и отпор према неправедном систему фудбала у питању (и шире многих других ствари које иду уз то). Уз ту борбу против таквог система, наш су Загреб, Париз, Лондон оно што је угашено и нестало на острву а што је било суштина навијања и одласка на стадион уз ултрас покрет из Италије. Ми то оживљавамо задњих година. Ону суштину најискренијег најнавијачкијег периода занимања за спорт и организовано навијање, наравно прилагођено данашњем времену али са истом идејом.
Колико год нас увесељава што се други питају и мозгају како ствари овде настају и не могу да разумеју, да ипак ми видимо да сутра не останемо сами у свету навијања као последњи Мохиканци и да се надмећемо сами са собом. А тада је лакше и систему да те победи.

Скренућу пажњу на још један феномен који нам омогућава да будемо то што јесмо и што нас разликује од других. Не постоји навијачка група на целом Балкану која у задњих 20ак година није имала поделе и сукобе. Београд, Загреб, Сплит, Букурешт, Софија, Будимпешта, Сарајево, Бања Лука. Већина група из већих средина у овом делу Европе је имала међусобне поделе и сукобе. Једино се једна група издваја из тих сценарија и „трендова“ која није то имала, а то су Делије Север. Спомиње се често јединство трибине, па мора да се истакне ово у којем контексту се то јединство одржава и живи. Дакле од свих (или већине) условно речено већих и озбиљнијих навијачких група на овим просторима па и много шире, Делије су једина група која није имала међусобна превирања, разне сукобе и поделе. И то не зато што смо проблеме и ненавијачке ствари гурали под тепих, већ зато што смо као група изградили то да на првом месту ненавијачке ствари немају плодно тле да заживе код нас на трибини. Било да је у питању агентура, шуровање са властима и политичарима на штету приче и утицај на трибини, продаја групе за ситне профтерске интересе итд. Такве ствари су могуће тамо где не постоји снага, истрајност и спремност на борбу против лоших ствари. Код нас је било и биће искушења, подвала и провокација и требамо да будемо спремни на то. Неко ко не размишља навијачки и не разуме причу до краја падне на оваквим искушењима. Најбитније је да смо као група и људи који се питају, остали здрави са исправним размишљањем и да смо спремни на све да то тако остане. Јединствени, другарски и заједно у борби. Треба ценити то што имамо јер је исправно а и добар је фазон бити другачији у односу на друге али на прави начин.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 30 Oct 2019 00:29    Post subject: Reply with quote

Свако ко нас зна барем толико зна да ми не би постављали слике или нешто се рекламирали на овај вулгаран начин. Међутим, стварно су тренуци...или...или. Или да победи тај ултрас-тифо-балкански навијач...или да кренемо у борбу за праве вредности навијача. Дошле су нове генерације, докопале се разноразних форума, инстаграма и осталих срања...и немају појма шта значи прво навијач. Зашто долази на стадион, који му је основни циљ. То се толико пореметило да буквално људи или не знају да препознају и оцене нешто или се праве луди...мада ја мислим да је ово прво у питању....јер у прошлом колу УБЕДЉИВО највећу тежину има оно што су урадиле Делије. Боље је неко певао, неко је запалио бакље, неко имао добар кортео...али све то пада у други план када видиш ове слике и снимке из Лондона. Прејебати такав систем није ни мало лако а то знају само они који су то урадили...а такви малтене да не постоје, па онда и не чуди што не знају тежину овако нечега.
Али зато сваки наш млађи треба да зна и да прочита, јер је грех да одраста на тим неким дегенерисаним страницама. Треба да види шта је пут правог навијача, шта значи уопште бити навијач, и колико једна обична група може да помрси конце читавим системима да би пратила свој клуб или пронела славу своје групе у неком граду!
То је једини разлог зашто се пише о овоме јер ово је реткост, а целокупно гостовање садржи све што један навијач треба да поседује код себе. Нико није могао да зна како ће реаговати публика када се устане међу њима, нико није могао да зна дал ће после утакмице ипак неко да се скупи, нико није могао да зна дал ће сви људи наћи карте или не...много је отворених питања остало, али се кренуло...срцем и навијачки! То је нешто што треба да се следи и унапређује. Да имаш 200 квалитетних људи спремних за овако нешто....мислим да то тренутно нико нема. За шуму можда и има мада и то опада, све су мање и мање бројке....да оду на дозвољено гостовање исто севају кортеи свуда по европи....међутим овако нешто тешко да неко има.
Још једном...ово нису слике да се ми хвалимо нешто, много и јаче стрвари смо прећутали...али смо видели да свет иде у погрешном смеру и направили изузетак, јер се из овога учи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Сале_БОРСКИ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 274
Location: град бакра

PostPosted: 30 Oct 2019 07:52    Post subject: Reply with quote

Као што каже господин Идеал пробудили смо нешто што је давно угашено, практично смо урадили нешто неверововатно несвакидашње а оно ш то је најлуђе је да је то нама поттпуно нормално - игра твој клуб, шта можеш друго него д акако знаш и умеш будеш на стадиону, јебеш уефу, визе, стадион, мурију, стјуарте.
Капирам да се они прави Енглези што су харали седамдесетих и осамдесетих смешкају с асетом када виде ово издање Делија, јер управо смо урадили оно што је био стандард у то доба када је фудбал био слободан и навијачи пратили само страст.
За разлику од Италије где је трофе отимање заставе, у Енглеској је трофеј узети противнику трибину! Дакле, скупи се екипа, уђе инкогнито на трибину, у једном тренутку сви устају и крећу да певају HERE WE GO, HERE WE GO, HERE WE GO (у српској изведби еври го, еври го, еври гоо) и крећу да млате све испред себе а то се звало STREAMING IN (залетање, а тако се зове и најјача навијачка књига коју сам прочитао, прва преведена на српски мислим почетком двехиљдадитих).

А ове странице по инстаграму и то, нека људи гледају али да се зна да су то такозвани навијачи навијача, дакле људи који се пале навијање као супккултру, исто тако би пратли и скејтере, паркур или графитере, они не осећају свој клуб, немају ту оданост, нису спремни на жртву, па самим тим и не разумеју које су праве навијачке вредности које су врло једноставне - мораш д абудеш тамо где твој клуб игра, мораш да га волиш до лудила и бодри, да браниш његову част и на оригиналан начин исказујеш љубав према њему.

Група Делије је пуно урадила а чини ми се да смо десет корака испред осталих, јер је та наша борба за суштинске ставри кренула пре ето петнаестак година, па сада и симпатизери, Звездаши разумеју идеологију и подржавају је, мени је рецимо било импресивно колико је било људи у Лондону ван групе, на стадиону је био сигурно још 200-300 људи у својој режији расутих по целом стадиону који су рекли себи - јебеш уефу, јебеш забрану, игра мој клуб, одох ја на стадион.
Па и у Паризу је било сигрно 1000 људи ван нашег Копа, расутих по целом стадиону.
Треба задржати тај пламен и поједноставити све.
ИГРА ТВОЈ КЛУБ - МОРАШ ДА БУДЕШ ТУ!
_________________
БАКАР ЈЕ ЦРВЕН, ДИМ ЈЕ БЕО, БИЋЕМО УЗ ТЕБЕ ЖИВОТ ЦЕО
CuBOYS R.S.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 06 Nov 2019 12:57    Post subject: Reply with quote

Code:
https://www.telegraf.rs/sport/navijaci/3119309-ostavili-me-decki-detalji-huliganske-akcije-i-nabrutalnije-tuce-delija-i-bbb-na-aerodromu-u-atini

Сад сам већ поприлично сигуран да оне странице дегенерисане које се праве паметне поготову када је наша група у питању...имају исти циљ као и ова "навијачка" страница у овим новинама. Какве будалаштине и дебилизам може да се прочита, полу истина. И сад наравно ко прочита ово шта ће прво да помисли? Зли Цигани ухватили на препад јадне хрвате. И то у два ипо пута већем броју и то до зуба наоружани. Ово је већ прошло поприлично времена па може макар да се каже да је однос снага лаж прво, друго да је обрнуто било и да је друга страна имала мотке сви до једног, док је са ове стране било дохваћено шта је могло да се нађе буквално у пролазу. Ово неће сигурно лагати ни супротна страна јер сигурно имају већу свест на жалост него 90% група у нашој земљи прво, друго када те неко порази чисто навијачки, никада нећеш причати лаж јер је једноставно срамота. Још већа је срамота да усташе буду реалније него неки говнар који је узео да пише ово "из поузданих" извора...пишам му се на извор. Зато савет око оваквих ствари....не читајте по интернету "истине" јер их ту тешко можете наћи...а камоли тек у новинама.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Пера којот
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 245

PostPosted: 06 Nov 2019 13:26    Post subject: Reply with quote

Такве ствари су данас честе због њихове немоћи. Није то једини пример у последњих пар година, нажалост дошло је време кад поједине навијачке групе имају своје ботове само како би измишљали приче о циганима. Ко зна шта би се све причало да не постоји снимак сукоба у Карађорђевом парку или на Телеоптику, сећам се да су пола сата након једне од туча изашли интернет хулигани да причају шта се десило и колико су цигани бежали, свако је имао неку своју верзију истине да би тек појавом снимака то пало у воду. Схватили су још пре пар година да нико од наших неће да пише о таквим детаљима на интернету и то покушавају на прљав начин да искористе.
Back to top
View user's profile Send private message
Franck
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Sep 2018
Posts: 66

PostPosted: 09 Nov 2019 15:00    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/yVrrAZO8NB0 просто не могу да замислим да је некада овако изгледало гостовање...оволико људи ,ова енергија ,ово навијање....да нема снимка сигурно не бих поверовао да ми неко прича...
_________________
Не може се против гена ,то је љубав урођена!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 10 Nov 2019 09:27    Post subject: Reply with quote

Franck wrote:
https://youtu.be/yVrrAZO8NB0 просто не могу да замислим да је некада овако изгледало гостовање...оволико људи ,ова енергија ,ово навијање....да нема снимка сигурно не бих поверовао да ми неко прича...


Та енергија из тог периода тих пар година је као савршен навијачки сан. Као навијач, осећао сам се испуњеније тада, тај осећај ми у овом периоду може заменити евентуално нека од већих победа (Салзбург, Ливерпул, Копенхаген). И даље мислим да је било правих који више не долазе јер ми је немогуће да је толика маса ишла 'из фазона'. Сада ми само језгро трибине изгледа зрелије, па и остатак, али онај период је био много енергичнији и са много ишчекивања сам седео до наредног викенда, па клипови као што је овај...Колико год да смо били лоши на терену, толико смо били бољи на трибини.

Иначе, надам се да ће ова тема поново живнути, не осећам се подобним да пишем овде поред људи који имају толико ствари да напишу, али сам овде могао да додам нешто јер сам бар тај период прошао.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 10 Nov 2019 18:59    Post subject: Reply with quote

На жалост тог времена више нема из много разлога. Треба га се сећати али и бити свестан да мораш да одгајиш праву генерацију људи који ће остати на стадиону и који знају зашто су ту.
Поготову у данашње време је и изазов и врлина, бити навијач прави, јер почињу ствари озбиљно да измичу контроли. "Навијачки свет" су почели да диктирају делови Европе које фудбал ни мало не занима. Не занима их страст према фудбалу, спорту...више су они спортисти који су се умували у навијачки свет и покушавају да диктирају неки темпо који за продукт има тучу у будимпешти где је на крају ако се срачунају обе стране учестовало једно 7-8 група, туча у украјини исто где је на ове стране било по више група. Мени није јасно ако је у будимпешти рецимо играо Цска з Москве а на улици поред њих било више неких пољака од њих самих...или исте бројке, плус неки бугари и ко зна ко још...чија је то победа ако су они победили? Коме се "приписује"? Зато смо инсистирали на нашем гостовању у лондону да људи могу да у мору ових дебилизама, препознају шта је навијање право, а не да се навијање користи као изговор за бауљање по европи и туче насумичне, на нека инстант братства и пријатељства..."то је нека мода сачувај Боже"...или опет неки Рим где неке Селтикове несретнике унаказе по лицу ко зна чиме, а познајући тај град то је "маркетинг" и ништа више. Зато се треба дистанцирати од свих тих мутагених појава што исправних у неку руку, што неисправних...и градити навијача правог какав треба да буде а да има смисла што је ту на стадиону.
Многе ствари се мењају на горе, многи ни не знају колико су хендикепирани што само један сегмент или можда два стављају као цело навијање...Е, ми тражимо данас навијаче којима је уживање 10 ствари да раде у том свету а не само једна или две. Тражимо људе који знају зашто су на стадиону, зашто долазе, оне који неће изветрити за 3-4-5 година под било којим изговором....зато је тешко тренутно наћи масу таквих...али ако се дају добри примери, ако људи виде како то стварно изгледа...полако ће се то распространити и имаћемо људе који су квалитетни навијачи и нећемо морати да се плашимо даћ ће изветрити за сезону две...ако удариш добре темеље(који се сада граде), добићеш на крају резултат.
Не очајавати више за масом коју је довело све и свашта на стадион а по најмање фудбал и љубав или страст...инат, бунт, фазон...то не треба више рачунати јер се испоставља да то и није нека предност. Радити и не одустајати од правог навијања и навијача...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 10 Nov 2019 19:34    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=RZLmrsqBXjA
https://www.youtube.com/watch?v=obc8KgM77Gc
https://www.youtube.com/watch?v=bcTDBBcSZec
https://www.youtube.com/watch?v=2lxwhVL-yYs
Колико треба да одеш у курац да као нека трибина са традицијом направише себе на циркус и ријалити програм...


Last edited by Генералштаб on 14 Nov 2019 08:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Иницијатор
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Apr 2014
Posts: 124

PostPosted: 11 Nov 2019 11:47    Post subject: Reply with quote

што, баш су ау ау су Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 18 Nov 2019 08:21    Post subject: Reply with quote

Веома је тешко данас објаснити некоме ко је "други ред", ето толико близу,а да не причамо о фотељашима стручњацима...зашто се неко нервира што нема људи на стадиону! Као да су људи навикли или да су кроз гомилу примера око нас, навикли да се срећа гледа само кроз паре, кроз интерес, да су трибине све само не место где се људи окупљају да уживају у навијању и бодрењу свог клуба...сигурно да многе трибине уопште ни не покушавају да воде битку са овим јер нити су у могућности нити их интересује, ко зна колико њих има да када помисле на трибину, а главни су на њој...не само код нас него свуда...помисле профит, интерес! Помисле у најбољем случају туча и ништа више! Једноставно код нас има много људи који су другачије направљени, који једноставно живе за то да виде трибину пуну својих другара, истомишљеника, и мислим да смо поприлично усамљени у окружењу свакако а можда и шире...неки имају среће да имају 10 пута гори менталитет од нас ,али су у државама које су сређене и које саме од себе им доведу људе. Друга је ствар какви су ти људи, али свакако је бољи сваки који је ту сваку суботу па макар и "неписменији" од нашег, него наш који "зна све", а седи кући...који ће нам курац тај било кад? Зато је јако битно нагласити људима који се истински осећају као Ултраси, да треба сви да радимо на томе да имамо трибину са више људи, више оних који имају исте идеале, и да свако мора око овога да се потруди. Наш "профит" је пуна трибина! Тако смо направљени да једноставно ми живимо тај живот, и без основних ствари за једног навијача он постаје бесмислен, досадан, монотон...на нама је да пробудимо људе и покажемо им место одакле може да се буде срећан ако волиш фудбал и навијање!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 18 Nov 2019 09:00    Post subject: Reply with quote

Свако ко се мало разуме у миланове навијаче зна за име групе фоса деи леони. Требало би да зна и под којим су околностима напустили трибину и ко је на њој остао. Да кажемо да је у том тренутку све навијачко потицало од ове групе. Њен бивши члан у непуна 4 минута може много да каже...
https://www.youtube.com/watch?v=DG_Tgp8cqi0
На супрот њему, имамо са друге стране "нову моду".
https://www.youtube.com/watch?v=VYQT-mqQKNU&list=PL_W-sWa3SBSM8ILn_OlkQ7koOnww-KcUW
Између ових прича УВЕК бирам ову прву, и ако она више не постоји на тој трибини, и ако је реткост свуда у свету! Прошло време је било време где су навијачи били то што јесу, нису калкулисали и стављали своју трибину у службу којечега...већ су једноставно били само навијачи. Како је време одмицало тако су навијачи добијали све веће улоге у друштву а ретко ко је успео да се одупре томе...фоса рецимо није.
Мислим да ми имамо ту срећу да можемо да кажемо да код нас не седе за камером људи који причају причу и са сетом је се сећају, већ су још увек ту. Е то је наша снага! Снага Ултраса на трибини да се одупреш свему што није добро!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37, 38, 39  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 39

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop