DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Раднички Ниш
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 354

PostPosted: 29 Jul 2019 21:51    Post subject: Reply with quote

Послушах овог Вишковића па само да напишем пар ствари,после овог баљезгања. Кад би могао само још да објасни пошто каже да нема смисла гледати српску лигу,шта то има смисла? Шта је то права ствар по њему? Да се купи гајба пива,залегне се у фотељу,да се буљи у Тв и прати енглески фудбал? То има смисла јел? Каква јебена будалчина. Рецимо Италијанска друга лига,пола екипа неће никад ни видети Серију А а камоли Европу или слично,имају по 20+000 гледалаца,да ли то забога има смисла,и како то објаснити? Ако си стручњак за тенис,држи се истог и не лапрдај о нечему о чему појма немаш. Ако си заљубљен у то што седиш 10 сати у фотељу и буљиш у компове,замисли има нас који смо заљубљени у фудбал,свој клуб,и радо ћемо на стадионе гледати исти па какав год он био!
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 29 Jul 2019 22:25    Post subject: Reply with quote

Добро је, враћају се људи, пишу....мени није јасно кад неко каже, шта су се ови са Севера истриповали прошло је њихово, сад је клуб битнији од трибине нису они више занимљиви!
А при томе ни не размишља које будалаштине изговара. Испаде да је било више људи када је "Север био занимљив" а фудбал никакав, него кад је фудбал вансеријски за наше прилике а гледалаца никад мање! Нити смо тражили пажњу нити тражимо нешто, заслуге неке или да се прича о нама...ми једино желимо пуну трибину! Из ње произилази много тога доброг таман да терен доле буде празан, много би људи научили, схватили живот са неког другог становништа...овако...почиње већ да иде на курац то што сви гледају мањак људи као неуспех Севера! Не схватају колико је то и њихов неуспех, колико се брукају и колико би све имало смисла да је онако како је било некада. Небулозе шта све људи пишу и како резонују.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
7.1.
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Jun 2019
Posts: 1

PostPosted: 29 Jul 2019 22:30    Post subject: Reply with quote

Време је да ово место живне,доста се људи огласило на овој теми,дај да усмеримо енергију за будуће теме.
Да се осети та еуфорија као раније!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 29 Jul 2019 22:38    Post subject: Reply with quote

https://www.telegraf.rs/sport/navijaci/3087017-veliki-poraz-srpskog-fudbala-meceve-u-bih-gleda-duplo-vise-navijaca-razlika-u-brojkama-je-strasna
У који смо курац ми отишли....време је да се будите и бришете за почетак прашину са тастатуре. Ово је место где треба да почне поново борба за боље сутра! Одавде је кренула и први пут, кренуће и други пут! Јесте да је прошло 15 година од тад, али суштина ако остане иста...опет ће ово место бити какво треба да буде!
Сад су се већ ови што не долазе изофирали до тих мера, да овде на миру можеш да одговараш и стрпљиво градиш свој пост а да те нико не избацује из такта! Зато је овај форум благо на коме је све и настало! Треба да реактивирати!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 29 Jul 2019 23:08    Post subject: Reply with quote

65 уписа за 3 дана, а има још "староседеоца" на форуму који су неактивни, а притом би могли нешто да додају, исправе или науче нас млађе... Надам се да ћемо да се пробудимо ускоро, али и да овогс пута нећемо заспати!
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 29 Jul 2019 23:44    Post subject: Reply with quote

200 дин. коста карта за утакмици петолигаса из Београда.
Немој висе никад нико да је написао да је 300 дин. пуно.
Звезда игра куци једном недељно првенство!
Знали су људи за Милан, Псв, Ливерпул да дају и по 50-100е кад висе карата није било.
Као да сутра не постоји. Немој да се слуса неки деген са Спорт клуба који промовисе енглеску лигу јер његова куца то преноси.
Сто реце неко ниста домаце им не ваља од парадајза до фудбала.
Имамо то сто имамо мозда није најбоље али је насе и то волимо постујемо и недамо ником. И оно сто је најбитније нас клуб је доста наоредовао у протекле 2 3 године.
А те прице о приватизацији или јадранској лиги у фудбалу нек се људи не брину то се никада неце десити. Па рат је и поцео на стадиону. Незналице деде И лапрдају како је то могуце па видис да постоји у ватерполу, рукомету, косарци. Само сто је фудбал фудбал.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 30 Jul 2019 00:51    Post subject: Reply with quote

Кад се сад нисам шлогирао, уђем да видим шта има, трљам очи, реко грешком отворио неку страницу од раније Звезда-Ниш... Кад оно живнуо форум, а Бога ми има се и шта прочитати.
Човечееее написао си да је 300 дин скупа карта? Па да л си ти нормалан, гледаш првака земље, какве такве наша је, гледаш тим који је учесник лиге шампиона, који ће бити и ове сезоне учесник групне фазе (сигуран сам), гледаш тим који је демолирао Ливерпул који је после тога постао првак Европе...
Па знаш ли да је цена карте у зонској лиги 200 дин, у српској лиги 200-300 дин, то је трећа лига... Деси се да одем на такве утакмице и кад ми каже 200-300 дин, запитам се јеботе за 300 дин гледам Звезду на Маракани, тада скапирам колико је то уствари јефтина привилегија, а ти дођеш и налупеташ се онако будалаштина оних!

Тениски коментатор је очигледно озбиљан дебил, који такође ради преносе и фудбалских утакмица на спортској телевизији и дође са причом да га наша лига не занима, нек се напуши курца баш и да требамо да играмо лигу са Македонцима, Босанцима, Хрватима и осталима... Што написа неко изнад да само вреде Динамо и Ријека то отприлике и јесте тако, донекле Марибор и то је све... С ким из Црне Горе играти ту лигу, са Петровцем, Зетом, Искром? Из Словеније са Домжалама, Велењем? Из Македоније са Пандевим? Та лига би била највећа будалаштина која би се направила икада. Сви који мисле да би била посећена, да би били пуни стадиони грдно се варају. Против Динама и Хајдука би посета одскакала мало, али остало би било као за Јавор.
Ухватили смо се много глупих тема и будалаштина, али нека нек је мало живнуо форум, може се шта паметно извући и из свега овога, можда нпр овај са кукавицом за 300 дин скапира шта је рекао па се освести па дође и купи сезонску, учлани се у клуб...
На нама је да ову бројку коју имамо чувамо и радимо на њој да временом, надам се током сезоне она порасте бар за дупло на Северу. Можда покушати са 50,000 летака против Копенхагена, фино и културно их питати њих 45,000 који нису били на домаћим утакмицама зашто их нема, позвати их да нам се придруже, па нек се "упеца" 3-4-5 хиљада биће помак.
Има разних верзија што су људи одустали, те да смо вучићевци, те да ћутимо за Космет, да је лош фудбал, да је Терза лопов...са сваким од њих уђем у расправу, покушам да објасним поенту доласка на стадион...Нико ми још није рекао да га је прошло, да то више није "ин" или како год, што значи да треба објаснити људима да се овде долази због Звезде, због љубави према Звезди, због борбе за Звезду да коначно стане са обе ноге на тло, због тога што смо потребни Звезди...а не због вучића, Терзе и осталих. И даље верујем да ће се доста њих вратити, верујем да је и у нашој моћи да свако врати бар по једног заборављеног друга са трибине и биће помак.
Не закључавати тему, свидела се људима, само нек се пише!
...нек живи форум, нек се рађа дан...
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 30 Jul 2019 06:23    Post subject: Reply with quote

Људи су постали гадљиви на домаће.
Нисам био на форуму 2-3 па сам мало закаснио са овом темом која је била пре 2-3 стране, али о њој се треба озбиљно позабавити.
Мислим на оног чупавог тениског коментатора и људе сличне њему. Глобализам узима маха, медији раде свој посао- а то је угњетавање свега домаћег као лоше и промоција страног као одлично. И људи се пале на то.
Дошли смо до тога, што рече него горе, да у Србији не ваља ништа- од парадајза до фудбала. Скупљају људи милион разлога зашто не ваља домаћа лига, домаћи фудбал, није занимљиво итд.... Сад је најбитније сести у кладионицу или на кауч у дневној соби викендом, укључити спорт клуб или арену спорт и по цео дан уз пиво и чипс гледати енглеску лигу, серију а, шпанску лигу и срати по домаћој лиги као незанимљивој и сл.
Ми ту стварно не можемо ништа, мислим да је Којот имао упис што се тиче тога и мислим да је то и најпаметнија порука што се тиче ове теме. Просто превише људи данас чита Курир и нема мозак да би уопште поруке или вредности које се овде налазе допрле до нечега у њима.
Мислим да је увек боље радити на квалитету и макар било 2000 људи на северу до краја сезоне у просеку, радити на тим људима, да свако пита прво себе шта не ради како треба, макар била и ситница, него да довлачимо људе који ће опет бити ту сезону две, сликати из копа и нестати без трага, а то нам се до сада доста пута дешавало. Нек људи сами препознају причу, дружење, зезање са севера, па и нек дођу само 4 клинца више него пре- већи успех него 2000 нових ветропира који ће нестати пре него што су уопште дошли
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 30 Jul 2019 07:36    Post subject: Reply with quote

Извињавам се на дуплом упису, али се нисам сетио малопре.
Мислим да онај канал Звезда кидс или како већ иде у скроз супротном смеру. С времена на време сам умео да бацим поглед надајући се занимљивом садржају желећи да видим на који начин ради маркетинг клуба- међутим доживео сам велико разочарење. Тај пројекат ми делује као нешто најизбештаченије што сам икада видео. Водитељка која нема везе с црвеном звездом, онај лик поред ње који ми делује као неко ко до пре годину дана није ни пратио Звезду, а камоли ишао на стадион, садржај ко садржај ту немам баш шта да кажем ипак је то за најмлађе навијаче.
Ипак, линк који је постављен горе где се у једној епизоди појављује неки лик који је "јутјубер" или шта већ, отворено прича да је човек био на свега три Звездине утакмице и да га не занима домаћа лига, као и да навија за клуб који има лепше дресове?
Дајте људи, на шта то личи? Од самог почетка света тога је било доста тога што ми смета, али ово је било баш превише...
Максмилано удаљавање од онога што су за нас фудбал и Црвена звезда представљали годинама и скроз супротно од онога што се људи са севера залажу.
Погрешан начин привлачења и "образовања" најмлађих навијача који ионако расту у курцу са Јутјуб и инстаграм "звездама" и млатикурцима
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 30 Jul 2019 08:06    Post subject: Reply with quote

Ел Пистолеро wrote:
Људи су постали гадљиви на домаће.
Нисам био на форуму 2-3 па сам мало закаснио са овом темом која је била пре 2-3 стране, али о њој се треба озбиљно позабавити.
Мислим на оног чупавог тениског коментатора и људе сличне њему. Глобализам узима маха, медији раде свој посао- а то је угњетавање свега домаћег као лоше и промоција страног као одлично. И људи се пале на то.
Дошли смо до тога, што рече него горе, да у Србији не ваља ништа- од парадајза до фудбала. Скупљају људи милион разлога зашто не ваља домаћа лига, домаћи фудбал, није занимљиво итд.... Сад је најбитније сести у кладионицу или на кауч у дневној соби викендом, укључити спорт клуб или арену спорт и по цео дан уз пиво и чипс гледати енглеску лигу, серију а, шпанску лигу и срати по домаћој лиги као незанимљивој и сл.
Ми ту стварно не можемо ништа, мислим да је Којот имао упис што се тиче тога и мислим да је то и најпаметнија порука што се тиче ове теме. Просто превише људи данас чита Курир и нема мозак да би уопште поруке или вредности које се овде налазе допрле до нечега у њима.
Мислим да је увек боље радити на квалитету и макар било 2000 људи на северу до краја сезоне у просеку, радити на тим људима, да свако пита прво себе шта не ради како треба, макар била и ситница, него да довлачимо људе који ће опет бити ту сезону две, сликати из копа и нестати без трага, а то нам се до сада доста пута дешавало. Нек људи сами препознају причу, дружење, зезање са севера, па и нек дођу само 4 клинца више него пре- већи успех него 2000 нових ветропира који ће нестати пре него што су уопште дошли

Ма није тако, увек је једна права и квалитетна књига нашла пут до квалитетних људи, и увек је умела да остави траг на њих. Без обзира што часопис поред лево и десно стоје неке голе жене а изнад пише рублика "џет сет". Што више оваквих текстова ће и привући људе да опет буду овде, а поготову што овде има много квалитетних људи који могу свашта да кажу. Па кад сутра неко уместо Звезда кидс буде дошао овде, схватиће да се овде најздравије навијачки, па неким делом и људски образује и обликује у човека. Зато не треба одустајати, већ баш сада дати гас. Јер толико смо ћутали а у том времену се појавило толико ствари које сада мораш да исправљаш и враћаш на прави колосек. Доста смо ћутали време је да прорадимо како се баш не би више дешавало да деца одрастају на неком јутјуберу што зна да пимпује лопту а везе нема са нашим клубом или трибином, како се не би десило да на неком "Звездашком" месту, неко отворено прича да неће да гледа незанимљив фудбал и да долази само на европске. Зато је потребно овде отворити дискусију, раније су баш као што то сада чине исто, људи из клуба, новинари, други навијачи...читали и упијали са овог места сваку реч. Препустили смо својим немаром да то оде у кривом смеру сад треба исправити ту грешку! За почетак гомила ових постова радује...чекају се и остали. Не може нико да ме убеди да је сада теже него пре 20 година када се од ничега стварало нешто...тако да знам да може...само је потребно да нас има и да имамо жељу!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DSsasa89
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Feb 2010
Posts: 83

PostPosted: 30 Jul 2019 08:07    Post subject: Reply with quote

Интересантно је како проста ствар постане компликована.
Поента би требала да буде да дођеш, гледаш клуб који ВОЛИШ, певаш итд. Нит се губи и постаје мучење око посете и довођења људи на стадион када се дође до овога да ли људи тај клуб уопште воле (без мрачења), односно да ли је то „нешто“ део тих људи који. Ја разумем да данашњи клинци нису осетили неке баш велике успехе, моја генерација није имала Бари, али је имала нпр, Огњеновића, Станковића, па онда Видића, Јанковића, па Басту, Жигића итд, можемо да прекосутра.
Млађи имају опет те неке турбуленције, брдо ствари (лепих и ружних) које су морале да их вежу за клуб, ако имају било какву клицу звездаштва коју им је неко усадио, да не набрајам сада.
Постоје моменти када ти то нешто осетиш ваљда, небитно, седиш мртав уморан, субота пола 8, два дана ниси спавао због шљаке, није ти ни до чега, знаш да не можеш да се цимаш превозом сат времена, легнеш да одмориш, мислиш да ћеш да закуцаш да спаваш 12 сати, ал к.рац, нешто ти не да, нешто те вуче, спремиш се и кренеш, знаш да касниш пола сата, ал мораш да одеш макар на сат времена, јер ТО СИ ТИ.
Не бих да се претвори у неко просеравање, само бих да кажем да је то НЕШТО потребно, а питање је да ли ова данашња омладина то уме и да препозна у себи.
Још једна ситуација која је на мене оставила невероватан утисак, а која ми сада паде на памет.
Био у Нишу пре можда 2 године, службено.. и питам неког човека (65-70година) да ми објасни како да одем до неке кафане...каже, ајде таман идем у том правцу, ајде рекох....И ту са чикицом у причу, пита одакле долазим, из Бг-а, и креће он, цитирам..."Био сам ја у Београду много пута, знао сам по центру да се снађем, Теразије, Зелени венац и то, али сада једино што памтим то је пут до Маракане, ишао сам на утакмице редовно, био сам у Барију, последње сам био на гостовању против Сампдорије...људи, пуне очи суза и наставља...Јеби га, после рат, породица, хаос, све ме је то одвукло и данас не пратим више, нити гледам, али кад чујем на ТВ-у, опет нешто заигра у мени, није ми свеједно да ли изгубе или победе, нису то играчи, ваљда ми лепо само да чујем кад на ТВ-у каже Звезда...Тада сам баш има неко чудан осећај, не знам да ли ме је скењао, орасположио, неки понос и леп осећај сигурно...
Не бих волео да се ово погрешно схвати, да пишем неке романсиране измишљотине итд, само ми је то прво пало на памет када се говори о тој некој емоцији, која је по мени једино што може да натера било кога пре свега до дође на стадион, а онда и да отпева Ја сам године провео са тобом без да га шипка тера и оцењује да је за двојку, тројку итд.

Можда ова порука нема неког смисла, али ако неко од 15 година ово прочита, па се сети неке ситуације у којој се најежио због Звезде, па га тај осећај натера да оде на следећу утакмицу, онда је то Ок.
_________________
Пре смо болесни него нормални,нека неко други сад све то процени...
Back to top
View user's profile Send private message
Мангуп дете
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Jul 2019
Posts: 28

PostPosted: 30 Jul 2019 08:24    Post subject: Reply with quote

Па да се запитамо јесмо уопште нормални Very Happy на форуму никад више уписа на тему мале утакмице, зато на следећу текму преко интернета покушаћемо да напунимо Север .
___________

НАША СНАГА СВИМА ПРОБЛЕМ ЈЕ НАЈВЕЋИ
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Franck
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Sep 2018
Posts: 66

PostPosted: 30 Jul 2019 08:34    Post subject: Reply with quote

Жив је форум , умро нијее... Laughing
_________________
Не може се против гена ,то је љубав урођена!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
trooper
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jun 2003
Posts: 74
Location: Belgrade

PostPosted: 30 Jul 2019 09:36    Post subject: Reply with quote

Као прво, маните ме нападања и паметовања сви редом. Ко год нешто напише шта вам се не допада, одмах креће скакање. Форум служи за конструктивну расправу, а не да се скаче на сваку реч. Ко хоће да прочита што сам написао то што сам написао, прочитаће и схватиће. Ко неће, не мора.
Ја ћу да покушам да објасним још једном, па како ко хоће. Дакле, кренућу од тебе Генерале. Прво, мени није много да дам ни 30 еура ни 300 динара, ни 500, тако да нема потребе за тим тоном, јер ако прочиташ лепо, ја нисам рекао да је мени много, тако да немој ни да ме нападаш.
Farhazdinac ти тек ме заобиђи молим те, поготово са коментаром да сам ја то негде начуо па сад као преносим.
И сад на крају још једном коментар који је изазвао толико полемике.
Дакле, осврните се око себе где живимо. Материјално и морално. Да ли је нормално да је некоме много да да 300-500 динара да гледа утакмицу, није. Да ли је нормално да је 600-1000 динара месечно превише за две утакмице, наравно да није. Да ли је реалност да је некоме пуно да издвоји 2500-4000 за сезонску одједном, јбг ЈЕСТЕ.Да ли је много некоме да дође на исток и да плати карту за себе и дете 1000 динара, ЈЕСТЕ. Може да игра ко год, просечан човек нема 1000 динара два пута месечно да да.
Што се европских тиче, ту се скупе паре, то је већ традиционално постало и то је тотално друга тема о којој може да се распреда даље, зашто неко скупља за европску, а неће за Јавор.
Не треба да се пушта бесплатан улаз наравно, даје пиво, деле хот догови или шта год да хоће неко да иронише. Треба да се сагледа реална ситуација и зашто људи не долазе на стадион и шта би могло да их врати. Да ли би цена карте од 200 и 300 динара помогла, вероватно да би, и то је моје мишљење ма колико мене неко бановао одавде или брисао. Можда је погрешно, можда се став коси са оним што већина овде мисли, али је и даље мој став и требало би цивилизовано да дискутујемо о томе, а не овако како сте започели. Ја нисам писао на форуму дуго баш због оваквих ствари и напушавања људи, тако да нећу писати ни даље, али ето, макар се развила дискусија.
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 30 Jul 2019 10:20    Post subject: Reply with quote

Meni je drago sto si ti napisao post,a ne povukao se kao ucviljena mlada. Skapirao sam da ni ne mislis na sebe vec druge,ali trebamo kolektivno raditi na tome da se promijeni svijest ljudi da je to puno novca za gledanje Zvezde.
Sto se vise bude pisalo ovde,manje ce se ici na druge forume i nervirati. Mislim da treba pisati i na Rsb iz razloga sto je 10 posto negativaca od prije par god,napravilo sad 60 posto takvih. Kao pederi,kote se. E pa malo sutra,najbolje da pederi,tastatura pametnjakovici,koji uz to nerijetko nisu ni clanovi kluba,seru po svemu i pozitivnom i negativnom.
Ovaj topik ima 11000 pregleda,znaci da je bar 500,1000 ljudi citalo. E pa,svi oni neka skontaju da nama na sipci stoji isti lik 15,20 godina,a u danasnje vrijeme je to nemoguce ako nisi pokrao izbore. Jebote bukvalno kao Ferguson u mancesteru. Valjda to nesto govori o Severu.
Sto se tice kurira i ostalih govana,ne mora znaciti da su svi degeni koji to citaju. Moja zena pojma nema o navijanju pa zna poslati link ne kako je neko nekog silovao vec neke nase parole uz komentar "jebote,koji genijalac ovo smisli". Druga je stvar opsti negativan utisak o navijacima,ali to se pokusava srediti na drugom mjestu pa vidjecemo sta ce biti.
Znaci 1000 ljudi mora da zakotrlja grudvu niz planinu
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop