DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Раднички Ниш
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 30 Jul 2019 12:28    Post subject: Reply with quote

Можда не би било лоше вратити на ограду ону заставу (барјак) са грбом која је стајала у оној одвратној сезони пре неколико година. Доста је значајно да се у данашње времен више окрене фокус ка Црвеној звезди као таквој него навијачкој причи. Наравно, не мислим на занеђаривање навијачких сегмената, него додавање исконски најважније ствари, а то је клуб. Шеталица са сезонском је на пример нешто што је у овом маниру. Морамо имати трибину на којој су људи који кад се пробуде укључе интернет да би погледали шта има ново око клуба, трансфера итф., отворе форум да прочитају нешто, напишу можда нешто ако имају коју паметну да додају. Просто, то је оно што ми који тренутно пишемо овде и издвајамо своје време да размишљамо, подразумевамо као саставни део дана. Ја уопште не могу да замислим свој дан, а да не видим ништа о Звезди или трибини. Сигурно да је много фактора утицало на све ово и да не можемо ми баш све да обухватимо и исправимо, али можемо да градимо и калемимо на ово што имамо сада. За овакве постове смо имали теме као што је Корак напред која је била малтене навијачки приручник за многе који нису разумели навијачку причу у потпуности. Па сетите се колико су људи раније питали баналности типа зашто у бутику има доста црних ствари, данас већина оних које је то занимало знају и разумеју те детаље. Ајде онда да се окренемо спртском и историјском делу приче клуба, кад већ имамо привилегију да стварно уживамо у добрим играма на терену. Тај РСБ о ком причамо је имао својих одличних сегмената, видео материјала и тако даље, све је то вукло нас клинце у неком периоду такође на стадион. Тема Дух Звездаштва се пунила константно, имали смо по 10 страна на 'малим утакмицама' у просеку исписаних овде и у том неком међупериоду су људи такорећи испарили. Ово што набрајам су разлике између тог одличног периода и данашњег траљавог, које треба у суштини довести на исти ниво јер са сигуран да ће довести до побољшања дугорочно.
Back to top
View user's profile Send private message
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 30 Jul 2019 13:35    Post subject: Reply with quote

Ја стварно мислим да што више људи треба да пише овде и дели критике и савете и све, али мислим да ти не схваташ шта пишеш уопште, без увреде. За похвалу је што си се јавио иако си окренуо причу како људи одмах скачу чим им се нешто не допадне што други напишу, а заправо свима пара уши твоја порука јер је апсурдна. Просто не могу да верујем да и даље пишеш о скупој карти, а заправо она не може бити јефтинија.
Конструктивна расправа је увек добро дошла и ево разложили смо причу и на карту од 200дин у београдској зони, 500 у бисокопу,500 у зоо врту, пиво у кафићу, ужину, паклу цигара, пљескавицу, кока кола и чипс... Колико коштају улазнице на осталим стадионима у нашој лиги? Колико кошта у региону и сл? Колико по теби треба да кошта карта за највећи клуб у овом делу европе?
Свесни смо ми где живимо и колико народ нема пара. И све и да не причамо о љубави и приоритетима, и ужитку да гледаш свој вољени клуб са лица места, СВАКО може да сакупи 300 динара недељно и да буде уз свој клуб. И та сезонска се не купује одједном, поготово ако немаш паре. Имаш 20ак дана да скупиш 30евра и да за те паре идеш до краја сезоне на утакмице. И чини ми се да је карта прошле и претпрошле сезоне била 100дин неколико пута, па нам није ни то помогло много
Back to top
View user's profile Send private message
ragazzi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2018
Posts: 33
Location: Unutrasnjost

PostPosted: 30 Jul 2019 13:49    Post subject: Reply with quote

Добро може овде да се дискутује и са дозом толеранције које је неопходна увек , Тропер је изнео своје мишљење , не морате одмах сви камењем на њега ... Кад је већ прича о ценама карата , не би можда било лоше да на домаћим утакмицама буде дозвољен бесплатан улаз деци до 12 година на исток рецимо, не знам можда нисам упознат ако већ нешто тако постоји , знам да је једно време био актуелан "ђачки југ" где су деца са школсим књижицама долазила бесплатноо у пратнји родитеља али тај одзив је био мизеран колико се сећам... Опет кажем домаћа је лига ,бар тада може то да се оствари , па за почетак и да долази по 40,50оро деце кроз ту акцију ипак је помак ,кад нам онако сабласно зврји празна онолика трибина...
Back to top
View user's profile Send private message
trooper
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jun 2003
Posts: 74
Location: Belgrade

PostPosted: 30 Jul 2019 13:58    Post subject: Reply with quote

Ја нисам окренуо причу, него сам написао шта је истина и како и на који начин сте ме сви напали. Ти први си написао да сам безобразан нпр. Углавном нећу да се настављам око свега тога, већ само желим да свако изнесе своје мишљење зашто је посета таква каква је, а срамотна је.
Један од разлога је по мени то што сам написао. Разлога има још много. Мозгови су испрани плаћеним титулама и намештеним утакмицама. Нпр ако мало прочачкате ван овог форума, видећете да су нам и ове две победе против Јавора и Радничког разложили на ситна цревца и гледали како се који играч креће, ко је кога пустио, ко се коме померио да да гол. Да ли неко заиста мисли да то не утиче на људе. Цео тај муљ у коме се наш фудбал развлачи годинама утиче на посету на свим стадионима, па и на нашем.
Разлога има још, али углавном смо их све претресли овде милијарду пута. И сплавове, пљескавице, цигаре, штедњу, све то до сада није помогло да се људи врате на стадион. Ни плакати, видео материјали, спотови, кореографије, балони, ватромети, ништа није дало резултата. Форум одавно не ради као некада па да се ту неко изложи, ево сад први пут да смо премашили 4-5 страница после дужег времена, тако да је питање шта даље?
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 30 Jul 2019 14:06    Post subject: Reply with quote

Радује форум који је просто полудео, нема веће среће од нас млађих да читамо уписе и коментаре старије гарде која се поново активирала и на чијим причама смо одрасли и заволели трибину. Један део се активирао а други ће тек, верујем да хоће. Само нек се настави и одржи ова енергија и еуфорија и да на свакој теми буде оволико уписа и коментара.

Што се тиче саме теме, мање више је све речено. Само бих додао да има много фактора који утичу на посету, то је преобимна тема и та расправа траје годинама уназад. Разлога тј. изговора за недолазак има много и људи их временом само додају на свој постојећи списак и проналазе нове али разлога за долазак има још више а довољан је само један - ЉУБАВ! Искрена љубав према Звезди! У данашње модерно доба где живимо у земљи у којој живимо, где смо окружени преварама, лажима, манипулацијама, разноразним гадостима, ипак постоје ствари које покрећу човека и одржавају га на правом курсу. Та "ствар" је Црвена звезда! Ко то до сада није схватио а иде на утакмице(небитно да ли иде редовно или не), неће ни у будућности схватити.
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 30 Jul 2019 14:20    Post subject: Reply with quote

Још нешто кратко-о узроцима и појавама може да се прича у недоглед, можда се ту највише и грешило по питању писања на форуму, јер се о томе разглабало највише, а најмање о предлозима како решити, тако да не би било лоше почети са тим.
Back to top
View user's profile Send private message
Мангуп дете
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2019
Posts: 28

PostPosted: 30 Jul 2019 14:32    Post subject: Reply with quote

ragazzi wrote:
Добро може овде да се дискутује и са дозом толеранције које је неопходна увек , Тропер је изнео своје мишљење , не морате одмах сви камењем на њега ... Кад је већ прича о ценама карата , не би можда било лоше да на домаћим утакмицама буде дозвољен бесплатан улаз деци до 12 година на исток рецимо, не знам можда нисам упознат ако већ нешто тако постоји , знам да је једно време био актуелан "ђачки југ" где су деца са школсим књижицама долазила бесплатноо у пратнји родитеља али тај одзив је био мизеран колико се сећам... Опет кажем домаћа је лига ,бар тада може то да се оствари , па за почетак и да долази по 40,50оро деце кроз ту акцију ипак је помак ,кад нам онако сабласно зврји празна онолика трибина...


Могли би то да вратимо, да за децу до 13 година буде бесплатан улаз, шта мислиш о томе?
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 30 Jul 2019 14:40    Post subject: Reply with quote

Мангуп дете wrote:
ragazzi wrote:
Добро може овде да се дискутује и са дозом толеранције које је неопходна увек , Тропер је изнео своје мишљење , не морате одмах сви камењем на њега ... Кад је већ прича о ценама карата , не би можда било лоше да на домаћим утакмицама буде дозвољен бесплатан улаз деци до 12 година на исток рецимо, не знам можда нисам упознат ако већ нешто тако постоји , знам да је једно време био актуелан "ђачки југ" где су деца са школсим књижицама долазила бесплатноо у пратнји родитеља али тај одзив је био мизеран колико се сећам... Опет кажем домаћа је лига ,бар тада може то да се оствари , па за почетак и да долази по 40,50оро деце кроз ту акцију ипак је помак ,кад нам онако сабласно зврји празна онолика трибина...


Могли би то да вратимо, да за децу до 13 година буде бесплатан улаз, шта мислиш о томе?

Како мислиш МИ да вратимо. Пита се клуб, како ми можемо да одредимо ко ће ући на исток, а да не плаћа карту
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Мангуп дете
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2019
Posts: 28

PostPosted: 30 Jul 2019 15:14    Post subject: Reply with quote

Ел Пистолеро wrote:
Мангуп дете wrote:
ragazzi wrote:
Добро може овде да се дискутује и са дозом толеранције које је неопходна увек , Тропер је изнео своје мишљење , не морате одмах сви камењем на њега ... Кад је већ прича о ценама карата , не би можда било лоше да на домаћим утакмицама буде дозвољен бесплатан улаз деци до 12 година на исток рецимо, не знам можда нисам упознат ако већ нешто тако постоји , знам да је једно време био актуелан "ђачки југ" где су деца са школсим књижицама долазила бесплатноо у пратнји родитеља али тај одзив је био мизеран колико се сећам... Опет кажем домаћа је лига ,бар тада може то да се оствари , па за почетак и да долази по 40,50оро деце кроз ту акцију ипак је помак ,кад нам онако сабласно зврји празна онолика трибина...

Можда је један транспарент или слично превелик залогај, али вредело би покушати преко друштвених мрежа нешто


Могли би то да вратимо, да за децу до 13 година буде бесплатан улаз, шта мислиш о томе?

Како мислиш МИ да вратимо. Пита се клуб, како ми можемо да одредимо ко ће ући на исток, а да не плаћа карту
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ragazzi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2018
Posts: 33
Location: Unutrasnjost

PostPosted: 30 Jul 2019 16:07    Post subject: Reply with quote

Мангуп дете wrote:
ragazzi wrote:
Добро може овде да се дискутује и са дозом толеранције које је неопходна увек , Тропер је изнео своје мишљење , не морате одмах сви камењем на њега ... Кад је већ прича о ценама карата , не би можда било лоше да на домаћим утакмицама буде дозвољен бесплатан улаз деци до 12 година на исток рецимо, не знам можда нисам упознат ако већ нешто тако постоји , знам да је једно време био актуелан "ђачки југ" где су деца са школсим књижицама долазила бесплатноо у пратнји родитеља али тај одзив је био мизеран колико се сећам... Опет кажем домаћа је лига ,бар тада може то да се оствари , па за почетак и да долази по 40,50оро деце кроз ту акцију ипак је помак ,кад нам онако сабласно зврји празна онолика трибина...


Могли би то да вратимо, да за децу до 13 година буде бесплатан улаз, шта мислиш о томе?
Па откуд знам ето то је само предлог , мислим да би дало неког резултата, ово је тема о којој треба причати и давати предлоге шта и како...
Back to top
View user's profile Send private message
Мангуп дете
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2019
Posts: 28

PostPosted: 30 Jul 2019 16:31    Post subject: Reply with quote

Тачно тако, требало би да се укључи још неко и ако мисле да је уоште могуће да направимо нову тему и да разговарамо о овоме Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Radosav
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jan 2017
Posts: 70

PostPosted: 30 Jul 2019 20:14    Post subject: Reply with quote

Сву снагу треба посветити довођењу деце на стадион. Било који клинац када дође на стадион, први и једини утисак који му остане је север. Звезди је потребна гомила клинаца који ће вући родитеље за рукав да их воде на стадион или оних који ће се искрадати од куће да дођу до њега. Због тога је Звезда кидс добра ствар. То није главни канал клуба, већ средство да заинтересује и повуче децу на стадион када већ нема ко да их доведе. Све је то новина и за клуб, види се да напредује само не сме да стане!
Последњих пар сезона и клуб и трибина крв пишају од позивања људи на стадион, може се рећи безуспешно. Ту је гомила од 6-7 до 10 хиљада која је стално присутна и то је то. Пре неки дан акција клуба где су по оној врућини и гужви делили људима воду и карте за утакмицу. Еј, замисли седиш на оном сунцу у гужви и неко из ЗВЕЗДЕ ти донесе флашицу воде и карту, па ја бих се упишао од среће на такав гест. Ал' ето, ни то није уродило неким плодом.

Не мислим да од позивања на утакмицу треба одустати али не треба очекивати неки успех. Много су незахвални људи постали. Ако до сада овима што нису клинци није јасно зашто је битно бити на стадиону, бити члан клуб, бити ЗВЕЗДАШ онда им неће бити јасно ни после позива следећи викенд, ни у следећој европској утакмици, итд...

Прво ми треба да схватимо да навијача, Звездаша има 10ак хиљада, а симпатизера можда милиони.
"Старије" бих посаветовао да се не информишу из новина и не верују слепо у све што прочитају већ да дођу на стадион и поверују својим очима за промену.

На нама је да радимо на квалитету, а квантитет ће нам ако бог да доћи за 5-10 година када клинци одрасту.
Back to top
View user's profile Send private message
Маузер
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2018
Posts: 202
Location: Негде у СвеСрбији

PostPosted: 30 Jul 2019 21:13    Post subject: Reply with quote

Ако није ван теме и ја бих да кажем нешто о том звезда кидс каналу.. то је могла да буде добра ствар да се није претворило у самопромоцију водитељке и њена 2 другара. Уз дужно поштовање али не верујем да неког занима како она прославља празнике у свом родном месту. Тачније занима те клинце која тај канал прате због водитељке а не због Звезде и то је велика грешка у целој тој причи. Рече Генерал данас дечије богиње, нису дечије богиње то да лик који се често појављује у клиповима, шутира на гол на нашем стадиону са нашим играчима мртав ладан каже (на нашем каналу...) како не навија за Звезду него је ето дошао ни сам не зна зашто на утакмицу. И то гледа неко дете којем је тај неки ђота па да кажем узор, јебем ли га шта је.. А замисли да је тај пајац рекао како воли да дође на стадион, да погледа и првенство, да му је Звезда емоција и да воли клуб.. па клинац види и каже видиш он иде против неког пролетера да гледа, шта ли има то тако занимљиво на тим домаћим утакмицама, дај да видим.. па се заинтересује, тера ћалета, ујака, стрица да га одведе.. тако да је тај канал далеко од добре ствари. а имао је потенцијал да буде.
_________________
Далмација, Кордун, Лика, Банија, Барања, Славонија
Back to top
View user's profile Send private message
Мангуп дете
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2019
Posts: 28

PostPosted: 31 Jul 2019 09:04    Post subject: Reply with quote

Тај канал је баш добра ствар и добро је то што имамо лепу водитељку , али шта ће у целој тој причи онај јутјубер Беки или како већ онда Ђота. На том каналу требају бити само људи који ће у неколико минута исказати велику љубав према ЗВЕЗДИ, као што Генерал рече за оног момка при голу Марина што је објаснио као да је прегледао гол 200 пута Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 01 Aug 2019 21:45    Post subject: Reply with quote

Ајмо даље са причом...сигурно нешто корисно може да изађе из овога. Јеби га, они тренутно бауљају и немају појма на шта да наватају неку циљну групу. Очигледно да данас деци није битно како је Џаја играо, како је Рајко Митић окренуо публику да навија за Звезду, није им интересантно ништа што би требало да интересује некога ко се опредељује за стадион. На жалост, барем 10 година добрих је то узело маха да на улици можеш да видиш децу искључиво у дресовима странаца који играју по Барселони, Реалу, Псж у, и тако тим клубовима, где играју ови нарцисоидни обесни људи који играју прво за себе и своју славу, па 10 празних места па онда ко зна каква им је листа. Што се не носи Тотијев дрес? Човек жива легенда, играч за пример, нешто што нема малтене нигде на свету? Дал је неко видео неко дете да носи његов дрес? НЕ! Деца хоће шарениш, хоће ове интриганте, ове пицпевце који су више машине него људи. Са њима се поистовећују, шишају се као они...па онда и не чуди откуд покушај неке наше те телевизије у покушају да придобије децу са тим приступом. А са друге стране човек "принц Рима", неко ко је од почетка до краја каријере одиграо у једном тиму, поникао у Роми, када су га ти великани тражили одбио је и остао у свом граду и свом клубу...и заслужено заузима место легенде, а њихов клуб и град диже на лествицу за који велики део света ни не зна да постоји. Али ми те примере немамо, тек сада се нешто гради, и после Ливерпула видиш сутра децу на терену носе Звездине дресове. Већ почињу да натуцају састав цео, већ је сад мало збун, како бре Звезда да победи ове у које сам се клео!? И много је тешко ако чекамо такве победе да се преобрате људи да не израстају у Нејимара него у Тотија, ајде кад се већ служимо тим именима, није лако то данас урадити, па тако верујем ни овима у тој емисији. Свакако не заслужују никакви јутјубери место у емисији који треба да нам едукују децу, јер ми не видимо пут навијача и некога ко воли спорт у том смеру, већ у неком другом. И ако већ нешто праве нека смишљају како то протуре а не да се доводе јутјубери који су већ сами по себи гледани, да би привукао децу. То је као када би пушталу бубу и јалу на утакмици, сигурно би привукли ког шабана малог више....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop